2007'den Bugüne 92,485 Tavsiye, 28,241 Uzman ve 20,001 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Nurhayat ALBAR
Psikolojik Danışman - Kocaeli
Aile Ve Çift Terapisti

Nurhayat ALBAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

16

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Nurhayat ALBAR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

43
(%81.4 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Nurhayat ALBAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Nurhayat ALBAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Nurhayat ALBAR'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Değişim Eğitim ve Kişisel Gelişim Danışmanlık Merkezi
Körfez Mah. Gazanfer Bilge Bulvarı. No:7 Süzer Apt. Kat:2 Daire:4
Kocaeli
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler (1991 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Nurhayat ALBAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
NLP MASTER PRACTITONER
KİŞİSEL GELİŞİM,
PSİKOLOJİK DANIŞMA,
AİLE VE ÇİFT TERAPİSİ,
ETKİN ÖĞRENME VE HAFIZA TEKNİKLERİ,
ANLAYARAK HIZLI OKUMA
ARABULUCULUK
TRAVMA
HİPNOZ PRACTITIONER

Nurhayat ALBAR Özgeçmis CV Psk.Dnş.Nurhayat ALBAR'ın Özgeçmişi
2000 - MEB UNICEF “ Psikososyal Projesi” kapsamında “Grup Danışmanlığı”
2000 - MEB UNICEF Deprem Bölgesinde Psikososyal Destek Projesi kapsamında “ Sınıf İçi Müdahale”
2000- MEB UNICEF Deprem Bölgesinde Psikososyal Destek Projesi kapsamında Psikoeğitim ”
2001- MEB UNICEF Deprem Bölgesinde Psikososyal Destek Projesi kapsamında “Sınıf İçi Müdahale” Formatörlüğü
2005- Temel Yetenekler Testi uygulayıcı eğitimi
2005- Communıty Stres Preventıon Center & Nord Cope Center . Israel. Family Therapy
Basic Training . ( Aile ve Çift Terapisi Temel Eğitimi)
2006- Uzman Psikolojik Danışman
2007- Communıty Stres Preventıon Center & Nord Cope Center . Israel. Family Therapy Advanced Training .(Aile ve Çift Terapisi İleri Düzey Eğitimi)
2008 - ICDFT. NLP Practitioner Training. (NLP Temel Eğitimi)
2008- Antalya Pusula Eğitim ve Kişisel Gelişim Danışmanlık Merkezi .” Modern Tekniklerle Eğitimcilerin Eğitimi”...[Devamı...]

Nurhayat ALBAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
İnci
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Haziran.2011
TavsiyeNo: 42447
Benim sınav heyecanım vardı.Bilgilerim yeterli olmasına rağmen sınava girdiğimde istediğim performansı gösteremiyor ve umduğum sonucu alamiyordum.Sınava başladığım andan itibaren bilgilerimi unutucak düzeyde kalbim atmaya başliyordu.Emeğimin karşılığını alamamak beni çok üzüyor ve hayal kırıklığıyla neticelenen sonuç alıyordum.Son ygs sınavımda da aynısı oldu ve dersanemdeki rehberlik servisine gittim oradaki hocamda bana Nurhayat Hanımı tavsiye etti.Görüşmek için gittiğim gün odasına girdiğim andan itibaren çevreye verdiği pozitif enerjisine hayran kaldım.Konusması,ses tonu,ilgilenişi,bi abla bi anne şefkatliğiyle yaklaşması,güleryüzlülüğü,samimiyeti çok hoşuma gitmişti.Sanki önceden tanışmış ve yıllardır tanıyor hissini yakalamıstım.Seanslara başladık.Çok rahat herşeyimi anlatabiliyorum.Yapabileceğime bu sorunumu çözeceğime en baştan inanmıştım.İçimdeki inançla ilk gün yaptığımız seanstan çıktıktan sonra bile kendimi farklı hissetmeye başlamiştim.Seanslar birbirini kovaladı.Zaman çok hızlı geçmişti.Yolda yürürken hep konusmalarımız aklıma geliyordu.Aldığım seanslar işe yaramıştı çünkü artık kalp çarpıntimi aşmıs dersane sınavlarındaki basarımı arttırmıştım.Daha da iyi olacağım herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Arzu
30.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32828
Nurhayat Albar ı yakından tanıyorum.kendısı cok ıyı bır ınsan,cok ıyı bır anne,cok ıyı bır eş,ve cok ıyı bır ıs kadınıdır.tanıdıgım gunden berı tutuğunu koparan azımlı ve ısın de cok basarılı ornek bırısıdır.Çevresındekı tum ınsanlar yalnız yakınları değil onu tanıyan hastaları da bu konuda benımle hem fıkır.Guler yuzlu oldugundan dolayı hastaları kendını daha yakın hıssedıyor,bu ozellıgı onu ısınde vazgecılmez ve daha basarılı hale getırıyor ıyıkı tanımısız ve ıyıkı varsın hersey ıcın sana sonsuz tesekkurler mesleğinde basarılarının devamını dılıyorum..
     3 Beğeni    
Berrin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Mart.2010
TavsiyeNo: 31311
Okulda yaşanabilecek sıkıntılar nelerdir? Aslında bu sorunun cevabıyla biz öğretmenler o kadar çok karşılaşıyoruz ki... Ve genelde zorlandığımız her noktada ilk aklımıza gelen, bizlerin kurtarıcıları Psikolojik Danışman ve Rehberlik Servisidir. Nurhayat Hanım bu bağlamda bizim gerçekten can simidimiz. Çünkü işini severek yapan ve "Daha nasıl yardımcı olurum?" sorularıyla kendini geliştiren ve bizlere her zaman ışık tutan bir arkadaşımız. Uzmanlığını öğrenci ve öğretmenlere yaklaşımıyla ispatlamış bir insan. Kendine güvenini kaybetmiş, kaygılarla dolu bir öğrencinin Nurhayat Hanım'la yaptığı görüşmeden sonra gülen ve inanan gözlerini görmek kadar huzur veren bir duygu yok. Bu mutluluğu bizlere yaşattığı için kendisine çok teşekkür ediyor ve herkese tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    
Nga
18.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30806
Uzman arkadaştan doğrudan danışmanlık hizmeti almadım. Ancak aynı çalışma ortamında bulundum. Başarılı ve özverili çalışmalarının yakın tanığıyım. Bu süreçte gerek kendisine yönlendirdiğim öğrencilerimden aldığım bilgiler, gerekse diğer çalışmaları üzerine gözlemlerime dayanarak arkadaşımızı sizlere de öneririm. Kendisine yönlendirilen öğrencilerimize, sorunlarını çözmelerinde yardımcı olmuştur. Kendsinden destek alan öğrencilerimizin okul yaşantılarında belirgin düzelmeler olmuştur.
     5 Beğeni    
Fikret
17.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30765
Alanında uzman Arkadaşımız, bir eğitim kurumunda uzun yıllar Rehberlik uzmanı ve psikolojik danışman olarak hizmet vermiştir. Bu deneyimlerinin üzerine, Psikolojik danışmanlık eğitimi veren uluslararası bir uzman kuruluştan, akademik düzeyde aile psikolojisi ve danışmanlığı üzerine; yoğun bir eğitimden geçerek bu günkü başarılı düzeyine ulaşmıştır. Yapmış olduğu danışma ve yönlendirme seanslarıyla, aile içi ve eşlerarası sorunların çözümüne büyük katkıda bulunmuştur. Bu değerli bilgi birikimi,tecrübe ve hizmetten yararlanmanızı tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
Begüm
15.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30690
Zorluklardan yılmayan insanlar vardır. Bir kaya gibi sabırlı ve dik duranlar...Hep ilk akla gelenler vardır. Mesleğinde dürüst, ahlaklı ve sabırlı olanlar...Çevrelerinde fark yaratanlar vardır.Olumsuzlukların içinde bir ışık gibi parlayanlar...Yürümekten korkmayanlar vardır geçmişten getirdikleriyle geleceğe adım atanlar...Bence bu insanlardan biridir Nurhayat Albar. Onun mesleğine olan aşkı, kendini hep bir adım adım ileriye götürmesini ve çok yönlü gelişimini sağlamıştır. Bu konuda hayatımda örnek aldığım insanlardan biridir. Aldığı eğitimler ve mesleki tecrübelerinden etkilenmemek mümkün değildir . Daha ilk karşılaştığınızda gözlerinden aldığınız samimiyet, pozitif yaklaşım ve olumlu tavırları ona, sonsuz güvenebileceğiniz bir duygu hissetmenizi sağlar. Bir öğretmen olarak onun bakış açısı olaylara yaklaşımı,profesyonelliği ve problem çözme becerisi mesleki hayatımda bana yön vermiştir. Aile danışmalığı, psikolojik danışmalık gibi alanların yanında NLP çalışmalarıyla zorluklardan yılmadan ve fedakarca mesleğinde ilerlemektedir. Ülkemizde onun gibi uzmaların olasından gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyorum ..
     5 Beğeni    
Serihan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30646
bu uzmanı tavsiye üzerine buldum.doğum yapacağımdan dolayı doğumla ilgili oluşan kaygılarımı daha az seviyeye indirmek için nurhayat hanıma başvurdum.nurhayat hanımın gerek olaylara bakış açısı gerekse benimle kurduğu sıcak ilişki ona daha yakın ve güvenilir olmamı sağladı.zaten benimde aradığım inanacağım ve bana o güveni verebilmesiydi.olaya öncelikle kendisi yaşıyormuşçasına yaklaştı.ve güvensizlikle ilgili oluşan algımı minimize etti.gelişmesi gereken yönlerinden bahsedersek bence bunu cevaplamam zor.çünkü gerçekten işini severek yapıyor ve kendi kendini geliştiriyor zaten.kişisel özellikleri güleryüzlü..araştırıcı..ve sonuç odaklı olması...ve kendisine burdan teşekkür ediyor ve sadece başvurarak değişimi farketmek isteyenlere öneriyorum.
     4 Beğeni    
Acavus41
12.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30625
Kendisiyle aynı kurumda çalışmaktayım. Kendisinden direkt olarak herhangi bir yardım almadım. Ancak yardım almak üzere göndermiş olduğum kişilerden pozitif geri dönüşler aldım. Öğrenme zorluğu çeken ya da çalışma yöntemlerini bilmeyen, asosyal kişiliğe sahip, hiperaktif, içine kapanık, saldırgan tavırlı v.b. özellikler taşıyan bir çok kişiye yardımcı olduğunu biliyorum. Güleryüzlü, canayakın ve dost canlısı arkadaşımızın sizlere de yardımcı olabileceğini düşünüyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
Nurdan Yavuz
11.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30586
yaptığı işi layıkıyla yapan,gelişime açık, mesleğinde bir adım dahi ilerleyebileceğini inandığı şeyleri yapabilmel için sürekli eğitimler alan,kendine güvenen,dürüst,hoşgörü sahibi,daima güleryüzlü,sıcak ve her daim pozitif kişisel özellikler taşıyan bir insandır.Bu nedenlerle yaptığı tüm işlerde sonuna kadar gitmeyi kendine ilke edinmiştir.Zorluklardan yılmadan ve gerektiği şekilde savaşan bir yapıda olması danışanlarını istedikleri sonuca doğru bir şekilde ulaştıracaktır.Hem profosyonelce,hem de ailenizdeki bir kişiyle oluşturulabilecek yakınlığı sağlayacağından dolayı kendinizi oldukça güvende hissedeceğinize inanıyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     5 Beğeni    
Serpil Elmas
18.Aralık.2009
TavsiyeNo: 29068
Nurhayat Hanımı uzun yıllardan beri tanıyorum. Sakin, olaylara soğukkanlı bakışı ve pozitif düşünmeye çalışan ve başaran olumlu tavırlarıyla beni etkilemiştir. Öğrencilere hep olumlu yaklaşan onları anlamaya çalışan ve destek olan davranışları da bir çok öğretmen arkadaşımıza örnek olmaktadır. Sürekli aldığı eğitimlerle sadece psikolojik danışman değil aynı zamanda aile danışmanlığı NLP ile sorunların çözümü ve hipnotik çalışmalarıyla öğrencilerimize ve bize yardımcı olmaktadır. Mesleki yaşamındaki bu çalışmaların önümüzdeki günlerde öğrencilere ve çevresindeki insanlara daha çok yansıyacağına inanmaktayım.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Zeynep Müge Kasaroğlu
11.Aralık.2009
TavsiyeNo: 28886
Nurhayat hanım meslektaşımdır ve kendisi ile Kocaeli'nde verdiğim bir eğitim sırasında tanıştım. Uzun yıllardır ben de bu sektörde hizmet vermekteyim ve tanıdığım meslektaşlarım içinde Nurhayat hanım "gerçek uzman" diyebileceğim bir kaç kişiden biridir. Sahip olduğu terapi yeteneğini sürekli aldığı yeni eğitimlerle besleyen, insanlara yardım etmeyi misyon edinmiş ve manevi öncelikleri ön planda tutan sayılı uzmanlarımızdan biri olduğunu düşünüyorum. Mesleğini severek ve insana verdiği değeri hisettirerek yapıyor olması, onun başarısının en temel kaynağı. Hepimizin faydası adına ülkemizde onun gibi uzmanların sayısının artmasını diliyorum.
     7 Beğeni    
Emine Gül YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Kasım.2009
TavsiyeNo: 28086
Nurhayat Hanım hem dam danışmanım hemde meslektaşımdır. Bir yılı aşkın süre aynı ortamda çalışma şansım oldu. Ayrıca kendisinden aile terpisi ve kişisel gelişim konularında profesyonel yardım aldım ve çok memnun kaldım. Olaylara çok farklı bir noktadan bakmamıza ve çözümü dışarıda değil kendimizde aramamızı sağlıyor. Kendi yaptığım danışmalarımda yardıma veya tavsiyeye ihtiyacım olduğunda ilk bilgisine ve tecrübesine başvurduğum kişidir. Sürekli kendisini geliştirmek için eğitimden eğitime koşup çok yoğun çalışmasına rağmen sağolsun hiçbir zaman yardım istediğimi geri çevirmedi ve mesleğimi, kendimi geliştirmem için bana hep yardımcı oldu. Çoğu kez Nurhayat Hanımın yanına ağlayarak gelen öğrencilerin neşe içinde gülerek yanından ayrıldıklarına şahit oldum ve tramva konusunda çalıştığı bir öğrenciyi gözlemleme şansım oldu. Öğrenci kısa sürede tarmvayı atlattı ve öğrencideki değişim gerçekten muhteşemdi. Nurhayat hanımla aynı ortamda çalışırken danışanları üzerindeki olumlu etkisi ve başarısını çok net gördüm ve ayrıca benimle de yaptığı danışmalarda bunu bizzat yaşadım. Güleryüzlü, sıcakkanlı, samimi, güvenilir, alanında uzman ve başladığı işi başarıyla bitiren bir psikolojik danışman. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Ayşe Tunçay
6.Kasım.2009
TavsiyeNo: 27874
Nurhayat hanımla okulda tanıştım.Alanında uzman olduğunu gerek çevresindekilere gerekse kendisinden yardım alan öğrencilere davranışlarından anladım .öğrencilere verdiği güvene,onlara karşı olan sabrına,sorununu çözene kadar vermiş olduğu mücadeleye ve sonuçta başarısına ben ve arkadaşlarım birçok kez şahit olduk.Nurhayat hanımla tanışan kişilerin şanslı kişiler olduğuna inanıyorum ve kendimi de şanslıların içinde sayıyorum. Güleryüzlü,samimi,başarılı
     4 Beğeni    
Mehmet Tosuner
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27524
Nurhayat hocamı, öğrencilerime rehberlik öğretmenliği yaptığım on yılı aşkın süredir tanırım. Gülümseyişinin altında yatan insan sevgisini, göz göze geldiğiniz anda fark edersiniz. Önceleri bu halinin kariyeri gereği olduğunu sanırdım. Gelişen olaylar, bunun böyle olmadığını, kariyerinin yanında sağlam bir kişiliğin, insan sevgisiyle iç içe olduğunu gösterdi. O yıllar boyu bu dengeyi hep korudu. Sırf bu özelliğinden, yanında rahat ve güven içinde olduğunuzu düşünürsünüz, O’nun ikliminin etkisine girersiniz. Sorunlu öğrencilerimi kendisine yönlendirdiğimde, sorunların üstesinden gelinebildiğini ya da öğrenmede başarının artırılması için neler yapmamız gerektiğini sorduğumda, gösterdiği yöntem ve tekniklerin sınıf başarısının artmasında işe yaradığını, insanın devamlı bir öğrenme sürecinde olduğunu, O’ndan kendim içinde faydalanabileceğimi gördüm. Kurumun, emekli olanlar veya sıradan beşeri ilişkileri artırıcı faaliyetlerinde aldığı organizasyon görevlerinde O’nun başka bir özelliğini, etrafına enerji, canlılık veren yönünü tanıdım. Bulunduğunuz gruba uğrayıp, eğlenip eğlenmediğinizi test etmeye çalıştığında vücudunuzu kasan toplum freninden kurtulduğunuzu görürsünüz. Yaşamın, hastalık, mutluluk, hüzün hepsiyle birlikte yaşam olduğunu, sıkıntılı anlarınızda O’ndan gelen mesajda duyar ve herhalde mutlu olmanın mümkün olduğunu öğrenirsiniz. Her ne kadar kendi ikizlerinin annesi olsa da o benim küçük annemdir. Onu tanımış olmayı kendime kazanç sayıyorum. Tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni    
Atilla Moralı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27417
Onu ilk tanıdığım an önemli değil ancak karşılıklı ilk iletişimden sonra yıllardır tanıyormuşum hissine kapılmam önemli. Bu duyguyu size mesleğine âşık ve işini iyi bilen biri verebilir. Onu iki farklı yönden size anlatabilirim. Psikolojik danışman kişiliğiyle ve iş arkadaşım olarak. Hayatımızda, yaşam biçimimizi etkileyen, kişisel kurallarımızı kökünden değiştiren, ruhumuzda izler bırakan olaylar, Kimi zaman yalnızlığımızı paylaşırlar, kimi zaman da hiç yoktan ruhumuzu alt üst ederler ya da derin bir haz verirler. Düşündüğümüz sürece bizimle beraberdirler. Onlardan kaçış gölgemizden kaçmak, oluştuktan sonra geriye döndürmek ise diş macununu tüpe geri sokmak kadar zordur. Kendi baş etme gücünüzden habersiz, sorunların üstesinden gelmeye çalıştığınızı düşününüz. Mümkün mü? Çok sevdiğim yakınlarımı kaybettiğimde, böyle bir (üstesinden gelme) gücün bende zaten var olduğunu O’ndan öğrendim. Ağlayan bir öğrencimi kısa sürede sakinleştirmesi, normal hayatın içine çekmesi, anlık başarı olarak beni etkileyen olaylardan biri. O’nun için yüzlerce olaydan biri olabilir ancak yaklaşımının, ilk defa karşılaşmanın önemini taşıyor olması, mesleğine verdiği önemi gösteriyor. İş arkadaşı olarak O’nu, gülümseyen, rahat bir çehreye sahip yüz hatlarıyla, ölçülü davranışlarıyla, sosyal bir insan olarak tanıdım. Yanında rahat olursunuz fakat yazılı çizili olmayan nezaket kurallarının varlığını kalbinizin atışı gibi duyarsınız. O’nun gözünde İş arkadaşlığının değerini görürsünüz ve kolay vazgeçemeyeceğiniz bir arkadaş edinirsiniz. İşte benim tanıdığım Nurhayat Albar böyle bir danışman. Sınırlı alanda O’nun için bu kadar yazabiliyorum, sitenin sihirli kelimesini söylüyorum: Tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni    
İbrahim Aydoğdu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27404
Nurhayat hanımla bir yıl boyunca aynı çalışma ortamında mesai harcadığımız bir meslaktaşım. ilk göreve başladığımda öncelikle bana rehber olan bir psikolojik danışman. danışanlarına ve öğrencileri her zaman sıcak, samimi ve güler yüzlü davranmıştır. bilgi ve tecrübelerini benimle paylaşmaktan asla çekinmemiştir. Nurhayat Hanım'ın iş tecrübesi ve deneyimi oldukça üst seviyededir. Danışanlara uyguladığı çeşitli yöntemler ve yaratıcı çözüm önerileri ile onların hayatını kolaylaştırıcı bir etkisi olduğunu yakınen gözlemlemişimdir. Yaptığı danışmalara gözlemci ve meslaktaş olarak katıldığım için yaklaşım tarzı, problemlere ürettiği çözümler, danışanları ile sıcak diyolagları ve oluşturduğu samimi hava tamamen orda bulunan bireyleri rahatlattığını gözlemledim. bu da danışanların sorunlarını daha kısa sürede ve kökten çözmesine büyük katkı sağlamaktadır. Aile terapisi konusunda da özel eğitim aldığını ve sürekli oalrak kendini geliştirdiğini yakinen biliyorum. Kocaelide Aile Terapisi alanında destek alınabilecek sayılı isimlerden bir tanesidir. Öğrencilerin yaşadıkları sınav stresi, ergenlik problemleri, aile içi çatışmalar, ilişki çatışmaları, ölüm ve kazalar sonrası yaşanan travmalar ve aile ile ilgili problemler konusunda yardım alabileceğiniz biri olarak Nurhayat Hanım'ı önerebilirm.
     12 Beğeni    

Nurhayat ALBAR'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
AİLE VE EVLİLİK TERAPİLERİ DERNEĞİ,
PSİKOLOJİK DANIŞMA VE REHBERLİK DERNEĞİ,

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Değişim Eğitim ve Kişisel Gelişim Danışmanlık Merkezi
Körfez Mah. Gazanfer Bilge Bulvarı. No:7 Süzer Apt. Kat:2 Daire:4
Kocaeli
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(262) 323 55 44
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler
Mezuniyet Yılı
1991
(33 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Dnş.Nurhayat ALBAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Nurhayat ALBAR Mesleki Videolar Videoları
-

21:15
Top