2007'den Bugüne 91,487 Tavsiye, 28,077 Uzman ve 19,893 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Zeynep Betül TARI TORUN
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul
Uzm. Klinik Psikolog

Zeynep Betül TARI TORUN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Zeynep Betül TARI TORUN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

15
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Zeynep Betül TARI TORUN'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Zeynep Betül TARI TORUN'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
@psk.zeynepbetultorun isimli instagram hesabım hacklenmiştir ve sayfam üzerinden dolandırıcılık yapılmaya çalışılmaktadır. Gerekli hukuki süreci başlattığımı bilginize sunmak ve sayfa üzerinden bu linke erişim sağlayanları bu yolla bilgilendirmek isterim. YENİ IG HESABIM: @uzm.psk.zeynepbetultorun Teşekkürler. Zeynep Betül Tarı Torun
 
Zeynep Betül TARI TORUN'un İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Zeynep Betül TARI TORUN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji (2012 Mezunu)
Yüksek Lisans
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Zeynep Betül TARI TORUN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
-Çocuk ve Ergenlerle çalışırken kullandığım terapi yaklaşımları:
 Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
 Gelişimsel Temas Terapisi
 Çocuk ve Ergenlerde EMDR
 Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
 Masal Terapisi

-Yetişkinlerle çalışırken kullandığım terapi yaklaşımları:
 Şema Terapi
 EMDR
 BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi)
 Pozitif Psikoterapi
 Filial Terapi (Psikoeğitim yaklaşımı)

Zeynep Betül TARI TORUN Özgeçmis CV Uzm.Psk.Zeynep Betül TARI TORUN'un Özgeçmişi
İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. İmam hatip lisesinde eğitim aldıktan sonra 2007 yılında Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü ÖSYM bursuyla %100 burslu olarak kazanıp, bölüm 3. sü olarak Yüksek Onur Derecesi ile 2012 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi süresince Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde Psikoz Servislerinde stajlar yapmıştır. Lisans eğitimi süresince Europian Psychoterapy Association (EPA) onaylı 150 saatlik Uluslararasi Pozitif Psikoterapi Temel Eğitimini ve süpervizyonlarını Doç. Dr. Ebru Çakıcı, Dr. Rukiye Hayran ve Dr. Sheyda Rafat Sheikhivijeh eşliğinde tamamlamıştır.
...[Devamı...]

Zeynep Betül TARI TORUN'un Makaleleri Zeynep Betül TARI TORUN'un Makale ve Yazıları
1 Makale

Zeynep Betül TARI TORUN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Gmshzk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Haziran.2023
TavsiyeNo: 125696
Kötü bir aldatılma hikayesi sonrası tanıştım Zeynep Hanım ile. Profesyonel destek , profesyonel yardım derler ya hep kendisi sayesinde elde ettim o desteği ve yardımı. 10 ay süren yolculukta geriye baktığımda hocam sayesinde kendimi başladığım noktanın çok ilerisinde görebiliyorum İhtiyaç halinde uyguladığı Emdr yöntemi de beni çok rahatlattı. Zeynep Hanım olaylara bakışınızın farkındalığını artırarak size balık tutmayı öğretiyor. Bu farkındalık ile hayat yolculuğunun kalanında sağlıklı kararlar verebilmek adına doğru davranışlar sergiliyorsunuz. Terapiler içerisinde tavsiye ettiği kitaplar, videolar sayesinde kendinize çok şey katıyorsunuz. Yeni insanlar tanıyorsunuz. Kendini her daim geliştiren kıymetli hocam, iyi ki varsınız.
     Beğenin    
Burcu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mayıs.2023
TavsiyeNo: 125575
Merhabalar, Zeynep Hanımla terapilerimize 2022 yılında başladım. Sıkıntılarımı artık bastıramadığım, görmemezlikten gelemediğim bir dönemdeydim. Kendisi sayesinde şu an geldiğim yere inanamıyorum. Terapilerimiz boyuncq bana kattığı farkındalıklar ve öğrettikleri sayesinde kendimi tanıdım. Neyi neden yaptığımı anlamlandırdım. Farkettim ki eğer bir sorunumu çözmek istiyorsam bu süreç farkındalık ve davranışlarımın sebebini anlamla mümkün olacak. Bana bu bilinci kattı ve sayesinde kişisel gelişimimde çok yol katettim. Zeynep Hanım'ım çok dikkatli, titiz ve disiplinli bir psikolog olduğunu düşünüyorum, mesleğinde tam bir uzman. Beni benden iyi tanıdı ve bana yol gösterdi, olayların farkına varmam için nokta atışı sorular sordu. Aynı zamanda terapilerimizde süreden çok terapimizin nasıl gittiğine odaklanması beni daha da rahat hissettirip konuşmama yol açtı. Terapiler haricinde bana önerdiği okumalar terapiler kadar destekçi oldu bana. Şu an geldiğim noktada ona çok şey borçluyum. Bana kattıkları için sonsuz minnettarım kendisine. Umarım benim gibi çok fazla insanın hayatına dokunur.
     1 Beğeni    
Nur ZSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122308
Zeynep hanımla bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. Oyun terapisi çok ilgimi çeken bir terapiydi. Evde çocuğumla özel oyun saati yapabileceğimi bilmiyordum, duyunca çok sevindim. Online filial terapi eğitimi aldım. Çok keyifli geçti eğitim benim için. Zeynep hanım çok samimi, Güler yüzlü bir psikolog. Önerdiği kitaplar, tavsiyeler de gerçekten çok kıymetli. Özel oyun saati uygulamaya başladığımdan beri çocuklarımla aram daha iyi, kriz anında daha etkili ve doğru tepki verebiliyorum. Tavsiye ederim 😊
     6 Beğeni    
Emine ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Aralık.2021
TavsiyeNo: 122235
Çok pozitif, güleryüzlü, samimi ve içten olup hemde mesleginin teknik ve bilimsel yönüne gayet hakim bir uzman olarak bana tanidigim diger meslektaşlarindan farkli geldi kendisi.. . Önce depresyon icin ozel danismanim oldu ve bazi aksamalar yasasak da faydalandim. Sonrasinda filial terapi egitimine katildim ve gerçekten cocuklarimla iletisim konusunda cok buyuk katkisi oldu. Verdigi egitimde mesleginin ve konunun literaturune hakim, materyalleri guzel seçilmiş ve kalici dokuman destegi de cok güzeldi. tanidigim ve istifade ettigim icin cok memnunum.. ilerde de ihtiyac ve firsat oldukca basvurmayi tercih edecegim bir uzman benim icin.
     12 Beğeni    
M.G.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121702
Zeynep Hanım ile düzenlediği filial terapi eğitime katılmış olan üniversite arkadaşımın sosyal medya üzerinden tavsiyesi üzerine tanıştık. Düzenlediği filial oyun terapisi eğitime katıldım ve çok memnun kaldım. Zeynep Hanım gerçekten yaptığı işte uzman ve donanımlı birisi. Oldukça özverili ve işini ciddiye alan bir psikolog. Eğitim çok güzel geçti kendi adıma çok fazla yeni bilgi öğrendim ve bu bilgileri sadece aktarmakla kalmadı aynı zamanda uygulamasında da yardımcı oldu. Kesinlikle alınmasını gereken bir eğitim. Teşekkürler Zeynep Hanım.
     12 Beğeni    
Zehra ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121521
Kendisi ile tanışmamız benim için çok sancılı bir döneme denk geldi bundan mütevellit uygulamak için hiç vakit kaybetmedim..anlatılan şeylerin tutarlılığı beni bir sonraki filial terapi oturumu için güdülemeye yetti. Gerçekten biz annelerin sadece çocuklarımiz ile olan iletişimi için değil hayatta ki tüm iletişim halllerimiz için geçerli kurallar ve usluplar öğrendik . Kendisinin samimi hâli ve üslubu ile eğitim sürecimiz çok bereketli geçti...Betül hanımın daha çok anneye ulasabilmesini temenni ediyorum..
     12 Beğeni    
Tunca
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121517
Zeynep Hanım'dan 5 yaşındaki oğlum için Filial terapi eğitimi aldım. Daha ilk oturumdan itibaren faydasını gördüğümü söyleyebilirim . Artık öfke krizlerini bu değerli bilgiler sayesinde nasıl yöneteceğimi daha iyi biliyorum ayrıca oğlumla aramızdaki ilişkiyi geliştirmek adına yaptığımız özel oyun saatlerine dair verdiği bilgiler o kadar kıymetli ki ..Bilgileri tane tane anlatması sonrasında e posta yoluyla özet geçmesi , her an ulaşılabilir olması, sorularımıza mutlaka yanıt vermesi gerçekten benim için çok önemliydi. İşini böylesine itinayla yaptığı için kendisini tebrik ediyorum . Alanına hakim olması,eğitime dair bilgilerini sistematik bir şekilde bizlere sunması, güleryüzlü ve canayakın oluşu ve de her şey için teşekkür ediyorum .Filial terapi anne ile çocuk bağını iyileştirmeye yönelik çok özel bir program❤️
     13 Beğeni    
Fatime
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 120866
Bir psikoloğun tavsiyesi üzerine Zeynep Hanımı tanıma fırsatı buldum. Benim üç küçük bıdığım var. Ve Filial Terapi eğitimi bize çok şey kattı. İyiki tanışmışız. Okuduğum çocuk gelişim kitaplarından sonra okadar net ve uygulanabilir bilgiler verdi ki. Birçok kafa karışıklığı sayesinde netliğe kavuştu. Evde oyun saati iple çekilen bir etkinlik saati oldu. En yakın arkadaşıma ilk tavsiyemi yaptım. Zeynep Hanım da Filial Terapi eğitimide bütün annelere tavsiyemdir.
     15 Beğeni    
Tuğba SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Haziran.2021
TavsiyeNo: 120719
Öncelikle Filial Terapi Ebeveyn - Çocuk İlişkisi Eğitimi alabilme fırsatını böyle bir dönemde online olarak alabilmemize olanak tanıdığınız için teşekkür ederim. Eğitimin adını özellikle tam olarak yazdım çünkü bu eğitim benim için Filial Terapi eğitiminin ötesinde ebeveyn - çocuk ilişkisine çok büyük katkılar sağlayan bir içerikteydi. Filial terapi malesef günümüzde çok bilinmiyor, keşke tüm ebeveynler bilse ve uygulamaya çalışsa.. Eminim dünya çok daha farklı bir yer olur. Dünyaya çocuğun gözünden bakmayı deneyimlediğim, sorun olarak gördüğüm şeylerin sorun olmanın ötesinde ne kadar anlamlı, değerli ve çocuğumu anlamakta ne kadar önemli olduğunu gördüğüm ve önceden üzülüp ağladığım şeylere dahi sevinip bu dışa vurumlar ne kadar kıymetliymiş meğer dediğim çıkarımlarla dolu bir deneyimdi bu eğitim. Çocuğumla olan ilişkimi iyileştirmeme ve onu anlamama yardımcı olduğunuz, yaşadığım sorunlar karşısında yapıcı ve sonuç alabildiğim çözümler sunduğunuz ve en önemlisi biz yetişkinlerin dahi anlamakta, kabul etmekte ve yaşamakta zorlandığımız duyguların çocukların dünyasında ne kadar önemli olduğunu gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Eğitimin içeriği kadar sizin enerjiiz, aynı zamanda bir anne olarak anlayışınız ve kendi yaşam tecrübeniz de bana çok büyük katkılar sağladı. Hem eğitimi aldığım için hem de bu süreyi sizinle geçirdiğim için çok mutluyum. Çocuk dünyası nezdinde hayata yeni bir perspektifle bakabilmeyi sürdürebilmek umuduyla, eğitimi tüm ebeveynlere tavsiye ederim.
     16 Beğeni    
Hayrunnisa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Haziran.2021
TavsiyeNo: 120705
Kendisi Aile dostumuzun kızı ve benden yaşça büyük hep onun şefkatli ablalığıyla karşı karşıyaydım. Daha çok küçükken onun sıcacık gülüşü yüreğimi ısıtırdı. Filali terapi eğitimine katıldım 8 oturum boyunca her seferinde çocuklarımı yetiştirme konusunda pratık ve çözümsel bilgiler edindim. Net ve adım adım ilerlediği için herşey yerine oturdu. Çocuk eğitimi konusunda birçok bilgiden karışmış olan kafam Zeynep abla sayesinde netlik kazandı. 1Cana yakın 2güler yüzlü 3 samimi birisi hepinize tavsiye ederim
     15 Beğeni    
Betül ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120434
Sosyal medya aracılığı ile ulaştım. Uygulamalı filial terapi eğitimi aldım. Filial Terapi Eğitimi ebeveynlere farklı bakış açıları kazandıracak bir eğitim. Çocuğun duygularını anlamaya, oyuna ve oyuncaklara çocuğun gözünden bakmaya yardımcı olan bir bakış açısı. Zeynep hanım bir çocuk psikoloğundan beklenen özelliklere sahip bir psikolog (çocuk ve ebeveynlere empati ile yaklaşan, samimi, güleryüzlü gibi). Aynı zamanda uygulamaların değerlendirilmesi sırasında oldukça yapıcı yaklaştı ve çocuklarımızla ilgili aklımıza takılan konularda ayrıntılı bir şekilde yardımcı oldu (eğitim sırasında ya da mail aracılığı ile).
     14 Beğeni    
Secil
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103455
Betul hanim bizim hocamiz oldu Psikologumuz oldu arkadasimiz oldu hem çok yakinlik gösteren mesleginde kendini geliştiren ufku acik biri gerçekten. Hem de ogretileriyle tavsiye ettigi metotlar ve kitaplari isiginda 2 yasindaki oglumla daha saglikli,kriz anlarini cozucu bir davranis gelistirmemi sagladi. Kendisinden 5 bayan arkadasimla oyun terapisi Egitimi aldik cok memnun kaldik bu egitim kesinlikle sadece çocuğunuzla olan iliskinizi gelistirmekle birlikte hayata bakis acisini da geliştiriyor. Oyun terapisi Egitimi veren bir suru kurulus olmasin a ragmen sadece kendi çocugum için yararli olmak adina böyle butik bir egitimi Betul hanim Dan aldigim için çok mutluyum Allah kendisinden razi olsun. Tum annelere oneriyorum
     16 Beğeni    
Ayça Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103423
Canım kızımı anlayabilmem, çocuk yetiştirmede nasıl disiplinli ve samimi olabileceğimi öğrendiğim canım hocam.Allah sizi karşıma çıkardığı için kendimi çok şanslı hissediyorum. Betül hocamın Fillial Terapi proğramına katıldım ve proğrama katılmanın hayatımda yaptığım en iyi şey olduğunu ilk derste anladım. Oyun terapi proğramı sayesinde kızımla birbirimizi çok iyi anlıyoruz, altın değerinde kelimeler sayesinde gereksiz ebeveyn streslerinin nasıl rahatlıkla giderilebileceği konusunda deneyimler kazanıyoruz. Dünyaya gelmesine vezile olduğumuz yavrularımızın bir birey olduğunu ve bizimle aynı fikirde olmak zorunda olmadıklarını Betül hocam sayesinde sindirim. Şimdiye kadar bildiğimiz çocuk yetiştirme yöntemlerinin çoğunun çocuğu baskılamaktan başka bir şeye yaramadığını bu vesile ile gördüm.Allahıma şükürler olsun hocamız sayesinde kötü söz ve şiddet uygulamadan elimizden geldiği kadar sağlıklı bir birey yetiştirmeye çalışıyorum. Her danışanına Bir dost bir arkadaş gibi yaklaşan hocamızı tanıdığım için çok mutluyum.
     16 Beğeni    
H.Pehlivan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103413
Zeynep Betül hanımla bir psikoloğun tavsiyesi üzerine tanıştım ve grupla Filial terapi eğitimi aldım. Orada öğrendiğim uygulamaların oğlumda çok faydasını gördüm. Oğlumla oyun saatlerimize devam ediyoruz ve inşallah daha da faydasını göreceğiz. Zeynep hanımın sınırlarının netliği güven verirken hiç eksik olmayan güler yüzü de samimiyetini daima yansıtıyor. Bu samimiyeti ve sıcak tavırları sayesinde ona her zaman rahatlıkla sorularımı sordum(özel olarak soru sormak ya da görüşmek istediğimde de her zaman memnuniyetle vakit ayırdı, bilgi ve tecrübesini paylaştı). Çalıştığı yer çok nezih bir ortam. Kurumun sekreteri de bir o kadar nazik ve güler yüzlü.
     16 Beğeni    
E.Aksoy ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102237
Zeynep Betül Torun hanımdan tavsiye üzerine, grupla filial oyun terpisi eğitimi aldım. Sadece çocuklar için değil kendim için dd bunun geliştirici olduğunu her derste farkettim. Bazı haftalar bugün gitmesem mi diye düşünürken( 2 otobüs değiştirerek ulaşıyordum) her eve dönüşte " iyi ki gelmişim " dedim. Kendisinin bilgi birikimi, kültürü ve elbette şahsiyeti güven vermektedir. Profesyonel, kibar,samimi ve güvenilir şahsiyeti kendisine sevgi ve saygımı artırmıştır. Ayrıca işyerinde de farkedilen aynı disiplin ve nezaket size güven hissi verir. Eğitim ve danışmanlık için kendisini gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     17 Beğeni    
M.Özel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Şubat.2018
TavsiyeNo: 101812
Ankara da oyun terapisti bulma sürecim yaklaşık 2 yılı bulmuştu. Tüm girişimlerim ne yazık ki hayal kırıklığı ile son buldu. Nihayet Zeynep hanımı cok güvenilir bir psikologdan duyup randevu aldım. Cok samimi, içten, alanına hakim bir psikolog.👍İlk görüşmede dinledi ve cocuklarımın belirgin bir davranış problemi olmadığı için fillial terapi eğitimi gruplarına katılmamı tavsiye etti.bütün annelerin alması gereken 10 haftalık muhtesem bir eğitimdi. Artık iyileştiren oyun nasıl oynanır, sınır koyma gibi cok özel donanımlara sahip olduk. Cok zor (eş kaybı) travmatik bir süreci Zeynep hanımın sayesinde daha kolay atlattık şükürler olsun. Ankarada oyun terapisti arama zahmetine girmeyin. Cünkü ben cok aradım ve nihayet doğru adresi buldum.. Tavsiyemle en az 10 arkadasım gitti ve hepsi cok cok memnun kaldılar.Zeynep Hanım sayesinde Artık kendi cocuklarımı iyileştiren anneyim..tesekkürler Zeynep Hanım, iyiki hayatımıza dokundunuz ve çok seyi değiştirdiniz💚
     23 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Zeynep Betül TARI TORUN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 278 91 93
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2012
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Zeynep Betül TARI TORUN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Zeynep Betül TARI TORUN Mesleki Videolar Videoları
-

04:26
Top