2007'den Bugüne 79,993 Tavsiye, 25,559 Uzman ve 17,878 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kuşlar İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?Faydaları Nelerdir? Öz-Vet Line Ali Tolgay Aytar
YAZI #4782 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mayıs 2018 ÇOK OKUNUYOR
Kuşlar İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?öz-vet line Ali Tolgay Aytar

Muhabbet Kuşları Ne Kadar Yaşar?
Evde beslediğiniz muhabbet kuşunuz için uygulayacağınız doğal tedavi yöntemlerinden biri elma sirkesidir. Elma sirkesinin faydaları tıpkı insanlarda olduğu gibi kuşlarda da saymakla bitmez. Elma sirkesini muhabbet kuşunuzun suyuna ortalama 10 gün ya da 2 haftada bir defa yaklaşık 2 damla kadar damlatmanız, muhabbet kuşunuzun bağırsaklarındaki parazitleri atmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca kabız olan muhabbet kuşları için de aynı yöntem uygulanmaktadır; ancak belirttiğimiz aralıklarla olmak kaydıyla. Aksi takdirde çok sık verdiğiniz elma sirkesi kuşunuzun ishal olmasına sebebiyet verecektir. Muhabbet kuşu ishal elma sirkesi vasıtası ile olmaması için*belirttiğimiz aralıklar ile vermeniz gerekmektedir.
Elma sirkesinin bir diğer faydası da muhabbet kuşunuzun banyo suyuna karıştırmanız ile olmaktadır. Banyo suyuna karıştırdığınız yine 2 damla elma sirkesi, kuşunuzun tüyleri arasındaki parazitleri engelleyecektir. Bit ve sirke için kullanılan ve tercih edilen bir yöntem olan elma sirkesinin miktarı iyi ayarlanmadığı takdirde, faydadan çok zararı olabilmektedir.
Elma Sirkesi Yerine Üzüm Sirkesi Olur Mu?
Elma sirkesi yerine farklı bir tür kullanılmaz. Yani, muhabbet kuşu üzüm sirkesi kullanılarak da fayda almak mümkün değildir. Çünkü elma sirkesinin sağladığı yararlar içeriğindeki probiyotikler sayesindedir. Ancak, üzüm sirkesinde aynı içerik olmadığı için aynı yararlar sağlanamaz.
Limonun Elma Sirkesi ile Benzer Özelliği
Elma sirkesinin bir diğer faydası da kuşların suyuna damlattığınızda, kuşları zayıflatma özelliğidir. Bu yüzden iki haftada bir defa kullanılmaz, daha sık kullanılırsa kuşunuzda kuruma hastalığı meydana gelmektedir. Bunun yerine tercih edilen bir diğer gıda da içeriğindeki zengin C vitamini sayesinde kuşunuza fayda sağlayan limondur. Kuşunuzun zayıflamasını istiyorsanız eğer elma sirkesi yerine suyuna iki damla limon suyu da damlatabilirsiniz. Muhabbet kuşu suyuna limon damlatırsanız kuşunuz hem C vitamini alacak*hem de zayıflayacaktır. Ancak tıpkı elma sirkesinde olduğu gibi limonu da her gün kullanmamalı, en fazla haftada iki ya da üç gün kullanmalı ve her kullandığınızda iki damlayı geçmemelisiniz. Aksi takdirde gerekenden fazla miktarda verdiğiniz gıdanın yarardan çok zararı olabileceği ihtimalini de unutmamalısınız.
İzmir papağandan anlayan veteriner,izmir muhabbet kuşundan anlayan veteriner,muhabbet kuşu elma sirkesi
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Evcil Havyanlarda Kısırlaştırmanın Faydaları Vet.Hek.Mirsad Kürşad ERDOĞAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 17,878 uzman makalesi arasında 'Kuşlar İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?Faydaları Nelerdir? Öz-Vet Line Ali Tolgay Aytar' başlığıyla benzeşen toplam 98 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


12:06
Top