2007'den Bugüne 82,385 Tavsiye, 26,095 Uzman ve 18,308 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Bir Kuşun Gözleri Birçok Yönden Eşsizdir!!!
YAZI #5914 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Ağustos 2019
Bir kuşun gözleri birçok yönden eşsizdir. https://www.instagram.com/ozvet_line_avian/ Malesef kuşların ne gördüğünü göremiyoruz..ama kesin olan Kuşlar insanlardan daha fazla renk görüyorlar.. “Fark edilmesi gereken şaşırtıcı şey, kuşların renkleri bizim için inanılmaz derecede farklı ve güzel görünse de, kuşlara kıyasla renk körü olduğumuz”
Neden mi ?
Kuşlar, retinalarında ultraviyole uv aralığına duyarlı ek renk konileri nedeniyle kuş tüylerinde olduğundan daha fazla renk görebilir.
Birds of a bird are unique in many ways. We don't see what birds see. Birds see more colors than humans. Fazla
You ask why ?
Birds may see more color in their retinas than in bird feathers due to additional color cones sensitive to ultraviolet UV range.#muhabbetkuşu #muhabbetkusu #cicikuş #budgie #budgies #budgerigar #budgerigars #budgielove #budgielover #babybird #birdlover #lovebird #birdstagram #instabird #lutino #parakeets #PlanetWildAnimals #birdlover #petbird #sultanpapağanı #animal #veterinerhekim #papağan #papagan #bird #birds #instaparrot #parrot #parrots #parrotlover #instaparrot #parrotsofinstagram #bird #birds #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,308 uzman makalesi arasında 'Bir Kuşun Gözleri Birçok Yönden Eşsizdir!!!' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:52
Top