2007'den Bugüne 82,005 Tavsiye, 26,001 Uzman ve 18,205 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ
Doktor - İzmir
İmmunoloji (Alerji) Uzmanı
İç Hastalıkları, Alerjik Hastalıklar ve İmmünoloji (Bağışıklık Sistemi) Uzmanı-ÖĞRETİM ÜYESİ

Cengiz KIRMAZ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi377 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 62 Makalesi varFotoğrafı MevcutMesleki Videoları Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Doktor
İsim

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ

Şehir

İzmir

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor

[Diğer Doktorlar..]
Uzmanlık Alanı

İmmunoloji - Alerji ve Bağışıklık Hastalıkları

[Bu Branştaki Diğer Doktorlar..]
Tavsiye ve Teşekkürler

377

[Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

509
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Burcu Serra ŞENTEKİNDr.Burcu Serra ŞENTEKİN
İzmir
Doktor
İç Hastalıkları - Dahiliye
Hikmet YILMAZProf.Dr.Hikmet YILMAZ
Manisa
Doktor
Nöroloji
Sinan EMREDoç.Dr.Sinan EMRE
İzmir
Doktor
Göz Hastalıkları
M.Hakan YÜCEYARProf.Dr.M.Hakan YÜCEYAR
İzmir
Doktor
Gastroenteroloji
Erdal DUMANDr.Erdal DUMAN
İzmir
Doktor
Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Değerli Hastalarım Hoşgeldiniz... Ben, Prof. Dr. Cengiz KIRMAZ. 1969, İzmir doğumluyum. 1986-1992 Ege Üni. Tıp Fakültesi’ nde okudum. 1996 yılında iç hastalıkları uzmanı oldum. 1999 yılında immünoloji (bağışıklık sistemi) ve alerji uzmanı oldum. 2001 yılına kadar Ege Üni. Tıp Fakültesi’ nde Alerji Laboratuvarı Sorumlusu olarak çalıştım. 2001 yılında Celal Bayar Üniversitesi’ ne Alerji ve Klinik İmmünoloji Bilim Dalını kurmak üzere geçtim. O tarihten beri aynı üniversitenin Alerji ve Klinik İmmünoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanıyım. Tıp fakültesi öğrencilerinin iç hastalıkları, alerji ve immünoloji derslerine girmekle beraber, iç hastalıkları asistanlarının yetiştirilmesinde aktif görev üstlendim. Bunun yanında Alerji ve İmmünoloji Üst İhtisas Asistanları yetiştirdim. Kendi asistanlığımın başlangıcından bu yana bir çok Ulusal ve Uluslar arası Kongrelere katıldım. Yerli ve yabancı dergilerde yayınlanmış 100’ ün üzerinde akademik yayınım bulunmaktadır. Kongrelerde sunulmuş 200 üzerinde bildirim var. Her yıl ulusal alerji ve klinik immünoloji kongresine konuşmacı ve panel başkanı olarak katılmaktayım. Bir çok kongrenin düzenleme kurulunda aktif olarak görev yaptım. Kendi branşım dışındaki kongrelere de davetli konuşmacı olarak katıldım. Akademik bu çalışmalar yanında yıllardır profesyonel alanımla ilgili hastalarımı bizzat kendim görüp, tedavilerini kendim düzenledim. Bağlı bulunduğum üniversite hastanesindeki görevim esnasında yılda yaklaşık 4000 kontrollü hastayı takip etmekteydim. Bunun yanında her yıl en az 1000 yeni hasta da takibime girmekteydi. Ancak; yeni konjonktürde bundan sonra bağlı bulunduğum üniversite hastanesinde rutin hasta hizmeti veremeyeceğim. Yıllardır elde ettiğim bilimsel edinimleri ve klinik tecrübelerimi artık kendi muayenehanemde hastalarımla paylaşıp; onlarla birlikte en hızlı ve en doğru şekilde sağlıklı sonuca ulaşmak için çalışacağım.

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
• İç Hastalıkları
Tüm İç Hastalıkları Problemleri

• Alerjik Hastalıklar
Alerjik Rinit (Saman Nezlesi)
Alerjik Konjunktivit (Göz Nezlesi)
Alerjik Sinüzit
Alerjik Astım
Deri Alerjileri (ürtiker-kurdeşen, anjioödem, atopik
dermatit, egzema vb.)
İlaç Alerjileri
Gıda Alerjileri
Arı Alerjileri

• Bağışıklık Sistemi Hastalıkları
Bağışıklık Yetmezlikleri ve İlgili Hastalıklar
Oto-immün Hastalıklar
Romatizmal Hastalıklar

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Makaleleri Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Makale ve Yazıları
62 Makale
1 Yazı/Döküman

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ Özgeçmiş CV Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Özgeçmişi
İsim: Cengiz
Soyad: KIRMAZ


Doğum Tarihi: 15.09.1969

Doğum Yeri: İzmir

Eğitim Bilgileri

1996 - 1999 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İmmünoloji ve Alerji Bilim Dalı

1992 - 1996 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı

1986 - 1992 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Öğrenciliği

Çalıştığı Birimler

1992 - 1996 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı'nda İç Hastalıkları Asistanlığı

1996 - 1999 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İmmünoloji ve Alerji Bilim Dalı' nda İmmünoloji Asistanlığı

1999 - 2001 Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İmmünoloji ve Alerji Bilim Dalı' nda İmmünoloji Uzmanlığı

2001 - 2002 Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İmmünoloji ve Erişkin Alerji Birimi' nde İmmünoloji Uzmanlığı

2002 - 2006 Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İmmünoloji ve Erişkin Alerji Birimi' nde Bölüm Başkanı ve Yard. Doçentlik

2006 - 2011 Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İmmünoloji Bilim Dalı ve Erişkin Alerji Bilimdalı Bölüm Başkanı ve İç Hastalıkları, İmmünoloji ve Alerji Doçentliği

2011 - ……. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, İmmünoloji Bilim Dalı ve Erişkin Alerji Bilimdalı Bölüm Başkanı ve İç Hastalıkları, İmmünoloji ve Alerji Profesörlüğü

Beceri ve Yetenekler

Yabancı Dil: İngilizce

Bilgisayar İşletim Sistemleri: Windows, OS, IoS

Üyesi Olduğu Dernek ve Kuruluşlar

1998 Türkiye Viral Hepatit ile Savaşım Derneği
1998 Türkiye AIDS ile Savaşım Derneği
1999 Türk Toraks Derneği
1999 Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği
1999 Türk İmmünoloji Derneği
2004 Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (European Academy of Allergology and Clinical Immunology)
2004 Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Heyeti (American College of Allergy, Asthma and Immunology)
2012 İzmir Tabip Odası

Diğer Bilgiler

Evli, biri erkek biri kız iki çocuk sahibi.

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ Tavsiye Yazıları Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler
Sayın Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ hakkında TavsiyeEdiyorum.com ziyaretçileri tarafından yazılan yorumlardan üyemizin kamuoyuna açık yayında sakınca görmedikleri kendi kişisel sitesinde yayındadır.

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Önerdiği Siteler Üyemizin Önerdiği Siteler

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Kitap ve Yayınları Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Basılı Kitap ve Yayınları
A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :
A1. Terzioglu, E., Kokuludag, A., Sin. A., Kirmaz, C.,Yalcin, M., Sebik, F. ve T. Kabakci, “Selective IgA deficiency and ankylosing spondylitis”, J. Invest. Allergol & Clin Immunol, 7, 619-620 (1997).
A2. Terzioglu, E., Sin, A., Kokuludag, A., Kirmaz, C., Erdem, N., Sebik, F. ve T. Kabakci, “Sensitivity to Parietaria pollen in İzmir, Turkey as determined by skin prick test and serum specific IgE values” J. Invest. Allergol & Clin Immunol, 8, 180-183 (1998).
A3. Terzioglu, E., Kirmaz, C., Uslu, R., Sin, A., Kokuludag, A., Sagduyu, A., Uzunel, H., Sebik, F. ve T. Kabakci, “Superior vena cava syndrome together with multiple venous thrombosis in Behçet’s disease”, Clin. Rheumatology, 17,176-177 (1998).
A4. Kokuludag, A., Terzioglu, E., Kirmaz, C., Sin, A. ve F. Sebik, “Serum soluble tumor necrosis factor receptor levels in patients with seasonal allergic rhinitis”, J. Invest. Allergol & Clin Immunol, 11, 46-48 (2001).
A5. Cabuk, M., Pirildar, T., Ceylan, C., Koral, L., Kirmaz, C., Kilicçioglu, B. ve E. Ozdemir, “Arthritis induced by interferon-alpha therapy in a patient with essential thrombocytemia”, Leukemia and Lymphoma, 44, 377-378 (2003).
A6. Gulbahar, O., Sin, A.Z., Mete, N., Kokuludag, A., Kirmaz, C. ve F. Sebik, “Sensitization to cat alergens in non-cat owner patients with respiratory allergy”, Ann. Allergy Asthma Immunol, 90, 635-639 (2003).
A7. Kirmaz, C., Terzioglu, E., Topalak, O., Bayrak, P., Yılmaz, O., Ersoz, G. ve F. Sebik, “Serum TGF-1 levels in patients with cirrhosis, chronic hepatitis B and chronic hepatitis C”, Eur. Cytokine Netw, 15, 112-116 (2004).
A8. Kirmaz, C., Ozbilgin, K., Yuksel, H., Bayrak, P., Unlu, H., Giray, G. ve B. Kiliccioglu, “Increased expression of angiogenic markers in patients with seasonal allergic rhinitis”, Eur. Cytokine Netw, 15, 317-322 (2004).
A9. Kirmaz, C., Yuksel, H., Mete, N., Bayrak, P. ve Y.B. Baytur, “Is the menstrual cycle affecting the skin prick test reactivity?”, Asian Pac. J. Allergy. Immunol, 22, 197-203 (2004).
A10. Guclu, F., Ozmen, B., Hekimsoy, Z. ve C. Kirmaz, “Effects of a statin group drug, pravastatin, on the insulin resistance in patients with metabolic syndrome”, Biomed. Pharmacother, 58, 614-618 (2004).
A11. Kirmaz, C., Yuksel, H., Bayrak, P. ve O. Yilmaz, “Symptoms of the olive pollen allergy: Do really occur only in pollination season?” J. Invest. Allergol. Clin. Immunol,15, 140-145 (2005).
A12. Kirmaz, C., Aydemir, O., Bayrak, P., Ozenturk, O. ve S. Degirmenci, “Sexual dysfunction in patients with allergic rhinoconjunctivitis”, Ann. Allergy Asthma Immunol, 95, 525-529 (2005).
A13. Kirmaz, C., Bayrak, P., Yilmaz, O. ve H. Yuksel, “Effects of glucan treatment on Th1/Th2 balance in patients with allergic rhinitis: a double-blinded placebo controlled study”, Eur. Cytokine Netw, 16, 128-134 (2005).
A14. Yüksel H, Yilmaz O, Kirmaz C, Aydoğdu S, Kasirga E. Frequency of gastroesophageal reflux disease in nonatopic children with asthma-like airway disease. Respir Med, 100, 393-398 (2006).
A15. Lung involvement in inflammatory bowel diseases. Sarioğlu N, Türkel N, Sakar A, Celik P, Saruç M, Demir MA, Göktan C, Kirmaz C, Yüceyar H, Yorgancioğlu A. Ann Saudi Med, 26, 407-408 (2006).
A16. Ozbilgin MK, Kirmaz C, Yüksel H, Kurtman C, Kaya M. Calcitonin expression of high endothelial venules during lymphocyte migration in human pharyngeal tonsil. Lymphology, 39, 174-180 (2006).
A17. Ozmen B, Kirmaz C, Aydin K, Kafesciler SO, Guclu F, Hekimsoy Z. Influence of the selective oestrogen receptor modulator (raloxifene hydrochloride) on IL-6, TNF-alpha, TGF-beta1 and bone turnover markers in the treatment of postmenopausal osteoporosis. Eur Cytokine Netw, 18,148-53 (2007).
A18. Yuksel H, Yilmaz O, Savaş R, Kirmaz C, Sogut A, Ozalp S. Pulmonary hemosiderosis with normocomplementemic urticarial vasculitis in a child. Monaldi Arch Chest Dis, 67, 63-66 (2007).
A19. Yuksel H, Sogut A, Yilmaz O, Demet M, Ergin D, Kirmaz C. Evaluation of sleep quality and anxiety-depression parameters in asthmatic children and their mothers. Respiratory Med, 101, 2550-2554 (2007).
A20. Yuksel H, Kose C, Yilmaz O, Ozbilgin K, Degirmenci PB, Pinar E, Kirmaz C. Increased expression of tissue vascular endothelial growth factor and foetal liver kinase-1 receptor in seasonal allergic rhinitis and relevance to asthma component. Clin Exp Allergy, 37, 1183-1188 (2007).
A21. Kirmaz C, Degirmenci PB, Tunali D, Yuksel H. Lower respiratory tract complications during nasal provocation: nonspecific stimulant or specific allergen? Ann Allergy Asthma Immunol, 98, 524-532 (2007).
A22. Bayrak P, Kirmaz C, Sekuri C, Yuksel H. Is pulmonary arterial pressure affected by allergic rhinitis with nasal obstruction? Asian Pac J Allergy Immunol, 25, 121-126 (2007).
A23. Yuksel H, Kirmaz C, Yilmaz O, Pinar E, Vatansever S, Degirmenci PB, Ozbilgin K. Nasal mucosal expression of nitric oxide synthases in patients with allergic rhinitis and its relation to asthma. Ann Allergy Asthma Immunol, 100, 12-16 (2008).
A24. Yüksel H, Yilmaz O, Kirmaz C, Eser E. Validity and reliability of the Turkish translation of the Pediatric Asthma Quality of Life Questionnaire. Turk J Pediatr, 51, 154-160 (2009).
A25. Yuksel H, Yilmaz O, Alkan S, Degirmenci PB, Kirmaz C. Validity and reliability of Turkish version of rhinitis and mini-rhinitis quality of life questionnaires. Allergologia et Immunopathologia, 37, 293-297 (2009).
A26. Bayraktar F, Akinci B, Demirkan F, Yener S, Yesil S, Kirmaz C, Comlekci A. Serum sickness-like reactions associated with type III insulin allergy responding to plasmapheresis. Diabet Med, 26, 659-60 (2009).
A27. Guclu F, Ozmen B, Kirmaz C, Kafesciler SO, Degirmenci PB, Taneli F, Hekimsoy Z. Down-regulation of the auto-aggressive processes in patients with hypothyroid Hashimoto's thyroiditis following substitutive treatment with L-thyroxine. Eur Cytokine Netw, 26,27-32 (2009).
A28. Kirmaz C, Ozenturk Kirgiz O, Bayrak P, Yilmaz O, Vatansever S, Ozbilgin K, Onur E, Celik O, Sogut A, Ay G, Yuksel H. Effects of allergen-specific immunotherapy on functions of helper and regulatory T cells in patients with seasonal allergic rhinitis. Eur Cytokine Netw. 22,15-23 (2011)
A29. Sogut A, Yilmaz O, Kirmaz C, Ozbilgin K, Onur E, Celik O, Pinar E, Vatansever S, Dinc G, Yuksel H. Regulatory-T, T-Helper 1, and T-Helper 2 Cell Differentiation in Nasal Mucosa of Allergic Rhinitis with Olive Pollen Sensitivity. Int Arch Allergy Immunol. 24,349-353 (2011)

B. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler :
B1. Kirmaz, C., Hamulu, F., Ozgen, A.G., Cetin, M., Bayraktar, F. ve T. Kabalak, “Effect of low caloric diet and dexfenfluramine on thyroid function tests”, 8th Balkan Congress of Endocrinology, Bursa, 197, 1995.
B2. Kirmaz, C., Hamulu, F., Ozgen, A.G., Bayraktar, F. ve C. Yilmaz, “A three months study of the effects of dexfenfluramine”, 8th Balkan Congress of Endocrinology, Bursa, 176, 1995.
B3. Cetin, M., Pehlivan, M., Kirmaz, C., Hamulu, F., Celebi, G. ve T. Kabalak, “The effect of 100 g glucose on thermogenesis in obese and nonobese subjects”, 8th Balkan Congress of Endocrinology, Bursa, 177, 1995.
B4. Terzioglu, E., Uslu, R., Kose, S., Sin, A., Kokuludag, A., Kirmaz, C., Sebik, F. ve T. Kabakci, “Delayed hyperensivity testing in normal and atopic individuals”, The Annual Meeting of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology, Budapest, 134, 1996.
B5. Uslu, R., Terzioglu, E., Kirmaz, C., Ergezer, G., Sin, A., Kokuludag, A., Sebik, F., Batur, Y. ve T. Kabakci, “Serum IgE and IL-4 values in cirrhosis and chronic active hepatitis patients”, The Annual Meeting of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology, Rhodes, 37, 1997.
B6. Kirmaz, C., Terzioglu, E., Sin, A., Kokuludag, A., Sebik, F., Batur, Y. ve T. Kabakci, “Serum IL-10 values in chronic active hepatitis patients before and after IFN-alpha treatment”, The Annual Meeting of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology, Rhodes, 37, 1997.
B7. Terzioglu, E., Kirmaz, C., Sin, A., Kokuludag, A., Sebik, F., Batur, Y. ve T. Kabakci, “Serum TGF-beta 1 values in chronic active hepatitis patients before and after IFN-alpha treatment”, The Annual Meeting of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology, Rhodes, 37, 1997.
B8. Erdem, N., Terzioglu, E., Kirmaz, C., Kokuludag, A., Sin, A., Topalak, O., Sebik, F., Batur, Y. ve T. Kabakci, “Serum IL-10 and TGF-1 levels in cirrhosis and chronic active hepatitis patients”, The Annual Meeting of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology, Rhodes, 36, 1997.
B9. Sin, A., Terzioglu, E., Kokuludag, A., Kirmaz, C., Erdem, N., Sebik, F. ve T. Kabakci, “Parietaria pollen sensitivity in patients with seasonal allergy in the area of İzmir, Turkey”, The Annual Meeting of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology, Birmingham, 42, 1998.
B10. Yuksel, H., Akinci, G., Kirmaz, C. ve V. Urk, “Clinical characteristics and symptoms in extrapollinic season of children with olive polen sensitization”, XXI. Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology. Paris, 268, 2003.
B11. Pirildar, T., Kilimcioglu, A., Kirmaz, C., Tamay, T., Girginkardesler, N. ve U. Ok, “Seroprevalence of toxoplasmosis in patient with Behcet’ s disease”, Annual European Congress of Rheumatology (EULAR 2003), Lisbon, 450, 2003.
B12. Kırmaz, C., Yüksel, H. ve P. Bayrak, “Symptoms of olive polen allergy: limited only to pollination season?” III. Balkan Congress of Allergy and Clinical Immunology, XI. Turkish Congress of National Society of Allergy and Clinical Immunology, İstanbul, 52, 2003.
B13. Kırmaz, C., Ünal, N., Bayrak, P. ve B. Kılıçcıoğlu, “Lincomycine associated Steven’s Johnson syndrome”, III. Balkan Congress of Allergy and Clinical Immunology, XI. Turkish Congress of National Society of Allergy and Clinical Immunology, İstanbul, 67, 2003.
B14. Kırmaz, C., Şekuri, C., Bayrak, P. ve B. Kılıçcıoğlu, “Is pulmonary arterial pressure affected by allergic rhinitis with nasal obstruction?”, III. Balkan Congress of Allergy and Clinical Immunology, XI. Turkish Congress of National Society of Allergy and Clinical Immunology, İstanbul, 69, 2003.
B15. Kırmaz, C., Aydemir, Ö., Bayrak, P., Yüksel, H. ve S. Kafesçiler, “Quality of life of patient with allergic rhinitis”, III. Balkan Congress of Allergy and Clinical Immunology, XI. Turkish Congress of National Society of Allergy and Clinical Immunology, İstanbul, 70, 2003.
B16. Kırmaz, C., Özbilgin, K., Yüksel, H., Ünlü, H., Bayrak, P. ve G. Giray, “Is vascular endothelial growth factor (VEGF) spesific to allergic rhinitis?”, III. Balkan Congress of Allergy and Clinical Immunology, XI. Turkish Congress of National Society of Allergy and Clinical Immunology, İstanbul, 71, 2003.
B17. H. Yüksel, C. Kırmaz, K. Özbilgin, C. Çelik, H. Ünlü, “Expression of nitric-oxide synthases in the nasal mucosa of patients with allergic rhinoconjunctivitis and its relation with asthma component”, III. Balkan Congress of Allergy and Clinical Immunology, XI. Turkish Congress of National Society of Allergy and Clinical Immunology, İstanbul, 37, 2003.
B18. Kirmaz, C., Aydemir, O., Bayrak, P., Yuksel, H. ve S. Kafesciler, “Quality of life in patients with allergic rhinoconjunctivitis”, XIII. EAACI Congress, Amsterdam, 71-72, 2004.
B19. Kirmaz, C., Ozbilgin, K., Yuksel, H., Unlu, H., Bayrak, P. ve G. Giray, “Is vascular endothelial growth factor specific to allergic rhinitis” XIII. EAACI Congress, Amsterdam, 107, 2004.
B20. Kirmaz C, Ozbilgin K, Yuksel H, Bayrak P, Unlu H, Giray G, Kiliccioglu B. Increased expression of angiogenic markers in patients with seasonal allergic rhinitis. XIX World Allergy Congress. June 26-July 1, Munich, Germany, 107, 2005.
B21. Yuksel H, Keskin S, Kirmaz C, Tiryaki Z. The effect of maintenance therapy with pimecrolimus, used in mild/moderate atopic dermatitis, on conventional follow up parameters and the quality of child and family. XIX World Allergy Congress. June 26-July 1, 2005. Munich, Germany.
B22. Yuksel H, Kirmaz C, Ozbilgin K, Unlu H, Gozmen S, Pinar E. Angiogenesis and angiogenetic vegf expression correlated with increased nos in the cases with seasonal allergic rhinitis. XIX World Allergy Congress. June 26-July 1, 2005. Munich, Germany.
B23. Kirmaz C, Degirmenci Bayrak P, Tunali D, Yuksel H. Quality of sleep in patients with allergic rhinoconjunctivitis. XXV Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology. June 10-14, 2006. Vienna, Austria.
B24. Sogut A, Yilmaz O, Kirmaz C, Oger N, Demet M, Yuksel H. Sleep quality in asthmatic children and their mothers. XXV Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology. June 10-14, 2006. Vienna, Austria.
B25. Kirmaz C, Degirmenci Bayrak P, Yilmaz O, Yuksel H. Efects of glucan treatment on Th1/Th2 balance in patients with allergic rhintis: a double blinded placebo controlled study. XXV Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunology. June 10-14, 2006. Vienna, Austria.
B26. Yuksel H, Yilmaz O, Savas R, Kirmaz C, Sogut A, Ozalp S. A rare association of pulmonary hemosiderosis with normocomplementemic urticarial vasculitis in a child. 16th European Respiratory Society Annual Congress. September 2-6, 2006. Munich, Germany.
B27. Yilmaz O, Kasirga E, Sogut A, Kirmaz C, Aydogdu S, Yuksel H. Frequency of gastroesophageal reflux disease in nonatopic children with asthma like airway disease. 16th European Respiratory Society Annual Congress. September 2-6, 2006. Munich, Germany.
B28. Kirmaz C, Degirmenci P, Tunali D, Yilmaz O, Yuksel H. Which one of the inducers of lower respiratory tract complications during nasal provocation is less harmful: non-specific stimulant or specific allergen? XXVI Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunolgy 9-13 June 2007, Gotheborg, Sweeden.
B29. Yuksel H, Kose C, Yilmaz O, Ozbilgin K, Kirmaz C. Increased expression of tissue VEGF and Flk-1 receptor in seasonal allergic rhinitis and relevance to asthma component. XXVI Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunolgy 9-13 June 2007, Gotheborg, Sweeden.
B30. Yuksel H, Onay H, Yilmaz O, Sogut A, Pehlivan S, Kirmaz C, Ozkinay F. ADAM33, TLR-4 and CCR5delta32 polymorphisms in children sensitized to the same antigendisplaying different pehnotype. XXVI Congress of the European Academy of Allergology and Clinical Immunolgy 9-13 June 2007, Gotheborg, Sweeden.
B31. Yuksel H, Onay H, Yilmaz O, Gozmen S, Sogut A, Kirmaz C, Özkinay F. Mannose binding polymorphisms in children with acute bronchiolitis. European Respiratory Society Annual Congress, Stockholm, 2007.

C. Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makaleler :
C1. Aydın, Ş., Çetin, M., Çağırgan, S., Keskin, A., Kırmaz, C. ve F. Büyükkeçeci F, “Arteria karotis interna tıkanması ile seyreden rinoserebral mukormikozis”, Nörolojik Bilimler Dergisi, 11, 107-111 (1994).
C2. Keskin, A., Çetin, M., Kırmaz, C., Aydın, Ş. ve F. Büyükkeçeci, “Yüksek lökositozu olan akut lösemili hastalarda arteriyel kan gazı analizlerinin değerlendirilmesi”, Türk Hematoloji-Onkoloji Dergisi, 5, 19 (1995).
C3. Çetin, M., Keskin, A., Tombuloğlu, M., Kırmaz, C., Büyükkeçeci, M. ve Karaca M, “Akut lösemilerde yüzeyel mantar hastalıkları ve tedavisi”, PMÜ Tıp Fakültesi Dergisi, 1, 5-8 (1995).
C4. Çetin, M., Keskin, A., Tombuloğlu, M., Kırmaz, C., Büyükkeçeci, F. ve M. Karaca, “Akut lösemilerde bakteriyel enfeksiyonlar ve tedavisi”, PMÜ Tıp Fakültesi Dergisi, 1, 9-12 (1995).
C5. Çetin, M., Kırmaz, C., Aydın, Ş., Keskin, A., Tombuloğlu, M. ve F. Büyükkeçeci, “Allopurinol ile tedavi edilen bir Kala-azar olgusu nedeniyle Leismaniasis tedavisindeki yeni görüşler”, İnfeksiyon Dergisi (Turkish Journal of Infection), 9, 331-333 (1995).
C6. Kırmaz, C. ve T. Kabakçı, “İnterferonlar ve tedavideki yerleri”, Akademi, 1, 259-276 (1995).
C7. Kırmaz, C. ve F. Büyükkeçeci, “Eritropoetin ve klinik kullanımı”, Akademi, 2, 124-141 (1996).
C8. Hamulu, F., Kırmaz, C., Özgen, G., Bayraktar, F. ve C. Yılmaz, “Dexfenfluramine in the treatment of obese patients”, Turkish Journal of Endocrinology and Metobalism, 2, 92-95 (1997).
C9. Terzioğlu, E., Kokuludağ, A., Sin, A., Kırmaz, C., Kılınçsoy, N., Sayıner, A., Günel, Ö., Sebik, F. ve T. Kabakçı, “Churg-Strauss Sendromu”, Klinik Bilimler ve Doktor Dergisi, 4, 693-696 (1998).
C10. Kırmaz, C., Hamulu, F., Özgen, G., Bayraktar, F. ve C. Yılmaz, “Obezite tedavisinde 3 aylık deksfenfluramin kullanımının sonuçları”, Klinik Bilimler ve Doktor Dergisi, 4, 662-664 (1998).
C11. Çetinkalp, Ş., Kırmaz, C., Hamulu, F., Bayraktar, F., Sebik, F., Kabalak, T., Yılmaz, C. ve M. Tüzün, “Tip 1 diyabette immünglobulin G (IgG) Subgrupları”, Türk Diyabet Yıllığı 1998-1999, 259-262 (2000).
C12. Kirmaz, C. ve F. Sebik, “İlaç Alerjisi”, Akademi, 3, 109-115 (2000).
D13. C. Kırmaz, “Larinks ödemi ve tedavisi”, Petek, 2, 84-88 (2002).
C14. Kırmaz, C., Aydemir, Ö., Bayrak, P., Yüksel, H. ve S. Kafesçiler, “Alerjik rinokonjunktivitli hastaların yaşam kalitesi”, Astım, Allerji, İmmünoloji, 2, 5-9 (2004).
C15. Kırmaz, C. ve Ö. Özentürk, “Malignitelere karşı gelişen immün yanıt”, Astım, Allerji, İmmünoloji, 2, 167-174 (2004).
D16. Kırmaz, C., Ünal, N., Bayrak, P. ve B. Kılıççıoğlu, “Linkomisine bağlı Stevens Johnson Sendromu”, Klinik Bilimler ve Doktor Medikal Network Dahili Tıp Bilimleri, 2005;11(4):360-363
C17. Cengiz Kırmaz. Anafilaksi fizyopatolojisi ve Patolojik Bulgular. Türkiye Klinikleri Dahili Tıp Bilimleri 2005;1(23):10-16.
D18. Yılmaz İkizoğlu Ö, Kırmaz C, Kasırga E, Yüksel H. Pediatride immünnütrisyon. Astım Allerji İmmünoloji 2005; 3: 148-157.
C19. Quality of life in asthma and allergic rhinitis: A hospital-based comparative study. Aydemir O, Sakar A, Kirmaz C, Takın EO, Sepit L, Yorgancioglu A. Turkish Respiratory Journal, 7, 101-104 (2006).
C20. Nurhan Sarıoğlu, Nurten Türkel, Ayın Şakar, Pınar Çelik, Murat Saruç, M. Akif Demir, Cihan Göktan, Cengiz Kırmaz, Hakan Yüceyar, Arzu Yorgancıoğlu. Lung Involvement in Inflammatory Bowel Diseases. Turkish Respiratory Journal 8,5-9 (2007).
C22. Cengiz Kırmaz. Venom immünoterapi. Turkiye Klinikleri J Int Med Sci 3,36-40 (2007)
C23. Dr. Emin KURT, Dr. S. Sami İLKER, Dr. ngiz KIRMAZ. Tempmporal Arteritte Oküler Ve Sistemik Tutulum. Turkiye Klinikleri J Ophthalmol 16,82-87 (2007)
C24. Cengiz KIRMAZ. Alerjik ve Nonalerjik Astımda İmmün Mekanizmalar. Turkiye Klinikleri J Int Med Sci 3,1-7 (2007)
C25. Cengiz Kırmaz. Mesleksel Su Ürünleri Alerjileri.Turkiye Klinikleri J Allergy-Special Topics 1, 64-9 (2008)
C26. Değirmenci PB, Kirmaz C, Deveci A, Yüksel H, Yılmaz Ö. Allerjik rinitli hastalarda allerjen spesifik immünoterapinin uyku kalitesi üzerine etkisi. Asthma Allergy Immunol 3, 169-173 (2009).

D. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler:
D1. Keskin, A., Tombuloğlu, M., Kırmaz, C., Çağırgan, S., Büyükkeçeci, F. ve M. Atamer, “Tedaviye dirençli ve nüks akut lösemilerde mitoxantron + sitozin arabinozid tedavisi”, XXIII. Ulusal Hematoloji Kongresi, p.258, İstanbul, 1993.
D2. Çetin, M., Kırmaz, C...
DEVAMINI KİŞİSEL SİTEMDE (www.alerjiklinigi.com) BULABİLİRSİNİZ...

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
1998 Türkiye Viral Hepatit ile Savaşım Derneği
1998 Türkiye AIDS ile Savaşım Derneği
1999 Türk Toraks Derneği
1999 Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği
1999 Türk İmmünoloji Derneği
2004 Avrupa Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (European Academy of Allergology and Clinical Immunology)
2004 Amerikan Alerji, Astım ve İmmünoloji Heyeti (American College of Allergy, Asthma and Immunology)

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ Sigorta ve Ödeme Bilgileri Çalıştığı Kurumlarda Geçerli Sigortalar ve Ödeme Bilgileri
* Ziraat Bankası Kurum Anlaşması (Çalışan, emekli ve bakmakla yükümlü oldukları yakınları). * AXA Sigorta * İş Bankası Kurum Anlaşması (çalışan ve emekliler ile bakmakla yükümlü yakınları) * Anadolu Anonim Sağlık Sigortası * Acıbadem Sağlık Sigortası * Allianz Sigorta


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Prof. Dr. Cengiz Kırmaz Muayenehanesi
Mansuroğlu Mah. 1593 / 1 Sk . No:2 A Blok K:9 D:99 Lider Centrio Manavkuyu - Bayraklı
İzmir

Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(546) 415 08 31
(Sekreterya)

Telefon 2 :
0(232) 461 30 61
(Sekreterya-2)

Telefon 3 :
0(532) 415 08 31
(Kişisel Telefon)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1969
(50 yaşında)
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Ege Üni. Tıp Fakültesi
Mezuniyet Yılı
1992
(27 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Prof.Dr.Cengiz KIRMAZ Mesleki Videolar Videoları
8 Mesleki ve Kişisel Video12:09
Top