2007'den Bugüne 88,462 Tavsiye, 27,379 Uzman ve 19,498 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Fatma BAYRAKTAR
Uzman Psikolojik Danışman - İstanbul
Psikoterapist

Fatma BAYRAKTAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0

Reklam Alanı

Fatma BAYRAKTAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatma BAYRAKTAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Filiz ERDİNUzm.Psk.Dnş.Filiz ERDİN
Filiz Erdin ile yıllar önce bir eğitim vesilesiyle tanıştık.Samimi ve paylaşımcı kişiliği,sürekli öğrenmek isteyen,alandaki gelişmeleri takip eden ve ...

Fatma BAYRAKTAR'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Terahayat Psikolojik Danışmanlık
Laleli Cad, Güllü Sok. No:1/1 Gaziosmanpaşa
İstanbul
Adres 2:
Saya Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Büyükdere Cad. Oya Sok. Devran Apt. No:2 D:7 Şişli
İstanbul
Uzm.Psk.Dnş.Fatma BAYRAKTAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1987 (34 yaşında)
Doğum Yeri : Samsun
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Fatma BAYRAKTAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
-Bireysel Psikoterapi
-Aile Danışmanlığı
-Çift Terapisi
-İlişki Terapisi
-Oyun Terapisi
-Ergen Terapisi
-Kimlik bunalımı
-Sınav kaygısı
-Depresyon
-Panik atak
-Yaygın anksiyete bozukluğu
-Sosyal kaygı bozukluğu
-Fobiler
-Saplantı – Zorlantı bozuklukları (obsesif kompulsif bozukluk)
-Beslenme bozuklukları (aşırı zayıflama, yeme bağımlılığı)
-Bağımlılık (alkol, nikotin, uyuşturucu ve madde bağımlılığı)
-Ayrılma-Bireyleşme sorunları
-Uyku bozuklukları
-Çocuklarda ve gençlerde görülen davranış bozukluları
-Ruhsal sorunlardan kaynaklanan bedensel rahatsızlıklar (yüksek tansiyon, kas ağrıları, baş, mide ağrıları vb.)
-Bağlanma Travmaları
-Yaşanan bir travma sonucunda oluşan sorunlar (tecavüz, kaza, deprem vb.)
-Ağır bedensel veya kronik hastalıklarda eşlik eden psikolojik sıkıntılar
-Kişilik bozuklukları...[Devamı...]

Fatma BAYRAKTAR Özgeçmis CV Uzm.Psk.Dnş.Fatma BAYRAKTAR'ın Özgeçmişi
Lisans eğitimini, Atatürk Üniversitesi "Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık" bölümünde tamamlayan Fatma Bayraktar, 2009 yılında mezun olduktan sonra çeşitli danışmanlık merkezlerinde, okullarda psikolojik danışmanlık hizmeti vermiş ve seminer çalışmaları yürütmüştür.
Yüksek lisansını, İstanbul Ticaret Üniversitesi, "Uygulamalı Psikoloji" programında "Doğadaki Seslerin Duygular Üzerindeki Etkisi" konulu tez çalışması ile 2015 yılında tamamlamıştır.
Aldığı eğitimlerden "Bütüncül Psikoterapi" eğitimini terapistliğinin temelini oluşturan bir eğitim olarak görmektedir. Bütüncül psikoterapi, çalışılan ekole göre danışanın gerçekliğini anlamaya çalışmayıp, danışana göre yol ve süreç belirleyen bir ekol olduğu için bu yaklaşım terapistlik becerisine önemli ölçüde katkı sağlamış ve yön vermiştir.
Çocuklarla çalışırken daha çok oyun terapisini kullanmaktadır....[Devamı...]

Fatma BAYRAKTAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Pınar YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115294
Merhabalar;tesadüf olarak tanışıp 24 yaşındaki kızımı uzman birinden destek almalısın diye zorla ikna edip seans aldığımız sayın hocamla yollarımızın kesişmiş olmasındam bir kere daha anladımki hiçbirşey tesadüf değil. Kendiniz hangi enerjide iseniz ihtiyacınız olan mutlaka karşınıza çıkıyor. Seanstan çıkan kızımın 2.seans randevusunu anında ayarlaması seçimimin ne kadar doğru olduğunu sorgulatmadı bile. Kendisine her sorduğum sorunun karşılı bilgi olarak geri aldığım pırıl pırıl fatma hocamın gördüğü eğitimin uyguluma kısmındaki başarısı için kendisine teşekkür ederim. İnsanın keşke imkanı olsada hergün kendisinden seans alsa keşke. Ayrıca nezakeri içşnde teşekkürler. Umarım kendiside burdan okuyabiliyordur. Çünkü henüz fırsat bulup kendisine söyleyemedim. İnşallah benim gibi ihtiyaç duyanlara bir parça fikir vermiş olabilirim. Saygılar
     3 Beğeni    
Reyhan Hasekioğlu
22.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115261
Sevgili Fatmacım, Bütüncül psikoterapi eğitiminin ilk günlerinde hasbelkader tanıştığım daha sonra içtenliği, doğallığı ve fikirlerini açık net ifade eden kendine özgün tarzı ile dikkatimi çeken güzel arkadaşım. Birebir ilişkilerde ki sempatik tavrı ve empati yeteneği yanında bulunduğu ortamlarda toplumsal eğilimleri incelikle analiz edebilme kabiliyetinin hem mesleğini icra ederken hem yaşamında Fatmayı öne çıkaracağına inanıyorum. Duygusal zekası ve sanat alanındaki yeteneklerinin harmanlanması ile alanında çok başarılı olacağına inandığım arkadaşımı gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
M Taş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115209
Merhaba, fatma bayraktar ile meslektasiz.alanda calişan ruh sağlığı uzmanlarının egitimlerinin kaynaklarini ve kisiye kattigi donanimlari iyi takip ettigim için kendisini fazlasiyla yetkin gormekteyim.ayni supervizyon ve eğitim gruplarında paylaşımda tanıştık. Ilerleyen yıllarda kendisinden profesyonel destek aldım. Desteğinin hayatima büyük etkisi oldu bu deneyim için ne desem az . Performansı kişisel özellikleri ile birleşince /nitekim bunu kendi deneyimimle dahi gördüm gözüm kapali tavsiye edebilecegim bir uzman diyebilirim.
     2 Beğeni    
Filiz ERDİN Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Filiz ERDİN
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
13.Haziran.2020
TavsiyeNo: 115169
Fatma ile meslek hayatımızın ilk yıllarında tanıştık ve birçok kişisel ve mesleki paylaşımımız oldu.Birlikte katıldığımız eğitimler, süpervizyonların dışında birbirimizle bir çok mesleki fikir alışverişinde bulunduk.Tecrübe ve bilgisine güvendiğim, çalışmalarında oldukça özverili ve özenli olan değerli arkadaşımı psikoterapist arayışında olanlara tavsiye etmek istiyorum.Psikoloji alanındaki gelişmeleri takip etmesi, daima kendini yenilemesi ve geliştirmesi, yaptığı işin önemi ve ciddiyetinde olması ne yaparsam daha çok faydalı olurum amacı ve niyeti taşıması da psikoterapist olmanın en önemi kriterlerini taşıdığının bir göstergesi. Özgüvenli olması, yaptığı işten ve kendinden emin olması gibi kişisel özellikleri de psikoterapistlik yolculuğunda onun için katma değerler.Mesleğinde daha da çok ilerleyeceğini düşündüğüm sevgili arkadaşıma bu yolda başarı ve esenlikler diliyorum.
     2 Beğeni    
Zeynep P.
21.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114842
Fatma Hanım'ı bir eğitimde tanımış oldum. Kendisi işine değer veren, çalışmalarında çok titiz davranan bir psikologtur. Ayrıca öğretmen olduğum için bazı öğrencilerimin sorunlarını fark etme imkanım oluyor ve bu konuda öğrencilerime nasıl yaklaşmam gerektiği onları nasıl yönlendirmem gerektiğinde kararsız kaldığımda Fatma Hanım'ın desteğine başvuruyorum. Kendisine buradan ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü sorularımı hiçbir zaman cevapsız bırakmadı, her zaman yanımda oldu ve hangi öğrencime nasıl davranmam gerektiği konusunda beni detaylı bir şekilde bilgilendirdi. Ve hep doğru tahmin ve doğru yönlendirme olduğunu sonradan fark etmiş bulundum. Kendisine dostluğu, rehberliği tüm destekleri için hem kendi adıma hem öğrencilerim adına çok teşekkür ediyorum. 💐
     5 Beğeni    
Bilgi M.
18.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114810
Fatma Bayraktar yakın arkadaşımdır. Ben yakın zamanda ard arda ciddi hastalıklar geçirdim. Korku , kaygı, çaresizlik duygularıyla başetmekte zorlandığım günler oldu.Bu süreçte kendisi hep yanımdaydı ve desteğini esirgemedi. Kendi iç dünyama dönüp olup biteni anlamlandırmamda ,süreci kabullenmemde bana yardımcı oldu.Mesleğini severek yapar ve yeni fikirlere açıktır.Kendini geliştirmek için lisans eğitimiyle yetinmemiş uzun süreli ve emek isteyen eğitimlere katılmıştır. Güvenilir işinin ehli birinden danışmanlık hizmeti almak isteyen herkese tavsiye ederim.
     6 Beğeni    
Öznur Altay
17.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114795
Fatma Bayraktar ile iki yıl önce eğitim ortamında tanıştık. Samimi, empatik, sağduyulu, iletişim becerileri güçlü, donanımlı ve işine aşık bir terapisttir. Hiç bitmeyen bir yolculuk olan insanı anlama yoluna yıllar önce çıkmış olup, mesleğini en iyi şekilde yapmaya olan gayreti ve özeni ile kendini sürekli geliştirerek yolculuğuna devam etmektedir. Bu yolda biriktirdikleri ile insanlara şifa olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Eğer yönlendirme yapmam gerekirse aklıma gelen ilk isimdir. Meslektaşıma bizzat yönlendirdiğim öğrenci ve velilerim de memnuniyetlerini ifade etmişler ve olumlu dönüşümler yaşamışlardır. Mesleki anlamda isabetli yordamaları ve önerileri ile her zaman güvendiğim ve faydalandığım arkadaşıma bana kattıkları için teşekkür eder, iyi bir hizmet almak isteyen herkese can-ı gönülden tavsiye ederim.
     8 Beğeni    
Hatice E.
16.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114783
Fatma Bayraktar, kendisini sürekli geliştiren, uzmanliginin yanına yeni deneyimler ekleyen işini özenle yapan, samimi, içten bir psikologtur. Fatma Bayraktar kişisel olarak da insani yönü kuvvetli, karşısındakine değer veren, insanlarla iyi anlaşan, olumlu iletişimi benimsemiş karakterde biridir. Özellikle çocuklarla iyi kontak kuran, onların dilinden iyi anlayan bir yapısı vardır. Fatma Bayraktar'dan supervizyon çalışması icin danışmanlık hizmeti aldım. O'nu tercih etmemin sebebi aldığı egitimler ve kendisini sürekli gelistirmesidir. Kendisinin çalışma yönteminden, iletişiminden, deneyiminden, hizmetinden oldukça memnun kaldım. Çalışma sonuçlanana kadar seanslarimiz devam etti. Bu çalışma sonucu bende olumlu değişimler oldu. Kendisini tavsiye ediyorum. Aldığım hizmet sonucunda diyebilirim ki "O'na Güveniyorum". İyi olmamı ve iyi hissetmemi sağladı.
     7 Beğeni    
Hasan Çetinkaya
14.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114758
Merhaba, İyi akşamlar diliyorum. Fatma hocam ile klinik alanda tanışma fırsatı yakaladım. Kendisi alanda bilgi ve yetkinlik olarak tanınan ve yeterliğine sahip hocalarımızdan bir tanesidir. Klinik alanda almış olduğu eğitim ve donanım ile biz öğrencilere de ışık olmakta, kendisinden öğrendiğim bir çok konu mevcut. Klinik yolculuğumda bana katmış olduğu bilgi ve donanımlar benim için çok değerli. Kendisi bilgiyi çoğaltan ve cömert şekilde paylaşan sayılı hocalarımız arasındadır. Değerli Hocam iyi ki sizler ile yollarımız keşişti, sizi tanımak benim için onurdur 🙏😊 Saygılarımla Hasan Çetinkaya
     7 Beğeni    
Z. D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114755
Merhabalar. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştık Fatma Hanım ile. Kızım ve yeğenimin bir takım davranış bozukluğu olduğunu farkettik ve alanında başarılı, sıkıntılarımızı çözebilecek, bizi doğru yönlendirebilecek, güvenilir ve en önemlisi de kızım (4yaş) ve yeğenimin(4yaş) sevebilecği bi psikolog arayışına girdik. Kuzularım o kadr çok sevdiler ki Fatma Hanım ı, neredeyse her hafta gitmek, görmek istiyorlardı. Fatma Hanım ın çocuklara olan ilgisi, kendine özgü yaklaşım tarzı, kullandığı metodlar o kadar etkili oldu ki kuzularım çok benimsediler ve sürekli gitmek istediler hatta seans bitiminde tekrar gelme şartı ile oradan ayrılabiliyorduk ancak. Fatma Hanım ın uyguladığı oyun terapisi ile kuzularımın davranş bozuklukları büyük oranda olması gereken boyuta ulaştı. Beş seanslık sürede bu problemimiz olumlu davranışa dönüştü. Açıkçası bu kadr kısa sürede bu kadar olumlu etkiyi beklemiyorduk. Fatma Hnm ın yapmış olduğu doğru teşhis ve tedavi yöntemi ile bu sonucu elde etmiş olduk. Fatma Hanım problemi tatlı hoş muhabbeti ile çok güzel bi şekilde tespit etmede ve bu probleme en uygun olabilecek tedavi yöntemini tespit etmede oldukça başarılı. Gönül rahatlığıyla şiddetle tavsiye edebilrz. Ailecek can ı gönülden teşekkürlerimzi iletir, başarılarınızın devamını dileriz. 👏👌👍😊
     11 Beğeni    
Meltem Kanat
13.Mayıs.2020
TavsiyeNo: 114751
2019-2020 eğitim öğretim döneminde çalıştığımız Fatma Hanım, 3-6 yaş aralığındaki öğrencilerimize psikolojik danışmanlık desteği vermiştir. Bizimle birlikte olduğu dönem boyu, gösterdiği sevecen tavırlar, çocuklarla kuduğu pozitif ilişkiler, problem çözme yeteneği, veliyi yönlendirmede takip ettiği naif tavır ve asla taviz vermediği iş disiplini ile, kurumumuzun taktirlerini kazanmıştır. Gerek mesleki yeterlilik, gerek kurumu ve veliyi destekleme anlamında beklentilerimize layığıyla cevap vermiştir. Kendisi ile güvenle her dönem çalışmaktan keyif duyacağız. Tülay Anaokulları Eyüp Şube Müdürü Meltem Kanat
     10 Beğeni    

Fatma BAYRAKTAR'ın Kitap ve Yayinlari Fatma BAYRAKTAR'ın Basılı Kitap ve Yayınları
Bayraktar, F. (2015), Doğadaki Seslerin Duygular Üzerindeki Etkisi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Yüksek Lisans Tezi, İstanbul

Fatma BAYRAKTAR'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
-Psikoterapi Enstitüsü Derneği
-EMDR Derneği

Fatma BAYRAKTAR'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Fatma BAYRAKTAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Filiz ERDİN
Uzm.Psk.Dnş.Filiz ERDİN
Filiz Erdin ile yıllar önce bir eğitim vesilesiyle tanıştık.Samimi ve paylaşımcı kişiliği,sürekli öğrenmek isteyen,alandaki gelişmeleri takip eden ve ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Terahayat Psikolojik Danışmanlık
Laleli Cad, Güllü Sok. No:1/1 Gaziosmanpaşa
İstanbul
Adres 2:
Saya Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Büyükdere Cad. Oya Sok. Devran Apt. No:2 D:7 Şişli
İstanbul
Uzm.Psk.Dnş.Fatma BAYRAKTAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1987
(34 yaşında)
Doğum Yeri
Samsun
Mezun Olduğu Üniversite
Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2009
(12 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2015 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Dnş.Fatma BAYRAKTAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Fatma BAYRAKTAR Mesleki Videolar Videoları
-

00:59
Top