2007'den Bugüne 83,861 Tavsiye, 26,322 Uzman ve 18,761 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Dilara TUNÇ
Pedagog - İstanbul

Dilara TUNÇ Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi10 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

10

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dilara TUNÇ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

53
(%43.4 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dilara TUNÇ'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dilara TUNÇ'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hoşgeldiniz, Pedagojik uygulamadaki hedefim, kendisine emanet edilen insanlara, sosyal birlikteliği öğrenebilecekleri, deneyebilecekleri ve yaşayabilecekleri bir alan yaratmaktır.
Dilara TUNÇ'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Dengeli Yaşam
İmam Feyzullah Sk Cakaloğlu Ap No 13 Daire 8, 34387 Mecidiyeköy
İstanbul
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1974 (46 yaşında)
Doğum Yeri : Almanya
Yabancı Dil : Almanca
Mezun Olduğu Üniversite
Bremen Üniversitesi/ Almanya (1999 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dilara TUNÇ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Hayat şartlarından dolayı sorun ve sıkıntı yaşayan, çocuk , ergen, aileler, çiftler ve yetişkinler yardım arayınca çözüm bulmakta zorlanıyorlar veyahud da çözüm yaratmakta imkansızlıklarla karşılasıyorlar.
Çözüm yaratmak ve imkansızlıkları yok edip profesyonel yardım edebilmek için danışmanlıgım bünyesinde, çocuklara, ergenlere, yetişkinlere, çiftlere ve ailelere yönelik psikolojik ve pedagojik hizmetler veriyorum.


Türkçe ve Almanca danışmanlık hizmeti verdiğim alanlar ağırlıklı olarak şunlardır

* Bebeklik dönemi sorunları
* Çocuk gelişim sorunları
* Okul çağı ve ergenlik sorunları
* Evlilik öncesi
* Evlilik ve Çift sorunları
* Aile danışmanlığı
* Boşanmış ve dağılmış aileler için danışmanlık
* Almanya'dan Türkiye'ye yerleşenlere danışmanlık

Dilara TUNÇ Özgeçmis CV Pdg.Dilara TUNÇ'un Özgeçmişi
Almanya'da doğdum, çocukluğum, eğitim ve çalışma yıllarım Bremen şehrinde geçti. Üniversiteyi ve yüksek lisansımı Pedagog ve Psiko/Sosyal danışman olarak tamamladım.

Yüksek Lisans Tezimi "Körpertherapie im Hinblick auf die Gestalttherapie" "Vücud Terapileri ağırlıklı olarak Gestalt Terapi" üzerine hazırladım. Mezun olduktan itibaren özel bir danışmanlık merkezinde özel eğitimci ve danisman olarak çalışmalarımı sürdürdüm.

Bu çalışmam Türkiye'ye kesin dönüş yapana kadar sürdü. 2008 yılının Eylül ayından itibaren sürekli olarak İstanbul'da ikamat etmekdeyim.

Almanyada edindiğim Avrupa normlarındaki mesleki tecrübelerimi ve yöntemleri, danışmanlığım bünyesinde Istanbulda vermekdeyim.

Dilara TUNÇ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Olgu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Mayıs.2011
TavsiyeNo: 41802
Dilara hanımla 1.5 sene önce tanıştım. tek kelimeyle hayattan zevk alamaz haldeydim. o zamanki konumumla şimdiki konumum arasında çok büyük fark var. bunu itiraf ediyorumki bu konumumu ona borçluyum. daha önceden de çeşitli yardımlar almıştım ama hiç biri işe yaramamıştı. onunla birlikte tekrardan gülmeyi ve yaşamayı öğrendim. hayata olan bakış açım değişti. ona çok şey borçlu olduğumu söyleyebilirim. onunla birlikte kendime güvenim yerime geldi ve şuan hayalini kurduğum bir hayatın içerisindeyim. o bir abla, eğitmen, doktor, anne.. ben hepsinden yararlandım. tekrardan gülmek, eğlenmek, hayattan zevk almak istiyorsanız kesinlikle Dilara hanımla görüşmeniz gerek. bunu yaşamış ve görmüş bir kişi olarak yazıyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     6 Beğeni    
E. Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2011
TavsiyeNo: 41175
Daha önce tavsiye üzerine 2 pedagogla görüşmelerim oldu, ancak ikisinden de memnun kalmadım. Beni anlamadıklarını, basmakalıp bazı tezlerle beni ve oğlumu yönlendirmeye çalıştıklarını, bizi anlamadıklarını gördüm. Dilara Hanım'a 2009 yılında internet üzerinden ulaştım. Dilara Hanım hakkında diğer tavsiyeleri de okudum, onlarla çok benzer olacak ama, gerçekten evimize ayağını bastığı andan itibaren günümüze kadar (o zaman 5 yaşındaki oğlum ve benim için) çok şey değişti. O önce bizi tanımaya ve anlamaya çalıştı, her zaman empati kurdu. Bu hissedilebiliyordu ve bize güven vermşti. Güvenmediğiniz birine nasıl inanabilirsiniz ki? Ben o zaman yeni boşanmıştım. Boşanmanın benim ve çocuğumun üzerindeki etkisi, yeni bir semte, yeni bir eve, yeni bir işe ve yeni bir kreşe adapte olmaya çalışırken yaşadığımız sıkıntıları, kendim çözemediğim, moralimi bozan, canımı sıkan konuları onun sayesinde çözdük. Oğlum ve benim için geleceğe pozitif bakışı kazandık. Oğlumla birlikte mutlu ve uyumlu bir hayat yaşıyoruz. Hala, eğer bir sorunumuz sıkıntımız olduğunda görüşüyoruz, onun çok geniş pedagojik birikimi yanısıra bir kadın ve bir anne olması bizim hayatımızda çok etkili oldu. Kendisinin yokluğunu düşünemiyorum...
     6 Beğeni    
Jassmabella
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Nisan.2011
TavsiyeNo: 41054
Dilara Hanım'la endişelerim, kaygılarım dolayısıyla tanıştım. Sözlümle beraber ve tek başıma hizmet alıyoruz kendisinden. Daha önce de başka psikologlara ve psikiyatrislere gittim ama Dilara Hanım kadar işinde başarılı olan, olayı çözeni görmedim. Hatta psikologlara inancımı yitirmiştim ama Dilara Hanım sayesinde bu yargım zayıfladı. Hakikaten ruh haline olumlu etki eden psikologlar da varmış. Hem psikolojik rahatsızlıklada hem de ilişki, evlilik gibi konularda kendisini şiddetle tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Rengin A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mart.2011
TavsiyeNo: 40575
Ailemizin paramparça olmasına ramak kaldığı bir zamanda tanıştık Dilara Hanımla, iki yıl önce..... Yaşadığımız sorunlar nedeni ile hem benim ve eşimin ilişkisi hem de 22 ve 16 yaşlarında olan kızlarımın psikolojileri son derece bozuktu. Benimle iletişimleri kopmuş, babaları ile aralarındaki uçurum artık onarılamayacak kadar derinleşmişti. Danışman arayışı içindeydim, internette tesadüfen rastladım Dilara Hanıma....Daha önce yaşamış olduğumuz olumsuz deneyimlerden ötürü kızlarım ilk randevuya oldukça isteksiz ve önyargılı gitti.. Ancak Dilara Hanımla ilk görüşmemizdeki bakışları doğru adreste olduğumuzu söylüyordu... Gerçekten de Dilara Hanım insana sıcacık ve sevecen yaklaşan, güven veren, yakın hissettiren bir danışman... İnsanın tüm sorunlarını hiç çekinmeden paylaşabileceği bir dost...... Bilimsel bilgisini insani ve toplumsal değerlerle bütünleştirerek insana yaklaşması, insanı içinde yaşadığı aile ve toplumun bir parçası olarak ele alması ve aynı zamanda kendine özgü bir birey olduğunun farkına vardırması bence O'nun en önemli özelliği..... Sorunun çözümüne öneriler getirmek yerine danışanın duygu ve düşüncelerine değer vererek, ona önemli olduğunu hissettirerek, onunla birlikte gerçekçi ve uygulanabilir çözümler bulması ise başarısının anahtarı.... İki yıl sonra baktığımda, kızlarımdaki olumlu değişim ve gelişim Dilara Hanımın ürünü....Yaşadığımız sorunların üstesinden gelmemizde bilgisini, emeğini ve yüreğini hiç esirgemeden yardımcı oldu. Kendisine gidemediğimizde ise telefondaki sıcak ve sevecen tavrı ile desteğini sürdürdü......Hala bizi desteklemeye devam ediyor.... İlk görüşmeye gönülsüz giden kızlarımın idolü oldu..... Dilara Hanımla karşılaşmamızın bir tesadüf olmadığına inanıyorum.....O en sıkıntılı, en çaresiz anımızda bize bir lütuftu....İyi ki var.... İyi ki karşılaşmışız..... Huzurunuzda kendisine sonsuz şükranlarımı sunuyor ve Dilara Hanımı herkese yürekten tavsiye ediyorum.....
     5 Beğeni    
Aysun
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Kasım.2009
TavsiyeNo: 27919
4 yaşındaki oğluma tuvalet eğitimi veririken karşılaştığım sorunların üstesinden gelemeyince bir uzmana danışma kararı aldım. Dilara hanımı internet üzerinden buldum. Randevu için kendisini aradığımda 4 yaşındaki bir çocuğu evde gözlemlemek daha doğru olur dedi. Açıkçası evimize ilk gelecegi gün panik içindeydim. Daha kapıyı açtığım anda onun o dostça gülüşü ile o panik kayboldu. İlk seansda sadece oğlumu değil aile yapımızı bile çözdü. Üzülmemem için inanılmaz ince davrandı. Seanslara başlamadan önce oğlumun göz, kulak ve nörolojik muayeneden geçmesi gerektiğini çok hasas anlattı. İhmal edersem sonuçlarının neler olacağını açıkladı ve ben gerekli muayeneleri yaptırıncaya kadar tam 8 defa aradı. ''Aysun hanım lütfen yanlış anlamayın çocuğun durumunu merak ettim, sonuç ne oldu, sakın ihmal etmeyin,lütfen sonuçları bana bildirin.'' Oğlumun teşhisi otistik bulgular olarak ortaya çıktı yani Dilara hanımın ilk seansda beni üzmeden anlatmaya çalıştığı sey. Teshis koyuldukdan sonrada aramaya devam etti, taki oğluma en doğru eğitim merkezini bulana kadar benim yerime araştırdı, tüm süreci sonuna kadar takip etti ve beni sakinleştirdi. Halen görüşmeye devam ediyoruz ve inanırmısınız biz Dilara hanımla sadece bir seans yapabildik. Bir seans için bunca emeği Dilara hanımdan başka uzman vermezdi. Kime danışacağınızı bilmiyorsanız Dilara hanımı ısrarla tavsiye ediyorum. O alacağı ücretide, övülmeyide, göklere çıkarılmayıda sonuna kadar hakediyor. Bence işini mükemmel yapan bir uzman. Kendisine minnettarım.
     10 Beğeni    
M.Gedık
14.Ekim.2009
TavsiyeNo: 27183
Dilara hanım'ı üniversite yıllarından çok daha önceleri tanıdım. Hep idealinde İNSANLAR ile ilgilenmek ve sorunlara bir çözüm olabilmek yatıyordu. Üniversite yıllarında ise, Nekadar azimli ve bir okadar da başarılı olduğuna şahid oldum. Gerek ara tezleri ve gerekse bitirme tezlerinde nekadar araştırıcı ve doğru tesbitlere ulaşmak için gayret ettiğine şahid oldum.. Sonuç olarak, Günümüzde, toplum içerisinde insanların sorunları ile ilgili iyi, kaliteli, sağlıklı bir Pisikolojik / Pegagojik danışmanlık alabileceğinizden emin olabilirsiniz.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     3 Beğeni    
Yeter
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Haziran.2009
TavsiyeNo: 24228
ben dilara hanımı bu sayfada buldum eşimden yeni ayrıldım kendim ve çocuğum için yardım istedim . benim evimde bana hizmet sunarak çocuğumun ve benim kendi ortamımızdaki doğal yaşantımızda değerlendirerek önerilerde bulunması bana ve dolayısıyla çocuğuma çok yararlı oldu. kendisine buradanda teşekkür ediyorum. kendisi çok cana yakın, güler yüzlü, arkadaş yanlısı ve yardımcı olabilecek birisi olduğuna inanıyorum. pedegog ve psikolog olarak herkese tavsiye ediyorum. ilgisi ve yardımları için bir kez daha kendisine teşekkür ediyorum
     3 Beğeni    
Pelin D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Haziran.2009
TavsiyeNo: 23799
Benim 10 yaşında 4 sınıfa giden kızım var derslerinde aşırı derecede sorunlar yaşıyordu ögretmeninin tavsiyesi üzerine pedogog aramaya başladım dilargeldigia hanımı internet üzerinden buldum ve çok da iyi yapmışım kendisi ilk evime geldiginde okadar sıcak ve samimiydiki kızımla ve benimle cok kolay iletişim kurabildi dilara hanımın eve gelmesi kimin için geldiyse onunla ilgilenmekle kalmayıp elinden geldigi kadarıyla herkese yardımcı olmaya çalışması onu herkesten ayıran cok iyi bir özelligidir kızım artık okulunda ve ögretmenlerinin gözünde daha başarılı bir ögrenci tesekkürler Dilara hanım sizi hayatımızda arkadaşımız hayat danışmanımız olarak görmekten mutluyuz
     6 Beğeni    
Emel K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mayıs.2009
TavsiyeNo: 23691
Dilara Hanım'a bu sitede yaptığım arama sonucunda ulaştım. Dilara Hanım'dan 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki kızım için yardım aldık. Kızımın sorunu derslerinde başarılı olmasına rağmen kendini yetersiz görmesiydi. Başarısız olacağını düşünüyordu sürekli. Bu sıkıntısı artınca arkasından uykusuzluk sorunu da eklendi. Ben de bu noktadan sonra kızıma bir uzmandan yardım almam gerektiğini hissettim. İnternetteki psikolojik danışman aramaları beni buraya ulaştırdı. İyiki de ulaşmışım.. Dilara Hanım'la ilk konuştuğumuz andan itibaren sanki çok yakın bir dostumla, arkadaşımla konuşuyormuşum zannettim. Kızımda Dilara Hanım'ı çok sevdi ve Dilara Hanım kızımda gerçekten büyük değişiklik sağladı. Kızım şimdi çok rahat, mutlu, güleryüzlü...En önemlisi artık kendine güveniyor... Dilara Hanım gençlerle çok güzel iletişim kurabiliyor bence. Kızıma bir doktor gibi değilde bir arkadaş gibi yaklaşması, kızımla konuşurken onu dinlediğini hissettirmesi kızımı çok mutlu etti. Unutmadan Dilara Hanım kızımla görüşmelerini kendi evimizde yaptı. Tabii bu kızımın daha rahat olmasını sağladı. Kendi evinizde sanki arkadaşınızla sohbet ediyormuş gibi. Muayenehanesine gitmiş olsaydık kızım belki biraz sıkılabilirdi... Dilara Hanım'ın evinize gelmesi daha güzel bence. Artık benim veya ailemin bir sorunu olduğunda arayabileceğim bir arkadaşım, hayat danışmanım var... Bunu bilmek bile insana huzur veriyor... Teşekkürler Dilara Hanım...
     7 Beğeni    
S.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Nisan.2009
TavsiyeNo: 21839
Ben bir dönem önce Almanya dan buraya gelip yerleşen bir iş adamıyım. Bu yeni yaşam, yeni iş alanim ve yeni sorunlar bende inanılmaz boyutta baskılar yarattı ve piskoljik yönden çok negatif etkilemişti. Bir arkadaşa danıştım ve profesyonel yardım istedim ancak karşımdakinin beni tam anlayamadığını his ettim. Belki Almanya dan gelmemin kültürel ve dil konusunda iletişim hatalarına neden olmuştu. Dilara hanımı internetten buldum. Mecidiyeköy de ki yerine gittim. Calışanları beni çok hoş karşıladılar. Dilara hanım ise bana çok yardımcı ola bildi. Bazi problemleri mi Türkçe anlatamadığım yerlerde Almanca tedaviye devam ettik. Sorunlarımi sanki aninda anlamış gibiydi. Sonuç da kendisinin sayesinde yeni enerji buldum ve piskolojik sorunlarımın çoğu çözüldü. Adeta yeniden doğmuş his ediyorum kendi mi ama tamamen düzelmiş değilim henüz. Dilara hanım ne yaptığını bilen, karşısındakinin yerine koya bilen ve çözüm yaratan bir insan. Beni ilk günden beri daima güler yüzle karşıladı ve çok sabırlıydı. Piskolojik sorunlarıma çözüm getirmesi yanında beni hep motive etti ve enerji verdi. Kendisine burdan da tekrar teşekkür etmek istiyorum. (Ek not: Bu yazım da ki kelime hataların dan dolayı özür dilerim ama Almanya da Türkce yi ancak bu kadar öğrene bildim.)
     5 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dengeli Yaşam
İmam Feyzullah Sk Cakaloğlu Ap No 13 Daire 8, 34387 Mecidiyeköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(546) 768 49 07
Telefon 2 :
0(212) 213 00 26
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1974
(46 yaşında)
Doğum Yeri
Almanya
Mezun Olduğu Üniversite
Bremen Üniversitesi/ Almanya
Mezuniyet Yılı
1999
(21 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Pdg.Dilara TUNÇ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Almanca

Dilara TUNÇ Mesleki Videolar Videoları
3 Mesleki ve Kişisel Video

01:56
Top