2007'den Bugüne 80,852 Tavsiye, 25,745 Uzman ve 18,019 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Engin EKER

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

5

[Psk.Engin EKER isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Engin EKER Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

29
(%93.1 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen BağlantılarEngin EKER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Engin EKER'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Engin EKER Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Bireysel Psikoterapi
Çocuk Ruh Sağlığı ve Bozuklukları
Çift Terapisi
Adli Psikoloji
Madde Bağımlılığı
Zeka ve Kişilik Testleri

Engin EKER'in Makaleleri Engin EKER'in Makale ve Yazıları
1 Makale

Engin EKER Özgeçmiş CV Psk.Engin EKER'in Özgeçmişi
Engin Eker
Uzman Psikolog/Bireysel Psikoterapist

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsünde Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini tamamlamıştır. Halen İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Yardımcı Doçent Doktor olarak çalışmalarına devam etmektedir.

2004 KPSS Psikologlar 1.'si olan Engin Eker, Vakıf Gureba Eğt. ve Arş. Hastanesi ve Çatalca Devlet Hastanesi Psikiyatri Servislerinde 10 yıl boyunca çalışmıştır. Mesleki yoğunlaşması çocuklarda ve yetişkinlerde görülen ruhsal sorunlar üzerinedir. Bu yönelimle Oyun Terapisi, Bireysel Destek Terapisi, Psikanalitik Terapi yöntemlerini uygulamaktadır. Danışanlarını daha iyi tanımak amacıyla bir çok test eğitimi almıştır. Bunlar; Rorschach Kişilik Testi, MMPI Kişilik testi, CAT(Çocuk algı Testi), Wisc-r Zeka Testi, Stanford-Binet Zeka Testi, Denver II Gelişim Testi, Nöropsikolojik Testlerdir.
...[Devamı...]

Engin EKER Tavsiye Yazıları Engin EKER için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Elif Çetinkaya (Danışan)
 IP: 78.169.162.YLC

21-05-2014
 TavsiyeNo: 68870
Merhabalar, Engin bey Nöropsikolojik testler eğitiminde hocamızdı. Kendisi ile böyle tanıştık.Çok keyifli bir eğitimdi. Engin beyin tecrübesi, iletişim biçimi, konuya hakim oluşu, her bilgiyi eksiksiz bizimle paylaşması süperdi. Molalarda bizim bitmek tükenmek bilmeyen sorularımızı büyük bir sabırla cevaplaması ise unutulmazdı.Ben kendisinden bir psikologda bulunması gereken etik değerleri öğrendim. Engin bey, alanında bilgili disiplinli ve tecrübeli aynı zamanda samimi, güler yüzlü, mütevazi bir psikolog. Aynı zamanda etkin bir eğitmen. Eğitim veya profesyonel yardım almak isteyen herkese tereddütsüz tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Meryem (Danışan)
 IP: 95.70.162.JW

08-05-2014
 TavsiyeNo: 68647
Engın bey 'en danısmamız arkadaşımın tavsıyesı üzerine oldu .Oglumla ilgili bazı sıkıntılarım ve kaygılarım vardı.Engin bey en önemli sıkıntılarımızdan biri olan oğlumun Odasında uyumak istememesiydi doktorumuzun verdigi bazı çözümleri denedim ve faydasını gördüm.bu konuyla ilgili doktorumun her seferinde söylediği şey aynıydı ama ben oğlumun okulunun tatile girmesini beklediğim için geciktiriyordum.okullar tatil oldu kararımı verdin dediklerini hiçte zorlanmadan yaptım ve sonuca ulaştım artık oğlum odasında kalabiliyor.engin bey oğlumun hem doktoru hem arkadasım gibiydi bence Buda çok önemli birşey Engin Bey'e yardımlarından dolayı teşekkür ederim.
     5 Beğeni    

 sündüs (Danışan)
 IP: 78.182.229.YBZ

02-05-2014
 TavsiyeNo: 68516
herzamn bir psikoloğa gitmekten ve duyulmasından çekinen biri oldum.çünkü bizim toplumumuzda nedense cerraha,dişçiye gitmek normal bi durumken psikoloğa gitmek ayıp ve utanılacak bi durum.ENGİN BEYİ psikiyatr tavsiyesi üzerine buldum ve tanıdım.bu yolda attığım ilk adım,ilk deneyimim.terapilarimiz bi devlet hastanesinde gerçekleşiyor olmasına rağmen ilgi ve alakası özel klinikten farksızdı.yıllarca kendimin bile bilmediği yönlerimi,hatalarımı,duygularımı keşfetmemi sağladı bana.ENGİN BEYİ ilk gördüğümde çok sert biri geldi ve çok çekindim hatta ilk seansa gitmek istemedim.zamnla onu tanıdıkça önyargımı yıktım.bizimki 6 aylık bi süreçti malesef mesleği gereği bulunduğum ilçeden gitmek zorunda kaldı ve benim için ENGİN BEY bi psikologtan çok daha öteye gitti.bi sırdaş,bi dost,arkadaş oldu. ENGİN BEYden sonra bulunduğum ilçeye bi psikolog daha geldi fakat gitmek istemedim.çünkü bu çok başka bişey.yeni bir psikolog sil baştan yapmak gibi.kısacası bidaha başım sıkıştıgında dünyanın neresinde olursa olsun arayıp bulabileceğim tek uzman ENGİN BEYdir. şunu da belirtmek istiyorum ki ENGİN bey iyi bir psikologtan öte iyi bir İNSANDIR.Bence insanlık sınavını geçenler yaptıkları her işi başarıyla yaparlar....ENGİN BEYde bu nadir insanlardan biri.kendisine herşey için teşekkür ediyor ve psikolojik yardım almak isteyen herkese tavsiye ediyorum.Ki bence psikolojik yardım günümüzde her insanın alması gerektiğini düşünüyorum.
     6 Beğeni    

 Itır (Danışan)
 IP: 85.102.12.YBL

02-05-2014
 TavsiyeNo: 68515
Geçtiğimiz yıl panik atak rahatsızlığımdan dolayı psikiyatri bölümüne gitmiştim. Terapi desteğine ihtiyacım olduğuna karar verilmişti ve Engin Bey'le görüşmem gerektiği söylenmişti. Sürecimiz benim için çok faydalı oldu. Benim için en önemli olan şey anlattığım ve anlatacak olduğum her şeyin büyük bir dikkatle ve saygıyla dinlenmesiydi. Engin Bey'de bunların fazlasını buldum. İşinin ehli harika bir insan. Uğraşları için çok teşekkür ederim. Şuan sürecimiz devam etmiyor ancak uzman tavsiyelerinde her zaman söyleyeceğim isim Engin EKER'dir.
     4 Beğeni    

 ayse (Danışan)
 IP: 78.182.143.ZCY

26-07-2008
 TavsiyeNo: 13955
- Merhabalar Psikoloğa gitmeye zor karar verenlerdenim.Engin Beye yaklaşık 3 aydır gidiyorum.Psikoloğa gitme konusunda eşim çok ısrar etmişti.Ben ise hep red etmiştim.Şimdi iyikide gitmişim diyorum.Bugun itibariyle eşim hala devam etmemi istiyor çünkü davranışlarım açısından çok yararlı gördüğünü söyleyerek destekliyor.Hayata çok daha ılımlı,sakin bakan biri haline geldiğimi söylüyor,arkadaşlarımda bunu destekliyor.Bende biliyorum ki şuan bir değişimin geçiş noktasındayım.Engin hocamın otoritesine bir o kadar da sabrına saygı duyuyuorum.Dahada önemlisi kendisine güvenmemdir.Psikolog arayan herkese tavsiye ediyorum.Kendisini tanıdığım için çok mutluyum. (Site Editörlerinin Notu : Aşağıdaki bölüm yazar tarafından 25.10.2008 tarihinde ilave edildi:) Herkese Merhaba,altı ay süren seanslarım yaklaşık on gün önce bitti.Keşke imkanım olsaydıda biraz daha devam edebilseydim.Engin hocamın danışanı olmak bir ayrıcalıktı.Bunu anlatmak mümkün değil,sadece yaşayarak anlayabilirsiniz.Bugün yeniden seçme şansım olsaydı yine Engin bey e giderdim. Çünkü sizi gerçekten dinleyen , anlayan ,çözüm bulan ben böyle düşünmemiştim dedirten bir uzman.Kısacası bilgiside adı gibi engin İyiki vardın Engin hocam,yolunda şansında açık olsun... Herşey için teşekkürler...Saygılarımla....
     52 Beğeni    


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
İstanbul Aydın Üniversitesi
Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Florya Kampüsü Beşyol Mh. İnönü Cad. No:38 Sefaköy
İstanbul

Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1980
(39 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2003
(16 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
 skype hesabı

Engin EKER'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Engin EKER'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Engin EKER Mesleki Videolar Videoları
-14:49
Top