2007'den Bugüne 81,121 Tavsiye, 25,802 Uzman ve 18,059 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Elif DEMİRCİ
Uzman Klinik Psikolog - İstanbul
Yetişkin Psikoloğu / Çocuk Psikoloğu / Oyun Terapisti

Elif DEMİRCİ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi16 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 11 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Elif DEMİRCİ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Klinik Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

16

[Uzm.Psk.Elif DEMİRCİ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarElif DEMİRCİ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Elif DEMİRCİ'nin Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nazlı DİNÇUzm.Psk.Nazlı DİNÇ
Nazlı ile yüksek lisans eğitimimiz sürecinde tanıştım. Kendisi oldukça yardımsever, cana yakın, iyi niyetli ve kitap dostu bir insandır. Oldukça titiz...
Nilüfer ÖZKANUzm.Psk.Nilüfer ÖZKAN
Nilüfer ile Psikolojik Eğitim Terapi ve Araştırma Derneği'nin düzenlemiş olduğu Temel Psikofarmakoloji ve Travma Sonrası Stres Bozuklukları eğitimleri...

Elif DEMİRCİ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bilişsel Davranışçı Psikoterapi
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Bilişsel Davranışçı Oyun Terapisi

Elif DEMİRCİ Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Elif DEMİRCİ'nin Özgeçmişi
Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sürecinde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde Yandal Programına katılmaya hak kazandı. Ardından yine lisans eğitimi sırasında Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi devam ederken Adalet Bakanlığına bağlı çocuk mahkemesinde suça sürüklenen çocuklarla ilgili yürütülen süreçte çocuklarla yapılan görüşmelere katılarak gözlem ve değerlendirmelerde bulundu. Fransız Lape Hastanesinde düzenli görülen vakalara gözlemci olarak katılım sağlayıp, açık ve kapalı servisteki hastaların süreçlerine uzmanlarla birlikte katılım gösterdi. Çapa Tıp Fakültesi Nöropsikoloji Laboratuarında ise afazi ve çeşitleri hakkında bilgi edinerek birçok afazi hastasını gözlemleyerek, rehabilitasyon süreçlerine katılım gösterdi. Pedagojik formasyon eğitimi kapsamında hem devlet hem de özel okulda ergenlik dönemindeki öğrencilerle stajlarını gerçekleştirdi...[Devamı...]

Elif DEMİRCİ Tavsiye Yazıları Elif DEMİRCİ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 M.K (Danışan)
 IP: 178.243.33.YWY

30-10-2018
 TavsiyeNo: 106388
İlk olarak yaklaşık iki sene önce tanıştık. Aşamadığım çeşitli korkularım vardı. Üzerine çalışınca bunların temelsizliğini Elif hanımla beraber gördüm. Aradan iki yıl geçti ve bugünlerde tekrar seanslara başladık. Geçmişimle ilgili yaşananların bugünüme nasıl etki ettiğini görmeni sağladı. Aslında özgür olduğumu, kendimi yargılamamam gerektiğini görmemi sağladı. Mesleki açıdan da profesyonel duruşu, yargılamaması, açıkfikirliliği, kendimi terapi ortamında özgür hissetmemi sağlıyor. Sizin için önemli olan anahtar kelimeleri buluyorsunuz. Elif hanım genel geçer kaidelere ve kısıtlılıklara bağlı bir terapist değil. Her danışanın özgün olduğunun farkında. Tek bir doğru yok ya da tek bir gerçek. Bana sanırım görüşmeye başladığımızdan beri en iyi gelen yönlerinden biri Elif hanımın bana böyle bakmasıdır. Kendimi yargılama ve suçlama konusunda fikirlerim çok değişti.
     3 Beğeni    

Nazlı DİNÇ Fotoğraf  Uzm.Psk.Nazlı DİNÇ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

30-10-2018
 TavsiyeNo: 106392
Hem mesleki hem özel hayatındaki prensipli duruşunu takdir ettiğim arkadaşım Elif’le yüksek lisans eğitimimiz sırasında tanıştık. Psikoloji bilimine olan ilgisi ve merakı öğrenme isteğini hep canlı tuttu. Öğrendiklerini doğru bir şekilde uygulamak konusunda oldukça hassas -ki bu da beraberinde etik ilkelere olan bağlılığını getiriyor. Mesleki açıdan başarılı olmasının yanı sıra iyi bir arkadaş, harika bir dosttur. İçselleştirdiği psikolojik bilgilerin tadını özel hayatındaki ilişkilerinde almak mümkün. Kendisini tanıdığıma çok memnunum. İşini hakkıyla yapan, empati becerisi gelişmiş, güleryüzlü bir klinik psikolog olan Elif DEMİRCİ’yi psikolojik desteğe ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
     4 Beğeni    

 Uzm.Umur Yiğit NURAL
Yurtdışı - Psikolog / Psk.Danışman
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

22-10-2018
 TavsiyeNo: 106219
Meslektasim Elif Demirci ile Istanbul Kultur Universitesi Psikoloji lisans programinda tanistim ve daha sonrasinda kendisinin akademik ve klinik calismalarini gozlemleme ve takip etme sansi buldum. Lisans programinin ardindan gerceklestirdigi yuksek lisans ile klinisyen olmaya hak kazanmis ve ergenlerle gerceklestirdigi tez calismasi ile bu alana katkida bulunmustur. Bir klinisyen olarak iyi bir dinleyici oldugunu ve duyusunun da guclu oldugunu dusundugum Elif Demirci, lisans doneminden beri calismalarini dikkat ve ozenle gerceklestirmektedir. Bu sebepledir ki klinik psikolog olarak kendisinden gorusme talep edenleri hem etik hem de kapsayici bir sekilde karsilayacagini dusunmekteyim. Universitede ve universite disinda aldigi egitimlerin ve gerceklestirdigi stajlarin, akademik calismalarina ve klinik pratigine olan yansimalarini cok iyi bir sekilde gorebildigimiz Elif Demirci, bircok meslektasimizin maalesef ki farkinda bile olmadigi parkuruyla ilgili calismalarini ozenle gerceklestirmis, bilissel davranisci psikoterapi yaklasiminin hem klinigi hem de teorisi ile cokca mesai harcamistir. Boylelikle hem genel olarak bir psikoterapi talebinde bulunan ozneleri karsilayabilecek klinik duyus ve oryantasyonu edinmis hem de ozellikle bilissel davranisci psikoterapi talebinde bulunan oznelerle karsilasabilecegi bir teorik alt yapiyi kendine kazandirmistir. Sonuc olarak Elif Demirci, yol aldigi ve almaya devam ettigi profesyonel hayatinda sizleri sonuna kadar etik bir yerden dinlemek icin Bakirkoy'de bulunan ofisinde bekliyor.
     10 Beğeni    

 Şule ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.55.53.YJJ

19-10-2018
 TavsiyeNo: 106175
Elif Hanımla çocuğumu gönderdiğim anaokulunda tanıştık. Oğlum ile ilgili yaşadığım zorluklarda kemdisinden yardım aldım. 2 yaş sendromu ve yeni kardeş üzerine bana danışmanlıkta bulundu. Herkese aynı basmakalıp tavsiyelerde bulunduğunu düşünmüyorum. Çünkü öncelikle çocuğumu gelişimsel alanlarında gözlemledi. Onunla ilgili fikir sahibi olduktan ve benimle de görüştükten sonra bana yardım haritası çizdi. Danışanını ilgi ile dinleyen, önemseyen çok naif bir psikolojik danışmandır. Diksiyonu, vücut dili ve tavrı ile kendinizi çok rahat hissettirir. Konuşma esnasında duvarları olmadığını görebilirsiniz. Kendisinden danışmanlık hizmeti aldığım süreçte bana hiç tedirginlik hissettirmedi. Tavsiyeleri bana bu süreçleri kolay atlatmakta çok yardımcı oldu. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
     13 Beğeni    

 Bengu Atabay (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.227.33.YWC

30-10-2018
 TavsiyeNo: 106372
Uzman Psikolog Elif Demirci, kurucusu oldugum anaokulumuzda bir yil calisti. Calistigi sure icinde kurumumuza gerek bir psikolog gerek bir calisma arkadasi olarak harika seyler katmistir. Ben, anne olarak hem bir egitimci hem de bir anaokulu kurucusu olarak cocuklara yaklasimindaki basarisinin sebebinin profesyonel tecrubesi ve akademik birikiminin yanisira cocuklarla kurdugu insani ve duygusal bag kurabilmesi oldugunu dusunuyorum. Cocuklari cok seven, her zaman guler yuzlu, isini cok severek ve en onemlisi bilerek yapan, etik kurallari, profesyonel cizgileri cok iyi bilen ve ayni zamanda icten ve canayakin bir calisma arkadasidir. Danisan olarak siz veliler ve cocuklara guzel seyler katacagini dusunuyor ve herkese tavsiye ediyorum.
     5 Beğeni    

 Melek ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.109.244.ZJY

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106265
Elif Hanım ile oğlumun kreşi aracılığı ile tanışma fırsatı buldum. Oğlumun ameliyat olduğu süreçte okula devamında oldukça yardımı dokundu. Oğlumun bu süreçte özgüveni zedelenmeden okula devam etmesini sağladı. Sadece oğlumu değil bizi de bu konuda rahatlattı. Ayrıca kardeş kıskançlığı konusunda da destek aldık. Önerilerini dinledik ve süreci iyi idare etmemizi sağladı. İletişimi kuvvetli ve samimi. Tüm görüşmelerimizden mutlu ayrıldık. Mizacı özellikle çocuklar için ilgi çekici. Tüm çocuklar eminim güven duyar ve dinler. Konuşurken karşısındakini rahatlatan bir ses tonu ve üsluba sahip. Konu hakkında bilimsel bir dil kullanmadan oldukça anlaşılır açıklamalarda ve önerilerde bulunduğu için sorunlara çözüm üretme kolaylaşıyor
     11 Beğeni    

 Tuğba (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.175.153.JZ

25-10-2018
 TavsiyeNo: 106303
Elif Hanım’ı oğlumun kreşi aracılığıyla tanıdım. Oğlumun takıntı ve kurallara aşırı bağlı olması konusunda destek aldık ve çok faydasını gördük. Çocuklarla iletişimi de çok iyi, oğlum çok seviyordu. Açıkçası bizde çok sevdik çünkü çok nazik, sabırlı, ilgili ve çözümler sunan biri. Her sorunu sizi anlayarak anlamaya çalışarak dinliyor. Samimiyetine inanıyorsunuz, öyle güzel bir enerjisi var. Problemleri o kadar sadeleştirip basitleştiriyor ki oradan ayrılırken eskisi kadar büyük bir sorun gibi gelmiyor insana. Okula gitmek istememe problemimizle de ilgilendi. Çok memnunduk. Yine bir problemimiz olursa danışmak istediğimiz bir konu mutlaka Elif Hanım diyorum.
     8 Beğeni    

 Günya (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.171.133.YLB

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106264
Merhaba Elif hanımla oğlumu gönderdiğim anaokulunda tanışmıştım.Çok tedirgin olduğum için Elif hanım beni sakin konuşmaları ve bilgisiyle rahatlattı.Aklıma takılan her konuda her an kendisine ulaşabildiğimiz mükemmel bir hekimdir.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Hem mesleki hem insani yönden örnek birisidir.ilk konuştuğumuzda bile güven veren bir ifadesi vardır.Çocuklara olan sevgisi ve ilgisi bellidir zaten.Kariyer hayatında kendisinin yolu hep açık olur umarım.
     10 Beğeni    

 Kübra gSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.41.210.YCY

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106262
Elif hanım Kendisi ile çocuğumun kresinde tanıştık daha sonradan aile gibi olduk Çocuğum için kendisine Danıştim baba ve anne olarak ondan çok şey öğrendik kendi kişisel problemlerimizdede bizlere çok yardımcı oldu. herşeyden önce mükemmel bir insan çok tatlı dilli ve güler yüzlü Ve gerçekten işinde uzman görüşleri fikirleri ile çok güzel yollar katlettigimizi düşünüyorum. hep aynı özenle dinleyip yonlendirdi ona buradan bir kez daha teşekkür ediyorum sevgilerimi gönderiyorum. Her ne zaman ihtiyaç duyacak olsam ilk danisacagim değerli hocamız saygilarimla
     10 Beğeni    

 Murat Ç. (Danışan)
 IP: 95.65.132.J

18-11-2018
 TavsiyeNo: 106757
Elif Hn oğlumun okuduğu okulda psikolog hizmet vermekteydi. Oğlumun 3.5-4 yaşlarında iken belli başlı gelişim odaklarında geri kalması söz konusuydu. Başta konuşma becerisi, iletişim ve sosyalleşme olmak üzere, ince motor becerileri gibi konularda yaşının gerisinde bir gelişim göstermekteydi. Okulda verdiği profesyonel destek ve tavsiyeler sayesinde oğlumun gelişiminde yaşadığımız sorunları aşma konusunda ciddi yol kat etmiş durumdayız. Özellikle sosyalleşme ve iletişim konusunda 1 senenin sonunda yaşıtlarının dahi ilerisinde bir gelişim sergilemesi sonucu kendisinden son derece memnun kaldık. Bu süre içerisinde ayrıca yaşadığımız ailevi kayıpların ardından da bu tarz süreçlerin yönetimi konusunda yaklaşımı sadece oğlumuz için değil bizim içinde önemli bir yol gösterici niteliğindeydi. Kendisi öncelikle çocukları bir birey olarak kabul eder ve aileyede bunu kabul ettirir. Empati kurma yeteneğini ön planda tutarak yaptığı yönlendirmelerle aileyi de adeta pedagojik bir eğitimden geçirmesi kendisinin öne çıkan yönleri olduğunu düşünüyorum. Elif Hn'ı konusunun uzmanı biri olarak tavisye eder, kariyerinde başarılar dilerim.
     3 Beğeni    

 Birgül ZSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.172.232.LY

18-11-2018
 TavsiyeNo: 106752
Elif Hanımla okulumuz vasıtasıyla tanıştık. Kendisi oldukça güler yüzlü ve cana yakın bir insan. Oğlumuzun kardeş kıskançlığı konusunda bize desteğini asla unutamam. Ayrıca mahremiyet eğitimi ve şiddetten korunma konusunda aile eğitimi ile farkındalık yaratmıştır. Okul psikoloğu değil de adeta bize özel bir psikolog gibi takibi ve geri bildirimleri sayesinde bizi zorlayacak süreçleri oldukça kolay atlattık. O dönem daha 7 aylık olan ve kendisine bir yabancının gülümsemesini bile ağlayarak karşılayan güzel kızım Elif hanımın kucağından alamayışım iletişiminin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor sanırım.
     2 Beğeni    

Mehmet TÜKEL Fotoğraf  Uzm.Psk.Mehmet TÜKEL
Çanakkale - Klinik Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

26-10-2018
 TavsiyeNo: 106322
Kendisiyle yüksek lisans yaptığımız esnada tanıştık. Elif'de gözlemlediğim en temel özellik sistemli ve özenli çalışma prensibiydi. Çalışkanlığı ve kendini geliştirmek için gösterdiği özveri, meslek hayatında çok daha iyi yerlerde olmasına katkı sağlayacağından hiç şüphem yok. Karşısındaki kişiye yönelik güleryüzlü, sevecen tutumu ve her konuda yardıma açık oluşu terapi odasında da olumlu sonuçlar doğurduğu kanısındayım. Yardım almak isteyenlere Klinik Psikolog Elif Demirci'yi gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 Handan (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 94.235.30.LZ

19-10-2018
 TavsiyeNo: 106179
Elif Hanımı oğlumun gittiği okulda tanımıştım kendisi o dönem orada çalışıyordu(2017-2018)çok samimi ve işinin ehli biri kaygılı bir anne olarak beni hep sabırla dinledi ve çocuk pedagojisi anlamında kendini geliştiren çocukları seven içten biridir ihtiyacı olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim ne zaman ihtiyaç duysak kendisine ulaşmakta zorluk çekmedim dedim ya çok içten ve çok sabırlı insanı dinlendiren bir ses tonuyla konuşur kendisiyle tanıştığım için çok şanslı hissediyorum başarılarının devamını diliyorum
     11 Beğeni    

 Selen Gençsoy (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 155.223.241.Y

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106257
Elif Demirci ile İstanbul Kültür Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programında yandal yaptığı zaman diliminde tanıştık. Kendisi gelişime, bilime meraklı, her zaman yeni bilgiler öğrenmeye, araştırmaya açık biridir. Bu özelliği onun kendi mesleğinde de donanımlı olmasını sağlamıştır. Her zaman okur. Öğrendiği bilgileri paylaşır. En önemlisi teorik olarak öğrendiği bilgileri iş hayatında pratiğe dökmesidir. Mesleğine büyük bir sevgi ve saygı ile bağlıdır. Etik değerler konusunda hassas oluşu danışanlarına kendilerini güvende hissettirir. Çok iyi bir dinleyici, pozitif enerjisi, yardıma ihtiyacı olana her daim kapısının açık olması onun bu meslek için ne kadar uygun olduğunu göstermektedir. Bireysel destek almak isteyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Kendisine hayatı boyunca başarılar dilerim.
     11 Beğeni    

 Gizem İ. (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 155.223.241.Y

23-10-2018
 TavsiyeNo: 106259
Elif Demirci ile tanıştığımızda düşündüğüm ilk şey karakteri ve akılcı konuşmaları ile kendisine ne kadar uygun bir meslek seçtiğiydi. Sahip olduğu bu özellikleri içinden gelerek yapmasının kariyerine iyi bir katkı sağladığını düşünmekteyim. Aldığı eğitimler ile kendisini geliştirme çabası, mesleğine duyduğu saygı ve sevgiyi göstermektedir. Samimi ve içten oluşu, danışanlarının rahat ve güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Mesleki tecrübelerle harmanladığı yeni iş yaşamında, yeni kliniğinde kendisine başarılar dilerim.
     11 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Psikohome Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
Zuhuratbaba Mah. Şükrançiftliği Sok. No:49 D:3 Bakırköy
İstanbul  

Adres 2:
İstanbul'um Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Büyükşehir Mah. Beylikdüzü Cad. A7 Blok, No:14 D:2 Beylikdüzü / İstanbul
 
(Beylikdüzü Metrobüs Durağı, Beylicium Avm Arkası)


Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(537) 562 86 53  
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Kültür Üniversitesi - Psikoloji
Mezuniyet Yılı
2015
Yüksek Lisans
İstanbul Arel Üniversitesi - Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans (2018 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Elif DEMİRCİ'nin Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Elif DEMİRCİ'nin Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Elif DEMİRCİ Mesleki Videolar Videoları
-05:20
Top