2007'den Bugüne 80,016 Tavsiye, 25,567 Uzman ve 17,882 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Zeynep KUT
Uzman Psikolog - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog EMDR Terapisti / Aile & Çift Terapisti / Yetişkin Psikoterapisti

Zeynep KUT Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları Kayıtlı

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Zeynep KUT

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

15

[Uzm.Psk.Zeynep KUT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Zeynep KUT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

27
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarZeynep KUT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Zeynep KUT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Rabia BİNALİUzm.Psk.Rabia BİNALİ
Rabia Hanım'ı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında tanıdım ve sonrasında da eğitim ortamlarında beraber çalışma olanağı buldum. Mesleki hassasiy...

Zeynep KUT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
YETİŞKİN, AİLE – ÇİFT ve EMDR TERAPİSTİ

Bireysel Terapi: Duygudurum Bozuklukları, Depresyon,
Anksiyete Bozukluğu, Panik Atak, Takıntılar, OKB,
Fobiler, Travma Sonrası Stres Bozukluğu,
Geçmiş Travmanın Bugüne Olumsuz Etkisini Azaltmak,
Kişilik Bozuklukları, Ergenlik Dönemi Rehberlik, Sınav Kaygısı,
Kendini Tanıma, Bireyin Duygusal – Düşünsel ve Davranışsal
Örüntüsüne Dair Farkındalık Gelişimi

Çift Terapisi: İletişim Problemleri, Kriz yönetimi, Sadakatsizlik,
Cinsel Problemler, Vajinismus,
Kadın – Erkek Rollerini Yeniden Tanımlama ve Çatışmaları Çözme,
Kök Aileden Çekirdek Aileye Geçişte Uyum Çalışmaları

Aile Terapisi: Kök Ailelerle İlgili Sorunlar, Çocuklu Yaşama Uyum,
Anne – Baba Rolleri ve Yeterlilik, Bağlanma ve Ayrışma Sorunları,
Genç Ebeveynliği ve Kuşak Çatışmaları

Kullanılan Terapi Yöntemleri
Bilişsel Davranışçı Terapi...[Devamı...]

Zeynep KUT Tavsiye Yazıları Zeynep KUT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Fatma HSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.181.153.YFB

04-01-2014
 TavsiyeNo: 65298
Bir günü diğeri ile aynı olmasın diye uğraşıyorsa insan ve daim gördüğü bir eksik varsa kendinde mücadelesi bitmiyor yine kendi ile. Bir de kendi dediği "şey"in neliğinin düştüyse peşine bitmiyor kendini bildi bileli başlattığı kavga kendi ile... Mücadelenin en kanlı yerinde belki bir hakem belki bir rehber hatta antrenör arayışı başlıyor ki "arayanlar bulamaz bulanlar arayanlardır" sözü gereği çıkarıyor karşısına 'Aratan' aradığını. Yazı nasıl bir labirente döndü ise başı sonu belirsiz zihnim yüreğim daha karmaşıklık kendi içinde. Zeynep Hanım bu karmaşayı berraklaştıran, suyu dindiren bir simya. Belki aldığı eğitim belki kendi ruh dinginliği karşıdakine fırtına varsa da geçeceğini, suyun iliaki durulacağını telkin ediyor. Bunu sadece konuşmak ile yapsa bir yere kadar fakat o hal dili ile de yapıyor. Nasıl mı? dedim ya bence bu bir simya ve önce kişinin kimyasında başlıyor.
     12 Beğeni    

 Berna (Danışan)
 IP: 88.250.55.YDC

05-03-2015
 TavsiyeNo: 76720
Zeynep Hanım'ı çok yakın bir arkadaşımın tavsiyesi ile 2014 ağustos ayında danışanı olmak için aramıştım. Aradığımda çok çaresizdim ve tüm umutlarımı ona bağlamıştım. Şu anda 7 aylık terapi çalışmalarımızın sonucu olarak içsel sıkıntılarımı aşmış durumdayım. Ben bu işin bir ekip işi olduğunu ve pisikoterapistin bilgi, eğitim ve en önemlisi samimiyetine dayalı olduğunu düşünüyorum. Danışan ve danışmanın aslında bir ekip olduğunu da Zeynep Hanım'dan öğrenmişimdir. Zorla gittiğim terapi saatlerimin sonunda bile kaygımı azaltma konusunda son derece başarılıydı.Zeynep Hanım'a yönlendirdiğim arkadaşlarım da oldu ve kendilerinden de güzel dönüşler aldım. Şu anda deneyimlediğim kendime Zeynep Hanım'ın desteği ile ulaştım ve iç dünyamın çözümlenmeye başlaması gündelik hayatımda gözle görülür bir iyileştirme sağladı.
     6 Beğeni    

 Feyza (Danışan)
 IP: 88.253.180.ZB

26-01-2016
 TavsiyeNo: 85302
Zeynep Hanim'ı bir danışaninin tavsiyesi ile tanıma imkanı buldum. Yaklaşık bir senedir ben de kendisinin danisaniyim. Şimdiye kadar tanıdığım en iyi profesyonel diyebilirim Zeynep Hanim için. Ben bazi problemlerim dolayısıyla somatik ağrılar çeken birisi olarak başlamıştım seanslara ve sadece bir senede bu ağrılar icin kullandığım ilaçlardan kurtuldum ve Zeynep Hanim'dan öğrendiğim teknikleri günlük hayatıma aktararak ic huzuru daha yüksek ve ağrıları yuzde 90 azalmış, yasadiklarinin daha farkında ve güçlü bir insan oldum. Bu anlamda, mesleğinde bu kadar etkileyici olan Zeynep Hanim'i tanidigim icin hem kendimi cok şanslı hissediyorum hem de kendisini kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Hilal ÖSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 5.176.66.YDB

10-03-2017
 TavsiyeNo: 95169
Kendimi kaybettim dediğim bi andan buldum zeynep hanımı ve onunla birlikte de kendimi ... Profesyonelliği dışında samimiyeti sakin ruh hali bile beni rahatlatmaya yetti.Bugün tedavi süremiz bitti ama ben buna üzülsem mi sevinsem mi bilemedim 😊 Ama biliyorum ki ne zaman ihtiyacım olsa sadece Zeynep hanım olacak hayatım da ..Gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum ... bana sarfettiği her cümlesi hatta her harfi için tekrar tekrar teşekkür ediyorum iyi ki tanımışım ... Artık bambaşka bi ben var huzurlu...
     9 Beğeni    

 Hatice Y. (Danışan)
 IP: 151.135.40.YB

17-06-2017
 TavsiyeNo: 97460
Hayatımın hiç beklemedigim bir aninda birden giriverdiğim çıkmazındayken ve heryer,herşey gözüme ve kalbime kapkara görünürken tanıştım Zeynep Hanimla...Yüzünden hiç eksik etmediği içten gülüşü,ailemden biriymiş gibi hissettirdiği samimiyeti benim için çok degerli...Uzman arayışı içerisinde olanlara tavsiyem profesyonellik ve samimiyeti birlikte aramalari...Zira samimiyet olmadiginda sadece profesyonel agizdan çıkan net cümleler insanin zaten yanan canını daha çok acıtıyor.Zeynep Hanimda o dost samimiyetini kesinlikle hissedeceksiniz...Hayata dair sunduğu fikir alternatifleriyle tuttu elimden.Amalarla başlayan cümlelerimin içinden sabırla çekip çıkardı beni...Her randevumu iple cektim,çünkü onun yoluma tuttuğu ışıkla her randevu sonrası biraz daha aydınlandı dünyam,zihnim ve kalbim...Ve artık nokta koyduk randevulara...Herşey için çok teşekkür ederim... Şu an bu sayfada olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum...
     5 Beğeni    

 sakine Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 95.8.148.WY

22-11-2017
 TavsiyeNo: 100412
"Kendini arama", "kendini tanıma", "arka planı görme", "yetişkinliğe geçiş", "benlik bilinci", "kişilik geliştirme" ve bunlar gibi onlarca başlık,söz öbeği zihnimin içinde dolaşıp duruyordu. Bunları, içlerini doldurmak için can attığım boş klasörler gibi saklıyordum. Her yerde ve herkeste bu klasörlerin içine koyabileceğim bir şeyler arıyordum. Ama istediğim bana kesin,net,değişmez nihai bir cevap verilmesi, "bunu al" denilmesi değildi. Kimseden böyle bir beklentim olmamıştı. İstediğim yalnızca merakıma eşlik edilmesiydi. Kendimi görebilmem için bana ayna tutulması, insana,evrene, yaşama bakarken fark edemediğim açıların gösterilmesiydi. İşte bu arayışlarla Zeynep Hocamın kapısını çalmıştım. Ona "hocam" diyorum çünkü kendisini hep öyle görmek istedim, öyle de gördüm. O benim kendisinden çok şey öğrendiğim, sayesinde pek çok şey keşfettiğim, güzel değişimler, dönüşümler yaşayabildiğim hocam oldu. Yirmili yaşların acemiliğiyle ve zaten bir üniversite öğrencisi olmasıyla talebeliğe çok müsait ve istekli benim gibi birisi için Zeynep Hocayla tanışmış olmak çok mutluluk verici:) Kendisinden pek çok arkadaşıma,yakınıma,tanıdığıma bahsettim hala bahsediyorum ve onun danışmanlığını buradan da herkese tavsiye ediyorum:)
     2 Beğeni    

Büşra BÖREKÇİ Fotoğraf  Uzm.Psk.Büşra BÖREKÇİ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

16-06-2017
 TavsiyeNo: 97436
Zeynep hanımla Kim Psikoloji vesilesi ile tanıştık ve hala aynı merkezde birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Kendisi mesleki gelişime inanan ve aldığı eğitimler ile destekleyen, prensipli, etik ilkelere önem veren birisidir. Güler yüzlü, sabırlı ve yardımsever oluşu da ayırıcı özelliklerindendir. Mesleğini severek ve özen göstererek yapan meslektaşımın her geçen gün daha da başarılığı olacağına inanıyorum. Uzman arayışında olan herkese Psikolog Zeynep hanımı tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    

Rabia BİNALİ Fotoğraf  Uzm.Psk.Rabia BİNALİ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

07-03-2016
 TavsiyeNo: 86371
Zeynep hanım ile Klinik Psikoloji master programında tanıştım. Tanıştığımız günden itibaren de sürekli görüşmeye devam ediyoruz. Mesleki olarak kendisini samimi, profesyonel, işinin ehli, empatik ve sıcak buluyorum. Mesleki olarak birçok eğitime katılarak kendisini sürekli geliştirmeyi hedefleyen Zeynep hanımın danışanları konusunda çok titiz çalıştığını biliyorum. Kendisi ile Prof. Dr. Gonca Soygüt Pekak hocadan Şema Terapi eğitimi alma fırsatı yakaladım ve eğitim boyunca fikirlerinden yararlanma şansı buldum. Danışanlarına faydalı olacağını düşündüğüm için bu tavsiye yazısını yazmaya karar verdim.
     4 Beğeni    

Ayşenur BAYRAKTAR Fotoğraf  Uzm.Psk.Ayşenur BAYRAKTAR
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

04-10-2016
 TavsiyeNo: 90722
Uzman Psikolog Zeynep Kut ile uzmanlığımızı yaptığımız yıllardan tanışıyoruz. Kendisi aldığı eğitimlerle kendisini sürekli yetiştirmeye adamış , sabırlı, azimli ve çalışkan bir meslektaşımdır. Kişilik olarak, sabırlı oluşu hep dikkatimi çekmiştir. Güler yüzlü, sıcak, samimi, hoş görülü, arkadaş canlısı birisidir. Kendisi özellikle yetişkin, çocuk ve ergen problemlerinde çözüm olacağına olan inancımla, kesinlikle tavsiye ediyorum. Problemleri için çözüm arayan herkese meslektaşım Uzman Psikolog Zeynep Kut'u kesinlikle her konuda tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 SULTAN&SERCAN (Danışan)
 IP: 176.235.153.YWC

15-01-2019
 TavsiyeNo: 107844
Zeynep Hanım ile yine meslektaşı Pdr. Hatice ÖZÇATAL' ın vesilesiyle irtibata geçtim. Bu yaptığım iyi ki dediklerim arasında en büyük paya sahip oldu. Çok bunaldığınız ve içinden çıkamayacağını düşündüğünüz bir anda sizi sıcacık sohbeti ile sarıp sarmalayan, yerimde sayıyorum, önümü göremiyorum, cümleleri seçemiyorum dediğiniz ne var ise anlam kazandıran, anlatımlara sizin gözünüzle bakan "ben haklıyım tabikii" dediğiniz anda birde şu açıdan ele alsak deyip bakış açınızı güzelleştiren, seni sen olduğun için yorumlayan, fark edemediğin gücünü ve cesaretini kendini en kötü hissettiğin anda sana söyleyerek ayağa kaldıran çok iyi bir uzman. "silkelen" kelimesini birçok insandan duyarsın ama Zeynep hocamdan duyduğumda kulağıma daha bir iyi, daha bir anlamlı geldi. Geçmişimin izlerini sildiğiniz ve geleceğime ışık olduğunuz için çok teşekkür ederim. Eşim ve ben bize kazandırdıklarınız için size minnettarız. Gönül rahatlığı ile etrafımdaki ve buradan bu yorumları okuyan herkese tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 M.K. (Danışan)
 IP: 176.33.48.YJ

03-12-2018
 TavsiyeNo: 107043
Zeynep hanımı yine bu site üzerinde yaptığım bir araştırma sonucu bulup kendisinden destek almaya karar vermiştim. Köşeye sıkıştığım ve bir çıkış yolu bulamadığım bir zamandı. Kendisi öncelikle ben de bir farkındalık oluşmasını sağladı. Yıllarca savaştığım düşmanın ne olduğunu, temelinde ne yattığını anladım ilk önce. Artık yel değirmenleriyle nafile savaşmak yerine ne olduğunu bildiğim bir düşmanla savaştığım için onu yenme şansı yakalamıştım. Kendisinin yönlendirmeleri ve tavsiyeleri ile de hızlı bir şekilde sıkıntılarımdan kurtuldum çok şükür. Zeynep hanımdan destek aldığım süre boyunca samimiyetine ve önce danışanın sağlığına verdiği öneme şahit oldum. Kendisine gerçekten tüm kalbimle müteşekkirim. Desteğe ihtiyacı olan arkadaşlara kesinlikle kendisiyle görüşmelerini tavsiye ederim. Not: Bir arkadaşımızı eşi için Zeynep hanıma yönlendirdiğimizde, onların da aynı şekilde memnun kaldıklarını öğrendik.
     Beğenin    

 Şeyma (Danışan)
 IP: 149.0.145.ZY

27-03-2018
 TavsiyeNo: 102912
Zeynep Hanım’ı aynı zamanda onun danışanı olan bir tanıdığım tavsiye etmişti. Kendi başıma içinden çıkamayacağımı düşündüğüm bir durumdaydım. Ve böylece karar verdim terapi almaya. Daha ilk seanstan itibaren değişimi farkettim. Birçok korkularım vardı ama üstesinden gelmeme yardımcı oldu. Kendisinin sıcakkanlı ve anlayışlı tavrının da bu arada çok faydasını gördüm. Benim gibi başka insanlarında psikolojik sorunlarının üstesinden gelmelerini istediğim için herkese gönül rahatlığı ile Zeynep Hanım’ı tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

Ayşe YILMAZ Fotoğraf  Uzm.Psk.Ayşe YILMAZ
İstanbul - Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

04-10-2016
 TavsiyeNo: 90715
Zeynep ile uzmanlığımızı yaparken tanıştım. Önceleri hanımefendiliği, güleryüzü ve olgunluğuyla dikkatimi çekmişti. Sonra ise mesleki olarak kendini geliştirme gayreti, azmi, olay ve durumlara olumlu ve esnek bakışı ve insana güven veren bir yapıya sahip olduğunu gördüm. Kendini geliştirme çabası ile mesleğine olan ilgisi birleşince işinin hakkını veren bir psikolog olduğunu söyleyebilirim.Zeynep arkadaşımı gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.
     4 Beğeni    

 Sümeyra (Danışan)
 IP: 78.166.196.ZZF

09-06-2017
 TavsiyeNo: 97232
Zeynep hanıma tavsiye ediyorumdan okuduğum yorumlar ve YouTube da izlediğim bir tv programı sayesinde ulaştım çok kısa sürede gözle görülür sonuç almış olmamız Anadolu yakasında özellikle Pendik ve Tuzla bölgesinde çalışma ofislerinin olması ve yaşam tarzı olarak mutaassıp bir çizgide olduğunu tahmin etmemiz başta tercih sebebimizdi sonrasında ilgi ve alakası ile de ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı bir kez daha anlamış olduk inşallah ihtiyaç duyan herkes Zeynep hanıma ulaşma imkanı bulur her şey için çok teşekkürler Zeynep hanım
     7 Beğeni    

 Remziye Tuncel (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 88.253.16.YD

31-12-2013
 TavsiyeNo: 65207
Zeynep Hanım, Klinik Psikoloji master programından sınıf arkadaşım. Bu eğitim sürecinde çok sayıda uzman adayı ile birlikte eğitim almak, kişisel yetenek ve yeterlilikleri gözleyebilmek için de imkan sundu bizlere. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, terapi eğitim alınarak yetkinlik kazanılan bir alan olsa da, kişisel donanımdan etkilenmemesi imkansız. Bu bağlamda, işi konusunda çok şey bilen çok uzman olabilir ama iyi bir terapist olmak hiç de kolay değildir. Zeynep Hanım'ın bu anlamdaki yetkinliğine güvendiğim için en yakın arkadaşımı ona yönlendirdim. Ve yanılmadığımı süreç gösterdi. Hem teorik donanımı, hem de kurduğu terapötik ilişkinin sağaltıcı etkisi arkadaşımın hayatında çok olumlu sonuçlar doğurdu. Zeynep Kut'u, sorunlarınıza çözüm arayışı yolculuğunuzda size destek vermesi için tavsiye ediyorum.
     8 Beğeni    

Zeynep KUT'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
EMDR Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Nar Psikolojik Danışmanlık & Eğitim
Batı Mah. Dr. Orhan Maltepe Cad. Nevzat Okmen Apt. No:16 Daire:1 Pendik
İstanbul  

Adres 2:
Kim Psikoloji
Altunizade Mah. Kısıklı Cad. No: 108 Manolya Apt. Çamlıca/Üsküdar
İstanbul

Adres 3:
Renk Psikoterapi
Bosna Bulvarı Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Vişne Sokak, No:18, C Blok, Daire 2 Boğaziçi Çamlıca Konakları, Çengelköy, Üsküdar
İstanbul

Adres 4:
Era Terapi
Salacak Mahallesi, Muhtar Tahsin Sokak No:5/2, 34668 Üsküdar/
İstanbul

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(542) 287 78 76

Telefon 2 :
0(555) 140 95 95  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
Maltepe Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2011
(8 yıl önce)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Tezli Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Zeynep KUT'un Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Zeynep KUT'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Zeynep KUT Mesleki Videolar Videoları
-10:26
Top