2007'den Bugüne 92,471 Tavsiye, 28,238 Uzman ve 19,997 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Seda ÇAKIR
Uzman Psikolojik Danışman - Ankara
Aile Ve Evlilik Terapisti

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi9 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

9

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Seda ÇAKIR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

27
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Seda ÇAKIR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Seda ÇAKIR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
İşini severek yapan, mesleğini titizlikle icra etmeye çalışan, çocukları çok seven, onların yüksek yararını düşünen nitelikli bir uzman olarak sizlerleyim..
 
Seda ÇAKIR'ın İletişim Bilgileri
Uzm.Psk.Dnş.Seda ÇAKIR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1981 (43 yaşında)
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (2002 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ankara Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2008 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Seda ÇAKIR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
0-18 yaş arası çocuk ve ergenler, evli çiftler, boşanma danışmanlığı, aile-evlilik terapisi, okul öncesi çocuk değerlendirme, anne-baba-çocuk iletişimi, çocuğu anlamak, ergeni anlamak, iyi ebeveyn olabilmek, velayet yükümlülükleri, tek ebeveynlilik, DEHB, davranış sorunları ve problem çözebilme becerisi, çocuklarda disiplin ve kural oluşturma, yemek yeme-uyku bozuklukları vs gibi pek çok konuda danışmanlık ve terapi desteği, oyun terapisi

Seda ÇAKIR Özgeçmis CV Uzm.Psk.Dnş.Seda ÇAKIR'ın Özgeçmişi
Ankara Üniversitesi PDR Bölümü
Ankara Üniversitesi PDR Bölümü Yüksek Lisans Derecesi
(Uzmanlık alanı: evlilik ve ana-babaya bağlanma)
OKAN Üniversitesi OYUN TERAPİSİ Programı
ODTÜ Aile ve Evlilik Terapisi Programı
CİSED İleri Düzey Evlilik Terapisi
Oyun Terapisi
Çocuklarda Psikolojik Testler Eğitimi (Okul Öncesi)
Ulusal ve Uluslararası Projelerde Eğitici ve Danışman
Yetişkin Eğitimi ve Kurumsal Kişisel Gelişim Eğitimleri
Evlilik ve Aile Danışmanlığı
Okul Öncesi Dönemde Yaşanılan Sorunlar
Ergenlik Sorunları
Boşanma danışmanlığı
Evlilik sorunları
İlişki Sorunları
Evlilik Terapisti
Pedagog
Uzman Psikolojik Danışman

Seda ÇAKIR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Hacer Alagöz
28.Mart.2018
TavsiyeNo: 102941
Seda Çakır; Herşeyden önce fikirlerine çok önem verdiğim benim için çok değerli ve kıymetli olan biricik dostumdur. Öngörüsü yüksek , çalışmayı çok seven , sorumluluk sahibi, deneyimleri ve işindeki profesyonelliği ile güven duygusunu, sevgisini, şefkatini, samimiyetini iç dünyasının güzelliklerini harmanlayarak karşısındakine tüm bu duyguların geçişini sağlayabilen mesleğinde çok başarılı bir danışmandır. Ve tüm kalbimle inanıyorum ki, daha birçok insanın yaşamında ışık olmaya devam edecektir. Benim ve birçok insanın sana ihtiyacı var. İyi ki varsın. Başarıların daim olsun
     2 Beğeni    
Zeynel GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mart.2018
TavsiyeNo: 102806
Seda Hanım , çok kıymetli bir psikolojik danışmandır. Eşimle aramızda yaşadığımız ve çözemediğimiz problemlerin çözülmesinde bize çok yardımcı oldu . Bu tür problemlerde ki yaklaşımını, uyguladığı yöntemlerini gerçekten çok beğendim . Samimiyeti içtenliği ve sizi dinlemesi, sizi cesaretlendiriyor ve güven veriyor. Sadece görüşmelerde değil , istediğiniz , ihtiyaç duyduğunuz an size elini uzatır ve yardımcı olur . Bu tür problemlerde yardım alacağınız kişilerde olması gereken en önemli özellik insan sevgisi ve yardım etme duygusunun olmasıdır . Bu özellikler Seda Hanım da fazlasıyla vardır . Deneyimleri ve işindeki profesyonelliği onu farklı kılıyor. Kendisine bize yapmış olduğu katkılarından dolayı çok minnettarım . Onun anlattıkları , tavsiyeleri aklımın köşesinde , yaşamıma farklı bakarak , ilişkilerimi sağlıklı yürütmeme halen yardımcı oluyor.
     3 Beğeni    
Çiğdem Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mart.2018
TavsiyeNo: 102799
Merhabalar, Seda hanımla bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştık ve harika bir bağ kurduk. Boşanmaya kesin kararlı olduğumuz bir zamanda eşimle birlikte kendisine gittiğimizde bize aile terapistliği yaptı. Bizim birbirimize hala aşık olduğumuzu ve aramızda harika bir sevgi olduğunu söyledi. Terapileri ile bunu bize kanıtladı ve hayatımızın hatasını yapmamızı engelledi. Kendisi hem mükemmel biz uzman hem de harika bir insandır. Karşısındakine değer veren onları kalpten dinleyen minik tılsımlı sözcüklerle mucizeler yaratan bir terapisttir. Onun yanında kendinizi emin ellerde güvenli ve huzurlu hissedersiniz. Size gerçek bir dost olur. Kalın sıkıcı kitaplardan öğrendiği bilgileri size öyle tatlı aktarır ki tek düşündüğü sizin mutluluğunuzdur. Onu anlatmaya cümleler yetmez. Ayrıca çocuk psikolojisi konusunda da uzmandır. İyiki varsınız Seda Hanım. Çok ama çok teşekkür ederiz size tüm yaptıklarınız için.
     2 Beğeni    
Özlem Günay
21.Mart.2018
TavsiyeNo: 102783
Seda Hanımla anaokulunda beraber çalışma fırsatı yaşadım.Cocuklarla iletişimi her zaman çok güzeldi.Her hafta bi hikaye kitabi getirir okur ve drama calismalari uygulardi.Boylelikle çocuklardaki olumsuz davranışları saptardi.Bazi zamanlarda cocukları uzaktan gözlemler ve bize yaratıcı çözüm yolları sunardı.Ayrica personel ilişkilerimizde de faydasini cok gördük.Bize her sikintili donemimizde hayata baska pencereden gorme bakisini aşıladı.Hayatimizin her anında yanimizda oldu,tavsiyeler verdi.Iyi ki tanımışim sizi.Ayrica ailemle hayatimizin her anında da size danışmaya devam edeceğiz.Sevgiyle kalın..
     3 Beğeni    
Fatma K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Mart.2018
TavsiyeNo: 102782
Kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş derler ya tam da o durumdaydık Seda hanımla tanıştığımızda.. Bir arkadaşımızın tavsiyesi ile il dışından gelip görüştük. İki gözü iki çeşme bir anne olarak Seda hanımın gülen yüzü, sakinliği,söylediği sözlerle beni yüreklendirmesiyle kendime olan güvenimi yeniden kazandım. Bir öğretmen olarak çocuğuma vermeye çalıştığım disiplinin aslında hiç işe yaramadığını, söylediğim çoğu sözün yanlış mesajlar verdiğini öğrendim. Okul öncesi dönemde çok hareketli ve okuldan hergün sorunla gelen çocuğum bir ay içinde inanılmaz hızlı bir şekilde davranış değiştirdi. Hem ev hem okulda yaşadığımız çoğu olumsuz davranış düzeldiği için daha sakin bir hayat sürmeye başladık. Yanlızca randevularımızda görüşmeyip, sorunu yaşadığımız anda destek alabildiğimiz için çözüme çok çabuk kavuşabiliyoruz. Her olaya olumlu yönden yaklaşarak farklı açılardan duruma müdahale etmemiz konusunda bize destek oluyor. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum. Çocuğumun okulu bile değişimi gözlemledikleri için diğer velilere de öneriyorlar. Teşekkürler Seda Hanım iyi ki varsınız...
     3 Beğeni    
Asya&alptug
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Mart.2016
TavsiyeNo: 86289
Hayatımızın en zor gününde bana ve çocuklarıma uzattığı yardım elıyle kendısını tanıdım ve ıyıkıde tanıdım..çocuklarıma son derece faydası olan olaylara bakış acımızı degıstırmemıze yardımcı olduğu ıcın zorlu surecı bılgısıyle ve ozverılı tutumuyla atlatmamıza yardımcı olan seda hanıma bırkez daha teşekkür eder ve herkese tavsıye ederım..ınsanların hayatlarındakı ınıs cıkıslı yollarda bır yol gosterenın olması çocuklarımın hayatında olusabılecek olumsuzlukları seda hocamın sayesınde mınımum seviyeye ındırmenın mutluluğunu yasıyorum...hayatımızdaki guzellıklerı gormemızde katkısı olan SEDA CAKIR ıyıkı varsın..emegın ıcın bır kez daha sonsuz teşekkürler.
     8 Beğeni    
Damla
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Mart.2016
TavsiyeNo: 86263
Ben 15 yaşında bir ergenim Seda abla ile uzun bi süredir tanışıyoruz ve görüşüyoruz.Hayatımın bu döneminde gerçekten bana çok büyük katkıları oldu onun sayesinde kendim için doğruyu yanlışı ayırt edip, geleceğimle ilgili planlar yapabilmem ve aile içi problemlerimi çözebilme becerim gelişti. Bana her zaman yardımcı oldu ve her konuda sağ duyulu,güleryüzlü ve ılımlı yaklaştı.mesleki açıdan çok başarılı ve bir ergenle nasıl iletişim kurulacağını gerçekten çok iyi biliyor.Şu anda daha düzenli ve planlı bir hayat düzenim olmasında çok büyük katkıları var ve mesleki hayatı boyunca birçok insana yardımı dokunacağına eminim çok teşekkür ediyorum kendisine..
     11 Beğeni    
Tuğba Aslan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80693
Anneliğin en zor anlarından biridir çocuğunuzu anlayamadığınızda ne yapacağınızı bilememek. 4,5 yaşındaki oğlumla yaşadığımız zor bir günün ardından, kurum danışmanı olarak tanıdık Seda hanımı. Sorun çözüm sonuç üçlemesini bu kadar anlaşılır anlatıp, çözümünde kendinize bu kadar inanmanızı sağlayan biri daha var mıdır bilmem. Anne çocuk iletişimi, Aile içi iletişim, Çocuk psikolojisi ve Gelişim testi hizmetleri aldığımız görüşmelerimizde tecrübeleri, yönlendirmesi ve ilgisiyle kısa sürede ışık tuttu ailemize. Her an her saat yanınızdaymış gibi hissettiren, sevgi dolu ve işinde uzman birinin yardımına ihtiyaç duyarsanız diye mutlaka tavsiye ediyorum.
     10 Beğeni    
S.D.
15.Aralık.2007
TavsiyeNo: 4706
Bir Öğretim Görevlisi Arkadaşımın öğrencileriyle yaşadığı uyum sorunu nedeni ile Seda Hanımdan yardım istedik sağolsun kendisi yoğun iş temposuna rağmen bizi her zaman bilgilendirdi.Seda Hanımın yönlendirmesi sonucu Öğretim Görevlisi Arkadaşımın öğrencileriyle arasında bir uyum sorunu kalmadı bu nedenle yeni mezun olacak iktisat kuşağında sayın Seda ÇAKIR'ın emeği büyüktür.Kendisine saygılar sunar bu toplumun Seda Hanım gibi insanlara ihtiyacı olduğunu belirtmek isterim.
     15 Beğeni    

Seda ÇAKIR'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Çocuklar için yapılan Sosyal Sorumluluk Projeleri, Çocuk ve Kadın hakları,Unicef Gönüllüsü,Spor, Hayvanlar,Doğa yürüyüşleri


Seda ÇAKIR'ın Kitap ve Yayinlari Seda ÇAKIR'ın Basılı Kitap ve Yayınları
http://pedagogcablog.weebly.com/ blog sayfam...

Seda ÇAKIR'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
UNICEF
TÜRK PDR Derneği
YÖRET
ZİÇEV
DEHB ve Öğrenme Güçlüğü Derneği

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Dnş.Seda ÇAKIR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1981
(43 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
Mezuniyet Yılı
2002
(22 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ankara Üniversitesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans (2008 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Dnş.Seda ÇAKIR Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Seda ÇAKIR Mesleki Videolar Videoları
-

18:55
Top