2007'den Bugüne 83,934 Tavsiye, 26,334 Uzman ve 18,770 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kedinizle Yolculuğa Çıkarken
YAZI #527 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Eylül 2009
Kedinizle yolculuğa çıkarken

Köpeklerin çoğu sahipleri ile bir yere gitmekten çok hoşlanırken kediler yolculuğa çıkmaktan nefret ederler. Yolculuğu seven bir kedi tarihte görülmemiştir. Öncelikle bu gerçeği kabullenip sonra kedimizin ve bizim yolculuk sırasında daha az rahatsızlık çekmemiz için neler yapabiliriz onlara bakalım.
Kedi için taşıma kutusuna koyulmak demek yolculuk demektir. Bu ilk gerginliği geçirmek için taşıma kutusunu sadece yolculuğa çıkarken değil her zaman ağzı açık olarak ortalıkta onun sevdiği yerlerde bulundurun. Kutunun içine kedi nanesi(Catnip) koyabilirsiniz.
Kedinizle özellikle uzun yolculuklarınıza çok sıcak saatlerde çıkmayın.
Yola çıkacaksa 5 saatten daha yakın bir süre içinde yemek vermeyin.
Taşıma kutusunun içine bolca ince şeritler şeklinde kırpılmış gazete koyarsanız yolculuk sırasında stresten tuvaletini yaptığında her tarafı batmaz ve kolayca altını yeni gazete kırpıkları ile değiştirebilirsiniz.
Arabada pencereden esen rüzgar ve klima cereyanını da direk almamalıdır.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
A.Kutlu DAYIOĞLU Fotoğraf
Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Veteriner Hekim
VETERİNER HEKİM
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi202 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,770 uzman makalesi arasında 'Kedinizle Yolculuğa Çıkarken' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


10:10
Top