2007'den Bugüne 86,851 Tavsiye, 26,956 Uzman ve 19,241 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Lamina Dişler
YAZI #3347 © Yazan Dt.Ahmet KİĞILI | Yayın Mart 2017
İlk olarak 1940 yılı başlarında artistlerin gülümseme ve sanat dünyasındaki estetik görünümlerinin düzeltilmesi amacıyla geçici olarak kullanılan lamina seramikler,günümüzde daha güçlendirilmiş ve estetik olarak mükemmele yakın özellikler kazandırılmış olarak yer almıştır.

Lamina seramikler dişlerin sadece ön yüzeyinde uygulanması ve diş dokusunda minimal doku kaybının avantajı ile ön plana çıkmıştır.


Ağızda mevcut ön dişlerin form bozukluklarında,
Ön bölge diş renklenmelerinde,
Ön dişler arasındaki mesafenin açık olması,
Dişlerin ön yüzeyindeki çürüklerin dolgu ile estetik olarak çözümlenemediği durumlarda, Lamina porselen uygulamalar minimal diş dokusunun kaybı ile estetiği ve fonksiyonu yüksek başarıyla gerçek kılmaktadır.
Lamina seramik uygulamalarda planlamanın çok detaylı yapılması ve dişlerin preparasyonuna başlanılmadan önce mock up denilen örnek bir uygulamanın hastanın beğenisine sunulması büyük avantaj sağlamaktadır.Hastanın estetik beklentisi ve renk seçimi dijital ortamda planlanıp mevcut dişlere hiç dokunmadan üzerlerine geçici olarak uygulanan deneme ve finalde nasıl bir estetik görüntü kazandırılacağı paylaşıldığında çok büyük ilerleme sağlanmış olacaktır.Hekim ve hastanın bu deneme provasındaki onayından sonra dişler prepare edilip deneme modelinin bire bir aynısı finalde seramik lamina olarak hastaya tatbik edilecektir.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ahmet KİĞILI Fotoğraf
Dt.Ahmet KİĞILI
İstanbul
Diş Hekimi
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi1 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Dt.Ahmet KİĞILI'nın Makale ve Yazıları
► Porselen Lamina Dr.Dt. Fatih GENCEROĞLU
► Porselen Lamina Dt.Songül MİRZAOĞLU
► Gömük Dişler Dr.Dt. A. Selhan KAYA
► Estetik Dişler Hakkında Dt.Ahmet KİĞILI
► Dişler Neden Çürür Dt.Güzin KIRSAÇLIOĞLU
► Hollywood Gülüşü: Düzgün ve Beyaz Dişler Dr.Dt. Mehmet Zahid KAZANDI
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,241 uzman makalesi arasında 'Lamina Dişler' başlığıyla benzeşen toplam 12 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Hangi Diş İmplantı Mart 2017
◊ Zikonyum Dişler Mart 2017
◊ İmplant Başarısı Mart 2017
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


23:38
Top