2007'den Bugüne 82,740 Tavsiye, 26,150 Uzman ve 18,357 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Afife SELVİTOPU
Uzman Pedagog & Klinik Psikolog - İstanbul
(Bebek-Çocuk-Ergen)-Oyun Terapisti -Pedagog

Afife SELVİTOPU Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi103 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 7 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Pedagog
İsim

Afife SELVİTOPU

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Pedagog & Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

103

[Uzm.Pdg.Afife SELVİTOPU isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Afife SELVİTOPU Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

81
(%98.8 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Afife SELVİTOPU'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Afife SELVİTOPU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Tuba KALAY USTAUzm.Psk.Tuba KALAY USTA
Tuba,iyi ki tanımışım dediğim meslektaşlarımdan.Birlikte çalışırken çok eğlendiğim,çok geliştiğim,çok paylaştığım,insaniyeti ve naifliği ile bu yıl ki...
Yasin GÖÇERPsk.Dnş.Yasin GÖÇER
Yasin bey,eğitimlerle kendini sürekli geliştiren,başarılı bir meslektaşımızdır.Özellikle kekemelik ve dil konuşma alanında kendisinden yardım talep ed...
Uzm.Psk.Nur BAŞER BAYKAL
Meslektaşlarımdan Nur Hanım,akademik alanda genç yaşına rağmen basamakları çok hızlı çıkmış,hem başarılı bir akademisyen,hem de profesyonel bir psikot...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Bebeklikten Yetişkinliğe Psikolojik desteğe ihtiyacı olan tüm ziyeretçileri Dirim Psikoloji'ye davet ediyoruz.Uzmanlarımız size iyi gelecek... Yaşam Gücünüz Daim Olsun...

Afife SELVİTOPU Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk Merkezli Çocuk Merkezli Oyun Terapisi (Nondirektif Oyun Terapisi)

Çocukta Davranışsal ve Duygusal Bozukluklar

Çocuk Depresyonu

Çocuk Kaygı Bozuklukları

Panik Bozukluk

Dikkat eksikliği ve Hiperaktivite

Özgül Öğrenme Güçlüğü

Okul Başarısızlığı

Çocukluk Korkuları

Ergenlerde Sınav Kaygısı

Çekingenlik /Utangaçlık

Saldırgan davranışlar

Yalan söyleme

İzinsiz eşya alma

Okuldan evden kaçma

Huysuzluk Nöbetleri

İnatçılık

Enürezis(Alt ıslatma)

Enkoprezis(Dışkı kaçırma)

Yeme bozuklukları

Travma ve Yas

Çocukluk Takıntıları ve Okb

Konuşma ve Dil bozuklukları

Otizm

Gelişim Takibi
...[Devamı...]

Afife SELVİTOPU Özgeçmiş CV Uzm.Pdg.Afife SELVİTOPU'nun Özgeçmişi
Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır.

Mezuniyetinin ardından Konya'da çeşitli danışmanlık merkezlerinde anormal gelişen çocuklarda davranış ve duygu durum problemleri üzerine sağaltım çalışmaları yürütmüş, ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim dalına Pedagog unvanı ile atanarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı' n da ruh sağlığı destekleyici hizmetler için görevlendirilmiştir.

Yüksek lisans eğitimini Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programı ile tamamlamıştır. Aynı süreçte halen devam etmekte olduğu 1080 saatten oluşan bütüncül psikoterapi eğitimine başlamıştır....[Devamı...]

Afife SELVİTOPU Tavsiye Yazıları Afife SELVİTOPU için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 P. ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.3.110.YDY

13-04-2016
 TavsiyeNo: 87202
Sizi ilk aradığım gün telefonda nasıl ağladığımı hatırladım şimdi. İkinci çocuğuma hamileydim, oğlum 8 buçuk saat süren beyin ameliyatından çıkmıştı.Öncesinden de tuvalet sorunumuz vardı, kakasını tutuyor altına yapıyordu. 4 buçuk yaşındaydı oğlum ve ben oğluma dayanamıyordum. Birşeyler vardı adını koyamadığım, dile getiremediğim. Onun çok hasta olduğunu düşünüyordum. Çaresiz, tarifsiz duygular içinde sarıldım o telefona. Bir pazar günüydü, hatta o gün seçimler vardı siz çalışmıyordunuz. Gelin dediniz bana telefonda. Gelin dediniz bana bende geldim. Siz elimi tuttunuz, sıcacık ve güvenli hoş geldin dediniz. Sanki saklandığım yerden çıkardı bu ses beni. Çocuğuma pedogog arıyordum ya hani meğer benmişim ihtiyacı olan. Gerçek anlamda çocuk odaklı oluşunuz beni çok etkiledi. Oğlumla hayalini bile kuramayacağım yakınlığa kavuşmam sayenizdedir. Dokunduğu yeri iyileştiren insan, sana çok teşekkür ederim. Tesadüflere inanmıyorum artık. İnsan aradığını bulurmuş. Ben sizi aradım, siz beni zaten bekliyordunuz. Sevgilerimle :)
     23 Beğeni    

 İlkay N (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

31-10-2016
 TavsiyeNo: 91559
Pedagog Afife Hanıma ben de sizler gibi internet üzerinden ulaştım.Daha önceki hayal kırıklıklarımız dolayısıyla telefonda asistanı ne kadar gereksiz sorularla meşgul ettiğimi Afife hanımı tanıyınca anladım.Çok meşhurlara gittik,çok iyi dediklerine deyim yerindeyse servet döktük.Yaptıkları tek şey anne babayı suçlamak.Alıyordu beni çok meşhur terapistim bak yine aynı şeyi yaptın diyordu.Bir öfkeyle çıkıyordum seanstan,aşırı da suçlu olarak.Afife hanımdan mucize gibi birşey duydum 'Sizin de bir ihtiyacınızı karşılıyor bu davranış'.İlkten bulamadım ama sonralarda ben sadece çocuğumla değil Dünyayla bu ihtiyaç halinde ilişki kuruyormuşum. Afife hanım olmasa bunu ömrümce farkedebileceğimi sanmıyorum.Anne ve çocuk birlikte seans alıyoruz,birlikte iyileşiyoruz.İyi ki varsınız,bu tavsiyeleri fazlasıyla hakediyorsunuz. Randevu almanız öyle kolay olmuyor,genelde seanslar dolu,iptal durumunda size dönerler. Vazgeçmeyin,mutlaka Afife hanıma gidin.Gidin de farkı görün..Ömür boyu çocuğunuza kalıcı bir pedagog bulmanın keyfini sürün.
     14 Beğeni    

 Furkan GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

21-10-2016
 TavsiyeNo: 91226
Afife hanıma çocuğumun aşırı ısrarcılığı,potansiyeli yüksek olmasına rağmen yeterince iyi kullanamayışı ile başvurduk. Zaman zaman canımızdan bezdirir ama memur bir ailenin çocuğundan başka adanacağı birşey yoktur.Terapiye başladık,yoğun bir 6 ay geçirdik,anladık ki çocuk değil biz terapi oluyoruz.Pasif agresif dedi çocuğumuz için,biraz anlattı nasıl oluştuğunu,ben yakalandım orada,teslim oldum.Çok naiftir Afife hanım.Öyle şefkatle benim memnuniyetsizliğimin çocukta sebep olabileceği şeyleri öğretti ki bize,şaştık kaldık.Şimdi terapimiz bitti ama ziyaret ve yıllık takiplerdeyiz. Çok sever, ilham alır,takdir ederiz Afife hanımı.Ana babalara da tavsiyemdir.Ama bilin ki teslim olmak zorunda kalcaksınız.
     7 Beğeni    

 Şükrü YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 37.154.144.ZY

01-10-2016
 TavsiyeNo: 90628
9yaşındaki Oğlumun dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite sorunu için kendisine basvurdum.Çok çaresiz hissediyordum umudum yoktu.kendisini internet üzerinden buldum. 10 aylik terapi sureci sonrasi problemimiz cozuldu,Kendisi hem mesleki bilgisiyle hem de insanı özellikleriyle oğluma o kadar yardimci oldu ki okulda ki akademik başarısı bir üst seviyeye geçti. Doktorumuzu bütün velilerimize tavsiye ediyorum.Memnun kalacağınızı garanti ederim,teşekkür ederiz.
     3 Beğeni    

 hll d (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

01-11-2016
 TavsiyeNo: 91587
Afife hanımı tavsiye ediyorum.com dan buldum,Çapa Tıp Fakültesinin uzmanlarından olması bizim için cezbediciydi.Umut vaad ediyordu ama bu kadarını beklemiyordum diyebilirim.3 yıldır Bakırköy takipliyim,ne olduğunu söylemezler çocuğunun gidip gelirsin sadece. Çocukla ayrı görüşürler ilacını verirler sana bilgi vermezler. Afife hanımla seanslara başladık,çocuğumu analiz ettikten sonra bize bir seans ne olduğunu nereden kaynaklanabileceğini anlattı, Desteklenmesi gereken dil konuşma terapisi alanı için raporumuzu Çapa Tıp fakültesinden çıkarmakta yardımcı oldu.Allah razı olsun. Ayrıca öğretmeni ile ve bizimle düzenli görüşür,hiç bir yeri eksik bırakmak aksatmak yok. Tam teşekküllü ilgi ve çözümler Pedagog Afife hanım'da.Tavsiye ederim her anne babaya,güçlü bir destek almak istiyorsanız Afife hanım'a başvurun.
     3 Beğeni    

 hkn byhn (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

01-11-2016
 TavsiyeNo: 91585
Afife hanımı Çapa'da kendisinden hizmet almış ve çok memnun kalmış bir arkadaşımın vasıtasıyla tanıdım.İlk konuşmamız; çok methinizi duydum Afife Hanım taa edirne kapıdan geldim dedim,Muştan gelen var Dirim Psikoloji gururla sunar:)) cevabıyla güldürdü bizleri.dedim ki samimi insana benziyor. Ne kadar keyifli ve ne kadar da bilimsel bir insansın sen Afife hanım.Ne kadar da gerçek samimi bir insansın. Ne güzel de etmişiz gelmekle.Boşanıyorum.Çocuğum yıllardır dikkat eksikliği tanısıyla ilaç kullanıyor. Afife hanımla henüz bir kaç oyun terapisi seansı sonrasında çocukta değişiklikler olmaya başladı.Nasıl oluyor ya hani kendini durduramıyordu bu çocuk?Afife hanıma nasıl oldu bu sihir mi yaptınız dediğim de aldığım cevap;iç kontrolü gelişti oldu..Yıllardır hastane takipliyiz,kimse ama kimse bu açıdan bir tedavi önermemişti.Bu hafta doktorla görüşüp ilaçları kesmeyi planlıyoruz.Keşkem daha önce çıkarsaydı Allah sizi karşıma.Şen kahkahalarınız eksik olmasın,siz hep olun ,varlığınız güven verici.Bu mesajı okuyanlarada tavsiyem;Hiç bir yerlerde vakit kaybetmeyin.Afife hanımla tanışın,o gerisini halleder..
     3 Beğeni    

 Emrah kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

21-10-2016
 TavsiyeNo: 91225
Afife hocamı İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden tanırım.Çok insaniyetli,çok dürüst,çok yardımsever,değerli bir şahsiyettir.Engelli çocuğumla ilgili rapor işlemlerinde ve eşimin duygusal durumunda bize çok yardımı dokunmuştur.Bize devremizin aracılığıyla yardım ettiği için bu kadar ilgilendi herhalde diye düşündüm ilk sonra bir baktım ki tüm hastalara karşı aşırı ilgili ve insan gibi değerli bir insan.Yok demiyor,öğle arası demiyor,yardım ediyor.Çok bölümde işim olur bu hastanede,insanın biraz merhamete ve anlayışı olan insanlara ihtiyacı oluyor.İyi ki varsın hocam,Allah razı olsun.Sizin gibi doktorlara ihtiyacı var bu memleketin.
     1 Beğeni    

 ÖZLEM (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91642
Zaten sizi tavsiyeediyorum.com sitesinden bulduk.Oradaki olumlu yorumlar ve uzmanlık alanlarınızın çokluğu kafamızdaki soru işaretlerini zaten kaldırmıştı.Oğlumla olan ilişkinizden,yardımlarınızdan ve ilginizden şahsen memnun kaldım ve tavsiye ediyorum.Teşekkürler(BABA). Konuşmanız,elektriğiniz analiziniz gayet başarılı bir anne olarak tek bir cümle ile farkındalık yaratmış olmanız benim açımdan çok önemli bir faktördü.Bir akrabamı daha size yönlendireceğim.Çünkü benden tavsiye almışlardı ve çok memnun kaldığımı dile getirmiştim.Başarılarınızın devamını dilerim.Teşekkürler(ANNE).
     8 Beğeni    

 F.Ö (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

31-10-2016
 TavsiyeNo: 91561
Pedagog Afife hanımı Dirim Psikolojinin kendi sitesinden bulduk.Çocuğumuzda ertelediğimiz problemler artık ertelenemez duruma geliverdi.Çok sessiz çekingen bir çocuk.Afife hanımla hiç konuşmadı başlarda çocuğumuz,seans sonuna kadar Afife hanım da ona birşey sormadı.Ben ilk başta hoşnut olmasamda bu durumdan bu bir teknik olacak ki seans sonunda oğlum yanına gitti, el sıkışıp randevuleştiler.Çok şaşırdım.İşin ehilliği bu olsa gerek.Oğlanın tek sorusu ne zaman gidecez Afife ablaya şimdi. ışıl ışıl gözleriyle bu elektriği verdi sanıyoruz Afife hanım.Çok hızlı gelişme kaydettik.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Çocuğunuz çekingense bakın bakalım Afife hanıma da çekingen olabilecek mi?
     2 Beğeni    

 H.Rhm Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

21-10-2016
 TavsiyeNo: 91222
Muşta yaşıyoruz,kızımız çok yavaş hareket ediyor ve derslerini yetiştiremiyor,ödevlerini tahtadan zamanında geçiremiyor.Öğretmen bir pedagog ile görüşün dedi.İki haftadır üzerine düşüyorum hareketlenme var.Sınavım vardı İstanbul'da gitmişken görünebileceğimiz bir pedagog aradık ve Afife hanımı bu siteden bulduk.Niyetimiz gitmişken görünmekti sadece. Bizim beklediğimizin çok üstünde bir ilgi ve anlayışla karşılaştık.Öyle sorular sordu, öyle açıklamalar yaptı ki Afife hanım,sanki bizim eve kamera takmış izlemiş de herşeye bu kadar hakim olmuş bizim hakkımızda.Kitabı tam ortasından okuyordu.Ne iyi etmişiz de gelmişiz.Tek seferlik görüşmemiz şimdilik 6 hafta üst üste Muş'tan uçak bileti rezervasyonu yapmama sebep oldu.Kıza analize başladık,büyük oğlumu da getirmeye karar verdim.Çocuğunda insanın da dilinden böyle anlayan birini görmemiştim.Kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 ADİL BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

30-09-2016
 TavsiyeNo: 90610
Anne ve baba olarak çoğu zaman kendimizin haklı olduğunu düşünürdük. Biz çünkü öyle yetişmiştik. Oğlumla sorunlarımız çoğalmaya başaladı. Git gide benden uzaklaşıyor ve çok üzülüyordum. Bir arkadaşımın vasıtası ile Pedagog Afife Hanım'la tanıştık. Güler yüzü ve samimiyeti oğluma iyi gelmişti. Afife hanım sayesinde çok yol kat ettik o artık aileden biri olmuş oğlumun Afife ablası olmuştu. Hocam sayesinde canım oğluma ne kadar zarar vermişim bunu şimdi anlayabiliyorum. Asla aşamam dediğim sorunlarımı verdiği ufak ip uçları ile ortadan kalktı. Eğer çocuğunuzda bir problem varsa Tüm annelere bu mükemmel insanı tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 H.G.A. (Danışan)
 IP: 62.248.29.ZYF

19-04-2016
 TavsiyeNo: 87325
Kendisiyle oğluma hamileyken tanıştım. Stresli ve zor bir hamilelik süreciydi. Sonra oğlum doğdu. Çok zor bir bebekti. Anne olmanın zorluğu, bebeğime yetememe korkusu, halihazırda var olan duygu durum bozukluğunun tavan yapması sonucunda kendisiyle çalışmaya karar verdim. Başka birilerine ,bu terapist bile olsa, kendimi açmakta çok zorlanan biri olmama rağmen daha ilk seansta derdimi anlatabildim. Bendeki değişimi yeni doğan bebeğim bile hissetti. Sonrasında anladım ki sorun bebeğimde değil bendeymiş. Afife hanımdan önce de terapi geçmişim oldu fakat hepsini güvensizlik, anlaşıdığını hissedememe, samimiyetsizlik v.b. nedenlerle bıraktım. İşini özenle ve bu denli severek yapan nadir terapistlerden biridir bence. Gayet güleryüzlü, samimi ve sıcaktır. Normalde en özel duygularımızı veya yaşadıklarımızı anlatmak istediğimizde karşımızdaki kişinin enerjisi çok şey değiştirebiliyor. Afife hanımın verdiği güven duygusu sayesinde sıkılmadan çekinmeden her şeyi anlatabiliyorsunuz. Yargılardan veya yadırganmaktan korkmadan. Kendisini ailecek çok seviyoruz.
     4 Beğeni    

 HANİFE SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

20-10-2016
 TavsiyeNo: 91201
Pedagog Afife hanımdan bir danışanının tavsiyesi üzerine randevu aldık.Oğlumuz okula gitmek istemiyordu.Geceden okul için hazırlık yapıyor,sabah kalkınca karnına bir ağrı giriyor,okul kapısına gidince içime bir sıkıntı düştü deyip okula adım atmıyordu.Bu durum bizim için yeniydi.Çünkü çocuğumuz 1.sınıf değil 6.sınıf. Sonra Afife hanım analize aldı oğlumuzu.Bir aydınlattı ki olayı elimde olsa tüm dünyaya tavsiye ederim bu harika insanı. Tramva olmuş oğlumuz.Bize söyleyememiş.Kimseye güvenmeyin.Okulu değiştirdik şimdi. Yeni okula alışmaya çalışıyoruz.Herşeyin daha da iyi olacağına inancım tam.Allah cc Afife hanımdan razı olsun..
     3 Beğeni    

 Z.Çiğdem SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

19-10-2016
 TavsiyeNo: 91178
Pedagog Afife hanımı aynı sizler gibi ben de tavsiyeediyorum.com dan buldum.Henüz 5. seanstayız ve gerçekten inanamıyorum 2 yaşındaki oğlumun Afife hanımla 1 saat oyun odasında zaman geçirebilmesi,bize ağlayıp bağıran çocuğun ona gidip sarılmasını şaşkınlık ve kıskançlıkla izliyorum:) Afife hanım bu tanıdığı yeni ilişki biçimini bize de uygulayacağını söylüyor.Bize ev ödevleri veriyor.İlk başladığımız güne göre iyileşme var,sıra da beraber oyun odasına girmemiz var,anne çocuk oyun terapisine gireceğiz merakla bekliyorum. Daha önce çok oyun terapistiyim diyen psikoloğa gittim,inananın oyun odaları yokken bunu vaad edebiliyorlar. Her oyun terapistiyim diyene inanmayın. Afife hanıma kendinizi çocuğunuzu rahatlıkla emanet edebilirsiniz.Gerçekten samimi,dürüst işinin ehli bir pedagog.Kısaca tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 S.ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

04-10-2016
 TavsiyeNo: 90706
Oğlum bu sene 1. sınıfa başladı. Öğretmeninden okul servis görevlisinden oğlumla ilgili hemen hemen her gün şikayet alıyorum. Arkadaşlarına vurması, tükürmesi, dersi dinlememesi ve yalan söylemeleri ile baş edemeyecek hale geldiğimizi anladığımda sıkı bir araştırmaya koyulduk ve Pedagog Afife Hanım’a ulaştık. İlk görüşmeden sonra analize geçtiler, Afife hanım henüz terapiye başlamadık dedi ama bu süreçte bile çocuğum üzerindeki olumlu etkileri gördükten sonra doğru yerdeyiz dedim. Gerçekten mesleğinin hakkini veren bir pedagog. Gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.
     3 Beğeni    

 Bhr ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

30-09-2016
 TavsiyeNo: 90609
Pedagog Afife hanımla yolumuzun nasıl kesiştiğini anlatmak isterim size... Okul zamanı geldi çattı. Oğlumla hiç ayrılmamıştık. Aşırı mutsuz olması, sürekli kapıda beklememi istemesive ağlama problemleri bizi perişan etti. Geçer diye bekledim ama hala alışamamıştı Okula. Pedagog Afife hanımı internet araştırmalarımda titizlikle seçip buldum. İlk görüşmemizin sonrasında Oyun Terapisine başladık. Benim yanımdan 1 dk bile ayrılmak istemeyen oğlum Afife hanımla 1 saat oyun odasında kalıyor ve bu durumu şaşırarak izliyorum. Afife Hanımın çocuğumla iletişim biçimi çok hoşuma gitti. Çok sıcak güler yüzlü bir insan. Artık 2 gündür Okula ağlamadan gidebiliyoruz. Pedagog Afife hanımla seanslarımız devam ediyor. İyi ki yolumuz kesişti. İyi ki buldumkendisini. İhtiyacı olan ailelere Pedagog Afife Hanım'la iletişime geçmelerini tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 ZEYNEP OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

01-10-2016
 TavsiyeNo: 90622
Merhaba Pedagog Afife hanımı tavsiyeediyorum.com sitesinden buldum.Paylaştığı makalelerini okuduğumda evet benim çocuğumda da olan problemlerden bahsediyordu.Kızımın parmak emme probleminide ne yaptıysak bıraktıramadık. Pedagog Afife hanım kısa bir süre içerisinde problemimizi çözdü. Çocuklarınızı güvenle götürebileceğiniz ve emanet edebileceğiniz,bilgili güler yüzlü ve mesleğinde başarılı biri.Bugün son seansımız.Afife hanıma mesleki başarılarının devamını diliyorum. O güler yüzün hiç solmasın. Sevgi ve saygılarımla..
     1 Beğeni    

 Erhan İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

02-09-2015
 TavsiyeNo: 81105
Afife hanıma 2,5 yaşındaki kızımın bitmek bilmez ağlamaları,yeme problemleri,illa istediğini yaptırma çabaları üzerine arkadaş tavsiyesi üzerine ulaştık. Afife Hanım çocuğun dilinden çok iyi anlıyor ve bize de onu öğretti. Kızımın amacı bize eziyet etmek değilmiş meğer,tabloyu yanlış okuyormuşuz.Tüm kritik dönemlerde bundan sonra başvurabileceğim iyi bir uzman bulmanın huzurunu yaşıyorum. Tüm ebeveynlere de kesinlikle tavsiye ederim.Yolunuz mutlaka Afife hanımdan bir kere geçmeli..
     8 Beğeni    

 Erdem PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

19-10-2016
 TavsiyeNo: 91173
Kardeşim okul arkadaşlarıyla okulda ve evde bizimle ciddi çatışmalar yaşamaya başlamıştı.O kadar huzursuz bir çocuk haline geldi ki herşeye karşı çıkıyor,yerinde duramıyor,hatta bulduğu başka bir arkadaş çevresi ile bize kafa tutuyor,kötü alışkanlıkların peşinde kaybolup gideceğinden korkuyorduk.Bir süre sonra Bir danışanının tavsiyesi ile Pedagog Afife hanıma başvurduk.İlk başta çok diretti,gitmek istemedi.Siz gidin Psikoloğa ben iyiyim dedi.Ta ki Afife hanım bizi sıcacık enerjisiyle karşılayıncaya kadar. +Beklediğin gibi bi yer değil burası galiba dedi Afife hanım. -Evet böyle düşünmemiştim dedi. O gün bu gündür merkeze gelmeyi iple çekiyor,davranışları çok yumuşadı,siniri azaldı,kontrol edebiliyor kendisini.Bizim de ilişkimiz daha iyi.Kesinlikle tavsiye ederim,rahatlıkla yardım alabileceğiniz çok güvenilir bir pedagogtur Afife hanım.
     2 Beğeni    

 MURAT KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

06-10-2016
 TavsiyeNo: 90783
Merhabalar, 4 yaşında ki kızım bebeklik battaniyesini top haline getirip odasında ya da yanımızda TV izlerken üstüne yatması, üstünde hareket etmesi dikkatimi çekmişti. Battaniyesini düzelttiğimde tekrar bir süre sonra aynı şekli verip üstüne yatıyordu. Pedagog Afife hanım testlerini ve değerlendirmelerini yaptıktan sonra kızımla birlikte oyun terapi seanslarına başladı. Afife hanımın aile görüşmeleri ile birkaç seans sonrasında sorunumuz ortadan kalktı. Pedagog Afife hanıma çok teşekkür ederiz. Takıldığınız, sıkıştığınız yerde destek alabileceğiniz güler yüzlü, samimi bir insan . Saygılarımla…
     2 Beğeni    

 Alaattin DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

18-10-2016
 TavsiyeNo: 91142
Merhabalar,26 aylık bir kızımız var.Kızımızın büyüdükçe agrasifleşen, her geçen gün bir yenisini eklediği tavırları karşısında umutsuzluğa düştüğümüz bir anda Pedagog Afife hanımla tanışma fırsatı bulduk.Doğru yaptığımızı düşündüğümüz birçok konuda aslında nasıl yanlışlar yaptığımızı fark etmemizi sağladı. Örneğin 2 yaşında çocuğa kural koymak,inatçı bir çocuk yetiştirmekten başka bir işe yaramazmış.Çocuğun karşısında esnemeden durmak ile ben büyüğüm benim dediğim olacak tavrı arasında çok fark varmış.Ödül ceza sistemiyle çocuğa bilgi öğretilir ancak öfkesi arttırılırmış. Sırf bu bilgiler için bile minnettarım kendisine.Kendisinin önerileri doğrultusunda davranışlarımızda ciddi değişiklikler yaptık.Kendisine ilgi ve alakası için, insana yönelik hassasiyeti için bir kez de buradan teşekkür etmek isterim…
     Beğenin    

 Cengiz SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

17-10-2016
 TavsiyeNo: 91100
Oğlum geceleri yatmak bilmezdi,benim onunla uyumamı isterdi.Tamam uyutalım dedik 1 yılı da böyle geçirdik.Geceleri en az üç kere ağlayarak kalkardı.Ne yapsak sıkıntısı gitmiyordu.Çaresiz kalıyorduk.Neden ertelemişiz bu problemi bu kadar eziyet etmişiz kendimize de çocuğumuza da bilmiyorum şuan.Afife hanıma başlamamız bu dönemlerde oldu. Şimdilerde kendi kendine uykusu geldiğini söyleyerek yatıyor. Gece uyanmıyor. Ağlama durumu azaldı.İsteklerini ağlayarak yaptırmaktan vazgeçti. Kendini ağlayarak ifade etmek yerine konuşarak anlaşmayı öğrendi.Oyun terapisinin bu kadar etkili bişey olacağını ummazdım.Oldu,bizzat denedim,siz de destek alın,ertelemeyin. Dostlarımla toplandığımızda birileri sorun anlattığında çözümün Afife Hanım'da olduğunu söylüyorum. Teşekkürler Afife Hanım. Çocuğu ile ilgili sorunu olan ebeveynler hiç düşünmeden Afife Hanımı tercih edebilirsiniz. Sevgi ve Saygılarımla…
     1 Beğeni    

 Can Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

14-10-2016
 TavsiyeNo: 91035
Merhabalar, öğretmeninin uyarısı ile bir pedagoga gitmeye karar verdim. Kızımızın içine kapanık olması, kendi yaşıtlarıyla bile oynayamaması, ders başarısının düşmesi, okulda sosyalleşememesi gibi problemleri vardı. Sonra internetten bir uzman arayışına girdim. Afife hanımla o zaman tanıştık. Afife hanımdan randevu aldığımda kızımın konuşmayacağını düşünmüştüm. İlk baştan beri çocuğuma ve bize olumlu ve samimi yaklaştı. Bende güven duygusu uyandırmıştı. Hem aile danışmanlığı hem kızımla yaptığı oyun terapileri sonucu kızım şuan çok iyi onunla tanıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Desteğinden ve emeğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Afife hanımı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 GÖKAY GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

07-10-2016
 TavsiyeNo: 90833
Merhabalar, Afife Hanımla tanışmamız oğlumun saldırgan davranışları üzerine internetten yaptığım pedagog araştırması ile oldu. Başlangıçta paylaştığı makale yazılarını okumaya başladım. Sonrasında yüz yüze görüşerek ondan çok fazla fayda sağlayacağımızı düşündük ve kendisinden randevu aldık. Oğlumun uyku problemi saldırgan tavırları ve inat problemi vardı. Yaptığı testler, uyguladığı oyun terapisi seansları sonrasında bizim küçük dünyamızda harika değişimler olmaya başladı. Kendisine çok şey borçluyum. Hayatta aşılamayacak sorun yoktur ancak bazen sorunlarımızı dağ gibi büyür gözümüzde, tam da o sırada omuzumuza dokunan bir el olur en iyi destek. Pedagog Afife hanıma bizi her konuda fazlasıyla bilgilendirdiği ve o sıkıntılı süreçten çekip çıkardığı için tekrar tekrar teşekkür ediyoruz.
     4 Beğeni    

 Gamze (Danışan)
 IP: 37.154.151.JF

07-10-2016
 TavsiyeNo: 90826
Kolumdaki Jilet izlerini fark etmesi ile annem internette araştırma yapmış, israrci tavirlari sayesinde Psikoloğum Afife hanıma gelmeye basladim. Ailevi iliskiler konusunda cok fazla sorunlarim vardi, kendimi yalniz hissediyordum. Kolumu jilet izleriyle dolduruyordum ve gozukmemesi icin uzun kollu giyiniyordum.Afife hanım neden buna ihtiyaç duyduğumun,bu durumu neden kontrol edemediğimin farkına varmamı sağladı.Seanslarim devam ediyor. Ailemle yaptigi gorusmeler, iletişimimizin düzelmesine ve beni anlamalarina yardımcı oldu. Sevgi dolu ve guler yuzlu biridir, kendime olan saygimi bulmama vesile oldu. Hayatimda tarif edemiyecegim bir yapilandirma olmaya basladi.Yardim alabileceginiz iyi bir psikoterapist , tavsiye ediyorum ...
     Beğenin    

 BERKAN GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

05-10-2016
 TavsiyeNo: 90734
Öncelikle afife abla seni çok sevdiğimi söylemek istiyorum. 2 ay önce görüşmeye başladık. Psikoloğum Afife ablayı tanımadan önceki ben ile şimdiki ben çok farklı aslında, İnatçı, çabuk sinirlenen, saldırgan ve hep babama karşı gelirdim. Afife abla sabırlı ve sevecen tavrıyla beni anladığını hissettirdi ve bu davranışlarımın nedenlerini bulmakta bana yardım etti. Beni bana kazandırdığınız için çok teşekkür ederim. Sizinle tanıştığım için çok şanslıyım. Her şeyin gönlünce olmasını diliyorum.
     2 Beğeni    

 AYBERK OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

03-10-2016
 TavsiyeNo: 90678
Annem bana ilk psikoloğa gitmeyi önerdiğinde ne gerek var deyip gitmek istemesem de tanıdıktan sonra iyi ki annem ısrarcı davranmış diyorum. Afife Hanım, her şeyi anlatabileceğim cana yakın, samimi ve güler yüzlü bir insan. Sorunumu çözmem konusunda cidden fazlası ile yardımcı oldu. Onun sayesinde Annemle aramızdaki birçok sorun çözüldü, artık annemle çok mutluyum benim de annemin de birbirimize karşı gerçek duygularımızı bulmamızda yardımcı oldu,şimdi daha iyi anlıyoruz birbirimizi. Her şey için teşekkür ediyorum Afife ablaya...Herkese de tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 burçin (Danışan)
 IP: 176.33.228.YYY

29-09-2016
 TavsiyeNo: 90574
panik atak nöbetlerimin günde 8-9 kez beni yoklamaya başladığı bir dönemde evimin yakınındaki hastanede tesadüfen tanıdım.psikolog Afife Hanımı, önce bilişsel davranışçı terapi teknikleri ile panik atak nöbetlerimi rahatlattı,yaklaşık 12. seansta artık duygumu,düşüncemi kendim yönetmeye başlamıştım. artık ben de çok kaygılı insanlara yardımcı olabiliyordum. sürekli yanıma güvenlik arayan ben , artık başkalarının güvenlik ihtiyacını karşılayabilecek kadar güçlenmiştim. sonra bunun kalıcı hale gelmesi için bataklık kurutmamız lazım dedi Psikolog Afife Hanım. panikten kurtulmama sinekleri avladık sadece diyordu.1 yıl süreyle daha devam ettim terapilere ve şu an ben eski ben değilim. mesela kimse benden ayrılmasın beni terketmesinler diye uğraşmıyorum. beyniniz sizinle oynuyor, oyuna gelmeyin, Afife Hanıma gidin,bu değişim çok zevkli..herkese tavsiyemdir.
     2 Beğeni    

 Güzide B. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91627
Afife hanımı ben de diğer arkadaşlarım gibi seminerinden tanıyarak aile akademisi eğitimine katılmak suretiyle tanıyorum.Ben bu anlayışın tüm Türkiye'ye yayılmasını isterim.Çocuğun gözünden Dünya! Bu bilgileri her anne baba öğrenmeli,Pedagog Afife hanımdan herkes en az bir kere danışmanlık almalı diye düşünüyorum.Umarım radyo ve tv programlarında da kendisini görebiliriz. Çok keyif aldım,çok memnun oldum buraya katıldığıma,bu güzel merkezde bizi sıcacık karşılamanız ve ziyadesiyle doyurucu bilgiler öğrettiğiniz için teşekkür ederim,herkese de tavsiye ederim.Afife hanımı takip edebilirsiniz.
     1 Beğeni    

 Mahmut USite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91619
Afife hanımı aşamalı tanıdık diyebilirim,önce seminerine katıldık.Çocukları Anlamak konulu seminerini okulumuzda dinledik.Sonra kendi merkezinde vermiş olduğu farklı yaş gruplarına özel aile eğitim gruplarından kendi çocuğumun yaş grubuna dahil oldum.4-7 yaş aralığında çocuğunuzun size nasıl davrandığını düşünüyorsanız bu sizin algınız olabilirmiş.Ben bunu anladım bu seminerde..Kafa tutuyor diyordum sürekli.Afife hanım benim babamla ilişkimi sordu,konu detaylanmaya başlayınca özel seans almaya karar verdim.Çocuğunuzla olan ilişki problemleriniz çocuğunuzun sorunu değil ilişki türünüzün sorunu olabilir.İlk bireysel seansımı da yaptık. Çok memnun kaldım.Her gruba katılamıyorsunuz fakat mümkün olsa tüm eğitim gruplarına katılmak isterim,resmen ışık yandı içimde,umudum arttı. Afife hanımı tek geçer,herkese tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 YUSUF KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

05-10-2016
 TavsiyeNo: 90746
Merhabalar, eşimle yurt dışında yaşıyorduk. Bir kızım var. Türkiye’ye iş sebebiyle temelli dönmek zorunda kaldık. Şuan bir akrabamızın evinde kalıyoruz. Kızımın buraya alışamaması, durgunlaşması, okulda yaşadığı bazı sıkıntılar konusunda Pedagog Afife hanımdan danışmanlık alıyoruz. Afife hanım Sevecen, güler yüzlü ve sabırlı bir insan. Yaptığı oyun terapi seansları, görüş ve önerileri o kadar etkili oldu ki değişimleri hemen fark ettim. Pedagog Afife hanımı herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 V.BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

05-10-2016
 TavsiyeNo: 90743
Merhabalar, eşimi kaybettikten sonra oğlumun yeme ve uyku düzeni bozuldu, okula gitme sokağa çıkma konusunda isteksizlik, karın ağrısı şikayetleri vardı. Çocuk doktorumuzun muayenesinin sonrasında fizyolojik herhangi bir sıkıntısının olmadığını, Pedagog Afife Hanım’a götürmemizi tavsiye etti. Pedagog Afife hanım bizimle ilk görüşmeyi yaptıktan sonra oyun terapisine aldı. Gerçekten bu dönemde yaşamış olduğum üzüntülü ve sıkıntılı bir anımızda bize verdiği desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim. Başarıların devamını dilerim…
     Beğenin    

 TUĞÇE DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

04-10-2016
 TavsiyeNo: 90705
Ben 6 ay önce doğum yapmış iki çocuk sahibi bir anneyim. Büyük kızım ise 4 yaşında. Kızım kardeşi evimize geldiğinden beri mutsuz, kardeşini severken öldürecek gibi seviyor, bebeksi hareketler yapmaya başlamıştı. Birden iki tane bebeğim oldu. İşlerin daha da karışmasından korktuğum bir anda bir akrabamızın tavsiyesi ile Pedagog Afife Hanım’la tanıştık. Afife hanım kızım ile oyun seanslarına başladı ve bize de evde oyun saati uygulaması vererek sorunumuzu ortadan kaldırmamıza yardımcı oldu. Pedagog Afife Hanım desteği ile şimdi ne yaptığımızı, çocuğun bundan ne anladığını biliyoruz. Çocuğunuz ile ilgili problem ne olursa olsun mutlaka Afife hanıma danışmanızı tavsiye ederim…
     1 Beğeni    

 EREN BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

03-10-2016
 TavsiyeNo: 90682
Merhaba annem ve babamla sürekli problemler yaşamaya başlamıştık. Annemin bir tanıdığı Psikolog afife hanımı tavsiye etmiş. Arkadaşlık ilişkilerime karışmaya başlamışlardı, ben de aileme kendi istediğim şeyleri yapmak kendi arkadaşlarımı seçmek benim hakkım diye kendimi savunuyor bu yüzden sürekli tartışıyor, kavga ediyorduk. Benim büyüdüğümü kabullenmiyorlardı. Psikolog Afife hanım beni anlıyordu. Düşüncelerim ve kararlarım konusunda ve anne baba ilişkilerim ile ilgili sorunlarımızı atlatmamızda yardımcı oldu. Mesleğini severek yapan biri olduğu belli güler yüzlü ve tatlı dilli güzel insan bana yardımcı olduğun için teşekkürler. HERKEZE TAVSİYE EDİYORUM.
     Beğenin    

 BAKİ YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

03-10-2016
 TavsiyeNo: 90680
Çocuğumun kimse ile göz teması kurmaması ve konuşma gecikmesi şikayeti vardı. Yaşıtlarına göre farklı bir çocuk benim oğlum. Pedagog Afife Hanım’ı internet sitesinden buldum, yapılan yorumları okudum ve kendisini araştırarak randevu aldım. Afife hanım bizimle ilk görüşmeyi yaptıktan sonra anne çocuk oyun terapisine aldı. Çocuk Psikiyatrisi, Özel Eğitim Öğretmeni ve Afife Hanım birlikte süreci yürüttük. Tüm düzenlemeyi ve organizasyonu Afife hanım yaptı. Çocuğum şuan kreş desteği alabilecek hala geldi. Konuşma gecikmesi deyip geçmeyin uzman desteği alın. Pedagog Afife Hanım kesinlikle doğru adres tavsiye ediyorum…
     Beğenin    

 Ahmet K. (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

03-10-2016
 TavsiyeNo: 90670
Çocuk Nöroloğumuzun oğlumu pedagoga götürmemiz gerettiğini söylemesi ve kız kardeşimin araştırmaları üzerine Pedagog Afife hanımla tanıştık. Oğlumun bir şeyi yaparken dikkatini toparlayıp sıraya koyamaması, başaramadığında çabuk bırakması ve sinirlenmesi ile ilgili Afife Hanım'la görüşmelerimiz devam ediyor. Yapmış olduğu testleri bizimle paylaştı öyle doğru tespitlerde bulundu ki, hemen hemen her önerisine açık hale geldik. Oyun terapi seansları ve ailemize verdiği ev ödevleri sayesinde oğlumda değişimlerin olduğunu görüyoruz.Mesleki donanımı ve samimiyetine güvendiğim Pedagog Afife Hanım'a güvencim tam. Yaşadığımız sıkıntıları birlikte aşacağımıza inanıyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum.
     Beğenin    

 Melis ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 37.154.141.YCJ

29-09-2016
 TavsiyeNo: 90577
Merhabalar Afife hanıma düzen,plan program şikayetimle başvurdum.Herşeyi kontrol etmek istiyordum ve kontrolüm dışına çıkınca dünya başıma yıkılıyordu sanki.Afife hanımla 10ay süren terapimiz sonucunda ,davranışlarımın sebeplerinin farkına vardım ve şuan daha mutluyum.Üstümden büyük bir yük kalkmış gibi hissediyorum.Hayat benim için gerçekten çok zordu ve bu durumdan kurtulabileceğimi hiç sanmıyordum.Allah ondan razı olsun.Kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 RABİA ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

24-09-2016
 TavsiyeNo: 90446
Böyle bir psikolog her eve lazım diyerek başlamak istiyorum. Rahatlıkla gidebiliriz hatta kafanızı kurcalayan bir sorununuz varsa Bence mutlaka gitmelisiniz.Ben böyle bi insanım bu benim yapım diye bişey yokmuş. Afife hanımla bunu farkettim. Sıkıntılarımı o kadar kolay ve gözümün önünde bulunan bir çözümle bana çözdürdü ki gerçekten çok faydasını gördüm. Haftada 1 süreyle 5 aydır kendisinden oğlumla ilgili profosyonel yardım alıyoruz.Oğlumda çok çok iyi şimdi. Okadar sevecen ve güler yüzlü bir insan ki gerçekten sanki kendisine Terapiye gittiğimizde sadece oturup sohbet edip birlikte güzel vakit geçirebileceğimiz bir arkadaşımıza gider gibi gidiyoruz, öğrenip iyileşip çıkıyoruz. O yuzden sevgili psikolog Afife Hocama sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.Her ebeveyne tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Kubilay E. (Danışan)
 IP: 78.180.199.YLL

19-02-2020
 TavsiyeNo: 113715
Merhaba....Afife hanım ile kızım sayesin de yolumuz kesişti...Öncelikle kendisine çok çok teşekkürler etmek isterim..Ben ilk kez danışmaya gelirken önyargılı idim çünkü kızımın doğuştan gelen ve ameliyatlar ile giderilen bir dizi rahatsızlığı vardı..Sorun çoğunlukla organik olduğu için büyük bir fayda beklemiyordum..Ancak sihirli bir el gibi hayatımıza dokundu..Kızımın halen devam eden ilaç ve fizik tedavi süresince pasif agresif tavırlarının düzelmesinin yanı sıra kendine güven,sosyalleşme, sağlıklı iletişim kurmadan tutun da doktor korkularının yenmesine kadar her konuda fayda gördük..Bizler de tavsiye ettiği kitaplar ile ailesi olarak kızımıza daha iyi nasıl yaklaşabileceğimizi öğrendik pek çok konuda kendisine danıştık ve danışmaya da devam edeceğiz...Tavsiye etmenin ötesinde kendisine büyük saygı duyuyoruz...İyi ki kendisini tanıdık Ailece kendimizi çok şanslı hissediyoruz.
     1 Beğeni    

 E. Kaya (Danışan)
 IP: 176.55.190.WY

10-04-2018
 TavsiyeNo: 103202
1,5 senedir oğlumun okul fobisi ile başetmeye çalışıyorduk. Bu senenin başında sınıfta geçirdiği kaza ile bu sorun iyice büyüdü. Hergün okula giderken hatta neredeyse okul kelimesini duyunca ağlama krizleri başladı. Artık üstesinden gelemeyeceğimi düşünüp moralimin iyice düştüğünü farkettiğimde yardım almamız gerektiğine karar verdim. Afife Hanımı internette yaptığımız araştırma sonucu tanıdık. Oğlum ilk görüşmenin sonunda "bir daha ne zaman geliyoruz" diye sorunca doğru yerde oduğumuzu anladık:) Oğlum sanırım 4 aydır oyun terapisi alıyor. Bu süre içerisinde "Okul fobisi" nin sadece bir yansıma olduğunu, "kaygı" sorununun ufacık bir çocukta bile olabileceğini gördük:( Maalesef bazen verdiğimiz yanlış tepkilerle istemeden de olsa çocuğumuzu nasıl tetiklediğimizi farkettik. Ama artık Afife Hanım sayesinde çocuğumuz da biz de daha rahatız. Çünkü sadece çocuğumuza değil, bize de gösterdiği yöntemlerle duygularımızı ve birbirimizi dengelemeyi öğrendik ve öğreniyoruz:) Çocuğumun okula giderken ağlamaları zaten geçti :) biz şu anda daha üstü için çalışıyoruz:) Afife Hanıma çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız:))
     3 Beğeni    

Eyüp SARI Fotoğraf  Uzm.Psk.Dnş.Eyüp SARI
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-04-2018
 TavsiyeNo: 103073
Sevgili Afife‘yle ilkin süpervizyon toplantılarında rastlaştım. Sonrasında bu rastlaşma, profesyonel bir işbirliğine ve değerli bir arkadaşlığa dönüştü. Kendisini tanımış olmaktan dolayı kendimi şanslı buluyorum. Zaman zaman birbirimize kendi uzmanlık alanlarımızda ilgili danışan yönlendirmelerin de bulunuruz; o bana çift sorunları konusunda, ben de kendisine çocuk ve ergen alanlarında mesleki bilgi ve deneyimine güvenerek, gönül rahatlığıyla. Etiğe dikkat eden, alanında kendini yetiştirmiş bir terapist olmasıyla birlikte; deneyimlerini medyayla, profesyonellere verdiği eğitimlerle aktarmaya devam etmektedir. Böyle bir arkadaşınız varsa, imrenmekten başka alternatifiniz yok. Başarılarının devamını dilerim Afife’cim..
     3 Beğeni    

 Ümean USite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 87.49.147.YJC

02-04-2018
 TavsiyeNo: 103048
Ben yurt yaşıyorum, 3 yaşındaki kızım için yardım aldım. Daha ilk aldigimiz seansta kızım değişikliği gördük eşimle. Bilmeyerek neleri yanlış yapıyormuş yz malesef. Şu an 4 seans aldı kızım ve cok cok ilerleme var bunu bi biz değil çevremizde akrabalarimiz es dost arkadaşlarımız bile kizimdaki değişikliği fark etti. Dili insanlarla iletisimi düzeldi. Bizim aranızdaki bağ daha kuvvetlendi. Ben kendi şahsım adıma Afife hanima minattarim ve gönül rahatlığı yla herkese tavsiye ediyorum. Afife hanim bambaska bir insan sıcak sevecen guven veren bi insan kızım resmen bayılıyor Afife ablasına. Başarıların in devamını diyorum. Sevilerim : Ümran
     2 Beğeni    

 Betul BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.186.66.YCJ

07-12-2017
 TavsiyeNo: 100706
Afife Hanım'ı TavsiyeEdiyorum.com sayesinde tanıdım ve 11 yaşındaki kızım için kendisi uzun zamandır danışmanlık yapıyor. İçinde, büyümeyi reddeden kızım, Afife Ablası sayesinde genç bir kız olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Korkuları ve gelecek kaygılarından kaynaklanan, fiziksel hiçbir rahatsızlığa bağlı olmadığı bir sürü klinik testle kanıtlanmış şiddetli karın ağrıları, yavaş yavaş bizi terk ediyor. Yolumuzun uzun olduğunu biliyoruz fakat bundan hiç şikayetçi değiliz. :) Ailemizin Afife Ablası güler yüzlü, sıcak kanlı ve espritüeldir. Danışma ofisine girdiğinizde en yakın arkadaşınızın evine bir milyonuncu kez girmiş gibi hissedersiniz. Profesyonel anlamda kritik yapmak için yeterli donanıma sahip olduğumu düşünmemekle beraber, hayatımıza nasıl dokundu ise bunu en iyi şekilde yaptığına sizi temin ederim. Kızım ile olan iletişimi, sorun olarak işaret ettiği noktalardaki davranışlarımızı, yaklaşım yöntemlerimizi değiştirmemize yönelik yönlendirmeleri ile birlikte gelen başarılarımız da bunun bir kanıtı.
     3 Beğeni    

 ESRA TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 212.175.133.J

27-11-2017
 TavsiyeNo: 100509
Afife hanım sadece 4.5 yaşındaki oğluma yardımcı olmadı beni de eğitti korkularımı yenmemi sağladı. Ebeveynliğe bakışım değişti ve bütün bildiklerim tersyüz oldu. Şimdi çok daha güçlü ve huzurlu bir ebeveynim ve oğlumla ilişkim de çok daha "anlam"lı doğal ve güzel. Tek başına çocuk yetiştiren bekar bir anne olarak kendimi çok çaresiz ve çıkışsız hissettiğim bir anda Afife hanımı internetten bulmuştum. 6 aydır gide gele alıştık sanki yıllardır tanıyormuşum gibi geliyor ve sanki teyzemizi ziyarete gidiyoruz. tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 SERAP Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 188.132.175.YJ

02-11-2017
 TavsiyeNo: 100017
Merhabalar, 4 yaşında çok hareketli anlaşmakta eşimle birlikte zorluk yaşadığım bir dönemde tavsiyeediyorum.com üzerinden Afife Hanım'ı buldum okuduğum her yorumu mükemmel olması dikkatimi çekti. Ve randevu alabilmek için Dirim piskolojiyi aradım. Mükemmel naif sesi ile içimi aydınlatan Tuğçe Hanım bana çok yardımcı oldu. İlk tanışma seansında bile Afife Hanım beni anlayan çocuğumu anlayan biri çıktı karşıma dedirtti. Benimle konuşurken bile oğlumu gözlemliyordu. Analiz aşamasında bizi oturup düşündürerek aaa evet burada böyle yapmışız aslında oğlumuz bunu anlatmaya çalışıyormuş dedirtti. Eşimin ve benim farkında olmadan yada bilerek yaptığımız hareketlerin çocuğumuzu nasıl etkilediğini gösterdi. Kendisine sonsuz minnettar ve saygılarımı bir kez daha burdan da iletmek istiyorum. Şuan terapi seanslarımız başlayacak ve oğlum anne ne zaman Afife ablama gideceğiz diye sorup duruyor. Afife Hanım'ın sihrinin değdiği herkesin kesin olarak çözüm bulacağına inaniyorum.
     Beğenin    

 Sevda (Danışan)
 IP: 176.55.12.DY

01-11-2017
 TavsiyeNo: 100004
Afife hanıma başvurduğumuzda çocuğum aşırı hırçın ve sürekli ağlama nöbetleri geçiriyordu. Tırnaklarını yiyor ve okulda da uyum problemi yaşıyordu. Afife hanım sayesinde davranışlarının sebeplerini öğrendik. Farkında olmadan davranışlarını tetiklediğimiz noktalar olduğunu. Doğru yaptığımız yanlışlar olduğunu gördük. Çocuğumuzla yapmış olduğu oyun seanslarının faydalarını çok kısa sürede gördük. 4 seans sonrasında oğlumla düzgün iletişim kurabilir. Karşılıklı kararlar almaya başlamıştık bile. İlerleyen seanlarla tırnak yeme ve okulda yaşadığı problemleri de çözüldü. Hatta okulda daha sosyal girişken davranışlar sergilemeye öğretmenlerinin takdirini almaya başladı. Arkadaşlarına zarar vermek yerine onlara yardım etmeye ortak etkinliklerde keyif almaya başladı. Bu sürede bu değişimler beni kendine hayran bıraktı. Değişimimizi sizinle paylaşmak istedim. Belki sizede bir yol olur.
     1 Beğeni    

 Derin (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.101.151.ZZZ

01-11-2017
 TavsiyeNo: 100002
Afife Hanım , sıcakkanlı , sevecen tavrıyla çocuklarla güzel , güven dolu iletişim kurma yeteneğine sahip ,başarılı bir uzmandır.Yürümüş olduğunuz yolda ışık tutup, sizi nelerin beklediğini ve nasıl ilerleyeceğiniz konusunda destek olup, hep birlikte omuz omuza güzel sonuçlara ulaşmanızı sağayacağına inanıyorum. Eğer siz de yaşamış olduğunuz zorluklarla başedebilmek için bir desteğe ihtiyaç duyuyorsanız başarılarını yakinen gören biri olarak Afife Hanım a başvurmanızı gönülden tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 A.K. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.98.29.DJ

20-10-2017
 TavsiyeNo: 99742
Merhabalar, kızımın özgüven eksikliği vardı. Son zamanlarda çok stresliydi ve bunun bize yansımaları da gün geçtikçe fazlalaştı. Her ne kadar telkin etmeye arkadaşlarıyla problemlerini bir anne olarak çözmeye çalışsam da yeterince fayda etmedi. Bir arkadaşımın önerisiyle Afife Hanımla tanıştım. Kurumuna gittiğimde ne kadar güleryüzlü karşılaşsakta kızımın agresif tutumu değişmedi. Afife Hanım benim aksime onunla iletişim kurmaya ve ilk etapta olduğu gibi kabul etmeye çalıştığını gördüm. Kızımda bu durumu farklı karşıladığını yüzünde gördüm. Seanslarımız sonunda kızımın eski ruhen sağlıklı dönemine geri döndüğünü ve bunun kalıcılığı adına da Afife Hanımın bana gösterdiği yolu izliyorum ve sonucunu aldığımdan ötürü ona müteşekkirim. Benzeri problem yaşayan aileler olursa karamsarlığa düşmemelerini ve çözüm yollarından birinin de Dirim psikoloji ailesi olduğunu belirtmek istiyorum . Teşekkürler
     Beğenin    

 Y. İ. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.221.201.YCZ

13-10-2017
 TavsiyeNo: 99622
Afife Hanımla verdiği eğitimler ( oyun terapisi vb. ) eğitimler konusunda ortak çalışmalarınız oldu ve bu sayede kendisi ile çalışmalarını görme fırsatım oldu. Gayet mütevazi ve bilgisini karşı tarafa aktarma gayetinde olan birisidir. Çok güleryüzlü ve mümkün mertebe sorularınıza hassasiyetle ve geçiştirmeden cevap vermektedir. Bir çok eğitime katıldım alanında uzman kişilerdi lakin Afife Hanım bulunduğunuz ortamda sizi hiç yabancıymış gibi hissettirmiyor ve adaptasyon sürecini de kolay atlatıyorsunuz. Eğitimlerine katılmayı düşünenler olur ise şahsen tavsiye ederim
     Beğenin    

 Uzm.Gülay CANDAR
İzmir - Pedagog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

30-09-2017
 TavsiyeNo: 99392
Afife Hocam ile İzmir de oyun terapisi eğitimi ile tanıştım . Verdiği eğitim sıradan bir oyun terapisi eğitimi değil; çocuğu, çocuğun dünyasını, bakışını, algısını anlamamıza ve ondan sonra geliştirilebilecek beceriler üzerineydi. Deneyimlerini paylaşması ve iç dünyanın yansımalarını öğrenebileceğimiz çok doğru eğitimdi. Eğitim aralarında yapılan sohbetler, nereye bakarsak neyi görebileceğimizin yorumu, belki de önce kendimizi tanımamız ve görmemiz; asıl kendimizi iyi edebildikten sonra doğru görmeye ve anlamlandırmaya başlayabileceğimizi fark etmemiz üzerine çok başka bir farkındalık içeriyordu. Çocuk, anne ve en çok da kendimize dair bu farklı bakış açısını - doğru dilde dinlemek, doğru gözle görmek için - kesinlikle tavsiye ediyorum :) Oyun terapisi ve test eğitimlerine bu kadar içeriden bakan bir kişiden eğitim almak gerçekten başka bir şanstı.. tekrar teşekkür ederim ..
     1 Beğeni    

 banu yiğit (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.170.203.D

11-09-2017
 TavsiyeNo: 99021
Afife hocam' ı eğitimlerinden tanıyorum. ve verdiği eğitimleri çok beğeniyorum. bana çok katkı sağladı.eğitim aralarında bile yapılan sohbetlerle cok şey kattı bana.Afife hocam iyıkı tanıdım sizi çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgilerden dolayı. Afife hanım çok cana yakın, güler yüzlü candan davranan bir insan. işini seven ve hakkıyla yapan bir insan. oyun terapisi, objektif testler eğitimi, hepsinden dinlerken çok keyif aldığım bir eğitimdi. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 muazzez gürbüz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.41.19.YFY

27-07-2017
 TavsiyeNo: 98124
Afife SELVİTOPU ile eğitim seminerinden tanıştım ve iyikide tanımışım. oyun terapisi, objektif testler daha birçok eğitimlerinede severek katılırım. hayata ve kişilere bakış açım değişti, konuşma dilim değişti onunla çok şey değişti. işini severek yapan, samimi, güler yüzlü, dost arkadaş canlısı bir kişi. aldığım eğitimlerini uyguluyorum ve çok verim alıyorum. sadece eğitimi verip irtibatı kesmiyor ayrıca her zaman her türlü sorularıma cevaplar veriyor ve tavsiyelerde bulunuyor. ben çok memnunum tanıştığıma ve eğitimlerine katıldığıma bence herkesin tanışıp eğitiminden terapisinden faydalanması lazım. şehir yakında olsam daha çok görüşme imkanım olurdu. en kısa zamandada yine bir eğitiminde görüşmeyi iple çekiyorum. başarılarının devamını diliyorum hocak iyiki varsınız...
     2 Beğeni    

 N.kaya (Danışan)
 IP: 188.57.42.YLY

06-07-2017
 TavsiyeNo: 97777
Afife hanımı ile bir tanıdığım tavsiyesi üzerine duydum; internet araştırmalarımdaki olumlu yorumlar nedeniyle kendisine başvurdum. 5,5 yaşındaki kızımın 1 yıl önce oluşmuş travmasını, ve sıkıntılarını teşhis etti. kısa sürede çeşitli bilimsel yöntemler kullanarak çözdü ve çok şükür ki kızımı sağlığına kavuşturdu. Uygulayacağı yöntemleri ve nasıl ilerleyeceğini bana çok güzel bir şekilde ifade etti. Samimiyeti, çocuk ile iletişimi, anneyi sürekli bilgilendirmesive sonuç odaklı ilerlemesini takdir ediyorum. Kızımı büyütürken her konuda yardım alabileceğim, güvenilir bir pedagog bulmuş olduğum için çok mutluyum.
     5 Beğeni    

 Berna PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.164.YW

08-05-2017
 TavsiyeNo: 96525
Yeni yeni kendisinden dersler almaya başlamış olsamda öğrendiklerim meslek hayatına atıldığımda işime yarayacağını düşündüğüm ve merakla dinlediğim bilgiler. başarıları ve çalışma azmi kesinlikle gözle görülür nitelikte. Çocuk psikoterapistliği alanında uzmanlaşmış bilgileri bu yolda ilerlemem için bir ışık oldu. Ders esnasında anlattığı konular ve çözüm yolları bir ebeveynin gündelik hayatta bile işene yarar nitelikte. Eğer bu mesleğe gönül vermek, gerçekten severek yapmak istiyorsanız veya kendisinden yardım almak istiyorsanız Afife hocamla iletişime geçmenizi tavsiye ediyorum. eminimki memnun kalacaksınız.
     Beğenin    

 S.D (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.188.18.YWL

08-05-2017
 TavsiyeNo: 96524
Afife hocamızi okan üniversitesinde kendisinden ders almamiz vesilesi ile tanirim.Geldiğinden beri kendi adıma konuşayım dersleri dinlemekten keyif alır oldum.Çocuk psikoterapisti nasil olunur? Hocamiz sayesinde ögrenmis olduk,gerek vaka paylasimlari, gerekse kuram bilgisi cok sey ögrendim kendisinden.Bu işi ne kadar özenle ve severek yaptığını gördüm en önemlisi, bundan sonra umarım her zaman göreceğimiz bir hocamız olur.Ya da nerde bir egitimi olsa biz orda olacagiz bu kesin:)Saygilar hocam..
     2 Beğeni    

 kerem gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.241.222.YLC

26-04-2017
 TavsiyeNo: 96296
merhaba 2.5 yaşında ki oğlumuz Doğu için şüphelendiğimiz bazı davranış bozuklukları olduğunu (kafasını yere vurma-ısrar etme-seslendiğimiz zaman aynı oda da veya yakın mesafede duymama-nesneleri yeri ve zamanına göre kullanmama- konuşmama- sürekli tv ve telefon ısrarları vs. ) eşimle beraber son 6-7 ayda gözlemledik ve derin bir endişeye kapıldık.Aslında istedigi zaman kendi istekleri için hiç bu davranışları sergilemeyen oglumuz yaklaşık 1,5 yaşından sonra bizim de günlük yaşamın yorgunlukları hayat zorlukları gibi bahanelerle televizyonu açıp oradan youtube uygulamasıyla Doğu nun sevdiği ve hipnoz olmuş gibi başından ayrılmadıgı açmaz isek kendini deyim yerindeyse parçaladığı bizi çok üzen günler yaşadık ve eşimin ısrarları neticesinde bir uzmana danışma gereği duyduk. internet üzerinden yaptığımız taramalar da Afife hanımın sayfasının yorum bölümün de benzer hatta neredeyse aynı diyebilecegimiz sanki bizim içinde bulundugumuz benzerlikte yorumlarla karşılaşıp ve bunların hemen hemen hepsininin olumlu tedavi sonuçları ile sonuçlandıgını gözlemledik. İlk seansın sonunda Afife hanımın koydugu teşhis çocugumuz da A tipi otizm başlangıcı oldugu teşhisi idi normalde adı dahi çok moral bozucu olan bu teşhisi Afife hanım bize öyle sakin ve yatıştırıcı bir dille anlattı ki moral ve motivasyonumuzu üst seviye de tutmamıza müthiş bir katkı da bulunmuş oldu, 3 ay her hafta bir kere gelmek üzere sıkı bir tedavi süreci ile mücadeleye devam edeceğimizi programlayan Afife hanım sayesin de oglumuz 1 ay 15 gün sonunda A tipi otiZm teşhisi durumundan Afife hanımın gözlemiyle çıkarıldı. oglumuzdaki duygusal ve bedensel gelişimi büyük bir memnuniyet ile gözlemlemekteyiz ve tedavi sürecimiz yine devam etmekte. Bizi içinde bulundugumuz bu zor durumdan çıkmamıza bulundugu katkı ve emekleri içtenliği samimiyeti ve en önemlisi bu sektörde karşılaşma olasılıgı yüksek sömürülme gibi vakaların bol oldugu bir alanda vermiş oldugu güven için kendisine ve çalışma arkadaşı Mukadder hanıma sonsuz teşekkürlerimi iletmeyi bir borç bilirim hem kendim hem çocugumuz hemde eşim adına.
     10 Beğeni    

 Aylin G. (Danışan)
 IP: 85.101.9.ZBB

26-04-2017
 TavsiyeNo: 96287
Afife Hocam'la 10 yaşındaki oğlumun "Ben isterim hayır derler ben yaptrmanın bir yolunu bulurum"larından bunaldığımız bir süreçte tavsiyeediyorum.com sitesi aracılığıyla tanıştık. Çocuğumuzla aynı tarafta olduğumuzu, kırıldığında bizimde kırıldığımızı, üzüldüğünde bizim de üzüldüğümüzü doğru davranışları, kuralları ortak bir yol bularak, duygularına dokunarak ama duygusunu üzerimize almayarak, onu anlamaya çalışarak başarabileceğimizi uygulayarak öğreniyoruz. Şimdi ayda bir aile ve benim haftalık seanslarımızla devam ediyoruz. Sevgili Afife Hocam'ın sıcakkanlı ve güleryüzlü tavırları seanslarda bana kendimi çok iyi hissettiriyor. Rahatlıkla herşeyi paylaşabiliyorsunuz. Gerçek ''ben''inizi farketmenizi, uyanmanızı sağlarken uyguladığı metodlarla, hayattan verdiği örneklerle nokta atışlarıyla size sizi anlatıyor. Sizin olmayan yükleri, etiketleri yavaş yavaş sırtınızdan atmaya başlıyorsunuz. Hayatımızda her adımın, her kişinin ve her tesadüfün bir anlamı olduğuna inanıyorum. Çıkış yolu bulamadığınız problemleriniz varsa Afife Hanım'la tanışmanızı tüm kalbimle tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    

 Seda (Danışan)
 IP: 178.240.149.JY

19-04-2017
 TavsiyeNo: 96123
Afife hanım profesyonelliği,yaklaşımı ve insanlığıyla mükemmel bir pedagog.Çok şanslıyız ki Afife hanım gibi biriyle karşılaştık.4,5 yaşındaki oğlumun anlamlandıramadığımız sinirli davranışları huysuzlukları oluyordu.Afife hanıma gittiğimizde çok çaresizdik.Bizi çok rahatlattı ve yönlendirdi.Oğlumdaki bu davranışlara sebep olan suçluluk duygusuymuş.Bize yapmamız ve yapmamamız gerekenleri izzah etti ve kısa bir zamanda çok yol aldık.Şu an oğlum oyun terapisine devam ediyor.İyi ki varsınız herşey için sonsuz teşekkürler.
     4 Beğeni    

 Eda B. (Danışan)
 IP: 212.252.80.ZBC

09-03-2017
 TavsiyeNo: 95133
Oğlumda ortaya çıkan tikler sebebiyle bir uzmandan yardım almaya karar verdik. Yaptığım araştırmalar sonrasında bu sitede okuduğum tavsiye yorumlarının üzerine Afife Hanımda karar kıldık. Terapi sürecimiz devam etmesine rağmen oldukça fazla yol katettik. Nasıl davranacağımızı bilmez haldeyken Afife Hanımın yönlendirmeleriyle ailece rahatladık. Sorunun tespitinden sonra sorunu çözme yöntemi noktasında sistematik bir şekilde ilerledik ve gelişme kaydettik. İnsanı kuşatan kucaklayan ve güven veren yapısı sayesinde oğlum kısa sürede ona alıştı ve çok sevdi. Zamanla hedeflediğimiz noktaya geleceğimize inanıyorum ve Afife Hanımı çocuğuyla sorun yaşayan bütün ebeveynlere tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

 M.F (Danışan)
 IP: 5.46.227.YCD

20-02-2017
 TavsiyeNo: 94734
Bir arkadaşımızın tavsiyesi ile ulaştığımız Afife Hanım, ilk tanışıp konuşmaya başladığımız andan itibaren işini seven, iyi bilen ve iyi yapan biri izlenimini verdi bize... Ve devam eden seanslar sonunda gördük ki gerçekten yanılmamıştık. Kendisine geliş sebebimiz ; küçük kızımızla daha iyi iletişim kurmak ve onu daha iyi anlayıp onunda kendisini gerek bizlere ve gerekse de özellikle kalabalık ortamlarda etrafindaki diger insanlara daha iyi ifade etmesini yani kendisi gibi olabilmesi konusunda yardım almaktı.. Afife Hanım'ın önce bizlerle ve sonrasında da kızımızla yaptığı görüşmelerin ardından çok da fazla sürmeden ( birkaç seans sonra ) olumlu sonuçlar almaya başladık..Kızımızda istediğimiz yönde değişimler ve gelişmeler oldu. Görüşmeler sonrasında daha özgüvenli ve daha bir olmak istediği gibi artık..Kendisini daha iyi ifade ediyor ve daha iyi anlatıyor... Teşekkür ederiz...
     2 Beğeni    

 M.SEVER (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.197.30.YLD

04-02-2017
 TavsiyeNo: 94292
Merhbalar, Afife Hanım ile çalıştığı kurumda tanıştım.Kendisi alanında başarılı ve eğitime önem veren, özellikle çocuklar ve ergenler için uzmanlaşmış bir pedagog olduğunu düşünüyorum. Meslek etiğine son derece saygılı uzmanlardandır.Afife Hanım meslegini dürüst,içtenlik ve samimiyetle yerine getiren, güven içerisinde çekinmeden anlatabileceğinizi hissettiren ender uzmanlardan biridir.Danışanları arasında oluşan samimi bağa şahit olarak her noktada danışanları için elinden geleninin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.Pozitif enerjisiyle size destek olan, yolunuza aydınlatmaya çalışan bir terapisttir.Profesyonel destek almak isteyen herkese kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.Başarılarının devamını dilerim.
     2 Beğeni    

 derya gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 31.223.7.D

04-02-2017
 TavsiyeNo: 94287
Merhabalar, Bizim afife hocamızla tanışmamız eşimin arkadaşının tavsiyesi üzerine olmuştu, benim 6 yaşında bir oğlum var inanılmaz agrasif hiperaktif bir çocuktu taki afife hocayla yollarımız kesişene kadar öyleki okula giderken bile acaba bugün ne gibi birşikayetle karşılacam diye korkar hale gelmiştim.ve kimseyle görüşmek konuşmak istemiyordum nihayetine ben bir anneydim ve çocuğumla ilgili sıkıntımızın görülmesini istemezdim sonra öfkelenip çocuğuma karşı daha sert davranmama sebep olabilirdi.evet biz anne baba olarak afife hocayı bir mucize olarak görüyoruz..bikere çocuğumuzu tekrar kazanmamıza sebep oldu çocuğumuza karşı daha ılımlı davranmaya başladık aslında bir bakıma bizde tedavii olduk çocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini öğrendik..şideetle tavsiye ediyorum ikinci bir kez düşünmeyin derim sonra geç kalmış olabilirsin bizim görmediğimiz yada farkında olamdığımız birçok şeyi çok net olarak görüyor..tekrar takrar teşekkür ederim sevgilerimle.
     2 Beğeni    

 TUĞÇE Y. (Danışan)
 IP: 46.197.30.YLD

01-02-2017
 TavsiyeNo: 94223
Tavsiyeediyorum.com sitesinden yorumlara istinaden randevu aldım. 2.5 yaşındaki oğlum komut almıyor ve konuşamıyordu.İlk seansında daha çok sevdiğimiz Afife Hanımın yardımlarıyla oğlumda çok çok değişiklik oldu ve bir sürü yol katettik.Tıkandığım bütün yollarda aşırı ilgisi sayesinde bize en iyi yolu gösterdi.Bizim gibi durumda olan bir arkadaşımıda Afife hanımı tavsiye ederek dirimpsikoloji de seanslarına başlamıştır.Herkese kesinlikle tavsiye edebileceğim uzman biri.
     3 Beğeni    

 mehtap ö. (Danışan)
 IP: 46.197.30.YLD

16-01-2017
 TavsiyeNo: 93787
2 yaş 9 aylık oğlumun şiddet eğilimi şikayeti ile tavsiyediyorum.com sitesi ile Afife Hanım'a geldik.Kendisine, bize, eşyalara sürekli vurup zarar vermesini hiçbir şekilde engelleyemiyorduk.Konuşamaması da tuzu biberi olarak görüyorduk.Daha ilk seansta Afife Hanım 'A tip otizm sınırında' tanısını koydu ve daha 3.seansta şiddet eğilimiz yarıya inmişti.Şuan 5.seanstayız ve kelime dağarcığı,komut alma,iletişim,sakinlik konularında çok yol aldık.İletişimiz arttıkça 'anneye güvenli bağlanamama' sorunumuzda çözülmeye başladı.Önceden bana hiç sarılmayan oğlum artık günde 10 saniye'ye kadar sarılma süresine ulaştık. Karanlık hiçbir köşe bırakmayıp aydınlatan Afife Hanım'ı her aileye tavsiye ederim.Sorununuz olmadığını düşünseniz bile buyrun bir gelin, eminim herşey daha netleşecektir.
     2 Beğeni    

 Volkan k. (Danışan)
 IP: 5.46.138.D

10-01-2017
 TavsiyeNo: 93640
Merhabalar, oğlumuz Ruzgar'ın sol kolu bir kaza sonucu kesildi.Oglum kolunu kullanamiyordu.Fizik tedavi ile birlikte bir de pedagog 'dan destek almaya karar verdik. Bunun üzerine pedagog araştırmalarına giriştim.Afife Hanım'dan internet arastirmalari ile tavsiyeediyorum.com sitesinden seans planlamak için telefon görüşmesinden sonra seans planladik.Oğlumuzla çok samimi bir şekilde ilgileniyor ki oglumuz ve biz Afife Hanım'dan çok memnunuz.Afife Hanım ile birlikte halen seanslarimiz devam etmektedir.Ve oglum seanslar sonucu kolunu kullanmaya başlamıştır.Oglumuzun psikolojisi ile birlikte bizimde psikolojimiz duzeldi.Afife Hanım mesleğini seven bir kisi olarak ve yardımlarından dolayı çok teşekkür ederiz.Afife Hanim'ı herkese bütün samimiyetimle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 ŞENAY K.G. (Danışan)
 IP: 46.197.30.YLD

31-12-2016
 TavsiyeNo: 93444
Afife Hanım'ı internet aracılığıyla buldum.Tavsiyeediyorum.com üzerindeki olumlu referansları inceledikten sonra randevu planladım.5 yaşındaki kızım için alt ıslatma ve parmak emme şikayetlerimiz için geldik.Afife Hanım ile yaptığımız ilk görüşmeden sonra İpek'in asıl sorunun un duygularını bastırması, özellikle olumsuz duygularda yokmuş gibi davrandığını farettik.O güne kadar biz böyle bir sorunun farkında değildik.Seanslar ve Afife Hanım'ın bize verdiği ev ödevleriyle bu durumu aşmaya çalışıyoruz.İpek şuan olaylar karşısında ne hissettiğini daha açık ifade edebiliyor.Evimizdeki muhabbet kuşunun ölmesi sonucu İpek'in tepkisiyle ilgili Afife Hanım'dan maille destek aldık ve bunun da çok faydası oldu.Seanslarımız hala devam ediyor ve olumlu gidişatı görebiliyoruz.İpek Afife Hanım'a çok isteyerek geliyor.Afife Hanım'ın ona yaklaşımından çok memnun.Bizde Afife Hanım'a gelmekle çok doğru bir karar verdiğimizi düşünüyoruz. Afife Hanım sayesinde sorunlarımızın tamamen üstesinden gelebileceğimize inancımız tam...
     Beğenin    

 TOLGA OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 46.197.30.YLD

20-12-2016
 TavsiyeNo: 92977
Merhabalar,pedagog Afife hanımı boşanma arefesinde bir çift olarak hem eşim hem ben araştırmalarımız sonunda ulaştık.Bulduğumuz isim aynıydı,sonra farklı semtteki pediatristimiz Serdar beye yoğun karın ağrısı şikayeti ile kızımızı götürdüğümüzde ağrının psikolojik kökenli olabileceği çok iyi bir pedagog uzmanı önerebileceğini söyledi. Verdiği isim yine Afife hanımdı.Tüm yollar Afife hanıma çıkıyordu,randevu talep ettik ,ancak 1 hafta sonraya müsaitlik durumu olduğunu belirttiler. Bu süreçte bizim acelemiz vardı ve kendimize yakın bir adreste bulunan başka bir merkezden randevu aldık. Afife hanımla olan randevumuza da geldik,neden bu kadar yoğun olduğunu ilk randevuda bile anlaşılıyor.Afife hanım gerçekten çocukla çok başarılı iletişim kuruyor. Seanslarımız devam ediyor,ağrılar tamamen geçti,Afife hanımı hiç bir yerde vakit kaybetmeden gidilebilecek uzman olarak hassasiyetle tavsiye ederim.
     Beğenin    

 DERYA G. (Danışan)
 IP: 46.197.30.YLD

15-12-2016
 TavsiyeNo: 92870
Pedagog Afife Hanım'a internet üzerinden uluştım.Kızımla iligili ciddi problemlerimiz vardı.İlk geldiğimizde bir sebe gelir gideriz diye düşünüyorduk.Çok kısa zamanda o kadar güzel gelişmeler yaşadık ki kendimiz bile inanamadık.Afife Hanım'a ne kadar teşekkür etsek azdır...Bazen sorun çocuklardan çok biz anne-babalarda oluyomuş.Davranışlarımızı düzelttikçe kızımızı anlamaya başladık.Çok şükür şuan o kadar sıkıntımız kalmadı. Herşey için Afife Hanım'a sonsuz TEŞEKKÜRLER... İYİ Kİ TANIMIŞIZ..
     1 Beğeni    

Fatih USTA Fotoğraf  Dr.Psk.Dnş.Fatih USTA
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

09-12-2016
 TavsiyeNo: 92692
Afife hanımla katıldığımız bir psikoterapi eğitiminde tanıştım. Daha sonra birlikte çalışma fırsatı bulduğum Afife hanımı sıcak, samimi ve içten birisi olarak tanıdım. Ayrıca güler yüzlü, güven telkin eden, yardımsever tarzı ve işine olan sevgi, saygı ve sorumluluğu takdir ettiğim diğer özellikleridir. Mesleki bilgi ve tecrübesine güvendiğim arkadaşımı özellikle çocukluk çağı sorunları için yardıma ihtiyaç duyan danışanlara gönül rahatlığıyla öneririm.
     2 Beğeni    

 YAĞMUR Ş. (Danışan)
 IP: 176.240.177.L

19-11-2016
 TavsiyeNo: 92142
Oğlum okula başladığı ilk hafta biraz hırçın ve agresif davranmaya başlamıştı.Okul da devam eden bu sorunun yanısıra bizler ile de problemler yaşıyor,alıngan ve suçlayıcı davranışlar gösteriyordu. Afife Hanımı oğlumun kreş yıllarından beri tanırım.Mesleğini ciddiye alan,genç yaşına rağmen oldukça büyük bir tecrübeye sahip olduğunu düşündüğüm bir isimdir.Hiç tereddüt etmeden yıllar sonra ona yeniden ulaştım:)) Bu kez çalıştığı merkezde pırıl pırıl bir "uzman" olarak karşıladı bizleri.Her ne kadar doğru bilsek de, bir çok davranışımızı değiştirdik oğlumuza karşı.Afife Hocam'ın rehberliğiyle birer ebeveyn olarak doğru yaklaşımları öğrendik;hala öğreniyoruz.Biz değiştikçe oğlumuz da değişiyor. İnsanlara içtenlikle yaklaşan,çocukların dilinden anladığı kadar,yetişkinlerin de hayatlarına dokunabilen uzman psikoloğumuzu, hiç tereddütsüz benzer sıkıntıları yaşayan tüm ailelere tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 S.Y (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

14-11-2016
 TavsiyeNo: 91969
Afife hanımı okulumuzun seminerlerinden tanıdım,aile akademisi eğitimlerine kayıt oldum.İki farklı yaş grubuna kayıtlıyım.Bugün de 4-7 yaş grubundayız.Tüm neşe ve eğlencesiyle,bilgi donanımı ve entellektüel duruşuyla Afife hanım çok güven veriyor.Çocuk psikoloğu ya da pedagog araştıran çevremde kim olsa aklıma gelecek tek isimdir.Çocuklarım için ömür boyu rahatlıkla götürebileceğim uzman bulmanın rahatlığı içindeyim. Kendisini genç yaşına rağmen mesleğine dair edindiği bu hakimiyet için gönülden kutlar başarılarını devamını dilerim.Saygılarımız ve sevgilerimizle...
     Beğenin    

 Recep DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

11-11-2016
 TavsiyeNo: 91902
Pedagog Afife hanımdan çocuk doktorumuz Aslı hanımın tavsiyesi üzerine atipik otizm ön tanısıyla 3yaşındaki oğlumuz için randevu aldık.Konuşmaları gecikmişti.Eskiden öğrendiği bazı kelimeleri de unutmuş ekolali ve stereotip hareketler dışında bir tepki vermiyordu.Afife hanım oğluma gelişim ve otizm tarama ölçekleri uyguladı,tüm alanlarda hangi yaş grubunun becerilerine sahip olduğunu saptadı ve programı belirledi.Özel eğitim öğretmenini bu planlar dahilinde evimize yönlendirdi.Kendisi de eşimi anne çocuk filial oyun terapisi programına aldı.2 aydır düzenli takipteyiz çocuğum bugün ilk kez anlamlı kelime söyledi.Sorumun üzerine 'geldi' diye cevap verdi.Komut almasında %60 lık bir artış var.Bundan sonra Afife hanım ne derse öyledir,doğrudur,çok teşekkür eder,saygılarımızı sunarız.
     Beğenin    

 M.Demir (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

11-11-2016
 TavsiyeNo: 91899
Pedagog Afife Selvitopu hanıma 28 aylık kızımızın çok inatçılığıyla başvurduk. İlgilenmediğiniz zaman da test ettik tam 5 saat ağlayabiliyordu.Hiç bir zaman annesine babasına nefes aldırmıyordu.Benim canım o,kıyamıyorum ağlamasına ama yanına da yaklaştırmıyor.Annesiyle birlikte 1 saat oyun oynuyorlar seanslarda.Büyük oranda gelişme kaydettik.Velhasıl kelam 20 yıllık saat ustasıyım. Tamir olmayacak saat yoktur..Afife hanımında kendi mesleğinde bu minvalde yürüdüğünü görüyorum.Bu çok latif ve genç hanımefendiye başarılarının devamını diliyorum..
     Beğenin    

 KEKLİK M. (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

11-11-2016
 TavsiyeNo: 91895
Psikoterapist Afife hanıma çok fayda görmüş bir arkadaşımın tavsiye üzerine gittik.Onun çocuğu korkularından kurtuldu,benim çocuğumun öfkesine bir çare buluruz belki dedik seanslara başladık.Gerçekten artık şikayet duymamak için okula gitmek bir veliyi dahi görmek istemiyordum.Afife hanım okuldan görüş yazısı istediğinde hocası oğlumun davranışlarında çok değişiklik olduğunu yazmış.Şimdi 10.seanstayız ve diğer veliler gittiğimiz pedagog'un adını sormaya başladı,kendi şikayetlerini söyleyip buna da yardım eder mi bir sorar mısınız diyorlar:))) Nerden nereye dedim içimden,Afife hanım sayenizde gururlu gezmeye başladım okulda,oğlum da çok değişimler var. Allah gönlünüze göre versin inşALLAH.
     Beğenin    

 Fatih KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

11-11-2016
 TavsiyeNo: 91891
Pedagog Afife hanıma bizde birçok psikolog ve psikiyatrist denemesinden sonra ulaşanlardanız.Ergen olan oğlumun aşırı kapalı duruşu,kimseyle birşey paylaşmayışı ve bizimle sadece kavga halinde iletişim kurması sebebiyle bir süredir uzmanları dolaşıyoruz.Gitmediğim yer kalmadı diyebilirim. Afife hanımı da araştırmalarım sonucu buldum.Yalnız diğerleriyle arasında çok fark var.Seans süresinden,sorduğu sorulara espiri yapışına ve oğlumla bizim aramızda seans esnasında ortaya çıkan çatışmayı çözümleyişine kadar Afife hanıma minnettarız.Sadece oğlumuz gelmek isterse seansların yapılabileceğini söyledi,oğlum bu duruma çok sevindi.Henüz yeniyiz ama şimdiden çok sakinleştik.Teşekkürler Afife hanım.Tek problem randevu bulmakta problem çekersiniz o kadar,sabredip Afife hanıma gitmenizi tavsiye ederim.
     Beğenin    

 O.Ü (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91626
Afife hanımdan aldığım aile akademisi eğitiminde çok etkileyici bilgiler öğrendik.Bilgi sahibi olmadan nesiller arası aktarımla çocuk yetiştirmeyi vizyon edinmişiz.Bu günümüz için gerçekçi değil. Afife hanım keyifli bir eğitmen.Gülüyoruz eğleniyoruz çok ciddi bilgiler öğreniyoruz çocuk dünyasına dair.Eğitimin kalitesine ek olarak; Afife hanım gibi merkezide çok huzurlu ve keyifli,zevkle dekore edilmiş,orada ulaşabildiğim kitap ve dergiler hem geliştirici öğretici hem de keyifli, tavana gizli hoparlörler yerleştirilmiş,molalarda müzik giriyor, ikramlıkların sunuluşuna kadar burada özeni ve kaliteyi bir arada görebilirsiniz.Ulaşımı da çok kolay,lokasyonu da iyi seçilmiş. Memnuniyetle tavsiye ediyorum,Pedagog Afife hanımla siz de tanışın.
     Beğenin    

 E.Y (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91625
Afife hanımla ilk defa seminerde müşerref olduk.Başarılı bir seminerin ardından ben çocuğuma iQ testi yapıp yapamayacağını sordum.Talep nedeninin önemli olduğunu belirterek bizi kibarca reddetti. Başka pedagog/psikologlara sorduğumda direkt olarak fiyatını belirtir randevu verirler. Hizmet gayesi ile kar amacı gütme arasındaki farkın sırmalı harflerle ifade biçimi Afife hanımdır.Gayemiz çocuklarımızın ruh sağlığını destekleyici nitelikte Anne baba olmayı öğrenmek ise sizde hem terapilerinden hem de eğitimlerinden ziyadesiyle faydalanabilirsiniz. Teşekkürler..
     Beğenin    

 E.B (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91624
Afife hanımı yio da vermiş olduğu çocukları anlamak konulu seminerden tanıdık,kendi merkezinde vermiş olduğu aile eğitim akademisine katıldık.Farklı yaş grupları için farklı eğitimler açıyor ve biz ana babalara çocuğun dünyayı nasıl gördüğünü öğretmeye gayret ediyor. Son derece eğlenceli,akışkan dili,keyifli sunumu ve merkezinin huzurlu ortamı ile sıcacık ve içi çok dolu bir eğitime başladık. Uygun yaş grubunda çocuğunuz varsa mutlaka bu eğitimlere katılmanızı tavsiye ederim.Çünkü gerçekten çocuk eğitimi hakkında yeterli bilgiye sahip olmak çok önemli.
     Beğenin    

 F.G (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

02-11-2016
 TavsiyeNo: 91620
Afife hanımdan hizmet almadım dedim ama düzenli aile akademisi eğitimlerine katılıyoruz.Bir yönüyle hizmet alıyoruz,bireysel terapi hizmeti almadık henüz,bakalım henüz ama:) Eşim ve ben kendi ailemizden getirdiğimiz bilgilerle sağlıklı bir çocuk yetiştirmenin günümüz şartlarında çok mümkün olamayacağına inanan kendini geliştirmeye çalışan insanlarız. Afife hanım da bu konuyu yalın diliyle,güzel örnekleriyle,bilimsel duruşuyla bu konuda rastlayabileceğiniz en iyi örneklerden.Bence yaygınlaşmalı,tüm Türkiye'de böyle organizasyonlar yapılmalı. Afife hanıma teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.
     Beğenin    

H. Fatih DANE Fotoğraf  Uzm.Psk.H. Fatih DANE
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

26-10-2016
 TavsiyeNo: 91412
Pedagog ve psikoterapist arkadaşım Afifi ile uzun yıllardır birlikte çalışma fırsatı buldum. Gerek birlikte aldığımız eğitimler ve gerekse birlikte yaptığımız çalışmalar esnasında kendisinin psikoloji alanına yaptığı özverili katkılardan dolayı kendisini taktirle karşıladım. Özellikle bireysel psikoterapiler, çocuk ve ergen terapileri, oyun terapisi, ilişki ve çift terapileri, travmalar konusunda yetkinliğine çok güvendiğim arkadaşımın kendisine devam eden terapi hastalarındaki düzelmeleri memnuniyetle gözlemledim. Kendisini sizlere tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Ö.K (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

24-10-2016
 TavsiyeNo: 91304
Afife hanımı seminerlerinden tanıdım,çok ilgimi çekti,artık hiç bir eğitimini kaçırmıyorum.Realist,eğlenceli,halktan ama bilimsel hepsi bir arada güvenilir bir pedagog.Afife hanımı sanki kendim keşfetmiş gibi tanıdığıma çok memnunum.Herkese çocuklarının tüm zamanlarında ve kendileri içinde yardım alabileceği bir güvenilir bir terapist olarak tavsiye ediyorum. Kendim branş öğretmeni olmama rağmen okulumuz rehber öğretmenlerine açacağı eğitime de kabul ederse kabul etmek istiyorum. Çok keyifli bir eğitimdi,tekrar teşekkür ederiz..
     Beğenin    

 E.A (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

24-10-2016
 TavsiyeNo: 91299
Afife hanımın yayınladığı videoyu izledikten sonra çocuk psikolojisi ile ilgili bilgi sahibi olmak için aile eğitimlerini takip etmeye başladım.Biresyel danışanı olmadım ama bugün aile eğitiminin ilk bölümüne katıldım.Çocukları bir de bu gözle izleyin dedi ve onlara nasıl yetişkinlermiş gibi davrandığımızı farkettirdi.Aslında çok masumlar.Sadece siz dayatınca farklı yollarla cevap veriyorlar.Bu eğitimi tamamladıktan sonra diğerlerine de katılacağım.Gerçekten çok faydalı bilgiler öğrendim.Sevgiler..
     Beğenin    

 N.D (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

24-10-2016
 TavsiyeNo: 91284
Afife hanımı Yio'da vermiş olduğu ücretsiz seminerde tanıdık ve yakın takibe aldık.Çapa Tıp'tan hoca geliyor seminer vericek dediklerinde yaşlı bir hocadan resmi dil ve ağır bir sunum beklemiştik, biz çok zeki ve eğlenceli, gencecik bir hanımdan sanki stand up eşliğinde çocuk psikolojisi nasıl olur onu öğrendik.Çok eğlendik,arada bir biz çocukluklara da deyinildi hüzünlendik. Aynı grup problemleri ve yaş aralıklarını gruplayıp merkezinde açtığı aile akademisi eğitimine davet etti,memnuniyetle geldik. Kendi anne babamızdan öğrendiğimize ek olarak bilmemiz gereken şeyler var,yolun çok başındayız,çok şey öğreneceğiz bu kesin. Afife hanım'ı sizinde takip etmenizi tavsiye ederim.
     Beğenin    

 S.E (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 194.27.138.Z

24-10-2016
 TavsiyeNo: 91283
Pedagog Afife hanımı Yio'daki velilere yönelik ücretsiz seminerinde tanıdım.Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirin gibi ne dediği belli olmayan, bilmiş ifadelerden uzak bir stili var.Hatta tam bizim oralardan gibi anlaşılır ifadeler kullanıyor.Ne yapacağız şimdi sorusunun cevapları çok net.Şimdi de kendi merkezinde aile akademisi eğitimine katıldık,10 kişilik bir grup ne yapacağımızı öğrenmeye çocuğumuzu en iyi nasıl yetiştireceğimizin eğitimini almaya geldik.Tavsiye eder,saygılar sunarım.
     Beğenin    

Tuba KALAY USTA Fotoğraf  Uzm.Psk.Tuba KALAY USTA
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-10-2016
 TavsiyeNo: 91034
Afife Hanım'la arkadaşlarım aracılığıyla tanıştık. Kendisi ile Dirim Psikoloji'de çalışma fırsatı bulduğum için kendi adıma şanslı hissediyorum çünkü meslektaş olarak hem saygı duyduğum hem de güvendiğim nadir insanlardandır. Samimi, sıcak, çalışkan, eğitim altyapısı sağlam, güvenle ve çabucak ilişki kurabileceğiniz, işinde son derece özverili biridir. Özellikle çocukluk dönemi problemleri ile ilgili oldukça deneyimli ve bilgilidir. Ayrıca, sürekli olarak kendisini geliştirme çabası içindedir. Danışanlarına altyapısı ve deneyimleri ile çok şey katacağına ve işine gönül vereceğine emin olduğumdan kendisine hiç şüphesiz danışmanızı tavsiye ederim. Kendisine meslek hayatında başarılar dilerim.
     2 Beğeni    

 H.ibr (Danışan)
 IP: 194.27.138.Z

14-10-2016
 TavsiyeNo: 91032
Merhaba, boşanma sürecinde çocuğumu bir uzmana götürmek istedim. Afife hanımı da sitenizden bu şekilde buldum. Kendisinden 9 yaşında olan kızım için yardım almaktayız. Bu süreçte kızımın yaşadığı sıkıntılar konusunda bizi bilgilendiriyor şaşırıyoruz. Kızımın söylediklerinin değil de asıl söylemek istediklerinin ne olduğunu Afife hanımla fark ettik. Yaptıklarımızın ya da yapmadıklarımızın çocuğumu nasıl etkilediğini görüyorum. Kızımın Afife ablası oldu, görüşmemiz bittiğinde kızımın sorduğu tek soru var ‘’ afife ablama tekrar ne zaman geleceğiz? Kendisini tanıdığım için çok şanslıyım bu şansı sizde yakalayabilirsiniz. Kendisine ilgisi ve samimiyeti için çok teşekkür ediyorum
     Beğenin    

 Uzm.Psk.Nur BAŞER BAYKAL
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

11-10-2016
 TavsiyeNo: 90928
Afife Hanım ile terapist arkadaşlarım sayesinde tanıştım. Kendisi Bakırköy'de Dirim Psikoloji'de son derece güvenilir ve profesyonel bir hizmet vermektedir. Çalışma şekli, alanında uzmanlaşmak için aldığı eğitimler, iyi ilişki kurması, güleryüzlü ve empatik olması, işini severek ve merakla yapması ona gönül rahatlığıyla danışan yönlendirmemde etkili unsurlar. Danışanlarıyla da büyük bir içtenlik ve sevecenlikle çalışır. Kendisini sürekli geliştirir ve danışanı için en iyi seçenekleri sunar. Söz konusu çocuklar olduğunda güvenilir bir profesyonele teslim etmenin önemi daha da artmaktadır. Çocuğunuz için kendisinden güvenle ve tereddütsüz yardım alabilirsiniz. Daha çok yıllar başarıyla bu mesleği sürdürebilmesini ve birçok insanın hayatına dokunabilmesini diliyorum.
     1 Beğeni    

 Ersin UYGUN (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.55.48.CC

02-10-2016
 TavsiyeNo: 90643
Çocuk gelişimi ve eğitiminin daha çok önem kazanmaya başladığı çağımızda özellikle çocuğu yetiştirme de yetersiz hisseden ebeveynlerin danışmanlık almaları ve çocuklarını patika yollardan çekip sağlıklı bir yoldan gitmelerini sağlamaları bence iyi ebeveyn olmanın en temel gerekliliği, bu zor görevde ebeveynlerin bilgili, kendini geliştiren, deneyim sahibi, ilgili ve sağlıklı terapötik ilişki kurabilen profesyoneller bulması zor oluyor. Afife hanım bu niteliklerin hepsini ve daha fazlasını taşıyor bence. Kısaca tavsiye ediyorum 🤓🤓
     2 Beğeni    

 Suat (Danışan)
 IP: 5.46.161.YB

01-10-2016
 TavsiyeNo: 90629
Afife Hanıma 12 yasındaki kızım ecenazın okuldaki başarısızlığı üzerine aşvurdum.Okulda uyum problemi,derslerinde başarısızlık ve dikkat dağınıklığı vardı. 1yıllık terapi sürecinden sonra Yaptığımız görüşmeler üzerine (belli periyotlar aralığında) sorunumuz mükemmel bir şekilde çözüldü. Kızımın hem başarısı arttı hem de sosyal ilişkilerinde düzelmeler gösterdi. Bir kız babası olarak kesinlikle tavsiye ediyorum. Teşekkürler Afife Hanım.Allah sizden razı olsun.Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz
     Beğenin    

 Kaya (Danışan)
 IP: 149.140.0.ZBY

29-09-2016
 TavsiyeNo: 90589
Afife hanım i daha önce kendisinden hizmet görmüş bir danışaniın tavsiyesi ile tanistim ve kendisinden randevu aldım . oğlumun utangaç ve içine kapanık kendini doğru dürüst ifade edememe sıkıntısı ile başvurduk . terapilerin faydasını çocukta bariz bir değişimle gördük . okul ortamında kiz arkadaşlarından uzak duran ve konuşmaya bile cesaret etmeyen oğlum kendine geldi . afife hanım bilgi ve donanımı olarak terapi esnasında kullandığı teknikler olarak bu konuda işinin ehli olduğunu bariz bir şekilde size gösteriyor ve güven veriyor .teşekkür ederim afife hanım .
     Beğenin    

 kübra (Danışan)
 IP: 88.247.148.FF

29-09-2016
 TavsiyeNo: 90583
Afife Hanımla okulumuzda öğretmen olan kardeşi Fatoş Hanım sayesinde tanıştım.Kaygılarım çok yoğundu,evden çıkıyordum ve ütüyü açık bıraktığımı düşünüyordum.Sürekli birşeyleri unutmaktan çok korkuyordum.Bu hayatımı ciddi anlamda etkilemeye başlamıştı ki kendisi ile tanıştım.6 ay süren terapi sürecinden sonra hayat bana eziyet olmaktan çıktı.kendisi güleryüzlü samimiyeti ve işindeki profesyonelliğiyle harika bir prikologtur.kesinlikle öneriyor ve başarılarının devamını diliyorum.
     Beğenin    

 Tahsin (Danışan)
 IP: 178.240.13.J

27-09-2016
 TavsiyeNo: 90536
Afife hanım a kızımın arkadasinin velisi vasıtasıyla tanıştım. Kendilerine çok teşekkür ettim bu konuda beni yonlendirdikleri icin. Afife hanım a kızımın sosyal eksikliği ve içine kapanıkligi sıkıntısı ile başvurdum. Bu konularda uzman bir pedagog olduğunu her seans tan sonra yaşayarak şahit oldum . Herşeyi gerektiği gibi anlatan ve gereksiz seans larla aileleri oyalamadigina da şahit oldum . Bilgisine ve tecrübesine güveniyorum.; tum ailelere bu konularda afife hanım ı gonul rahatligi ile tavsiye ederim.
     Beğenin    

Yasin GÖÇER Fotoğraf  Psk.Dnş.Yasin GÖÇER
İstanbul - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

27-09-2016
 TavsiyeNo: 90520
Afife Selvitopu ile bütüncül psikoterapi eğitiminde tanıştık. Afife, neşeli yüzü ve sıcak tavırları ile konuştukça rahatlatır. çocuk oyun terapileri konusunda geniş bilgiye sahip olduğunu gördüm. çözüm için ne yapabiliriz sorusunu hızlıca ile düşünüp seçenekler sunması şaşırtmıştır beni. mesleki olarak ve en önemlisi de bir baba olarak çocuğum için zaman zaman danışıp bilgi aldığım değerli bir arkadaşımdır. dürüstlüğü, samimiyeti ve neşeli yapısı ile sorularınıza her zaman doyurucu cevap alabileceğiniz bir uzmandır. gönül rahatlığı tavsiye ederim.
     Beğenin    

 M.Şerif KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.46.206.CJ

27-09-2016
 TavsiyeNo: 90518
Afife hanımı internetten Çocuk psikologu ve pedagog aramalarında cok inceleyerek titizlikle seçerek buldum.Daha önceki psikolog deneyimim pek iyi sayılmazdi. O kadar iyi anladı ki bizi, guvende olduğumuzdan emin olduktan sonra yavaş yavaş açıldık, anlattık, hic suçlu hissetmedim. Cocuğum artık ayak tırnaklarını bile yemeye başlamıştı,bir huzursuzluk ki gidiyor,ben ne yapacağımı hic bilemiyordum. Benim çocukluğum da girdi devreye bir süre sonra,onu da iyileştirmemiz gerekti. Afife hanımın elinin degdigi yer iyileşiyor , benim çocukluğuma kadar uzatıp kavradı , terapim devam ediyor, cok daha huzurluyuz ailece.Gonul rahatlığıyla tavsiye ederim.
     Beğenin    

 Funda Gül SEZER (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.238.160.YWZ

27-04-2016
 TavsiyeNo: 87483
Afife Hanım’ı daha önce çalıştığım Psikolojik Danışma Merkezinden tanıyorum.Sempatik,güler yüzlü,dürüst ve başarılı birisidir. Almış olduğu eğitimler ile sürekli kendisini yenileyen biridir. Meslek etiğine son derece saygılı uzmanlardandır. Bilgileri ile bu alanda güvenilir bir uzman olduğu, insanlara ve sorunlarına karşı gösterdiği duyarlılığı, danışanlarını önemsemesi ve sorunlarını gidermek için verdiği çaba, mesleki başarıya ulaştıracağına inanıyorum. Kendisine dürüst ve güvenilir bir uzman arayanlara tavsiye ederim. Başarılarının da devamını dilerim.
     3 Beğeni    

 Emine Alişan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.182.245.YY

16-04-2016
 TavsiyeNo: 87276
Afife Hanım ile çalıştığı kurumda tanıştım. Kendisi duyarlılığı, güleryüzlülüğü, içten ve doğal tavırlarının yanı sıra olayları kavrayışı ve nokta atışı değerlendirmeleriyle de hayranlık uyandıran bir terapisttir. Devam ettiği eğitimlerle donanımını her geçen gün artırmakta olan Afife Hanım'ın ne kadar özveri ile çalıştığına bizzat şahit olduğumdan mesleğinde yolunun açık olduğunu, desteğe ihtiyacı olan birçok insanın daha hayatına dokunacağını düşünüyorum. Daha yolun başında bir psikolojik danışman olarak bu kadar kıymetli bir insanı, alanında bu denli yetkin bir terapisti tanıdığım için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Profesyonel destek almak isteyen herkese kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Serin Akdemir (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.240.176.ZJD

15-04-2016
 TavsiyeNo: 87257
Afife Hanımla çalıştığı kurumda tanıştım.Kısa sürede sağlam bir bağ oluştu aramızda. Kuvvetli iletişimi, içtenliği, güler yüzlülüğü insana ihtiyacı olan güven hissini veriyor. Pozitif enerjisiyle size destek olan, yolunuza ışık tutan bir terapisttir. Çocuk terapilerindeki çalışmaları, özellikle anne-çocuk iletişimini güçlendiren çalışmaları alanındaki yetkinliğini göstermektedir. Alanındaki uzmanlığını kendini yenileyen yapısı ile güçlendiren Uzm Klinik Psikolog Afife Selvitopu'nu desteğe ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 meltem (Danışan)
 IP: 94.55.215.YL

13-04-2016
 TavsiyeNo: 87209
Ne yaptığımızı bilmeden davrandığımız kızımla ilgili okul döneminde sorunlar yaşadığımızda asıl problemin kendimizde olduğunu farkettirip bize en etkili yöntemlerle destek veren ,işinin ehli başka psikologlar vardır mutlaka ama ilk görüşmenizde herkesten farklı olduğunu anlayacaksınız. Bazen gülümseyerek söyleyeceği bir olumsuzluğumuz bile bize basit çözümlenecek bir durum gibi gelir..Herşeyi bilir gibi gider,dönüşte hiçbirşey bilmiyor gibi çıkarsınız.. Kesinlikle Tavsiye Ediyorum..
     Beğenin    

 sedef esra (Danışan)
 IP: 88.247.148.FF

13-04-2016
 TavsiyeNo: 87204
Afife Hanımla tanışmam ve terapiye başlamam,benim için milat niteliğindedir.Üniversite sınavına hazırlanıyordum.Sınav bi yandan,arkadaşlar bi yandan,ailem bi yandan,kaçmak istiyordum. Meğerse;huzursuz mutsuz,kendini ifade etmeyen,saklanan,kendinden kaçan benmişim.Kaçmak istediğim kendimmişim. Şimdi ise kabullenen farkında olan,duygusunu sözle ifade eden ben.. Ben de varım kaçmaya gerek yok,herkes kadar varım.Bu hizmeti almak hayatımdaki en iyi yatırım..Ömür her şekilde geçerdi.Afife hanımla yolumuz kesişti.Şimdi daha keyifli,daha mutlu,daha farkında devam ediyor hayatım. Kesinlikle tavsiye ediyorum,kendinize bu iyiliği yapın..
     5 Beğeni    

 Gizem i (Danışan)
 IP: 178.240.160.ZJW

13-04-2016
 TavsiyeNo: 87197
İhtiyac dahilinde yakinimdaki bir hastanede tesaduf eseri tanistigimiz afife hanim, ilgisi ve bilgisi ile ailemize daima destek olmaktadir. Yasam kalitemizi arttirmis, dogru bildigimiz yanlislari duzeltmemizi saglamistir. Etrafimdaki bircok insanin gidip akil satin aldigi terapilerden ziyade kendi ic sesimizi duygu durumumuzu kendi cabalarimizla iyilestirmemizde yol arkadasi olmustir. Guvendigim, inandigim ve terapilerden faydasini gordugum icin etrafimda ihtiyac duyan herkese tavsiye ediyorum. Kesinlikle gidip bir seans gorustukten sonra Nekadar basarili ve farkli oldugunu anlayacaksiniz.
     2 Beğeni    

 Psi.Dan.Savaş POLAT (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 95.1.126.YDC

09-10-2015
 TavsiyeNo: 81982
Sevgili meslektaşım Afife SELVİTOPU ile halen devam etmekte olduğumuz Bütüncül Psikoterapi Eğitiminde tanıştık.Kendisi son derece sıcak kanlı,pozitif bir kişiliğe sahip.Arkadaş canlısı olması ve güler yüzü kendisi ile daha yakın arkadaş olmamı sağladı.Tabi bu saydığım özellikleri ile terapi becerilerini de birleştirince meslektaşlarının içerisinde aranan bir ruh sağlığı uzmanı haline geliyor.Kişiliğine,meslek etiğine ve donanımına son derece güvendiğim meslektaşımı profesyonel destek arayan bütün danışanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum...
     3 Beğeni    

 Cemil OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.182.222.ZZZ

16-09-2015
 TavsiyeNo: 81497
Psikolojik durumumun kötü olmasından dolayı evimin yakınındaki kuruma gittiğimde kendisiyle tanıştım. Depresyondayken terapilere başladık. Afife Hanım beni bu dönemde ayakta tutan kişi diyebilirim. Kimseye anlatmadığım şeyleri kendisiyle paylaşarak iyi hissettim. Terapi süresince bir sürü tavsiye ve bilgi verdi bana. Terapi bittiğinde de kısmen düzenli hayatıma döndüm ve kendime geldim. Seanslarda güleryüzlü ve samimi olması sizin daha rahat olmanızı sağlıyor. Kendinizi iyi hissettiriyor ve zor şeyleri de rahatça anlatabiliyorsunuz. Donuk ve sıkıntılı olduğunuz zaman sorularıyla sizi terapiye ısıtabiliyor. Dikkatli birisidir. Sürekli nasıl olduğunuzu, ne konuşmak istediğinizi sorarak sadece kendi kafasındaki şeylere değil de özellikle sizin anlatmak istediğiniz sorunlara yönelebiliyor. Birbirinize alıştığınız zaman bakmışsınız gülerek geçirdiğiniz bir terapiniz olmuş. Aslında tam öyle değil de öyle işte :)))
     10 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Afife SELVİTOPU'nun Önerdiği Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
Dirim Psikoloji
Bebeklikten Yetişkinliğe her biri alanında uzman psikoterapistleriyle Dirim Psikoloji Bakırköy'de Hizmetinizde..

Afife SELVİTOPU'nun Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikoterapi Enstitüsü Derneği
Hipnoz derneği
Oyun terapileri derneği
Çocuk akıl ruh sağlığı derneği
Türk psikanaliz derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dirim Psikoloji
Kartaltepe Mah.Limon Çiçeği Sok.Ufuk Apt.No:12 D:1 İncirli/ Bakırköy
İstanbul
(Oyun Terapisi Hizmeti Yalnızca Dirim Psikoloji'de Verilebilmektedir.)


Adres 2:
Okan Üniversitesi
Akfırat/Tuzla
İstanbul
(Bu Adreste Öğretim Görevlisi Olarak Bulunmaktadır.)


Adres 3:
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Topkapı Mahallesi, Turgut Özal Caddesi No:118, 34093 Fatih/İstanbul
(Uzmanın Çalışma Geçmişi Hakkında Bilgi Amaçlı Adres Paylaşımıdır.2017 Şubat Ayında Memuriyetten Ayrılmıştır.Hastaneden Randevu Almanız Mümkün Değildir.)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(544) 440 08 80
(Randevu Almak İçin)

Telefon 2 :
0(212) 572 10 19
(Randevu Almak İçin)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
Konya
Mezun Olduğu Üniversite
Selçuk Üniversitesi Psk.Dan.Ve Rehb.
Mezuniyet Yılı
2007
(13 yıl önce)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Afife SELVİTOPU'nun Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Afife SELVİTOPU'nun Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Afife SELVİTOPU Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video

cocuk psikologu istanbul, psikolog beylikdüzü, ergen psikoloğu, beylikdüzü psikologları, anne çocuk psikoloğu, pedagog incirli, pedagog çapa, istanbul cocuk psikologu, dikkat eksikliği, istanbul cocuk psikoloğu, çocuk psikologu istanbul, mecidiyeköy çocuk psk, çocuk psikoterapileri, çocuk psikoloğu mecidiye, beylikdüzü uzmanları, çocuk psikoloğu bahçeşehi, pedagog mecidiyeköy, çocuk psikoloğu öneri, çocuk psikoloğu bakırköy, pedagog devlet hastanesi, oyun terapisti, davranış bozukluğu, mecidiyeköy pedagog, pedagog bakırköy, çocuk psikoloğu, avrupa yakası pedagog, çocukta dikkat eksikliği, çocuk pedagojisi, çocuk psikoloğu tavsiye, çapa pedagog, pedagog tavsiye, çocuk gelişim testi, beylikdüzü psikolog öneri, mecidiyeköy psikolog, konuşma gecikmesi, pedagog istabul, beylikdüzü pedagog, ergen pedagog, pedagoglar bakırköy, cocu psikologu istanbul, istanbul çocuk psikologu, pedagog tavsiyeleri, başakşehir pedagog, çocuk pedagogu, beylikdüzü pedagogları, çocuklarda alt ıslatma, beylikdüzü pedagog öneri, çocuk kaygı problemleri, istanbul çocuk psikoloğu, beylikdüzü psikolog liste


03:37
Top