2007'den Bugüne 86,027 Tavsiye, 26,783 Uzman ve 19,116 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Denizi Görünce Dayanamayıp Atlarlar
YAZI #568 © Yazan Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU | Yayın Ekim 2009
Denizi görünce dayanamayıp atlarlar

Golden ve Labrador ırkı köpekleri olanlar bilir; Bu iki köpek ırkı da suya bayılır. Gördükleri her türlü su kaynağına pis mi, mikroplu mu hiç düşünmeden direk atlarlar.
İzmir’de özellikle Bostanlı sahil vb körfez içindeki deniz hala daha çok temizlenmiş değildir. Sahilde köpeklerini gezdirirken aniden denize atlayan köpeklerini bir türlü sudan çıkaramayıp, ‘’Gel kızım, gel oğlum!’ şeklinde tüm seslenmelerine rağmen sahil boyunca metrelerce yüzen golden veya labradorlara sizde zaman zaman rast gelmişsinizdir.
Körfez içindeki deniz suyu sağlık açısından çok güvenli olmadığı için elinizden geldiğince köpeklerinizin bu bölgelerden denize girmesini engellemeniz ilerde olabilecek bir hastalığın önüne geçmek açısından önemlidir. Ne kadar dikkat ederseniz edin yine de denize atlayıp yüzmüş köpeğinizi de en kısa sürede dezenfektan özellikli köpek şampuanları ile yıkayıp, ilerde çıkabilecek şüpheli bir enfeksiyon ihtimaline karşıda Veteriner Hekiminize danışmalısınız.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
A.Kutlu DAYIOĞLU Fotoğraf
Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU
İzmir (Online hizmet de veriyor)
Veteriner Hekim
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi206 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Psk. M. Berk KARAOĞLU
■ Çocuk ve Ergen Psikolojisi
■ Aile Terapileri
■ Bireysel Psikoterapi
■ Cinsel Terapiler
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU'nun Makaleleri
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,116 uzman makalesi arasında 'Denizi Görünce Dayanamayıp Atlarlar' başlığıyla eşleşen başka makale bulunamadı.
► Kedilerde Agresiflik-Saldırganlık ÇOK OKUNUYOR Nisan 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


11:16
Top