2007'den Bugüne 92,185 Tavsiye, 28,195 Uzman ve 19,962 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Barış ÜLKÜMEN
Psikolog - İstanbul

Barış ÜLKÜMEN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi45 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

45

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Barış ÜLKÜMEN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

23
(%60.9 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Barış ÜLKÜMEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Barış ÜLKÜMEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Barış ÜLKÜMEN'in İletişim Bilgileri
Adres 1:
Ata Blokları 3/1 Kat:2 Daire :170
İstanbul
Telefon 1 :

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi(Burslu) (2005 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Barış ÜLKÜMEN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Pınar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2022
TavsiyeNo: 123173
Barış beyi ben 2019 yılından beri tanıyorum. O daha once kuzenime, kuzenımın ailesi ve kardeşimin danışmanı idi. O yıllarda benım kronik bir rahatsızlığım vardı. Kendimi bir yerde saklayıp ve oradan çıkmak istemiyordum. Aslında hayallerim vardı ama gerceklestiremem diye korkuyordum ve bu korkularım eskiden yasadıgım olaylar yüzünden oluşmuştu. Barış bey'le de bu yuzden tanışmak istedim. Beni kendime getirmeyi, beni düzeltmesini ve korkularımla yüzleşmek istedi. Beni düzeltti, beni kendıme getirtti ve korkularımla yüzlesmemi sagladı. İyi ki Varış beyi tanımışım 🙂 Simdi sadece benım ve kardeşimin değil, aile psikolog danışmanımız oldu. Kendisi çok iyi bir insan, çok çalışkan ve iyi bir psikologtur.
     2 Beğeni    
Sevgi ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ağustos.2018
TavsiyeNo: 105241
Merhaba, Boşanmış bir anne olarak ailemin desteği ile oğlumu büyüttüğüm zorlu dönemde, oğlumun gittiği anaokulu vasıtasıyla tanıştım Barış Bey ile. 5 seneyi aşkın bir süredir beraber görüşmeler ve terapiler yapıyoruz. Sonuç olarak, bugün geriye dönüp baktığımda bir yetişkinin dahi zorlanarak atlatacağı süreçler, şuanda 8,5 yaşında olan oğluma, Barış Bey'in desteği ve danışmanlığı sayesinde tabiri caiz ise vız geldi. Yaşanan sıkıntıyı, durumu yada olayı farklı açılardan kişinin karakterini de göz önünde bulundurarak çok iyi analiz ediyor. Tanıştığınız ilk andan itibaren fark edeceğiniz işine olan ciddiyet ve özenin yanı sıra gösterdiği ilgi, anlayış ve sadeliği ile de kendinizi bir dost ile sohbet ediyor/dertleşiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Psikolog desteğine ihtiyacınız varsa ki bence herkesin ihtiyacı vardır. Kesinlikle Barış Bey ile görüşmelisiniz.
     2 Beğeni    
Sibel
31.Temmuz.2018
TavsiyeNo: 104938
Barış Bey uzun seneler okul psikologu olarak okulumuzda görev almıştır. Sorunlar karşısında oldukça soğuk kanlı bir yapısı vardır. Aileyi sonuna kadar dinler, yerinde gözlemleri ve yorumlarıyla çözüm için en iyi sonuça ulaştırır. Velilerle iletişimi konusunda oldukça başarılıdır. Soruna sebebiyet veren durumları aileye en uygun ve yumuşak şekilde sunar ve ailenin güvenini kazanır. Bu da olayların çözümünde aile ile işbiriliği kurmada, ortak dil oluşturmada bize kolaylık sağlar. Kendisiyle birlikte yaptığımız çalışmalarda pek çok veli ve öğrencimizi sağlıklı bir şekilde sürece kazandırmamıza vesile olmuştur. Bunun dışında ilkokula hazırlık konusunda yaptığı testlerle ve çocuklar konusunda sahip olduğu bilgi ve gözlemleriyle ailelere çocukarı için hangi tür eğitim veren okulları seçmeleri konusunda en iyi şekilde rehberlik etmiştir.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Abdülkadir Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
17.Mart.2018
TavsiyeNo: 102697
Barış ÜLKÜMEN beyden yaklaşık 5 yıl önce tanıdım önce kendim destek aldım çünkü ben bir baba İdim iki tane evladım vardı tek derdim onları güzel yetiştirmek ti onlara nasıl davranmam gerektiğini farkına varmadan onlar için bir korku objesi değil de hayallerini süsleyen Kahraman bir baba olmaktı bunu başardık daha sonra çocuklarım için destek alıdim ilk günden bu güne kadar aşırı ilgi alaka ve güler yüzlü tutumu sayesinde yılların nasıl geçtiğini anlayamadık çocuklar için okul öncesi ve okul dönemi içerisinde ki başarıları Barış beyin sürekli takip ve tavsiye leri sayesinde Barış ÜLKÜMEN beyi tavsiye ediyorum ve ilgi alakası için teşekkür ediyorum
     3 Beğeni    
Ceren K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101627
Barış Bey ile çok kötü bir dönemimde, bir arkadaşım vasıtası ile görüşmelerimize başladık. Nasıl anlatayım bilemiyorum ama onunla her görüşmem ufkumu daha da açtı... Destekleriyle yeniden hayata döndüm desem hiç de abartmış olmam. Bu kadar yoğun tempoda çalışıp bu kadar ilgili, her istediğimde ulaşıp destek alabildiğim bir psikolog olabileceğini Barış Bey'i tanımadan önce düşünemezdim... Gerçekten iyi ki tanımışım diyebileceğim biridir kendileri...
     1 Beğeni    
Nurcan
3.Ocak.2018
TavsiyeNo: 101223
Barış bey alanında uzman bir psikologtur.Velilerle olan iletişimine bizzat şahit oldum güler yüzlü sevecen velilerini ve öğrencilerini çok iyi tanıyo onları bir seferde gözlemleyerek yorum yapmıyor uzunca bir süre öğrenciyi gözlemledikten sonra veliye doğru ve detaylı bilgiler veriyor veliler barış beyin doğru tespitlerinden memnun kaldıklarına şahit oldum.Barış beyin bu alanda uzun süre deneyimlerinin ve bilgi birikimlerinin danışanlara olumlu yönde etki edeceğini düşünüyorum .Sizlerede tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ogul
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87794
Bir arkadaşım aracılığı ile tanıştığım Barış bey ile yaklaşık 3 aydır görüşmekteyim. Mesleki uzmanligini guleryuzlulugu ve canayakinligi ile son derece basarili bir sekilde birlestirebilen, bu sayede sizinle cok iyi iletisim kurabilen bir uzman kendisi. Barış bey Özellikle alaninda bu iletisim cok onemli oldugu icin ilk goze carpan ozelligi bu diyebilirim. Meslegini severek icra etmesi bence basarisindaki en buyuk etken.Kendisiyle iletişime geçtiğimden beri birçok şey olumlu yönde gelişmekte ve devam etmekte.
     1 Beğeni    
Melisa
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87736
Merhabalar, aile içinde yaşadığım problemlerden dolayı bir psikologdan destek almak istiyordum.Bir kaç psikolog ile görüştüm fakat yeterli desteği göremedim.Bir tanıdığımız aracılığı ile Barış Ülkümen ile tanıştım.Yaklaşık olarak iki senedir Barış Ülkümen'den aile içinde yaşadığım problemler hakkında destek almaktayım.Aldığım desteğin bir saatinin bile boşa geçmediğini hayatımda da bana yenilikler kattığını sizlere bildirir ve Barış Ülkümen'i sizlere tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Uğur Muzaffer
29.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81706
Barış Ülkümen'i bir senedir tanıyorum. İş yaşamında takındığı profesyonel ve disiplinli tutum beni oldukça etkiledi. Bu profesyonelliğinin yanında danışanları ve diğer insanlara karşı samimiyetinin bir derece bile azalmamasını gördüğümde onu tercih edenlerin ne kadar doğru bir karar verdiğini anladım. Ondan öğrendiğim çok şey oldu ve olmaya da devam edecek... Çocuklarla bir türlü düzgün ilişki kuramıyordum. Artık onun sayesinde çocuklarla, normal insanlardan daha iyi anlaşıyorum. Barış Bey'in çocuklarla kurduğu sıcak ilişki onun kişiliğinin ne kadar olumlu olduğunu bana anlattı. Onun insancıllığı çalıştığı yerede yansıyor ve herkesin hayatında çok güzel gelişmelere sebep oluyor. Bu durumdan en çok mutlu olanlardanım..
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Yeliz
1.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63213
Barış Bey'i yaklaşık bir buçuk senedir tanıyorum.İşinin ehli hastalarına her konuda yardımcı istediğiniz zaman uaşabileceğiniz bir psikologtan çok daha fazlası bir yaşam koçu kendisi.Güvenebileceğiniz sırlarınız rahatlıkla paylaşabileceğiniz birini arıyorsanız doğru adrestesiniz.İnsanlara sadece psikolog olarak değil her konuda yardımcı olmaya çalışan başarılı bir insan.Eğer gerçek bir psikolog ya da yardımcı size yol gösterecek birini arıyorsanız o kişi Barış Bey.
     3 Beğeni    
S.Atan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62997
Barış bey'le Haziran ayında kardeşimin tavsiyesi üzerine tanıştım.Kızım için kendisine danıştık.Yedi yaşındaki kızımın kreşten okul dönemine geçerken yaşadığı zorluklar dikkat dağınıklığı,fazla hareketli olması,derste çok konuşması ve dağınık olması yine evde ödevlerini yaparken yaşadığımız problemler üzerine kendisinden çok büyük yardım aldık.Bizi dinledikten sonra çocuğumu çok doğru analiz etti.Sorunları çok doğru saptayıp doğru çözümler geliştirerek sürekli irtabatta kaldık,Her zaman ulaşılabilir olması,danışanlarına maddi çıkarlardan çok, önce insan odaklı yaklaşan,işine son derece saygılı,takipçi asla unutmaz,insanın kalbine dokunabilen mesleğinde çok başarılı bir psikologtur.Kendisini tanımış olmaktan son derece memnunum.Kendisinden hayla destek almaya devam ediyoruz.Barış bey'e her gittiğimizde bizde kendimizi çok iyi hissediyoruz.Çevremde her konuda sıkıntı yaşayan bir çok arkadaşıma burdan yazdığım şekilde şiddetle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Ayla
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62974
Merhabalar Barıs beyle arkadasımın tavsiyesi üzerene taniştık.Yiğenimin göz kontağı zayıftı.Konuşurken göz göze cok kısa süre gelebiliyorduk.Barış beyle seanslara başladık o ve ekibi ile düzenli şekilde çaliştık.Daha sonra dikkatinde de sorunlar olduğunu farkettik.Barış beyin profesyenel calışmaları sonucunda ve bizlere verdiği ev ödevleri ile calışmalarımız her geçen gün etki gösterdi.Beklediğimizden daha kısa sürede yaşıtları gibi oldu göz kontağı ve dikkati artı.Barış bey bu konuda cok iyi bi psikolog kesinlikle.İletişimini, çocuklara yaşlaşımını ve aileyi doğru bilgilendirme konusunda kendisinden çok memnun kaldık.
     Beğenin    
İrem
30.Ağustos.2013
TavsiyeNo: 62609
Barış Bey'i yaklaşık altı aydır tanıyorum. Kendisi, mesleğinin gerektirdiği her türlü vasfa sahip bir insandır. Danışanlarıyla kurduğu samimi ilişki ve işine karşı duyduğu saygıyla birçok psikologun birkaç adım ilerisindedir. Karşılıklı güvene dayalı olarak kurulan bu ilişkide, danışanlar Barış Bey sayesinde bulundukları zorlu süreci sorunsuz bir şekilde atlatmaktadırlar. Bilgi birikimi, yeniliklere açık olması, kendini ifade ediş yeteneği ve karşısındaki insanı gerçek anlamda dinlemesiyle bana birçok şey öğretmiş ve öğretmeye de devam etmektedir. Ailenizin bir parçası gibi görüp, rahatlıkla içinizi dökebileceğiniz birini arıyorsanız, bu kişi Barış Ülkümen olmalıdır.
     1 Beğeni    
Sebahat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Temmuz.2013
TavsiyeNo: 61636
Barış Bey'i yaklaşık 2 yıldır tanıyorum. Oğlumun devam ettiği anaokulunda danışman olarak görev yapıyor. Çocuğumun gelişiminde çok büyük desteğini görmekteyim. Kendisini tanıdığınızda klasik "danışman" tabirinin çok üzerinde olduğunu farkedeceksiniz. Konusunda gerçekten uzman. Profesyonelliğinin yanında içten yaklaşımı sizi rahatlatıyor. Çok iyi bir koç. Çok iyi bir dinleyici. Samimi, neşeli ve candan... Kendisine çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Bu arada Ay Yüzlü Anaokulu'na da sevgilerimi iletiyorum :)...
     2 Beğeni    
Neslihan
11.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61307
Barış Beyi yaklaşık iki yıldır tanıyorum. Alanında uzman, vizyon sahibi ve işinin ehli biridir. Kendisinden alana dair çok şey öğrendim ve öğrenmeye de devam ediyorum. Danışanlarıyla olan sağlam diyaloğu ve mesleğine olan saygısı gerçekten takdir edilir.Mesleğin gerektirdiği pek çok etik kurala aykırı çalışan birçok psikolog günümüzde mesleği icra etme çabasındadır.Barış bey meslektaşlarından bu noktada ayrılmaktadır.Beni anlayacak ve yarıyolda bırakmayacak birini arıyorum diyorsanız eğer Barış Bey doğru adres...
     Beğenin    
Necla GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Haziran.2013
TavsiyeNo: 61160
Merhabalar, Sayın Harun Barış ÜLKÜMEN'i 20 Ağustos 2012 tarihinde; küçük oğluma, uygun bir ana okulu aramamız esnasıda kendisini tanıma fırsatı buldum. Oğlum üzerindeki ilk gözlemleri, tavsiyeleri bana yön verici oldu. İşine olan saygısı, bilgisi,gözlemlerini açık ve net bir şekil de iletmesi, güler yüzlü ve samimiyeti beni çok etkiledi. Daima yardıma hazır bir tavır içersinde olması insanı psikolojik olarak rahatlatıyor ve güç veriyor. Oğlum konusunda yardımlarını çok gördüm.Onu tanıdığıma çok memnunum. İyi ki varsınız diyorum..... İLGİNİZ VE SAMİMİYETİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!!! Necla GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     1 Beğeni    
Özlem
31.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 61121
Merhabalar BARIŞ BEY ile 4 yıldır aynı kurumda görev yapmaktayız Mesleğini son derece ciddiye alır ve işini layıkı ile yapmak için sürekli olarak kendisini geliştirir, eğitimlere katılır ve güncel literatürü takip eder. Danışanlarının ihtiyaçlarını farketmede ve gidermede son derece başarılıdır. , Sevgi dolu, mütevazi, üst düzey sözel yeteneğe sahip, sempatik anlayışı çok kuvvetli, sabırlı, güvenilir ve paylaşımcı bir insandır. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra mesleğindeki profesyonelliği ve dinamikliğiyle danışanlarına, öğrencilerine ve meslektaşlarına ışık tutmaktadır,teşekkürlerimi bir borç bilirim. Psikolog HARUN BARIŞ ÜLKÜMEN'İ herkese güvenle tavsiye ediyorum. Böyle bir psikologla karşılaştığınız için kendinizi şanslı hissedeceğinize eminim. SEVGİLERİMLE....
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Nazlı
30.Mayıs.2013
TavsiyeNo: 61103
Konusunda gerçekten çok tecrübeli, bilgili ve iletişim becerileri en üst düzeyde bir psikolog.Kendisine gözüm kapalı tüm ihtiyacı olabilecek yakınlarımı yönlendiriyorum. Yakınlarımdan kendisiyle ilgili çok güzel geri dönüşümler ve mükemmel sonuçlar alıyorum. İyi ki böyle bir psikolog ile tanışmışım. Sürekli güleryüzlü oluşu , hastalarıyla mesai düşüncesi olmadan ilgilenmesi, maddi hiç bir beklentisi olmadan inanılmaz gayretle çalışması beni çok etkiledi. İşine olan saygısı her şeyin ötesinde oluşu ve işinden keyif alması, bunu bir zorunluluk değil de mutluluk vesilesi görmesi beni oldukça etkiledi.
     Beğenin    
F.B. KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
13.Mart.2013
TavsiyeNo: 58897
Barış Bey'le kızımın gittiği yuva aracılığı ile tanıştım. Kızıma bakmak için işinden ayrılmış bir anneydim.Her anne gibi kızını çok seven ve ona çok düşkün bir anneyim. Kızım yuvaya bende o yuvadayken sessiz kalan evime Barış Bey sayesinde alıştık. Okula bırakırken boğazımdan zor ayrılan ve ağlaya ağlaya okula giden kızım, şimdi bana el sallayıp öperek okula gidiyor. Okulda pek çok arkadaşı var ve sosyalleşiyor. Bu alışma aşamasında neler yapmam neleri yapmamam gerektiğini Barış Bey'in doğru tavsiyeleriyle öğrendim. Zaman içersinde pozitif enerjisi,güleryüzü , içten davranışı neticesinde kendimle ilgili birkaç konuda da kendisinden destek gördüm. Barış Bey tekrar işe başlamam için beni yüreklendirdi. Tekrar güvenimi kazandım. Şu anda sınava hazırlanıyorum ve başaracağıma inanıyorum. Her zaman bir telefon mesafesi uzaklıkta olan Barış Bey'e çok teşekkür ederim ve harhangi bir şekilde yardım arayan herkese tavsiye ederim.
     Beğenin    
Fatoş
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Ocak.2013
TavsiyeNo: 57621
Kızımın yaşadığı ağır ergenlik dönemindeki sorunları dolayısıyla bir psikologdan yardım alma ihtiyacı hissettim. Aramızdaki iletişimsizlik,agresif tavırları,, hayatı aşırı derecede ti ye alması , derslerindeki başarısızlıklara çözüm arayışıyla birkaç profesöre gittik. Fakat hiçbiri kızımla iletişim kurmayı beceremediği gibi oldukça yüksek fiyatlarla her hafta görüşmek istediler.Bana göre tam bir para tuzağıydı. Onlardan bir fayda göremeyince ümitsizliğe kapıldığım sırada bir arkadaşımın tavsiyesiyla Barış Ülkümen'e gittik. Kendisi sorunları çok iyi analiz ederek, çok net tahliller yaparak kızımın frekansına girmeyi ve güvenini kazanmış başarmış tek psikologdur. Kızımın gitmek istemediği günlerde evimize kadar gelerek bize yardımcı olması, sorunum olduğunda gece yarısı bile rahatlıkla arayabildiğim, her hafta beni düzenli arayarak herhangi bir sorunumuz olup olmadığını sorması, bunları yaparken maddi olarak beklentisinin olmaması..Bunları yapan başka bir psikolog var mıdır ? hiç sanmıyorum..Bana yaptığı tavsiyelerle beni rahatlatarak doğru davranışlarda bulunmamı ve kızıma doğru tepkileri vermemi sağlayarak yaşadığımız sorunların üstesinden gelmemizi sağlamıştır.Kendisine de her zaman söylediğim gibi "Barış, sen bana da çok iyi geliyorsun,stresimi azaltıp yükümü hafifletiyorsun". Kısa ve net tespitlerle çözüm odaklı oluşu, zamanı efektif kullanması, mesleğini çok sevmesi ve bunu hissettirmesi, danışanıyla 7 gün 24 saat ilgileniyor olabilmesi, vicdanlı ve merhametli olması doğru adreste olduğumuzu teyit ediyor. Engelli çocuklarla yaptığı çalışmalarına da şahit olduğum Barış Bey'in o kadar yoğunlukta her çocuğa ve velilerine kimseyi kırmadan agresifleşmeden yetişmeye çalışması, yüzündeki yorgunluğa rağmen gözlerindeki mutluluğu unutmam mümkün değil. İyi ki varsın Barış Ülkümen, umarım içindeki bu meslek aşkıyla desteğe ihtiyacı olan pek çok kişiye yardımın olur.Herşey için çok teşekkürler, sevgiyle kal...
     5 Beğeni    
Hasan Tolga Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ocak.2013
TavsiyeNo: 56886
Yaklaşık 1 senedir Barış Bey'den danışmanlık hizmeti almaktayım. Kendisi hem etkin bir dinleyici hem iyi bir koç olmasının yanı sıra çok iyi de bir mentordur. Özel hayatımda ki ve iş yaşantımda ki gelişmeleri çok iyi takip eder. Anlık olarak çözüm bulmasının yanı sıra, bir sonra ki görüşmemize kadar ayrıntılı bir şekilde değerlendirip bana çıkar ve çıkmaz yolları göstererek sunar. Ayrıca Psikoloji alanında ki kişisel becerileri hem yetişkinlere hem de ergenlere inanılmaz yol göstermiştir. Bugüne kadar bir çok danışmalık hizmeti aldım ancak pek bir fayda göremedim. Genelde insanlar arayışlarını bırakırlar ama ben bırakanlardan olmadım. Burda temel nokta insanın kendisi ile aynı frekansta konuşabildiği birini bulmasıdır ve ben bulduğumu düşünüyorum. Barış Bey'e bundan sonra ki iş yaşantısında başarılarının devamı dilerim ve bütün danışanlara tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Bahar Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56634
Barış Bey' in danışanı olmak; yoğun geçirilmiş bir günün ardından içilen bir fincan kahve gibiydi; kendinle baş başa kalış hatta kendinle özlem gideriş, yoğunluktan arınış ve neticede huzurla doluş..Bende 40 yıl hatırı olacak sevgili Barış Bey' in hayatıma kattıklarının ve hayatımdan arındırdıklarının. Tecrübeli, zeki ve duyarlı bir uzman olduğu için gerçek sorunu tespit edip onunla uğraşıyor, yani boşuna vakit, para ve umut sarf etmeniz gerekmiyor. Sevecenliği ve profesyonelliği öyle güzel harmanlıyor ki kendinize bile söyleyemediklerinizi O' na anlatırken buluyorsunuz kendinizi. Kişisel yaşamın mahremiyetine duyduğu saygı, emin ellerde olduğumu hissettirdi bana hep. Ben, eşim ve iki çocuğumuzdan oluşan ailemizin bir parçası Barış Bey benim için. Umarım ihtiyacı olan herkes O' na ulaşır ve sorunlarından kurtulur. Sevgilerimle..
     4 Beğeni    
Devran
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Aralık.2012
TavsiyeNo: 56033
Kendisiyle 2008 yılında oğlumun gittiği kreş aracılığıyla, tanışma fırsatını buldum. Kreşte hizmet verdiği süre içerisinde, oğlumun gelişim sürecinde, yapmış olduğu gözlemler neticesinde, hayatta hep bir sonraki adımda nelerle karşılaşacağımız noktasında, bana çok büyük katkıları olmuştur. Meslek tecrübesi olarak, yedi yıl gibi kısa gibi görünen bir zaman dilimi, ona ulaşan kişilere hizmet vermesi ve hatta genç bir insan oluşu, ilk etapta sadece çocuklarla iletişimde iyi olabileceği önyargısını bende oluşturmuştu. Ancak geçen zaman içinde fark ettim ki, sanki karşısındakinin içini görüyormuşcasına, sorunlarla baş edebilme gücümüze göre yavaş yavaş, can alıcı noktalara değinmesiyle, belki kendimizden bile saklayıp bilinçaltına ittiğimiz her şeyi, incitmeden yüzeye çıkartması ve hayata yeniden "Merhaba" dememizi, tüm içtenliğiyle sağlama gücüyle, kendisine her seansta gitgide daha da çok hayran olup, saygı duydum. Gerek ailevi nedenler, gerekse oğlumun erken yaşta okula başlayacak olması, öğretmenlerin dikkat dağınıklığı yaşadığıyla ilgili uyarılarda bulunması gibi sorunlarla, kendisine ulaştığım zaman, ben daha maddi durumu bile söz konusu etmeden, yaşadığım duygusal travmalardan dolayı, çocuğumun yanı sıra benim için de gerçekleştirdiği seanslarla birlikte yeniden, hayatı hissederek nefes almaya başladım. Madalyonun görünen ve görünmeyen iki yüzü gibi, kendisi bir yandan oğlumla kurduğu sıcak dialoglarla, onun içe kapanık bir çocuk olmasını engelleyip sosyalleşmesini sağlarken; diğer yandan da, benim duygu ve düşüncelerimi sorgulayıp, kendimle yüzleşmemi sağlamıştır. Ayrıca ebeveynlerin sağlıklı bir ruh hali içerisinde olması durumunda, gelecek nesil olan çocuklarımızın da sağlıklı birer birey olarak yaşayacağı gerçeğini derinden hissetmemi sağlamıştır. Her değişim ve dönüşümün sancılı olacağı gerçeğini öğretip, umudumu asla kaybetmemeyi bana amaç ettirdiği ve gücüme güç kattığı için, tavsiye ediyorum.com aracılığıyla, kendisine sonsuz teşekkürlerimi sunmak istedim bir kez daha. İyiki varsınız Sn. H.Barış ÜLKÜMEN!.. Sevgiyle kalın...
     2 Beğeni    
Yunus KARA Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
14.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55504
Barış Hoca'yı uzun zamandır tanıyorum. Kendisi işinin ehli, danışanlarıyla kurduğu pozitif ilişki,danışanları ne maddi ne manevi ne de zamansal yönden yormayan gülecen ,işinde titiz bir psikologtur.Kendisini güvenilir, profesyonel,işinin ehli her dakika yanında olmasını istediği , çalışma anında psikologu çalışma dışında ise samimi ,yardımcı bir arkadaş kısacası onu sığınacak bir liman gibi görmek isteyen bütün danışanlara ve psikolog arayan bütün herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum, teşekkürler.
     2 Beğeni    
Sevil ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54662
Barış Bey'le çok güvendiğim bir psikolog arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım. İşitme engelli yeğenim onun sayesinde hayatı daha kaliteli ve dik durarak yaşamaya başladı. Bir psikolog düşünün danışanı için İstanbul'dan kalksın Kocaeli'ne gelsin. Onun iş yerini, evini, yaşadığı ortamı görsün. İstanbul'da kendini rahat hissetsin diye onunla kendi yerinde değil dış ortamlarda biraraya gelsin. Üstelik tüm bu zahmetlere onu daha iyi tanımak ve ona daha çok yardımcı olabilmek adına katlansın. İnanın bir çok psikolog böyle bir zahmete katlanmaz. Mesleğinde ne kadar başarılı olduğunu yazmama gerek bile yok. İyi ki varsın Barış ÜLKÜMEN. Yaptığın her şey için sonsuz teşekkürler...
     1 Beğeni    
Meltem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Eylül.2012
TavsiyeNo: 54145
2009 yılında yapmış olduğum ikinci evlilikte, eşimin 7 yaşındaki kızı ile ilgili uyum sorunları yaşarken, bir pedagog arayışına girdim. O yıl İstanbul'da yaşıyordum. İnternetten araştırma yaparken evime yakın olan adreslerden bulduğum danışman merkezi sayesinde, Barış Bey ile tanıştım. 3 çocuklu bir aileyiz, o sıralarda sorun en küçük kızımda -eşimin kızında- idi. Bir kaç seans onun için gittikten sonra, yeni ergenliğe girmiş olan en büyük kızım içinde yardım almaya karar verdik. Ondaki sorunların daha büyük olduğu zaman ile ve kendisinin yardımı ile ortaya çıktı. Barış Bey her iki çocuğuda her anlamda toparladı. 2010 yılının yaz ayında ailecek BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'a taşınmaya karar verdik. O dönemde de her üç çocuğuda ele alarak, bu büyük değişiklik sürecinde üçü ile de iletişim kurarak, bu zorlu değişikliği kolay atlatmamıza yardımcı oldu. Özellikle en büyük kızımın -şu an yaşı 18- o dönemlerde BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'a adaptasyonunda yaşadığı zorlukları telefon ile hem kızımla hem de bizle konuşarak, atlatmamıza çok yardımcı oldu. Şimdilerde bu kadar zaman içinde oğlumda ergenliğe adım attı. BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'da olmamıza rağmen gerek çocuklar İstanbul'a gittiğinde, gerekse burada herhangi bir sorun yaşadığımızda kendisi her şekilde bize yardımcı olmaya devam ediyor. Şahsen ben daha öncede bir kaç pedagog deneyimi yaşamıştım. Ama, Barış Bey'in ergenlere ve çocuklara yaklaşımı, diğer tecrübelerime kıyasla çok daha olumlu. İletişimi çok daha iyi. En azından çocuklar karşılarında kendilerinden birini bulurmuş gibi rahatlar. Onları sıkmadan yeri geldiğinde onların istedikleri, yeri geldiğinde de onların tam karşıtı konuşarak iç dünyalarını anlayıp, ebeveyne çok daha net şekilde aktarabiliyor. Ebeveyn olarak bizimle diyaloguda oldukça direkt ve net. Zaman kaybına imkan vermiyor. Gerekli gördüğü sıklıkta seansları düzenliyor ki, buda bence ailenin bütçesi için oldukça yerinde bir tutum. Seanslar ya da tedavi süreci bitsede danışanını unutmuyor. Aramaya devam ediyor. Biz 2,5 yıldır BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı'dayız, başımız sıkışsada sıkışmasa da telefon ile dahi olsa her an görüşebiliyoruz.
     Beğenin    
Cemile KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Eylül.2012
TavsiyeNo: 54120
Barış Bey ile ilk 2011 yılının ekim ayında tanıştım. O zamanlarda kendimi çok yalnız ve dışlanmış hissediyordum. İnsanlara güvenim azaldığından kimden nasıl yardım alacağımı bilemiyordum. Bir arkadaşım bir psikiyatr a görünmem gerektiğini söyledi fakat bunu kabul etmedim amacım ilaçla tedavi olmak değil sadece olaylara karşı bakış açımı değiştirmekti bunun üzerine başka bir arkadaşımda Barış Bey’i tavsiye etti. O günden beri Barış Beyi düzenli bir şekilde ziyaret ediyorum. İlk başta ailem ve arkadaşlarım itiraz eder gibiydiler.Fakat şimdi bendeki değişikliği farkettikçe ne kadar haksız olduklarını anladılar.Ben Barış Bey’i kesinlikle tavsiye ediyorum .Çünkü Barış Bey mesleğinde uzmanlaşmış bir Pisikolog.Dört yıldır devam ettiğim fakat bir türlü çalışmadığım için bitiremediğim lise eğitimimi bile O’nun sayesinde bir yılda bitirdim.Şimdi Üniversteye hazırlanıyorum ve inanıyorum ki onunda üstesinden Barış Bey’in yardımları sayesinde geleceğim.Çok teşekkürler …
     1 Beğeni    
Hüseyin ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Eylül.2012
TavsiyeNo: 54078
Barış Bey ile ilk olarak,küçük oğlumun gittiği ana okulunda tanıştım.O günden bu yana,iki oğlumun kişisel gelişimine,kendimle alakalı sorunlarıma ve çevremde olan Barış Beye yönlendirdiğim arkadaşlarıma verdiği katkılardan dolayı ,hem mesleki hem de, insani özelliklerinden dolayı,kendisine minnettar kaldığımı belirtmek isterim.Barış Beyin mesleki bilgisinin yanı sıra,yaklaşım tarzından son derece etkilendiğimi söylemem gerek.Bu sadece şahsıma ait olan bir düşünce değil.Zira bugüne kadar kendisine yönlendirdiğim tüm arkadaşlarım da benimle aynı fikirdeler.
     1 Beğeni    
D. K.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Haziran.2012
TavsiyeNo: 52024
Ailevi ve kişisel problemlerim için kendisi ile görüşmeye başladığım andan itibaren kurmuş olduğumuz samimi ve yakın diyalog neticesinde, hayatım tamamen değişti diyebilirim. Çocuk ve ergen psikolojisi ile ilgili uzmanlığı sayesinde çocuğum ile ilgili sorunlarda da yardımcı olduğundan kendimi çok daha güvende hissediyorum. Ayrıca hiç bitmeyen motivasyonu, yüksek enerjisi ve yerinde yönlendirmeleri ile ilham kaynağı oluyor. Kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    
Çağla Tuğba SELVEROĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
28.Mart.2012
TavsiyeNo: 49821
Barış ile üniversite döneminden beri tanışıyoruz. Hani ilk tanıştığınızda bu kişide bir kıvılcım var dersiniz ya, Barış öyle bir kişidir. Bir anda ilginç ve yararlı proje fikirleriyle çıkıverir karşınıza. Şuana kadar pek çok projede birlikte çalıştık. Her proje hem insanlık hem de alan için faydalı oldu. Barış, her daim kendini geliştirmeye açık oldu ve sürekli eğitimler aldı. Şuanda da çalıştığı her alanda başarılı olduğunu duyuyorum. Çocuk-ergen ile ilgili destek almak istediğinizde kendisini gönül rahatlığı ile öneririm.
     1 Beğeni    
Billur BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ocak.2012
TavsiyeNo: 46939
Barış bey ile beni ara ara yoklayan panik atağımla artık başa çıkamaz hale geldiğimde tesadüfen tanıştım.Önceleri ataklarımın arası uzundu ve çok akıllı geçinen ben,2 yıl boyunca kendimi sosyal hayattan soyutlayarak sessiz sedasız bununla başa çıkabileceğimi düşünmüştüm.Ataklarım haftada bir olmaya başlayınca konuyu yakın bir psikolog arkadaşıma açtım.Kendisi de bana önce Şeyda Boybeyi'ni tavsiye etti.Şeyda hanım ile telefonla görüştük.Kendisi,şehir dışında olduğu ve benim de durumum acil olduğu için bana Barış beyi tavsiye etti.Yalan yok,önce bu duruma önyargılı yaklaştım çünkü ne kadar profesyonel olursa olsun bir kadını en iyi hemcinsi anlar felsefesini savunuyordum.Yine de randevuyu 3 gün sonraya aldım.Ertesi gün tam vazgeçmeyi düşünüyordum ki o gün iki kez atak geçirdim.Randevuyu iptal ettirmek şöyle dursun,o gün görüşebilmek için can havliyle Barış beyi aradım.Yoğun bir günü olmasına rağmen o akşam görüştü benimle.İlk seanstan çıktığımda bütün önyargılarımdan sıyrılmış,kendime bu konuda çok kızmıştım ve elbette tavsiyesinden dolayı Şeyda hanıma minnettardım.Barış bey,son derece pozitif,güler yüzlü,dikkatlidir.Can kulağıyla dinler.Hatta öyle bir can kulağıdır ki bu,5 ay önce söylediğiniz bir sözü,kelimesi kelimesine ağzından duyabilirsiniz.Siz unutursunuz,o unutmaz!Ama benim için en önemli özelliği;gerçekçidir.Evet motive eder ama hayatınızdaki gerçekleri es geçmeden.Doğru sorularla farketmediklerinizi farkettirir.Seanslar arasında mutlaka arar,ilgilidir..Biz 6 aydır görüşüyoruz ve ben 4 aydır atak geçirmiyorum.2 yıl boyunca dışarı çıkmaktan bile hoşlanmayan ben,bu 6 aya bir yurt dışı seyahati ve bir de iş değişikliği sığdırdım.Panik atak defterini sayesinde kapamış bulunuyorum.Evet,iyi olmayı istemek en temel sebep kapamam da ama bunu yapmaya çalışırken yanınızda sizi size keşfettiren doğru ve 'iyi' insanların olması çok önemli..Onunla yolum kesiştiği için,farketmediklerimi farkedebildiğim için çok mutluyum..İnsanlara duyduğum güvensizliği yendiğimin kanıtıdır ona güvenmek, "güveniyorum" diyebilmek.
     2 Beğeni    
Doğan
29.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46768
MERHABA Barış beyle aynı anaokulunda beraber çalışıyoruz.O okula geldiğinde ilk samimi ve işi dürüst yapacağına kanaat getirdim.ve gerçektende öyle oldu .... o işi kendi işiymiş gibi benimser çocukları kendi çocukları gibi sever ve güven verir...ona yazacağım çok şey vari kelimeler yetersiz kalır... ona istediğiniz zaman ulaşırken sadece sorunlarınız için değil eğitim anlamındada çok şey kazanırsınız... ....BİLGİSİNİ KARŞILIKSIZ PAYLAŞAN TEK İNSAN...... BARIŞ ÜLKÜMEN SONSUZ TEŞEKKÜRLER EDERİZ....
     1 Beğeni    
Figen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46759
MERHABALAR Barış bey YAKACIK -KARTAL MAVİ AYIŞIĞI anaokulunda yani kurumumuzda çalışmaya başlayalı çok olmadı ama kısa zamanda bu işte gerçekten çok profösyönel olduğunu ıspatlamıştır . Bütün çocuklarımızla velilerimizle ilgilenmiş onlara tüm samimiyetiyle rehberlik etmiştir.Sadece bununla yetinmeyip okulun eğitim koordinatörlüğüne el atmış eğitim kalitemizi de yükseltmiştir. Dürüst ,samimi,çıkarcı olmayan ,o bazen bir eğitimci ,bazen iyi bir rehber, iyi bir beslenme uzmanı ,iyi bir hekim,iyi bir danışan ,sıkı bir dost ve daha sayamadığım bir çok şey.....onda mevcut.. BARIŞ ÜLKÜMEN SONSUZ TEŞEKKÜRLER .. ARAMIZA HOŞGELDİN..... İYKİ VARSIN.....
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin belirttiği kurumda çalıştığı kurumsal eposta adresiyle doğrulanmıştır.
     2 Beğeni    
F.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46227
Barış Bey'i ilk olarak Kızımın gittiği yuvasında tanıdım.Barış Bey ile tanışmadan öncede pedagog arayışındaydım.Ve birkaç tecrübem olmuştu.Fakat Barış Beyi tanındıktan sonra kendisinin ciddi bir farklılığı olduğunu farkettim.Herşeyden önce işini gerçekten severek yapan ve sürekli kendini geliştirme peşinde olan ender insanlardandır. Haftanın hergünü yüksek tempoda çalıştığına ve bundan hiç şikayetçi olmadına bizzat şahit olmuşumdur.Danıştığımız her konuda bize rutinin dışında ,gerçekçi ,çözüm odaklı yaklaşımlarla son derece faydalı ,samimi,içten aktarımları çok faydalı olmuştur.Halada olmaktadır.Uzmanlık alanı Çocuk ve ergen Psikoloğu olmasına rağmen Kişisel Gelişim,Yaşam koçluğu,Özel eğitim,engelli eğitimi vs gibi konularda da oldukça deneyimlidir.Kendisi ile veli - okul pedagoğu işbirliğinin dışında şu anda yeni kurmakta olduğum işle ilgilide çalışma şansı edindim.İşyerimde yukarıda saydığım konularda seminerler vermekte ve çok ilgi görmektedir. Barış Bey çok iyi bir dinleyicidir.Anlatmak istediğiniz konuyu anında anlar ve analizinide çok iyi yaparve yardımcı olur.Kendisi mesafeli olduğu kadar bir okadarda içten ve samimidir.Şahsen gelecekte çok daha başarılı işlere imza atacağından şüphem yok.Tüm samimiyetimle TAVSİYE EDİYORUM.
     2 Beğeni    
Esra ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Kasım.2011
TavsiyeNo: 45644
Sayın Barış Ülkümen , Yaklaşık 3 yıldır ailemizin her türlü probleminde danıştığımız kişidir. Onunla ilk kez , 2008 yılında küçük kızımın yeme problemi aşmak için görüştük. O günden bu yana, kendisi hayatımızın olmazsa olmazı oldu. Doğduğu günden, 3 yaşına kadar ileri derecede yemek yeme zorluğu olan kızımı götürmediğim beslenme uzmanı, pedagog kalmamıştı. Barış Beyin gerçekçi ve kararlı tavrı ile bu problemimizin üstesinden geldik. Şu anda aile danışmanlığımızı yapmakla birlikte, büyük kızımın ergenlik konularında bize destek olmaya devam ediyor. Küçük kızım 1. sınıfta ve okuma yazma öğrenmeye çalışmakta. Zor bir dönemdeyiz, bu dönemde de Barış Bey den çok yardım almaktayız. Bu güne kadar Barış Bey'e yönlendirdiğimiz bütün arkadaşlarımız bize teşekkür ettiler ve Barış Bey ile kısa sürede çok hızlı yol kat ettiklerini ifade ettiler. Kendisine Teşekkür ediyoruz.
     Beğenin    
Nur SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Aralık.2010
TavsiyeNo: 37877
Psikolog Şeyda Boybeyi'nin Sayesinde Barış Bey'le tanıştım.Kızım 12 yaşında, 4 yaşından beri Opsasif Kompasif bozukluğu, İlkokula başladığında Öğrenme Güçlüğü,Dikkat Dağınıklığı ve Duygu Durum Bozukluğu Tanısı kondu. Doktorlar ilaçla birlikte Psikolojik destek almamızı sölediler. Kızımla tek başına yaşama zorunluğumuzdan dolayı, Maddi manevi zorluk içindeydik.En zor durumdayken, Allahıma şükürler olsun mükemmel insanlarla tanıştım.1,5 yıldır seaslarımıza devam ediyoruz.Anne olarak kendisinde aldığım tavsiyeleri uyguladıktan sonra kızımın davranışlarında çok olumlu gelişmeler oluştu.Parçalanmış bir aile olarak çocuktan en iyi verimi almamız için uğraşması ve her konuda bize bir telefon kadar yakın olmasından dolayı şükran borçluyuz. Barış beye ve Şeyda hanıma buradan teşekkür etmek istiyorum.
     2 Beğeni    
Ebru
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37655
Barış Beyle ilk olarak yaklaşık 1 yıl önce eşimle olan sorunlarımın bende ve çocuğumda yarattığı sıkıntıları çözebilmek için görüştük.Hernekadar kişisel olarak kendimi tanıdığımı,sorunların nerden kaynaklandığını veya nasıl çözmem gerektiğini bildiğimi zannetsemde uzman bir kişiye danışmak istedim. Öncelikle beni çok iyi analiz etmiş olması önerdiği çözümlerin bana uygunluğu açısından çok önemliydi.Tavsiyelerinin bazılarını hemen uyguladım ama bazılarını yerine getirmem zaman aldı.Sonuç olarak gördümki ilk zamanlar katılmadığım yada yok hayır olmaz dediğim bazı tavsiyelerin şimdilerde meyvesini topluyorum.Bendeki sıkıntılar çocuğumuda olumsuz etkiliyordu ama şu anda hem çocuğum hemde ben Barış Bey'in tavsiyeleri sayesinde daha mutluyuz.Çok kısa bir sürede sıkıntılarımdan kurtularak hayata,kendime ve çevreme daha pozitif bakabilmeyi öğrendim.Tespitlerindeki doğruluk,uygulanabilir önerileri,danışan kişiye gösterdiği ilgi ve alaka bence Barış Bey'i diğer psikologlardan ayıran bir özellikti. Hayata yeni bir pencereden bakabilmemi sağladığı için kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.
     2 Beğeni    
Berna ŞSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Kasım.2010
TavsiyeNo: 37642
Ben 2 sene boyunca onlarca nörolog,psikolog ve psikiyatrist gezdim.Nörologlar epilepsi,psikolog ve psikiyatristler panik atak hastası olduğumu söylediler.3-4 farklı antidepresan kullandım ve hiçbir sonuç alamadım ta ki bir arkadaşımın tavsiyesiyle Barış beyle tanışana kadar.Benimle yaptığı konuşmalar ve bana verdiği moralle yeniden kendime olan güvenimi kazandım,korkularımı yendim.Hala daha arayıp nasıl olduğumu sorar,istediğim her zaman kendisini arayabileceğimi söyler.Bir doktor değil abi,arkadaş olarak görüyorum Barış beyi artık.Kendisine sonsuz teşekkürler...Bu gibi rahatsızlığı olan herkese tavsiye ederim...
     2 Beğeni    
Şenay ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Temmuz.2010
TavsiyeNo: 34568
Barış beyi daha önce giden bir arkadaşım tavsiyesiyle gittim. Eşimle sorunlarım vardı ayrılma derecesine gelmiştik, bu nedenle yaşadığım sorunları oğlumada yansıtıyordum oğlumda tartışmalarımıza şahit oldukça korkuyor ve hareketlerinde konuşmalarında arkadaşlarına davranışlarında daha sert, ortama uymuyor ve şiddet uyguluyordu bu nedenle hem kendim için hem oğlum için Barış beyle görüşmeye başladım öncelikle bana yardımcı oldu ve eşimle olan sorunlarımı oğlum için bir kenara bırakmamızı çocuğumuzun yanında tartışmamamızı ve yaşanan sorunları ondan saklamamamızı yaşanan şeyleri billinç altına yerleşeceğini bu nedenle uygun bir dille ona anlatmamı tavsiye etmişti. Kendisiyle halen görüşüyorum diğer arkdaşlara tavsiye ediyorum. Barış beyin başarılı bulduğum yönleri güleryüzlü yeri geldiğinde ciddi işinde denyimli olması bazı duygularımı anlatamadığımda kendisinin anlaması, ofisindeki görüşmeden sonra bana telefon açması ve durumu sorması ihtiyacım olduğunda dendisini arayabileceğimi söylemesi kendisinden memmunum...
     2 Beğeni    
Hasan Tuğrul GSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32747
Sayın Ülkümen'i üniversite son sınıfta iken tanıdım. Bir boşanma arifesinde oğluma disleksi tanısı konmuştu. Uzman pedagog, tedavinin asla kesin sonuç vermeyeceğini, ancak sabırlı ve kararlı olmam halinde uzun süreli bir tedavi sonucunda büyük oranda iyileşme olacağını söyledi. Bu tedavide en önemli bölüm ise oğluma her hafta kendisi tarafından verilecek ödevlerin, mümkünse psikoloji son sınıfta okuyan birinin nezaretinde hafta içinde 2 veya 3 akşam sürekli tekrarlar ile yapılmasıydı. Bir tanıdık aracılığı ile sayın Ülkümen ile tanıştık ve kendisi bu görevi üstlendi. Ben klasik ders veren ağabey-öğrenci ilişkisi beklerken, Sayın Ülkümen oğlum için bir idol haline geldi. Birlikte ders yaptılar, futbol dahil neredeyse her türlü oyunu oynadılar,oğlum ile bir çok sırrı paylaştılar. 2 yıllık bir çalışmadan sonra oğlum ilaç tedavisine gerek kalmadan disleksisini beklenenin çok üzerinde yenmeyi başarırken, boşanma gibi son derece olumsuz etkileri olan bir durumu da en az hasarla atlattı. Kendisinin sabrı, olaylara ön yargısız yaklaşımı, espirileri, oğlumla kurduğu güven esaslı bir nevi ağabey - kardeş ilişkisi ve daima pozitif bakış açısı sanıyorum başarısındaki en temel nedenlerdi. Yukarıda belirtmeye çalıştığım bu özellikleri Sayın Barış Ülkümen'i çocuklar ile yapacağı tüm çalışmalarda başarıya götürecektir.
     2 Beğeni    
Esra ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32149
Sayın Barıs Ulkumenle Tarcın Anaokulunda tanıstım. Kendisi oranın Psikolojik Danısmanıdır. Kızım o yuvaya ilk basladıgında son derece cekingen bir kisilik sergiliyordu. Barıs bey bize guler yuzlu ve kendinden emin bir sekide yaklastı. Ve dedegi her seyi tatbik ettikce son derece olumlu sonuclar aldım. Kızım hem yuvasını cok sevdi. hemde davranısları degisti. Butun bunar Baris Bey ve okulun sayesinde oldu. Bizimle sık, sık iletisim kurdu. Tum davranıslarıyla ilgili olumlu veya olumsuz fikirler verdi. Okul secimimde de yardımcı oldu. Ve onun verdigi fikirler dogrultusunda gittigimde hep olumlu sonuclar aldım. Her sey icin cok tesekkurler.
     1 Beğeni    
Bahar ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mart.2010
TavsiyeNo: 31560
Kızımın birkaç yıldır dikkatimi çeken bazı davranışları ile ilgili olarak referans üzerine Sayın Barış Ülkümen'e başvurdum. Davranış bozukluğu, dikkat eksikliği, hayali arkadaş, yalnızlığı tercih etme, kendi kendine konuşma, dalgınlık, sorulan sorulara cevap vermeme, zeka ve algılama düzeyi gibi konularda sorunlarımız ve sorularım vardı. Danışmanımız Sayın Ülkümen profesyonel düzeyi ile, ailemiz ile ilgili sorunlarımızı ele alış ve yönlendiriş biçimi ile, problem tespit etme ve uyguladığı çözüm teknikleri ile takdirimizi kazanmıştır. Bir yıl gibi kısa bir sürede hızlı, net ve sorun çözücü yaklaşımları ile kızımın sorunlarında başarılı sonuçlar elde ettik. Bize kaygı veren soru ve sorunlarımızdan kurtulduk. Güven verici olduğundan dolayı, sorunu doğru tespit etme, sonuca götüren çözüm yolları üretmekteki başarısı ve danışan takibine gösterdiği hassasiyet nedeni ile kendisini hararetle tavsiye ediyorum. Sevgilerimle,
     2 Beğeni    
Sema ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Mart.2010
TavsiyeNo: 31341
merhaba barış beyle 2009 yılında tanıştık oglum üç yaşındaydı ve hiç konuşmuyordu herşeye aglıyordu. Kısacası çok sıkıntılı bir dönemdeydim.Okul öncesi eyitimde tanıştım neler yapmam gerektiyini söyledi bende yapılması gerekenleri yaptım. Bir anne olarak çok zorgünler yaşıyordum. Barış bey bana çok yardımcı oldu.Şimdi oglum konuşuyor resim yapıyor ingilizce sayı sayabiliyor.Barış bey için sözler yetmez.Barış bey çok cana yakın konuşur.Kısacası danışmana ihtiyacı olan herkeze tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    
Gülay BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Şubat.2010
TavsiyeNo: 31060
Barış Ülkümen ile tanışmamız 3 yılı aşkın bir zaman önce çocuğumun okul öncesi eğitim aldığı anaokuluna başlamamız ile oldu. Barış Bey için yazılacak çok şey var aslında... Güleryüzlü, içten, doğal,çok başarılı ve mesleğini ciddiye alarak yapıyor. Kendisinin pozitif enerjisi ve mesleki birikiminin vermiş olduğu sakinlik ve özgüvenli duruşuyla karşısındaki insana kendini iyi hissettiriyor. Bir psikolog ve danışman olarak alanındaki deneyimi ve bilgi birikimi sayesinde, kendisine danıştığım her konuda muhakkak bir çözüm ile döndüm. Çocuğum şimdi ilkokula başladı. Ancak Barış Bey'in ilgisi hiç eksilmedi ve sanırım uzun zaman da devam edecek...Çünkü hayatın her aşamasında O'nun fikirleri ve manevi desteğiyle, oğlumun ve benim daha emin adımlarla başarılı bir geleceğimiz olacağına inanıyorum. Gerek oğlum gerekse kendimle ilgili bir çok konuda desteğini ve önerilerini içtenlikle bizimle paylaşan Barış Ülkümen'i çocuğu olanlara ve iyi bir danışman/psikolog arayanlara tavsiye ediyorum.
     6 Beğeni    
Şeyda BOYBEYİ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
12.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30607
Barış beyle beraber çalışmaktayız .Kendisi çocuklarla çalışmaktadır.Öğrenme bozukluğu ,dikkat eksikliği,alt ıslatma,kıskançlık,çocuk ve ergenlere yönelik danışmanlık yapmakta ve zeka testleri uygulamaktadır. Güleryüzlü, idealist çizgisini hiç bozmamış ,yardım etmeyi para kazanmanın önünde tutan ,bilgili ve amatör ruhlu bir arkadaşımdır.Çocuk psikoloğu arayan danışanlarımı tereddütsüz yönlendirdiğim Barış beyi burada da tavsiye ediyorum .Sevgiler.
     5 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Ata Blokları 3/1 Kat:2 Daire :170
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(546) 513 28 14
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Haliç Üniversitesi(Burslu)
Mezuniyet Yılı
2005
(19 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Barış ÜLKÜMEN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Barış ÜLKÜMEN Mesleki Videolar Videoları
-

19:47
Top