2007'den Bugüne 80,904 Tavsiye, 25,754 Uzman ve 18,030 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Özlem OKUR

Şehir

Ankara

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

9

[Uzm.Psk.Özlem OKUR isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarÖzlem OKUR'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Özlem OKUR'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Emine KAYA BİCANUzm.Psk.Emine KAYA BİCAN
sevgili Emine ile tanışıklığımız Odtüdeki lisans eğitimimize dayanıyor. kendisi o yıllardan itibaren araştırmacı ve farklı disiplinlerin iş birliğine ...

Özlem OKUR Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Özlem OKUR'un Özgeçmişi
Ortadoğu teknik Üniversitesi psikoloji bölümü, klinik psikoloji bölümü mezunu ve aynı üniversitede doktora eğitimine devam etmekteyim. Yaklaşık dört yıldır ergen ve yetişkin bireylerle analitik yönelimli terapi yapmaktayım. Uzmanı olduğum konular arasında, depresyon, kaygı bozuklukları, kişilik bozuklukları, yas süreci, öfke kontrolü, ve aile,ilişki problemleri bulunmaktadır.

Özlem OKUR Tavsiye Yazıları Özlem OKUR için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Sevcan DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.163.45.YWY

11-02-2019
 TavsiyeNo: 108240
Özlem Hanım'la sosyal medyada paylaştığım, yaşadıkları kötü deneyimleri atlatmak için tavsiyelerini istediğim postun sonrasında tanıştım. Kendisi hiç de mecbur olmadığı halde beni gerçekten etkileyen bir çaba göstererek bana yardımcı olmak istediğini ve bunun için gerekli tüm adımları atabileceğimizi söyledi. Sonrasında Özlem Hanım ile birlikte hayatımda ilk kez terapiye başladım. Henüz sürecin çok başında olmamıza rağmen beklediğimden çok daha iyi hissettiğimi, günden güne hala yaşamakta olduğum bir takım problemlere şimdiden farklı tepkiler verdiğimi görebiliyorum. Seanslarımız sırasında beni rahat hissettirebilmek ve iyi bir iletişim kurabilmek adına sorduğu soruları biçimlendirirken ekstra dikkat gösteren ve benden samimiyetle olabilecek hatalarına geri dönüş isteyen bir uzman. Özlem Hanım sayesinde hayatımdaki insanların, işinde istekli ve çok iyi bir terapistin sağlayabileceği faydalardan bahsederken ne demek istediklerini çok daha iyi anlıyorum. Kesinlikle, kesinlikle uzman psikolog arayışındaki herkese kendisini rahatlıkla önerebilirim. En temelinden dikkatli, saygılı ve tam anlamıyla iyi bir kişiyle iletişim kuruyor olacaksınız.
     Beğenin    

 E.B. (Danışan)
 IP: 78.183.64.YZC

25-01-2019
 TavsiyeNo: 108008
Özlem Hanımla yollarımız tanımadığım birine, yine tanımadığım başka birinin önermesi ile keşişti. Psikolog arayışında olduğum bir dönemde, başka birine verilen tavsiye üzerine kendisiyle iletişime geçtim ve seanslarımıza başladık. Onunla tanıştığım dönemde kaybedecek hiçbir şeyi olmayan ve artık hayatta kalmayı istemeyen bir insandım. Dönüşmem gerekiyordu ve bunu tek başıma beceremiyordum. Kendisi bu noktada haftalık seanslarımızla beni kendi içimde yolculuklara çıkarmaya başladı. Daha önce görüştüğüm bir başka psikologla karşılaştırdığımda onun varlığını çok daha belirgin buluyorum. Cevapları kendi vermeyip, olabildiğince size verdirmeye çalışsa da silik biri olmadığını kesinlikle söyleyebilirim. Net ve samimi birine ihtiyacım vardı ve Özlem Hanım böyle birisi. Halden anlayan ve durumlara adapte olabilen biri olması da bu süreçte bana çok yardımcı oldu. Kendini inşa etmekte destek ihtiyacı hisseden ama karşısında lafını esirgemeyecek zeki biri olmadığında güven problemleri yaşayıp, paylaşamayanlara tavsiyemdir.
     1 Beğeni    

Nagehan BALCI Fotoğraf  Psk.Dnş.Nagehan BALCI
Ankara - Psikolojik Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

21-01-2019
 TavsiyeNo: 107947
Özlem hanımı bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıdım ve kendisiyle birkaç aydır düzenli olarak görüşüyorum. Onunla sürece başladığımızdan beri hayatımda birçok şeyi dönüştürdüm ve istediğim yönde değiştirmeye de devam ediyorum. Kendimi tanıyıp kabul etmemde ve farkındalık kazanmamda çok büyük etkisi var. Benimle hem çok içten hem de çok profesyonel bir biçimde iletişim kuruyor. Görüşmelerimiz esnasında koşulsuz kabul edildiğimi hissetmek bile başlı başına iyileştirici bir etkiye sahip. Beni, benim gerçeklerimle yüzleştiriyor ve her zaman şefkatle yaklaşıyor. En önemlisi de onunla birlikte kendime şefkatle ve anlayışla yaklaşmayı öğreniyorum. Kendime temas ettiğim bu süreçte benim yanımda olduğu için ve bana destek olduğu için çok teşekkür ederim...
     2 Beğeni    

 Gökben DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 94.134.90.ZY

20-01-2019
 TavsiyeNo: 107919
Daha önce online ya da yüzyüze terapi sürecinde olmamıştım. Kendisi ile online olarak ilk terapi deneyimime başladım. Kendi terapi yöntemini ( analitik- geçmiş ve aile bağları ile ilişkilendirerek) hakkında öncesinden bilgi vermesi benim için çok aydınlatıcı oldu. Terapi sürecini günlük/ şimdiki hayatımı etkileyen sorunlar ve geçmişe yönelik açıklamalarla ilerletiyoruz, ve bu durumdan oldukça mutluyum. Her ne kadar güncel sorunların kaynakları geçmişe ait olabilseler de güncel sorunları güncel konuşmak, değerlendirmek ve sonrasında geriye bağlamak benim için oldukça iyi oluyor. Mesleki açıdan terapilerde kilit noktaları benim hızımla aydınlatmamızı, güncel olayları değerlendirip geçmişle bağlamamızı, kendimi rahat ve güvende hissettiğim bir terapi ortamı sağlamasını oldukça başarılı buluyorum. Kendisinı anlayışlı, espirili ve işinde yetkin olduğu, güven hissini verebilen bir terapist olarak tanımlayabilirim. Kişisel özellikleri için güler yüzlü, espirili, sakin, içten ve samimi diyebilirim.
     1 Beğeni    

 Aybüke GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 144.122.240.W

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106256
Özlem benim yakın arkadaşlarımdan birinin arkadaşıydı ve o şekilde bir tanışıklığımız vardı ama sık görüştüğüm biri değildi. Terapiye ise Şubat ayı civarında gerçekten desteğe çok ihtiyacım olduğu bir zamanda başladık ve o zamandan beri devam ediyoruz. Ben terapinin ilerleyişinden çok memnunum açıkçası. En sevdiğim nokta ise insanın kendisini keşfetmede olan desteği. Terapiler, genellikle bir noktadan anlatmaya başlayıp sonrasında önemli noktalardaki sorular ve cevaplar şeklinde ilerliyor ve kendisi hakikaten de anlattığınız konulardaki önemli noktaları yakalayabiliyor. İlk haftalarda terapiden büyük bir şaşkınlık ve keşiflerden son derece etkilenerek ayrılıyordum. Kendimle ilgili fark etmediğim belki de bilinçaltımda yatan çok fazla şeyi keşfetmemi sağladı kendisi ve bu keşfe devam ediyoruz. Herhangi bir konuda kesin yargılarla yaklaşmaz danışana "şunu yap, bunu yapma" gibi direktifler neredeyse hiç vermez. Daha çok danışanın ne yapması gerektiğini kendi kendine keşfetmesine yönelik konuşmalar oluyor. Bu doğrultuda açıkçası ben Şubat'tan beri kendimde çok fazla keşif yaptım ve hayatımda yapamam dediğim değişiklikler yapabildim bu terapi sayesinde ve de değiştirmeye devam ediyorum bazı şeyleri. Kısacası, Özlem mesleki anlamda başarılı bulduğum bir psikolog ve ihtiyacı olanlara da önerebileceğim hatta daha önce de önerdiğim bir danışman.
     1 Beğeni    

 Bilge YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 37.219.184.YJW

20-10-2018
 TavsiyeNo: 106202
Özlem Hanım ile terapilere başlamadan önce ergenlik dönemimde arzum dışında gittiğim ergen terapisti ile olan deneyimim dışında hiçbir psikoterapi deneyimim olmamıştı. Psikoloğa gitmeyi bir tür zengin şımarıklığı olarak görüyordum. 2016 Ekim ayında aslında bir anlamdan "can havli" ile seanslara başladım. Hala kafamda, dünyadan çok daha büyük acılar yaşayan insanlar varken şımarık bir çocuk gibi terapiye gitmeyi utanç verici buluyordum. Bu saplantım çok kısa süre içerisinde çözüldü. Özlem Hanım terapilere başladığımızda bunun uzun bir yolculuk olacağını söylemişti, gerçekten de öyle oldu. İlk sene hemen her hafta seanstan dayak yemiş gibi çıkıyordum. İlk zamanlar kendi ısrarım ile ve sonrasında Özlem Hanım'a karşı hissttiğim gittikçe köklenen güven duygusu ile aksatmadan seansları sürdürdüm. Psikologların güzin abla ya da yaşam koçu olmadığını, tavsiyeler vermediğini biliyordum. Ama onun yerine ne yaptıklarını bilmiyordum. Özlem Hanım bana tek bir kez bile bunu yapmalısınız demedi. "Fazla mı abartmışım ya" ve benzeri sorulara tek bir kez evet ya da hayır demedi. Tek bir öznel görüş ifade etmedi. Özlem Hanım benim için bir arkadaş omzu, bir anne şevkati, bir mentör aklı değildi. O zaman bir psikoloğun ne iş yaptığı sorusunun cevabını bulmuş oldum. Özlem Hanım, çıkmazlarım karşısında benim daha önce sormadığım sorular sordurttu bana, sonra onların cevaplarını aradık. Soruları soran da, cevapları bulan da bendim. Ama bunu hiçbir şekilde destek almadan yapamazdım. Önce kendimi hiç ama hiç tanımadığımı anladım. Kendimi tanımaya, aslında sandığımdan başka bir insan olduğumu anlamaya ve bu nedenle dehşete kapılmaya başladım. O zaman sorular geldi. Sorulara cevaplar ararken başka sorular. Sonra anılar, bağlantılar, özdeşlikler, benzerlikler, farklılıklar geldi. Sonra kendimi tanımaya başladıkça, bazı şeyler çorap söküğü gibi açığa çıktı. Ama bunlar da yeni çıkmazlar ortaya çıkardı. İki senelik terapi dönemi sonunda, kendimi daha iyi tanıyan, daha mutlu, daha sakin bir insanım. Sonlandırma yapmadık. Ben ülke değişikliği nedeniyle bir süre ara vermek istedim. Tekrar devam edeceğiz. Özlem Hanım görme engelli. Terapiye başlayana kadar engelini bilmiyodum. İlk etapta bu durumu yadırgamadığımı söylersem yalan olur. Açıkçası işini iyi yapabileceğinden bir endişe hiç duymadım ama daha ziyade görme engeline rağmen ODTÜ'den mezun olmuş bir uzman psikolog olmasına şaşırdım sadece. Sonrasında zaten beni hiç kimsenin görmediği kadar iyi gördüğünü anladım. Buna ben de dahilim. Eğer Özlem Hanım'la görüşmek istiyor ve görme engeli nedeni ile aklınızda bir soru işareti varsa bu engelin Özlem Hanım'ın işini olağanüstü yapmasında hiçbir şekilde engel olmadığını söyleyebilirim. Benim başka bir psikolog deneyimim olmadı. Açıkçası pek de araştırmadan gittim Özlem Hanım'a. Ama çevremdeki insanların deneyimlerine bakarak çok şanslıymışım diyorum. İyi bir psikolog hayatınızı değiştirebilir. Ama farklı terapistlerle terapiden terapiden terapiye koşmuş ve yorulmuşsanız bu h... [DEVAMI..]
     1 Beğeni    

 Ankblue (Danışan)
 IP: 217.131.88.FB

22-09-2018
 TavsiyeNo: 105691
Kendisiyle ilk tanıştığımızda çok tedirgindim ve hayatımın dip noktalarından birini yaşıyordum. Hayata karşı pozitif tavrı, iyi bir dinleyici olması ve en önemlisi güzel sorular sorması çıktığınız yolda size rehber oluyor. Tabii bu sorular her zaman duymak istediğiniz sorular olmayabiliyor bazen düğümlerinizi çözmeye başladığınıza inanarak çıkarsınız seanstan, bazen kendinizi bulmak adına içinize oturan, nefesinizi daraltan sorularla... Tabii Özlem Hanım bu soruları büyük bir incelikle soruyor. Profesyonelliği koruması ve danışan ile aynı zamanda bir bağ bir samimiyet kurabilmesi de çok güzel. Realist tarafı bazen sizi duvara toslatmış gibi hissettirse de aslında sizin için en doğrusunu en işe yarayanı yapıyor, yani görmenizi yahut fark etmenizi sağlıyor. Ben seanslarım boyunca ciddi anlamda yol katettiğimi düşünüyorum. Hem bilgi hem de pratik olarak donanımlı bir uzman arıyorsanız Özlem Hanım'ı kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    

 Alev (Danışan)
 IP: 5.46.44.CY

18-09-2018
 TavsiyeNo: 105610
Alanda çalışan ve alanda olan biri olarak , danışanı olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum, yüzleştirmeleri, tesbitleri, ilişki kurma sitili ve verdiği güven çok iyi... Güler yüzü ve sakin yapsı ilk anda size huzur verecek. Uzun bir yolculuk terapi, kendinizi iyileştirmeye niyetliyseniz ve uzun yolculuğa çıkmaya hazırsanız kesinlikle tavsiye ederim. Alam bilgisi ile ilgili konuya girmiyorum, uygulaması gerçekten iyi...Umarım yolculuğunuz bir yerinde yollarınız kesişir ve sizde benim gibi iyi ki gidiyorum dersiniz....
     1 Beğeni    

Emine KAYA BİCAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Emine KAYA BİCAN
Ankara - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

25-07-2018
 TavsiyeNo: 104852
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nden dönem arkadaşım ve aynı zamanda çok sevgili dostum olan Özlem, bu alanda oldukça donanımlı, bilgi birikimini tecrübeleriyle harmanlamış bir uzmandır. Özverili, etik kurallardan taviz vermeyen ve disiplinli çalışma biçimini; dürüst, güvenilir kişilik özellikleri ile birleştirmiştir. Mesleki anlamdaki gelişimini sürdürmüş; lisans eğitiminin ardından yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde bir yandan aldığı süpervizyonlarla bir yandan da kendisinin aktif şekilde süpervize ettiği akranlarıyla istikrarlı çizgisinden vazgeçmemiştir. Uzman olduğu konularda kendini geliştirmeye hiç bir zaman ara vermeyen, pozitif enerjili, güleryüzlü ve samimi olan Özlem’in belirtmiş olduğu uzmanlık alanlarındaki yetkinliğini hiç kuşku olmadan bütün danışanlara tavsiye ederim.
     1 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Olgu Aile Danışma Merkezi
Kızılay Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi, Numara 31, Kızılay Ankara
 
(Randevu İçin Bireysel Olarak Benimle veya Olgu Psikolojik Danışma Merkezi ile İletişime Geçebilirsiniz.)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(536) 817 14 92  
(Bu Numaradan Benimle Direkt Olarak İletişime Geçirebilir.)

Telefon 2 :
0(312) 418 10 49  
(Bu Numara Olgu Psikolojik Danışma Merkezine Aittir ve Buradan Randevu İçin Sekreterlikle İletişime Geçebilirsiniz.)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2013
(6 yıl önce)
Yüksek Lisans
Odtü psikoloji tezli yüksek lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-


Özlem OKUR'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Özlem OKUR Mesleki Videolar Videoları
-06:07
Top