2007'den Bugüne 88,785 Tavsiye, 27,435 Uzman ve 19,557 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Yıldıray KILIÇ
Uzman Özel Eğitim Uzmanı - Kocaeli

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Yıldıray KILIÇ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

1
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Yıldıray KILIÇ'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yıldıray KILIÇ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Selma DEMİRHAN TULPARSelma DEMİRHAN TULPAR
Selma Hanımla bir eğitimde tanışma fırsatımız oldu ve beraber çalışmaya başladık. İyiki tanımışım dediğim kişilerden birisidir.Selma Hanim yönlendirme...

 
Yıldıray KILIÇ'ın İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1988 (34 yaşında)
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Anadolu Universitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği (2009 Mezunu)
Yüksek Lisans
Marmara Üniversitesi Zihin Engelliler Eğitimi Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Yıldıray KILIÇ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Otizm Spektrum Bozukluğu
Öğrenme Güçlüğü(DİSLEKSİ)
Bağlanma Bozuklukları
Dikkat Eksikligi ve Hiperaktivite Bozukluğu
Davranış Problemleri

Yıldıray KILIÇ Özgeçmis CV Uzm.Yıldıray KILIÇ'ın Özgeçmişi
2009 Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Öğretmenliği Lisans
2019 Marmara Üniversitesi Özel Eğitim Anabilim Dalı Yüksek Lisans mezunuyum.
0-6 yaş Otizm Spektrum Bozukluğu
Davranış Problemleri
Gelişim Gerilikleri
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite bozuklukları uzmanlık alanlarım.

Yıldıray KILIÇ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Mert
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ3.Ocak.2022
TavsiyeNo: 122543
Yıldıray hoca ile bir eğitmenimizin referans olması ile tanıştık. Kendisinden çok verimli bir hizmet aldık ve oğlumuza dikkat,muhakeme üzerine çok faydası oldu. Dikkat geliştirme üzerine uzman bir eğitmendir. Mesleğinde sürekli kendini geliştirmesi ile ön plana çıkıyor. Yıldıray hoca , tek bir konuda uzmanlaşmak istiyor o da erken çocukluk döneminde odaklanma ve dikkat gelişimini sağlamak. Akademik çok çalışmak istemiyor ve bence de haklı. Ama sorulduğu için yazıyorum akademik konulara ağırlık verebilir. Hırslı, bilgili, planlı Güleryüzlü, zeki, iyi bir dinleyici Yeni bir yerde hizmet veriyorlar ve kendilerine yakışan bir eğitim merkezi açtılar ve yollarına oldukça kaliteli eğitmenler ile devam ediyorlar.
     Beğenin    
Hayriye PaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
31.Temmuz.2021
TavsiyeNo: 121052
Yıldıray bey ile ozel eğitim alaninda ücretli ogretmenlerinde çalışabilmesi için MEB'in hak tanıdığı otizm farkındalık seminerinde tanıştım,kendisi seminer veren hocalarımızın birtanesiydi. Seminer bittikten bir sure sonra ,edindiğim bilgiler sayesinde 2 yasinda olan oğlumda bazi otizm belirtilerini farkedebildim.Bunun üzerine Yıldıray bey ile iletişime geçtim ve kısa bir süre içinde oğlumun değerlendirmesini yapip zaman kaybetmeden eğitime başladık. Yıldıray bey'in mesleki açıdan en önemli özellikleri;mesleğini cok severek, iş ahlakına uygun yapması,empati yönü güçlü bir eğitimci olmasi,her durumda ogrencisini düşünüyor olmasi, ders esnasında oluşan olası durumlarda hemen çözüm odaklı olmasi ve disiplinli bir eğitimci olmasi diyebilirim. Diğer tanıdığım uzmanlara göre; mesleğini hem profesyonel yapabilmesi yeri geldiğinde ise insani değerleri daha on planda tutabilme kabiliyeti kendisini benim nezdimde ön plana çıkarıyor. Kişisel alanindada insanlığından dolayi çok sevildiğine eminim. Şimdi ise yeni kurumunda kurduklari güzel ekibiyle birlikte bize oldugu gibi birçok aileye mutluluklar yaşatmaya, şaşırtmaya, umutsuzluğu kabul etmeden çalışmaya devam ediyorlar.
     Beğenin    
Ayşegül Danışman
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115435
Hocamizi bir arkadasim araciligiyla tanidim. Atipik otizm teşhisi konulmuştu. Dört buçuk bes ay gibi bir sürede cook hizli bir değişim ve ilerleme yaşadık. Başladığımızda cok caresiz ve umutsuz hissediyordum. Ama hocamız cok destek oldu her konuda yardimci oldu. Cok sabirli ozverili isini askla yapanlardan. Ben onunla calistigimiz icin sansli oldugumuzu düşünüyorum. Oglum artik kenarda oturup parmak emen cocuk degil konusup kendini ifade etmeye calisan sosyallesen konuşan kosup oynayan bi cocuk. Sabri ilgisi samimiyeti hersey icin coook tesekkur ederim. Iyi ki karşımıza çıkmış. Iyi ki onunla calismisiz.
     4 Beğeni    
Suna ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115433
Yıldıray hocamla,çok arada kaldığımız hatta daha nereye gideceğimizi bilemediğimiz bir dönemde karşılaştık tavsiye üzerine. İyiki de karşılaşmışız. Dönüm noktası oldu oğlumda.çok güzel bir yol kat ettik. Hiç konuşmayan oğlum artık konuşuyor☺Birebir adeta bir çocuk gibi neşeyle eğitimini sürdürüyor. Oğlum ilk üç hafta ağladı ders yapmak istemedi daha sonra koşarak kapıda karşıladı onu.Allah tüm çocukları onun gibi sevecen ve özverili bir öğretmenle karşılaştırsın.eğitimimiz artık bitti ama hala arada görüşüyoruz ve uzaktan izlemeye devam etmekte. Aklımız rahat. Her sorumuza bıkmadan usanmadan cevap vermekte.sonsuz teşekkürler 🙏 hiç düşünmeden randevunuzu alın☺
     Beğenin    
Halil İbrahim Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Temmuz.2020
TavsiyeNo: 115432
Birçok kurum ve kuruluş dolaştıktan sonra hiç yol katedemediğimizi görüp evde birebir özel eğitim aldırmaya karar verdik. Güvendiğimiz bir başka özel eğitimci tavsiyesiyle Yıldıray Bey le tanışmak nasib oldu. Yıldıray Bey le özel eğitime başlayana kadar oğlıumuz 3 yaşında olmasına rağmen susadığı zamanlarda bie sözlü veya fiziksel olarak hiçbir tepki vermiyordu. Eğitime başladıktan sonra 2 ay oğlum Yıldıray Bey e sürekli direndi, ağladı kaçmaya çalışyı sürekli isteksiz davrandı. Yıldıray Bey in eğitim konusundaki ısrarına dayanamadı oğlum ve yavaş yavaş kendisine verilen eğitime tepki vermeye başladı. İhtiyaçlarını iletmeye ve karşılatmaya başladı. Konuşması hızla gelişti. Bez kullanımı konusunda umudumuzu yitirmişken hiç ummadığımız zamanda kendi tuvalete gidip temizliğini yapmamız konusunda bizi yanına çağırdı. Suan çok şükür benim oğlum arkadaşlarıyla iletişim konusunda problemi olmayan bütün ihtiyaçlarını yaşıtları gibi karşılayabilen konuşma sorunu yaşamayan hatta mantıklı espriler yapabilen kinayeli laflar söyleyebilen bir çocuk oldu. Eşim ve ben nefes aldığımız hergün oğlumuza baktıkça Yıldıray Bey e dua ediyoruz. Keşke herkes onun gibi duyarlı titiz ısrarlı duyarlı olabilse. İyiki varsın Yıldıray hocam.
     Beğenin    
Özlem BÜYÜKSİVRİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
27.Kasım.2017
TavsiyeNo: 100518
Yıldıray Bey'i özel eğitim alanında ki çalışmalarından dolayı tanıyorum.Özellikle Disleksi, konuşma bozuklukları , Otizmli çocuklar , Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu olan çocuklar, Zihinsel engelli çocuklar ... çalışma alanları içindedir. Çalışma disiplini , konuya hakimiyeti, bilgisi , bildiğini paylaşması ve aktarması en önemli özelliklerinden. Çalışma arkadaşları ile koordineli çalışmaktadır. Kocaeli'nde çok tanınan ve aranan bir özel eğitimci. Tavsiye ediyorum.
     Beğenin    
Seniha Ş.
3.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96435
Yıldıray Kılıç özel eğitim alanında kendini geliştirmiş ve yenilikleri takip eden, projeler üreten birisidir. Yildiray hoca ile ayni okulda calisiyoruz ve 16 yaşında atipik otizm olan oğlum ile ilgili görüştük. Hem Oğlumu hemde bizi anlayacak birisini ararken kendisi ile tanışma fırsatımız oldu. Bize neler yapmamız konusunda doğru yollar gösterdi. Kendisinden çok memnunuz hala da oğlumla ilgili görüşmeye devam ediyoruz. Yıldıray Hoca çocuklarla iletişimi iyi güler yüzlü ve tecrübesinin yanında alana kesinlikle hakim. Eğer özel eğitime ihtiyacı olan yakınınız veya çocuğunuz varsa kesinlikle Yıldıray hocayı tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     Beğenin    
Zeynep KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
Profesyonel Hizmet alındığı Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
3.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96433
Merhaba. Yıldıray hocam ile kendisinden Anne Baba eğitim aldığımız Selma Demirhan Tulpar vasıtasıyla tanışmış bulunduk. 3 yaşındaki kızımızın göz teması kurmamak, oyuncaklarla amacına uygun olarak oynamama ve sosyal yönden ileteşim kurmakta zorlanmak gibi sıkıntıları vardı. Artık kızımın hareketli olmasına ya da odaklanamama durumuna da yetişemez olmuştum. Bu bende de yıpranmaya çaresiz hissetmeye yol açmıştı. Selma hanımı aradığımda Yıldıray bey den bahsetti ve en kısa zamanda kendimizi onun yanında bulduk. Çocuklarla iletişimi inanılmaz iyi. Kızımın ona sarılması ve hatta onun için şarkı bile besteler hala gelmesi işinde ne kadar başarılı ve içten biri olduğunu gösteriyor. Onunla karşılaşana kadar bir çok pedagog ve rehberlik uzmanı ile çalışmıştık ama hiç bu kadar verim almadık. İşini çok severek yapan bir profesyonel. Kesinlikle tanışın çalışın derim. Teşekkür ediyorum şimdiburdan da
     Beğenin    
Selma DEMİRHAN TULPAR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
29.Nisan.2017
TavsiyeNo: 96378
Merhaba Yıldıray hocam ile çalışma fırsatım oldu ve halen de kendisi ile çalışmaya devam etmekteyim.Kendisi bir özel eğitim uzmanı olarak inanılmaz verimli araştırmacı ve en önemlisi de özel eğitim alan bireyin seviyesine inebilmektedir ki bu gerçekten çok önemlidir. Bilgisi kadar iletişimi de son derece iyidir. Ve özellikle çalıştığı alanlarda disleksi.konuşma problemleri.otizm.zihinsel engelliler gibi çabasına ve başarılarına şahit olmaktadır hırslı dinamik ve son derece alanına hakim bir uzmandır Özel eğitim ile ilgili arayış içinde olanlar mutlaka yıldıray hocam ile tanısmalılar Kesinlikle Yıldıray KILIÇ HOCAMI Tavsiye ediyorum Teşekkürler
     1 Beğeni    

Yıldıray KILIÇ'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Sözler : "Kaptanı usta olmayan gemiye, her rüzgar kötüdür. "


Yıldıray KILIÇ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Yıldıray KILIÇ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Selma DEMİRHAN TULPAR
Selma DEMİRHAN TULPAR
Selma Hanımla bir eğitimde tanışma fırsatımız oldu ve beraber çalışmaya başladık. İyiki tanımışım dediğim kişilerden birisidir.Selma Hanim yönlendirme...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(553) 653 67 50
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1988
(34 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Anadolu Universitesi Zihin Engelliler Öğretmenliği
Mezuniyet Yılı
2009
(13 yıl önce)
Yüksek Lisans
Marmara Üniversitesi Zihin Engelliler Eğitimi Tezli Yüksek Lisans (2019 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Yıldıray KILIÇ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Yıldıray KILIÇ Mesleki Videolar Videoları
-

20:59
Top