2007'den Bugüne 88,443 Tavsiye, 27,377 Uzman ve 19,492 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU
Psikolog - İstanbul

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

6
(%83.3 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Reklam Alanı

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikoterapi Enstitüsü
Bağdat Cad. No:540/8 Bostancı Kadıköy
İstanbul
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniversitesi (2008 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
BİREYSEL PSİKOTERAPİ
Kişilik Bozuklukları (Borderline, Narsisist, Şizoid)
Depresyon
Panik Atak
Fobi
Sosyal Fobi
Kaygı/Anksiyete Bozukluğu
Obsesif Kompulsif Bozukluk
Özgüven Problemleri
Stresle Başa Çıkma
Problem Çözme Becerileri
Cinsel Kimlik Bunalımı
Öfke Kontrolü

AİLE & EVLİLİK DANIŞMANLIĞI
Eşler Arasındaki Sorunlar
Evlilikte Kişilik Çatışmaları
Aile Danışmanlığı
Ergenlik Sorunları ve Anababa Tutumları
Boşanma Süreci ve Çocuk
Çocuk ve Ergen Psikolojisi

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Özgeçmis CV Psk.Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun Özgeçmişi
Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU
Psikolog
İlkokulu Ankara’da, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2008 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.
Katıldığı Eğitim ve Seminerler
Parlayan Çiçekler Projesi (2006-2007)
Bahçeşehir Üniversitesi’nin “Parlayan Çiçekler Projesi” kapsamında Semiha Şakir Çocuk Yuvası’ında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesinde 28 saat teorik 44 saat pratik eğitim
Rorschach Test Eğitimi (Tevfika Tunaboylu İkiz)
Bütüncül Psikoterapi Eğitimi (1080 saat)
Masterson Yaklaşımı Kongreleri (Psikoterapi Enstitüsü)
Jeffrey J. Magnavita Atölye Çalışması (Psikoterapi Enstitüsü)
Gelişimsel Nörobiyoloji ve Bağlanma Teorisi (Dr. Allan Schore – Psikoterapi Ens.)
Hipnoz Eğitimi (Psikoterapi Enstitüsü)
Aktarım Odaklı Psikoterapi (Otto F. Kernberg)

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun Makaleleri Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun Makale ve Yazıları
2 Makale

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Pedagog Sebiha Çolak
20.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98678
" İlim ilim bilmektir ilim kendin bilmektir; sen kendini bilmez isen ya nice okumaktır" der Yunus Emre. Bencede Her şeyden evvel insanın bilmesi gereken şey kendisidir ve hayatta hiçbir şey kendini bilmesinden daha kıymetli olamaz. Kendimizi bilmemiz için de tanımamaz, tanımamız için de keşfe koyulmamız gerekir. Bu keşif sırasında ihtiyacınız olan profesyonel ve sevgi dolu bir rehber arıyorsanız kesinlikle Yasemin hanıma başvurmalısınız! Hangi meslekten ya da hangi yaş grubundan olursanız olun, kendinizi ve hayatınızı daha iyi anlamak ve Çözemediklerinizi çözmek için Yasemin hanım size liyakat sahibi bir rehber olacaktır. Güven duygusu uyandıracak, size uygun pozisyon alacak, durumunuz ile alakalı göremedikleriniz için size ayna olarak içgörü kazanmanızı sağlayacak ve size gereken en uygun olan psikoterapi tekniğini uygulayarak ihtiyacınız olanı verecektir. Ben kendisine Almanya'dan başvurdum, Yasemin hanım benim tekrar ayağa kalkmamda ve kendi potansiyelimi keşfetmemde bana paha biçilmez bir rehberlik yapmıştır kendisine minnettarım ve herkese gönülden tavsiye ediyorum. Farkı fark edeceksiniz ;)
     4 Beğeni    
Esra ÜNAL ŞENGÜL Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
5.Mart.2013
TavsiyeNo: 58648
Psikolog Yasemin hanım ile Bütüncül Psikoterapi eğitimimiz sırasında tanışma imkanımız oldu ve kendisini yakından tanıma fırsatım oldu. onda ilk fark ettiğim şey mesleğinde olan profesyonelliği ve kendisini sürekli geliştirmeye olan isteği oldu. bunun yanında çok güleryüzlü olması, sıcak kanlı ve içtenliği de kısa sürede yakın hissettiren diğer özellikleriydi. zaman zaman ona yönlendirdiğim danışanlarda gayet olumlu geri bildirimler almam da yanılmadığımı gösterdi. kendisini özellikle kişilik bozuklukları, kendilik bozuklukları, aile terapisi gibi alanlarda uzman arayan kişilere gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. başarılarının devamını dilerim...
     5 Beğeni    
Mask
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56065
Benim için hiç bir yolculuk, insanın kendine yolculuğundan daha öte olmamakla beraber, profesyonel bir rehber eşliğine ihtiyaç kaçınılmaz. Yasemin Hanım'ın mesleğinde sadece ehil olduğunu söylemem kendisine haksızlık olur... Kumaşında psikogluk olan ve buna yüreğini koymuş kıymetli danışmanım. İnanıyorum ki, her kim olursa olsun kendisinin rehberliğine başvurduğunda kazanacağı kritik değerler olacaktır. "Anlatılmaz yaşanır" derler. Anlayanlarsa tanıyıp, yaşayanlardır... :) Önemli olduğunu düşündüğüm ve eklemek istediğim bir şey daha; ister öğrenci, ister ev hanımı ya da iş adamı, çiftçi, hatta bir psikiyatrist... Hangi kesimden ve nerede yaşıyor olursanız olun, cinsi insan herkes için bu yolculuk elzem. Kendinizi çok iyi tanıdığınızı düşünüyor olabilirsiniz ancak bir soru işarete yer açmalı... Bu, sanılan yaygın kanının aksine ne delilik, ne de lüks... Bazen danışmanda profesyonelden artı hususiyetlere ihtiyaç doğabilir, bu donanım ve insiyatife sahip yapıda Yasemin Hanım. Kendisine minnettarım...
     2 Beğeni    
Nilgün
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56036
Yasemin hanımı tam anlamıyla tanımak danışmanım olması mucize aslında.Herşeye inancımın bittiği bir anda onu tanıdım, ne hayatın nede kendimin farkındaydım, dibe kadar batarsınızya tam o yerdeydim.Yasemin hanım başarılı, disiplinli, kurallarından taviz vermeyen sabırlı, güler yüzlü, çok iyi bir danışman olması dışında da, yüreğiylede güzel bir insan. yasemin hanımı tanımak mucize dedim çünkü yüreğiylede güzel bir insan maddi durumum yoktu ona rağmen beni kabul etmesi herkezin yapıcağı bi durum değildi. Ona minnettarım karşısında sayğıyla eğiliyorum.Şimdi çok iyiyim katetmem gereken biraz daha yolum var ama onuda aşaçağım. Rabbim yar ve yardımcısı olsun tüm kalbimle herkeze tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
N.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ekim.2012
TavsiyeNo: 55060
İyi bir psikolog arıyorsanız kendisini şiddetle tavsiye ediyorum. Aldığım terapiler sonucu kendimi daha iyi hissetmemi sağladı. Güler yüzlü ve içten davranışları kendisine güvenmemi sağladı. Daha önce gittiğim psikologdan bu şekilde verim alamamıştım, bi arkadaşımın tavsiyesi ile kendisiyle tanışma fırsatım oldu. Avrupa yakasından Bostancı'ya memnun kaldığım için geliyorum. Yanından ayrıldığımda kendimi rahatlamış hissediyorum. İşini severek yaptığını ve karşısındakine değer verdiğini çok güzel hissettiriyor.
     2 Beğeni    
S.T.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47349
Çocuklarım üniversiteyi bitirmiş, ben emekli olmuştum. İçimde tarif edilemez bir boşluk hissi vardı, sanki herşey anlamını kaybetmişti. Kendimi çok mutsuz ve hiçbir şeyle meşgul olamayacak kadar güçsüz hissediyordum. Yasemin Hanım'la bu hislerimin kaynağını keşfettim. Bu hayatta herşeyin bittiğini düşünürken Yasemin Hanım'ın desteği ile daha yapacak çok şeyim olduğunu farkettim. Bu süreci atlatmamdaki yardımlar ve desteği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum ve bu tür problemler yaşayan herkese onu tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Uzm.Psk.Merve ÖZ ÜNLÜ
10.Ocak.2012
TavsiyeNo: 47170
Yasemin mesleki anlamda sürekli kendini geliştiren, alandaki her türlü yeniliği yakından takip eden, kendini mesleğine adadığını düşündüğüm çok değerli dostum ve meslektaşımdır. Özellikle çocukluk ve ergenlik problemleri ile kişilik bozuklukları konusunda son derece yetkindir. Danışanlarına verdiği değer ve onların her türlü hakkını muhafaza etmesi, meslek etiği anlayışı, insanı anlamaya dair ilgisi ve doymak bilmeyen merakı Yasemin’i iyi bir terapist yapan özelliklerden birkaçıdır. Terapistliğin yalnızca belli bir eğitimden geçerek kotarılacak bir şey olmadığını, doğal bir yatkınlık gerektiren bir meslek olduğunu düşünen biri olarak, Yasemin’in bu mesleği yapmak için gerekli olan tüm özelliklere sahip olduğunu düşünüyorum.
     4 Beğeni    
N.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46208
Yasemin Hanım ile çalıştığım kurumda seminer vermeye geldiğinde tanıştım. O dönemde hastane hastane dolaşıp, sağlık problemlerimi çözmeye çalışıyordum ve en nihayetinde yaşadığım sorunların psikolojik olduğu söylenmişti. Sürekli olarak mide bulantıları, mide krampları çekiyordum, geceleri uykusuzluk çekiyordum. Sağolsun yasemin Hanım'a sorunlarımı anlattım ve beni dinledi. Terapi sürecinde benim de farkında olmadığım, bastırdığım, beni üzmesine izin verdiğim birçok şeyin farkına varmamı sağladı. Hayatımda sırtımda yük olarak taşıdığım birçok konuyu farkedip bunlardan kurtulmam, yeni hedefler koymamda büyük destek oldu. Şimdi sağlık olarak çok daha iyi, hedeflerimi gerçekleştirmeye çalışıyor, başardıkça mutlu oluyorum. Bunlar kazandırdığı ve yeni bir "Ben" yaratmama yardımcı olduğu için kendisine çok teşekkür ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     4 Beğeni    
Özlem GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46119
Yasemin Hanım'la üniversite hazırlık döneminde tanıştım. Sınav hazırlık döneminde stres düzeyim aşırı derecede artmıştı. Deneme sınavlarında kalbim hızlı hızlı çarpıyor, nefes alamıyor, bayılacak gibi oluyordum. Ailem Yasemin Hanım'dan randevu almış, ve gittim. Bu sorunla hiç başedemeyeceğimi sanıyordum ancak Yasemin Hanım'ın yardımı sayesinde artık deneme sınavlarına girip sonuna kadar strese girmeden tamamlayabiliyorum. Tüm sorunlarımı, kaygılarımı onunla paylaşmak, beni dinlemesi, yaptığı yorumlar, bana verdiği güven, beni inanılmaz rahatlattı. Onu tanımış olmak, sıkıntılı bir zamanımda gidecek bir adres olması güzel bir duygu. Onu herkese şiddetle tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Kiraz KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46013
4 yaşında oğlumuz var. Doğduğundan beri büyük sıkıntılar yaşadık. Anne sütü veremedim. Hep hazır mama verdik. Sürekli huysuz ve ağlamaklı idi. Uykuları düzensizdi. Huzursuzdu. En küçük seste uyanır, avazı çıktığı kadar ağlardı. Zor günler yaşadık eşimle. Uykusuz ve yorgun kaldık. Yürümeye ve konuşmaya başlaması ile sorunlar daha da arttı. Ek mama dönemi hiç yememeye başladı. Bu düzenli kaka yapmasını da zorlaştırdı. Sık sık hastalandı. Bebeğimiz niye bu kadar sorunlu diye eşimle sık sık tartışır olduk. Kavgalarımız şiddetlendi. Oğlumuz da pek çok yaramazlık yapıyordu. Vazo bardak tabak tencere eline ne geçirse gözüme baka baka fırlatıyor kırıyor kullanılamaz hale getiriyordu. Sıvı veya toz deterjan eline geçrisin halıya veya ortalığa döküyordu. Ne kadar zarar verici iş var hepsini yapıyordu. Nasıl davranacağımzı bilemedik. Ceza mı vermeliydik, kayıtısz mı kalmalıydık, anlayışlı mı davranmalıydık. Artık kafayı yemek üzere idim. Eşimize dostumuza danışır olduk. Oğlumzu nedne bu kadar sorunlu idi; cevap bulmaya çalıştık. Arada bir görüştüğüm samimi bir arkadaşım vardı. Eşiyle boşanma aşamaısna gelmiş; sonra şikayet ettiği herşey düzelmişti. Ona nasıl yaptığını sordum. O zaman Yasemin Hanımdan bahsetti.5 aydır psikologdan yardım alıyormuş. İstersem durumumu sorabileceğini söyledi. Kararsız kaldım. Psikoloğa gitme fikri itici geliyordu ama çaresizdim. Eşime bahsetmeden bir görüşme yapayım dedim. Yasemin Hanımla telefonda konuştum. İlginç bir şekidle güven duydum. Hemen görüşmek istedim. Bostancı Caddedeki ofislerine gittim. İlk görüşmede biraz çekimder kaldım. Yasemin Hanım çok genç gelmişti gözüme. Konuştukça konusuna hakim olduğunu anladım. Eğitimi ve donanımı yüksekti. Eşimle her zaman oğlumuzu sorunlu görmüştük. Yasemin Hnaım bize sorunun oğlumuzda değil bizde olabileceğini anlattı. Seanslara oğlumuzla beraber bizim de gelmemizi istedi. İlk seansa oğlumla yalnız gittim.Seans bitti. Herşeyin düzeleceğine inancım oldu. Hemen eşime anlattım. Önce istemedi. Israr ettim. İkinci görüşmeye beraber gidelim kararı kendin ver dedim. Gittik. Yaptık. Eşim de ben de faydalı bulduk. Devam etmeye karar verdik. Biz hep neler yapabiliriz diye düşünürdük. Yasemin Hanım bize neleri yapmıyacağımızı da gösterdi. Seanslarda anladık ki oğlumuzun davranışlarının kaynağı bizim yaptıklarımız veya yapmadıklarımız. 6 aydır Yasemin Hanımdan hizmet alıyoruz. Bu sürede oğlumuzu yuvaya da verdik. Pek çok sorun ortadan kalktı. Evimize huzur geldi. Eşimle de kavgalarımız tartışmalarımız çok azaldı. Sürecin daha uzun olduğunun farkındayız. Oğlumuzun tek bebek olmasının sebep olduğu sorunları Yasemin Hanımın öğrettikleri ile aşıyoruz. Yasemin hanım Terapi süreci boyunca hem oğlumuzla ilgilendi hem de biz ebeveynlerin oğlumuzun neler hissettiği ve neler yapmamız gerektiği konusunda bizi aydınlattı. Yasemin Hanım alanında bilgili ve güvenilir bir psikologdur. Kendisine teşekkür ediyor, herkese tavsiye ediyorum.
     7 Beğeni    

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU'nun Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Psikoterapi Enstitüsü Derneği
Hipnoz Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikoterapi Enstitüsü
Bağdat Cad. No:540/8 Bostancı Kadıköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 517 18 41
Telefon 2 :
0(216) 464 31 19
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Ticaret Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2008
(13 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Yasemin SOLAK ÇALIKOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

15:51
Top