2007'den Bugüne 87,073 Tavsiye, 27,002 Uzman ve 19,258 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Tavşanınıza Hava Aldırmak
YAZI #6330 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Şubat 2020
TAVŞANINIZA HAVA ALDIRMAK


* * * * * * Tavşanınız gün boyu evde kalıyor, güneş yüzü görüyor ama sizin gibi nefes alamıyor, gezemiyor.. O yüzden ona vakit ayırarak arada temiz hava almasını sağlamalısınız.. Kedi veya küçük köpekler için satılan,kemirmesi zor bir*vücut tasması ve kayış alarak bu işe başlayabilirsiniz. Bahçeniz varsa zaten sorun yok ama eğer bir parka filan götürecekseniz mutlaka taşıma kabıyla götürün.. Hava ne çok sıcak ne de çok soğuk olsun, ılık olmalı, öğlen vakitleri 12.00-16.00 arası olmamalı ki güneşten etilenmeyin.. Yanınıza suyunu da alın.. Etrafın fazla kalabalık olmamasına, başka kedi ve köpek olmamasına dikkat edin ki tavşinizden olmayınIz..Alışık değilse kayışını bırakmayın, kayıp ilanı vermek zorunda kalabilirsiniz* ya da arkada mangal yakan çizgili pijamalı,*atletli*amcaların sofrasına dürüm olarak görebilirsiniz sonra.. Ot ve yonca dışında birşey yedirtmeyin, zehirlenerek ölebilir.. (Aynı şekilde evdeki çiçeklerden de uzak tutmalısınız.) Son olarak gezinti bitince orada ve sonra da evde mutlaka vücudunu kontrol edin, özellikle karın kımını, kene yapışmasına dikkat etmeliyiz..
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tolgay AYTAR Fotoğraf
Vet.Hek.Tolgay AYTAR
İzmir
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi56 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,258 uzman makalesi arasında 'Tavşanınıza Hava Aldırmak' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


23:26
Top