2007'den Bugüne 84,167 Tavsiye, 26,367 Uzman ve 18,814 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Estetik Cerrahi; Bilim mi ?, Ticaret mi?
YAZI #489 © Yazan Op.Dr.Murat TEZCAN | Yayın Eylül 2009
Estetik Cerrahi aslında Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi adlı anabilim dalının bir alt dalıdır. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi, estetik cerrahi dışında, cilt kanserleri, yanıklar, el cerrahisi, mikro-cerrahi, doğumsal bozukluklar, çene ve yüz kemiklerinin kırıkları gibi bir çok konuyu içeren bir bilim dalıdır. Magazinsel yönünün olması nedeniyle estetik cerrahi her zaman kamuoyunda ve basında önemli bir yer bulmuştur, ancak bu durum beraberinde bir risk getirmektedir. Estetik cerrahinin bu magazinsel yönünü aşırı kullanarak bilim ile uğraştığını unutan bazı meslektaşlarımız bu bilim kolunu ticari bir saha haline getirip, doktor değil iş adamı olarak davranmaktadırlar. Maalesef bu durumda da estetik ameliyat olmayı düşünen kişi de müşteri olmaktadır. Halbuki örneğin bir genel cerrahi uzmanına fıtık ameliyatı olacak bir kişi nasıl müşteri değil hasta ise, silikon ameliyatı olacak kişi de müşteri değildir. Dolayısıyla estetik ameliyat olacak kişilere önerim ameliyat olacağınız doktorunuza karar verirken, indirim kampanyalarına, aşırı süslü reklamlarına, kredi kartına taksit kampanyalarına, size verdiği indirim ve abonelik kartlarına bakarak değil, size ne kadar güven verdiğine ve daha önce yaptığı ameliyat örneklerine bakarak karar vermenizdir. Ayrıca daha önce ameliyat olmuş kişilerin tavsiyeleri ve görüşleri de yol gösterici olacaktır. İyi bir doktor için en önemli unsur hastanın iyiliği ve memnuniyetidir. Ticari bir ortamda ise en önemli unsur maalesef siz değil paranız olacaktır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Murat TEZCAN Fotoğraf
Op.Dr.Murat TEZCAN
Bursa
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi8 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Murat TEZCAN'ın Makaleleri
► Estetik, Sanat ve Estetik Cerrahi Op.Dr.Esra ÇELİK
► Erkeklerde Estetik Cerrahi Op.Dr.Gökhan ÖZERDEM
► Zayıflama ve Estetik Cerrahi Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK
► Estetik Cerrahi Üzerine Prof.Op.Dr. Ömer Refik ÖZERDEM
► Estetik Cerrahi Ameliyat Fiyatları Op.Dr.Gökhan ÖZERDEM
► Estetik Genital Cerrahi (Vajina Estetiği) Op.Dr.Burcu SAYGAN KARAMÜRSEL
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,814 uzman makalesi arasında 'Estetik Cerrahi; Bilim mi ?, Ticaret mi?' başlığıyla benzeşen toplam 34 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Burun Estetiği Eylül 2015
► Botoks Mayıs 2013
► Doğal Estetik Mayıs 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


19:04
Top