2007'den Bugüne 87,073 Tavsiye, 27,002 Uzman ve 19,258 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Tavşanların Kısırlaştırılması
YAZI #6336 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Şubat 2020
TAVŞANLARIN KISIRLAŞTIRILMASI

* * * * Tavşan kısırlaştırılması gerçekten çok önemli bir konudur. Eğer bir erkek ve bir de dişi tavşanınız varsa çok yakında 6-10 arası toruna sahip olacaksınız demektir, sonra onların çocukları, onların torunları derken başa çıkılmaz bir hal alabilir olay. Eğer bir tane tavşanınız varsa sorun yok, kısırlaştırmayın derim ama böyle bir durum varsa özellikle erkek tavşan basit bir yöntemle kısırlaştırılmalıdır. Dişilerin kısırlaştırılması daha zor geçer. Ama bunun için de çok ama çok iyi bir veteriner bulmanız lazım. İyi derken veteriner kedi ve köpeklerde çok iyi olabilir ama bu tavşanlardan anlıyor anlamına gelmez, daha önce hiç tavşan kısırlaştırmış mı? * Narkoz dozunu ayarlayabilecek mi, tavşandan anlıyor mu? Daha tavşanların tüylerini keserken ayağını kıran veterinerler varsa sizin hayvanınızı nasıl kısırlaştıracak bir düşünün. Eğitim aldığı dallar çok önemlidir, tavşanlarla ilgili araştırmaları, kitapları, makaleler, var mı inceleyin, sorun. bir yerde öğretim görevlisi mi, profesör mü? Eğer tavşanlarla ilgisi yoksa aman bulaşmayın, tavşanınızdan olmayın.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Tolgay AYTAR Fotoğraf
Vet.Hek.Tolgay AYTAR
İzmir
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi56 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,258 uzman makalesi arasında 'Tavşanların Kısırlaştırılması' başlığıyla benzeşen toplam 1 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


00:06
Top