2007'den Bugüne 92,297 Tavsiye, 28,217 Uzman ve 19,977 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Melis DEMİRCİOĞLU
Doktor Klinik Psikolog - İstanbul
Uzman Klinik Psikolog, Psikoterapist

Melis DEMİRCİOĞLU Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

11

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Melis DEMİRCİOĞLU Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

9
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Melis DEMİRCİOĞLU'nun Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Melis DEMİRCİOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Seda KURTUzm.Psk.Seda KURT
Seda işinde son derece disiplinli, bilgili ve her daim kendini geliştirmeye açık bir meslektaşımdır. Ele aldığı bir konuyu ne denli zor olsa da pes et...
Berna GÖRGÜLÜ ÇELİKUzm.Psk.Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK
Psikolog Berna Görgülü Çelik ile İstanbul Üniversitesi'nde tamamladığımız Psikoloji lisans eğitiminden bu yana tanışıyoruz. Halen mesleki paylaşımları...
Bengü TOROSLUOĞLUPsk.Bengü TOROSLUOĞLU
Bengü Torosluoğlu ile Antalya'da düzenlenen Aile Danışmanlığı eğitiminde tanıştım. Bana iyi ki bu eğitime katılmışım dedirten nedenlerden biridir Ben...
Samet ÖNDERPsk.Dnş.Samet ÖNDER
Samet Önder ile Antalya'da düzenlenen Aile Danışmanlığı eğitiminde tanışma şansı yakaladım. Şans diyorum çünkü eğitim sürecinin mesleki bilgilerin yan...
Ahmet YILMAZPsk.Ahmet YILMAZ
Ahmet Yılmaz'ı lisans eğitimimi aldığım dönemlerden bu yana tanıyorum. Birlikte pek çok mesleki eğitime katılma şansımız oldu. Kendisi her zaman sorgu...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
www.melisdemircioglu.com
 
Dr.Melis DEMİRCİOĞLU'nun İletişim Bilgileri
Adres 1:
İnda Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Cumhuriyet Cd. Umaç Apt. No:93 D:13-14, 34373 Şişli/İstanbul
Dr.Psk.Melis DEMİRCİOĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
(Whatsapp Randevu ve Bilgi Hattıdır.)
Telefon 3 :
(Mobil Randevu ve Bilgi Hattıdır.)

Kişisel Bilgileri
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi (2008 Mezunu)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Sinirbilim Dalı (2014) - Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2020) (2014 Mezunu)
Doktora
Kocaeli Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Doktora (2020 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Melis DEMİRCİOĞLU Özgeçmis CV Dr.Psk.Melis DEMİRCİOĞLU'nun Özgeçmişi
Dr. Melis Demircioğlu, İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuş ve yine İstanbul Üniversitesi'nde Nörobilim üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. İkinci yüksek lisans eğitimini ise Klinik Psikoloji alanında gerçekleştirmiştir. Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı doktora programını psikososyal destek çalışanlarındaki ikincil travma ve tükenmişliğin önlenmesine yönelik geliştirdiği ÇADEM kısa adlı müdahale programını konu alan tezi ile tamamlayarak doktor ünvanı (Ph.D.) almaya hak kazanmıştır.

2013-2014 yıllarında Columbia Üniversitesi direktörlüğünde yürütülen Uluslararası Travma Çalışmaları Programı'na katılmış, bireysel ve toplumsal travmalara müdahaleler üzerine eğitimler almıştır. Afetler, zorunlu göç, kazalar ve terör olayları gibi toplumsal travmalar sonrasında gerçekleştirilen çok sayıda psikososyal destek çalışmasının içerisinde görev almıştır.
...[Devamı...]

Dr.Melis DEMİRCİOĞLU Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Rumuz Rumuz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Eylül.2014
TavsiyeNo: 71381
Melis Hanım'ı tercih ettigim icin çok memnunum kendisi hem bilgisi hem de tecrübesiyle harika bir psikolog. güleryüzlü ve samimi yaklaşımıyla sorduğu sorularla sorunlarimi cok farkli yönlerden görmemi sağladı. Birlikte bir yol haritası çıkardık. Simdi daha umutlu bakiyorum. Terapi almaya devam edecegim. kendisiyle karşılaştığım için kendimi cok şanslı hissediyorum. mesleki ve insani açıdan çok değerli bir insan. kendisine çok tesekkur eder, tavsiyemi dikkate alıp kendisinden terapi alacak kişilere kesinlikle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Uzm.Dr.Azad Günderci(Psikiyatrist)
21.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68878
kendisiyle bir kursta tanıştığım Psikolog Melis Demircioğlu, genel olarak güleryüzlü ve ilgili bir insan.ilk dikkatimi çeken özelliklerinden biri derslere karşı çok ilgili ve diikkatli olmasıydı.zaten daha sonra tanıdıkça bilimsel konularda ne kadar çalışkan ve özverili olduğunu,sürekli eğitim içerisinde olarak mesleğinde kendini çok geliştirmiş olduğunu gözlemledim. ve hep daha ileriye doğru adımlar attığını nörobilim konuusnda yaptığı güzel teziylede kanıtladı. Psikolog Melis Demircioğlu'yu birkaç kelimeyle tanımlayacak olursak; işine aşık, çalışkan ve çok sıcak ilişkiler kuran arkadaş canlısı bir insan olarak tanımlayabiliriz. Psikolog Melis Demircioğlu'nun bilişsel davranışçı terapi şema terapi ve travma konularında kendini yeterince geliştirmiş olduğunu bu alanlara hakim olduğunu gözlemledim..bu özelliklerden dolayı rahatlıkla psikolojik danışmanlık alırken başvurabileceğiniz bir arkadaşımız olduğundan,danışanlarımıza tavsiye ediyorum...
     1 Beğeni    
Psk.İnci BİRİNCİOĞLU
21.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68867
Meslektaşım Melis ile Şema Terapi eğitiminde tanıştık, ilk sohbetlerimizden itibaren ve halen kendisinin bende hayranlık uyandıran bir insan ve psikoloji sevgisi vardır. Düşünmekten ve okumaktan, dinlemekten ve konuşmaktan yorulmayan aydınlık zihni ile, arkadaşı ve meslektaşı olarak bana bambaşka açılımlar, ruhsal çözümlemeler sağlamıştır. Melis hanım gerek etik değerlere ve mesleki donanıma verdiği önem, gerekse sevgi dolu ve şefkatli var oluşu ile yaşamınıza iyi bir rehber, dost, yoldaş ve terapist olacaktır. Başarıları daim olsun.
     2 Beğeni    
Kubilay KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66604
Melis Hanım ile tavsiyeediyorum.com daki yorumlar ve bu siteden bulduğum kendi internet vasıtası ile tanıştım ve kendi internet sitesindeki psikoterapi yorumu üzerine kendisinin danışanı olmaya karar verdim. Psikoterapiyi sanat ile harman edip ince nüansları hiçbir zaman kaçırmaması ilk izlenimimdir. Öncelikle belirtmek isterim ki, Melis Hanım ile ruhsal açıdan problemli bir dönemde tanıştığımı söylemek isterim lakin modern hayatta psikoterapinin nasıl bir gereklilik olduğunu seanslarım sırasında anladım diyebilirim. Psikoterapi randevusu nedeni ile Melis Hanım'ı aramak için depresyona girmeyi beklemenize gerek yok bence. Mutluluğun ve iyi bir ruh halinin her zaman göreceli olduğunu ve her zaman daha da fazlasını yaşayabileceğinizi unutmayın. Melis Hanım, mesleğine çok vakıf, güvenilir, samimi fakat bence onun en önemli özelliği gülen yüzü ve hoş sohbeti.Hani aradan çok zaman geçse de ve mesafeler girse de bir araya geldiğinizde aynı samimiyet tonunu yakalayacağınız çok özel dostlarınız vardır ya, ben Melis Hanım ile birinci seanstan sonra bunu yaşadım ve kendi özel işlerim nedeni ile seansların arasına zaman girse de aynı samimiyet tonunu Melis Hanım ile yakalayabildiğimi açıkça belirtebilirim. Ruhsal ve psikolojik sorunlarınız için, filmlerde kategorize edilen, kireç suratlı, değişik bir ses tonu ile konuşan terapist tipinin aksine aynı bilgi ve birikime sahip olan ve daha içten daha bizden biri gibi Melis Hanım. Olumlu adım atacağınızı düşünüyorum, ben o adımı attım. Çalıştığı ofisi biraz anlatacak olursam, çok merkezi bir konumda olmakla birlikte, nezih ve kesinlikle temiz bir yer olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim.Özellikle benim gibi fazla kalabalıktan hoşlanmayan biri iseniz ofis çok müsait bir yer. Bir diğer dikkat etmek isteyeceğim husus söylediğiniz hiçbir şeyi unutmaması ve sizin için önemli olan ayrıntıları önemli olduğunuzu söylemeseniz bile sizin için önemli olduğunu anlayıp, hiç beklemediğiniz bir anda hatırlatması. Ben, psikoterapi soğuk bir olgu gibi karikatürize edildiğinden , psikoterapiye soğuk yaklaşanlardandım lakin o soğukluğu kırabilecek bir uzman bulduğum için şanslıyım özellikle benim gibi düşünenlere şiddetle tavsiye edebilirim.
     4 Beğeni    
Burcu Uyan
18.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66490
Değerli Melis DEMİRCİOĞLU, çocukluk arkadaşım, sırdaşımdır. Kendisini uzun yıllardır tanırım işine sadık, güvenilir, samimi kolay bulunmayacak psikologlardandır. Kendinizi yanında mutlu ve rahat hissedersiniz hatta öyle ki onun sizde bıraktığı huzur ile hayata bakış açınız farklılaşır. Benim hayatımda kendisinin yeri vazgeçilmezler arasındadır. Biliyorum ve inanıyorum ki iş yaşamında da bu özellikleri sayesinde başarılarına nice yenilerini ekleyecektir. Bireysel terapi alanında, psikolojik destek arayan herkese tavsiye edebileceğim çok değerli bir psikologtur.
     2 Beğeni    
Fatma Sarıkaya
17.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66474
Melis Demircioğlu lise arkadaşım ve meslektaşımdır. Kendisi insanlara saygılı, işini ciddiye alan bir psikologtur. Lisans eğitiminin öncesinde dahi empati gücü yüksek, insanlara yardım etmeyi seven, hayattaki detaylara ve bunların insan üzerindeki etkilerine dikkat eden biri olduğuna şahidim:) Araştırmaları ve aldığı birçok eğitimle kendini oldukça geliştirmiştir ve benim de sürekli yardım aldığım bir arkadaşımdır. Bireysel destek almak isteyenlere Melis Demircioğlu'yla tanışmalarını tavsiye ederim.
     Beğenin    
Seda Ataseven
14.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66407
Melis Demircioğlu, lisans ve yüksek lisanstan yakın arkadaşım ve meslektaşımdır. Klinik alanda donanımlı, etik ve ahlak kurallarına dikkat eden, hastalarına saygılı, güleryüzlü, insana değer veren, işini severek yapan, araştırmacı, girişken bir kişiliğe sahip ve terapi alanında başarılı bir psikologtur. Her danışanına ayrı ayrı ilgi gösterir ve kişiye özel hizmet sunar. Terapi seanslarını her kişinin ihtiyacına göre yeniden ve o kişiye özel olarak tasarlar. Kendinizi yanında rahat hissedeceğiniz huzurlu bir ortam sağlar.
     Beğenin    
Seher Gökçe
11.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66334
Psikolog Melis Demircioğlu ile Acıbadem Mobil Sağlık şirketinde beraber çalışıyoruz. Kendisi mesleğini ciddiye alan ve severek yapan bir kişidir. Disiplinli, araştırmayı seven, detaylara önem veren ve yardımsever bir mesai arkadaşı olduğunu söyleyebilirim. Bugüne kadar kendisine yönlendirdiğim kişilerden kendisi hakkında olumlu yorumlar aldım ve ilerlemelerine bizzat tanık oldum. Bir psikoterapist olarak kendisini profesyonel destek almak isteyen herkese güvenle tavsiye eder, başarılarının devamını dilerim.
     Beğenin    
Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
5.Şubat.2014
TavsiyeNo: 66176
Psk. Melis Demircioğlu lisans döneminden sınıf arkadaşımdır. Melis Hanım işi ile ilgili oldukça istekli ve bilgilidir. Yaptığı yüksek lisans eğitimi, bilimsel araştırmaları ile hem psikoloji alanına hem kendisine yeni ufuklar açmaktadır. Kendisi iel aynı zamanda aynı ofiste çalışmaktayız, zaman zaman kendisine yönlendirdiğim danışanlardan hep olumlu geribildirimler almaktayım. Bireysel terapi arayanlara kendisini gönül rahatlığı ile tavsiye ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.
     1 Beğeni    
Samet ÖNDER Fotoğraf
Psk.Dnş.Samet ÖNDER
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
22.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65752
Sevgili meslektaşım Melis'le Aile danışmanlığı eğitiminde tanıştım, kendisini mesleki anlamda hemen farkettiren alanında edindiği bilgileri yurtiçi ve yurtdışı bir çok araştırmayla zenginleştirmeye çalışan değerli bir uzmandır. aynı zamanda terapi alanında bir terapistte olaması gereken ; samimiyet, empati yeteneği ve humanistik tavrı da kendi kimliğiyle bütünleşmiştir. mesleki paylaşımlarımız ayrı şehirlerde olmamıza rağmen araara devam etmektedir. eminim ona başvuran danışanları onun insani tavrının ve mesleki donanımı ve yeterliliğiyle istedikleri ruh haline zaman kaybetmeden ulaşıyorlardır. başarılarının devamını dileyerek gönül rahatlığıyla psikolojik sorun yaşayan bireylere kendisiyle tanışmalarını tavsiye ediyorum:)
     2 Beğeni    
Ozan Ezgi Berberoğlu, Dvm
27.Kasım.2013
TavsiyeNo: 64336
Değerli Melis kolay bulunmayacak psikologlardan, Kendisi Çapa'da Nörobilim lisansüstü eğitimini devam ettirirken aynı zamanda pek çok farklı konuda bizleri bilgisiyle aydınlatmıştır. Melis Demircioğlu birçok bilimsel faaliyetin katılımcısı olmanın yanında, Nörobilim Dergisi'nin ilk yazarlarındandır. Kendisine her ihtiyaç duyduğunuzda çekinmeden başvurup her zaman olumlu ve güler yüzlü yanıtlar alırsınız. Zira bilgisini sunarken cömerttir. Uzmanlığını sadece bir meslek olarak görmeyip onunla ilgili her alanda fikir paylaşımında bulunan, detaya önem veren ve bildiğini paylaşan çok az kişiden biri olarak Psikolog Melis Demircioğlu'nu kendisi ile tanışma, çalışma ya da hastası olarak hizmet alma fırsatı bulmuş kişilere bir şans olarak görüyorum. Nice başarılara...
     4 Beğeni    

Dr.Melis DEMİRCİOĞLU'nun Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği, EMDR Derneği, Nöropsikoloji Derneği, Travma Çalışmaları Derneği

Dr.Melis DEMİRCİOĞLU'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Melis DEMİRCİOĞLU'nun Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Seda KURT
Uzm.Psk.Seda KURT
Seda işinde son derece disiplinli, bilgili ve her daim kendini geliştirmeye açık bir meslektaşımdır. Ele aldığı bir konuyu ne denli zor olsa da pes et...
Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK
Uzm.Psk.Berna GÖRGÜLÜ ÇELİK
Psikolog Berna Görgülü Çelik ile İstanbul Üniversitesi'nde tamamladığımız Psikoloji lisans eğitiminden bu yana tanışıyoruz. Halen mesleki paylaşımları...
Bengü TOROSLUOĞLU
Psk.Bengü TOROSLUOĞLU
Bengü Torosluoğlu ile Antalya'da düzenlenen Aile Danışmanlığı eğitiminde tanıştım. Bana iyi ki bu eğitime katılmışım dedirten nedenlerden biridir Ben...
Samet ÖNDER
Psk.Dnş.Samet ÖNDER
Samet Önder ile Antalya'da düzenlenen Aile Danışmanlığı eğitiminde tanışma şansı yakaladım. Şans diyorum çünkü eğitim sürecinin mesleki bilgilerin yan...
Ahmet YILMAZ
Psk.Ahmet YILMAZ
Ahmet Yılmaz'ı lisans eğitimimi aldığım dönemlerden bu yana tanıyorum. Birlikte pek çok mesleki eğitime katılma şansımız oldu. Kendisi her zaman sorgu...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İnda Çözüm Odaklı Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Cumhuriyet Cd. Umaç Apt. No:93 D:13-14, 34373 Şişli/İstanbul
Dr.Psk.Melis DEMİRCİOĞLU internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(212) 248 93 93
Telefon 2 :
0(546) 640 10 10
(Whatsapp Randevu ve Bilgi Hattıdır.)
Telefon 3 :
0(530) 936 63 03
(Mobil Randevu ve Bilgi Hattıdır.)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2008
(16 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Sinirbilim Dalı (2014) - Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2020) (2014 Mezunu)
Doktora
Kocaeli Üniversitesi/Sağlık Bilimleri Enstitüsü Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı Doktora (2020 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Psk.Melis DEMİRCİOĞLU Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Melis DEMİRCİOĞLU Mesleki Videolar Videoları
-

18:04
Top