2007'den Bugüne 88,112 Tavsiye, 27,292 Uzman ve 19,445 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dr.Özlem OKUR
Doktor Psikolog - Ankara
Psikolog Dr.

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi26 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

26

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Reklam Alanı

Dr.Özlem OKUR'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Özlem OKUR'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Emine KAYA BİCANUzm.Psk.Emine KAYA BİCAN
sevgili Emine ile tanışıklığımız Odtüdeki lisans eğitimimize dayanıyor. kendisi o yıllardan itibaren araştırmacı ve farklı disiplinlerin iş birliğine ...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
terapi, insanın kendisine yapacağı en kıymetli yatırımdır.
Dr.Özlem OKUR'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Olgu Aile Danışma Merkezi
Kızılay Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No 31/11 
Ankara
(Randevu İçin Dr. Özlem Okur ile Direkt İletişime Geçilmelidir.)
Dr.Psk.Özlem OKUR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Bu Numaradan Telefon veya Whatsapp Yoluyla İletişime Geçilebilir)

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1990 (31 yaşında)
Yabancı Dil : İleri Seviyede İngilizce ve Orta Seviyede Fransızca
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji (2013 Mezunu)
Yüksek Lisans
Odtü Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Doktora
Odtü Psikoloji Doktora (2021 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Özlem OKUR Özgeçmis CV Dr.Psk.Özlem OKUR'un Özgeçmişi
Klinik Psikolog Dr. Özlem Okur, 2013 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi psikoloji bölümünü yüksek şeref derecesi ile tamamladıktan sonra Odtü Klinik psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. Yüksek lisans eğitimi esnasında, süpervizyon altında 200 seans danışan takip etmiş ve yetişkinlerin romantic ilişkilerinde çocuklukta yaşadıkları anne-baba çatışması ve bağlanma stilleri ile ilgili yazdığı tezini vererek yine Odtü klinik psikoloji eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Özlem Okur, her 2 eğitimi esnasında MNG ve Tübitak başarı burslarına layık görülmüştür. 2016 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Odtü Klinik psikoloji programında doktora eğitimine başlayan Özlem Okur, yine süpervizyon altında 2017 yılı haziran ayına kadar yaklaşık 300 seans takip etmiştir. 2017 yılında yeterlik sınavını veren Klinik Psikolog Dr...[Devamı...]

Dr.Özlem OKUR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
E.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ13.Ekim.2021
TavsiyeNo: 121746
Özlem Hanımla, destek almaya karar verdiğim bir dönemde kendisini tavsiye eden bir psikolog aracılığıyla tanıştım. Pandemi koşullarında sokağa çıkma yasaklarının olduğu bir dönemde online olarak başladık. Şu anda da sürdürebilirliğim açısından kolay olduğu için online terapiye devam ediyorum. Otuz küsür seansı geçen terapist-danışan ilişkimizin hem duygu dünyamda hem de pratik hayatta çok faydasını gördüm ve görüyorum. İhtiyaçlarımı ve birey olarak varlığımı göremedikçe hissettiğim derin huzursuzluğu terapilerle geride bıraktık. En büyük sorunum olan sınır çizme konusunda çokça yol aldık, alıyoruz. Nedenini ve çözümünü bulamadığım problemleri hep uzaklaşarak radikalleşerek çözerdim. Şimdi ise ilk sorum benim sorumluluğum var mı? Varsa benim yapabileceklerimin sınırı nedir? şeklinde ilerliyor. Bu sayede yük alma konusunda da kendime haksızlık etmemeyi öğreniyorum. Terapi uzun ve zor bir yol. Çokça zihin emeği gerektiriyor. Örülmüşü söküyor yeniden örüyoruz sanki. Yeniden örerken kimden destek aldığımız bence çok önemli. Özlem Hanım benim için çok kıymetli, akademik olarak onu araştıran herkes kolaylıkla ulaşabilir ve göz dolduran bir eğitim geçmişi olduğunu görebilir. Ancak bütün bu eğitimlerin son derece rafineleşmiş hali olan terapi seansları yalnızca danışanlarının bilebileceği kısımdır. Kendi adıma ömrümün kalanında ve yetiştirdiğim evlatta, kurduğum tüm ikili ilişkilerde bana kazandırdıkları için minnet duyuyorum. Kendisiyle kurduğumuz ilişkiden, sınırlarından ve hafızasından ayrıca çok etkileniyorum. Sosyal çevremde çokça tavsiye ettiğim terapistimi online bir kanal aracılığıyla tavsiye edebileceğimi görünce de hiç geri durmak istemedim. Yeri bende hep ayrı olacak olan Özlem Hanımın da bu notu okuyacağını düşünerek bir kez daha kendisine teşekkür etmek istiyorum. Gönülden tavsiyemdir. :)
     Beğenin    
D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Eylül.2021
TavsiyeNo: 121403
Özlem Hanım'dan 1.5 seneyi aşkın zamandır destek alıyorum. Uzun süredir mutsuz ve endişeli bir ruh halindeyken destek almaya karar vermiştim. İlk zamandan çok daha farklı ve olaylara daha sağlıklı yaklaşabilen birine dönüştüğümü söyleyebilirim. Bana kendimi hem psikolojik hem sosyal olarak geliştirmemde ve birçok noktada yeni bakış açıları kazanmamda yardımcı oldu. Zaman geçtikçe beni terapiye gitmeye motive eden sebebin dışında da çok fazla alana değindik bu da bana sorunumun derinlerine inmemde yardımcı oldu. Düzenli devam ettiğiniz ve terapiden kazandıklarınızı hayatınıza katmaya çalıştığınız sürece size faydalı olacağına inanıyorum.
     Beğenin    
Kardelen Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
29.Ağustos.2021
TavsiyeNo: 121296
Özlem Hanım ile bir hocamın tavsiyesi üzerine tanışma şansım oldu ilk görüşmemizde seans planlaması yaparken dahi sınırları, ilkeleri olan ve güven veren bir terapist olduğunu hissettim. Süreç benim için çok verimli ilerledi. Ne hakkında konuşacağımı bile bilmeyerek oturduğum danışan koltuğunda kendime dair birçok şeyi fark ettim, kendimle yeniden tanıştım desem abartmış olmam. Özlem Hanım'ın terapi seanslarında sorduğu sorular, yaptığı yüzleştirmeler her zaman yerinde ve faydalıydı. Ayrıca dinamik yönelimli bir terapi almak istiyordum ancak çok mesafeli ve katı geçeceğine dair kaygılarım vardı oysa ben seanslarda ağladığım kadar güldüm de. Yargılanmadan kendimi açabildiğim, ağlayabildiğim, gülebildiğim, kendimle ilgili pek çok şeyi öğrendiğim, değiştirmek istediğim şeyler üzerinde çalışma fırsatı bulduğum terapi sürecimiz için çok memnunum iyi ki bu yola onunla çıkmışım. Kendisi çok dikkatli, özenli, mesleki anlamda donanımlı bir terapist diyebilirim. Buradan da kendisine teşekkür ediyorum ve görüşmeyi düşünenlere gönül rahatlığıyla seanslara başlamalarını tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
T.K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120308
Özlem Hanım'ı bir arkadaşımın tavsiyesi ile tanıdım. Yaklaşık 2 senedir görüşmeye devam ediyoruz. Görüşmeye başlamamdaki asıl neden öfke problemimdi. İlk seanstaki öz güvensizliğimi ve umutsuzluğumun karşısında Özlem Hanım bana duygularımı yaşayabileceğim özgür bir alan yarattı. Bu durum daha ilk seanstan beni fazlasıyla etkiledi (ve hala ediyor). Benim için bu şekilde başlayan süreç; Özlem Hanım'ın zekası, anlayışı ve sabrıyla hayatımı dönüştürdü. Sizi ne kadar iyi tanıdığını, sizi dönüştürecek, farkındalığınızı arttıracak o en güzel soruyu size her seansta sunacak bir profesyonel. Bugün, bahsettiğim konularda gözle görülür yollar katettim. Kendime olan güvenim arttı ve en önemlisi kendimi daha ferah hissediyorum. Hayatımdaki değişimleri gören arkadaşlarım da kendisi ile görüşmeye başladılar. Etik olarak akrabalarıma yardımcı olamasa dahi, uzman bulmam da bile yardımcı oldu. İyi ki Özlem Hanımla bu yola girdik, kendisine emekleri için çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
Meltem
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mayıs.2021
TavsiyeNo: 120208
Özlem Hanım ile, kendisinden terapi hizmeti alan yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile çalışmaya başladım ve 1 yıldır terapi alıyorum. Daha önce farklı terapistler ile çalışmıştım ancak devamlılık sağlayamadık. Özlem ile çalışmamızın en çok sevdiğim yönü, kendisi ile rahatça konuşabilmem. Terapiden ziyade sohbet ediyormuşuz gibi hissediyorum ve birçok şeyin farkına varmamı sağladı. Kendimi daha iyi tanımak ve iyileştirmek için çıktığım bu yolda, Özlem hanım pozitif enerjisi, güler yüzü ve harika yorumları ile çok iyi bir yol arkadaşı.
     Beğenin    
B.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118435
Özlem Hanım'la, tavsiye üzerine iletişime geçtim ve ön görüşmeden itibaren neden ısrarla tavsiye edildiğini anladım. Özlem Hanım, danışanlarının psikolojik iyilik halini sağlamalarına destek olmak konusunda azimli ve kararlı bir yaklaşım sergiler. Danışanlarının hayatlarında kalıcı çözümler getirmeye çalışır. Görüşme ve takip sürecinde son derece ilkeli ve profesyoneldir. Bununla beraber sizin iyilik halinizi önemsediğini samimiyetle hissettirir. Görüşme takvimi belirlenirken saat, gün ve benzeri başlıkların her iki taraf için de uygun olması için hassasiyet gösterir. Etik ilkelerin dışına çıkmaz, danışanlarına güven verir. Görüşme yapmaya başladığımızdan bu yana hissettiğim olumlu yönde tüm değişimleri yakın çevrem tarafından da gözlemlenmiştir. Bu nedenle Özlem Hanım'ı tavsiye ettiğim tanıdıklarım mevcuttur. Tavsiye ettiğim kişiler arasında düzenli görüşmelere başlayan yakınım da Özlem Hanım'la ilgili, benimle aynı düşünceleri paylaşmaktadır. Kendisine tüm emekleri için bir kez daha teşekkür etmek isterim.
     Beğenin    
T. Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ocak.2021
TavsiyeNo: 118331
Yaklaşık iki yıldır her hafta Özlem hanımla görüşüyoruz. Görüşmeye başlamadan önce hızlı bir araştırma yaptım ve bana çok uygun bir psikolog olabileceğini düşündüm. Son derece profesyonel ve beni hiçbir zaman yargılamadan dinlediğini hissettim bu süreçte. Her zaman zamanında seansa başlayan çok disiplinli ve kötü olduğum dönemlerde ek seans için elinden geleni yapan ve her zaman yanında olan bir psikolog. Benimle empati kurabilen ve olaylar arasındaki bağlantıyı çok hızlı anlayan ve sorunlu noktayı işaret edebiliyor. Hem teorik anlamda hem de pratikte çok yetkin olduğunu düşündürdü bana her zaman. Hiçbir psikolog insanı baştan yaratmaz belki ama hayata karşı algılarını, duruşunu ve hatalarını görmeni sağlar eğer tabi ki iyi bir psikologsa. Bu konuda da Özlem Hanım hayatımda çok büyük değişimlere; kendimi görmemi, algılarımın hatalı noktalarını keşfetmemi sağladı. Bir psikologdan beklentim bunun çok altındaydı aslında başladığımda ama zaman ilerledikçe beklentilerimin çok çok üstüne çıkıp hayatımın olumlu anlamda değişimini sağladı diyebilirim. Görüşmeye başladığımız ilk zamanlar resmen kendimi kapatmış, tek bir noktaya odaklanmış ve kendimi unutmuştum. Kendimi yargılar, suçlar ve adım atamaz olmuştum. Zamanla gördüğüm şey başkalarının beni yargılamasını kabul ve suçlamasını çok içselleştirdiğim için bu duruma gelmişim. Özlem Hanım sayesinde bunların büyük bir kısmını çözdüm ve hala çözmeye devam ediyorum. Hayatım çok umutsuz bir noktadan artık geleceğe umutla bakan ve kendini tanımaya çalışan bir insan noktasına geldi. Bu konuda ne kadar teşekkür etsem azdır. Buradaki yorumlara bakıp karar verenler için hiç pişman olmayacaklarını garanti ederim.
     Beğenin    
B. İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118191
Özlem hanımla başka bir danışanı sayesinde tanışma fırsatı elde ettim. Kendisi son derece ilgili ve işinde uzman bir psikologdur. Daha öncesinde terapi ile ilgili başarısız deneyimlerim olduğu için açıkcası biraz ön yargılı bir şekilde sürecimiz başladı. Kendisinin son derece profesyonel ve doğru yaklaşımı sayesinde bir yılı aşkın süredir seanslarımız devam ediyor. Özlem hanım sayesinde artık kendisi ile daha barışık, birçok sorunun üstesinden gelebilmiş ve potansiyelinin farkına varmış bir kadınım. Bu süreçteki tüm emeklerinden ve sabrından ötürü kendisine teşekkür etmek istiyorum.
     Beğenin    
Cansu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118155
Özlem Hanım ile arkadaşıın tavsiyesi ile tanıştım. Yaklaşık 10 aydır kendisinden terapi alıyorum. Daha önce de kısa süreli psikolojik destek aldığım olmuştu fakat Özlem Hanım yaptığımız ilk görüşmede profesyonelliğini hissettirdi. Öncelikle kendisinin çok zeki olduğunu düşünüyorum. Anlattıklarımı, olaylar ve kişiler arasındaki bağlantıları çok hızlı kurabilmesi, beraberinde empati yapıp aynı zamanda da bana en doğru soruları sorabilmesi benim için çok önemliydi ve bunları daha ilk 2 seansımda hissettirdi bana. Her detayı hatırlaması, benzetmeler yapması, kitaplardan alıntılar yapması da benim için çok faydalı; aynı zamanda kendisinin de ne kadar dolu ve yüzeysellikten uzak olduğunun kanıtı benim için. Kendimi kalıplaşmış cümleleri söyleyip tavsiyeler veren bir psikolog ile değil, aklı başında ve güvenilir gerçek bir insanla konuşuyormuşum gibi hissettiriyor. Bu da bence terapi arayışına girdiğimizde asıl ihtiyacımız olan şey. Kendisi zeki, yerine göre ciddi ve profesyonel ama aynı zamanda çok sıcakkanlı ve güvenilir bir kılavuz oldu benim için. Hayat boyu rehberliğini beraberimde taşımak isterim. not: Görüşmelerimiz online olduğu için yanında çalışanlar ve çalıştığı yeri görme fırsatım olmadı.
     Beğenin    
F.C
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Aralık.2020
TavsiyeNo: 118150
Özlem hanımın 1 yıldan fazla süredir danışanıyım ve iyi ki onunla tanışmışım diyorum. Öncelikle sizi çok güzel dinliyor ve yaşadığınız problemlere karşı, sorularıyla yönlendirerek daha anlamlı bakış açısı kazanmanızı sağlıyor. Hepimizin sıkıntıları olabiliyor ve olaylara nasıl yaklaştığımız yaşadığımız bu sıkıntıların seviyesini ve hatta varlığını bile etkiliyordur belki. Bu nedenle Özlem hanım, sizi kendinizi tanımanıza büyük ölçüde katkı sağlıyor. Üstelik bazen problem olarak algıladığımız olaylar Özlem hanım sayesinde sağlıklı bir bakış açısıyla daha rahat bir şekilde çözümlenebiliyor. Onunla konuşmak ve ona danışabilmek benim için cidden çok güzel bir seçenek. Zorlandığım şeylerde artık daha rahatım. Severek seanslarıma devam etmek isterim ve burdaki ziyaretçilere de Özlem hanımı tavsiye ederim.
     Beğenin    
Gizem DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
9.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114724
Özlem hanımla 1 yıldır çalışıyoruz. Kendisinin güven veren eşliğiyle kendimde yıllardır anlamadığım şeyleri anlamlandırdım, yıllardır yapmam gereken değişiklikleri, öncelikle fark edip, yapmaya cesaret buldum. Önceden beri ayağıma takılan engelleri kendisinin bana işaret etmesiyle tespit edip kaldırdım. Bu 1 yılda beni çok zorlayan hayat olayları yaşadım ama Özlem hanımın desteğiyle bunlardan daha güçlü çıktım. Özlem hanım ne yaptığını bilen, sizi önemseyen ve bunu hissettiren, güvenilir, hatta ileride onun gibi bir psikolog olmayı hayal ettiğim bir psikolog. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Umarım siz de kendi yolculuğunuza böyle destekleyici bir rehberle çıkarsınız.
     Beğenin    
M.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
18.Şubat.2020
TavsiyeNo: 113703
Üniversite sağlık merkezi tavsiyesiyle tanıştık. Klinik alanda doktorasına devam ediyor. Anksiyete ve sosyal fobi konusunda destek alıyorum kendisinden. Problemin kökenine inmeyi amaçlayan bir çalışma anlayışı var. Birçok şeyi farketmemi sağladı. Samimi tutum gösteriyor, danışanlarına karşı çok ilgili. Araştırmacı, sürekli kendini geliştirmeye çalışıyor. Mesleğini seviyor. Ayrıca bir çok anlamda danışanlarına kolaylık sağlıyor, anlayışlı biri. Şu an kendimi sorunları halletmiş olarak görmüyorum ama Özlem Hanımın da desteğiyle artık çok daha ümitliyim.
     Beğenin    
Ayşe Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112856
Özlem Hanım'ın sekiz aydır danışanıyım. Kendisi ile nisan ayındaki psikolog arayışımda, başka bir meslektaşının(İncila Gürol Işık) tavsiyesi üzerine tanıştım. 20lerinin sonunda bir yetişkin olarak kişisel ve ailevi problemlerim vardı, duygularımı ifade etmekte zorlanıyordum. Kendi içimde anlamakta zorlandığım ve eş-dost tavsiyesiyle çözemediğim konular vardı.Bunlar üzerine çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Özlem Hanım, benim anlamlandırmakta zorlandığım duygularımı anlamama ve ifade etmeme olanak sağladı. Çoğunlukla geçmişe ilişkin; bazı zamanlarda da bugünüme dair konuştuk. Benimle güven ilişkisi kurdu, yönlendirmesiyle sorunları benim bulmamı sağladı. Terapi başlangıcındaki şikayetlerimde oldukça olumlu bulduğum ve kısa sürede değişeceğine inanmadığım konularda gelişmeler kaydettiğimize inanıyorum. Bunda benim istekli olmamın dışında onun kuvvetli gözlem kaabiliyeti ve psikoloji yetkinliğinin büyük payı vardır. Danışanı olarak gözlemim, işini gerçekten istekle ve severek yapması, danışanlarına değer vermesi ve bunu belli ediyor olması. Takip ediyor ve kullandığı yöntemlerle ilgili anlaşılabilir bilgiler veriyor. Kişisel kanaatim ise insanlara bilimsel gözlüklerle ve profesyonel yetkinlikle bakarken insani odağı kaybetmediği yönünde. Ayrıca, şimdi çalıştığı kurumdaki sekreteri mizahı oldukça kuvvetli bir insan,görüşmelerden önce güleryüzüyle karşılandığım için mutluyum.
     Beğenin    
Elif Saz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
13.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112696
İşini profesyonel çerçevede hakkıyla yapan bir psikologdur. Yargılamadan, anlayışlı ve kişisel düşüncelere saygılı bir psikologdur. Güven verici ve rahatlatıcı bir perspektifte danışmanına yaklaşıyor. Özellikle sağlıksal engeller konusunda çalışıyor olması engelli kişilerin yaşamdaki problemlerine daha profesyonel ve bilinçli bir perspektiften bakmasına neden olmuştur. Kişisel fikirlerini tamamen dışarıda bırakıp danışmanın ne istediğine ve kişiliğine uygun tavsiyeyle seanslarını gerçekleştirmektedir.
     Beğenin    
Ba
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
11.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112665
Özlem Hanımla Hollanda'da yaşadığım dönemde kaygı durumumun çok can sıkıcı olduğu ve artık kendim için bir şeyler yapmam gerektiğini düşündüğüm zaman tanıştık. Önce Online olarak görüşmeye başladık. Bu görüşmeler orada geçirdiğim son zamanları daha iyi geçirmemi, yavaş yavaş kendime vermem gereken değeri görmeye başlamamı sağladı. Ankara'ya döndüğümden beri yüz yüze görüşüyoruz. Anksiyeteye bağlı kusmalarım ve beni çok umutsuzlaştıran evden çıkmamaya kadar götüren kaygı ataklarım vardı. Özlem Hanım'ın yönlendirici, destekleyici, güler yüzlü ve profesyonel tavrı hem ataklardan korkmamamı sağladı hem de uzun vadede hayatıma yayılan bir şekilde olumlu anlamda değiştirdi beni. Zaman zaman çok zorlandığım, kendime bile itiraf edemediğim şeylerin açığa çıktığı seanslar yaptık, yönlendirmesiyle bunlar zorlayıcı olmaktan çıktı rahatlatıcı olmaya başladı. İletişimin ve kendimi anlatmanın ne kadar önemli ve değerli olduğunu gördüm. Bir süredir atak geçirmiyorum ve kaygılarım, öğrendiğim şekilde baş etmeyi başarabildiğim düzeyde.
     Beğenin    
E.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
6.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112611
Özlem Hanımı yakın bir psikolog arkadaşım sayesinde tanıdım (kendisi arkadaşım olduğu için bir noktadan sonra bana yardımı dokunamayacağını söyledi ve desteğe ihtiyacım olan konu üzerine uzmanlığı olan bir psikolog arayışına girdi. Bu arayış sonucu Özlem Hanım’a ulaştı ve tavsiyesi sonucu ben de kendisiyle görüşmeye başladım.) Özlem Hanım çözülmesine imkansız gözüyle baktığım bir sorunum konusunda bana yardımcı olmaya başladı ve daha sonrasında, seanslar ilerledikçe yavaş yavaş sorunu aşmaya başladığımı fark ettım. ‘Profesyonel yardım’ konusundan bugüne kadar kaçmış biri olarak söyleyebilirim kı olayları aşmaya başladıkça seanslara daha istekli bir şekilde gitmeye başladım. Kendisiyle 1 yılı aşan bir süredir görüşmekteyim ve şunu söyleyebilirim ki, Özlem Hanım paylaşım konusunda karşısındaki insana son derece güven vermekte ve kişinin de kendine olan güvenini artırmasına yardımcı olamakta olan uzman bir kişidir. Kendisini kısaca tanımlamak gerekirse gayet samimi içten ve arkadaş canlısı olduğunu söyleyebilirim. Kendisi, sorun ne olursa olsun bu sorunu aşmaya yardımcı olmak için elinden geleni yapan, mesleğine hakim bir psikolog.
     1 Beğeni    
A.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112596
Özlem Hanım'la hayatımın oldukça karmaşık bir evresinde tanıştım, iyi ki de tanışmışım. Anksiyete ve depresyon tanısı konmuştu bana. Kısa bir araştırma sonrasında gitmeye karar verdim, ilk psikolog deneyimimdi. Kendimi doğru ifade edebilir miyim, karşımdaki beni anlar mı kaygım vardı başlarda fakat ilk seanstan itibaren bu kaygım kayboldu. Bence iletişimimiz oldukça iyi ve aşırı isabetli tespitleri oluyor. Benim için bir zorunluluktan ziyade kendimi keşfetme seansları olarak geçiyor. Benim hakkımda konuşuyoruz ama karşılıklı sohbet havasında da geçiyor seanslar, kendimi bu yüzden rahatça ifade edebiliyorum. Etik konusunda da herhangi bir kaygınız olmasın, kendisi benim gördüğüm kadarıyla hem mesleğinin gerektirdiği ciddiyette hem de seanslarda sizin kendinizi rahatça ifade edebilmenize olanak sağlayacak derecede samimi ve güleryüzlüdür. Kısacası ben çok memnunum, yaklaşık 8 aydır devam ediyorum, kesinlikle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Cb
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
3.Aralık.2019
TavsiyeNo: 112556
Merhaba; oldukça fırtınalı geçen evlilik iliskim, hiç sindiremedigim bir şekilde bitmisti ve küçük yaştaki coçugumdan uzak kalmistim. Kariyerim bitme noktasına gelmişti ve ciddi bir alkol kullanımı sorunuyla başa çıkmaya çalışıyordum. Küçük ve tutucu bir yerde yasiyor olmam nedeniyle, sorunlarım derinlesip ve içinden çıkılmaz bir hal almıştı. Bütün bunlara ek olarak, babamı da kaybettim. Artık kaldiramayacagim bir noktaya gelmiştim. Daha önce yüzyüze terapilere katılmış EMDR gibi tekniklere de başvurmuştum. Anti-depresan kullanımı da sorunlarimi cozmemisti. Psikoloji ve psikiyatri bilimlerine çok inancimin da kalmadığı bir dönemdi özetle. Bir arkadaşımdan, daha ulaşılabilir olduğu için Ankara'da bir psikolog araştırmasını istedim ve o da Özlem Hanım'ın telefonunu gönderdi. Oldukça başarılı bir klinik psikolog oldugunu, tanıdığı bir danisanindan öğrendiğini söyledi. Kendisini aradım, koşullarımı anlattım ve sürekli Ankara'ya gitmektense online terapi sürecini önerdi. Açıkçası, biraz da yasak savmak için "son bir deneme" mantığıyla bu sürece baktığım için, cok da üzerinde durmadım ve kabul ettim. İlk 3 ay şimdi baktığımda süreci çok da onemsemedigimi görüyorum. Yöntemine içimden itiraz ettim, arkadaşımı arayıp başka birini bulup bulamayacağını sordum vs. Epeyce direnç gösterdim yani. Ancak, daha sonra, farkındalığımın artmaya basladigini gordum ve sürece daha ciddi yaklaşmaya başladım. Geldiğimiz noktada, "aslında ne olduğunu, neyi niçin yaptığımı" anlamak konusunda epeyce mesafe katetmis durumdayım. Biraz yoğun ve benim açımdan ciddi ruhsal kirilmalarin yaşandığı bu sürecin bana birsey katmayacagini düşünmeme rağmen, şu an geldiğim, "yaşamla yeniden bağlar kurma arzusu sonucu kendini onarma eşiği" olarak adlandirabilecegim noktaya ulastigimi düşünüyorum. Psikolojik olarak daha rahat, gergin ruh halinden önemli sayılabilecek kadar uzaklaşmış durumdayim. Yaşama karşı başlangıç noktasındaki negatif duygularimdan kurtulmuş pozitif bir tavır geliştirmeye başladım. Şüphesiz, Özlem Hanım kadar ben de çaba gösterdim. Ama, buradaki anahtar kavramin, doğru yönlendirme olduğunu görüyorum. Daha önceki psikiloglarimda bu duygu halini yakalayamamistim ve iletişimi tepkisel bir tavirla kesmiştim. Özlem hanım, benim açımdan görme engelli bir başarı hikayesinin ötesinde, psikoloji biliminin hakkını verebilen ve bu niteliğini danisanina da hissetirebilen bir klinik psikolog. Bu nedenle kendisi ile bu süreci başarıyla tamamlayacagimiza güvenim tam. Psikoloji ve insan ruhu, insan bilinci dünyadaki en zor alanlardan birisi sanırım. Özlem Okur tanıdığım psikologlar arasinda, bu zorlukla başa çıkabilen bir psikolog. Gorustugunuzde, sizi etme eğilimine girmeden; doğrudan soruna odaklanıp, didaktik bir tavır yerine sorunu bilincinize çıkarmak için verdiği sabırlı mücadeleye hayran kalacaginizi söyleyebilirim. Bunları kendisini idealize eden bir danışan olarak söylemiyorum; yer yer çatışan; teorik olarak onunla tartışma çabasında bulunmuş biri olarak söylüyorum. Onu kimi zaman çok zorlamama rağmen, ictenlikli çabasından hiç uzaklasmadi. Yontemi nedeniyle, uzun bir rehabilitasyon surecini göze almanız gerekiyor. Aksi takdirde, cok yararlanabieceginiz bir surec olmayacaktır. Bu süreci göze alabiliyorsaniz, kesinlikle çok yararlı bir ilişki olacagini soyleyebilirim. Sağlıklı ve mutlu bir hayat dileğiyle...
     Beğenin    
Sevcan DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2019
TavsiyeNo: 108240
Özlem Hanım'la sosyal medyada paylaştığım, yaşadıkları kötü deneyimleri atlatmak için tavsiyelerini istediğim postun sonrasında tanıştım. Kendisi hiç de mecbur olmadığı halde beni gerçekten etkileyen bir çaba göstererek bana yardımcı olmak istediğini ve bunun için gerekli tüm adımları atabileceğimizi söyledi. Sonrasında Özlem Hanım ile birlikte hayatımda ilk kez terapiye başladım. Henüz sürecin çok başında olmamıza rağmen beklediğimden çok daha iyi hissettiğimi, günden güne hala yaşamakta olduğum bir takım problemlere şimdiden farklı tepkiler verdiğimi görebiliyorum. Seanslarımız sırasında beni rahat hissettirebilmek ve iyi bir iletişim kurabilmek adına sorduğu soruları biçimlendirirken ekstra dikkat gösteren ve benden samimiyetle olabilecek hatalarına geri dönüş isteyen bir uzman. Özlem Hanım sayesinde hayatımdaki insanların, işinde istekli ve çok iyi bir terapistin sağlayabileceği faydalardan bahsederken ne demek istediklerini çok daha iyi anlıyorum. Kesinlikle, kesinlikle uzman psikolog arayışındaki herkese kendisini rahatlıkla önerebilirim. En temelinden dikkatli, saygılı ve tam anlamıyla iyi bir kişiyle iletişim kuruyor olacaksınız.
     1 Beğeni    
E.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
25.Ocak.2019
TavsiyeNo: 108008
Özlem Hanımla yollarımız tanımadığım birine, yine tanımadığım başka birinin önermesi ile keşişti. Psikolog arayışında olduğum bir dönemde, başka birine verilen tavsiye üzerine kendisiyle iletişime geçtim ve seanslarımıza başladık. Onunla tanıştığım dönemde kaybedecek hiçbir şeyi olmayan ve artık hayatta kalmayı istemeyen bir insandım. Dönüşmem gerekiyordu ve bunu tek başıma beceremiyordum. Kendisi bu noktada haftalık seanslarımızla beni kendi içimde yolculuklara çıkarmaya başladı. Daha önce görüştüğüm bir başka psikologla karşılaştırdığımda onun varlığını çok daha belirgin buluyorum. Cevapları kendi vermeyip, olabildiğince size verdirmeye çalışsa da silik biri olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. Net ve samimi birine ihtiyacım vardı ve Özlem Hanım böyle birisi. Halden anlayan ve durumlara adapte olabilen biri olması da bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Kendini inşa etmekte destek ihtiyacı hisseden ama karşısında lafını esirgemeyecek zeki biri olmadığında güven problemleri yaşayıp, paylaşamayanlara tavsiyemdir.
     1 Beğeni    
Nagehan BALCI Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Nagehan BALCI
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
21.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107947
Özlem hanımı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım ve kendisiyle birkaç aydır düzenli olarak görüşüyorum. Onunla sürece başladığımızdan beri hayatımda birçok şeyi dönüştürdüm ve istediğim yönde değiştirmeye de devam ediyorum. Kendimi tanıyıp kabul etmemde ve farkındalık kazanmamda çok büyük etkisi var. Benimle hem çok içten hem de çok profesyonel bir biçimde iletişim kuruyor. Görüşmelerimiz esnasında koşulsuz kabul edildiğimi hissetmek bile başlı başına iyileştirici bir etkiye sahip. Beni, benim gerçeklerimle yüzleştiriyor ve her zaman şefkatle yaklaşıyor. En önemlisi de onunla birlikte kendime şefkatle ve anlayışla yaklaşmayı öğreniyorum. Kendime temas ettiğim bu süreçte benim yanımda olduğu için ve bana destek olduğu için çok teşekkür ederim...
     3 Beğeni    
Gökben DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
20.Ocak.2019
TavsiyeNo: 107919
Daha önce online ya da yüzyüze terapi sürecinde olmamıştım. Kendisi ile online olarak ilk terapi deneyimime başladım. Kendi terapi yöntemini ( analitik- geçmiş ve aile bağları ile ilişkilendirerek) hakkında öncesinden bilgi vermesi benim için çok aydınlatıcı oldu. Terapi sürecini günlük/ şimdiki hayatımı etkileyen sorunlar ve geçmişe yönelik açıklamalarla ilerletiyoruz, ve bu durumdan oldukça mutluyum. Her ne kadar güncel sorunların kaynakları geçmişe ait olabilseler de güncel sorunları güncel konuşmak, değerlendirmek ve sonrasında geriye bağlamak benim için oldukça iyi oluyor. Mesleki açıdan terapilerde kilit noktaları benim hızımla aydınlatmamızı, güncel olayları değerlendirip geçmişle bağlamamızı, kendimi rahat ve güvende hissettiğim bir terapi ortamı sağlamasını oldukça başarılı buluyorum. Kendisinı anlayışlı, espirili ve işinde yetkin olduğu, güven hissini verebilen bir terapist olarak tanımlayabilirim. Kişisel özellikleri için güler yüzlü, espirili, sakin, içten ve samimi diyebilirim.
     1 Beğeni    
Aybüke GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
23.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106256
Özlem benim yakın arkadaşlarımdan birinin arkadaşıydı ve o şekilde bir tanışıklığımız vardı ama sık görüştüğüm biri değildi. Terapiye ise Şubat ayı civarında gerçekten desteğe çok ihtiyacım olduğu bir zamanda başladık ve o zamandan beri devam ediyoruz. Ben terapinin ilerleyişinden çok memnunum açıkçası. En sevdiğim nokta ise insanın kendisini keşfetmede olan desteği. Terapiler, genellikle bir noktadan anlatmaya başlayıp sonrasında önemli noktalardaki sorular ve cevaplar şeklinde ilerliyor ve kendisi hakikaten de anlattığınız konulardaki önemli noktaları yakalayabiliyor. İlk haftalarda terapiden büyük bir şaşkınlık ve keşiflerden son derece etkilenerek ayrılıyordum. Kendimle ilgili fark etmediğim belki de bilinçaltımda yatan çok fazla şeyi keşfetmemi sağladı kendisi ve bu keşfe devam ediyoruz. Herhangi bir konuda kesin yargılarla yaklaşmaz danışana "şunu yap, bunu yapma" gibi direktifler neredeyse hiç vermez. Daha çok danışanın ne yapması gerektiğini kendi kendine keşfetmesine yönelik konuşmalar oluyor. Bu doğrultuda açıkçası ben Şubat'tan beri kendimde çok fazla keşif yaptım ve hayatımda yapamam dediğim değişiklikler yapabildim bu terapi sayesinde ve de değiştirmeye devam ediyorum bazı şeyleri. Kısacası, Özlem mesleki anlamda başarılı bulduğum bir psikolog ve ihtiyacı olanlara da önerebileceğim hatta daha önce de önerdiğim bir danışman.
     1 Beğeni    
Bilge YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
20.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106202
Özlem Hanım ile terapilere başlamadan önce ergenlik dönemimde arzum dışında gittiğim ergen terapisti ile olan deneyimim dışında hiçbir psikoterapi deneyimim olmamıştı. Psikoloğa gitmeyi bir tür zengin şımarıklığı olarak görüyordum. 2016 Ekim ayında aslında bir anlamdan "can havli" ile seanslara başladım. Hala kafamda, dünyadan çok daha büyük acılar yaşayan insanlar varken şımarık bir çocuk gibi terapiye gitmeyi utanç verici buluyordum. Bu saplantım çok kısa süre içerisinde çözüldü. Özlem Hanım terapilere başladığımızda bunun uzun bir yolculuk olacağını söylemişti, gerçekten de öyle oldu. İlk sene hemen her hafta seanstan dayak yemiş gibi çıkıyordum. İlk zamanlar kendi ısrarım ile ve sonrasında Özlem Hanım'a karşı hissttiğim gittikçe köklenen güven duygusu ile aksatmadan seansları sürdürdüm. Psikologların güzin abla ya da yaşam koçu olmadığını, tavsiyeler vermediğini biliyordum. Ama onun yerine ne yaptıklarını bilmiyordum. Özlem Hanım bana tek bir kez bile bunu yapmalısınız demedi. "Fazla mı abartmışım ya" ve benzeri sorulara tek bir kez evet ya da hayır demedi. Tek bir öznel görüş ifade etmedi. Özlem Hanım benim için bir arkadaş omzu, bir anne şevkati, bir mentör aklı değildi. O zaman bir psikoloğun ne iş yaptığı sorusunun cevabını bulmuş oldum. Özlem Hanım, çıkmazlarım karşısında benim daha önce sormadığım sorular sordurttu bana, sonra onların cevaplarını aradık. Soruları soran da, cevapları bulan da bendim. Ama bunu hiçbir şekilde destek almadan yapamazdım. Önce kendimi hiç ama hiç tanımadığımı anladım. Kendimi tanımaya, aslında sandığımdan başka bir insan olduğumu anlamaya ve bu nedenle dehşete kapılmaya başladım. O zaman sorular geldi. Sorulara cevaplar ararken başka sorular. Sonra anılar, bağlantılar, özdeşlikler, benzerlikler, farklılıklar geldi. Sonra kendimi tanımaya başladıkça, bazı şeyler çorap söküğü gibi açığa çıktı. Ama bunlar da yeni çıkmazlar ortaya çıkardı. İki senelik terapi dönemi sonunda, kendimi daha iyi tanıyan, daha mutlu, daha sakin bir insanım. Sonlandırma yapmadık. Ben ülke değişikliği nedeniyle bir süre ara vermek istedim. Tekrar devam edeceğiz. Özlem Hanım görme engelli. Terapiye başlayana kadar engelini bilmiyodum. İlk etapta bu durumu yadırgamadığımı söylersem yalan olur. Açıkçası işini iyi yapabileceğinden bir endişe hiç duymadım ama daha ziyade görme engeline rağmen ODTÜ'den mezun olmuş bir uzman psikolog olmasına şaşırdım sadece. Sonrasında zaten beni hiç kimsenin görmediği kadar iyi gördüğünü anladım. Buna ben de dahilim. Eğer Özlem Hanım'la görüşmek istiyor ve görme engeli nedeni ile aklınızda bir soru işareti varsa bu engelin Özlem Hanım'ın işini olağanüstü yapmasında hiçbir şekilde engel olmadığını söyleyebilirim. Benim başka bir psikolog deneyimim olmadı. Açıkçası pek de araştırmadan gittim Özlem Hanım'a. Ama çevremdeki insanların deneyimlerine bakarak çok şanslıymışım diyorum. İyi bir psikolog hayatınızı değiştirebilir. Ama farklı terapistlerle terapiden terapiden terapiye koşmuş ve yorulmuşsanız bu hem sizi umutsuzluğa itecektir, hem de çözümsüzlüğünüz devam edecektir. Özlem Hanım'ı bunduğum için şanslıyım. Şiddetle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ankblue
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
22.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105691
Kendisiyle ilk tanıştığımızda çok tedirgindim ve hayatımın dip noktalarından birini yaşıyordum. Hayata karşı pozitif tavrı, iyi bir dinleyici olması ve en önemlisi güzel sorular sorması çıktığınız yolda size rehber oluyor. Tabii bu sorular her zaman duymak istediğiniz sorular olmayabiliyor bazen düğümlerinizi çözmeye başladığınıza inanarak çıkarsınız seanstan, bazen kendinizi bulmak adına içinize oturan, nefesinizi daraltan sorularla... Tabii Özlem Hanım bu soruları büyük bir incelikle soruyor. Profesyonelliği koruması ve danışan ile aynı zamanda bir bağ bir samimiyet kurabilmesi de çok güzel. Realist tarafı bazen sizi duvara toslatmış gibi hissettirse de aslında sizin için en doğrusunu en işe yarayanı yapıyor, yani görmenizi yahut fark etmenizi sağlıyor. Ben seanslarım boyunca ciddi anlamda yol katettiğimi düşünüyorum. Hem bilgi hem de pratik olarak donanımlı bir uzman arıyorsanız Özlem Hanım'ı kesinlikle tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Emine KAYA BİCAN Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
25.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104852
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden dönem arkadaşım ve aynı zamanda çok sevgili dostum olan Özlem, bu alanda oldukça donanımlı, bilgi birikimini tecrübeleriyle harmanlamış bir uzmandır. Özverili, etik kurallardan taviz vermeyen ve disiplinli çalışma biçimini; dürüst, güvenilir kişilik özellikleri ile birleştirmiştir. Mesleki anlamdaki gelişimini sürdürmüş; lisans eğitiminin ardından yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde bir yandan aldığı süpervizyonlarla bir yandan da kendisinin aktif şekilde süpervize ettiği akranlarıyla istikrarlı çizgisinden vazgeçmemiştir. Uzman olduğu konularda kendini geliştirmeye hiç bir zaman ara vermeyen, pozitif enerjili, güleryüzlü ve samimi olan Özlem’in belirtmiş olduğu uzmanlık alanlarındaki yetkinliğini hiç kuşku olmadan bütün danışanlara tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

Dr.Özlem OKUR'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Tango yapmak, kitap okumak ve uzun yürüyüşler yapmak


Dr.Özlem OKUR'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
T
ürk Psikologlar Derneği

Dr.Özlem OKUR'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Özlem OKUR'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Emine KAYA BİCAN
Uzm.Psk.Emine KAYA BİCAN
sevgili Emine ile tanışıklığımız Odtüdeki lisans eğitimimize dayanıyor. kendisi o yıllardan itibaren araştırmacı ve farklı disiplinlerin iş birliğine ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Olgu Aile Danışma Merkezi
Kızılay Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, No 31/11 
Ankara
(Randevu İçin Dr. Özlem Okur ile Direkt İletişime Geçilmelidir.)
Dr.Psk.Özlem OKUR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(536) 817 14 92  
(Bu Numaradan Telefon veya Whatsapp Yoluyla İletişime Geçilebilir)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1990
(31 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2013
(8 yıl önce)
Yüksek Lisans
Odtü Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Doktora
Odtü Psikoloji Doktora (2021 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Özlem OKUR Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İleri Seviyede İngilizce ve Orta Seviyede Fransızca

Dr.Özlem OKUR Mesleki Videolar Videoları
-

22:27
Top