2007'den Bugüne 92,310 Tavsiye, 28,219 Uzman ve 19,977 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Seda KURT
Uzman Psikolog - İstanbul
Uzman Psikolog, Nöropsikolog, Oyun Terapisti, Filial Terapisti

Seda KURT Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

8

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Seda KURT Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(%66.7 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Seda KURT'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Seda KURT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

 
Seda KURT'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
İncir Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Zuhuratbaba, Yavuzevler Mektep Sk. No:2, 34147 Bakırköy
İstanbul
(İncirli Caddesindeki Seyran Pastanesi üst katında yer alıyor.)
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Yeri : İstanbul
Yabancı Dil : Almanca, İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü (2008 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Sinirbilim Yüksek Lisans Programı (2014 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Seda KURT Özgeçmis CV Uzm.Psk.Seda KURT'un Özgeçmişi
İstanbul Üniversitesi Psikoloji lisans programını bitirdi. Almanya’ da Giessen Üniversitesi’ nde Psikiyatri Kliniği’ nde psikolog olarak görev yapmış ve süpervizyon almıştır. Aynı zamanda Almanya’ da Linden Kids Çocuk Kulübü’ nde çocuklarla ve aileleriyle çalışma şansı yakalamıştır.

İlk uzmanlığını İstanbul Üniversitesi’ nde Nörobilim alanında yapmıştır. İkinci uzmanlık eğitimini Klinik Psikoloji alanında yapmayı sürdürmektedir. Uzun yıllar devlet kurumlarında ve özel sektörde farklı yaş grubundan danışanlarla çalışmış ve farklı alanlarda eğitimlere ve süpervizyonlara katılmıştır.
...[Devamı...]

Seda KURT Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Deniz CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ağustos.2016
TavsiyeNo: 89916
Seda Hanımı anlatmak için; Onu tanımak ve yaşamak gerekir.Kesinlikle diyen siz sevgili aileleri tahmin edebiliyorum. İnsanın yaşı ne olursa olsun karşı taraftan anlaşılmayı bekler. Paylaşımda bulunacağımız kişi ailemiz, eşimiz , arkadaşlarımız da olabilir fakat eğer benim gibi hem yüreği güzel bir dosta, hem yaşam koçu, samimi , sabırla dinleyen bir psikoloğunuz varsa çok şanslısınız demektir. Seda hanım ile tanışmadan ve tanıştıktan sonraki hayat çizgimi şöyle özetleyebilirim. Öncesinde kendime asla önem vermeyen , stresli , öncelik hep karşımda tanımadığım insanlar için çalışmak , çabalamak, özel hayatıma zaman ayıramamak ve buna bağlı bir sürü mutsuzluklar. ..Ailen ya da arkadaşına bu durumu anlattığında aldığın yanıt boşver ya da elden gelen sadece dinlemek oldu. Seda hanım benim hayatıma hem mesleki açıdan hem de hayata bakış açımda sivri bir ivme kazandırdı. Sanırım kendimi ne istediğimi sebepleri ile hani hep dersin ya " Seni üzen nedir? ":) ben de sorularımın cevaplarına senin sayende ulaştım. Ben olmayı öğrendim. Geleceğe yatırım yapmayı her anlamda. Doğru seçimler yapmayı... Seda her zaman samimi , içten ve bıkmadan usanmadan sizi dinleyen , empati kurabilen, en önemlisi kendini geliştiren biri oldu. Biz anne babalar , veliler için en önemlisi psikoloğumuzun güvenilir olması, doğru tespitler ile doğru yöntemler uygulamasıdır. Yalnızca çocuk psikolojisi , oyun terapisi değil yetişkin bazında da önemli adımlara imza attığına şahit oldum. Zor ve yoğun bir okul hayatında temposu hiç düşmeyerek devam eden , okulumuza da yenilik katan bir hem pdr hem psikolog hemde çalışma arkadaşımız oldu. Çocuklar için okul müdürü ile konuşarak odanın oyuncağı vs en ince detayına kadar düşünerek öğrencilerimize oyun terapisi odası kurdu. Seansları özellikle yüksek olan terapilerde onun beklediği tek şey minik yüreklerin sevgisi oldu. Eğitimlere verdiği emek ve harcamalardan bahsetmek istemiyorum sırada klinik psikoloji var. İyi ki tanıdım seni psikologum, yaşam koçum, can dostum...
     1 Beğeni    
G.A
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mart.2016
TavsiyeNo: 86309
Ben, Seda Hanım'la arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım. Ailevi olarak çok zor bir dönem atlatmıştık. Bu süreci yaşarken bizden daha çok oğlum etkilenmişti. Neşesini yitirmiş, içine kapanık, çevresi ile ilişki kuramayan, zaman zaman da aşırı sinirli bir çocuk haline gelmişti. Çaresiz bir şekilde bu konuyu arkadaşımla paylaştığımda bana Seda Hanım'ı önerdi. Seda Hanım Oyun Terapisi ile oğlumun tekrar özgüvenini kazanmasını sağladı. Sıcak kanlı ve güler yüzlü tavırları sayesinde oğlumun doktoru değil, onunla oyun oynayan Seda ablası oldu artık. Kendisine çok teşekkür ederiz.
     3 Beğeni    
Celal Ş.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Ocak.2016
TavsiyeNo: 84864
Seda hanım bizim için öncelikli olarak bir uzman değil evimizin bir ferdi gibidir.Oğlumuzun oyuncu ablasıdır. Seda hanım neredeyse oğlumuz doğduğundan beri hayatımızda.Onu bir arkadaşımızın kızının okul problemleri olduğunda tanımıştık.Kendi çocuğumuz olduğunda da irtibatı kesmeyerek her gelişim evresinde yardımını aldık ve sayesinde sorunsuz geçiriyoruz blr çok dönemi böyle bir yardım almanın faydasını en çokta kreş zamanı farkettik.Seda hanım onu her konuda olduğu gibi okul konusunda da oğlumuzu önceden hazırlayarak bir çok problemin önüne geçmiş oldu.Çocuklarla iyi olduğu kadar yetişkinlerle de iletişimi bu kadar kuvvetli olan birine her zaman ihtiyacımız var sanırım .Burdan da kendisine teşekkür etmek isteriz .
     1 Beğeni    
Derya KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Aralık.2015
TavsiyeNo: 84342
Seda Hanım ile 3 yaşında olan kızımın problemleri ile alakalı çözüm ararken tanıştık. beni sabahları işe göndermeyen kızım Seda Hanım sayesinde epeyce toparlandı. terapileri gayet iyi geldi ve çok kısa zamanda güzel yol aldık.Artık kızımıza nasıl davranmamız gerektiğini biliyoruz.Anne baba olmayı bizlerde kendi çocuklarımızdan öğreniyoruz ve hatalar yapabiliyoruz.Bu hataları ve olması gerekeni bizlere anlatarak gerçekten bizi aydınlatan seda hanım a binlerce teşekkürler..
     1 Beğeni    
Duygu ŞaSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83910
Öncelikle Seda Hanım'a geçirdiğimiz bu zorlu zamanda bize olan desteklerinden dolayı teşekkür etmek isterim.Kendisi çok sevecen,güleryüzlü, çocuklarla inanıılmaz kuvvetli bağ kuruyor.Evde oğluma yetersiz olduğumu düşündüğüm zamanda onu kreşe göndererek daha mutlu olacağını düşünmüştüm.İlk haftalar zorlu geçince zamanla alışacağını sandim.Ama öğretmenleriiyle yaptığım görüşme sonucu durumun zannettiğim gibi olmadığını oğlumun çok ciddi bir şekilde uyum problemi yaşadığını öğrendim .İşte bu süreçte Seda hanım girdi hayatımıza. Oğlumla birlikte giderek kendisinden aldığımız terapiler sayesinde oğlumun okula alışma süreci hızlandı çok kısa bir süre içinde öğretmenlerinden aldığım olumlu yorumlarla çok mutlu olduk şimdi severek gidiyor kreşe oğlumuz mutlu biz mutlu iyiki varsınız Seda hanım ....
     1 Beğeni    
Nebahat ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Aralık.2015
TavsiyeNo: 83843
Torunum için komşunun tavsiyesi üzerine kızımın götürdüğü seda hanim dan çok memnun kaldık. Bizim aile düzenimizi ve torunumun ve kızımın psikolojisine çok yardımcı oldu. kari koca cok mutlu oldular. Cok daha huzurlu bir aile yasamlari var. Güleryüzlü ve çok samimiydi. Kendi cocugu gibi ilgilendi. Herkese tavsiye ediyorum. Torunum kızıma hiç huzur vermiyordu ve tüm yaşamlarına etki etmişti. Artık düzelmez derken seda hanimla tanıştık ve bize umut verdi. Çok rahat ettik. Torunumu artık daha iyi anlıyoruz. Ona nasıl davranacagimizi biliyoruz.
     Beğenin    
Berivan
13.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83200
Seda hanımla bir buçuk sene çalıştık. Ben sınıf öğretmeniyim ,Seda hanım rehber öğretmenimizdi. İhtiyaç duyduğum her anda yanımda olan, desteğini ve bilgilerini benimle paylaşan. Başarılı bir psikolog olduğunu düşündüğüm bir kişidir. Onla beraber çalışmak bir zevkti benim için. Onu dinlemeye doyamazdık. Tecrübelerini ve bilgisini hiç bir zaman sakınmadan bizim menfaatimizi düşünerek elinden geldiği sürece paylaşırdı. Akıcı konuşması bizim anlayabileceğimiz dilde ifade etmesi bizimde işimizi kolaylaştırır.Çok iyi takım arkadaşıdır. Onunla tekrar çalışma sansım olsa seve seve çalışırım. Meslek hayatında başarılı bir psikologdur. Başarılarının devamını dilerim.
     Beğenin    
Melis DEMİRCİOĞLU Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
11.Ekim.2015
TavsiyeNo: 82048
Seda işinde son derece disiplinli, bilgili ve her daim kendini geliştirmeye açık bir meslektaşımdır. Ele aldığı bir konuyu ne denli zor olsa da pes etmeden başarıyla tamamlaması en çok takdir ettiğim yönlerinden biri olmuştur. Bu özelliği Seda'nın mesleki duruşunda ve danışanlarına sağladığı yararda da kendisini göstermekte diye düşünüyorum. Nitekim, kendisine oyun terapisi için yönlendirdiğim çocuk ve ailelerinden hep olumlu geri dönüşler aldım. Seda'yı bir çocuk ve ergen psikoloğu ve oyun terapisti olarak tavsiye ediyor, mesleki yaşantısında başarılar diliyorum.
     4 Beğeni    

Seda KURT'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği.

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İncir Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Zuhuratbaba, Yavuzevler Mektep Sk. No:2, 34147 Bakırköy
İstanbul
(İncirli Caddesindeki Seyran Pastanesi üst katında yer alıyor.)
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(532) 175 04 54
Telefon 2 :
0(212) 572 67 17
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü
Mezuniyet Yılı
2008
(16 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Sinirbilim Yüksek Lisans Programı (2014 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Uzm.Psk.Seda KURT Yabanci Dilleri Yabancı Dil
Almanca, İngilizce

Seda KURT Mesleki Videolar Videoları
-

16:33
Top