2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Bone Taking Operation / Kemik Alma Operasyonu
YAZI #5615 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
Bone Taking Operation / Kemik Alma Operasyonu "Guguk" olaydan üç ay sonra bize geldi. Kemik fraktür sonrası bir parçası poziyon değiştirerek dokuları yırtıp açık yara şekillendirmiş. Kemik bölge ile birleşmiş ve hatalı kaynama oluşmuş. Deformite düzeltmek amacını da taşıyan operasyon için önce Guguk'un bağışıklığı güçlendirildi. Pre-operatif dönemde yoğun bir bakım ve besleme sağlandı. Bölge açılınca karşımıza bir süpriz vardı. Doku yapışmaları yoğundu. Dokular birbirinden ayrıldı. Sonrasında ise kemik parçası etrafındaki nekrotik odaklarla birlikte alındı. İçerisi özel olarak yıkandı. Bandajlanıp kendisi dinlendirildi. Anesteziden çıktı ve hatta şuan ailesinin yanına döndü.
Bone Taking Operation / Bone Taking Operation
"Guguk" came to us three months after the incident. A part of the bone after fracture tear open the tissues by tearing the tissues by changing the position. Combined with the bone region and malfunctioned. Guguk's immunity was strengthened before the operation, which aimed to correct the deformity. Intensive care and feeding were provided in the pre-operative period. There was a surprise when the region opened. Tissue adhesions were intense. The tissues were separated. Then, the bone fragment was taken together with the necrotic foci around it. Inside was washed privately. He rested himself. He came out of the anesthesia, and now he's back with his family.
#güvercin #güvercinler #taklacıgüvercin #güvercinsevdası #güvercinlerim #güvercinim #satılıkgüvercin #pigeon #pigeonsofinstagram #pigeons #pigeonforge #kingpigeonpose #silverpigeon #kingpigeon #pigeonsfans #bird #birds #birdwhatching #birdvideo #birdvideos #birdvideosofinstagram #birdwatching #birding #bird_brilliance #birdsofinstagram #birdfreaks #muhabbetkusu #muhabbetkuşum #muhabbetkuşuseverler #papagan #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Atlarda Naviküler Kemik Radyografisi Vet.Hek.Doç.Dr.M. Alper ÇETİNKAYA
► Kedi ve Köpeklerdeki Bazı Kemik Hastalıkları Vet.Hek.Doç.Dr.M. Alper ÇETİNKAYA
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Bone Taking Operation / Kemik Alma Operasyonu' başlığıyla benzeşen toplam 86 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


01:54
Top