2007'den Bugüne 92,300 Tavsiye, 28,217 Uzman ve 19,976 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Hicran DEMİRHAN
Psikolog - Zonguldak

Hicran DEMİRHAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi14 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

14

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Hicran DEMİRHAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

60
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Hicran DEMİRHAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Hicran DEMİRHAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Hicran DEMİRHAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Bülent Ecevit Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Zonguldak
Adres 2:
Koala Psikolojik Danışmanık Merkezi
Devran Ketenci İş Hanı Kat : 4 
Zonguldak
Psk.Hicran DEMİRHAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1981 (43 yaşında)
Doğum Yeri : Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi (2004 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Hicran DEMİRHAN Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
***Bilişsel ve Davranışçı Terapi
Kaygı Bozuklukları ( Panik Atak- Fobiler )
Depresyon
OKB
***Çocuklarda ;
Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
Özgül Öğrenme Güçlüğü
Uyum Bozukluğu
Okul Öncesi Dönem
Okul Problemleri
Çocuk Yetiştirmede Karşılaşılan Güçlükler ve Etkili Anne Baba Olma
***Aile ve Evlilik Danışmanlığı
*** EMDR tedavisi
*** ONLİNE TERAPİ

Hicran DEMİRHAN Özgeçmis CV Psk.Hicran DEMİRHAN'ın Özgeçmişi
04.05.1981 Ankara doğumluyum. İlk orta ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladım. 2004 yılında Dicle Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun oldum. 2014 Yılında Bülent Ecevit Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalında yüksek lisansımı tamamladım. 2005 yılından itibaren Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği ve Çocuk Ruh sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde psikolog olarak görev yapmaktayım. Evli ve iki çocuk annesiyim.

Sahip Olduğum Sertifikalar;
- Psikolojinin Tıbbi Uygulamalarında Görev Alma Yetki Belgesi (Sağlık Bakanlığı Onaylı)
- Aile Danışmanlığı Sertifikası ( Fatih Üniversitesi Ve PETAD Onaylı)
- WISC_R Çocuklar İçin Zeka Testi Sertifikası ( Psikologlar Derneği Onaylı)
- WAİS Yetişkinler İçin Zeka Testi Sertifikası ( Klinik Psikoloji Enstitüsü Derneği Onaylı)
- AGTE -Ankara Gelişim Tarama Envanteri- ( Psikologlar Derneği Onaylı)
- MMPI -Çok Yönlü Kişilik Testi Sertifikası ( Psikologlar Derneği Onaylı)
- Klinik Görüşme Teknikleri ( Psikologlar Derneği Onaylı)
- Depresyon Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Terapi ( Türkiye Psikiyatri Derneği )
- EMDR Uygulama Sertifikası
- Moxxo Uygulama Sertifikası

Hicran DEMİRHAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Hy
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Nisan.2015
TavsiyeNo: 78131
Zonguldak'ta herhangi bir psikolog bulma umudum yokken; sıkıntılarımin iş ve ev hayatımı artık baş edilemez hale getirdiği bir anda çıkarttı hayat Hicran Hanım'ı karşıma. Kendisi ile tanışmamız çalışmış olduğu hastanenin polikliniginde oldu. Yapmış olduğu test sonucunda depresyon, kaygı bozukluğu vs. teşhisi kondu. Daha önce 3 kere daha ilaçla birlikte atlattığım depresyon tedavilerim olmuştu. Artık bu sefer ilaçsız başa çıkmak istiyordum. Çünkü hem kendime olan inancım yok olmuştu (üstesinden geldiğim her sıkıntı ilacın sayesinde oldu diye düşünüyordum) hem de bebek sahibi olmak istiyordum. Hicran Hanim başlangıçta, işimizin zor olduğunu ve uzun bir süreç yaşayacağımizi belirtti. Çünkü ilaçsız bır şekilde terapiye cevap vermek hayli zaman alacakti. Hiç acele etmeden paniklemeden ihtiyacım olanı bana özel bir yol çizerek ilerledik. İlerledik diyorum çünkü bana ait olanı benim hayatımı, benim geleceğimi, benim kararlarimi bana emanet etti Hicran Hanim. Bu da bana süreci sahiplenmemi sagladi. Son derece doğal, içten, sizin seviyenize "inerek ya da çıkarak" :) alternatif çözüm yolları sunuyor kendisi. Olaylara espirili bir yaklasimla kendi yaşamından da örnekler vererek sizinle sicak bir bağ kuruyor. Bu arada o da bana Hanim diye hitap ediyordu, bunu her doktordan ya da psikologtan göremeyebilirsiniz, yani sevgimiz de, saygımız da karşılıklı idi:) Tedaviye yanıt vermem konusuna gelince; ben çok kararlıydım kendi hayatımı kendim yönetmeye, içten bir kahkaha atmaya, gözlerimden yaş gelene kadar gülmeye, ofkelendigimde, kırıldığımda bunu karşı tarafın da bilmesini sağlayacak özguvenimi bulmaya çok kararlıydim. Hicran Hanimla bunun yüzde 50 ' sini başardık, bunu gönül rahatlığıyla ve tum kalbimle söylüyorum. Devam edecektik ancak başka şehre taşındım iş dolayısıyla. Kendisiyle görüşmeye devam ediyorum, onunla da irtibatta olarak terapilerime kaldığım yerden yeni şehrimde devam edeceğim. Umarim onunla anlasabildigim gibi yeni bulacagim psikilogumla da uyumlu bir terapi süreci yaşarız. Onu tanidigim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Yaşadığım sürecin son derece insani, doğal ve baş etmeyi ogrenilebilir bir süreç olduğunu bana gösterdiği için kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Site sunmuş daha ne olsun! :)) Not: Terapilerden önce asla bu kadar uzun bir yazı yazamazdim ne sabrim ne de gücüm vardı. Şimdi ise bitirmek istemedim yazmayı! Maşallah:D
     17 Beğeni    
Sevil K
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
6.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79320
Dokuz yaşında erkek ikizleri olan ve çalışan bir anneyim. Oğlumun biri dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu teşhisi ile dört yıldır tedavi almakta. Altı yaş sonunda Hicran Hanımın yardımları ile erken durumu fark edip, büyük bir sabırla yaptığı WISC-R testi sonucunda ortaya çıktı. Tabloyu hem doktoru hem de Hicran hanımın değerlendirmesi ile büyük yaşam zorluğumuz başladı. Oğlumuz ilaç kullanmaya başladı ve birinci sınıfa başladı. Çok tereddütlerim oldu. Çok okudum. İlaç kullanmadan başarmak istedim. Fakat Hicran hanım tek yapmamız gereken şeyin ilaç ile çocuğumuzun diğer yaşıtlarından geri kalmayıp akademik başarıyı sağlayarak, öz güven oluşumunun desteklenmesi ile davranış bozukluklarının nasıl kalıcı olmamasını sağlamamızı büyük bir sabır ile destekleyerek öğretti. Öğretmen, aile ve çevre yönetimini çok iyi ayarlaya bilmemiz için ne gerekiyorsa elinden geleni yaptı. Gecenin bir vakti ortaya çıkan bir krizde, baş edemediğim oğlumunda benimde artık yorgun düşüp, onun uyuyakalıp ve benim hıçkıra hıçkıra ağlamalarım da, telefonda bile defalarca beni ayağa kaldırmış, güçlü kılmıştır. Hicran Hanımın erken fark etmesinin bizdeki olumlu durumu birinci senenin sonunda fark ettim. Yaşıtı olan iki arkadaşımın çocuğu okuma yazmayı bilemeden birinci sınıfı bitirmişti ve o kuzularımızı tutamıyordu aileleri. Dış çevrenin (Öğretmen vs.) üzerimizdeki baskıları da cabası. Oğlum bu kısmını yaşamadı çok şükür. Kısa bazı marazlarla atlattık çok şükür. Eee bir de diğer oğlum. Dünya sadece DEHB olan oğlumla değil ya. Garibim hem de çakalım diğer oğlum, ona yansıyan kısımlar da ki krizlerimiz de aynı boyutta idi. Hicran Hanım bizim ailemizin psikoloğu artık. :) Zor olan benim hayatım da Hicran Hanım var. Onun yüreğini dürüstlüğünü sevecenliğini hissederseniz eğer, desteği ile bir çok durumu aşabileceğinizi inanmalısınız. Onun bana her ABLA dediğinde ben ona abla diye hitap etmek isterdim. Koca yürekli kardeşim, arkadaşım. ABLAM şu beş yıldır bana sabırlı anne olmayı, ikizler ile yaşamayı ve o kadar çok şey öğrettin ki, bir ömür yüreğimde yerin, emeğin kalacak. Yolun açık olsun.
     7 Beğeni    
Yeşeren
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81755
oglumun ögretmeni çocugunuzda dikkat eksikligi var dedi bir uzmanın görmesi şartmış. sonra doktor aramaya başladık. oglumun ilaç kullanmasını istemiyordum panik atagı olan bir arkadaşım hicran hanımı tavsiye etti. randevu aldık ve oglumu götürdük. Hicran hanım bizim yanlış tutumlarımızdan kaynaklı oglumuzda dikkat eksikliginin oldugunun ögretti . bi kaç seanstan sonra oglumuzdaki degişimi hem biz hem ögretmeni fark etti. ve şimdi gayet saglıklı üstelik hiç ilaç kullanmadık . hicran hanıma burdan tekrar teşekkür ederim...
     10 Beğeni    
Öykü
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73510
Çok zor bir dönemden geçerken kendisinden destek aldım, çok memnun kaldım. Keşke tüm meslektaşları da Hicran Hanım gibi olsa, Ben İstanbul'da ikamet ediyorum buradan Zonguldak'a gidiyorum. Tüm ihtiyaç duyanlara gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Her meslekte çalışanların iyisi kötüsü vardır tabi ama ben özellikle bu alanda çalışıp da hastalarını dolandıran, durduk yere seans uzatan gereksiz ilaç tedavilerine başlayan uzman da çok duydum. Kendinizi en azından bundan koruyacağınızı garanti ederim. Hem alanında uzman, hem de güvenilir bir insandır.
     15 Beğeni    
Yrd.Doç.Dr.Bülent Haner
30.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73690
Psikolog Hicran DEMİRHAN, Bülent Ecevit Üniversitesinin bir elemanı olarak yıllarca kendi alanında tek otorite olarak Üniversitenin kahrını çekmiş; bu görevini şikayet etmeden fedakarca sürdürmüştür. Kendisiyle toplumu aydınlatıcı bir çok konferans ve panelde bir arada sunum yaptık. Görevini büyük bir ciddiyetle ve titizlikle yapmıştır. Ne kadar yorgun ve de stresli olursa olsun, bunu yaptığı işe yansıtmamış tam bir profesyonellikle görevini yerine getirmiştir. Bu bakımdan az bulunur bir insandır. Görevinde ciddi, özverili ve çalışkandır. Güleryüzlü, yerinde konuşan ve katılımcıdır. Kendini geliştirme konusunda önerilere açıktır. Herkesle kolaylıkla dialog kurabilmektedir. Çevresine güven vermekte ve ikna etmektedir.
     13 Beğeni    
Ebru Balçık
12.Aralık.2014
TavsiyeNo: 74055
Ben bülent ecevit universitesi okul öncesi eğitim ve araştirma merkezinde okul öncesi öğretmeni olarak çalişmaktayim. Hicran hanim kurumumuzun psikologu. Okul öncesi eğitim alan çocuklar ve aileleri ile birebir çalişmakta. Bu da onun mesleğinde daha iyi olmasini sağlamakta. Ben bir öğretmen olarak hicran hanimin çalişmalarindan memnunum. Karşinizda kaşlari çatik mesleğinden memnun olmayan bir psikolog yerine, danişaninin gözlerinin içine gülerek bakan mesleğini seven bir psikologa ihtiyaciniz varsa hicran hanimi öneririm. Ben bülent ecevit universitesi okul öncesi eğitim ve araştirma merkezinde okul öncesi öğretmeni olarak çalişmaktayim. Hicran hanim kurumumuzun psikologu. Okul öncesi eğitim alan çocuklar ve aileleri ile birebir çalişmakta. Bu da onun mesleğinde daha iyi olmasini sağlamakta. Ben bir öğretmen olarak hicran hanimin çalişmalarindan memnunum. Karşinizda kaşlari çatik mesleğinden memnun olmayan bir psikolog yerine, danişaninin gözlerinin içine gülerek bakan mesleğini seven bir psikologa ihtiyaciniz varsa hicran hanimi öneririm.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     11 Beğeni    
Yasemin A.
23.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73509
Hicran hanımla bir dönem aynı hastanede görev yaptım. Danışanlar için de, meslektaşları için de birlikte çalışması son derece keyifli bir insan olduğunu söyleyebilirim. Sakin ve anlayışlı tavrıyla karşısındaki insana kendisini değerli hissettirir, işini severek ve hakkıyla yapar, görüşmeler sırasında kendinizi yıllardır tanıdığını bir dostla sohbet ediyor gibi hissedersiniz. Çocuklarla iletişimi son derece iyidir ve sorun çözmede güvenebileceğiniz, işinin ehli bir uzmandır. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim!
     15 Beğeni    
Feride D.
24.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73516
Kişiliği ve mesleki donanımıyla örnek alınması gereken bir uzman. Sıradan yaklaşımlardan uzak, işini çok seven, güler yüzüyle etkin ve sonuca sizi hızlıca ulaştıran mükemmel bir psikolog. Kendinizi yanında çok rahat hissedeceğiniz bir insan. Sahip olduğu bir çok sertifika ve eğitimin yanı sıra asıl önemli olan oldukça aktif olarak 10 yıldır Klinik Psikolog olarak çalışmasından kaynaklı müthiş deneyimi de en önemli katkısı olacaktır size. kesinlikle tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     13 Beğeni    
Ömer Yandakcı
4.Aralık.2014
TavsiyeNo: 73797
B.E.Ü. Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapmaktayım. 2 yıldır Hicran hanım ile birlikte ortak vakalarda çalışma şansım oldu. İletişim becerisi, mesleki deneyimi, uzmanlığı ile bir profesyonel olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Uzun yıllardır çocuk, yetişkin görüşmeleri tecrübesi olan, Zonguldak için bir şans olarak düşündüğüm işine aşık bir psikologdur. İlk görüşmede güven ve iletişim rahatlığının hemen fark edileceğine eminim. Profesyonel desteğe ihtiyacı olanlara gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     15 Beğeni    
Merve Onursoy
10.Eylül.2019
TavsiyeNo: 111327
3.sınıfı bitirmiş bir psikoloji öğrencisi olarak yaz stajımı yapmak üzere Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Bölümü'ne gittiğimde Hicran Hoca'yla tanıştım. 6 hafta boyunca öğrencisi olmaktan ve onunla birlikte klinik gözlem yapmaktan çok keyif aldım. Hicran Hoca'dan edindiğim bilgilerin ve deneyimlerin hem akademik hem de uygulamalı anlamda bana katkısı çok büyük. Tanıştığım ilk andan itibaren kendini hissettiren yönlerinden bazıları danışanlarıyla ve sosyal ilişkilerinde iletişim becerileri yüksek, etik değerlere özen gösteren, samimi ve güven aşılayan bir psikolog olması. Mesleğinde başarılı ve deneyimli olduğunu size olan yaklaşımı ve açıklayıcı oluşuyla hissettiren biridir. Yaptığı işi sevdiği ve emek verdiği bellidir. Keşke danışman hocam olmasaydı ve danışanı olarak Hicran Hoca'dan yardım alabilseydim dediğim zamanlar çok olmuştur. Kendisine bir kez daha buradan bana verdiği emekler ve kendimi staj sürem boyunca ait hissettiğim bir deneyim kazanmama öncü olduğu için teşekkür ederim.
     3 Beğeni    
Ayşe Ö.
10.Mayıs.2019
TavsiyeNo: 109660
Zonguldak'ta artık beni anlayabilecek bir psikoloğun olmadığını düşünürken,bir boşluğun yalnızlığın içindeyken ve OKB ile pençeleşirken tanıdım onu. Yaşadığım sorunlarla başedemezken, sürekli ağlarken beni hayata yeniden bağladı. Beni en iyi anlayan kişiydi. O varken yalnız olmadığımı hissederdim. Bıkmadan usanmadan dinlerdi. Birlikte sorunlara çözüm bulurduk. Çocuklar ile ilgili dertler, bitmeyen ev işleri, insan ilişkilerinde yaşadığım sıkıntıların üstesinden gelmeyi bana öğretti. Hicran Hanım disiplinliydi,sabırlıydı. Benim için bir doktorun bana inanması ve beni yüreklendirmesi çok önemlidir. Bunu Hicran Hanım fazlasıyla yapan bir insandır. Bir abla gibi samimidir. Tedaviye devam ettiğim günler bana nasıl olduğum sorulduğunda iyi olduğumu söylemekten başka çok iyi olduğumu söylediğim günlerdi. Kaybolan enerjim geri gelmişti.Maalesef şehir değişikliğinden dolayı tedavim yarıda kaldı. Eğer kendinizi yalnız ve çaresiz hissediyorsanız kendinize bir iyilik yapın onu bulun.Son olarak Hicran Hanıma buradan tekrar teşekkür ederim.
     5 Beğeni    
Evşen Bostancı
21.Aralık.2018
TavsiyeNo: 107423
Bir psikoloji öğrencisi olarak Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi' nde yaptığım 20 günlük stajımda Hicran Hanım ile tanışma fırsatı buldum. Bu dönemde kendisinden öğrendiklerimin akademik hayatıma katkısı çok büyüktür. Bu kadar kısa süre içinde elinden geldiği kadar verimli bir staj dönemi geçirmemi sağladı. Gerek danışanları ile olan ilişkisi gerek biz stajyerler ile olan ilişkisi ile karşılaştığım en değerli psikologlardan biridir. Sizi önemsediğini ve size yardımcı olmak istediğini hemen hissedersiniz.İşini profesyonel bir şekilde icra ettiği gibi aynı zamanda mesleğini seven ve size güven aşılayan bir uzmandır. Uyguladığı tedavi yöntemleri ve testler üzerinde büyük bir titizlik ile çalışır. Kendinizi ve yakınlarınız gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz. Bana kattığı her şey için teşekkürlerimi sunuyorum.
     5 Beğeni    
Ysmn
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Ekim.2018
TavsiyeNo: 106339
Hicran Hanımla hayatımın tamamen değiştiği bir dönemde kaygı bozuklugu ve uyku problemleri ile boğuşurken internetten arastirarak tanıştım.ilk seansta kendisinden çok olumlu enerji aldım ve her seasa gidisimde kendisine daha çok güvendim.Hicran hanim mesleğini icra ederken bilimsel temelli yaklaşımlar kullanıyor ,danışanını dikkatle dinliyor,asla yargılamıyor ve en önemlisi samimiyetle ve gayretle yardımcı olmaya çalıştığını hissettiriyor.Benim yasadigim sorunlar için bilişsel davranisci terapi kullanarak hatali düşüncelerimi farkedip düzeltmemi sağladı .Kendimi farketmeme yardimci oldu ,stresle bas etme yöntemlerini öğretti. Hicran hanim işini titizlikle yapan ,güleryüzü,samimi bir psikolog.. Kendisine bana kattıkları için çok teşekkür ediyorum.
     6 Beğeni    
Buse KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Ağustos.2017
TavsiyeNo: 98833
Psikoloğum Hicran Hanım, günlük hayattaki takıntılı düşüncelerim bana destek sağladı. Verdiği telkinlerin hayatımdaki kaosu dizginleyebilmesi ve söylediklerimin hepsinin yaşamdaki kesitler içinde anlayışla karsılaması beni ona karşı güven duygusu oluşturdu. Herşeyinizi ona içtenlikle anlatabileceginizden emin olun. Kendımı daha da rahatlamış ve dış gözden kendimi daha iyi yorumlanabilir hâle geliyorum her seansta... Değişik bakış açısı ve söylemler ile gün içinde kendi motivasyonunu ve pozitifliğimi kaybetmemiş oluyorum. Psikoloğumu çok seviyorum. Herkese tavsiye ederim. Sevgiler...
     15 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Bülent Ecevit Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
Zonguldak
Adres 2:
Koala Psikolojik Danışmanık Merkezi
Devran Ketenci İş Hanı Kat : 4 
Zonguldak
Psk.Hicran DEMİRHAN internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(533) 557 58 66
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1981
(43 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Dicle Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2004
(20 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Psk.Hicran DEMİRHAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Hicran DEMİRHAN Mesleki Videolar Videoları
-

14:01
Top