2007'den Bugüne 83,112 Tavsiye, 26,204 Uzman ve 18,431 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!İlker KABA
Uzman Psikolojik Danışman - İçel (Mersin)
Ergen, Yetişkin ve Aile/Çift Danışmanı-Doktora Öğrencisi

İlker KABA Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi17 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 9 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları MevcutTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

#EVDEKALIN Uzm.Psk.Dnş.İlker KABA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

İlker KABA

Şehir

İçel (Mersin)

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolojik Danışman

Tavsiye ve Teşekkürler

17

[Uzm.Psk.Dnş.İlker KABA isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İlker KABA Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
İlker KABA'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar İlker KABA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Uzm.Psk.Dnş.Murat EROL
Murat Hocam alanında uzman, son derece tecrübeli ve çağdaş yaklaşımları yakından takip eden bir psikolojik danışmandır. Bir meslektaşı olarak kendisin...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Ruh sağlığı, psikolojik destek ve/veya kişisel gelişim konularında, profesyonellerden yardım almanızı tavsiye ederim. Destek alacağınız kişinin Psikolojik Danışman, Psikolog, Psikiyatrist ünvanı olup olmadığını; PDR, Psikoloji, Tıp bölümlerinden herhangi birinin en az lisans diplomasına sahip olup olmadığını araştırmanızı öneririm!!!

İlker KABA Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
İlgilendiğim Alanlar:
Eğitim Psikolojisi
Yetişkin Danışmanlığı
Ergen Danışmanlığı
Aile Danışmanlığı
Gelişim / Öğrenme Psikolojisi
Okul Psikolojik Danışmanlığı
Kariyer Danışmanlığı
İnternet/Teknolojinin Problemli Kullanımı
Hipnoz (Sigara bırakma, sınav kaygısı, motivasyon..)
EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme)

İlker KABA Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Dnş.İlker KABA'nın Özgeçmişi
Ankara Üni. Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) lisans, Hacettepe Üni. PDR yüksek lisans (master) mezunuyum. Uzmanlığımı “Öğrencilerin Üniversiteye Uyumlarında Psikolojik Dayanıklılık ve Psikolojik Belirtilerin İncelenmesi” başlıklı yüksek lisans tezim ile aldım. Hacettepe Üni. PDR bölümünde doktora eğitimime devam ediyorum ve tez aşamasındayım. Ergen, yetişkin ve aile danışmanlığında uzmanım. Stres, öfke, kaygı, sınav kaygısı, psikolojik sağlamlık, uyum problemleri, iletişim çatışmaları, çiftler arası ilişki, internet ve teknolojinin problemli kullanımı konularında çalışıyorum. Aile Danışmanlığı, Wisc-R Çocuklar İçin Zeka Testi, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Stres ve Öfke Yönetimi, Eğiticilerin Eğitimi, Kişilik Analizi ve Değerlendirmesi, Hipnoz (1. ve 2. modül) ve EMDR sertifikalarım var...[Devamı...]

İlker KABA Tavsiye Yazıları İlker KABA için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Muhammet Ali dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.55.75.ZW

04-07-2018
 TavsiyeNo: 104556
Bir yıl öncesinde İlker bey ile tanışma fırsatına eriştiğim için çok şanslıyım.Eşim ile aramızda bir takım sıkıntılar vardı ve oldukça bunalımdaydım.İlker beyin olaylara yaklaşımı bize yeni bir bakış açısı kazandırdı.Eşim ile aramızdaki sorunların aslında sorun bile olmadığını bize gösterdi.sadece bugüne değil ömür boyu işime yarayacak bir danışma oldu.kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır.Herkese şiddetle tavsiye ediyorum.sorunların çözümünde bir dost,bir arkadaş kazanmış olurdunuz.
     8 Beğeni    

 Berk (Danışan)
 IP: 193.140.239.YYC

04-01-2018
 TavsiyeNo: 101252
Merhabalar bir danışanı olarak bu zamana kadar tavsiyelerinden çok , beni sorduğu sorularla yön verebilen nadir uzmanlardan birisidir. Kendini geliştirmeye açık olup ileride işinin en iyilerinden biri olacağını şimdiden belli eden bir uzmandır. Zaten kariyerindeki yaptıkları da göz önündedir. Eğer tavsiye gitmek isterseniz tavsiye beklemekten çok sorduğu sorulara odaklanırsanız sizin için daha iyi olur. Ayrıca söylediği noktalar sizin göremediğiniz noktalar olup sizin beyninizde bir aydınlanma yaşatabilir. Umarım sizlere de yardımcı olabilir :)
     8 Beğeni    

 Elif (Danışan)
 IP: 193.140.239.ZW

01-01-2018
 TavsiyeNo: 101197
Merhaba, İlker beyi Hacettepe Üniversitesi'nde gerçekleştirdiği "grupla psikolojik danışma" oturumlarında tanıdım. Bu 8 haftalık süreç boyunca gerek samimiyeti gerek karşı taraf verdiği güven duygusuyla işini profesyonelce yapan bir insan olduğunu gösterdi. Kendisinin yaklaşımı sayesinde oturumlarda fikrimi/kendimi ifade etme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Eğer birisi benden psikolojik danışman önermemi isteseydi İlker bey aklıma gelen ilk isim olurdu.
     9 Beğeni    

 hilal bSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 193.140.239.ZB

28-12-2017
 TavsiyeNo: 101145
Merhabalar, İlker hocayı Hacettepe üniversitesinde yapılan grupla psikolojik danışma oturumlarında tanıdım. Kendisi oturum boyunca grubu ustalıkla yönetti. Oturumlara hazırlık yaparak gelmesi, oturumdaki herkese eşit özen göstermesi etkileyiciydi. Her konuda destekleyici, önyargısız yorumlarıyla beni çok güzel yönlendirdi. Bize karşı olan samimiyeti ve profesyonelliği sayesinde çok verimli bir dönem oldu benim için. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir piskolojik danışman. Sevgiler.
     9 Beğeni    

 Elif KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 193.140.239.ZZ

27-12-2017
 TavsiyeNo: 101142
Merhaba, ben İlker Kaba ile yönettiği grupla psikolojik danışmada bir danışan/katılımcı olarak tanıştım. Çok keyifli bir psikolojik danışma sürecinin sonuna geldik. Danışma becerileri açısından çok profesyonel bir kontrol sağlayarak samimiyeti de beraberinde getirdiği güzel bir danışma süreci sundu bize. Bize her zaman sakin ve anlayışlı bir tavır ile yaklaştı. Grubun dikkatini her zaman danışma üzerine çekebildi. Bir PDR öğrencisi olarak bir psikolojik danışmanın sahip olması gereken becerilerini çok doğal bir şekilde gözlemleme şansına eriştim. Çok memnun kaldım.
     9 Beğeni    

 Erdem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 81.213.42.YYJ

27-12-2017
 TavsiyeNo: 101141
Hacettepe Üniversitesi PDR 2. Sınıf öğrencisiyim okulda Psikolojik Danışman İlker Kaba tarafından "Grupla Psikolojik Danışma"ya katıldım.Kendisi son derece profesyonel ve tüm gruba samimiyetle yaklaştı.Güven ve gizlilik konusunda şüpheniz olmasın.8 hafta süren oturum boyunca sürekli güleryüzlü, samimi ve profesyonel davrandı gerek grupla danışmada gerekse yaşantımız sırasında elinden geldiği tüm yardımlarda bulundu kendisine teşekkürlerimi iletiyor herkese tavsiye ediyorum.
     9 Beğeni    

 Suleyman Korkmaz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.106.191.ZJZ

12-12-2017
 TavsiyeNo: 100861
Ilker Beyi uzun yillar once tanima firsati buldum. Bu anlamda kendimi cok sansli hissediyorum. Kendisi insani yonden cok kaliteli oldugu gibi alaninda da oldukca donanimlidir ve kaliteli hizmet vermektedir. Ozellikle cocuk ve ergen psikolojisi alaninda kendini yetistirmis, psikolojik danisma kuram ve tekniklerine hakim, ayni zamanda mesleki kariyerini de onemseyen biridir. Kendisinden zaman zaman supervizyon destegi almaktayim. Tesekkurler Ilker Bey.
     11 Beğeni    

 Habibe B. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 46.155.25.YZY

26-10-2017
 TavsiyeNo: 99873
Merhaba İlker hocamla doktora eğitimi sayesinde tanıştık. Kendisiyle ders gereği çeşitli grup ödevleri hazırladık. Sorumluluk sahibi, ilgili ve çalışkan biridir. En çok beğendiğim özelliği karşılaştığı görev ne kadar zor olursa olsun kendinden emin olması ve soğukkanlı bir şekilde işini yapmaya devam etmesidir. Bu şekilde profesyonel bakış açısını danışmada yansıtacağına inanıyorum. Psikolojik danışma alanındaki eğitimine ve yeterliliklerine güvenerek yardım alabilirsiniz.
     15 Beğeni    

 Adem (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.170.53.ZF

19-10-2017
 TavsiyeNo: 99721
İlker işini seven, çalışkan ve de ahlaklı bir insandır.master ve sonrası doktora programı nda kendisi ile beraber Hacettepe üniversitesi nde gelişimimize devam ediyoruz.hizmet almayı düşünen insanlara verilen hizmetten memnun kalacağınizdan eminim.cunku karsinizda işini ciddiye alan yeterli bir insan bulacaksınız. İlker in en beğendiğim yönü işini ciddiye almasıdır.ayrica gelişimine ara vermeden devam etmesi yine takdire şayandir.ozellikle önceki çalıştığı kurumda birçok danisan görmesi onun yetkin taraflarında dur.
     13 Beğeni    

 Pelin T (Danışan)
 IP: 24.133.168.YWD

15-10-2017
 TavsiyeNo: 99650
Merhabalar İlker beyi arkadaşım sayesinde tanıdım tavsiye üzerine kendisiyle görüştüm hem kendim hem aile problemlerim üzerine kendisinden danışmanlık aldım.Ben aile mevzularımı oldukça takıntı haline getiren sürekli nedenlerini arayan ufacık sorunların dahi çıkmasına tahammülü olmayan biriydim.Kendisi bu bağlamda bana inanılmaz destek oldu ettiği rehberlik bana çok yardımcı oldu sakin ve emin adımlarla problemleri irdeledi ve kökten çözüm için gerekli her desteği vermektedir.Hem uzman olarak hem de kişilik olarak kesinlikle tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    

 Halil CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 178.246.65.Y

15-10-2017
 TavsiyeNo: 99644
Merhaba, Ben askerliğimi Konya Hava Savunma Okulunda uzun dönem olarak yapmıştım. Ilker Bey o zaman üsteğmendi. Yanı benim komutanım:) Askerde yaşadığım sorunlar da piskolojik danışmanlık aldim kendisinden. Bana askerliğin rahat geçmesini sağlayan en büyük etkenlerden biridir. Sorunları paylaştıkça her geçen gün kaygılarım azaldı, stresim bitti. Kendisi 10 numara 5 yıldız bir insan olup derdinizi çekinmeden açabileceğiniz mükemmel biridir. Kesinlikle tavsiye ediyorum :)
     15 Beğeni    

 Ahmet (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 151.135.191.YYZ

14-10-2017
 TavsiyeNo: 99642
Merhabalar, Kendisini Hacettepe Üniversitesi'nde almakta olduğu doktora eğitimi surecinden tanimaktayim. Yaklaşık iki yildir tanışıyoruz ve birlikte birçok ders aldık ve hem akademik hem de klinik çalışmalarina şahit oldum. Ankara'da ve çevre illerde yaşayan kişiler için psikolojik yardim alabilecekleri güvenilir bir kaynak olarak görmekteyim. İlker'i, hem akademik anlamdaki hem de psikolojik danışma yeterlilikleri açısından danışan adaylarına gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Selamlar.
     12 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

İlker KABA'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : Futbol Oynama ve İzleme, Kitap Okuma, Araştırma Yapma, Seyahat Etme

Sevdiği Muzikler : Her tür


İlker KABA'nın Kitap ve Yayınları İlker KABA'nın Basılı Kitap ve Yayınları
Kaba, İ. (2020). Ontolojik İyi-Oluş (Yaşam Projesi). Psikiyatride Güncel Yaklaşımlar, 12(1), 143-154. Retrieved from http://dergipark.gov.tr/pgy/issue/39303/521397

Kaba, İ. (2019). Stres, Ruh Sağlığı ve Stres Yönetimi: Güncel Bir Gözden Geçirme. Akademik Bakış Uluslararası Hakemli Sosyal Bilimler Dergisi, 73, 74-92.

Kaba, İ., Erol, M. ve Güç, K. (2018). Yetişkin yaşam doyumu ölçeğinin geliştirilmesi. Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi, 18(1), 1-14.

Erol, M., & Kaba, İ. (2018). Ergenlerin yaşam doyumunun incelenmesi. Journal of Social And Humanities Sciences Research (JSHSR), 5(16), 52-63.

Kaba, İ., & Keklik, İ. (2016). Öğrencilerin üniversiteye uyumlarında psikolojik dayanıklılık ve psikolojik belirtiler. Hacettepe University Graduate School of Educational Sciences The Journal of Educational Research, 2(2).
...[Devamı...]


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Uzm.Psk.Dnş.İlker KABA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(543) 691 87 54
(Cep Tel)
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1986
(34 yaşında)
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik
Mezuniyet Yılı
2009
(11 yıl önce)
Yüksek Lisans
Hacettepe Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel instagram hesabı

İlker KABA'nın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


İlker KABA'nın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

İlker KABA Mesleki Videolar Videoları
1 Mesleki ve Kişisel Video16:19
Top