2007'den Bugüne 83,133 Tavsiye, 26,208 Uzman ve 18,438 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Şeyda UNCU
Uzman Psikolog - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog

Şeyda UNCU Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 3 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

#EVDEKALIN Uzm.Psk.Şeyda UNCU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Şeyda UNCU

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

11

[Uzm.Psk.Şeyda UNCU isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Şeyda UNCU Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Şeyda UNCU'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Şeyda UNCU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Şeyma AĞAR PEHLİVANUzm.Psk.Şeyma AĞAR PEHLİVAN
Merhabalar, Gerek tavsiye gerekse rastlantısal olarak Şeyma Hanımın sayfasındaysanız ve iletişime geçmeyi düşünüyorsanız çok doğru bir adreste old...
Emine SOYBAYUzm.Psk.Emine SOYBAY
Emine Hanımın klinik psikopatoloji bilgisi, psikoterapi yetisinin ve aynı zamanda danışanlarla kurduğu psikoterapötik ilişkisinin her zaman bireyin f...
Bilge ÇAPOĞLUUzm.Psk.Bilge ÇAPOĞLU
Bilge Hanımı 2013 yılında lisans dönemindeyken psikoloji stajyer öğrenci talebinde bulunması üzerine tanıdım. Okul içerisinde aldığım teorik bilgiyi ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Partner beraber kendi oyunumuzu oynadığımız kişiler/düşünceler/nesnelerdir. Psikanalitik süreç, kişinin hem ruhsal yaşamının dayanağı olan hem de onu bölen partnerleri ile karşılaşıp fark etmesini sağlar.

Şeyda UNCU Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Ergen ve Yetişkin Terapisti
Psikosomatik Hastalıklar
Anksiyete Bozuklukları
Obsesif Kompülsif Bozukluk
Konversiyon Bozuklukları
Psikotik Bozukluklar
Duygudurum Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları
Depresyon
Fobi
İlişki Problemi

Şeyda UNCU'nun Makaleleri Şeyda UNCU'nun Makale ve Yazıları
3 Makale

Şeyda UNCU Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Şeyda UNCU'nun Özgeçmişi
Lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji bölümünde yüksek onur öğrencisi olarak tamamladım. 2017 yılında Klinik Psikoloji alanında ''Alopesi Areata Hastalarının Zihinselleştirme Yetilerinin Dil Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi'' adlı tezim ile ‘’Uzman Klinik Psikolog’’ ünvanını aldım. Yazdığım master tezi dolayısıyla psikosomatik hastalıklar uzmanlık alanıma girmektedir. Lisans öğrenimi sırasında Prof. Dr Mazhar Osman Ruh Sağlığı Ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin Psikoz servisi, Bakım Merkezleri, Rehabilitasyon merkezi ve diğer özel kliniklerde stajlarımı tamamladım. Süleyman Demirel Üniversitesi ve PETAD tarafından düzenlenen 450 saatlik Aile Danışmanlığını eğitimini başarıyla tamamlayarak ‘’Aile Danışmanı’’ ünvanına sahip oldum....[Devamı...]

Şeyda UNCU Tavsiye Yazıları Şeyda UNCU için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 E.O. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.233.190.YZ

22-02-2020
 TavsiyeNo: 113795
Şeyda Hanımı bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıdım. Uzun süredir terapiye başlamakta kendimde güç bulamıyordum. Sonrasında çalıştığı kurumu aradım ve randevu aldım. Gerçekten değişik bir çalışma tarzı var. Size öneride bulunmaz, her sorunuzu yanıtlamaz ve size sizin kendi yolunuzu bulmanız adına destek sağlar. Kendisiyle uzun süredir terapi sürecimi ilerletmekteyim. Onunla birlikte rüyaların bir anlamı olduğunu bunları anlamanın yolunu içe dönmemle birlikte olduğunu anladım. Kendisine teşekkür ederim.
     Beğenin    

 Ebru KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.100.123.YYJ

22-09-2019
 TavsiyeNo: 111497
Şeyda hanım benim için sadece bir psikolog değil aynı zamanda en iyi dost, en güvenilir arkadaş, sırdaş oldu. Beraber çıktık kendimi anlamak ve iyileştirmek için o uzun ve engebeli yolculuğa... Beraber yorulduk, beraber sabrımız tükendi.Ama başardık. En zor, en katlanılmaz hallerimde bilgisiyle ve yüreğindeki şefkatiyle yön verdi hayatıma. Benden yepyeni bir BEN oluşturduk ikimiz beraber. Sadece acılarımı dindirmek için girdiğim o odadan Şeyda hanımın azmi, gayreti sonucu bambaşka insan olarak çıktım. Şeyda hanım öyle mükemmel bir psikolog ki sadece o oda içinde değil tüm hayatınız boyunca sesini, fikirlerini yüreğinizde hissedecek kadar yüreğinize, bilinçaltınıza işliyor. Bir zaman sonra aranızdaki bağ psikolog-danışan ilişkisinden öte sevgi bağına dönüşüyor. En çaresiz olduğum anda elimden tutmasını istemiyor değilim ama Şeyda hanım annemden sonra bana yürümeyi öğreten kişi oldu. İçimdeki beni bana gösterdi ve uzman destek almadan da ayakta durmayı öğretti. Hayatım boyunca unutamayacağım biri benim için. Şeyda hanımla ilişkiniz hiç bir zaman öğretmen-öğrenci ilişkisi gibi olmayacaktır. Kendi içinizdeki merhametin, gücün, insancıl tarafın yansıması gibi olacaktır. Zira kendisi size asla ev ödevi verir gibi vazifeler vermeyecek, sizi öğretmen yapacaktır. Yolunuz Şeyda hanıma düştüyse siz de benim gibi çok şanslısınız demektir. Kendisine sevgi ve selamlarımı iletiyorum :)
     4 Beğeni    

 Emre (Danışan)
 IP: 78.184.106.CZ

26-02-2019
 TavsiyeNo: 108541
Şeyda hanım.. Hayatımın en dip noktasında kendim dahil hic kimseye inancımın kalmadığı bir zamanda tanıstım kendisiyle. Sonrasinda hersey farkli olmaya basladi, o oyle biri ki bir iki satir yaziyla anlatilmaz, ama deneyecegim.Sordugunuz sorulara cevabini siz verirsiniz o vermez sorunlarinizi siz cozersiniz o cozmez sadece dokunur ve bu dogru yolu bulmanizda yeterli olur. Gunun hangi saatinde seansiniz olursa olsun farketmez sabah 8 de olsa aksam 5 de olsa ayni guler yuz ve samimiyet ile karsilar. O odaya girip belli bir sure gectikten sonra danisman olarak degil bazen ayna bazen arkadas olur. Sizin hayatiniza mudahale etmez ama istediginiz hayati yasamaniz icin destek olur, siz farkina varmadan bir bakarsiniz ki istediginiz gibi bir hayati yasiyor olursunuz. Ben Şeyda hanımı tanimadan once mutsuz, olumsuz, sinirli, ozguveni eksik bir insandim ve konusarak bunlari asabilecegime inanmazdim. Suan mutlu, olumlu, sakin, ozguvenli bir insanım ve artik biliyorum ki konusarak bircok sey duzelebilir. Bu yazi Şeyda hanimi azda olsa anlatir ama fazlasi icin onunla konusmalisin. Yalnizsan ve sesini kimse duymuyorsa seni Şeyda hanim duyacaktir. Burdan kendisine cok selam :)
     7 Beğeni    

 Suha Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 193.238.25.L

02-11-2017
 TavsiyeNo: 100010
Şeyda Hanım, gördüğüm garip psikologlardan biri. Gerçekten iyi biri. Danışanlarını düşünen, onlara önem veren biri. Klasik, banal yöntemleri yok: Dur sana bir ödev vereyim, sonra başka bir ödev. Sen de ödevlerini yap, isteklerine kavuş... öyle değil. Sanki, bana göre özel bir yöntem belirledi ve bundan vazgeçmedi. Kararlı ve işinde ciddi birisi. Ondan öğrendiklerimi direkt bana sözle söylemedi; ama hissettirerek, düşündürerek gösterdi. Bu söyleyeceklerim benim sözlerimdir (o da, benim sözlerim olmasını ister). Şeyda Hanım'dan öğrendiklerim: Ben tanrı değilim, sana "ol" deyince seni değiştiriveremem. Hayatında başrol sensin, lokomotif sensin, maestro sensin, assolist sensin... Sen kendini değiştireceksin. Ben de bu yolda seninle beraber yürüyeceğim ve sana destek olacağım, sana yardımcı olacağım. Unutma sen yürümezsen ben arkandan ittirerek seni yürütmem, yürütemem. Sen ne istiyorsun, sen ne düşünüyorsun, önemli olan bu. Geleceğini senin yaptıkların belirleyecek. Acele edip sabırsızlık göstermek, seni üzer, sabırlı olacaksın, yavaş gideceksin, umutsuz olmayacaksın. Küçük adımları önemseyeceksin. Başarı adım atmaktır. Küçük küçük başlayacaksın. Unutma, bu hayat senin hayatın, o yüzden yaptıkların, hissettiklerin, düşüncelerin çok önemli. Bunlar seni sen yapan. Başkalarının hissettiği gibi, düşündüğü gibi, istediği gibi yaşarsan, kendi hayatını yaşamış olmazsın. İlerlediğin, gittiğin yola bak, nereye gideceksin ona bak. Ayrıntılarda kaybolma. Kararlarını gerçekleştirmekten çekinme. Evet hata yapacaksın; ama bu bir başarısızlık değildir. Hatanı görmektir. Bunlar, yolunu netleştirecek. Yaptığın ve yapmadığın her şey için bedel ödeyeceksin. Bedel ödemekten kaçamayacaksın. İstediklerine ulaşacağına inanıyorum. İlerlediğini görüyorum. Başarı, bu süreçte ilerleyebilmektir. Başarı istemektir. Budur Şeyda Hanım'dan anladığım. Kimbilir belki bana başka şeyler anlatmak istemiştir. Ama önemli olan onun anlatmak istediği değil, benim anladığımdır. Benim ben için ne düşündüğümdür. Hayatımı benim düşüncelerim belirlemelidir.
     5 Beğeni    

 Zeynep ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.188.115.YYW

23-09-2017
 TavsiyeNo: 99261
Şeyda Hanım’ı kısa birkaç cümle ile anlatmam mümkün değil aslında; çünkü hayatımın çok özel ve sarsıcı bir dönemimde; kimilerinin “dönüm noktası” diye adlandırdığı bir dönemde kesişti yollarımız. Öncelikle bu kesişmeden inanılmaz haz aldığımı ve mutlu olduğumu belirtmek isterim. Asla kendime ait, kendime dair yaşamadığım 32 yılımın üzerine “bir kimlik oluşturabilmek” amacıyla danışanı olarak tanıdım kendisini. Kendimi anlatırken öyle farklı yaklaşımları oldu ve öyle yerlere dokunduki; bunca yıl neden kendime ait yaşayamadığımı farkederek başladı hikayemiz. Farketmek, farkına varmak yolun önemli bir kısmını yürümek bence… Mesleği gereği şüphesiz farklı farkındalıkları, değerlendirmeleri, analizleri vardır, ancak ben Şeyda Hanım’ın özel yetenekleri ve özel bir algısı olduğu kanısındayım. Çünkü yönlendirmeleri ve analizleri kendimi o kadar rahat ve doğru ifade etmemi sağladıki; bir birey olabilmenin, yaşantımızdaki en önemli şeyin “varlığımız” olduğunun, hayatla ve kendinle “mücadele etmek” yerine akışla bir olup zevk alabilmenin mümkün olduğunun farkındalığına ulaştım, mutluyum. Bu cümleleri kurabildiğim için, danışanı olmaktan ziyade bir insan olarak böyle bir frekans yakalayabildiğim biriyle tanıştığım için mutluyum.
     4 Beğeni    

 Naksiye (Danışan)
 IP: 78.181.40.JL

11-05-2017
 TavsiyeNo: 96633
"Ne olursan ol yine gel' demiş Mevlana..... ne olursak olalım insanın en başında ve bana kendimi insan gibi hissettiren bir psikologdan yardım alıyorum. Işini sevmek böyle güzel bir sey demek ki her gittiğimde güler yüzü eksik olmuyor . Ve önemli olanın diploma değil bunun hakkını vermek olduğunu görmüş oldum. Işini profesyonelce yaptığı için kendisini tebrik ediyorum ve danışmanı olmaktan çok mutluyum. Başarılarınızın devamını dilerim..... Naksiye Site Editörleri Tarafından Kapatıldı/ Sevgilerimle
     7 Beğeni    

Burak TOPRAK Fotoğraf  Dr.Burak TOPRAK
İstanbul - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

25-04-2017
 TavsiyeNo: 96267
merhabalar, Psikolog Şeyda Uncu empatik yaklaşımı ile bir çok yönlendirdiğim danışanın terapisini titizlikle yürütmektedir. Birçok terapi eğitiminden geçmiş olması ve halen daha akademik çalışmalarına devam etmesi danışanların kendisinden memnun kalmasında büyük rol oynamaktadır. Yönlendirdiğim danışanlar Şeyda hanımdan çok fayda gördüklerini ve birkaç seans sonrasında yaşamış oldukları sorunların üstesinden gelebilecek güce sahip olduklarını belirtmektedirler. Kendisine güler yüzü ve alakası adına şahsım ve danışanlarım adına teşekkür ediyorum.
     1 Beğeni    

 Psk.Kevser KAĞIT
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

18-01-2017
 TavsiyeNo: 93870
Hem özel hayatımda hem de meslek hayatımda en çok güvendiğim, kıymetli meslektaşım Şeyda Uncu; mesleğini çok fazla seven ve başarılı olmak adına her türlü uğraşı veren özel biridir. İnsanlar ve de insanlık için faydalı olmak adına durmadan düşünür, araştırır ve alanında yenilikleri takip eder. Mesleki açıdan sahip olduğu yetenekleri ile birlikte; kalben de yanınızda hissedeceğiniz Şeyda Uncu ile, hiç düşünmeden bir yola koyulun ve yolun sonuna mutlu bir şekilde varın. Ruhunuzun ve hayatınızın güzelleşmesini istiyorsanız, destekçiniz olacak kişi kesinlikle Şeyda Hanımdır.
     2 Beğeni    

 F. G. (Danışan)
 IP: 85.99.122.YY

16-02-2016
 TavsiyeNo: 85845
Çalıştığı kurumdan randevu alarak Şeyda Hanım ile tanışma ve kendisinden terapi alma fırsatım oldu. Son derece sıcak ve samimi tavırları kendisine kolaylıkla güven duymamı sağladı. Pek çok yöntem ile ilgili bilgi sahibi olması ve bu yöntemleri uygulama becerisinin olması, ayrıca herhangi bir şekilde başarısız olduğumuz bir konuyu vazgeçmeden başka bir yönden tekrar ele alması ve bir şekilde çözme yönündeki kararlılığı benim açımdan büyük avantajdı. Kendimi tanıma ve hayatıma yön verme becerimi geliştirmem açısından çok yararını gördüm seanslarımızın. Teşekkürler
     5 Beğeni    

Emine SOYBAY Fotoğraf  Uzm.Psk.Emine SOYBAY
Denizli - Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

03-02-2016
 TavsiyeNo: 85539
Şeyda Hanım, mesleki anlamda kendisini sürekli geliştiren, yenilikleri takip eden, araştırmacı bir kişiliğe sahip. Kendisi insan ruh sağlığı üzerinde çalıştığının bilincinde ve bu doğrultuda etik kuralları birinci önceliği haline getirmiş güvenilir ve başarılı bir terapistdir. Mesleki alanda yaptığımız konuşmalarımız ve vaka paylaşımlarımızda güçlü analiz ve empati yeteneği, danışanları ile kurduğu samimi iletişim ve mesleki bilgisi ile her zaman göze çarpmış ve saygı kazanmıştır.
     4 Beğeni    

Şeyma AĞAR PEHLİVAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Şeyma AĞAR PEHLİVAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

02-02-2016
 TavsiyeNo: 85504
Şeyda hanim, gerek bireysel gerek aile terapisine ihtiyac duyan yakinlarima onerebilecegim cok basarili bir isim. Genc yasina ragmen aldigi egitimlerin yanisira bir psikologda olmasi gereken guven veren kapsayici yapisiyla ve bilgi donanimiyla cok basarili bir psikolog. Analitik dusunme yapisina sahip bireyler icin analitik calisan gerektiği durumda bdt uygulayan bir cok farkli yonelimli terapilerde kendini gelistirmis bir terapisttir. Kendisine cok tesekkur ediyorum ve yurekten tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

Şeyda UNCU'nun Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi
Barış Mahallesi Mehmetçik Caddesi Ginza Lavinya Park B Blok No:127-128, Beylikdüzü
İstanbul  

Uzm.Psk.Şeyda UNCU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(530) 016 48 58  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2014
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2017 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Şeyda UNCU'nun Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Şeyda UNCU'nun Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Şeyda UNCU Mesleki Videolar Videoları
-14:43
Top