2007'den Bugüne 87,973 Tavsiye, 27,247 Uzman ve 19,427 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Gülay ARSLAN
Uzman Psikolog - İstanbul
UZM.PSİKOTERAPİST

Gülay ARSLAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Gülay ARSLAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Gülay ARSLAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Gülay ARSLAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Gülay ARSLAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Best Psikoloji Gelişim Akademisi
Acıbadem/Koşuyolu 
İstanbul
Adres 2:
Psikoloji Akademisi
Teşvikiye Mah., Büyük Çiftlik Sok., Değer Apt., No:3 Daire:1 Şişli/ İstanbul
Uzm.Psk.Gülay ARSLAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1984 (37 yaşında)
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce / İleri italyanca / Başlangıç
Yüksek Lisans
İstanbul Aydın Üniv. Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Gülay ARSLAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Depresyon
Panik Bozukluğu
Obsesif Kopulsif Bozukluk
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Fobiler
Hipokondriyazis (Hastalık Anksiyetesi/ Hastalık Hastalığı)
Yeme Bozuklukları / Yeme Davranışları, Kilo Kontrol, Duygusal Yeme Davr.
Travmalar ve Travma Sonrası Stres Bozukluğu
Sınav Kaygısı
Ebeveyn Danışmanlığı...
_________________________________________________
Şema Terapisi, EMDR Terapisi, Sanat Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, ...

Gülay ARSLAN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Gülay ARSLAN'ın Özgeçmişi
HAKKIMDA;

Bilkent Üniv. ve Bahçeşehir Üniv. Lisans ve İstanbul Aydın Üniv. Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans eğitimime ek olarak alanda uzmanlaşabilmek adına aldığım;

*Psikiyatrist Dr. Alp Karaosmanoğlu’ndan
-Uluslararası Şema Terapi Sertifikasyon eğitimi;

*Zion Psikiyatri Akademisinde Dr. Onur Okan Demirci'den aldığım
-1.düzey EMDR Eğitimi
-2.düzey EMDR Eğitimi
-Süpervizyon Eğitimi

*Doç.Dr. Itır Tarı Cömert ‘den aldığım Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimi;
-Depresyonda BDT
-Anksiyete Bozukluklarında BDT
-Panik Bozukluk ta BDT
-Obsesif Kompulsif Bozukluk ta BDT
-Travma ve Travma Sonrası Stres Bozukluğunda BDT
-Kronik Ağrı ve Kronik Hastalıklarda BDT
-Yeme Bozuklukları ve Kilo Kontrolünde BDT

*Christof Loose’dan aldığım
-Anne Babalar için Şema Koçluğu ile
-Çocuk ve Ergenlerde Şema Terapi eğitimi; ...[Devamı...]

Gülay ARSLAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Özlem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mart.2021
TavsiyeNo: 119630
Merhaba Gülay hocamla güzel bir süreç yaşadık. Öyle bir zamanda çıktı ki karşıma hem evliliğimde hem özel hayatımda bitmiş bir durumda iken kendimi bulmamda emeği çok. Artık duygularımı kontrolumu sağlayabiliyor. Olaylar ve duygular karşısında nasıl tepki vereceğimi yol gösteren çok değerli bir hoca. Aslına bakarsanız hocadan ziyade bir öğretici dost yaklaşımı sayesinde artık kendi benliğime kavuştum. Her şey emin adımlarla çok güzel ilerledi. Kendinizi emin ellerde hissediyor olacaksınız. Her şey için çok teşekkür ederim 🙏🙏
     1 Beğeni    
Sabina
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118578
Hayatımın en ağır döneminden geçiyordum ve gerçekten profesyonel desteğe ihtiyacım vardı. Bir arkadaşımın desteğiyle Gülay hanıma ulaştım ve terapi almaya başladım. Çok umutsuz ve karamsardım. Hayatımla ilğili ne yapacağımı bilemiyordum. Gülay hanım bana doğru kararlar almamda çok yardımcı oldu.Hayata bakışımı değiştirdi. Profesyonel bir uzman. İşini çok iyi biliyor ve aynı zamanda çok pozitiv birisi. Seanslardan gerçekten zevk alıyordum. Kesinlikle tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Nesrin MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117855
Ben İngiltere’de yaşıyorum. Kendi ana dilimde terapi almanın, duygu ve düşüncelerimi Türkçe olarak anlatmanın bana daha iyi geleceğini düşündüğüm için bir Türk psikolog arayışına girdim ama oturduğum bölgede bulamayınca internet üzerinden görüntülü konuşma terapisi almaya karar verdim. İstanbullu bir arkadaşım aracılığıyla Gülay hanım’a ulaştım. Hiç beklenmedik bir şekilde genç yaştaki kızkardeşimi kaybettim. Yaşadığım travmadan sonra ağır bir şekilde geçirdiğim yas sürecimde Gülay hanımın büyük desteğini gördüm. Çok sabırlı, iyi bir dinleyiciydi ve O’nu manevi olarak hep yanımda hissettim. Sayesinde psikolojik gücüme geri kavuştum. Ayrıca ergen bir kızım var ve O’nunla yaşadığım sorunlar konusunda da Gülay hanımdan yardım aldım. Kızımla yaşadığım iletişim sorunuyla ilgili gerekli bilgileri benimle paylaştı ve O’nunla daha güzel bir iletişim kurabilmem için bana yol gösterdi. Kızımı daha iyi anlayabilmem için ergenlerin iç dünyaları ve hayata bakış açılarıyla ilgili önemli noktalara değindi. Güleryüzlü yaklaşımı ile sizi rahatlatan, kısa sürede güveninizi kazanan ve görevini layıkıyla yerine getiren bir uzman psikolog... Bu sayede kendisine tekrardan çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Pinar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2020
TavsiyeNo: 117805
Arkadaşımın referansı ile tanıştım Güiay hanımla .İnsani değerleri olan ve yaklaşımı ile de hayatıma dokunan bir Pskolog oldu .Çok sevdim hersey için teşekkür ederim . Kesinlikle hakkı ödenmez .Eğer sorunlarınızla tek başınıza başa çıkamıyorsanız ve iyi bir uzman arıyorsanız zaman kaybetmeden gitmenizi öneririm .sorun yaşayanların düzenli seanslar sayesinde fayda göreceğinize inanıyorum ve kesinlikle tavsiye ediyorum..Kendi hayatınızı ertelemeyin hemen bir yerden başlamanızı öneririm.
     6 Beğeni    
Mihriban KELEŞ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
18.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115229
Meslektaşım Gülay Arslan; danışanlarına şefkali yaklaşımı, sorunları pratik zekasıyla hızlı çözümü, aldığı eğitimi kusursuz uygulaması, danışanlarını iyi kavraması, onları hak ettikleri iyi bir yaşantıya ulaştırma gücünü kendinde bulundurması ile öne çıkıyor. Aldığı eğitimlere sürekli yenilerini ekleyerek yenilikleri takip edebiliyor. Süpervizyonlarından yararlandığım meslektaşıma tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim. Derdine derman arayan yetişkinler için bulunmaz bir terapist. Umarım ihtiyacı olanlar Sevgili Gülay Arslan'a ulaşabilir. Sağlık ve huzurla kalın.
     4 Beğeni    
By
26.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111584
Gülay Hanım'la referans üzerine tanıştım. çok zor bir dönemden geçerken bana kaygılarım konusunda çok çok yardımcı oldu. kendisinin yönlendirmesiyle düşüncelerim ve hayata bakışım değişti. rahatsızlığım konusunda daha önce almadığım rehberliği Gülay Hanım'dan aldım. Bana, sorunlarımla ve ilişkilenen durumlarla ilgili öğretileri ve hayatın içinde uygulatarak nasıl baş edeceğim konusunda verdiği destek müthişti. sürekli kendini geliştiren, araştıran bir terapist. gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     11 Beğeni    
Büşra Özer
16.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111415
Evet kendisi ile ilgili bilgi aktarmayı canı gönülden isterim.Alanında çok başarılı ve güvenilir bir insandır. Ben kendisi ile 5 ay kadar destek aldım. Gebelik düşündüğüm için ilaçsız tedavi istiyordum.Kendisi bu konuda bana o kadar çok destek sağladı ki gerçekten çok teşekkür ediyorum. Kesinlikle gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim başarılı bir psikolog. danışmanları ile ilişkisi takdire şayen. Çünkü ilişkisi o kadar sağlam ve güvenlik ki doktor havası değil de sanki yıllardır kendisini tanıyor gibiydim.Tekrardan çok teşekkür ederim. Sizlerle paylaşmak istedim ☺
     13 Beğeni    
Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111407
Gülay Hanım ile tanışmadan önce hayatımda 3-4 farklı psikolog ile de kısa dönemli çalışmalar yapmıştım. Hayatta depresyona çok meyilli, ilişkilerinde hep başarısız olan, iç huzuru ve mutluluğu bir türlü sağlayamayan biriydim. Çalıştığım psikologlar ile de bir türlü sorunlarımı çözemediğim için kendim de psikoloji üzerine çokça kitaplar okumuş, bilgi ve farkındalık seviyem ile kendimce kendimdeki sorunları tespit etmiş ama bir türlü sonuç ve çözüm bulamıyacağımı düşünmeye başlamıştım. Gülay ile ilk çalışmaya başladığımda, yine çok karamsar ve umutsuzdum. Yaşadığım sorunlarımın çocukluğa dair sorunları olduğunu biliyor, ama asla çözemiyordum. İlk başlarda bilgi birikimi ve benim yapıma uygun yaklaşımı ile güvenimi kazandı diyebilirim. Bana sorunların çözümünün mümkün olduğunu ve bunu beraber nasıl yapacağımızı anlattı. Uyguladığı yöntemler ve desteği ile her geçen gün kendimi değişirken gözlemledim, ve bunun mümkün olduğunu gördüm. Gülay'ın bana kazandırdıklarını tüm samimiyetimle yazmam gerekirse; - kendimle barışmamı ve kendimi sevmemi - artık daha mutlu, daha huzurlu ve dengeli bir insan olmamı - tüm iç seslerim ve sorunlarımla başa çıkabilmeyi ve - düşünce şeklimi onarmamı sağladı diyebilirim. Bunlar yazması çok kolay ama sağlanması okadar zor şeylerki, bir insana bundan daha değerli bir şey veremezsiniz. Benim gibi mutlu ve huzurlu olmalarını canı gönülden istediğim tüm arkadaşlarıma ve aile bireylerime mutlaka gitmelerini tavsiye ettiğim; tüm kalbiyle, bilgisiyle, birikimiyle, insana dair yüksek iç görüsü ve yaklaşımıyla herkese iyi gelecek gerçekten uzman bir psikolog Gülay hanım.
     14 Beğeni    
Atakan
15.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111387
Nerden başlasam bilmiyorum, 10 sene boyunc anksiyete bozukluğu tedavisi gördüm 20 ye yakın dr tanıdım, hepsi bu işi başta para için yapan insanlardı. Ama Gülay hanım bana arkadaş oldu eğlenerek gülerek terapi yapıyoruz, maddi kaygısı sıfır eğer bir noktayı yakaladıysa ve klinik müsaitse süre onun için sorun değil, sıkıntılarım azalıyor ama hiç birini kendine mal etmiyor sen yapıyorsun diyor. Benim literatürümde adı ÖĞRETMENİM Allah ona sağlık sihhat versin, onun eşliğinde nşallah yaradanın bahşeytiği şifayı bulacağım
     11 Beğeni    

Gülay ARSLAN'ın Kitap ve Yayinlari Gülay ARSLAN'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Uluslararası Hakemli Dergide Yayınlanan Makalelerim:

1) OPUS Uluslararası Toplum Araştırmaları Dergisi
2) Yaşam Becerileri Psikoloji Dergisi
“Anne Baba Tutumlarından Kaynaklanan, İhmal ve Duygusal İstismara Maruz Kalmış Çocukların En Çok Kullandığı Savunma Mekanizmaları Üzerine Bir Literatür Taraması”

Bilimsel Yayınlarım;

https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi

Psikoloji ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü öğrencilerinin erken dönem uyumsuz şemalar ile psikolojik kırılganlık/incinebilirlik düzeyi arasındaki ilişkinin incelenmesi / The investigation of the relationship between early maladaptive schemas and psychological vulnerability levels who are the students in the psychology and psychological counseling and guidance departments

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Best Psikoloji Gelişim Akademisi
Acıbadem/Koşuyolu 
İstanbul
Adres 2:
Psikoloji Akademisi
Teşvikiye Mah., Büyük Çiftlik Sok., Değer Apt., No:3 Daire:1 Şişli/ İstanbul
Uzm.Psk.Gülay ARSLAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(507) 703 66 07
Telefon 2 :
0(212) 343 25 75
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1984
(37 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Yüksek Lisans
İstanbul Aydın Üniv. Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Gülay ARSLAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce / İleri italyanca / Başlangıç

Gülay ARSLAN Mesleki Videolar Videoları
-

09:30
Top