2007'den Bugüne 83,951 Tavsiye, 26,338 Uzman ve 18,773 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Biz Kimiz?Kuş Veterıner Hekimliği Nedir?
YAZI #5925 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Ağustos 2019
Kuş Veteriner hekimliği 👨⚕ https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ Mikrobiyoloji olmadan asla yapılamaz çünkü kuş hastalıklarında hastalıkların teşhisinde laboratuvar ve mikroskobik inceleme şarttır👨⚕”kültür antibioğram”👨⚕Bunun için biz kuşlardan “ağız / dışkı / tüy örnekleri “alıyoruz kanatlı mikrobiyoloji laboratuvarından gelen sonuçlarla Veteriner klinik bilimler de yapılan muayne,anamnez,dijital radyoloji,kan biyokimya, x ray,ultrasonoğrafi,ekg vs tetkik sonuçlarıyla birleştirilerek kuşların patojen hastalıklarına doğru teşhis”konularak “doğru tedavi” ve “doğru ilaç” yöntemi belirliyoruz..Kuşların hastalıklarında tedavi mümkün olduğunca erken başlatıldığında kuşların tedavi prognozu iyidir..
Çok uzun süre beklemek yanlış ilaç kullanımı durumunda???????
1-Yalnış ilaç kullanımı kuşun kalıcı olarak hasar görmüş bir karaciğer, böbrek , pankreasla yaşama riskini doğurabilir...
2-Tam tersi durumda ise Yalnış ilaç kullanımı onları anında öldürebilir...
🕊👨⚕👨⚕👨⚕Aman dikkat Kuşlarda kortizon kullanımı kuşların ölümüne neden olmaktadır..🕊👨⚕👨⚕👨⚕🕊
🕊👨⚕👨⚕👨⚕👨⚕——Veteriner Hekiminizden “KÜLTÜR ANTİBİOGRAM”———🕊👨⚕👨⚕👨⚕👨⚕
Muayene de laboratuvar “swap” örneği alınmasını istemeniz etken teşhisi ve kullanılacak antibiyotiğin belirlenmesinde çok çok önemlidir.
🕊Bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi de kuşların içme sularına konu
lan ilaçlardan yararlanamadıklarıdır.👨⚕Biz bu ilaçları direkt olarak ağız yoluyla ya da enjeksiyonla uygulamaktayız👨⚕
Ali Tolgay Aytar
Veteriner Hekim
#papagan #papağan #sultanpapağanı ##güvercin #veterinerhekim #petshop #muhabbetkuşum #muhabbetkuşuüretimi #muhabetkuşu #muhabbetkuşları #muhabbetkuş #muhabbetshow #muhabbetkuşum #showjumbo #papagan #güvercin #jakopapağan #cennetpapağanı #sevdapapağanı #muhabbetkusu #tavşan #izmir #istanbul #antalya #bodrum #ankara #eskişehir #bursa #kedi #köpek #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,773 uzman makalesi arasında 'Biz Kimiz?Kuş Veterıner Hekimliği Nedir?' başlığıyla benzeşen toplam 38 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


15:18
Top