2007'den Bugüne 92,403 Tavsiye, 28,230 Uzman ve 19,990 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Özlem BİLGİLİ
Dil ve Konuşma Terapisti - İstanbul

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi2 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

2

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Özlem BİLGİLİ Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

8
(%37.5 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Özlem BİLGİLİ'nin Tavsiye Ettigi Uzmanlar Özlem BİLGİLİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Dr.Aret Çerçi ÖZKAN
İstanbul
Doktor
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik

 
Özlem BİLGİLİ'nin İletişim Bilgileri
Adres 1:
Monomente Dil, Konuşma & Bireysel Gelişim, Eğitim, Danışmanlık Merkezi
Bakırköy
İstanbul
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniv. & Anadolu Ünv. (2000 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Özlem BİLGİLİ Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Gecikmiş Konuşma, Kekemelik, İştme Engeline Bağlı Konuşma Sorunları, Ses Bozuklukları, Artikülasyon (Sesletim) Bozuklukları, Fonolojik Bozukluklar

Özlem BİLGİLİ Özgeçmis CV Özlem BİLGİLİ'nin Özgeçmişi
Özlem Akgün Bilgili, 1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 2005 yılında, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Dil ve Konuşma Bozuklukları Yüksek Lisans Programı’nı tamamlayarak “Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanı” ünvanını almıştır. Yurt içinde ve yurt dışında dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili çeşitli seminer ve kongrelere katılmış, poster sunuları yapmıştır. 2006 senesinden itibaren, uzman psikolog ve rehber öğretmenlere yönelik dil ve konuşma bozukluklarıyla ilgili eğitimler vermektedir. Sımens (2007), Global Bilgi (2008), Garanti Bankası (2008), Avea (2009) çağrı merkezi çalışanlarına yönelik seminerler ve uzun süreli eğitimler vermiştir. Çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde konuşma bozukluklarına ilişkin makaleleri yayınlanmıştır.
...[Devamı...]

Özlem BİLGİLİ Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Açelya Şahin Fırat
25.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73557
Özlem Bilgili'yi 2005 yılında DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü'nde Çocuk ve Genç Bölümü asistanı olarak çalışmaya başladığımda tanıdım. O zaman Dil ve Konuşma Terapistliği çok yeni bir alandı ve sayıları iki elin parmaklarını geçmeyecek kadardı. Terapist olarak çalışmaya başladığımda ortak yürüttüğümüz vakalarda önemli desteğini gördüm. Özellikle öğrenme bozukluğu yaşayan çocuklar eş zamanlı olarak Özlem'den konuşma terapisi aldıklarında daha iyi gelişim gösteriyordu. Yönlendirdiğim ailelerden aldığım ilk geribildirim çok sıcak, çocukla iletişimi çok yumuşak ve bizi çok ayrıntılı bilgilendirdi, endişelerimizi anladı ve sıkılmadan sorularımızı yanıtladı şeklinde oluyordu. 2012 yılında Bakırköy'de bir merkez açmaya karar verdiğini ve bir klinik psikolog ile çalışmak istediğini söyledi. Başta kendi yerimizi açma konusunda çok endişelerim vardı. Bu süreçte beni çok cesaretlendirdi ve sonunda birlikte Monomente'yi kurduk. Şimdi çalıştığımız onlarca çocuk ilerliyor, değişiyor, gelişiyor. Özlem'de en çok beğendiğim özellik sürekli yeni eğitim teknikleri ve materyalleri konusunda araştırma yapıyor olması. Bu tutum, terapisinin kalitesini ve verimliliğini arttırıyor. Önceki dönemlerde başka konuşma terapistlerinin çalışma stillerini gözlemleme fırsatım da oldu ama bu kadar çeşitli materyal ile çalışan bir tek Özlem'i tanıdım. Bu sayede çocuğun öğrenme kanalına uygun materyal ile sunulan bilginin hafızaya daha kolay bir giriş yapmasını sağlıyor ve yaptığı tekrarlar ile kalıcı olmasını sağlıyor. Çünkü doğru kanal kullanılmadığında öğrenme süreci uzar, çocuk sıkılır ve terapiyi bırakır. Özlem'in bu durumu çok iyi yönettiğini düşünüyorum ve çalıştığım çocuklarda konuşma sorunları olduğunda Özlem'i tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    
E.O
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71772
Özlem Hanım ile Mayıs ayında tanıştım. Bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine kendisine başvurdum. Çocukken başlayan kekemeliğim nedeniyle konuşurken hafif düzeyde takılmalarım olmaktaydı. İş başvuruları sırasında çok fazla sıkıntı yaşadığım için terapiye gitmeye karar verdim. Özlem hanım güler yüzlü ve sıcak bir insan. Öğrettiği teknikler sayesinde konuşmamı kontrol edebiliyorum. Daha önce gittiğim bir merkezde grup çalışması yapılmıştı ve kendimi rahat hissetmemiştim. Özlem hanımla bireysel çalışmalar yapmak çok daha etkili oldu. Kendisi dikkatli, insana güven veren, deneyimli bir kişi. Ayrıca sabırlı ve sakin bir terapist, hastasına gerçekten emek verdiğini düşünüyorum.
     4 Beğeni    

Özlem BİLGİLİ'nin Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Dil ve Konuşma Bozuklukları Uzmanları Derneği
Ses, Konuşma, Yutma Bozuklukları Derneği
Psikologlar Derneği

Özlem BİLGİLİ'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Özlem BİLGİLİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Aret Çerçi ÖZKAN
Dr.Aret Çerçi ÖZKAN
İstanbul
Doktor
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik
Özlem BİLGİLİ'nin Mesleki Anilari Mesleki Anilari
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Monomente Dil, Konuşma & Bireysel Gelişim, Eğitim, Danışmanlık Merkezi
Bakırköy
İstanbul
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 570 30 15
Telefon 2 :
0(532) 570 09 19
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniv. & Anadolu Ünv.
Mezuniyet Yılı
2000
(24 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Özlem BİLGİLİ Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Özlem BİLGİLİ'nin Mesleki Anilari Mesleki Anilari
Özlem BİLGİLİ Mesleki Videolar Videoları
-

21:57
Top