2007'den Bugüne 92,543 Tavsiye, 28,255 Uzman ve 20,012 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Meryem Gül EREN
Psikolog - İstanbul
Psikolog /Çift/İlişki Terapisti /Aile Terapisti/EMDR Terapisti

Meryem Gül EREN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi39 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

39

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Meryem Gül EREN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

43
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Meryem Gül EREN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meryem Gül EREN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Aygün Tuçe ATAŞUzm.Psk.Aygün Tuçe ATAŞ
Meslektaş olarak kendisini 11 yıldır tanırım. Onunla tanışmayı; Hocamız Tevfika Hanımın verdiği Rorschach testi eğitimlerine borçluyum. O zaman eğiti...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
"UMUT,İNSANI UYANDIRAN BİR RÜYADIR." (Aristo) Umudun güneş gibi ısıtıp aydınlattığı bir dünya dileğiyle...Merhaba
 
Meryem Gül EREN'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Psikoloji Elika Danışmanlık Merkezi
Zuhuratbaba Mh. Tevfik Sağlam Cd. Murat Apart.5/4 Dikilitaş Bakırköy
İstanbul
(Bakırköy Sadi konuk devlet Hast incirli cadde arasında)
Psk.Meryem Gül EREN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(Psikoloji ELİKA)
Telefon 2 :
(Ofis Tel)
Telefon 3 :
(Mesleki Tel)
Kişisel facebook hesabıKişisel twitter hesabıKişisel googleplus hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1968 (56 yaşında)
Doğum Yeri : Gündoğmuş/Antalya
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü (2003 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Meryem Gül EREN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
HAMİLELİK VE DOĞUM SONRASI DEPRESYON,KAYGI BOZUKLUKLARI
MENAPOZDA PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK
KÜRTAJ, DOĞUM KORKUSU
YAS/KAYIP DANIŞMANLIĞI
TRAVMA SONRASI STRES BOZUKLUĞU
AKUT STRES BOZUKLUĞU
PANİK ATAK
DUYGU DURUMU BOZUKLUKLARI
ÖFKE KONTROL SORUNU
OBSESİF KOMPULSİF BOZUKLUK(OKB)
YEME BOZUKLUĞU
KAYGI BOZUKLUĞU
EVLİLİK ÖNCESİ DANIŞMANLIĞI
EVLİLİK DIŞI İLİŞKİ SORUNLARI
BOŞANMA DANIŞMANLIĞI
AİLE İÇİ ŞİDDETE YÖNELİK SORUNLAR
AİLE-EVLİLİKTE ALKOL/MADDE BAĞIMLILIĞI
EŞLER ARASI İLİŞKİ SORUNLARI

Meryem Gül EREN Özgeçmis CV Psk.Meryem Gül EREN'in Özgeçmişi
EĞİTİM :

• Lisans Eğitimi : İstanbul Üni. Edebiyat Fakültesi/Psikoloji 1999 - 2003

• Lise Eğitimi : Antalya Sağlık Meslek Lisesi 1982 - 1986

İŞ DENEYİMİ :
Elika Psikoloji Danışmanlık Merkezi Kurucusu ve EMDR Terapisti olarak 2013 Aralık ayından bu yana çalışmaktadır.

• Ortam Ruh Sağlığı ve Yedikule Psikiyatri Merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.2010

• Kılavuz Eğitim Danışmanlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde 3 yıl Eğitim Koordinatörlüğü, 2 yıl Sorumlu Müdür ve Psikolog 2004 – 2010

• Akdeniz Psikiyatri ve psikoterapi merkezinde Psikolog/Terapist 2007 – 2012

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Özürlünün Toplum İçinde Rehabilitasyonu Projesinde Psikolog 2003 - 2004
...[Devamı...]

Meryem Gül EREN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Sedanur ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Mart.2022
TavsiyeNo: 123272
Terapiyi eşime dostuma anlatırken,kendime uzattığım en güzel yardım eli olarak tanımlıyorum. Vermiş olduğum en güzel karar. İhtiyacım yok sandığım günleri tümüyle silmek istiyorum. Kendime bu kadar yakından bakabilmek, zihnimle bağlantıda olmak, anılara dokunmak , hissetmek, farketmek,affetmek ….. mucizevi. EMDR a gelirsek, o bir yolculuk. Zihin yolculuğu. Kendimi kimi zaman 3, kimi zaman 15 yaşında bulduğum garip bir deneyim. Kokularını bile hissettiğim anıları kontrol altında tekrar tekrar yaşamak. En derindeki acılarımı görmek, korkularımla yüzleşmek. Sonra bizim tabirimizle sihirli değneğin (emdr da kullanılan göz takibi aleti) ve Meryem hanımın o an oldukça zor gelen sorularıyla an’a dönüş. Yetişkin tarafının bir anda olayı ele alması ve mutlu son. Zihinden ayak uçlarına akan bir enerji. Ve bu yolculukta bana eşlik eden;bazen anne,bazen iyi bir öğretmen,bazen çok yakın bir arkadaş ama çoğu zaman nereye koyacağımı bilemediğim Meryem hanım.Teşekkür ederim, kendim olmama daha çok yakınlaştırdığın için. Ve umarım 😌herkes birgün bu deneyimi yaşar.
     4 Beğeni    
Yeşim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Nisan.2021
TavsiyeNo: 119968
Merhaba, Meryem Hanım ile çok zor bir sürecin ortasında tanıştım. Lohusalık sendromu tüm yeteneklerimi ve yaşam becerimi elimden almış, bir daha asla tek başıma hiçbir iş yapamayacakmış ve hiçbir işe yaramayacakmış gibi hissediyordum. Bebeğimle asla yanlız kalmak istemiyordum. Bir sorun olursa tek başıma başa çıkamam diye. Ama öte yandanda onu kimseyle paylaşmak istemiyordum. Günlük işlerimi yapmakta zorluk çekiyor ve iletişim kurma becerimi tamamen kaybetmiştim. Kimseyle konuşmak istemiyordum, bana önyargı ile yaklaşaçaklar düşüncesiyle. Meryem Hanım, sabırla, özveriyle ilmek ilmek yeniden kaybettiğimi düşündüğüm yeteneklerimi yerine getirmeme yardımcı oldu. Beni dinlerkenki yüz ifadesindeki güvendesin hissini herbir hücremde ayrı ayrı hissettim. Uyguladığı tekniklerden gördüğüm faydayı daha önce destek aldığım hiçbir seansta bulamamıştım. Yavrum şuan 4 yaşında ve herkes tarafından taktir edilen bir çocuk . Ben ona ek gıda nasıl hazırlarım düşüncesinden, bugün ne keşfetsek, daha farklı neler yapsak seviyesine geldim. Böyle yaparsan nasıl ANNELİK yaparsın denilen kadından örnek gösterilen, sabırına hayran olunan bir kadın oldum. İş hayatına geri döndüm. Bir kadın olarak özbenliğimi keşfetmeme ve onu geliştirmeme yardımcı oldu. Her danışmaya gittiğimde o ve ekibi beni gülen yüzleri ve güven veren sıcaklıklarıyla karşıladı. Hayatım boyunca unutamayacağım iyiliklerin mimari. Herşey için çok teşekkür ederim.
     1 Beğeni    
Elif
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mart.2021
TavsiyeNo: 119259
Merhabalar, Meryem Hanım ile 2019 Eylül ayında tanıştım. Yaklaşık 13-14 yaşımdan beri psikolojik sıkıntılarım vardı, çok fazla psikoloğa ve psikiyatriste gittim. Psikolog seçiminin çok önemli olduğu kanaatindeyim çünkü doğru bilgi birikim ve uygulama tekniği olmadan, terapi sürecinizi aksatmasanız dahi hüsranla karşılaşabilirisiniz. Psikolog olan kuzenimin Meryem Hanım’a beni yönlendirmesi ile kendisinden destek almaya başladım. Yani doğru kişiyi 29 yaşımda buldum diyebilirim. Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri olduğunu düşünüyorum. Kısaca kendi hikayem ve deneyimimden bahsetmek isterim: Anne baba travmaları ile dolu olan bir çocukluğun etkileirni genç bir birey olarak günlük hayatımda ağır bir şekilde yaşıyordum. Babamın yılllar evvel vefatı, annenmin bencil yaradılışı ve beklenmedik bir şekilde gidişi buzdağının sadece görünen kısımlarıydı, herkesin gözünün görebildiği ve yorumlayabileceği kısımlar. Kendimde fark ettiğim öne çıkan sorunlar; güvensizlik, yetersizlik, sevgiye layık hissetmemek, değersiz hissetmek, hayatının her alanında onaylanma ihtiyacı duymak vb. idi. Dışarıdan görünen karnı doyan ve sırtı üşümeyen biri olarak sorunsuz olmam gerekirdi. Bir de sorunsuz olamadığım için hissettiğim ekstra yük, suçluluk duygusu, bitmek bilmeyen bende bir sorun, eksiklik var düşüncesi..Bunların hepsi aslında size içinden çıkmanın giderek güç olduğu bi döngüye sürüklüyor. Insanın en büyük savaşı gerçekten kendisi ile olan savaş, çok doğru. Meryem Hanım ile terapilerimizi aksatmadan gerçekleştirdik, çoğunlukla EMDR yöntemi ile ilerledik. Kendisinin uzmanlığı sayesinde, aslında kafamda birbirleri arasında bağ kuramadığım şeyler birleşti, benim büyük resmi görmemi sağladı. Çözmek istediğim konuların ana kaynaklarını bulup onları düzelterek şikayetlerimi çözüme kavuşturdu diyebilirim. Özellikle travmatik durumlarda kendisinin EMDR uygulamasının nokta atışı bir tedavi olduğunu bizzat deneyimledim. Şu an ayakları yere sağlam basan, cesur, ne istediğini bilen, sevgi dolu, mutlu ve huzurlu, şükreden, tam hisseden, kendinden razı bir birey olarak tanımlayabilriim kendimi. Bence bu dünyada herhangi bir şey ile değişilmeyecek kadar değerli bir tanımlama. Hocama tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Umuyorum ki, kendisinde bir nebze de olsa terslik, yolunda gitmeyen bir şey olduğunun farkında olan herkes bu adımı atar ve kendini hayatı çok daha dolu, hak ettiği gibi en güzel noktada yaşayabileceği bir yere taşır. Sevgiler.
     1 Beğeni    
Fatma
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Eylül.2020
TavsiyeNo: 116723
Sayın,Meryem GÜl Eren kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. İyi ki hayatıma girdiler iyi ki kendilerini tanıdım. Mesleki bilgisi mesleki açıdan kendini her zaman geliştirmesi ve bu bilgilerle bizlerin hayatlarında dokunup harikalar yaratması tartışılamaz. Hayatıma aldığım en değerli en güvenilir ve en enlerden biri. Kendileri gibi insan hayatına dokunan ve harikalar yaratan psikolog değerlerin artması arzusu ve isteğindeyim. EMDR Terapi alanında hariklalar yaratığında kendim bizzat şahittim. Zor anlarımın sırdaşı Meryem Hanım iyiki varsınız ve iyiki ben sizi tanımışım. Sonsuz teşekkürler her şey için.
     1 Beğeni    
Gözde
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ağustos.2020
TavsiyeNo: 116148
Merhabalar Meryem Hanım’dan 1 yılı aşkın süredir Kendi içsel yolculuğum için destek alıyorum. Oldukça güzel bir süreç ve gelişim kaydettik. Başlangıc ile şuan ki gözde arasındaki farkı hem ben hemde cevrem tarafından fark ediliyor olması oldukça pozitif hissettiriyor.Herkesin sosyal hayatında Zaman ayırdıgı bir hobisi yada sosyalleşmek adına para yatırdığı bi alan muhakkak vardır. Kendimize yapıcağımız en büyük iyiliğin bu anlamda haftada 1 kez kaliteli bir zaman dilimi geçirmek olduğunu şiddetle tavsiye ediyorum:) Bakış açımızı değiştirmek bizi özgürleştiriyor. Zaman zaman EMDR terapi ile devam ediyoruz. Normal süreçlerden olayları daha hızlı algılama ve sonuclandırmamı saglıyor. Kendisine teşekkür ederim.
     1 Beğeni    
Baran CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Ağustos.2019
TavsiyeNo: 110893
İyi günler dilerim. Meryem Hanımla bundan iki sene evvel yine bu site aracılığıyla , danışanlarının güzel yorumları vasıtası ile tanıştım. Buradan herşeyi anlatamam ama onunla tanışmak hayatımın dönüm noktasıydı diyebilirim. İki ay tanışma seanslarından sonra EDMR seanslarına geçince birçok unuttuğum , beni rahatsız eden ama nedenini bilmediğim, beynimin en ücra yerlerinde saklanan olumsuz anılarımın hepsini hatırlayıp o ana kadarki bütün sorunlarımı çözmemde bana yol gösterici olduğu için sonsuz minnet duyuyorum. Travma sonrası stres bozukluğum, öfke patlamalarım, her zaman kendimi kurban rolünden çıkaramamam gibi birçok sorunu birlikte çözebildigim bir insandır kendisi. Artık insanların gözlerinin içine sevgiyle bakıp daha iyi bir insan olabildiğim için sonsuz kere teşekkür ederim. Hakkınızı hiçbir zaman ödeyemem, sizi çok seviyorum herşey için teşekkür ederim iyiki varsınız.
     1 Beğeni    
Umut ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110577
Meryem Hanım ile daha önce gördüğüm psikiyatrik tedavi sonrasında Psikiyatr Doktordan aldığım tavsiye üzerine tanıştık. Dolayısıyla zaten tavsiye edilen biri olarak karşıma çıkmıştı :) Kendisi atlattığım hastalık sonrasında meslek yaşamının ona kattığı tecrübe engin bilgi ve tedavi perspektifinde bana doğru tedaviyi uygun şekilde uygulayarak olabilecek en kısa sürede teknolojinin de sağladığı avantajı kullanarak hastalığımı çözüme kavuşturdu. Sonuç olarak sayesinde sosyal, iş ve aile anlamında hiç bir eksikliğim olmadan hayatıma devam edebiliyorum.
     2 Beğeni    
Danışan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Temmuz.2019
TavsiyeNo: 110418
Merhaba, Meryem Hanım'dan 8 yıldır ara ara farklı zamanlarda, zor dönemlerde, destek aldım. 8 yıldır memnuniyetle gittiğim ve hayatımda dönüm noktası diyebileceğim farkındalıklara ulaşmamı sağlayan Meryem Hanım bu yıl beni EMDR ile tanıştırdı. (Eye Movement Desentization and Reprocessing, Türkçesi: Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme). Açıkçası ilk duyduğumda mantığıma hiç oturtamadığım ve nasıl işe yarayabileceğini anlayamadığım bir yöntemdi. Ancak Meryem Hanım'a olan güvenimden dolayı ön yargısız bir şekilde bu sürece başlamayı seçtim. Çocukluktan kalan belki de küçük gibi görünen bazı anıların bile hayatımın 30'lu yaşlarında bile aldığım kararlara ve davranışlara yansıdığını görmek benim için hayret verici oldu. Sonrasında, EMDR ile bir anı üzerine çalışırken, öyle bir sonuçla karşılaştım ki, yarattığı sonuca kendim bile inanamadım ve çok heyecanlandım. Tabi ki geçmişi değiştiremiyoruz ama bu tecrübelerimize bakış açımızı değiştirebilmek, bugüne kadar sarkan etkilerini kontrol altına alabilmek müthiş birşey. Kendimizi yetişkin zannediyoruz fakat yetişkin görünümlü çocuklarız aslında. Çocukluktaki travmalarımızı, acılarımızı, kırıklıklarımızı hala yaşamaya devam ediyoruz. EMDR'la bunları aşabilmenin mümkün olduğunu gördüm ve çok mutluyum. Yapmanız gereken tek şey, ön yargısız yaklaşmanız, sürece ve danışmanınıza güvenmeniz, sabırlı ve kararlı olmanız. Meryem Hanım'a çok çok teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Nisan.2019
TavsiyeNo: 109164
Meryem Hanımla tramvalar, korkular ve EMDR üzerine yaptığımız görüşme sonrasında seans almaya karar verdim. İlgili, objektif ve oldukça anlayışlı biri, halen devam eden seanslarımda hayatım boyunca nedenini anlamadığım öfkelerimin, korkularımın nedenini EMDR ile anlamak, günlük hayatta yaşadığım birçok olayın temelinde derinlerde yatan nedenleri bulmak için yaptığı çalışmalar çok güzel sonuçlar veriyor. Meryem Hanımı bulduğum için çok mutluyum. Geçmiş tramvaları olan ya da anlaşılamaz karmaşık duygular yaşayan, kendini anlamak ve değişmek isteyen kişiler için EMDR'ın etkili bir terapi olduğunu düşünüyorum ve Meryem Hanım'ı kesinlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Sermil
3.Mart.2019
TavsiyeNo: 108610
  Herbirimiz tertemiz, bombos ve bembeyaz gelmis oldugumuz bu küçük dünyada  ince bir nakiş gibi işlendik ve  işledik kendimizi. Bebeklik, çocukluk ve yetiskinlik derken kucagimizda  çözemedigimiz bir yığın sorun,travma ve sırtlayamadığımız bir ton sorumluluk  ve içimizde tamamlanmamiş bir boşluk hissiyatıyla başbaşa kaldik, tüm bunlarin altinda ezildik ve aradigimiz cikis yollarinda da bize ögretilen yanlislarla aynı kısır döngü icinde çırpındık durduk. Peki sorun nerdeydi??? Acaba bembeyaz bir kumas  olarak geldigimiz bu dunyada, zihnimize ve ruhumuza islenen nakislar yanlis islenmis olabilir miydi ? Hayatta her ne yasarsak yasayalim yarattigimiz ilk anilar, cikarimlar,  tecrubeler ve ogretilenler bizlerin deger yargilarini olusturdu ve minicikken bulmus oldugumuz bazi yollar beraberinde carpik cozumler getirmisken,  yetiskinlikte bizlere care olamamis ve isin icinden cikilmayacak bir hal almistir. İşte tam da burda yeniden doğuş ve olmasi gereken anilar, olmasi gereken öğrenimler, normal ve saglikli bebeklikten baslayip, beraberinde saglikli cocukluk ve yetiskinlik dönemini getirmis olan EMDR terapi devreye giriyor. Kardeşimin yasamış oldugu normal olmayan bebeklik, travmatik süreçleri ve hatali öğrenimleri, güzel olmayan anilarini  ve ne kadar aci cektigini hissedebildigim yetiskinlik donemini, Meryem hanimin sagduyusu ve basarisiyla , uyguladigi Emdr teknigiyle degismeye basladigini  gordum ve onu içten hissettim. İçinde bir seyleri  zor da olsa kabullenişini, psikolog Meryem hanimin Emdr  terapisinden geldiginde hissettiklerini anlatirken gozlerinde yeniden dogusun piriltilarini gördüm, coşkusunu ve heyecanini paylastim. Ve kendi adima ustume dusen payi almaya basladim ve farkindaliklarimin arttigini farkettim. Eger sizler de yasamin kisir döngüsü içinde kalmis, ilk tecrubeler ve keskin yargilarimizla hayata karsi esnek olamadiginiz , caresiz ve yalniz hissetiginiz , icinizde bir yerde bosluk duydugunuz , endise ve kaygilarla boğuştuğunuz bu tsunami dalgalarinda boguluyorsaniz , biraz sakin bir kıyıda kendinizi bulmaya calismak istemez miydiniz, gerikalan hayatinizi nasil yasamak istediginizi  bulmak.... Dünyaya gelme kararini bizler vermiyoruz ama nasil birisi olacağımızı - eğer önemli ve zorlayıcı bir dış etken yoksa hayatin bir noktasinda bizler belirleriz. Kardesim hayatinin 39. yasinda kendi sahnesinde rolünu almaya basladı ve ben onunla ve bu durumu kabullenişiyle gurur duyuyorum.Meryem hanima ve uyguladigi Emdr teknigi icin kardeslerime ve bana vermis oldugu guzel farkindaliklar ve öğrettiği şeyler  icin tesekkur ediyorum. Emdr teknigini ve Meryem hanimi tavsiye ediyorum ve umut vadettigini düsünüyorum... Sevgiyle ve huzurla kalin... SERMİL
     3 Beğeni    
Serpıll
3.Mart.2019
TavsiyeNo: 108608
Bu yazıyı Meryem Hanım'dan destek alan kardeşimdeki iyileşmenin minnetini dile getirmek ve ihtiyaç duyanların doğru arzla buluşmasina katki sağlamak için yazıyorum. Hayatın akışı içinde dönem dönem çok çetin zorluklarla karşılaşıyoruz ve bazılarımızın elinde savaşabilecek donanımlar olurken bazılarımızın elleri bomboş oluyor ya da öyle olduğunu düşünüyoruz.Elleri dolu olanlar ustaca mücadele edebiliyor, boş olanlar ise korku, kaygi ve çaresizlikle ne yapacağını bilmez halde saklanıyor.Aslında hepimiz bir danışan ve doğru tekniklerle kendimizi yaşamak için donanımlı hale getirebiliriz, Meryem Hanim ve uyguladigi EMDR TEKNİĞİ ile arkadaşımdaki muhteşem değişikliğe şahit oldum. Dünyaya gözümüzü açtığımızda hepimiz aynıyız, bebeğiz ve ebeveynlerimiz, çevremiz yaşanmışlıklar bizi biz yapiyor. Yaşanılan travmaların acıların ve olumsuz olayların şu an sahip olduğumuz piskoloji üstünde etkisi çok büyük, iyileştirilmeden üstüne yarabandı yapıştırılan bir yara ; orada hep yara olarak kalir, şekil değiştirir, renk değistirir ama bandi kaldirip tedavi etmediğimiz sürece iyileşmez. Arkadaşım yaralarıyla Meryem Hanım'a başvurdu. EMDR TEKNİĞİ olarak adlandirilan, anne karnindan şuanki haline kadar onu yaralayan travma ve acı olaylari bu teknik yardımıyla keşfedip iyileştirdiler. 17 yıllık dostumu hayatında büyük acılar yaşadığı bir dönem olmasına rağmen çiçekler açarken görmenin coşkusu ile EMDR tekniğine ve Meryem Hanim'a teşekkür ederim.
     4 Beğeni    
M.DSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Eylül.2018
TavsiyeNo: 105816
Herkese merhaba Üniversite yıllarında, bir gün ekonomik özgürlüğümü kazanırsam iyi bir psikoloğa gideceğim diye kendine söz vermiş ve bu sözünü yerine getirmiş birisi olarak bu sitede Meryem hanım gibi bir profesyoneli sizlere tavsiye etmekten memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. İnsan olarak gözlerimizi dünyaya açtığımiz aileyi,çevreyi secemiyoruz ve seçemedimiz gibi de bizden önceki iyi ya da kötü olan olayları travmaları sırtımızda taşıyoruz. Hatalı bir evliliğin beraberinde getirdiği huzursuz güvensiz sevgisiz kaygı dolu bir ortamda çocukluk ve gençlik yıllarını geçiren ben kendine saygısı ve güveni olmayan bir insandım. Ta ki Meryem hanımla tanışınca ya kadar. Yaklaşık iki yil önce bu siteden yaptığim araştırma sonucu Meryem hanımdan randevumu aldım ve kendisiyle tanıştım.ilk seanstaki yaklaşımı donanımı sayesinde doğru yerde olduğumu hissettim. Psikoloji temelli bir bölüm okumuş ve halen psikoloji alanında çalışan birisi olarak psikologumun alanında uzman olması seans sırasındaki hakimiyeti ve güvenli duruşu benim için önemliydi. Meryem hanımın güvenli ve profesyonel danışmanlığı eşliğinde cıkmış olduğum bu seans yolculuğunda yaklaşık iki yıl geçti. yaklaşık 40 tane belki daha fazla seans yaptık hiç birisinde de bugün boş geçti demedim.her defasında ilerledim yeni farkındalıklar edindim ve kendimi tanıdım.Meryem hanımın uygulamış olduğu EMDR sayesinde ben tekrar doğdum tekrar bebek-çocuk-ergen oldum o zamanki travmalarımla yüzleştim. Bana ait olmayan sorumlulukları, olumsuzlukları tek tek üzerimden attım ve şimdiki zamana kadar geldim kendimle barıştım kendimle tanıştım. Artik geçmişiyle barışmış Kendini tanımayi,kabul etmeyi başarmış birisi olarak şimdiki ve yakın gelecekte beni bekleyen hayat koşulları için Meryem hanımla seans yolculuğuma devam ediyorum. Bu yolculukta bana eşlik edip üzerimdeki kuru yaprakları temizlememe ve yeşermeme yardım eden Meryem hanıma teşekkür ediyorum.
     8 Beğeni    
Melb
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104793
Meryem Hanimla 5 ay önce tanisma firsatim oldu. 4 sene önce yasadigim travmatik bir olayi EMDR terapisiyle cok kisa bir sürede yani 4 ayda astim. 4 sene önceki benle su an ki ben arasinda dünyalar kadar fark var. Hayata karsi daha olumlu ve enerji doluyum kendimi, hayati sevmeyi, ve insanlarin bana yasattiklari kötü olaylari suclamamayi öğrendim. Meryem hanimin dünya tatlisi ses tonuyla, sevecen yüzüyle, ictenliğiyle samimiyetiyle ilk odasina girdiginiz anda o sicakligi ve güveni alicaksinizdir.Meryem Hanimla 4 sene önce tanisip, 4 senemi acimasizca gecirmemeyi dilerdim ,ama hic bir sey icin gec kalmadim ve meryem hanimla hayati tekrar sevdim. Alaninda oldukca uzman bir terapist herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
B.M.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Nisan.2018
TavsiyeNo: 103309
Meryem Hanımı internetten araştırarak buldum. Mesafeli bir duruşu vardı, sonradan bunun mesleki açıdan doğru bir yaklaşım olduğuna kanaat getirdim. Meryem Hanım çok üzüntülü ve ne yapacağımı bilmez durumdayken sıkıntımın çözüm yolunu buldu ve beni 3 ay gibi kısa bir sürede iyileştirdi. Travmatik anıların bende yarattığı etkileri minimize etmek için EMDR yöntemini kullandı ve çok çok işe yaradı. Artık eskisi gibi mutlu ve çözüm odaklıyım. Ayrıca beni uzun uzun oyalamadı, direkt sonuca odaklandı. Kendisine hayatımın başka dönemlerinde ihtiyaç duyarsam muhakkak yine başvururum.
     3 Beğeni    
Mimoza
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Şubat.2018
TavsiyeNo: 102333
Merhaba, İnsanın hayatında tesadüfler olur. İyi ki olmuş dersiniz. O insan sizin hayatınıza dokunur. Bizim de öyle oldu. Bir doktor tavsiyesi ile ulaştım Meryem hanıma. iyi ki yolum keşişmiş diyorum. Güler yüzlü, sıcakkanlı yaklaşımından memnun kaldım. Sorunlarımı çözmemede bana oldukça yardımcı oldu. Daha merkeze adımınızı attığınızda sakinlik ve arka planda çalan müzik huzur veriyor. Çalışanlar da size çok yardımcı oluyor. Ben memnun kaldım. Umarım sizler de memnun kalırsınız. İyi günler.
     3 Beğeni    
Aygün Tuçe ATAŞ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
19.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99715
Meryem Gül Eren'i 2003 yılından beri beraber katıldığımız psikoterapi, psikolojik testler eğitimlerinden tanımaktayım. Kendisiyle aynı kurumda beraber çalışma fırsatına da sahip olmuş birisi olarak söyleyebilirim ki, mesleğinde üst düzeyde yetkinliği olan bir psikologdur. Aile,çift terapisi, emdr , şema terapi gibi pek çok alanda eğitim almıştır, ayrıca klinik gözlem ve değerlendirme konusunda çok iyi bir uzmandır. Aldığı mesleki eğitimleri, yıllar süren yoğun ve zengin vaka deneyimleriyle beslemesi yaptığı terapi çalışmalarından danışanlarının en iyi şekilde faydalanmasını sağlamaktadır. Ayrıca kendi psikanaliz çalışmasını tamamlayan az sayıda psikologdan biridir. Uzmanlık alanlarından bazıları travmalar, kaygı ve duygu durum bozuklukları, ilişki sorunları, öfke problemleridir. Mesleki olarak son derece etik prensiplerle çalışan, kurduğu ekipte de bu prensipleri gözeten bir uzmandır. Bir psikolog olmanın ötesinde ise kişilik olarak yapıcı, sorun çözücü, anlayışlı, empati becerisi yüksek, doğaya düşkün, tüm canlılara karşı saygılı, sevgili, yaşamdan tat almasını bilen biri ve hayat tarzıyla da örnek bir kişidir. Danışanlara, uzman arayışında olanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ettiğim, güvenilir bir meslektaşım olmasının ötesinde hayatımda dostum olarak yer aldığı içinde kendimi çok şanslı olarak hissettiğim biridir. Meryem Gül Eren'i psikolojik destek almak isteyen herkese tavsiye ederim.
     2 Beğeni    
Kne
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96668
Meryem Hanımdan terapi almak istediğimde ülkede yaşanan kötü olaylar neticesinde post travmatik stres bozukluğu yaşayan bireylere gönüllü danışmanlık yaptığı için çok yoğundu. Beni aynı kurumda çalışan Burcu Türk'e yönlendirdi. Burcu Hanımla geçirdiğimiz terapi sürecinden çok memnun kaldım. Meryem Hanıma da Burcu Hanıma da meslek etiğini ve danışan menfaatini ön planda tuttukları için çok teşekkür ediyorum. Meryem Hanımın profesyonel tavsiyelerine çok güveniyorum.
     4 Beğeni    
Hakan ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96626
Merhabalar , Kendisi ile yaklaşık 4 sene evvel destek almak amacıyla tanıştım . 4 senedir de kendisiyle görüşmelerimiz sürekli olarak aralıklarla devam etmektedir . Kendisi , özellikle çift terapisi ve bipolar mizaç bozukluğu konusunda bana göre gayet etkin bir terapisttir. Kullandığı yöntemler , danışanıyla ilişkileri , süreç takibi , geriye dönük konuşulanları net hatırlama vs... gibi konularda kendisini etkin ye yetkin gördüğüm için , kendisiyle görüşmelerime devam etmekteyim . Umarım , başka danışanlarıda ve bu yazıdan referansla kendileri ile görüşecek olan danışanları da en üst seviyede verim alacaklardır . Saygılarımla ,
     3 Beğeni    
Özcan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96535
Meryem Hn ile bir arkadaşımın tavsiyesi sayesinde tanıştım . Çocukluk dönemimde ortaya çıkan bazı sorunlarla yüzleşmekten kaçınmış ve seneler içerisinde çözülmeyen bu sorunlar başka sorunlara dönüşmüş , büyümüş ve yaşamdan keyif alamayacak bir hale gelmiştim . Meryem Hanım ile yaptığımız çalışmalar sayesinde cesaretle bu sorunlarla yüzleşme fırsatı buldum . Sürekli kendimi suçlama davranışından zamanla vazgeçmeyi öğrendim . Kendi hikayemi ve yaşama sevincini tekrar keşfettim . Tam da çocukluğumda olduğu gibi kafamı kaldırıp sadece gökyüzünü izlemekten keyif alır hale geldim . Özgüvenim arttı ve iletişim becerilerim gelişti . Bu süreçte uzmanlığı , samimiyeti ve yaklaşımları ile bana son derece faydalı bir rehber oldu . Kendisine çok teşekkür ediyorum ve hayatta karşılaştığı sorunları çözmek için desteğe ve rehberliğe ihtiyaç duyan herkese tavsiye ediyorum .
     3 Beğeni    
Jüpiter
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ocak.2017
TavsiyeNo: 93467
Meryem hanımı samimi bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıdım onun hizmet aldığındaki memnuniyeti bana referans oldu.Tam 8 aydır boğuşmakta olduğum anksiyete bozukluğunda bana rehber oldu.Bana KENDİME olan sorumluluklarımın farkındalığına varmamda ve özgüvenimin artmasında büyük desteği oldu.Hatta antidepresan ilaçlara karşı olan büyük çekincemi (ki kullanmama gerek kalmadı )temizledi.Sayesinde bugün itibariyle başka bir sağlık sorunum için kullanmam gereken ama kullanmaktan korktuğum ilaca başladım:) Kendisine, kendimi tanımam konusunda içimdeki sese rehberlik etmem ve kaygılarımı yönetebilmeyi öğrenmem konusundaki yardımları için teşekkür ederim.Ben daha önce böyle bir danışma hizmeti almamıştım 14 seansta derdime çare oldu. Güleryüzü ,anlattıklarımı dinlerkenki dikkati,özeni,kibarlığı insanın kendisini daha da iyi hissetmesini sağlıyor.Kısacası aylardır mücadele ettiğim konularda bana çözüm ortaklığı yapmış, işini seven ve ciddiye alan bir psikolog...... Asistanı Yeşim hanımda işinde titizlikle çalışan bir hanımefendi.....Buradan da kendilerine tekrar teşekkürlerimi sunar,yazdıklarımı okuyup psikoloğa gitmekten çekinen yada çekinmeyen herkese tavsiye eder ,sağlıklı günler dilerim...
     6 Beğeni    
M.A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2016
TavsiyeNo: 92518
Meryem Hanım'ı psikoloğa gitmeye karar verdiğimde yaptığım araştırmalar sonucu bu sitenin de yardımıyla buldum ve daha sonra iyi ki karşıma çıkmış dedim. Gittiğim ilk seansta şikayetlerim oldukça yoğunlaşmıştı, öfke krizlerim artmış, uzun süredir ertelediğim kendim baş ederim diye bertaraf ettiğim geçmiş yaşantıların da hayatıma etkisi altında günümü yaşayamaz bir haldeydim.İlk seans için oldukça çabuk bir geri dönüş almama rağmen Meryem Hanım'ın yoğun programı sebebiyle terapiye başlama süremiz düşündüğümden geç olacaktı. Bu aslında o zamanlar benim için bir sorundu.Daha erken bir tarihte başka bir psikologtan pekala randevu alabilirdim.Ancak Meryem Hanım'ı gördükten sonra, o ilk seansta devam etmek istediğimi anladım. Ve şuan ulaştığımız sonucu düşününce ne kadar doğru bir karar vermişim diyorum. Meryem Hanım'dan onun tavsiyesi üzerine psikolog olmama rağmen bilmediğim ismini duysam da içeriği hakkında çok bilgi sahibi olmadığım EMDR terapisi aldım. Bu terapiye tesadüfen karşıma çıkan bir sitede zihin silme gibi mucizevi bi işlev yüklendiğini okumuştum. Ne yazık ki yaşananları silmek ya da tamamen unutmak mümkün değil ancak EMDR deneyimlemiş biri olarak biliyorum ki anıları yeniden canlandırarak yarattığı düşünceleri, duyguları değiştirerek daha olumluya çevirmek mümkün. Meryem Hanım ile çıktığımız bu yolculukta adeta zihnimin odalarında gezerek geçmişten, günümüze gelip, aslında görünürde hiç bağlantılı olmayan olaylar arasında bağlantılar kurup, rahatsızlık veren anıların bedendeki yansımalarını hissedip tarif edilemez bir deneyim yaşadım. Beynimin ve kendimin gücünü,kıymetini hissettim. Meryem Hanım her zaman güleryüzü, beni cesaretlendiren duruşu, güven veren kişiliği ve mesleki yeterliliği ile bu yolculukta yol göstericim oldu. Her ne kadar geldiğim ilk seans ve çıktığım son seansta dışarıda beni bekleyen gerçekler aynı, geçmişte yaşadığım yaşantılar aynı olsa da benim gördüklerim artık tamamen farklıydı. Aslında başlangıçta geç kaldığımı hissettiğim ancak geç de olsa sonunda attığım bu adımdan asla pişman olmadım. Son olarak bir psikolog ve aynı zamanda bir danışan olarak ihtiyaç duyan herkese ruh sağlığı konusunda gerekli özeni ve eğer korkup çekiniyorlarsa da gerekli cesareti gösterip bir uzman yardımı almalarını, yardım almayı düşündükleri konuda da uzmanlığı doğrultusunda Meryem Hanım'ı içtenlikle tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
Cengiz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Kasım.2016
TavsiyeNo: 91663
Meryem Hanım'la gitmiş olduğum bir psikiyatristin vasıtasıtla tanıştım. Beni odasının kapısında karşılayıp elimi sıkarak hoş bir tebessümle hoşgeldiniz dediği anda kendisine içim ısındı. Aklımda hep acaba burada konuştuklarımızı aileme anlatır mı? sorusu vardı. Ama bir süre sonra bu düşünce kafamdan tamamıyla silindi. Küçük yaşlarda yaşadığım bazı sorunların büyüyerek çoğalmasından kaynaklı yaşadığım krizlerden kurtulmak için kendisiyle terapiye başladım ve sonunda en doğru karar ve en doğru kişi olduğunu kesinlikle söylemeliyim. Çok iyi bir dinleyici olması, sizi çok iyi anlaması, tavsiyeleri, terapilerin sonundaki önerileri, benim ona güvenim kadar onun bana güvendiğini hissettirmesi iyi bir sonuç elde etmemde kesinlikle en önemli detaylar. Uzun zamandır terapilerimiz devam ederken Meryem Hanım bana EMDR yönteminden bahsetti ve uygulamaya başladık. Kesinlikle tavsiye edeceğim bir yöntem. Kendinizi kötü hissettiren olay neyse o ana giderek çözümü kendi kendinize bulabiliyorsunuz. Şu an gayet mutluyum ve kendimi çok iyi hissediyorum. Meryem Hanım için ne desem az kalır. Tamamıyla değişmeme büyük yardımcı oldu. İçtenlikle tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    
İçim Yok Ki
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Ekim.2016
TavsiyeNo: 90762
Birçok kişi gibi oldukça zor bir hayat serüvenim oldu. Allah’ın izniyle üstesinden geldim. Ancak yaşananların insan ruhunda yaptığı tahribatları fark etmek pek kolay olmuyor. Ben güçlü bir karakterim olduğuna ve her türlü zorluğun üstesinden gelip başaracağıma inanan biriyim. Evvel Allah başardım da… Toplum iki hatta bazen üç kuşağın bir arada yaşadığı aile yapısından çekirdek aile yapısına dönmeden evvel insanlar aile içerisinde danışacağı, dertleşeceği, problemlerini çözmede yardım alacağı birini mutlaka bulur ve sıkıntılar birlikte çözülebilirdi. Bu aile yapısının bozulması ile birlikte bırakın aile içinde çözüm bulmayı, aile fertleri bile birbirlerine dert oluşturur hale geldi. Dolayısıyla insanlar sıkıntılarını kendi içlerinde yaşayıp çözümler bulmaya çalışmaya başladı. Kimi bu çözümleri bulabiliyor, kimisi de psikolojik rahatsızlıklara kadar giden bir süreci yaşamak zorunda kalıyor. Meryem Hanım'la tanışmadan evvel ben kendimin çözüm bulanlardan olduğumu düşünür psikolojik danışmanlık kavramına inanmazdım. Çok değer verdiğim birinin teşviki ile yaklaşık iki sene önce Meryem Hanım’la tanıştım. Anladım ki; ne kadar akıllı , becerikli , dirayetli olduğunuzu düşünürseniz düşünün dışarıdan bir gözün size bakması önemliymiş. Tabii ki burada dışarıdan bakacak gözün görme ve yönlendirme becerisi çok önemli. İşte Meryem Hanım’ın farkı burada ortaya çıkıyor. Meryem Hanım devamlı konuşarak değil , sadece çok dikkatli bir şekilde dinleyerek , arada işaret ettiği hususlarla kendimi görmemi var olduğumu anlamamı sağladı. O tarihe kadar Ben yoktum. Hayatı başkaları için yaşardım. Bir görüşmemizde “benim içim yok ki” ifadesini kullanmıştım. Meryem Hanım benim de bir içim olduğunu bana gösterdi. Ben başka bir psikologla görüşmedim. Ancak yılların tecrübesi ile doğru olduğuna kesinlikle inandığım şu tesbiti rahatlıkla yapabilirim. Meryem Hanım , işini severek yapıyor ve hakkını veriyor. Bilgi birikimini sürekli arttırarak üzerine mutlaka bir şeyler ilave ediyor. Yol göstermekle kalmıyor, kendisi de tatbiki olarak dediği gibi davranıyor. Bunlar bana göre yol göstermek , danışana ışık tutmak durumunda olan bir psikolojik danışmanda olması gereken en önemli özelliklerdir. Bence Meryem Hanım’ın -hangi konuda olursa olsun hizmet sunan pek az kimsede görebileceğiniz- diğer çok önemli bir özelliği ve farkı da şudur ; Meryem Hanım danışanında gördüğü iyileşmeye paralel olarak zaman zaman görüşme sıklıklarını değiştirmeyi önerir. Olmayan sıkıntılar yaratıp kişilerin sıkıntılarını çözmeyi önerenlerin bulunduğu günümüzde bu çok önemlidir. MERYEM HANIM ÇOK TEŞEKKÜRLER
     6 Beğeni    
Ab
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Şubat.2016
TavsiyeNo: 85493
Hayat biyunca gep arayislar vardir ve cogu zaman ne aradigimizi ve nasil arayisimizi tamamlayacagimizi bilemeyiz.Cam kavanozundibinden yukariya bakar, orada farkli bur yasam olduguna inaniriz. Oraya cikmak icin tirmalariz, cabalariz ama gziyaslariyla yalniz kaliriz. Saniriz ki kimse bizi anlamiyor, duymuyor, hissetmiyor valigimizi. Tam da bu noktada Meryem Hn ile tanisma zamanidir. Kisinin kendisini ve bir o kadar onemli olan karsisindaki ya da yanindaki kisiyi anlamasini saglayan terapilerle hayatta bir turlu yerine oturmayan noktalar tek tek bulunup cozumlenir. Engin bilgisi, tecrubesi ile zaman icinde bakis acilari degisir ve taslar yerine oturmaya baslar. Meryem Hn ' i tavsiye ediyorum yuregi aciyan herkese. Bir sure sonra vardiklari noktalara kendilerinin bile inanamayacagini dusunerek. saygilar hocam
     4 Beğeni    
S.AlSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85424
Günlük yaşantımızda gözlerimizdeki sorun icin göz doktoruna gıderız, verdıgı ılac ve gözlük ile dünyayı net görebiliriz. Ruh sağlığımız icin genelde birsey yapmayız. Ruhumuzdaki bulanıklığı görmez ve umursamayız fakat hem kendimize hem çevremize zarar verdiğimizi farkedince birilerinin yardımına muhtaç kalırız. Bu yardımı benden esirgemeyen Meryem Gül Eren'e teşekkür ederım. Benim tedavimde bana gösterdiği yol ile ruhumdaki bulanıklığı kaldırarak sorunlarım ile baş etmeyi, ruhumdaki karanlıktan çıkmaya yardımcı olduğu için tavsiye ediyorum. Gözlerimiz ile dünyayı net görebilmek gibi ruhumuzun sağlıklı olabilmesi için tavsiye ediyorum. Meryem Gül Eren mesleki açıdan seviyeli, güleryüzlü, rahatlatıcı ses tonu ile her yönden sizi sakinleştirerek konulara ve sorunlara çözüm üretmenize yardımcı oluyor. Benim görüşüm ihtiyacım yok diyen insanların bile gitmesi derektiği için tavsiye ediyorum. Meryem Gül Eren benim yaşama sevincimi yeniden kazanmama ayrımcı olduğu için ne kadar teşeşşür etsem yeterli olmaz, o yüzden TAVSİYE EDİYORUM.
     4 Beğeni    
Yasemin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85240
Kendisiyle yaklaşık 5 sene önce tesadüfen zeytinburnu psikoloji merkezinde tanıştık.Pedagoğumuzun tavsiyesi üzerine Aile ve çift terapistliği konularında destek almaya başladık. Daha sonra da tek olarak terapilere devam ettim.Başta biraz mesafeli ve soğuk gelebilir.İşini ciddi ve etik bir biçimde yapmaya çalışan biri.Gerekli görmedikçe gelmenizi talep etmez.Başka hekimlerle karşılaştıramıyacam çünkü başka birine gerek duymadım. Meryem hanım işini severek yapan biri. Tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Münevver KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85143
Meryem Hanım'la tanışana kadar pek çok psikologla görüştüm ve terapi aldım. Bu tecrübeler üzerinden, net bir şekilde söyleyebilirim ki Meryem Hanım gerçek bir profesyonel ve işini severek yapan bir uzman. uzun yıllardır bırakıp bırakıp yeniden kullanmak zorunda kaldığım antidepresanlardan beni kurtardı. Psikoloji gerçekten çok özel ve zor bir alan. yanlış bir psikolog sizi bir kuyudan çıkarıp başka kuyunun içine atabilir, siz kendi acı, kaygı, takıntı yada pişmanlıklarınızla boğuşurken bunu fark etmekte gecikebilirsiniz. Bu süreçlerden geçmiş birisi olarak ihtiyaç halinde (randevu alabilirseniz) Meryem Hanımla görüşmenizi, başka bir ildeyseniz mutlaka çok iyi referansları olan bir psikologla görüşmenizi öneririm. bu vesileyle Meryem Hanım'a bana sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ve sevgilerimi sunarım.
     3 Beğeni    
Aynur Alpaslan
15.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85006
Kendisini uzun zamandır tanırım, birlikte Akdeniz Psikiyatri Merkezi'nde çalıştık.Danışanların memnuniyetine bizzat şahit olduğum için terapist olarak kendi yakinlarima ve arkadaşlarıma gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.Mesleğine son derece önem veren ve en iyisini yapmak için çaba sarfeden,kendini sürekli yenileyen bir kişiliktir.Danışanlarına karşı saygısı,özverili davranışı önemli özelliklerindendir. Her zaman pozitif dir. Dostlarla sohbet onun vazgeçilmezidir bir de türk kahvesi oldumu değme keyfine...Başarılarının daim olmasını diliyorum...
     2 Beğeni    
Nilay
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ocak.2016
TavsiyeNo: 85000
Sağlıklı bir ruhsal yaşam surmemiz için gerekli olan tek şey kendimizi iyi tanımaktır . bazen durup düşünmeden yaşarız ve kendimizi bu yoğunluğun içinde ihmal ederiz .. Kendinizi ve yaşama bakış açınızı bir uzmanla değerlendirmek isterseniz konu ile ilgili Meryem Gul Eren i tavsiye ediyorum .. Kendisinden aldığım profesyonel destek ile yaşamıma farklı bakış açıları kazandırdım .. Belki hepimizin ihtiyacı olan tek şey uzman birinden destek almaktır .. Benim yaşadığım değişimleri umarım sizler de yaşarsınız ve Meryem Gül Eren ile hayatınizda nelerin degistigine şahit olursunuz ..
     5 Beğeni    
C. A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84782
Kendisinden tam 4 yıl haftalık düzenli terapi aldım, 1 tek seansından bile, vaktimi boşa mı harcadım acaba duygusu ile çıkmadım! Bana en güven veren tarafı, asla kolayına kaçmayacagından emin olmak.. zor da olsa, zahmetli de olsa, asla gereğinden fazla taviz verip sizi kolaycılığa alıştırmayacak, bir anlamda kendi kendinize ayakta durma alışkanlığını kazanmanız için sizi zorlayacaktır. Bunun gibi profesyonel yaklaşımları ile adım adım sizi kendi kendinizin psikoloğu olmaya itecektir. Bu ilişkide size düşen bir tek şey var, vazgeçmemek...
     4 Beğeni    
D.T
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73274
Zamanın birinde bir yerinde bir varmış bir yokmuş diye başlardı uyumadan önce dinlediğim masallar.Karanlıktan korktuğumuz için açık bırakılırdı tüm ışıklar.Yada bir kenarda duran loş abajur yanardı...Su istesesek su ekmek istesek ekmek mama istesek hatta bişey talep etmeye bile gerek yok ağlasak bile her şeyi elde etmek mümkündü.Bu yaşananlar zamanın birinde bir yerindeydi..Büyüdük emekledik şu an herkesten hızlı koşacak gücümüz bile var..Lakin her ağladığımzda her şeyi elde etmek ne mümkün..Büyüdük kocaman olduk demiştim ya bir abajur aydınlatırdı odayı şimdi romantik olmak için mumlar yakıyoruz hemde zamanın şimdiki diliminde... Geçiş dönemi zordur dedi bunu bi köprü gibi düşün asya kıtasından avrupaya geçmek gibi..İdrak edemedim fakat zor olduğuna her geçen gün bi kez daha inandım.Köprüden gecmek zor hele birde karanlıksa ortalık..Unutmadan birde heybenizde elinden sıkıca tuttuğunuz çocukluğunuz varsa..Peki ışıklar dedim onlar?Nası yürürüm önümü görmeden? Sonra her 15 günde bir elime bir mum verildi sanki..Yetmedi aydınlanmadı ortalık..Sonra her 7 gün bir mum daha..Ortalık aydınlık fakat elimi tutan çocukluğumun yükü benden ağırdı.. Dinlen dedi soluklan nefes almalısın daha yarısına bile gelmedin yolun.. Dinlenmeyi sığınmak sanarak çocuk isteklerim oldu ara sıra.Duvarlar üstüme geldiğinde sakin olamadığım anlarım..Arkama bile bakmadan kaçtıgım zamanlarımda oldu.Sev dedi önce aynada baktığını sev...Ben elini tuttuğumu sandığım çocuğun ta kendisiymişim.. İstediğim oyuncağın yasak olduğunu öğrenince anladım.Oyunun kurallarını benimsemeyi onlara titizlikle uymayı kabullendiğimde köprünün yarısındaydım.. Arkama baktığımda ışıklı bi yolu geride bıraktım geleceğimi görmek adına her zaman elime bir mum daha bırakan yolumdan çok zihnimi aydınlatan bi rehberim var..Elimi tutmaktansa ellerime mumlar bırakan herşey büyümem için(di).Tüm bunlar için teşekkür etmek az kalsada tavsiye etmek çocukluğumun borcudur..
     25 Beğeni    
Bedihaerdoğan
16.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68178
Meslektaşım ve arkadaşım Meryem Gül Eren mesleğimizle ilgili arştırmacı,titiz,meslek etiğine çok özen gösteren,psikolojiye gönül verip birçok alanında kendisini teorik ve pratik olarak sürekli yenileyen,gelişmeleri üstün bir gayretle takip eden,danışanlarına daha iyi yardımcı olması açısından önemli bir unsur olan psikanalitik terapisini alan,danışanlarımı ve yakınlarımı gönül rahatlığı ile yönlendirdiğim ve hep olumlu geri bildirimler aldığım iyiki varsın dediğim arkadaşım ve meslekdaşımdır.Geniş bir çalışma sahasına sahiptir aynı basarıyı artırarak sürdüreceğinene hiç şüphem yoktur..
     4 Beğeni    
D.G
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66644
Meryem hanım ile tanışmamız onun kadar kıymetli bir hocam vasıtasıyla oldu. ilk seansımı aldığımda 16-17 yaşlarındaydım ve 2009 yılında seanslara başladık. Bu zaman zarfında onumuzdeki 2-3 yıl her hafta seans gordum.Ve şimdi 5. yılımıza girmek üzereyiz. Şu 5 yıl ömrüme ömür kattı desem yetmez sanırım. Büyük ailevi durumlarımızdan ötürü Ağır düzeyde depresyon geçiriyordum, birçok kez intihar girişiminde bulundum, sinir krizleri geçirdim, ölmeyi buralardan gitmeyi ve birçok şeyi düşünür durumdayken gül hanımla tanıştım ve başladık uzun yolculuğumuza.. Ki yolculuğumuza başladığımızda ailemden daha 1 hafta öncesinde kopmuş, ailemdeki insanların ağır şekilde psikolojik yıpratmalarının içinde;yetiştirme yurdunda yapayanlız bir durumdaydım. İlk günden bu güne kadar bana güveninde 1 gr eksiltme yaşatmadı, aramızda ki özel bağ saygı hiçbir zaman bozulmadı aksine daha çok güçlendi. Ve O en önce kendimi sevmeyi keşfetmeyi, hayatı sevmeyi hayattımda 3. bir gözümün olduğunu gösterdi. Benliğimin kişiliğimin farkında bile değildim. Yapım itibariyle çok hassas ve duygusal bir kız çocuğu oldum ve halen öyleyim. O benden bir ben daha çıkardı. Her zaman güvendiğim beni yarı yolda bırakamayacak, benim gibi duygusal haraket etmeyecek şeffaf tarafım oldu. Kendimi sevmeyi, güvenmeyi, hayatı, ayakta kalmayı aynı zamanda eleştirmeyi öğrendim. Doğrumda nasıl tebessüm edip kendim ile konuşuyorsam yanlışımda da kendimi bir kenara çekip konuşmayı öğrendim. İnsanlardan kaçar vaziyetteyken insanlarla konuşamaz dostluklar kuramazken şimdi çevremde pek kıymet verdiğim dostlarım öz olmayan ama özden daha yakın olan ailelerim var.. Ben ölümü düşünürken , gelecekten hiçbir inancım umudum yokken şimdi 1,5 yıldır memurum üstüne kendi tırnaklarımla kurduğum güzel küçük şirin bir yuvam ve askerde beklediğim bir nişanlım üstünede sayısız kıymetli dostalarım sevdiklerim var.. Gelecekten, hayattan doğacak güneşi gözü görmeyen gözlerini kapatan ben şimdi evlilik hazırlıkları içindeyim.. Seanslarımız halen devam ediyor, 2 ayda 3 ayda bir gidiyorum artık yada kendimi çok kötü hissettiğimde ki bu durumlar hamd olsun yok denecek kadar az. Nasip olursa evlendiğimizde sorun olsada olmasada çift terapistine gitmeyi düşünüyoruz nişanlımla. Güler yüzüne bana her zaman dürüst yaklatığı için beni sağlıklı bir birey haline getirdiği için, kendimi özel ve kıymetli hissettirdiği için kendisine sonsuz teşekkürler ederim. Derya...
     10 Beğeni    
Betül Cezayirli Arslan
17.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66463
Gül ile arkadaşlığımız mesleğimizin ilk yıllarında aynı yerde çalıştığımız sırada başladı. Aynı ortamda çalışmamızdan dolayı iş disiplinini bizzat gözlemleme şansım oldu. Mesleğin ilk yıllarından itibaren, kendine geliştirme çabasına, verdiği emeğe, gösterdiği çabaya tanıklık ettim. Geçen zamana ve birikimine rağmen de öğrenme aşkını hiç kaybetmiyecekmiş gibi görünüyor. İşini son derece titiz yaptığını bildiğim için çevremde benden psikolog tavsiyesi isteyenleri gönül rahatlığıyla kendisine yönlendirebiliyorum. Şimdiye kadar hep olumlu geri bildirimler aldım, kendisine devam eden danışanların da çevrelerine tavsiye ettiklerini biliyorum. Bilgi birikiminin yanında, yaşam sevgisinin, karşısındakine güven veren duruşunun, dürüstlüğünün ve saygısının mesleki başarısını arttırdığını düşünüyorum. Gül gibi bir meslektaşa ve arkadaşa sahip olduğum için son derece mutluyum. Psikolojik destek almak isteyen herkese Gül ile temasa geçmelerini gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum ve kuru bir terapötik yaklaşımdan ziyade , etik ilkelere bağlı insani özellikleri ön planda olan bir yaklaşımla karşılaşacaklarını bilmelerini isterim.
     3 Beğeni    
Betül Çabar
30.Ocak.2014
TavsiyeNo: 66006
M.Gül Eren ile üniversitede sınıf arkadaşlığı ile başlayan dostluğumuz,farklı eğitimlere birlikte katılmamız ve bir müddet aynı kurumda çalışmamız ile perçinleşti.Gül Eren, iş ya da özel yaşamını ayırmaksızın disiplinli,ne yaparsa yapsın en iyi şekilde yapmaya gayret gösteren,dürüst,yardım istediğinizde elinden geleni yapacağına şüphe etmeyeceğiniz,bilgisini paylaşmaktan kaçınmayan,sürekli kendini geliştirmek için çaba harcayan,yeterli olamayacağı bir durumda danışanına dahi hiç oyalamadan bunu söyleyebilecek cesareti ve özgüveni olan(sayabileceğim bir çok olumlu özelliği mevcuttur)örnek alınabilecek özel bir kişidir.Kendisine yönlendirdiğim danışanlarından aldığım geri bildirimler her zaman olumlu olmuştur ve kendisiyle tanıştırmama vesile olduğum için de danışanlarından tarafıma teşekkür edilmiştir.Günümüzde maalesef alanında yetkinliği olmayan kişiler tarafından, psikolojik danışmanlık veya terapi hizmeti adı altında kişilere zarar verilebildiği gibi bu durum alanda hakkını vererek hizmette bulunanlara da zarar vermektedir.Ailem dahil,ihtiyacı olanları tereddütsüz yönlendirebildiğim Gül gibi birinin alanımızda,hayatımızda varolması gurur ve ümit verici.İnşaallah "Gül"ler çoğalır.
     2 Beğeni    
B.D.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65912
Meryem Hanım'a kuzenim aracılığıyla ulaşmıştım ve kendisiyle seanslara başladığımda intiharın eşiğindeydim. Berbat bir hayatım vardı, yaşamaya gücüm kalmamıştı, ağır bir depresyon geçiriyordum üstelik dönemsel bile değildii, hayatım genelinde böyleydim. Meryem Hanım hem iyi bir dinleyici, hem de bakış açısı gerçekten harika. Günler, aylar geçtikçe herşey yoluna girmeye başladı, hayata tutundum. Zor anlarımda yanımda olmasa bile telefonla destek verdi, beni hep rahatlattı. Söyledikleri, bilinçaltıma yönelik yorumları, tespitleri zekasına ve tekniğine hayran kalmamı sağladı. Sayesinde bana zarar veren herşeyden kurtuldum. Bunu beraber başardık. Şu an sahip olduğum hayata inanamıyorum bile. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Ayten YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65809
Psikoloğum Meryem Gül Eren hanimi ŞİDDETTLE tavsiye ediyorum.ÇÜNKİ;gerçekten işinin ehli.Sesinin tonu,yüz ifadesi,duruşu ile daha ilk görüşmede çözülmenizi sağliyor bence,bu da onun biri birinden güzel bir o kadar da değerli öneri, bilgi ve yönlendirmelerine kavuşmanizi hizlandiriyor.Hayata kaldiğiniz yerden,herşeye rağmen ama artik zevk alarak ve tazelenmiş olarak devam etmenizi sağliyor.Yani sizi uyndirmayi, silkelemeyi,dürtelemeyi, yeniden canlandirmayi çok iyi biliyor.Her görüşmemiz üstün kalitede ve verimlilik de geçtiği için bende ki kiymeti günlük değil ömürlük.Aslinda herkezin bir danişmana (psikoloğa) ihtiyaci olduğunu düşünüyorum,gidebilenleri de çok şansli görüyorum,hele bu Meryem hanim ise duble şans
     5 Beğeni    
A. A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65628
Meryem Hanım’la tanışmamız bundan aşağı yukarı üç yıl öncesine dayanıyor. Şimdi o günleri düşünüyorum da nasıl bir halet-i ruhiye içinde olduğumu hatırladıkça... Şükürler olsun ki Yaradan’a şimdi o hâlden eser yok. Sağ olsun Meryem Hanım’ın dikkatli takibi, yerinde soruları (ki bu sorular başından itibaren hep kendinizi yeniden keşfetmenizi sağlayan türden sualleri ihtiva etti), karşı karşıya olduğunuz problemlerle nasıl başa çıkabileceğiniz, içinde bulunduğunuz durum dolayısıyla geliştirmiş olduğunuz olumsuz tavır ve davranışları ne şekilde düzeltebileceğiniz, baştan kendi karakter özelliklerinizden biri olarak görünen bir hareketin aslında içine düştüğünüz depresif hal münasebetiyle tekrarlandığını fark etmeniz gibi pek çok meselenin hep Meryem Hanım’ın dikkat ve soruları sayesinde birer birer çözüme kavuştuğunu söyleyebilirim. İnsan kendi hususi problemlerini konuşabileceği birini ararken, öncelikle güvenebileceği birini bulmaya ve özellikle anlatacağı meseleler üzerinde mutabık kalacakları benzer bir dil arayışına girişiyor. Kaldı ki sizin konuştuğunuz dilden anlamayan bir psikologla ne işiniz ola ki? Meryem Hanım’ın kendi kültürel değerleriyle olan barışıklığı sözünü etmeye çalıştığım ortak bir dili tutturma meselesinde bir başka deyişle muhatabınıza meramınızı anlatmak hususunda büyük bir kolaylık sağladığı kesin. Ortak kavram ve hadiseler üzerinden yapılan göndermelerle terapi büyük bir derinlik kazanabiliyor. Tefekkür kabiliyeti kesinlikle üst seviyelere tırmanıyor. Meryem Hanım ile vaki görüşmelerimde ele aldığımız meseleyi, bu bakımdan tek bir yönüyle değil de pek çok tarafı ile irdeleme imkânını yakaladım. Bu da içinde bulunulan depresif hâlin çözümü için büyük bir kolaylık sağladı. Başlangıçta tek bir hadisenin tetiklediğini düşündüğünüz o kötü halet-i ruhiyenin aslında çok daha derinlerde yatan çözülememiş hadiselere dayandığını Meryem Hanım sayesinde fark ettim. Hasıl-ı Kelâm, dertlerinizi güvenle paylaşabileceğiniz, yaptığı işi sahiplenen ve işine büyük bir saygı duyan çok başarılı bulduğum bir psikologdur Meryem Hanım.
     6 Beğeni    
Feriha CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Mart.2010
TavsiyeNo: 31912
2.çocuğumda” konuşma gecikmesi ve dikkat eksikliği,yani Otizm var” ;dendiğinde dünya başıma yıkıldı.Hemen öğrendik ne olduğunu? Eğitime başladık.Ama içim rahat değildi.Beni başka bir merkezde çalışan Psikolog Gül hanıma(Meryem Gül Eren) yönlendirdiler. İlk görüşmede “ evet” dedim. Ben doğru yerdeyim.,doğru kişideyim. Karşımda kendinden emin,güven veren ve işini bildiğini hissettiren bir insan.Gözlerinin içine bakıyorum,iyi bir şeyler olacak ,diye inanıyorum.”Siz nefes alamıyorsunuz, diyor ,önce buradan başlamalıyız” Gül hanımın sözleri ile kendimi fark etmeye başladım.Kendimi O’na bıraktım. Çocuğum ,ben,ailem asıl eğitime başladık.Hayatım boyunca kendime bile itiraf edemediğim şeyleri Gül hanıma açabildim.Bedenime girmiş gibiydi.Yavaş yavaş kendi ruh halim düzeldi.Burnum koku almaya başladı.Güneşin sıcaklığını duyabildim.Yaşamak ve nefes almak için diğer insanların beni beklediğini fark ettim.Çok zor bir dönemdi.Sürekli ağlayan ve olumsuz bakan bir insandım.Acısını kimseye göstermeden dik durmaya çalışan bir anne.Eskiden “neden ben “diye soruyordum.Şimdi ise oğlumun bana verilen bir lütuf olduğunu ve kendiminde özel olduğunu hissediyorum.Eşim,diğer oğlum ve Tunam ile beraber sevgi ve bağlılıkla ayakta durabileceğimizi öğrendik.Bulduklarımı Gül hanım derin kuyulardan çıkarıyor bana. O ne derse yapıyordum. Hemen sonuçlarını alıyorduk. Sanki sihirli bir değnek var elinde. Bana dokunuyor ve o gün yaşadığım sorun çözülüyor. Artık rahat nefes alıyorum.Sırtımda kamburum yok.Bunların bir insan için ne demek olduğunu nasıl anlatabilirim,bilmiyorum. Yaklaşık 3 yıl boyunca sabrını,deneyimini, bilgisini benden ve ailemden esirgemedi. Mesleğini sevgiyle yapan ve önem veren bir insan Gül hanım.Dünyamızdaki karanlıklara,sabırla ve incelikle tek tek mum yaktı. Gül hanım” siz başardınız “dese de asla tek başıma karanlıktan çıkamazdım.Minnettarlığımı ifade etmem zor.Dualarım ve içimdeki sevgimle,hayatımı bana tekrar kazandırdığı için Ona teşekkür ediyorum. Feriha CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     17 Beğeni    

Meryem Gül EREN'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : Trekking, fotoğrafçılık, Hiking, seyahat

Sevdigi Yazarlar : ZÜLFÜ LİVANELİ,STENDHAL,ORHAN KEMAL...

Sevdigi Muzikler : KLASİK, HALK,SANAT MÜZİĞİ

Sevdigi Filmler : Mutluluk,Düşler,39 basamak

Sevdigi Sözler : Benzerlik yakınlaştırır,farklılık zenginleştirir.


Meryem Gül EREN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
RORSCHAH VE PROJEKTİF TESTLER DERNEĞİ
ÇİFT VE AİLE TERAPİLERİ DERNEĞİ (ÇATED)
EMDR DERNEĞİ

Meryem Gül EREN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Meryem Gül EREN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Aygün Tuçe ATAŞ
Uzm.Psk.Aygün Tuçe ATAŞ
Meslektaş olarak kendisini 11 yıldır tanırım. Onunla tanışmayı; Hocamız Tevfika Hanımın verdiği Rorschach testi eğitimlerine borçluyum. O zaman eğiti...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikoloji Elika Danışmanlık Merkezi
Zuhuratbaba Mh. Tevfik Sağlam Cd. Murat Apart.5/4 Dikilitaş Bakırköy
İstanbul
(Bakırköy Sadi konuk devlet Hast incirli cadde arasında)
Psk.Meryem Gül EREN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(544) 570 21 26
(Psikoloji ELİKA)
Telefon 2 :
0(212) 570 21 26
(Ofis Tel)
Telefon 3 :
0(536) 666 21 26
(Mesleki Tel)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1968
(56 yaşında)
Doğum Yeri
Gündoğmuş/Antalya
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2003
(21 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel twitter hesabıKişisel googleplus hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Psk.Meryem Gül EREN Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Meryem Gül EREN Mesleki Videolar Videoları
20 Mesleki ve Kişisel Video
Panik Atak Hangi Ortamlarda Tetiklenir
Panik Atak Belirtileri Nelerdir? Deliriyor Muyum?
Panik Atak Nasıl Tetiklenir
Menapoza Bağlı Psikolojik Sorunlar
Kürtaj Danışmanlığı
Menopoz Danışmanlığı
Emdr Nedir?
Obsesif Kompulsif Bozukluğu (Okb) Olan Bir Bireye Nasıl Davranılmalı?
Anksiyete, Bunaltı Bozukluğu Nedir?
Meryem Gül Eren Özgeçmişi
bakırköy on line emdr, aile terapi bakırköy, bakırköy tavsiye psikoloj, istanbul evlilik terapisi, online terapi, on line panik atak terapi, hayır demek için emdr, terapi psikolog tavsiye, online terapist, bakırköy psikoterapi, bakırköy depresyon, emdr ile migren terapi, bakırköy evlilik danışma, psikoterapist on line, okb bakırköy, online emdr, çift terapisti istanbul, korona salgın korkusu, mikrop kapma korkusu, online danışmanlık, online destek terapi, online çift terapi, sanal terapi bakırköy, hastalık korkusu, online psikolojik danışma, bakırköy emdr psikolog, aile terapisi on line, on line yas terapisi, evlilik öncesi danışmanlı, emdr ile korona terapisi, evlilik terapisti istanbu, emdr ile panik atak terap, bakırköy öfke kontrolü, bakırköy evlilik öncesi, hastalık korkusu online t, on line danışmanlık, ataköy panik bozukluk, emar korkusu tedavisi, emdr ile borderline terap, bakırköy aile psikoloğu, evlilik terapi bakırköy, aile terapisti bakırköy, on line psikolog destek, tırnak yeme terapisi, kadın psikolog bakırköy, okb de emdr terapisi, online travma terapisi, bakırköy online terapist, stres bozukluğu bakırköy, sanal terapi

11:00
Top