2007'den Bugüne 92,309 Tavsiye, 28,219 Uzman ve 19,978 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Ferhat AKPINAR
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul

Ferhat AKPINAR Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ferhat AKPINAR Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

16
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ferhat AKPINAR'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ferhat AKPINAR'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Ferhat AKPINAR'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
İstanbul Aydın Üniversitesi
Beşyol Mah. İnönü Cad. Küçükçekmece/Sefaköy 
İstanbul
Uzm.Psk.Ferhat AKPINAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kurumsal whatsapp hesabı Kişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1983 (41 yaşında)
Doğum Yeri : Üsküdar
Mezun Olduğu Üniversite
Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji (2007 Mezunu)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Adli - Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2010 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ferhat AKPINAR Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin Psikoterapisi

Psikodinamik Psikoterapi
--Rüya Analizleri
--İmgelem Terapi
--Tematik Algı Testi
--Rorschach
Pozitif Psikoterapi
Analitik Psikoterapi
Şema Terapi

--Kişilik Bozuklukları (Borderline, Narsisistik, Antisosyal vb.)
--Nevrotik Bozukluklar (Anksiyete, OKB, Depresyon, Konversif Bozukluklar, Fobiler vb.)
--Psikotik Bozukluklar (Destekleyici Psikoterapi)
--Yeme Bozuklukları (Anoreksiya, Blumia)
--Dissosiyatif Bozukluklar
--Duygudurum Bozuklukları (Bipolar I, Bipolar II, Distimi, Major Depresyon)
--Travma ile İlişkili Bozukluklar
--İlişki Sorunları
--Davranım Bozuklukları

Ferhat AKPINAR Özgeçmis CV Uzm.Psk.Ferhat AKPINAR'ın Özgeçmişi
ÖZGEÇMİŞ
Lisans eğitimini 2002-2007 yılları arasında Yakın Doğu Üniversitesi İngilizce Psikoloji (Tam Burslu) bölümünde, yüksek lisans eğitimini 2007-2010 yılları arasında Maltepe Üniversitesi Klinik & Adli Psikoloji Çift programında “Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Bireylerin Öfke Tarzları ve Saldırganlık Davranışı Üzerine Bir İnceleme” isimli tezini yazarak tamamlamıştır. Doktora eğitimine 2020 yılında başlamış olup eğitimi halen devam etmektedir. Tüm klinik ve poliklinik stajlarını Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Psikiyatri Servisinde yapmış olup, sonraki süreçlerde psikiyatri klinikleri, psikoterapi merkezleri ve özel hastanelerde Klinik Psikolog olarak çalışmıştır...[Devamı...]

Ferhat AKPINAR Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
K.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
YENİ28.Mart.2024
TavsiyeNo: 127597
Her insanın akışta kalamadığı, içinde bulunduğu mutsuzluğun nedenini bilemediği, yarınlara karşı umutsuz olduğu dönemler olabilir. İşte ben de tam bu dönemde uzun araştırmalarım sonucunda Ferhat Bey'i buldum. Yaklaşık 1 yıldır kendisinden terapi alıyorum ve devam ediyorum. Bu bir yılda mutsuz olduğum yerlerden ayrılma cesaretini, kendimi ne kadar tanımadığımı, kendimden ne kadar kaçtığımı öğrenmeme yardımcı oldu bana. "Ruhunuzu bedeninizde misafir etmeyin..." içinde bulunduğum durumu özetleyen en güzel cümlelerinden sadece biri benim için. Anksiyetelerimin yerine kendime olan inancımı koydum onun sayesinde. Her seansımızda prangalarımdan kurtulmama yardımcı oldu bana ve ben kendime bir adım daha yaklaşırken buldum kendimi. Bir yıllık yolculuğumuzda ağlamalarımla, gülmelerimle, sabote etmeye çalıştığım tüm anlarda bile ayna oldu bana. Şimdi ise sevmeye çalıştığım bir kendim, neyi neden yaptığını bilen bir zihnim ve duygularını kabul eden biriyim onun sayesinde. Gözümün önündeki perdeyi kaldırmama yardımcı olduğu için, beni kendimle tanıştırdığı ve yarınlara daha umut dolu bakabilmeyi bana öğrettiği için kendisine minnettarım. Belki yine düşer, yine ağlar yine yara alırım ama artık biliyorum. Kendim yaralarımı sarmayı öğrendiğim ve kendimden kaçmadığım sürece her şey daha kolay olabilir... Samimiyeti, mesleğine olan aşkı, şeffaflığı, danışanlarına olan nezaketiyle işini en layığıyla yapan biri kendisi. Tüm samimiyetimle herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
E.Y.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2024
TavsiyeNo: 127422
Bir arkadaşımın yönlendirmesi üzerine Ferhat Bey'le tanıştım. Daha öncesinde yapıma ve beklentilerime hiç uymayan bir terapi sürecinden geçmiştim. Bu nedenle başlangıçta biraz gergin ve güvensiz bir bakış açım vardı. Ama kendisiyle ilk konuştuğumuz günden beri profesyonelliği, kritik konuları yılmadan takip etmesi, güler yüzü, nezaketi ve empatik yaklaşımı sayesinde birlikte çok yol aldık. Mesleğine olan bağlılığı, akademisyenlik vasfı ve insanlara yaklaşımını da denkleme eklediğim zaman; iyi ki yollarımız kesişmiş diye düşünüyorum. Duygudurum bozukluklarını elbette kimse yaşamasın isterim, fakat içinde bulunduğumuz zaman ve koşullar malum; bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz noktada Ferhat Bey'le terapiye başlamanızı can-ı gönülden tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Ekim.2023
TavsiyeNo: 126646
Bir arkadaşım bana psikoloğa gitme deneyiminden bahsetti. İlginç bir hal aldı ve kendimi anlamak için randevuya gitmeye karar verdim. Bir soru vardı ama birkaçı çözüldü. Dürüst olmak gerekirse, bu kadar derine inmek zorunda kalacağımı ve değişikliklerin bu kadar hızlı gerçekleşeceğini beklemiyordum. Ferhat Bey hayatımda çok doğru, ustaca, etkili bir şekilde elimden tutuyor. Ve 3-4 seans sonrasında sorunum çözüldüğünde (başlangıçta yaşadığım sorun değil), hayatım boyunca yaşadığım “sis dağıldı” gibiydi! hayat – Bunun bir sihir olduğunu düşündüm! Bunun için ve daha birçok anlaşılır şey için Ferhat Bey'e minnettarım. Yüksek düzeyde profesyonelliğe dikkat çekmek isterim; konuşmayı hangi yöne götürmesi gerektiğini sormanın gerekli olduğunu hissetti. Zamanla daha önce olmayan bir hafiflik hissettiğimi fark ettim. Psikolog kelimesinden korkmamanızı ve çoğu zaman düşündüğümüz gibi çok aptalca olsa bile herhangi bir sorunuz varsa Ferhat Bey'e başvurmanızı öneririm. Bir psikologla çalışmak ileriye doğru bir adımdır.
     3 Beğeni    
M.B.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2023
TavsiyeNo: 126642
Ferhat hocayı annemin arkadaşının tavsiyesi üzerine buldum. İlk tanışmaya gittiğim gün kendisi bana hayat hikayemi anlatmamı istemişti ancak ben rahat bir şekilde anlatamadığım halde rahatlamamı sağlamıştı ve kendisi bana güven duymamı sağladı. Sürecimizi ilk aşamalarda analiz edip ondan sonra yol haritası yapma şekilde devam etti ve şu anda ise uygulama aşamasına geçtim. Bundan öncesinde iki farklı psikolog ile görüşmüştüm ancak diğerlerinde anlık veya kısa bir süre kendimi iyi hissedip sonrasında ise hayatımdaki sorunları ve şikayetlerimin çözüme ulaştıramadığımı gördüm. Ancak Ferhat hocada bu durum farklı gelişti çünkü uzun bir süre beni tanıma evresiyle geçirdi ve bana verebileceği tavsiyeler ve görüşleri hakkında kendisi de benim için uğraşması iyi anlamda beni etkileyen faktörler oldu. Örnek vermek gerekirse bana tavsiye ettiği kitaplar ve filmler hayata bakış açımı bir nebze olsun yönlendirmemi, başka hayatların nasıl mücadele ettikleri ve yeni bilgiler elde etmemi sağladı. Kendisinin birçok farklı klinik tecrübeye sahip olması ve yeni tecrübelere açık bir kişi olması ise onu her daim alanında uzman bir klinik psikolog yapıyor ve yapacaktır. Kendisi her daim güler yüzlü, arkadaş canlısı, iyimser bir kişiliği olup ancak gerçeklikten ve rasyonellikten sapmayıp hayal satmayan bir kişi olması kendisine olan güvenimi her zaman tazeleyen birisidir. Yanında çalışan kişilerin ise her daim güler yüzlü ve kibar olmaları çalıştığı yerin sade bir mekan olması iyi faktörlerdendir. Cümleme son verirken iyi ki Ferhat hoca gibi bir danışana sahip olmam kendimi iyi hissettiriyor ve sorunlarımı çözmeme bilgeliği sayesinde yol gösterip onları, o sorunlarla yüzleşebilmem, başarılı olmam ve gerçek beni tanımamı sağlaması gerçekten böylesi bir psikoloğu tanımam benim için büyük şans olmasıdır. Bu yazıyı okuyup gidecek kişilere Ferhat hocayı şiddetle tavsiye ederim ve profesyonel bir klinik psikolog olup ayrıca sizinle iyi bir arkadaşta oluyor.
     3 Beğeni    
Kerim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2023
TavsiyeNo: 126641
Ferhat beyle, kızım için aldığımız çocuk terapistimşz aracılığıyla tanıştım. Özgüven eksikliği ve çevremdeki kişilere hayır diyememe öfke kontrolsüzlüğü aynı zamanda karşılaştığım sorunlar ile başedebilmek için içimde o gücü bulamıyordum. Eşimle çok fazla fikir ayrılıkları yaşıyorduk. Bazı seanslara eşimle beraber bazen yalnızca eşim katıldı. Yazdığım sorunlar gözle görünür bir şekilde çözüme kavuştu.Anlattığım olaylara karşı tavrı, yaklaşım tarzı, sakinliği, olayları analiz etmesi, bilimsel olarak yaklaşması, samimiyeti olaylara yaklaşım tarzımı etkilemede çok büyük bir etken oldu. Akademik kariyerine kendisine ve karşısındaki saygısına ve bunları duruşuyla sergilemesi kendisine olan saygınızı dahada arttırıyor. İnsan gelişime öğrenmeye herzaman açıktır. Kendisinin bunlardan çok iyi yararlandığını ve halen bu konuda çabaladığının farkındayım. Duruş sahibi, iyi bir dinleyici, işini iyi yapan çok iyi bir profesyonel. Asistanı igili, ulaşılabilir, kibar olması ve ayrıca ofisin dizaynı ve temizliği çok güzeldi.
     4 Beğeni    
Gamze Nur Ü.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2023
TavsiyeNo: 126639
Yaklaşık 8 yıldır çözemedigim sorunlarımdan dolayı kendisiyle karşılaştım. İyi ki de karşılaştım . Şimdi o sorunlarimdan eser bile yok . Psikiyatrist ile işbirliği yaparak hareket etmesi ,beni anlaması , dinlemesi , anlayışı her şeyiyle çok iyi bir uzman . Keşke daha önce karşılaşsaydim kendisiyle . 4. Seansimda bile o kadar büyük bir değişiklik oldu ki bende . Kendimi çok iyi hissediyorum . Her şey daha da iyi olacaktır . Ferhat beye çok güveniyorum . Onunla her şeyi konuşabiliyorum.daha ilk seansta bile o güveni hissedebiliyorsunuz.
     3 Beğeni    
Bilge S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ekim.2023
TavsiyeNo: 126638
Sayın Ferhat Akpınar’dan yaklaşık 7-8 aydır süren ve mevcudiyette hala devam eden psikolojik destek almaktayım. En karmaşık ve kaygı dolu bir dönem içinde iken başlamış olduğum destek süresinde, sürece dair göstermiş olduğu hassasiyet ve bu süreç içindeki konuya dair yaklaşımı için öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Kendimdeki tıkalı noktalar ile yüzleşmem ve bu noktalara olan yaklaşımımı gözlemlemem için yaşamımda yerinde ve doğru zamanda harika bir fırsat oldu. Sürekli yaşanan hayatın iyi kötü süprizlerinde oluşan duygu dalgalanmalarıma karşı güçlü durmamı ve buradaki farkındalıklarımı görmeme olanak sağlaması, oradaki duygularla savaşmamı kolaylaştırdı. Psikolojik destek çoğu zaman insanı korkutur, “neden almalıyım?” “Benim ihtiyacım yok ki” diye cümleler ile kendimizi engeller ve hayatın içindeki zorlu durumlar içinde kayboluruz. Halbuki alacağımız destek, bizim bu durumlarda daha kolay ilerlememizi ve daha bilinçli, sağlıklı bir yaşam sürdürmemiz için öncüdür. Bunun için en önemli nokta, bu süreci doğru ve güvenilir bir kişi ile ilerletmektir. Ferhat Akpınar, bu anlamda güvenilirliği, konuları ele alışı, dinleyişi ve desteği ile tavsiye edeceğim en doğru kişi olduğunu düşünüyorum. İhtiyaç olduğunu düşündüğünüz anda kendisinin kapısını çalabilirsiniz. O kapı tüm içtenlik ile açılacağına hiç kuşkunuz yok olmasın.
     3 Beğeni    
Banu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125951
Ferhat Bey'den 6 ay kadar düzenli terapi aldım. Donanımı, uzmanlığı, köşeye sıkıştıran soruları :), isabetli tespitleri, ihtiyaç duyduğumda ulaşılabilir olması, ilgiyle dinlemesi, farklı yöntemlerle kendimi anlamama kapı açması, çok sıkılgan ve kaçmaya hazır bir danışan olan beni kazanması :), ödevleri ve sıkı takibiyle bende üst düzey farkındalık ve dönüşüm geliştirdi. Kendisine içten teşekkürlerimi iletiyorum. Hala eski ofisinin önünden geçtiğimde kendisini sevgi ve saygıyla anarım. Daha nice danışanlara ışık olması dileğiyle..
     5 Beğeni    
Yusuf
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125928
Ferhat Bey'le geçirdiğim süre boyunca çok memnun kaldım ve gerçekten önemli ilerlemeler kaydettim. Terapi sürecimdeki deneyimim oldukça olumlu ve destekleyiciydi. Ferhat Bey, sağladığı güvenli ve anlayışlı ortam sayesinde duygusal zorluklarımı rahatlıkla ifade etmemi sağladı. Kendisi, samimi ve empatik bir şekilde benimle iletişim kurdu ve her seansımda benim için zaman ayırdı. Ferhat Beyin anlayışlı tavrıları benim için gerçekten büyük bir avantaj oldu ve düzenli olarak terapi seanslarına katılıp ilerlemeyi sürdürebildim. Ferhat Bey, deneyimli ve uzman bir profesyonel olarak, sorunlarımı anlamak ve çözüm odaklı yaklaşımlar sunmak konusunda beni yönlendirdi. Kendisi, her seansımda benimle birlikte hedefler belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için büyük bir özen gösterdi. Terapi sürecim boyunca kendimi daha iyi anlamaya başladım ve Ferhat Bey'in sağladığı destekle birlikte kişisel gelişimimde büyük ilerlemeler kaydettim. Ferhat Bey, beni motive ederek, güçlü yönlerimi keşfetmemi sağlayarak ve yeni beceriler kazanmamı destekleyerek bana yardımcı oldu. Sonuç olarak, Ferhat Bey'le olan deneyimim harika oldu. Kendisi profesyonel yaklaşımı, anlayışı ve destekleyici tutumuyla gerçekten fark yarattı. Şiddetle tavsiye ediyorum ve başkalarına da terapi hizmetlerini denemelerini öneriyorum.
     2 Beğeni    
Uğur
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125919
Ferhat Bey ile tahmini 5 ay kadar önce iletişime geçme fırsatım oldu ve seansa başladık. İlk kez online seans gerçekleştirdim. Daha doğru bir ifade ile hem ilk psikolojik seansımı hem de ilk online seansımı Ferhat Bey den aldım ve devam ediyoruz. Psikolog olarak işini çok iyi ve severek yaptığını ilk seanstan itibaren fark ediyorsunuz. Kesinlikle sizi içten, objektif, dürüst bir şekilde anlıyor, bunu fark ettiğinizde ise beni “kimse anlamıyor “ sözü tarih oluyor =). Seansın nasıl bittiğini anlamıyorsunuz açıkçası bunu seans aldığınızda fark edeceksiniz. Ferhat Bey size ve çevrenizdekilere kesinlikle iyi gelecektir. Çevreniz, aileniz, eşiniz, dostunuz, arkadaşınız… sizdeki olumlu değişimi gördüklerinde doğru Uzmandan Psikolojik destek aldığınızı idrak edeceksiniz. Teşekkürler Ferhat Bey.
     3 Beğeni    
K.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Temmuz.2023
TavsiyeNo: 125916
Mükemmel bir uzman, psikologdur. İhtiyaçlarınızı çok iyi anlar ve ona göre bir çözüm sunar. Siz hiç anlamadan bir şekilde iyileşirsiniz farkındalığınız artar. İşini tutkuyla yapan seven hastasına değer veren çok kıymetli bir insan. Güleryüzlü ilgili ve egosuz. Ne zaman danışmanlık almak isterseniz isteyin ya kendisi ya asistanları hemen dönüş sağlar ilgilenir. Ofisi de çok temiz konforlu bir alan. Uzun süredir danışmanlık aldığım bir uzman. Sorunları olan herkese tavsiye ediyorum. Kendisi çok iyi bir başlangıç.
     4 Beğeni    
Cgdm
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Aralık.2010
TavsiyeNo: 38176
'Mükemmel insanların, aksayan tarafları daha çok göze batar' . Aksayan tarafınız sadece yaşınızın genç olmasıydı. İlk etapta acabamı dedirtmedi değil. Sizin için bu mantığı gönül rahatlığıyla savunabilrim ki olgunluk, alınan yaşla değil tecrübelerden alınan derslerle ölçülürmüş. Sizden önce gittiğim psikiyatr o kadar mekanikti ki seans dakikalarını sayar hale geldik ;çünkü tek yaptığı buydu . İnancımı da yitirmiştim bu mesleğe.Sizi iyi ki tanımışım demekten alıkoyamıyorum kendimi. Hiç tanımadığınız insanların sorunlarına bu kadar sahip çıkılacağının şaşırtıcı bir ispatıydınız .Bu danışan için çok özel ve güven verici bir duygu. Kötümser tarafımla ve korkularımla geldim size. Aslında, iyimser hiçbirşeyin kalmadığını ispatlamaya belki de.Ama iyileşmez, derinleşir dediğim yara kabuk bağlamaya yüz tuttu ve çok kısa zamanda iz bırakmadan kapanacağını biliyorum.bu mucizenin sahibi sizsiniz. Anlayışınız, samiyetiniz ve bana hayata farklı bir açıdan bakmayı öğrettiğiniz için teşekkür etmek az kalır.Mütevazi insan meyve ağacına benzer,meyve dalının yere eğilmesi meyvesinin çokluğundandır.Ne mutlu ki size bu bol meyvelerden verip, hayatın güzel taraflarını tadmalarını sağlayacağınız nice insanlar olacak ..sanırım tavsiye ediyorum demenin manası yok artık ...
     34 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İstanbul Aydın Üniversitesi
Beşyol Mah. İnönü Cad. Küçükçekmece/Sefaköy 
İstanbul
Uzm.Psk.Ferhat AKPINAR internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 308 24 39  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1983
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Üsküdar
Mezun Olduğu Üniversite
Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2007
(17 yıl önce)
Yüksek Lisans
Maltepe Üniversitesi Adli - Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2010 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kurumsal whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel instagram hesabı

Uzm.Psk.Ferhat AKPINAR Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Ferhat AKPINAR Mesleki Videolar Videoları
-

11:42
Top