2007'den Bugüne 92,577 Tavsiye, 28,263 Uzman ve 20,024 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Ayça ULUÇAM GÜÇMEN
Psikolojik Danışman - İstanbul

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi13 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

13

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

51
(%96.1 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in İletişim Bilgileri

Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (1998 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
bireysel psikolojik danışma
grupla psikolojik danışma
psikodrama
çocuk psikodraması
özel eğitim gerektiren çocuk ailelerine yönelik bireysel veya grupla psikolojik danışma
emdr terapisi
yaratıcı drama

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Özgeçmis CV Psk.Dnş.Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in Özgeçmişi
İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünden 1998 yılında mezun oldu.

Aynı yıl zihinsel engelli çocuk ve ailelerine yönelik danışmanlık hizmeti vermeye başladı. Özellikle ailelerle bu konuda ilgili çalışmalar yaptı, konulu seminerler hazırladı, destek grupları kurdu ve yönetti.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan yüzlerce rehber öğretmene “Yaşam Becerilerini Geliştirme” eğitiminin uygulanmasında aktif görev aldı. Yine rehber öğretmenlere yönelik hazırlanan “problem odaklı grup çalışmalarına” uzun bir süre yardımcı lider ve grup liderliği yaptı.

1999 yılında Psikodrama eğitimine başladı ve dört yıl süren eğitim sonunda yardımcı Psikodramatist ünvanı aldı. Eğitimi süresince “Çocuk Psikodraması” ve “Bireysel Psikodrama”, “Evlilik Rol Kestirim Testi” eğitimlerini tamamladı.
...[Devamı...]

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in Makaleleri Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in Makale ve Yazıları
3 Makale

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Yeşim
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39894
Ayça hanımla çalıştıgım Mert Karahan E.U.O. vasıtasıyla tanıştım. Fakat gittiğim ilk günden beri güler yüzü ve samimiyetiyle o okulda yabancılık çekmeden alışmama neden olmuştur. Alanında gerçekten iyi bir uzman olduğunu düşnüyorum. çocuklarla yaşamış olduğumuz problemlerde yardımcı olarak sıkıntılarımızı en aza indirmemizi sağlamakla kalmayıp, çocukların yanısıra bizide düşünen bir uzman. Dinleyen, anlatan en önemlisi yargılamadan sonuç üretebilen ve kırmayan... Sabretmeyi kendisinden öğrendim. Kendisini tanıma şansım olduğu için de gerçkten şanlı oldugumu düşünüyorum. Bundan sonraki çalışmalarında başrılarının devamını diliyorum...
     1 Beğeni    
Hilal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39892
Mert karahan eğitim uyguluma okulunda staj yaptığım dönem Ayça hanımla tanıştım.Şuanda da aynı yere çalışmaktayım. Kendisiyle her konuda yardım alabildiğim biri samimi ve içten bilgili. Öğrencilerle ilgili problemler de kendisine her danıştığım da nasıl davranmam gerektiğini,hangi problemler de neler yapmam gerektiğini söyleyerek yardımcı olmuştur. Güler yüzlü,sıcak kanlı,dinleyip,gözlemleyip,anlayıp çözüm üreten biri. Ayça hanım 3 sıfatla tanımlamam gerekirse başarılı,anlayışlı,samimi ... Alanın da başarılı...
     Beğenin    
Funda ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ağustos.2010
TavsiyeNo: 35222
Merhabalar, Ayça Hanım'la arkadaşımın yönlendirmesi sayesinde tanıştım.Kendisi, karşısında oturan insanı rahatlatan bir elektriğe sahipti. Kendisinden birsüre profesyonel olarak yardım aldım. Ben birsüre bayağı zor günler geçirdim, kendi kendime halledemiyeceğimi anladığım noktada yardım almam gerektiğini farkettim. Arkadaşamın vasıtası ile kendisine başvurdum. İçimdeki sıkıntıyı birtürlü atamıyordum. Kendisi ilk başlarda beni dinledi ve anladı. Sonrasında bazı yönlendirmelerde bulundu, ayrıca benim hayatta aklıma gelmeyecek bir şekilde olaylara bakışımı değiştirdi.Kendime yaşamım boyunca ne kadar zararlar verdiğimin farkına vardım.Olaylar karşısında ve yaşamda kendimi korumam gerektiğini öğretti. Bazı tekniklerle beni rahatsız eden ve geçmişten gelen huzursuzluklarımı hallettık birlikte. Ayrıca beni çok motive ederek devam etti çalışmalarımız. Her insanın yaşamında bazen tek başına halledemediği sorunları olabiliyor,benimde öyle bir dönemim oldu. Ama biz çok çabuk yol alıp sonuca gittik,tabiiki bu durum benim olayı başta farketmem ve kabullenip çözüm aramam sayesindede oldu. Ben ilk tanıştığımda başarmak ve sorunları halletmek konusunda kararlı olduğumuda hissettirdim sanıyorum. Çünkü biz çok rahat çalıştık Ayça Hanım'la. Ayça Hanım, tekrar tekrar teşekkür ediyorum yardımlarınız,destekleriniz için.Sanıyorum sizi tanıyıp, yardım alıpta memnun kalmamak mümkün değil. Başarılarınızın devamlı olacağından zaten hiç şüphem yok.Herşey için teşekkürler.......
     3 Beğeni    
Hülya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32271
Ayça Hanım alanında çok donanımlı,empati duygusu gelişmiş ve insanı yargılamadan dinleme ve yetisine sahip bir uzman.Ben bu güne kadar hiç psikoloğa gitmeyi düşünmemiştim. zorlandığım bir dönemde bir arkadaşımın tavsiyesiyle gittiğim Ayça Hanım bu önyargılarımı ortadan kaldırdı. insanlar hayatta zorlanabilirler, ama bir uzmandan yardım almalıdırlar. bu eğer işini iyi yapan bir uzman ise zorluklarla başetme aslında o kadar da zor değildir. Ayça Hanım çok teşekkürler.
     1 Beğeni    
Ayşegül Şen
4.Nisan.2010
TavsiyeNo: 32074
Ayça Uluçam Güçmen'i Mert Karahan Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi'nden tanıyorum. 5 yıldır aynı kurumda görev alıyoruz. Zihinsel engelli çocukların eğitimi, onların birey olarak topluma kazandırılması vb. konularda, sıkıştığımız her noktada akademik ve deneyimsel bilgileriyle bizlere ışık tutan başucu kaynağımız, değerli bir arkadaşımızdır. Bu anlamda kendisinden mesleki açıdan çok yardım aldım. Sizlere de güvenle tavsiye ediyorum. Teşekkürler Ayça'cım...
     Beğenin    
Hülya
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mart.2010
TavsiyeNo: 31370
Özel Eğitim Alanından görev yapıyorum.Ayça Uluçam Güçmen'le işim dolayısı ile tanıştım. Aile içi ilişkiler, ebeveyn-çocuk ilişkisi,davranış bozuklukları konularında destek aldım. Sevgi dolu, iyi niyetli ve kendine güvenli kişiliğini mesleki alanda aldığı eğitimlerle birleştirerek pek çok insana yardımcı olmuştur. Benim bir sıkıntım olduğunda, beni ilgi ve dikkatle dinler. Anlaşıldığımı hissederim ve sunduğu çözüm önerileriyle alternatif düşünceler geliştirmeme yardımcı olur.Kendisi mesleğinde de son derece başarılı bir uzmandır. Tavsiye ediyorum çünkü başladığı noktada olmayan yenilikleri takip edip uygulayan, kendisini geliştiren, karşısındakinin nerde olduğunu ancak gerçekte ne istediğine doğru odaklanan iyi bir psikologdur. İstanbul'da bir psikolojik danışman sorduklarında Ayça Uluçam Güçmen'i herkese tereddütsüz tavsiye ederim.Bana olan yardımlarından dolayı kendisine çok teşekkür ederim.
     Beğenin    
Aslı ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mart.2010
TavsiyeNo: 31369
Alanında oldukça başarılı biri kendisi.Birçok defa uzmanlığı ile beni zor durumlardan kurtarmıştır.Verdiği destegi saat ,gün sınırı olmadan 7/24 hizmete hazır vaziyette yapan ender uzmanlardan biridir.. Kendisine başvuruş sebebim aile içi huzurluklardan dolayı idi.Başta gitmeyi hiç istemedim.Birçok defada vazgeçtim gitmekten.birkerede kapıdan geri döndüm.Karşıda sert ve ketum birini görücemden emindim.Ama kapıdan girince karşımda oldukça yumuşak güler yüzlü birini gördüğüme çok sevindim.Sanki bir uzamanla değilde.Seneler sonra karşılaştığım bir arkadaşımla sohbetteydim onunlayken.Bazen iyi ki bu sorunları yaşamışım diyorum. Sizin hastanız olduğum için şanslıyım.Kesinlikle tavsiye ediyorum..tşkler...
     2 Beğeni    
Mukaddes
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2008
TavsiyeNo: 16616
Yüreğinizin sesini dinleyin. Ve inanın bu ses sizi yanıltmaz. Sorunlarımın çok olduğu, depresyonda olduğum bir zamandı. Ailemle olan çatışmalarım, iş hayatımdaki sorunlar, arkadaşlarla yaşadığım problemler derken hayattan memnuniyetsizliğimi bütün çevreme yansıtıyordum. Aslında kendime olan güvenimi tamamen yitirdiğim ve korkularımın arttığı bir dönemdi. Kendimi sınırda görüyordum çünkü insanlardan korkuyordum. Her inasanın zaman zaman yalnız kalmaya ihtiyacı olur elbet. Ama ben kendimi tamamiyle dış dünyadan soyutlamıştım. İletişimle, paylaşımla yani karşılıklı etkileşimle ruhumun besleneceğini tamamen göz ardı etmiştim, hatta unutmuştum. Bir psikoloğa gitmem gerek dediğim bir gün içimdeki sesi dinledim. Bu sayfayı okuduktan sonra da Ayça Hanıma ulaştım. Attığım o ilk adımla Ayça Hanımın gerçekçi, objektif, samimi ve profesyonel tutumu, işe olan bağlılığı, sonsuz inancı sayesinde tünelin sonundaki ışığı görmeye başladım. Hayatımda tek bir anahtar ve tek bir kapı yok artık. Bu kapının bir sihirle açılmasını da beklemiyorum. Önümde açılmayı bekleyen bir çok kapı, elimde de bir sürü anahtar var. Gireceğim kapıyı seçtikten sonra uygun anahtarı bulmak inanın bana çok daha kolaymış. Ayça Hanıma ve Etkileşim ailesine sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
     6 Beğeni    
Nuran Yılmaz
9.Eylül.2008
TavsiyeNo: 15130
Ayça'yı Üniversite öğrenciliğmizden beri tanıyorum yani 1994 den beri. Bölümümüzün çalışkan, yardımsever arkadaşlarındandı. Öğrenmeye hevesliydi, öğrendiklerini paylaşırken de hiç bir beis göstermezdi bugün de olduğu gibi. Hayatla ilgili soru ve sorunlarımda bakış açımı geliştiren biri olmuştur. Okul psikolojik danışmanı olarak çocuklarla ilgili paylaştığım konularda da soruna inmek için doğru soruları soran ve cevapların nerden kimden geleceğini çok iyi tahmin eden bir danışman olduğunu da gördüm.
     2 Beğeni    
F.D.
5.Mayıs.2008
TavsiyeNo: 11641
Ayça 'yı yaklaşık 15 yıldır tanıyorum. Kendisi dostlukta çok iyi olduğu gibi meslektaşım olarakta son derece başarılı bir arkadaşımdır. O'nu tavsiye ediyorum çünkü başladığı noktada olmayan yenilikleri takip edip uygulayan, kendisini geliştiren, karşısındakinin nerde olduğunu ancak gerçekte ne istediğine doğru odaklanan iyi bir psikologdur.Uzun bir dönem aynı kurumda çalıştığımızdan(3-4 yıldır farklı alanlara yöneldik) şu ana dek verdiği hizmetten memnun olmayanı, şikayet edeni görmedim. Çok sevgili Ayça yolun hep açık olur umarım.
     3 Beğeni    
Önder
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Şubat.2008
TavsiyeNo: 9004
Ayça hanıma yaklaşık 2 sene önce danışan olarak tavsiye üzerine başvurdum. O dönemde hayatımda çok büyük çalkantılar yaşıyordum. Ailevi sorunlarım artık hem günlük hayatımı hem de iş hayatımı etkiler hale gelmişti. Ne evde ne işte mutlu olabiliyordum. O zaman çalıştığı Norm Danışmanlığı ilk ararken çok çekinmiştim ama daha ilk anda telefona çıkan kişi bile belli ki bu gergin atmosferi yumuşatmak için özel olarak eğitilmişti. Randevu saati geldiğinde gerginliğim daha da artmıştı. Fakat hem ortam hem de ortamdaki herkezin sıcaklığı beni çok rahatlattı. Odaya girdiğimiz ilk andan itibaren Ayça hanımın işine ne kadar hakim olduğu hissediliyordu. Gerektiğinde insanı saran, gerektiğinde düşünmemi sağlayan yaklaşımı beni çok rahatlattı. Hiç tanımadığım birisine, yaşadıklarımı ve hissettiklerimi en baştan anlatmak ve tüm olayları baştan yaşamak bana zor geliyordu. Ancak Ayça hanımın yaklaşımı benim açılmamı ve açıldıkça da rahatlamamı sağladı. Yaklaşık bir sene kendisine danışan olarak görüşmelere devam ettim. Gerçi 8. ayda kendisi dilersem artık görüşmeleri tamamlayabileceğimizi söyledi ama ben o görüşmelereden çok fayda sağladığımı hissettiğim için devam etmek istedim. Ayça hanım sayesinde ailemle ilgili yaşadığım tüm sorunlarımı geride bıraktım. Bu rahatlama işime ve günlük yaşantıma da çok olumlu yansıdı. Bu süreçte işimde terfi bile aldım. Artık kendisini çok daha seyrek ziyaret ediyorum. Grup çalışmalarını takip etmeye çalışıyorum. Ayça Uluçam Güçmen'i herkeze tereddütsüz tavsiye ederim.
     7 Beğeni    
Hülya Dağ Küçük
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Şubat.2008
TavsiyeNo: 8477
Özel Eğitim öğretmeniyim. Ayça Uluçam Güçmen'le işim dolayısı ile tanıştım. Kendisinden mesleki anlamda çok yardım aldım. Aile içi ilişkiler, ebeveyn çocuk ilişkisi ve kişisel konularda destek ve bilgi alması için yönlendirdiğim velilerimin yapılan görüşmeler sonunda çok iyi sonuçlar aldığını gözlemledim. Karşılaştığı durumlara farklı açılardan bakabilen, nesnel ve deneyimli bir psikolog. Mesleğime katkılarından, yönlendirdiğim velilerime sunduğu hizmet ve hassasiyetinden ötürü kendisine teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
U.B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Şubat.2008
TavsiyeNo: 8350
Ayça Uluçam 'ı Norm Danışmanlık'tan tanıyorum. Kendisinden 1 yıla yakın terapi hizmeti aldım ve çok memnun kaldım. Terapi'ye ilk gidişimdi ve ağır bir depresyon geçiriyordum. Kendisi ilk andan itibaren bana güven verdi ve çalışmalarımızın her anı verimli geçti. İşinde çok başarılı , herkese tavsiye ediyorum. Ekibi de çok profesyonel ve güvenilir. Randevu saatleri mükemmel işliyor , hiçbir sorun yaşamadım ve aradığım her zaman benimle mükemmel ilgilendiler.
     3 Beğeni    

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN'in Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
OR-YA Ortak Yasam Dernegi

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
1998
(26 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.Dnş.Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Ayça ULUÇAM GÜÇMEN Mesleki Videolar Videoları
-

08:11
Top