2007'den Bugüne 83,096 Tavsiye, 26,200 Uzman ve 18,429 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!
#EVDEKALIN Uzm.Psk.Seda BİRCAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Seda BİRCAN

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

11

[Uzm.Psk.Seda BİRCAN isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Seda BİRCAN Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

2
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar
Seda BİRCAN'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Seda BİRCAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nursel EROĞLUDyt.Nursel EROĞLU
Nursel Eroğlu ile profesyonel iş yaşamında tanıştım. İçten ve güleryüzlü yapısı sayesinde mesleki deneyimlerimizi kısa süre içinde rahatlılla konuşab...
E.Cem ENGİNUzm.Psk.E.Cem ENGİN
Cem Engin ile yüksek lisansta tanıştım. İki yıllık eğitim süresinde ve sonrasında çalışmalarını takip edip takdir ettiğim bir meslektaşım. Başarılı bi...
Osman İLHANUzm.Psk.Osman İLHAN
Osman Bey'i yüksek lisans yaptığım dönemde tanıdım. Kendisi hem yakın arkadaşım hem de çok değer verdiğim bir meslektaşım. Bir dönem birlikte çalıştık...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Toplumca daha sağlıklı bireyler görmek ve psikolojinin yaşamın içindeki yerini belirginleştirmek ve fark ettirmek umudu ile…

Seda BİRCAN Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Yetişkin Psikoterapi;

Depresyon
Sosyal Anksiyete Bozukluğu (Sosyal Fobi)
Fobiler
Sınav Kaygısı
Performans Anksiyetesi
Yaygın Anksiyete Bozukluğu
Panik Bozukluk (Panik Atak)
Dürtü Kontrol Bozuklukları
Obsesif Kompülsif Bozukluk
İlişki Problemleri
İletişim Problemleri

Seda BİRCAN Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Seda BİRCAN'ın Özgeçmişi
Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Lisansını tamamlamıştır. "Çalışan ve Çalışmayan Evli Kadınlarda Depresyonu Yordayan Değişkenlerin İncelenmesi" konusundaki araştırmasıyla yüksek lisansını tamamlamıştır. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi yetişkin psikiyatri servisi ve Universal Aksaray Hospital Grubu’nde staj yapmıştır. Mezun olduktan sonra farklı pek çok kurumda psikolog veya psikoterapist olarak çalışmıştır. Şu anda özel bir danışmanlık merkezinde çalışmalarını Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi yöntemleri ile yürütmektedir. Türk Psikologlar Derneği ve Yeditepe Mezunlar Derneği Üyesidir.

Almış Olduğu Eğitimler:

Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
Travma ve Kognitif Terapi Eğitimi

Erteleme Sorununa Bilişsel Davranışçı Terapi Müdahale Eğitimi

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapinin Uygulanması
...[Devamı...]

Seda BİRCAN Tavsiye Yazıları Seda BİRCAN için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

Nursel EROĞLU Fotoğraf  Dyt.Nursel EROĞLU
İstanbul - Diyetisyen
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

29-03-2020
 TavsiyeNo: 114281
Seda hanım ile iş yaşamından tanışıyorum. Kendisi gelişime çok açık, alanında uzmanlığa ve deneyime önem veren bir uzmandır. Danışan yaklaşımında klasik teoremler ile insani gözlemlerin harmanlanmış bir yaklaşımının olduğu fark ediliyor. Güler yüzlü ve samimi yapısıyla danışanlarıyla ilişkisindeki başarısının önemli noktaları olduğunu düşünüyorum. Seda hanımın beslenme ve ruh sağlığının ortak kesişim noktalarına ilgisi ve araştırmacı kişiliğini takdir ediyorum. Kontrolsüz yemeniz, duygu durumunuza bağlı yemeniz veya diyet motivasyon düşüklüğü yaşıyorsanız Seda hanımdan destek almanızı tavsiye ederim.
     Beğenin    

 Elif E. (Danışan)
 IP: 24.133.136.YLD

22-01-2016
 TavsiyeNo: 85179
Seda hanıma tavsiye üzeirine gittim. Güler yüzlü, samimi yaklaşımı ve rahatlatan tavrı ile beni doğru uzmanı bulduğuma dair ikna etti.Kendimde fark edemediğim bir çok özelliği keşf etmeme ve sorunlar ile rahatlıkla baş etmeme çok büyük katkı sağlamıştır. Kaygı bozukluğu yaşadığımı ve bununla birlikte yaşamımda bir çok şeyi kaçırdığımı psikoloğum Seda hanım sayesinde öğrendim.Seanslarımıza halen devam etmekteyim ve her bir seans sonrası motivasyonumun yükseldiğini hissediyorum. Yakın çevreme kendisini her daim tavsiye ediyorum. Aynı zamanda bu platformdanda iyi bir psikolog arayanlarada tavsiye ettiğimi belirtmek istedim.Kendisine mesleki yaşamında başarılar diliyorum.
     3 Beğeni    

 Uzman Klinik Psk. Serra Gerşon (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.180.249.ZB

18-05-2015
 TavsiyeNo: 78807
Seda Bircan'la hastanede 2 senelik beraber iş deneyimimiz oldu. Kendisi şu anda meslek hayatını kendi ofisinde sürdürmektedir. Aldığı terapi ve test eğitimleriyle kendisini oldukça geliştirmiştir. Yetişkin ve çocuk psikolojisine oldukça hakimdir. Aynı zamanda güler yüzlü, cana yakın, konuşkan ve empati yeteneğinin çok yüksek olması onu meslek hayatında başarıya götürmektedir.Gerek ofisin dekorasyonu gerekse ofiste çalışan kişiler insanın içini rahatlatmaktadır. Tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 cigdem o (Danışan)
 IP: 78.188.23.B

18-05-2015
 TavsiyeNo: 78805
Seda hanımla yaklaşık 1 yıldır panik atak rahatsızlığım üzerine seanslarımız gerçekleşmektedir. Tedavilere olan önyargımı kendisinin güleryüzlülüğü ve sıcakkanlılığı sayesinde beraber yıktık. Ve şuan tedavimizin son aşamalarına gelerek kendi dünyamı bulmamda, hayata bakış açımı değiştirmekte bana çok yardımcı olmuştur. Klasikleşmiş psikologluk dışında kendisi hayatınızın bir anda içine girerek, size çok güzel bir hayat kurmanız adına kusursuz yönlendirmelerde bulunuyor.. Sonuna kadar tavsiye edebileceğim alanında kendini çok güzel geliştirmiş bir psikologtur..
     1 Beğeni    

Uğur ŞENOL Fotoğraf  Uzm.Psk.Uğur ŞENOL
Zonguldak - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-04-2015
 TavsiyeNo: 78028
Mesleki paylaşımlarımı südürdüğüm değerli meslektaşım Seda hanım ile Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimi sürecinde tanıştık.Her geçen gün kendini geliştirmeye çalışan ve mesleki anlamda girişimlerde bulunan genç, dinamik ve başarılı bir psikolog olduğuna inanmaktayım. Psikolojik destek sürecinde "Bireye saygı ve koşulsuz kabul" ilkelerine büyük önem vermektedir. Profesyonel psikolojik destek almak isteyen herkese Psikolog Seda BİRCAN 'ı bütün içtenliğimle tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

E.Cem ENGİN Fotoğraf  Uzm.Psk.E.Cem ENGİN
Sakarya - Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

15-12-2014
 TavsiyeNo: 74161
Seda Hanım'la devam etmekte olduğum Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programında tanıştık.Seda Hanım içten arkadaşlığının ve güler yüzlülüğünün yanı sıra mesleki olarak bilgisi,psikolojiye karşı her geçen gün artan ilgisi ve merakı sayesinde takdir ettiğim meslektaşımdır.Seda Hanım katıldığı test ve terapi eğitimlerini klinik deneyimleriyle harmanlayarak başarılı yönde psikoterapi uygulamaktadır ayrıca danışanlarına karşı içten,ilgili oluşu ve meslek etiği yönünden olumlu duruş sergilemektedir.Psikolojik destek almak isteyen tüm bireylere Uzman Klinik Psikolog Seda Bircan'ı içtenlikle tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

Osman İLHAN Fotoğraf  Uzm.Psk.Osman İLHAN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

05-08-2014
 TavsiyeNo: 70653
Seda hanımı klinik psikolojide yüksek lisans yaparken tanıdım. Seda hanım psikoloji dalında uzmanlaşmak üzere özellikle seçilmiş birisi gibi adeta. Özellikle yetişkinler ile çalışırken çok başarılı bir uzman klinik tabloya hakim olması ve anemnez aşamasında kullanabildiği psikolojik test becerisi sayesinde vakalarla daha profosyonel çalışabiliyor. Özellikle mesleki duruşu vr taviz vermez etik kuralları sayesinde benim saygımı kazandı. Kendisiyle tanışmaktan onur duydum. Özellikle yetişkinler ile ilgili çalışmalar için bir uzman olarak seda hanımı tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 Erdem (Danışan)
 IP: 95.70.168.ZJW

16-06-2014
 TavsiyeNo: 69503
Kendisine 3 aydır gitmekteyim. Karmaşık bir üniversite hayatım oldu.İnsanlara karşı çekingen ve tutuk kalıyordum.Kısacası, asosyal bir kişiydim.Kendisiyle tanıştıktan sonra kendimi daha iyi hissediyorum,hayata karşı daha pozitif yaklaşıyorum.Çevremdeki insanlarla daha kolay bir şekilde konuşup,arkadaş olabiliyorum.Kendisi ufkumu genişletmemde çok büyük bir role sahip. Kesinlikle kendisiyle görüşmenizi tavsiye ederim.Seda hanım, Allah sizden razı olsun. İyi ki sizinle tanışmışım.İnanın, pişman olmayacaksınız. Hayatınız, düzene girecek.
     1 Beğeni    

 Hava S (Danışan)
 IP: 178.240.41.CL

11-06-2014
 TavsiyeNo: 69375
Panik bozukluk sebebiyle seda hanımla tanıştım.bir süredir her hafta olmak üzere kendisine düzenli olarak gidiyorum.seda hanımla tanışmadan önce başka danışmanlara da başvurdum fakat hiç biriyle bu kadar yol katetmedim.internetten aracılığıyla kendisine ulaştım,başlamadan önce gidip gitmemek konusunda tereddüte kaldım,yine işe yaramıycagını düşündüm fakat kendimi iyi hissetmeye başlayınca ve bir şeyleri aşmaya başlayınca hem kendine olan özgüven problemimi aşmaya başladım.onunla seanstayken kendimi çok rahat ve huzurlu hissediyorum,her hafta isteyerek gidiyorum.kullandığı yöntemleri ve bende yarattığı olumlu etkilerininde başarılı olduğunu kendimdeki ruhsal değişimlerden farkediyorum.aynı zamanda ofisinin tasarımıda hem cok rahatlatıcı hemde çok otantik ve modern.kesinlikle depresyon,panik atak,ve bir çok psikolojik rahatsızlık için tavsiye ediyorum seda hanımı.panik bozukluğu olup sadece psikiyatristlere gidip ilaç almanın yeterli olmadığını,terapiyle desteklenmesi gerektiğini söylüyorum.
     4 Beğeni    

 sevda üSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.190.243.YZF

31-05-2014
 TavsiyeNo: 69130
ilk önce çok güler yüzle karşılanmam beni rahatlattı....çünkü ilk defa bir psikoloğa gitmem beni çok heyecanlandırdı...fakat işini bu kadar seven ve bu kadar bağlı bir kişiye hayranlık duymamak elde değil...görüşme sonrası kendimi inanılmaz çok rahat ve sanki tüm sıkıntılarımdan kurtulmuş hissettim...kendimi en çok rahat hissettiğim bir yer olarak görüyorum...tabi ki ilk önce psikoloğum sayın seda bircanın sayesinde oldu..aldığım danışmanlıktan çok çok memnun kaldım..ihtiyacı olan kişilere tavsiyemdir....hatta tekrar gitmek için sabırsızlanıyorum...
     4 Beğeni    

Başak TANRIVERDİ Fotoğraf  Psk.Başak TANRIVERDİ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

29-04-2014
 TavsiyeNo: 68450
Seda Hanımı hem üniversite hem de meslek hayatından bu yana tanıyorum. Kendisi danışanlarına ve çevresindekilere karşı güleryüzlü,samimi ve yardımsever danranmaktadır. Psikoloji ile ilgili gelişmeleri sürekli takip edip, mesleki bilgilerini yenileyen bir uzmandır. Çalışma hayatında etik değerlere karşı çok fazla hassasiyeti vardır.Danışanlarına karşı profesyonel yaklaşımı , alanında uzmanlığı ve tedavi şekli gereğince herzaman tavsiye edebileceğim bir Klinik Psikologtur. Lisans,yüksek lisans ve sertifikalarından aldığı bilgileri mükemmel harmanlaması ve kişiye özgü yaklaşılım şekli her zaman dikkatimi çekmiştir. Yetişkin Psikolojisi ile ilgili bilgileri ve kişilere yaklaşımı gereği herkese tavsiye edeceğim bir uzmandır.
     4 Beğeni    

Seda BİRCAN'ın Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Yeditepe Mezunlar Derneği
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikolium/Newlife Psikoloji
Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad. No:1 Ekinoks Rezidans E2 Blok K.3 D.9 Beylikdüzü - İstanbul
 

Uzm.Psk.Seda BİRCAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(212) 873 83 13  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Mezun Olduğu Üniversite
Yeditepe Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2011
(9 yıl önce)
Yüksek Lisans
Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Seda BİRCAN'ın Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce, Almanca


Seda BİRCAN'ın Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Seda BİRCAN Mesleki Videolar Videoları
-20:42
Top