2007'den Bugüne 74,278 Tavsiye, 24,571 Uzman ve 16,836 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Emine SOYBAY
Psikolog - İstanbul
Bireysel Erişkin Psikoterapisti

Emine SOYBAY Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 5 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Emine SOYBAY

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Psk.Emine SOYBAY isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Emine SOYBAY Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

28
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Emine SOYBAY'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Emine SOYBAY'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Şeyda UNCUUzm.Psk.Şeyda UNCU
Şeyda Hanım, mesleki anlamda kendisini sürekli geliştiren, yenilikleri takip eden, araştırmacı bir kişiliğe sahip. Kendisi insan ruh sağlığı üzerinde ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Her insan biriciktir ve her insan bireysel olarak anlaşılmayı hak eder.

Emine SOYBAY Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
EMDR Terapisi
Sistem Dizimi (Aile Dizimi)
Kişilik Bozuklukları
Depresyon
Panik atak
Psikoonkoloji
Sosyal fobi
Uçak korkusu
Diğer fobiler
Kaygı bozuklukları
Yeme bozuklukları
Psikosomatik (Organik nedeni bulunamayan) bedensel şikayetler
Takıntılarİlişkisel zorluklar
Özgüven eksikliği
Karar verme güçlüğü
Kayıp ve yas
İlişkisel uyum zorlukları
Bağlanma sorunları
Öfke kontrolü
Travmatik yaşantılar
Kendini tanıma
Huzursuzluk, can sıkıntısı
İsteksizlik hali ve hayat enerjisinin düşmesi
Kronik yorgunluk hali
Yetersiz ya da fazla uyuma
Yalnızlık ve anlaşılmama hissi
Duygu düzenlemesinde yaşanan zorluklar
Yoğun duygusal iniş çıkışlar
Yoğun çaresizlik hissi
Sorunların üstesinden gelememe
MMPI testi

Emine SOYBAY Özgeçmiş CV Psk.Emine SOYBAY'ın Özgeçmişi
PSK. Emine SOYBAY
BİREYSEL PSİKOTERAPİST
E-mail: psk.eminesoybay@gmail.com
Tel : 0530 580 90 50

1989 yılında Kilis'te dünyaya geldim. Psikoloji bilimine olan ilgim nedeni ile devam etmekte olduğum endüstri mühendisliğini bırakarak, 2010 yılında psikoloji bölümüne geçiş yaptım. İnsanlara sadece "insan" olarak bakabilmenin, yargılarımdan kurtulmanın, insanları anlayıp onlara yardım edebilecek olmanın bana verdiği şevk ile her zaman daha çok motive oldum ve mesleğimi her geçen gün daha çok sevdim. "Eğer insanlara yardım edeceksem önce kendi sorunlarımla yüzleşip, kendi ruh dünyamı anlamalıyım." düşüncesi birinci prensibim oldu ve eğitim hayatım boyunca ilk danışan olarak kendimi ele aldım. Bu süreç danışan ile kurduğum terapötik ilişkinin de daha sağlıklı ve güçlü olmasına katkı sağladı. Tamamladığım psikoloji lisans eğitimine, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı ile devam etmektedir.

KULLANDIĞI YAKLAŞIM VE METODLAR
EMDR, Sistem Dizimleri, Dinamik Yönelimli Psikoterapi, Şema Terapisi

UYGULADIĞI TEST VE ENVANTERLER
MMPI ( Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
Nöropsikolojik Testler
Moxo

ÜYE OLDUĞU DERNEKLER
EMDR Derneği

EĞİTİM VE SERTİFİKALAR
EMDR Eğitimi (Emre Konuk)
Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsü’nden Sistem Dizimi Eğitimi (Psk. Dr. Mehmet Zararsızoğlu-2 yıllık program (devam etmekte))
Bilişsel Davranışçı Terapi (Hakan Türkçapar)
Şema Terapisi (İstanbul Arel Üniversitesi)
Hipnoterapi (Mehmet Başkak)

KULLANDIĞI YAKLAŞIM VE METODLAR
EMDR, Sistem Dizimleri, Dinamik Yönelimli Psikoterapi

UYGULADIĞI TEST VE ENVANTERLER
MMPI ( Minesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)
Nöropsikolojik Testler

ÜYE OLDUĞU DERNEKLER
EMDR Derneği


ÇALIŞTIĞI ALANLAR
Bireysel sorunlar (depresyon, panik atak, kararsızlık, endişe, korku, kişilik problemleri, fobi vs.)

Emine SOYBAY Tavsiye Yazıları Emine SOYBAY için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 C.İ. (Danışan)
 IP: 178.245.38.JJ

02-12-2017
 TavsiyeNo: 100616
Bu site veya benzeri bir mecrada kendisi için yapılan yorum ve tavsiye dikkatimi çekti ve irtibata geçtim, beklentimin üzerinde fayda gördüm. Bir yıldan fazla danışanıydım, Herşeyi bildiğimi düşündüğüm ama içinden çıkamadığım bir zamanda çok yardımı oldu Mesleğini mecburiyet veya gelir kaygısı dışında, severek çalışan birisi, Zeki, dikkatli ve samimi birisi Hayatımda ciddi farkındalıklar yaşamamı sağladı, kazandığım farkındalık ve huzur benim için paha biçilemez. Minnettarım.
     1 Beğeni    

 Şükriye GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.216.38.ZL

26-10-2017
 TavsiyeNo: 99885
Emine Hanım'la 2016 Mayıs ayında ağır depresyon ve sinir nöbeti geçirdiğim bir dönemde tanıştım. İnternetten yaptığım bir arama sonucunda bilgilerine ulaştım. İlk tercihim olma sebebi tamamiyle bana olan mesafesi olmasına rağmen, içinde bulunduğum durumu kavramam, durumumun nedenlerini sorgulamam ve bunlara karşı savunmalar geliştirmem de kısa zamanda aldığımız hızlı yolculuk ona olan mesleki güvenimin oluşmasına neden oldu. Kişilik bozukluğu, güven sorunu, öz güven eksikliği, depresyon, öfke kontrolü, kaygı bozukluğu, travmatik yaşantı, yoğun duygusal iniş çıkışlar, sorunların üstesinden gelememe, yalnızlık ve anlaşılmama hissi, kendini tanıma, ilişkisel uyum zorlukları, karar verme güçlüğü gibi sorunlarımı EFT Tekniği, Aile (sistem) Dizilimi, EMDR, ve MMPI Testi gibi tanı ve uygulamalarla halen çözümlemeye devam ediyoruz. Danışan - Psikolog ilişkisinde sağladığı başarılı mesafe, bu sağlıklı mesafeye rağmen onunla geçirdiğiniz her an hissettiğiniz samimiyet ve cana yakınlık, danışanına hissettirdiği güven, kendisine ve mesleki yeterliliklerine olan güveni, gelişim için hastalarına ve kendisine olan inancı, yeterliliklerini arttırmak için sürekli eğitim görmesi bana göre kendisinin en başarılı olduğu ve onu diğer meslektaşlarından ayıran konular. Emine Hanım'ı en kısa şekilde "Güvenilir", "Ön Yargısız" ve "Çalışkan" sıfatları ile özetleyebilirim. Şuan kendisi gibi sadece iyi insanlar tarafından danışmanlık hizmeti veren Kiron Danışmanlık'ta, danışanlarına destek olmaya devam ediyor. Burası kendinizi evinizde gibi rahat hissedebileceğiniz, güven hissi uyandıran ve bulunduğunuzda sizi mutsuz hissettirmeyecek bir yer. Kendisinden danışmanlık almaya başladığımda, sinir nöbeti geçirdiğim bir anda, ondan her şeyi bir anda düzeltebilmesini istemiştim. Bana cevabı "Şükriye Hanım elimizde bir sihirli değnek yok ve yıllardır yaşadıklarınızı bir anda aşamayız, bu nedenle sabırlı olmalısınız" demişti. Bu gün onun hayatımın "sihirli değneği" olduğunu düşünüyorum. Psikolojide "Her İnsan Biriciktir" isimli bir felsefe olduğunu, daha da önemlisi benim, onun ve diğer insanlarında biricik olduğunu öğrenmemi kendisiyle tanışmama borçluyum. Normalleşme sürecimde yanımda olduğu, kendimi kısa sürede anlamam ve bulmam için harcadığı caba ve emekleri için ona her zaman minnettar kalacağım.
     Beğenin    

Şeyda UNCU Fotoğraf  Uzm.Psk.Şeyda UNCU
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-09-2017
 TavsiyeNo: 99368
Emine Hanımın klinik psikopatoloji bilgisi, psikoterapi yetisinin ve aynı zamanda danışanlarla kurduğu psikoterapötik ilişkisinin her zaman bireyin faydası etrafında oluşturduğunu görmekteyim. Psikoloji biliminin daha fazla böyle meslektaşlarımızla mesleki etik çerçevesine özen göstermesini dilemekle beraber kendisine bu hassasiyeti ve aynı zamanda bilime yaptığı katkısından dolayı teşekkür etmek isterim. Kendisi meslektaşım olmakla birlikte öznel ilişkimde de hayatıma eşlik eden biri olarak bu mesleki yetisinin “insan olmak” sürecinin bir parçası olarak evrildiğini görmek “ neden bu meslek?” sorusunun yeniden yanıtını vermektedir. Sevgilerle,
     Beğenin    

 ct (Danışan)
 IP: 194.27.149.W

04-01-2017
 TavsiyeNo: 93531
Emine Hanımdan terapi almaya narsistik kişilik bozukluğu olan biriyle ilişkim sürecinde tamamen çökmüş olduğum zaman başladım. Bu teşhisi yalnızca birkaç seansta 'ona' Emine hanım koydu ve bana kitaplar tavsiye etti. Terapi ve kitaplar sayesinde duruma dışarıdan bakabildim, çok büyük bir farkındalık yaşadım ve bu ilişkiden birkaç ay içinde kurtulmayı başardım. Bu arada bu tarz bir ilişkiye çekilmemin ve günlük hayatta yaşadığım zorlanmaların çocukluğa hatta bebekliğe dayanan sebepler olduğunu da yine kısa sürede keşfettik ve kimi seanslarımızda günlük meseleleri konuşurken kiminde çok daha derine de inmeye başladık. Onunla birçok konuda rahatça konuşabiliyorum çünkü kendisini birçok alanda geliştirmiş ve geliştirmeye de devam ediyor. İnanıyorum ki aslında tüm hayatımı bugüne kadar etkilemiş bu bebeklik/çocukluk travmalarımı çözebildiğimiz zaman, bundan sonraki hayatım da çok farklı olacak. Bu güne kadar çok kez depresyona girmiş, ilaç kullanmış ve terapi almış biri olarak diyorum ki iyi ki sonunda Emine hanımla tanışmışım. Benim için büyük bir şans ve umuyorum ki bu terapiler hayatımın dönüm noktası olacak. Kendisine sonsuz teşekkürler.
     2 Beğeni    

 esin yıldız (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 195.142.216.ZJJ

28-12-2016
 TavsiyeNo: 93343
Meslektaşım Emine Soybay'ı üniversite yıllarından beri tanırım. kendisi genç bir psikolog olmasına rağmen yalnızca kişilik özellikleriyle değil mesleki ve akademik anlamda da artıları olan kariyer hayatında oldukça başarılı, azimli, alanında yetkin, yenilikleri takip eden ve mesleki becerisini her geçen gün biraz daha geliştiren, analitik düşünme becerisine sahip, idealist bir psikologdur. Tereddüt etmeden psikolojik yardım alınabilecek başarılı ve alanına hakim olan Emine Hanım'ı İhtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 Eby (Danışan)
 IP: 212.252.81.ZB

19-12-2016
 TavsiyeNo: 92946
Emine Hanım ile düğün sürecimde tanıştım. Hayatımın sanıyorum en zorlu süreciydi. Anksiyete atakları geçirirken kendisini buldum ve ilk tanışmamız ilk randevumuzda bana hemen ufak çözümlerle kendimi dügün sürecinde nasıl rahatlatmam gerektiğini anlattı ve çok yardımcı oldu. Daha sonra devam etmeye karar verdim bu durumların kendi kendine geçmeyeceğini biliyordum. Kendimi her zaman güvensiz hissetmeme rağmen Emine Hanım'ın bana çok güvende hissettiriyor. O bağı çok iyi bir şekilde kurdu aramızda. 3 aydır tedaviye devam ediyoruz çok kısa bir süre olmasına rağmen oldukca aşama kaydettiğimi hissediyorum. Daha önce başka uzmanlar ile görüştüğümde direkt ilaç tedavisine yönlendirmeye çalıştı bir çoğu. Ben bunu hiç bir zaman istemedim. Emine Hanım ile ilaçsız oldukça iyi aşama kaydedebiliyoruz. Kendisi ortamda bir soğukluk olmasına asla izin vermiyor oldukça arkadaş canlısı. İyi ki tanıdım onu iyi ki var. :)
     1 Beğeni    

Emine SOYBAY'ın Önerdiği Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler
psikologeminesoybay.com
Psikolog Emine Soybay hakkında detaylı bilgi.

Emine SOYBAY'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
EMDR Türkiye Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Kiron Danışmanlık Merkezi
Beylikdüzü Markacity Alışveriş Merkezi
İstanbul  

Adres 2:
Nişantaşı Psikoloji
Halaskargazi Mah. Rumeli Cad. Ay Apartmanı No:65 Kat 6 D:12 Nişantaşı/İstanbul
 
(05305809050)


Adres 3:
Dengeli Yaşam Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Büyükdere Cad. No:14 Tankaya Palas K:6 D:18 Şişli/İstanbul, Turkey
 
(05305809050)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
(530) 580 90 50
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1989
(29 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Arel Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2014
Hızlı Mesaj Araçları
-

Emine SOYBAY'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Emine SOYBAY'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Emine SOYBAY Mesleki Videolar Videoları
-

emdr beylikdüzü, emdr terapisi, intihar düşüncesi, kişilik bozuklukları, aile dizimi terapisi, emdr nişantaşı, hipnoz ile zayıflama, hipnoz zayıflama, istanbul psikolog, beşiktaş psikolog, emdr büyükçekmece, yükseklik fobisi, esenkent psikolog, ölüm korkusu, aile dizimi, emdr ile sigara bırakma, yaşlanma korkusu, sistem dizimi, bağımlılıktan kurtulma, aldatılma, emdr mecidiyeköy, intihar, osmanbey psikolog, intihar etme, kendine zarar verme, intihar eğilimi, gayrettepe psikolog, çift terapisi, istanbul emdr, fobiden kurtulma yolları, beylikdüzü psikolog, çift terapisti, ergen terapisti, bireysel terapist, yetişkin terapisti, kurtuluş psikolog, takıntı hastalığı, cevizlibağ psikolog, okmeydanı psikolog, çağlayan psikolog, depresyon tedavisi, beykent psikolog, tavsiye ediyorum psikolog, tavsiyeediyorum psikolog, şişli psikolog, yas tutma, depresyon, beylikdüzü emdr, emdr ile zayıflama, grup terapisi


22:33
Top