2007'den Bugüne 92,486 Tavsiye, 28,241 Uzman ve 20,001 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Esra Rahşan ÇALIŞKAN
Diyetisyen - Ankara

Esra Rahşan ÇALIŞKAN Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi87 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

87

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Esra Rahşan ÇALIŞKAN Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

45
(%82.2 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Esra Rahşan ÇALIŞKAN'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Esra Rahşan ÇALIŞKAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nebahat KESKİNDyt.Nebahat KESKİN
Nebahat benim maalesef okul zamanında tanıyamadığım daha sonra iş hayatından tanıma fırsatı bulduğum bir arkadaşımken şimdi dostum ve biriciğim... :) ...

 
Esra Rahşan ÇALIŞKAN'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Esra Rahşan Çalışkan Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışma Merkezi
Buklum Sok. 48/7 Tunalı Hilmi Çankaya
Ankara
Telefon 1 :
Telefon 2 :

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1983 (41 yaşında)
Doğum Yeri : Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi (2006 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Esra Rahşan ÇALIŞKAN Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Kerem OSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Ekim.2017
TavsiyeNo: 99886
Esra Hanım'a ne kadar teşekkür etsem az. Titiz ve analitik bakış açısıyla, ihtiyacıma uygun reçeteler sunarak 4-5 ay gibi kısa bir süre içerisinde 25 kilo vermemi sağladı. Sürdürülebilir bir kiloda hayatıma devam edebilmem için gereken disiplini Esra Hanım'dan öğrendim diyebilirim. Son derece iştahlı biri olmama rağmen, Esra Hanım'ın yaklaşımı sayesinde "kilo kontrolü" kavramı, nezdimdeki sevimsizliğini tamamen yitirdi. Esra Hanım'ın gösterdiği ilgi ve benimsediği samimi tutum diyet sürecimi kolaylaştırdı. Herkesin vazgeçemeyeceği yiyecek veya içecekler olabilir. Ancak, Esra Hanım öyle bir diyet programı verir ki, hem afiyetle yersiniz, hem de kilo verirsiniz. Kendisine tekrar tekrar çok teşekkür ederim.
     2 Beğeni    
Sevim PuSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Haziran.2016
TavsiyeNo: 88575
Esra hanım son derece işine ve danışanlarına saygılı ve oldukça sevecen bir diyetisyen dir. Kendisiyle uzun bir süre çalıştık.Benim çevremde duyduğum ve gittiğim diğer diyetisyenlerden farklı olarak benim yeme alışkanlıklarıma -yöresel yemeklerimizi de içine alacak şekilde-uygun beni sıkmadan ,pes ettirmeden keyifli bir şekilde kilo vermemi sağladı.Diyetin sonunda danışanlarının tekrar kilo almasını önlemek için ofiste verdikleri beslenme eğitimi de harika bir şey.Şu içme ile ilgili sıkıntım var dı.Onu da tavsiye ettiği bitki Çaylarını oda sıcaklığında ki suya atarak çözdük.kısacası o hiç vazgeçmeden sabırla ,kibarca sizin motivasyonunuzu yitirmemenizi ve sonuca varmanızı sağlıyor. Hem diyetisyen olarak hem insan olarak iyi ki hayatım da olmuş , bana ve hayatıma çok şey katmış.Sadece esra hanim değil aynı zamanda ekibinin diğer parçaları da Hilal ve Meftune hanımlar da çok değerli ve özel insanlar.Bu süreçte hepsinin ayrı ayrı katkıları oldu ,hepsine müteşekkirim.
     1 Beğeni    
Sirin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2016
TavsiyeNo: 87730
Yeni doğum yapmis,üzerindeki kiloları atamamis biriyken başka bir arkadaşımın tavsiyesiyle esra hna gittim. Emzirirken hiç süt azalmadan güçten düşmeden 10kg (8kg yag) verdim. Ve de nasıl yemek yenilecegini öğrendim. Tamamen kisiye ve hatta haftalik programiniza uygun diyetler hazirlaniyor. Arada kacamaklar yaptiginizda aninda size geri donus yapilip diyetiniz revize ediliyor. Randevulariniz hatirlatiliyor. Guzleryuzle ferah sade bir ofiste karsilaniyorsunuz.Teşekkürler esra hn ve ekibi...
     3 Beğeni    
Özlem FSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
19.Nisan.2016
TavsiyeNo: 87330
Esra Rahşan Çalışkan'ı bir arkadaşımın referansında duydum. O güzel yüreğini gözlerinde taşıyan, içten yaklaşımıyla tanıştığımda da teslim oldum..Neye mi? Yasaksız yemeye !!!.. ve aynı zamanda da doğru beslenmeyi öğrenmeye... Senelerce bedenime, zihnime eziyet etmişim de haberim yokmuş..! İnsan dondurma yiyerek de, döner yiyerek de zayıflarmış meğerrr.. Diyetin bir yasaklar zinciri olmadığını, işin aslını size detaylı detaylı anlatarak öğretiyor ve beslenmenizde bir dönüşüm yaratıyor. Üstelik istediğiniz kiloya ulaşmakla kalmıyor, program sonunda bir yıllık ücretsiz takip programına davet ediliyorsunuz ! Sağlıklı beslenme nedir öğrenmek ve kilo vermek istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın ve Esra Rahşan Çalışkan ile tanışın! "Tavsiye" kelimesi yeterli değil ... "GİDİN..HEMEN" derim. Kendisine ve ekibine KOCAMAN TEŞEKKÜR VE SEVGİLERİMLE......
     2 Beğeni    
Elif Sema Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mart.2016
TavsiyeNo: 86467
Bir arkadaşım vasıtasıyla tanışıp profesyonel hizmet aldığım Esra Hanım'la 5 ayda 7 kilo verdim ve bunun 6 kilosu yağdan gitti. Çok iştahlı ve abur cuburla beslenen, şekerli içeceklerle başı hoş bir kişi olmadım hiçbir zaman ama Hashimoto hastasıyım ve bu hastalar genelde kilo vermekte zorlanırlar, metabolizmaları yavaş işler. Menapoz sonrasında hızla aldığım kiloların katlanarak gideceğini düşünüyordum. Esra Hanım'ın verdiği diyetler beni diyet moduna sokmadı, aksine doğru beslenmeyi öğrendim. Vazgeçmekte zorlandığım yiyecekleri yemek için başka gıdalardan ne ölçüde kesmem gerektiğini, gıda etiketlerini okumayı öğrendim. En önemlisi de hangi gıdadan ne kadar yemem gerektiği konusu artık kafama yerleşti. Bu sayede diyet modunda olmadan kilomu koruyabiliyorum. Kendisini şiddetle tavsiye ederim.
     1 Beğeni    
Begüm BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Kasım.2015
TavsiyeNo: 83635
Esra hanıma bir arkadaşımın tavsiyesi ile ulaştım. Girdiğim sınavlardan sonra uzun süredir veremediğim kilolarım vardır. Sayesinde 2,5 ay gibi bir sürede, yağdan kaybederek 9,5 kg verdim ve lise yıllarıma döndüm :)). Esra hanım sadece diyet sırasında değil hayatınız boyunca nasıl yemeniz gerektiğini size öğretiyor. Resmen yaşam biçimim değişti, artık daha sağlıklıyım, hayatım daha düzenli hale geldi. Kendisini hem diyetisyenim olarak hem de kişisel olarak çok seviyorum. Kendi başıma olsam bunu asla beceremezdim. Bütün arkadaş çevreme tavsiye ettiğim gibi buradan da tavsiye ediyorum. Kesinlikle aradığınız diyetisyen Esra Rahşan ÇALIŞKAN!
     Beğenin    
Rbezek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Kasım.2015
TavsiyeNo: 82845
2 yıl önce kendisine hipoglisemiye bağlı olarak kilo problemiyle gitmiştim. Hastalığımın bana kattığı en büyük sorun maalesef vücudumda aşırı yağ depolanmasıydı. Esra Hanım, özellikle yağdan kilo vermemi sağlayan diyetleriyle kilolarımdan kurtulmama yardımcı oldu. kendisi işini severek yapan, tüm danışanlarına arkadası gibi davranan neredeyse her öğününüzde size özel hizmet sunan ve bu zorlu süreçte elini üzerinizden eksik etmeyen, harika bir insandır. 2 yıl boyunca ezbere diyet yazdığını asla görmedim. tatile gidecekseniz ona göre, bayramda tatlı yemek istiyorsanız ona göre, yada genel anlamda siz ne yemek istiyorsanız sizi ona göre yönlendiren, tüm bunlara rağmen kilo vermenizi sağlayan beslenme programlarıyla, benim gibi hayatı boyunca dengeli beslenmek zorunda olan insanlar için gidilebilecek en doğru isim Esra Rahşan Çalışkan. Sayesinde tekrar sağlığıma kavuştum. Doğru beslenmenin matematiğini bana öyle güzel anlattı ki; programım biteli neredeyse 3 ay oluyor ve hala 100 gr dahi almadım. Kendimi dengede tutmayı öğrendim. Bundan sonra hayatım boyunca kilo problemi yaşamayacağıma eminim, yaşasam bile hep yanımda olacağına eminim. Ayrıca oldukça disiplinli çalışan, sizi sizden önce hatırlayan, güleryüzlü ekibindeki Hilal Hanım, Meftune Hanım ve Nurcan Hanım'a da sonsuz teşekkürler. Bizler için bir şans olduğuna inandığım Esra Rahşan Çalışkan; İYİ Kİ VARSIN!!
     2 Beğeni    
Oya ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81957
Ben Esra Hanımı yine kendisine kilo problemi ile başvuran arkadaşım vasıtası ile tanıdım.İyi ki de tanıdım.Gerek bilgisi , gerek işine olan özeni , gerekse insani özellikleri tanıdığıma memnun olmamın gerekçeleri.Ben iki aydır diyet programını uyguluyorum.Diyet diyorum ama hiç önceki çektiğim çileli diyet programları gibi değil bana verdiği.Her istediğimi ölçü dahilinde yiyerek diyet yaptım.Hiç keşke şunu da yeseydim, canım çok çekti veya çok aç kalıyorum hislerine kapılmadan. Arada pek çok da kaçamağım olmasına rağmen 1,5 ay içinde rahat rahat sıkılmadan keyifle 6 kilo verdim.Hala da verdiğim kiloları kontrol dönemi içerisinde muhafaza ediyorum. Mutlu , sağlıklı , keyifli ve kendinizle barışık olmak istiyor iseniz size Esra Rahşan Çalışkan'ı şiddetle tavsiye ediyorum. Hoşçakalın.
     1 Beğeni    
Seda ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
7.Ekim.2015
TavsiyeNo: 81910
Merhaba, Öncelikle bir diyetisyen düşünün. güler yüzlü kendinize güven veren samimi sizden daha istekli ve her zaman arkanızda olan.Sonra içinde çikolata ,lahmacun, pizza daha bir dolu zararlı diye bize yememiz gerektiğini düşündürülen şey.Hepsi listenizde var ve en önemlisi onları yiyerek kilo veriyorsunuz.Hayatınızda vazgeçemediğiniz ne varsa vazgeçmeden mesela ben pizza ve çikolatadan vazgeçmeden tam 17 kilo verdim evet çikolata pizza yiyerek tam tamına 6 ayda 17 kilo verdim.Bunu başarmamdaki neden ESRA RAHŞAN ÇALIŞKAN.Anne olmak hayatımda bir dönüm noktasıydı, evet ama Esra Hanımla tanışmak anne olduktan sonraki dönüm noktam oldu.kendime güvenim arttı, çünkü başardım ve bunu beni hiç yalnız bırakmayan diyetisyenimle yaptım.her zaman danışanlarının yanında her an ulaşabiliyorsunuz.Eğer kilo vermek istiyorsanız bunu gönül rahatlığıyla Esra Hanım a danışarak yapabilirsiniz. sevgilerle...
     Beğenin    
Metin KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Eylül.2015
TavsiyeNo: 81548
Esra Rahşan Çalışkan Hanımla aşırı kilolarımdan dolayı mart ayının sonunda tanıştım ilk 2 hafta biraz zorlansamda bana uyguladığı diyet proğramına harfiyen uydum. Ayrıca kendisinden bazı yemek ve özellikle içecek konusunda vaz geçemeyeceğim şeylerin olduğumu sözledim. Kendisi bu isteklerim doğrultusunda bana bir diyet proğramı hazırladı ve bu sayede hiç bir kısıtlamaya maruz kalmadan özellikle 2. haftadan sonra aç kalmaksızın diyet proğramına uydum. Anlıyacağınız üzere ilk 2 hafta yani bence alışma dönemini diyetinizi bozmadan uyduğunuz takdirde herşey rayına oturuyor. 5,5 ayda tam 30 kilo verdim. Şimdi çok rahatım ben diyete başladığımda 113 kiloydum şimdi 83 kiloya düştüm. Benim hedefim 95 kilo yeterli diyordum ama Esra hamın ideal kilomun 83 olduğunu ve istersem bunu başaracağıma beni ikna etti ve başardımda. Bir tavsiyede bulunmam gerekirse Esra Hanımdan yardım aldığınız takdirde diyet proğramınızın dışına çıkarsanız her zaman arayarak telefonla yardım alabiliyorsunuz bu da diyet proğramınızı aksatmamanıza vesile oluyor. Ayrıca haftalık görüşmelerimizde Esra Hanım ve yardımcıları her zaman güler yüzlü ve samimi bir ortamla karşıladıklarından dolayı özellikle Esra Hanıma ve Bütün Yardımcılarına çok çok teşekkür ederim. Metin KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     1 Beğeni    
G.Ç
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Ağustos.2015
TavsiyeNo: 80478
Esra Hanım'ı beraber çalıştığımız bir arkadaşımın önerisiyle tanıdım. Ankara'ya yeni gelmiştim. Bazı rahatsızlıklarım vardı. Kilo vermem gerekiyordu. Arkadaşım Esra Hanımı önerince gitmeye karar verdim. Beni çok sıcak ve samimi karşıladı . Yapılan tahlillerde bazı değerlerimin çok düşük olduğunu öğrendim. Bu konularda da yardımcı oldu. Görüşmeye başladığımızda 84.2 kg idim.8 ay sonra 65 kg' a düştüm. 19 kilo verdim. Bu süre boyunca aç kalmadan sevdiğim şeyleride yiyerek zayıfladım. Başlangıçta bu kadar verebileceğimi düşünmüyordum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Zoru başarmamı sağladığı için. İnsana güven vermesi , samimi ve sıcakkanlı sevecen olması en güzel yönleri. Yanında çalışan kişilerde başarılı samimi çalışma ortamı güzel ve sıcak bir ortam. Hepsine çok teşekkür ediyorum.
     Beğenin    
Haydar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
27.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 80346
Esra abla bitanesin çook teşekkür ederim..:) Sayende hiç açlık çekmeden 3 ayda 20 kilo verdim :)) Kilo vermenin benim zannettiğim kadar zor birşey olmadığını güzel bir şekilde anlattı. Benim kişisel özelliklerimi dinledikten sonra benim de isteklerimi hesaba katarak bir diyet programı hazırladı. Her hafta görüşmelerimizde programa eklemeler yaptı. Başından beri Esra ablanın uyguladığı diyet programında hiç sıkıntı çekmedim ya da açlık hissetmedim hatta bazı günler programdaki herşeyi yiyemediğim oldu:) Esra ablaya istediğim zaman ulaşıp aklıma takılanları sorabildim. Kesinlikle işini çok severek yapan biri ve bu durum da danışanlarına olumlu yönde yansıyor. Esra ablanın uyguladığı program sayesinde hedeflediğimiz kiloyu verebildim fakat benim için herşeyden önemlisi iyi bir insan tanıdım ve onun yardımlarıyla sağlıklı beslenmeyi yaşam şeklim haline getirebildim. Kilo sorunu olan herkese tavsiye ediyorum :))
     1 Beğeni    
Zeynep TSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Temmuz.2015
TavsiyeNo: 79980
Esra hanım ile tanışmam, okul yıllarında elinden yoğurtlu semizotu düşmeyen ama her daim kilolu olan çok sevdiğim bir arkadaşımın muhteşem bir fotoğrafını görmem ve bu mucizenin Esra hanımın mucizesi olduğunu öğrenmemle oldu. Arkadaşımdan bilgi alıp, kendimi iki gün içinde onun yanında buldum. Bu da diyet mi dedirten güzel bir liste ve takibin sayesinde, kaçamaklarıma rağmen 6 kilo verdim. Güler yüzü, ilgili tavrı, hoşgörüsüyle diyetisyenin ötesinde hayat koçu, can dost. Yaşamınıza mutluluk katmak istiyorsanız iyi bir adres... :)
     Beğenin    
Bulent B.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79783
Esra Hanım ve Harika Ekibine çok teşekkür ediyorum. Şubat sonunda tavsiye üzerine Esra hanım ile tanıştım. Eşim ile beraber başladık programa. Daha önceleri etraftan duyduğum "diyet yapıyorum o yüzden şunu yiyemem bunu yiyemem, içemem" gibi kısıtlamalardan herkes gibi biz de korkuyor, diyet ve diyetisyenlerden uzak durmaya gayret ediyorduk. Ama göbek çevremizin gün be gün ilerlemesi, hareket kabiliyetimizin daralması, iki adımda soluk soluğa kalmamız da hiç hoş bir gidişat değildi. Esra hanım daha önce etraftan duyduğum tüm kısıtlamalı diyet menülerinin aksine bizim olmazsa olmazlarımızı diyet programımızda merkeze koydu ve etrafını da mevsimine göre güzel yiyeceklerle süsledi. Çok keyifli bir program oldu. Eşimle birlikte programa uymak daha kolay oldu. ilk ay eşim de ben de 4 kilo kadar verdik. Eşim Tiroid ameliyatı nedeni ile programa ikinci ay ara verdi, ama o da 6-7 kilo verdi. Benim Hedefim 10 kilo vermekti ve 3 ay içerisinde bu hedefe ulaştık. göbekten 12cm zayıfladım. Hem de hiç spor filan yapmadan. Sadece doğru ve mutlu beslenerek... Dolayısı ile tüm kıyafetlerim bol gelmeye başladı. Merdiven çıkmak, market torbaları ile yürümek, eğilmek doğrulmak gibi daha önce beni zorlayan tüm fiziksel hareketler artık beni rahatsız etmiyor. Etraftan aldığım güzel iltifatlar daha çok motive ediyor beni. Su içme alışkanlığı kazandım. Beslenme konusunda daha bilinçlendim. Hem zevk aldığım gıdalarla besleniyorum hem de formumu koruyorum. Esra hanım tarzınızla, bilginiz ve ilginizle, motivasyon gücünüzle, her zaman gülen yüzünüz ve gözlerinizle bizlere daima pozitif enerji yüklediniz. Ekibinizin sıcak ilgi ve sohbeti kendimizi rahat hissetmemizi sağladı hep. Hayatta vazgeçemeyeceğiniz gıda nedir ? Söyleyin Esra hanım sizin sağlıklı bir bedene sahip olmanız için ordan başlasın beslenmenize ... Siz mutlu olun ki hayat istediğiniz gibi olsun... Teşekkürler Esra Rahşan Çalışkan Seni Çok Seviyoruz Bulent B.
     2 Beğeni    
Mehmet Murat YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79587
Esra'yı ablamın velileri sayesinde buldum.İyi ki de buldum:D Üniversiteyi kazandığım da yaklaşık 140 kiloda idim her türlü spor diyet yaptım kendi başıma 120 kilodan aşağıya inemedim Esra ile bir program yaptıktan hemen sonra 4 ay da 120 kilo dan 90 kiloya indim sonra 4 ay da korumalı şekilde 85 kiloya kadar indim şuanda hayat standartımı yükseltiğimi ve ne yemem nede yemem lazım olduğunu çok iyi öğrendim.Esra sayesinde KESİNLİKLE ,ASLA vb. denilen bir kelime olmadığını herşeyin bir miktarı olduğunu öğrendim.Esra olmasa hala kilo vermeye çalışan birisi olacaktım.İyi ki buldum seni iyi ki yardımcı oldun bana çok teşekkür ederim. Ayrıca Esra diye demiyorum 8 ay boyu kadının bir gün olsun suratı asık olmaz mı? Sıkıntısı olsa bile hissetirmeyen tanımamıştım.Çok güler yüzlü iyi huylu biri.Ben kilo veremem diye düşünen biri varsa önce Esra ile bir görüşsün ondan sonra karar versin.Derim.
     2 Beğeni    
Ilayda KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79525
Merhaba ben Ilayda . Esra Ablayla kendisinden çok memnun kalan bir danışını sayesinde tanıştım. 15 yaşında ve 86 kiloydum. Esra abla bir çok test yaptırarak ilk başta vücudumdaki vitamin vb. Eksiklikleri belirledi. Ve önerdiği diyet sayesinde 33 olan insülin direncini 4 e düşürerek beni şeker hastası olmaktan kurtardı. Kendisi gerçekten benim için bir dönüm noktası oldu. 9 ayda tam 22 kilo verdim. Kişisel özelliklerine gelirsek çok sıcakkanlı ve işini gerekirse özel hayatından bile ön plana koyabilen biri. Sağlıklı zayıflamak veya kilo almak istiyorsanız ben Esra Rahşan Çalışkanı şiddetle tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Anıl ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79414
Merhaba Esra hnmın ile 2014 yılının ilk 5 ayı danısanıydım ve 14 kilo verdim.Kilo vereli 1. yılı doldurmama ragmen hala aynı kiloda olmama inanamıyorum .zaten nasıl 14 kiloyu verdim onada zor inanmıstım,çikolata ,karam,makarna,lahmacun yiyerek 5 ayda 14 kilo verdirdiği için surekli pozitif ve guleryuzlu oldugu için ve 1 yıl olmasına ragmen hala her soruma cevap verdiği için ve en onemlisi bana yiyerek ac kalmayarak kiloyu korumayı ogrettiği için sonsuz tsk ederim ilave tsk asistani Hilal hanıma her gorusmemizde sergilediği sevgi dolu yaklasım için Hilal hanımada tsk ediyorum.
     Beğenin    
Ayşe ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78930
Esra Hanım ile arkadaşım kanalıyla tanıştım. Arkadaşımın kendisi ve arkadaşı Esra Hanım'a gidiyorlardı ve zorlanmadan birçok yemeği de yiyerek 9-10 kilo vermişlerdi. Benim de 4-5 kilo fazlam vardı ve kendisine gitmeye karar verdim. Strese sokmadan ve istediğim yemekleri yiyerek - hatta normal yediğimden çok daha fazlasını- kilo verebileceğimi belirtti. Gofret-çikolata-dondurma bile yiyebileceğim diyet programına başladık. Aklıma takılan her türlü soruyu istediğim zamanda sorup cevabını alabildiğim bir süreç yaşadım. Çalışma ortamına, ev yaşantıma ve sosyal yaşantıma uygun ve her seferinde o hafta ne yemek istediğimi sorarak , zorlanmadan 5 ayda 6 kg verdim. Benim hedeflediğimden daha da fazla kilo vermiştim! Diyet yaptığım süreye seyahatlerim de dahildir. Kendisine yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim. Esra Hanım'ı güler yüzlü,sürekli kendisini geliştirmek için çalışan ve hastasını istediği sonuca ulaştırmak için hastasından bile daha çok çaba harcayan biri olarak tanımlayabilirim. Yanında çalışanlar da kendisi gibi samimi, güler yüzlü ve ilgili kişilerdir.
     1 Beğeni    
Fatma YıSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78926
Merhaba ben yıllardır kilo vermeye çalışan bir çok diyetisyene başvuran fakat sonuç alamayan kilo veremeyen biriydim esra hanımla tanışana denk bir arkadaşıma tam 40 kilo verdirdi kendisi onun tavsiyesiyle gittim ve 2 ayda 14 kilo verdim esra hanım hayatımı değiştirdi diyebilirim Artık zayıfım ve çok mutluyum esra hanım sayesinde eğer zayıflamak istiyorsanız tek adres diyebilirim bu 2 ay içinde ne istediysem yiyebildim şuan hedeflediği kilodayım dişer diyestisyenlere göre gidince sizde farkını anlıcaksınız gerek güler yüzü olsun gerek samimiyeti olsun her zaman 2 ay süre boyunca yardımcı oldu eğer düzgün ve sağlıklı kilo vermek istiyorsanız kesinlikle esra hanıma gelmelisiniz daha önce hiç bir diyetisyen kan değerlerimi istememişti ideal kilonuza ulaştıkdan sonra kilo koruma yöntemine geçiyor işini özveriyle yapan ve en düzgün şekilde yapan bir doktor esra hanıma çok teşekkür ediyorum :)
     1 Beğeni    
Xyz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78483
Yaz geldi ya; erkek, kadın herkesin kafası gene fazla kilolarına gider oldu. İşte ben de ne yaptıysam kurtulamadım kilolorıma sayesinde veda ettiğim Esra Rahşan Çalışkan ile deneyimi sizlere aktarmak istedim. Öncelikle unutmayalım ki kilo vermek motivasyon işi, sonra vermekle de bitmiyor hikaye; bir de edinilen formu koruma kısmı var. Bir kere sizden daha motive bir diyetisyen ve ekip var karşınızda. Hedeflerde sapma olunca Esra hanım sizden bile fazla demoralize oluyor bazen ve hemen kök neden analizine gidiyor. Sonra takip; dilediğiniz sıklıkta sizi arayan ekip arkadaşları ve her daim whatsupptan sizin bozduğunuz beslenme programını düzelten, haftalık programınıza eklenen seyahat ya da özel gün, davetlerin içeriğine göre değişiklikler yapan Esra Rahşan Çalışkan. Telefonla aldığınız randevu saatini size hatırlatıp teyit alıyorlar birkaç gün önceden. Güler yüzlü bir ekip arkadaşı karşılıtyor sizi, kilonunzu ve ölçülerinizi tespit ediyor. Ardından bir bilgi formu dolduruyorsunuz. Sevdiğiniz, sevmediğiniz yiyecekler, asla vazgeçemem dedikleriniz, hedefiniz ve bu hedefe ne kadar zamanda ulaşmak istediğiniz bu bölümün konuları. Ardından Esra hanım ile görüşüyorsunuz. Sizi dinlemeden kendini açıklıyor, "bu iş yasaklayarak olmaz ama elbette kısıtlamalar olacak" diyor, hayat tarzınıza göre alkolü de geç saatte yenen atıştırmalıkları ya da tatlı veya çikolataları da ekliyor listeye. Her hafta değişen menülerle, kesinlikle aç kalmadan, kilolarınızdan nasıl da hızla kurtulduğunuza siz de hayret ediyorsunuz. Yeter ki ya harfiyen uyun listenize ya program esner esnemez bir mesaj atın Esra'ya; "Ya bunları bunları da yedim fazladan, ne yapmalıyım?" diye. Anladığım kadarıyla minik danışanları da var. Gelişimlerine engel olmadan aşırı kilolarından kurtulmalarına yardımcı oluyor onların da. İleri yaş grupları ile de başarılarına şahit oldum. Samimi ve güvenilir bir insan, üstelik de işine aşık; okuyor, araştırıyor, mesleki etkinliklere gidiyor. Ekibi de kuvvetli, güler yüz ve çözüm odaklı yaklaşımlar hüküm sürüyor ofislerinde. Şu anda iki lokasyonda hizmet veriyor. Ben Arjantin caddesindeki ofisini tavsiye ederim. Otopark problem biraz o yüzden yürüyüş yapın biraz derim.
     Beğenin    
Mmmmm
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78438
canım ESRA'M hayatımın dönüm noktasında tanıdım seni, iyiki tanımışım , arkadaş olmuşum . yoksa nasıl kurtulacaktım bu kilolardan? Uzun süren bu maratonu senin sayende başarı ile bitirdim. seninle mümkün olmayanı başardım. Verdiğin listeler bozduğum zaman yaptığın motivasyonlar sayesinde 66,50 kg dan 50,5 kg ları gördüm. Seni çok seviyorum. başarılarının devamını diliyorum ve kilo problemi olan herkesin seninle bir gün mutlaka yolunun kesişmesini diliyorum.
     Beğenin    
Pınar
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Mart.2015
TavsiyeNo: 76940
Bu yazıyı nasıl yazacağımı hep düşündüm ,nasıl kelimelere dökebilirim diye hep erteledim.En sonunda ne yaşadıysan dök içini dedim kendi kendime... 01.09.2014 Hayatımın dönüm noktası.Ömrüm boyunca kilo vermeyi denemedim. Ama bir yandan da ‘’Ne olacak benim bu kilolar’’ diye de yakındığım bir olaydı bende ki kilo sorunu.Aslında barışıktımda kendimle ,ama bir anda kararım değişti,arkadaşlarım bile şaşırdı birisinden kilo verme konusunda yardım aldığıma çünkü hep ‘’Amaaann 3 günlük dünya ne kasacağım’’ düşüncesindeydim.Sonrasında ‘’Denersem ne kaybederim ki’’ diye düşündüm.En fazla kilo kaybederim  dedim kendi kendime.Ve Esra Hanım’a (Ben ona Bayan Sihir diyorum) bir arkadaşımın aylarca ısrarı üzerine başladım.Bir de diğer şehirlerden online danışanları bile varken ben Ankara’da ,yakınında olmama rağmen neden olmasın diye başladım bu serüvene. Aslında başlarken hiç ümidim yoktu .Ama ben başardıysam herkes başarır artık.Herkesede böyle söylüyorum.Çevremde beni tanıyan arkadaşlarım da zaten sen yaptıysan bende yaparım diyerek Bayan Sihir’e başladı,kendisine danışan 10 civarı arkadaşım oldu ve onlarda şuan başarıyla devam ediyorlar.Neden başarı biliyormusunuz?(Aksi istesenizde olmuyor zaten)Bildiğiniz ,duyduğunuz diyetler gibi katı değil,sıkılmıyorsunuz,off ben bunu yiyemem demiyorsunuz.Yada ‘’Doymam ki’’ lafını hiç kullanmıyorsunuz.Hatta aksine verdiği listede ‘’Ben bunları yersem kilo alırım bile diyorsunuz.’’Çünkü diyet listeniz Bayan Sihir’in dediklerinden değil ,diyet listeniz sizin sevdiğiniz besinlerden oluşuyor.Ve neyi özlediyseniz sürekli listeniz değişiyor.Kebaplar,cipsler,sufleler,çikolatalar,hamburger herşey dahil buna.Canınız ne çekerse...Sadece ben bunu yedim ve ya bunu yemek istiyorum diye kendisi ile paylaşın.O kadar... Sözü fazla uzatmayım.01.09.2014 de 75 kg ile başladığım serüvenim 31.12.2014 de 57 kg ile bitti.Haa koruyabildim mi? İndim bile  Kendisinden o kadar çok şey öğrendimki şuan 54 lü kilolardayım.Artık kendiside bana kızıyor ama elimde değil.Alıştım.O’ndan çok şey öğrendim.Yemek düzenim tamamen değişti.Ha korkularım yokmu ?Var tabiki.Yeniden kilo alırsam,eski halime dönersem.Ama istesenizde alamıyorsunuz çünkü düzeniniz oturmuş ,dışına çıkamıyorsunuz çerçevenin. Bunun yanında okadar mütevazi,okadar candan bir kişililk ki...24 saat ulaşabilirsiniz Bayan Sihir’e.Kendisine ulaşamadınız mı, diğer hocam Fatma Hn a ulaşın, O’damı yok Asistanımız Hilal Hn.o ekibin direği.O yoğunluğu o ofisi nasıl idare ediyor ben 4 aydır çözemedim  Kısaca illaki biri ile muattap olursunuz.Esra Hn.ve ekibi...Muhteşemler...İnsanlar...Can’lar...Ordan ayrılsanız bile 3 dostunuz daha var.Bunu unutmayın  Ne kadar anlatsam bu duyguyu kendinizin yaşaması lazım.Azıcık bir kilo sorununuz varsa bile hedefe ulaşsanız dahi bırakamadığınız bir ekip.Her sey için çok teşekkürler... Esra Rahşan ÇALIŞKAN Yaşanılması gereken...
     6 Beğeni    
Cansu YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
21.Şubat.2015
TavsiyeNo: 76349
Bu zamana kadar denemediğim şey kalmadı yinede kilo veremedim diyorsanız, Esra Hanım tamda aradığınız umut ışığı. Hem istediğiniz her şeyi yiyip hemde istediğiniz kiloya düşebilirsiniz. Bende 71 kilo ile başladığım bu yolu 59.5 kilo ile tamamladım. Stressiz bir süreçti. Herkese çok teşekkür ediyorum. Sizlere de gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Haftada bir saatinizi ayırmanız yeterli. Bende Esra Hanıma tavsiye üzerine gitmiştim ve sonuç ortada. Esra Hanım sadece işinde değil insanlarla olan ilişkilerinde de oldukça başarılı, içten ve samimi. Ofis oldukça ferah ve iç açıcı. Randevu saatlerini işlerinize göre ayarlamanız mümkün.
     1 Beğeni    
Mine YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73065
Esra Hanım'ın danışmanı olan kızkardeşimin tavsiyesi üzerine Esra hanımla tanıştım. Kız kardeşim fazla kilolarından kurtulmak için için Esra hanımla çalışıyordu ve güzel sonuçlar almıştı. 50 yaşın üzerinde olmam nedeniyle kilo verme konusunda sıkıntı yaşıyordum. Çok umudum olmamasına rağmen Esra Hanım'a başvurdum ve 5 ay gibi kuşa bir sürede 11 kilo verdim. Bunda Esra Hanım'ın tavsiyeleri ve bana uygun diyet listesi önermesinin büyük faydası oldu. Esra hanımla çalışmanın en güzel yanı talebime göre diyet listesi hazırlanmalıydı. Ayrıca kilo verdikten sonraki koruma programı da bence diyetin en önemli parçası. Yardımları, sıcak yaklaşımı ve özellikle sevecenliği için çok teşekkür ediyorum. Emeğinize sağlık.
     1 Beğeni    
T.Ç.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Temmuz.2014
TavsiyeNo: 70165
Diyetisyen Esra Hanım ile bir iş arkadaşımın ısrarlı tavsiyesi üzerine tanıştım. Canımın istediği her şeyden yiyerek çok kısa zamanda inanılmaz kilolar verdim. Verdiğim 30 kilodan sonra kendimi çok daha iyi hissediyorum ve bunu güler yüzü, ilgisi ve pozitifliği ile beni hiç sıkmadan her hafta birbirinden güzel diyetler yazan Esra Hanım'a borçluyum. Esra Hanım ile zayıflamak hiç zor ve bunaltıcı değil! Kendisini şiddetle tavsiye ediyorum. Kesinlikle pişman olmayacaksınız!
     1 Beğeni    
İsmailcan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69727
2014 benim yılım oldu:)aşırı kilo fazlam vardı ve çokda umudum yoktu vermek için taki Esra hanımı tanıyana kadar.30 kilo fazlam vardı ve yemek yemeyi çok seven bir kişiyim dir.Güzel insan esra hanım ile istediğim herseyi yiyerek 30 kilo fazlamdan kurtuldum üstelik 5 ay gibi bir sürede (110 kilodan 80 kiloya düşdüm).Mükemmel insan esra hanım diyetisyenlik için yaratılmış desek abartmış olmayız bilgisi,tecrübesi ve güleryüzü işte sonuç ortada.Çok başarılı bir diyetisyen olduğu gibi çokda mükemmel bir insan ona çooook teşşükkür ederim ablaların bir tanesi :) tabiki fatma hanımı da unutmıyalım bilgilerinden ve özellikle program sonunda verdiği eğitim için çok teşşür ederim.
     1 Beğeni    
Sumru İ.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69716
Esra Hanım'ı kızımın fizyoterapi uzmanı vesilesi ile tanıdım.Kısa sayılabilecek bir sürede gözümün önünde öğle bir değişim geçirdi ki inanmak ve denemek kaçınılmaz oldu. Doğum sonrası kilolarımdan iki ay gibi kısa bir sürede planlı ve düzenli şekilde kurtuldum. Diyet yapmanın kısıtlanmadan iyi ve bilinçli bir planlama ile mümkün olabileceğini öğretti. Kilo verirken yiyebildiğim ödülleri görenler gözlerine inanamadılar. En önemlisi beslenmenin matematiği konusunda kendime yatırım yapabileceğim bilgiler edindim. Güleryüzlü canayakın ve usta yaklaşımları için kendisine minnattarım. Benim için bu kadar büyük bir sorun haline gelen konunun bu kadar kolay ve keyifli çözülebileceğini düşünmemiştim. Gögsümü gere gere tavsiye ediyorum kendisini çünkü benden farklı düşünmeyeceğinize eminim. Sevgi ve selamlar
     Beğenin    
Cenk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Haziran.2014
TavsiyeNo: 69240
Bu Yazıyı Okuyan Ey Obez ya da Kilo Alamamaktan Şikayetçi Güzel İnsan; Artık bu durum senin kaderin olmaktan çıkacak. Ankara'daysan ne mutlu sana, her şeyden önce harika bir insan ve konusunda inanılmaz uzman bir diyetisen Esra Rahşan Çalışkan ile aynı şehirde hava soluyorsun demektir. Fazla vakit kaybetmeden hemen kendisinden bir randevu alıyorsun ve kaybettiğin kilolar ya da almak istediğin kilolara kavuşuyorsun. Tıpkı benim yaptığım gibi. Bundan önce Ankara'da, birbirinden çok tavsiye edilen 4 (yazı ile dört) diyetisyenin kaybettiremediği kiloları, bana, benim gibi yemek yemeyi seven bir insana, sevdiğim yemeklerden asla taviz vermeden kaybettirdiyse, inan senin durumun onun için çok daha kolay olacaktır. 110'lu kilolara gelen beni şu an 70'li kilolara indirmeyi başardıysa emin ol seni de zayıflatacaktır. Daha önce çalıştığı diyet merkezinde kendisini tanımış ama malesef onun danışanı olamamıştım. Eminim olsaydım yıllar öncesinden ideal kiloya ulaşan bir birey olurdum. Bu hayatta şanslı bir insan olduğumu bildirdim ama Esra Hanımı tekrar bulup, danışanı olup kilolarımı bana verdirecek kadar şanslı olduğumu bilemezdim. Ankara'da zaman içinde çok fazla diyetisyen tanıdığımdan dolayı kendime 'uzman danışan' ünvanını veriyorum. İşte bu uzmanlıkla hemen diğer diyetisyenlerden farkını anlatayım Esra Hanımın, unuttuklarım olabilir baştan söyleyim. Bir kere size güven verir. Başka diyetisyenler gibi sizi maddi bir kazanç kapısı olarak görmez, yan ürünlerini pazarlamaz, zaten öyle şeylerle işi de yoktur. Kan tahlillerinizi vs laf olsun diye istemez, başkaları gibi incelemeyi unutmaz, gerçekten bir olumsuzluk varsa bunların üzerine ciddiyetle eğilir. İnanılmaz ama bu gözlerim ve kilolarım bu hayatta, hazır kalıpla diyet listesi yazan diyetisyen gördü! Bunu da e-posta ile daha sonra size yollarım diyeni. Esra Hanım ise kişisel isteklerinizi dikkate alır. Daha ben şunu yemek istiyorum, içmek istiyorum diyipte hayır olmaz dediğini hatırlamıyorum. En son gece öğünümde 450 gr dondurmam olduğunu belirtmek istiyorum, ben yemekten yoruldum o beni zayıflatmaktan yorulmadı. Özenle birlikte hazırlarsınız listenizi ve bir bakmışsınız kilolar gitmeye başlamış. Asla başka diyetisyenlerde yaşadığım gibi listelerden sıkılma, aç kalma gibi olaylarla uğraşmazsınız. Tavsiye yazısında 3 sıfat ile uzmanı değerlendirin diyor. Cenk'in kelime dağırcığında Esra Rahşan Çalışkan'ın anlamı tek sıfatla anlatılabilir; mükemmellik. Tüm kişisel özellikleri çok olumludur. Konusuna hakim olmanın vermiş olduğu özgüvene sahip, güleryüzlü, her an ulaşıp diyette karşılaştığınız zorlukları çözen ama asla bundan sıkılmayan, yorulmayan bir uzmandır kendisi. Bununla birlikte takım arkadaşları da eminim zamanla onun gibi mükemmelliğe ulaşacaktır, biliyorum çünkü çok doğru yerde doğru kişiyle çalışmaktalar, şanslılar. Ne demişti eski obez uzman danışan Cenk, kiloyla ilgili problemli bir yaşam senin kaderin olamaz. Erteleme, yarın deme, hemen şimdi ara! Öğrenciyken sınava ertesi gün çalışırım derdin ama bu sağlık, inan şakaya gelmez ve kaybettiğinde değerini anlarsın. Teşekkürler Esra Hanım şu an aldığım sorunsuz ve mutlu nefesi size borçluyum...
     5 Beğeni    
Yunus Emre Site Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Mayıs.2014
TavsiyeNo: 68943
Esra ablayla babamın arkadaşının tavsiyesiyle tanıştım.Ve iyiki tanışmışım.Bana nasıl besleneceğimi,sağlıklı beslenmenin ne olduğunu öğretti.Onun yanına kilo vermek için gittim ve verdim.11 yaşında olmama rağmen 9 kiloyu rahatlıkla verdim ve çok yiyerek verdim.Çikolatalar,tatlılar,dondurmalar havada uçuşuyordu diyetimde.istediğim her şeyi yiyebiliyordum.Hergün canım sıkılmadan bu diyete uydum ve yukarıdada belirttiğim gibi tam 9kg verdim.Ve danışanlarına güler yüzlü ve çok yakın davranıyor.Gidip Esra ablayı bir görmenizi tavsiye ederim.Teşekkürler Esra abla.
     1 Beğeni    
A.KesSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68365
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim Esra Rahşan Çalışkan 2 ay gibi kısa bir sürede, uzun süredir kendi çabalarım ile veremediğim 5 kiloyu vermemi sağladı.Hemde yaptığım diyetten hiç sıkılmadan..En güzel tarafı diyet listeniz ile ilgili aklınıza takılan herşeyin yanıtı için her zaman kendisine telefon ya da mail ile ulaşabilmeniz..Ayrıca istediğiniz kiloya ulaştıktan sonra ,bundan sonraki beslenmeniz konusunda da size eğitim veriyorlar.Dolayısıyla mümkünse bir daha kilo almayın,bize kilo vermek için değil dost ziyaretine gelin diyorlar.. Tatlı dili ve güler yüzü ise diyetimin bonusu..
     2 Beğeni    
Nilsun A.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
25.Nisan.2014
TavsiyeNo: 68349
Bir arkadaş tavsiyesi üzerine Esra Hn. ile tanıştım.37 yaşındayım ve doğumlardan aldığım kilolardan kurtulamadım.78.5 kilo ile başlayıp, 23 kasım 2014 tarihinden bu yana şimdiye kadar (5 ayda) çok uğraşıpta yapamadığım 18 kiloyu verdim. şimdi 60 kilodayım. Hem de aç kalmadan,çok sevdiğim çikolata ve tatlıdan da uzak kalmadan kilo vermeyi başardım. Herkesin yeme alışkanlıklarına göre diyetler verdiği için çok zorlanmadım. İyi ki güler yüzlü, sevecen ve samimi Esra Hn ile tanışmışım. Yemek alışkanlıklarımı ,vücudumu, hayatımı düzelttiğin için çok teşekkür ediyorum.
     3 Beğeni    
Türkan YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
3.Nisan.2014
TavsiyeNo: 67820
Merhaba, Ben 61 yaşında tiroid, şeker, tansiyon hastası bir bayanım. Ağustos 2014 tarihinde hiç ulaşmadığım 90 Kg ulaştığımda Kızımın yoğun ısrarı üzerine Esra Hanıma başvurdum. Hastalıklarımdan dolayı kilo verme umudum hiç yoktu, açlık hissine kapıldığımda sinirlerim bozuluyor adeta elim ayağım kesiliyordu. Esra Hanım ile çalışmaya başladık inanılmaz bir şekilde açlık hissi çekmeden, çikolatamdan ayrılmadan yaşıma hastalıklarıma rağmen zayıfladım. Şu an 68 kg indim. Korumaya geçtik. Çok mutluyum ben zayıfladıysam herkes zayıflar diyorum. Fazladan taşıdığım 22kg sırtımdan indirmemi sağlayıp beni hafiflettiği için Esra Hanıma çok teşekkür ediyorum. Türkan YeSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
     3 Beğeni    
Çağan
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Mart.2014
TavsiyeNo: 67314
Kendisi ile yaklaşık 2 ay önce tanıştık. Sıkı bir diyet programı ile 1,5 ayda 8 kilo verdim. Bu arada 2 adet yurtdışı ve yurtiçi seyehatlerim olmasına rağmen (bu seyehatler için de ayrı programlar hazırladı) vücudum ideal ölçülerine ulaştı. Şuan kilo sabitliyoruz. Hiç açlık hissi duymadan, haftalık alkol alımını da kesmeden (abartmadan ama bazen kaçamaklar bile yaparak) programa uyulduğu zaman bu işin başarılabileceğini gördüm. Kilo vermenin bu kadar kolay olacağını hiç düşünmüyordum. Teşekkürler.
     1 Beğeni    
Dicle CSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Mart.2014
TavsiyeNo: 67272
Ben 3 ay once kuzenimin tavsiyesiyle Esra Rahsan Caliskan ile diyete basladigim. Her hafta verdigi cesitli diyetlerle kontrole gittim. Hedefim 15 kiloydu ve en az 6-7da veririm diye dusunuyodum. Hic zorlanmadan, cok yemek yiyerek 3 bucuk ayda tam 16 kilo verdim. Her sey icin kendisine cok tesekkur ediyorum. Gerek profesyonel gerek kisisel yardimlariyla cok garika bir 3 ay gecirdim, kendisine minnettarim :) Kendisini herkese tabsiye ediyorum. Mutlaka gitmelisiniz. Hic zorlanmadan istediginiz kadar kilo berebiliyosunuz, hic supheniz olmasin. Benden sonra bir suru arkadasim da basladi ve herkes cok mutlu. Dicle
     1 Beğeni    
Lale
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
12.Mart.2014
TavsiyeNo: 67131
Merhabalar, Öncelikle kendimi tanıtmak isterim.31 yasında olup iç mimarım.Kendi mesleğimin verdiği titizlik ve detaycılıkla aslında insanın kendi başına da sistemli bir şekilde kilo verebileceği düşüncesini savunuyordum ta ki Esra Rahşan Çalışkanla tanışana kadar..Önce kendisinde gördüğüm içtenlik,samimiyet ve dinginlik insanda güven uyandırmasına yol açıyor,bu güveni da boşa çıkarmıyor.Kendisi bana 2 ayda 7 kilo verdirdi.Yemek yemeyi çok seven birisi olarak,yemediğim zaman mutsuz olucağımı düşünürken tam aksine halen vazgeçemediğim şeyleri yediğimi onlardan da mahrum kalmayım bir de üstüne kilo verebileceğimi gösterdiği için ona sonsuz teşekkür ediyorum.Bu zamanda hem işini bu kadar doğru yapabilen ve aynı zamanda insanlığı da bir o kadar düzgün olan insanlarla karşılaşmak zordur.Eğer kazanma kaygısı olmaksızın doğru hizmet vermeye çalışan kişilerle zayıflamak istiyorsanız Esra Rahşan Çalışkan ı sonsuz tavsiye ediyorum..
     Beğenin    
Zeynep ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Mart.2014
TavsiyeNo: 66926
Merhabalar, Esra hanım' la tavsiye üzerine tanıştım. Bu dönemde kontrol edemediğim kilo alımı oluştu. Menopoz döneminde olduğum için bölgesel yağlanmanın önüne geçemedim. Eylül ayından bu yana yaklaşık 11 kilo verdim. Sevindirici olan bu kilonun büyük kısmının yağdan gitmiş olmasıydı ve gözle görülür hiçbir kas kaybı oluşmadı. Beslenme alışkanlığım çok değişmedi. çünkü diyet listesi benim isteğim doğrultusunda hazırlanıyordu. Böyle olunca da motivasyonuz artıyor. mutsuz olmadan kilo veriyorsunuz. Şimdi koruma dönemine girdik. İşin matematik kısmındayız. Kontrollerimiz devam ediyor. Umuyorum bundan sonraki süreci de başarıyla tamamlayıp bir daha bu sorunla uğraşmam. Ben kilo vermek istiyorum. Diyetisyen arıyorum diyen herkese Esra hanım' ı tavsiye ediyorum. işini seven danışanına değer veren samimi güleryüzlü insana güven veren çok çalışkan birisi, ben inanıyorumki Esra hanım mesleğinde çok daha ilerleyecek ve birçok başarıya imza atacak. Kendisine başarılar diliyorum.
     Beğenin    
Ata
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
4.Mart.2014
TavsiyeNo: 66883
Öncelikle kendimi tanıtarak başlamak istiyorum. 16 yaşımdayım 195 cm boyum var ve 6 Ekim tarihinde yani Esra Hanım ile ilk buluşmamda 113 kg ağırlığındaydım. Kilo vermeye başlama çabam çok kilo vermiş bir arkadaşımla görüştükten sonra ortaya çıktı ve ona nasıl bu kadar kilo verdiğini sorduğum zaman bana Esra Hanım'ın adını verdi ve böylece son 5 yıldır üzerimde taşıdığım gereksiz yükü atmayı başardım. Esra Hanım'ın sıcakkanlılığı ve güler yüzlülüğü sayesinde "Hanım" çok kısa bir zamanda yerini "Abla" ya bıraktı. Esra Abla çok anlayışlı ve nazik olmasının yanı sıra bence alanındaki en iyi diyetisyenlerden bir tanesi. Esra Abla'ya gitmeye başlamadan önce 4 yıl kadar Site Editörleri Tarafından Kapatıldı endokrin profesörlerinin muayenehanelerine gittim fakat bi sonuç alamadım. Aynı zamanda adını tam hatırlayamıyorum ama Esra Abla'nın eski hocalarından bir tanesine ve yine aynı hastanenin diyet bölümüne gitmiş olmama ragmen kilolarımdan kurtulamadım. Esra Abla'nın ofisine gidip ilk koltuga oturdugum zaman bana dedigi ilk şey istediğin her şey serbest her şeyi yiyebilirsin demek oldu :D. Bunu vermiş olduğu motivasyon ile zaten gerisi geldi ve 23 Ocak tarihine kadar toplamda 19 kg verdim yani 94 kg ye düştüm. Ama bunu eğer Esra Abla'nın yardımı olmasaydı gerçekten başaramazdım. Oraya gidince yaptığımız şeyler listesine geldiğimiz zaman is ilk olarak ölçümlerimiz alınıyor ve ondan sonra kendi isteğimiz doğrultusunda bize önümüzdeki hafta için yeni bir diyet listesi yazılıyor. Her hafta değişen liste sayesinde zaten diyetten sıkılma gibi bir durum söz konusu olmuyor ve Esra Abla'nın mükemmel ayarlaması sayesinde hiç aç kalmıyorsunuz. Diyette bir sıkıntı falan çıktığı zaman ise çözüm sadece bir mesaj kadar uzakta . Tek yapmanız gereken telefonunuza koşup Esra Abla'ya ne yediğiniz söylemek. Zaten onu yaptıktan sonra o size ne yapmanız gerektiğini söyler. :D Son olarak Esra Abla benim hayatım boyunca görmüş olduğum kendini geliştirmeyi ve işini en çok seven insanlardan bir tanesidir, sıcakkanlılığı ve güler yüzlülüğü sayesinde sadece diyetisyenim değil aynı zamanda ablamdır. Ayrıca işini çok büyük bir tutkuyla yaptığı için bence işinde en iyisi odur ESRA ABLA <3
     1 Beğeni    
Çerap Çerap
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
15.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65550
Doktorların 3 senedir asla olmaz dediği endokrin doktorumun sana uygun diyet yok sen zayıflayamazsın diyip her defasında üzgün mutsuz kırılgan kendinden soğumuş biriyken benim bu durumumu fark edip bu yola çıkmamda büyük rolü olan; haydi gidiyoruz diyen canım arkadaşım Çileme bana evet başarırsın diyen ve sonsuz güvenini eksik etmeyen salı günlerini benden çok iple çeken sevgili eşime evvela teşekkür ediyorum... ve işte işin asıl sırrı asıl lezzeti kendimi yeniden keşfetmeme neden olan sana Sevgili Esra Rahşan ÇALIŞKAN ne yazsam nasıl ifadeler kullansam kelimelerin , cümlelerin yetersiz kalacağını bilemezsin.zayıflayamama düşüncesiyle o gelinliği 25 Ağustosta 92 kiloyla giyindim ah keşke daha önce gelseydim diye defalarca kendime kızmaktan alı koyamadım...sana geç kalmak en büyük hata...şuan 81.700 ve bu yolda olmaz denilen oldu yapamazsın denileni birlikte yaptık..Sen bir diyetisyen değilsin.saat kaç olursa olsun şunu mu yesem bunumu dediğimde bana cevabını veren ama ben bunu seviyorum dediğimde Afiyet olsunnn :) diyebilen ve tabiki dondurma, lahmacun, halley, eti Janga, hamburger hımmm çıtır leblebi bunlar benim listemde dönüşümlü olan yemek menüsü duyda inanma şeklinde gelir insana..Ama işte ben başardım Zehirli Guatr olmama rağmen 3 senede aldığım 30 kilodan kurtuluyorum büyük bir sevinç huzur ve mutlulukla devamı var daha.... Diyorum ya ''Esra'' umarım sana Geç kalmazlar..Ben giden kilolarıma sevinirken sana geç kaldığıma üzülüyorum.Herşey için çok ama çok teşekkür ederim..İyiki tanımışım, iyi dost, iyi insan, güzel kadın, ve Benim naif mükemmel beslenme danışmanım diyetisyenim YAŞAM KOÇUM....hoş geldim Sana .. hoş geldin bana...Teşekkürler..
     1 Beğeni    
F.Gökçe PSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65429
Esra ile birlikte 5 haftada 59 kilodan 55 kiloya düştüm. Kilolu olmayan birinin kilo kaybetmesi daha zorlayıcı bir süreç sanırdım oysa ki Esra beni yormadan ve kısıtlamadan çok güzel destekledi. Şimdi iki kilom daha kaldı. Onu da birlikte keyifli bir şekilde vereceğimize inanıyorum. Esra bir çok diyetisyenden farklı olarak koçluk yaklaşımıyla kilo verdiriyor. Bu da kişiye hem daha kolay kilo verdiriyor hem de daha yüksek motivasyon sağlıyor. Çok iyi yerlere kısa sürede gelebilecek bir koç ve diyetisyen olarak görüyorum kendisini. Teşekkürler.
     2 Beğeni    
H.Yavuz
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Ocak.2014
TavsiyeNo: 65423
Arkadaşımın aracılığıyla tanıştığım Esra Hanım her hareketiyle ilgili, samimi ve cana yakın bir kişi olmasının yanı sıra konusunda son derece uzman bir diyetisyendir. Esra Hanım'ın hastalarıyla sıradan bir diyetisyenden çok daha yakın bir ilişkisi var. Kendisini aklıma takılan her konudan her saat çekinmeden aramam konusunda beni ikna etmek için ısrarla çabaladı ve sonunda başardı. Şu an benim için bir diyetisyenden çok bir yaşam koçu olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ofisi merkezi bir yerde bulunmakla birlikte son derece de şık ve ferah. Bütün bunların dışında Esra Hanımla ilgili söyleyebileceklerimin özeti, "kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır." Gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir uzman.
     2 Beğeni    
Zelalzelal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Ekim.2013
TavsiyeNo: 63281
Esra Hanım ile ilk olarak kardeşimin diyete başlaması üzerine tanıştım. Ben fmf hastasıyım ve bu hastalık yüzünden yaşadığım eklem ağrılarım son zamanlarda artmaya başlamıştı. Bunda fazla kilolarımın da etkisi vardı. Zaten sıkıntılı olan bacaklarım ve dizlerim kiloların da üstüne binmesiyle daha da zorlanıyordu. Bu etkenlerle beraber kardeşimdeki ilerlemenin de verdiği olumlu izlenimle ben de Esra Hanımla programa başlamaya karar verdim. 2013'ün mart ayında başladık. Başladığımda 69.9 kiloydum, program takriben 5 ay sürdü ve şimdi 56.5 kiloyum. Diyet yapmak psikolojik olarak da kişiyi etkileyen bir süreç olduğundan genelde pes etmek de kaçınılmaz bir son olabiliyor. Fakat motivasyonu sağladığınızda bu iş kolaylaşıyor. Esra Hanımla o konuda hiç sıkıntı yaşamadım. Motivasyonumu diri tutabilmem için yardımları oldu. Zaten kısa bir sürede bu sonucu alabilmem de bu sayede oldu.
     2 Beğeni    
Kazim KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62872
Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Esra hanımla tanıştık. İşyeri merkezi ve ulaşımı kolay bir yerde, işyerine girişte çok cana yakın ve samimi bir ortamı hissediyorsunuz, buda sizi rahatlatıyor. önce kilolarınızı ve yağ oranlarınızı ölçüyor ve tabiki en önemlisi kilo hedefinizi beraber belirliyorsunuz. Yemek yiyerek kilo verilebileceğini Esra hanımdan öğrendim. ilk yemek listesini verdiğinde kendim inanmamıştım bu kadar yemeği yersem kilo vermek bir yana daha fazla kilo alacağımı zannetmiştim, fakat bir hafta içinde , %50 uyumla tam 3,5 kilo verince çok şaşırdım. 2 ayda 10 kilo hedefime ulaştım üstelik yemek yiyerek, yaşasın yemek yiyerek zayıflamak :) tavsiye ediyorum...
     Beğenin    
Esin
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
22.Nisan.2013
TavsiyeNo: 60172
Merhaba ben esin van'dan yazıyorum Esra hanımı kuzenimin önerisi üzerine internetten araştırarak tanıdım.Doğum sonrası kilolarım psikolojimi iyice bozmuştu artık zayıflayamacagımı kilolu olarak yasayacagımı düşünüyordum.Her girdiğim ortamda önce kiloma bakıldığınını düşünüyordum iş arkadaşlarımda sürekli kilomdan konuşuyorlardı belli etmiyordum ama çok rahatsız oluyordum internetteki danışan yazılarını okuyunca evet bende başaracam dedim ve esra hanımı aradım.iyikide aramışım o kadar mükemmel bir insan ki hayatıma renk getirdi.Esra hanım önce neleri sevdiğimi ne yemek istediğimi sordu şaşırdım benmi söyliyecem dedim evet bu liste sizin ne seviyorsanız onu yazacam dedi çok mutlu oldum zayıflayacam vede sevdiğim şeyleri yiyecem.hemen sıraladım ilk hafta listesiyle işe başladık ilk haftada 2.5 kilo verdim şok oldum her hafta listem değişti esra hanımla tlf konuşuyorduk listemi mail olarak alıyordum bu şekilde devam etti ben çikolata,yaş pasta,kısır sevdiğim her şeyi söylüyordum bu şekilde 5 ayda 21 kilo verdim evet 21 kilo asla tek başıma veremezdim esra hanım sayesinde başardım biliyormusunuz esra hanımı hiç görmedim sadece tlf ve mail yoluyla haberleştik ona resimlerimi gönderiyordum beni öyle takip ediyordu.şimdiki halimden çok mutluyum ve bunu Esra hanıma borçluyum her kilo verdiğimde süperr ,harika ,yaşasın yazarak beni çok güzel motive etti böyle bir insanı tanıdığım için çok mutluyum sizi seviyorum Esra hanım başarılarınızın devamını diliyorum
     8 Beğeni    
Alperen
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
30.Kasım.2012
TavsiyeNo: 55883
Merhaba ben alperen. Önce Esra Hanım ile nasıl tanıştığımı anlatmak istiyorum. Ben daha önceden diyetisyene gitmeye karar vermiştim kendimce. Ama çevreden duyduklarım ve direk gördüğüm diyet programlarından dolayı açıkçası biraz kararsızdım. Ancak yine de diyetisyene gitmeye karar verdim. Kendi memleketimde tanıdığım diyetisyenler vardı ama ben Ankara da okuduğum için diyetisyen aramaya başladım. İnternetten ve bir diyetisyen tanıdığımın tavsiyesi üzerine Esra hanıma gitmeye karar verdim ve ilk randevumu aldım. Neyse ilk randevuma gittim. Esra hanımın çalıştığı beslenme merkezinin sloganı “doya doya ye”. Ben bu yazıyı görünce içimden “doymak mı?” diye sordum kendime. Sonra Esra hanımla tanıştım. Ve ilk görüşmemizde bana “ne yemek istersin” dedi. Ben de “nasıl yani!!!” diyorum. Hani gördüğüm diyet programları var ya onları birisi kendine istemiş olamaz . Sonra gerçekten programı kendim hazırlayacağımı anlayınca gözyaşlarımı tutamadım, şaka şaka… Ve diyete başladık. Normalde 2-3 ay diye düşündüğüm sure Esra Hanım sayesinde 7 hafta oldu. 7 hafta sonunda 95 kilodan 82 kiloya düştüm. Bu benim için inanılmazdı… Yani gelirken kafamda olan soru isaretlerının hiçbiri yaşanmadı. Tabi ki bunun en önemli nedeni Esra hanımın güler yüzlü ve samimi duruşuydu. Esra hanım gerçekten çok iyi bir diyetisyen.Ayrıca tüm formeo çalışanları da cok iyiler. Onlara da cok tesekkurler. Ve son ve en önemli olarak Esra hanıma çok çok çok teşekkür ediyorum… iyi ki varsınız…
     Beğenin    
Sibel
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54890
Esra hanım hayatıma girdiği gün benim için bir dönüm noktası oldu. İkiz bebeklerime hamileliğim ve doğum sonrasında aldığım kilolar artık benim hareketlerimi kısıtlamaya başlamıştı ve psikolojik olarak çok kötü durumdaydım. Esra hanımla tanıştığımda sıcacık gülüşü ve sözleri bana cesaret verdi . "Ben bu işi başaracağım " dedim kendime ve o günden bugüne tam 22 kilo verdim. Evet tam 22 kilo,üstelik vazgeçemediğim tatlıları, çikolataları yiyerek bu kiloya ulaştım. Etrafımındaki herkes böyle diyet olurmu diyordu ben çikolataları, pudingleri yerken işte oldu. Benim isteklerim ve vazgeçemediklerim doğrultulsunda hazırlanmış bir listeye uymam hiçde zor olmadı. İnsanın istediği giysileri alabilmesi ve çok zayıfladın vs.sözlerini duyması inanılmaz güzel bir şey. Herşeyden önemlisi artık çocuklarım peşinde çok daha rahat hareket edebilmek. Programım bitmiş olsada artık nasıl besleneceğimi, neyi ne kadar yemem gerektiğinide öğrendim Esra hanımdan. Güleryüzlü, samimi ve güzel diyetisyenim sonsuz teşekkürler ediyorum.
     2 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
18.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54862
Esra hanimin ismine ilk olarak kilolarimdan sıkılmıs bir sekilde, hangi diyetisyene gitsem diye internet basinda arastirma yaparken denk geldim. Daha once hic diyetisyene gitmemistim, ve cevremden diyetisyenlerin herkese ayni listeyi verdigi, ya da kilo veremedikleri haftalar azarladiklari gibi seyler duyuyordum. Nasil olsa ise yaramaz dusuncesiyle ilk randevuma gittim. Ilk randevumda, "sizi diyetten ne sogutur", "ne yemek istersiniz" gibi sorularla ile beni tanimaya, yemekten zevk duydugum seylerle dolu diyet listesi hazirlamaya gayret eden Esra hanim, benim oncelikle kafamdaki "diyet demek ayni tatsiz tuzsuz seyleri surekli yemek demek" seklindeki onyargimi yikti. Her hafta "bu hafta ne yemek yemek istersiniz" sorusunu sorarak, diyetten korkmanin ne kadar anlamsiz oldugunu anlamami sagladi. Her hafta magnumlar, cikolatalar, (bunlar benim vazgecilmezim oldugu icin illaki eklemesini istiyordum listeme) lahmacunlarin bile eksik olmadigi listeler ile tam 13 kg verdim, ustelik 3 ay gibi bir surede. Ustelik eve hapsolup surekli diyet yemekleri yapmaya calismak gerekmiyordu listemde, disarda yersem diye ayni ogun icin 2 hatta 3 alternatif yaziyordu Esra hanim, boylece cafelere yahut restaurantlara gittigimde de hem diyetime ve agiz tadima uygun sekilde yemek yiyor hem de kilo veriyordum. Kendimi zerre ac hissetmiyordum. Tatile gidip geldigimde bile diyetime devam edebilmistim, zira gozum doyuyordu, karnim doyuyordu, diyetin disina cikma ihtiyaci duymuyordum.Ustelik bir yere gidip diyete uygun bisey bulamadigimda ya da canim baska birsey yemek istediginde aramam ya da mesaj gondermem halinde listemde ona yonelik degisikligi aninda yapiyordu Esra hanim. "Beni hic cekinmeden arayin lutfen" diyordu. Su anda etrafimda kilolarindan sikayet edenlere Esra hanimi oneriyorum, diyorum ki bu kilolarla yasamaya hic gerek yokmus meger. Artik diyet kelimesi benim icin sıkıcı, depresif bir kelime degil. Ben hayatimda ilk kez diyetisyene gidip diyet yapmaktan keyif alarak ciktim isin icinden. Esra hanimla tanismaksa ayri bir keyif oldu benim icin. Onu bence bu denli basarili kilan, isini cok severek yapmasi, ona danisanlari ayrim yapmaksizin sevmesi, bunu size hissettirmesi, kilo verdirmeyi sizin kilo vermeyi istemeniz kadar cok istedigini size sozleriyle, bakislariyla hissettirmesi. Esra hanimi sadece diyetisyen olarak degil, insan olarak ta tanidigima cok memnun oldum. Gidenlerin hic pisman olmayacagini burdan soylemek isterim.
     3 Beğeni    
Fatma BSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
16.Ekim.2012
TavsiyeNo: 54798
Hayatımı değiştiren, yaşama sevincimi artıran güzel diyetisyenim.... Esra Hanımla 30 Nisan 2012 tarihinde tanıştık. Kendisini tavsiye eden ve bu tavsiyede bulunurken ona ne kadar güvendiğini anladığım sevgili doktorumun ne kadar haklı olduğunu bu ilk karşılaşmada anladım. Öncelikle belirtmeliyim ki, Formeo kurumsal olarak çok başarılı. Güleryüz, yakınlık ve aynı zamanda ciddiyet ön planda. Bunu kapıdan girerken anlıyorsunuz. Esra hanımla tanuştığımız gün kilo almaktan bıkmış nerede duracağımı bilemez haldeydim. Ancak kilo vermem gerektiğini biliyor ve bunu bir uzman yardımıyla gerçekleştirmenin doğru olacağına da inanıyordum. Esra hanım öncelikle bazı ölçümler yaptı ve kan tetkiklerimi aile hekimi ile değerlendirip bana harika bir yol haritası çizdi. Beni en çok etkileyen üç şey şu oldu. Bana "Fatma Hanım ne yemek istersiniz?" diye sorması ve "doya doya zayıflayacağımı" ve nihayetinde program bittikten sonra artık bir daha yeni bir program için değil, "keyifle sohbet etmek" için geleceğimi söylemesi oldu. Bugün geldiğim noktada söylediklerinin ne kadar doğru olduğunu anlıyorum. 4,5 ayda tam 16 kilo verdim ve birkaç gün önce 36 beden bir elbise aldım... Benim kadar yemeği seven hayatını ona endekslemiş bir insanın bu kiloya ulaşması mucize değil aslında. Doğru bir diyet programı, hiçbir besini kesmeme, istediğiniz zaman diyetisyeninize ulaşma ve tabi ki inanç. Özellikle uzun bir yaz tatili yapmama rağmen öyle güzel bir programım olduğu için tatilde de kilo vermeye devam ettim. Aksi halde benim için bunca emek harcayan sevgili diyetisyenimi yarı yolda bırakmış olurdum. Sevgili Esra hanım, benim dışımda tüm ailemi ve çevremin yemek alışkanlıklarını değiştirdi. Sevgili eşim ve kızlarımın yemek saatleri düzene girdi. Artık evimizde hayatımı alt üst eden abur cuburlar yok. Yerine kuru meyveler, bitter çikolata vs. "sağlık" var. Esra hanımın en beğendiğim yönlerinden biri de sürekli araştırması ve yeniliklere açık olması. Aslında bu bir Formeo geleneği olsa gerek. Bu açıdan da sürekli yazılarını takip ediyor ve kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Esra hanım farkında olmadan, belki çok bilinçli bir şekilde benim gibi meraklı birini yaşam koçu yapıverdi. Onun sayesinde ben de sevdiklerimin hayatlarını değiştirip daha güzel yaşamalarını sağlayabilirsem ne mutlu bana.... İyi ki varsınız güzel diyetisyenim...
     3 Beğeni    
Dilek
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Eylül.2012
TavsiyeNo: 53531
Merhabalar. Ben Kars'tan Dilek ÇSite Editörleri Tarafından Kapatıldı.Esra hanım ile tanışmam şöyle gerçekleşti : Ben Ankara ya bir sağlık problemim nedeniyle gelmiştim. Esra hanımla abimin eşi vasıtasıyla tanıştım bana Esra hanımın çok iyi bir diyetisyen olduğunu söyledi. Benimde kilo problemim vardı. 91.5 kilo idim . Fazla kilolarımı kendi çabalarımla bir türlü veremiyordum. Bu yüzden ciddi sağlık sorunlarım başlamıştı. Esra hanıma gitmeye karar verdim ve 03.02.2012 tarihinde esra hanımla randevulaştık. Böylece kilo verme serüvenim başlamış oldu. :) bana bir liste verdi ve ben bu listeye harfiyen uymaya başladım. Bu liste her hafta yenilendi. Hiç zorluk çekmedim hiç aç kalmadım her şeyi gramına göre yedim. Haftada 1 yada 2 kilo vermeye başladım. Bu durum beni gerçekten çok mutlu etmeye başladı. Esra hanımla haftada 1 kez telefon görüşmesi yapıyorduk. Listemi e- posta yoluyla bana ulaştırıyordu. Belirli bir zaman sonra farkedlilir bır şekilde kilo vermeye başladım. Beni gören herkes kısa süreli bir şok geçirdi. :) Kimse benim kilo vereceğime inanmıyordu. En fazla 4 5 kilo verirsin diyolardı. Ama ben tam 7 ayda 29.5 kilo verdim. :) Ciddi anlamda hayatımın değiştiğini söyleyebilirim. Yeni kıyafetler almaya başladım. Kendime olan güvenim arttı. Beni görünce tanıyamayan arkadaşlarım oldu. Arkadaşlarım benden Esra hanımın telefonunu ve adresini almaya başladılar. Herşeyden önemlisi çok sağlıklı bir şekilde kilo verdim. önemli olan kiloların kastan değilde vücutta biriken yağlardan verilmesidir. Ben bunu Esra hanımın sayesinde başardım. Esra hanıma minnettarım. 29.5 kiloyu Esra hanımın sayesinde verdim. Hedefim 65 idi ben şuan 62 kiloyum. Esra hanımı kilo vermek isteyen herkese tavsiye ediyorum. Herkese sağlıklı günler diliyorum. ESRA RAHŞAN ÇALIŞKAN 'A sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Tavsiye eden ziyaretçimizin yazısında belirttiği gibi Kars'ta oturduğu Site Editörlerimizce doğrulanmıştır.
     4 Beğeni    
Duygu S.
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51868
Sevgili Diyetisyenim Esra Rahşan Çalışkan ile bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine tanıştım ve ilk günden itibaren kendimi her hafta büyük bir mutlulukla kendisine emanet ettim. Öncelikle işini çok severek yapan, danışanlarına karşı çok ilgili ve konusuna çok hakim bir diyetisyen...Ben son bir senede aldığım ve sebebini de bulamadığım kilolarım için kendisine gittiğimde hem tiroid sorunumu ortaya çıkarttı, hem de sadece benim için hazırladığı harika listelerle 3 ayda 7,5 kilo vermemi sağladı. Her hafta ne yemek istiyorsam tek tek sordu, bruncha ayrı liste, gece dışarıda yemek yemeye ayrı liste, çocuklarla yemeğe ayrı liste....Hiç üşenmeden tek tek yazarak beni diyete süper motive etti. Yasak herhangi bir yiyecek olmadan, her hafta ne yemek istediğimi sorarak beni mutsuz eden kilolarımdan kurtardı.Şimdi verdiğim kiloları geri almamayı ve daima sağlıklı beslenme yollarını öğretiyor bana...3 ay sonunda çok iyi bir diyetisyene ve duyarlı, sevgi dolu, sımsıcak harika bir dosta sahip oldum. Bu arada birlikte çalıştığı formeo ekibi çalışanları da ayrı bir yazı konusu olur; çok samimi ve güleryüzlüler. Hem tüm yemek istediklerinizi yiyerek zayıflamak üstelikte bunu işinin uzmanı ve sıcak bir ortamda gerçekleştirmek istiyorsanız, Esra Hanımı şiddetle tavsiye ediyorum sizlere...
     1 Beğeni    
Ayşen ESite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
1.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51593
Emekliyim, rahmetli annemin rahatsızlığı döneminde stresten, üzüntüden artan kilolarıma veda etmenin (zira hamileliğimin dokuzuncu ayındaki kiloya ulaşmıştım) zamanının geldiğini düşündüğüm sırada Esra hanımın danışanı oldum ve kendisinin işindeki profesyonelliğine hayran kaldım. Hem diyetisyenim, hem psikoloğum, hem de arkadaşım oldu. Arkadaş diyorum çünkü şu andan itibaren başının belası olmaya kararlıyım :) Troid ve İnsülin Direncimden dolayı gittiğim doktorumun "acıkınca bir bardak su için" lafına "hocam su ekmeğin yerini tutmuyor" dediğimi hiç unutmam. Esra hanımdan sonra kilo vermemin tetkiklerime çok olumlu yansımaları oldu. Kilolarım eksildiği gibi kendi kendimin diyetisyeni olmayı çok güzel öğrendim. Eğitim aşamasında başkası olsa sabrı taşıp çıldırırdı herhalde (şeker düşüşlerimden dolayı aynı şeyleri tekrar tekrar anlattırdım da ) haftada bir olan görüşmelere eşofmanla giden ben, kendime daha çok özen gösteriyor ve eski kıyafetlerime girebilmemin mutluluğu içinde gidiyorum. Kilolarım giderken (bu arada muhteşem 2'li olmazsa olmazım oldu) vücudumun ihtiyacı olarak verilen vitamin takviyeleri sayesinde hiçbir deformasyon sorunu yaşamadım. Esra hanımla tanışarak yazdıklarımın ne kadar yetersiz olduğu düşünceme ortak olunacağı kanısındayım. Kendisini şiddetle öneriyorum, teşekkürler kanatsız melek...
     3 Beğeni    
Bu sayfada uzmanın 50 yazısı gösterilmektedir, geri kalan 37 yorumu okumak için buraya tıklayınız.

Esra Rahşan ÇALIŞKAN'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Esra Rahşan ÇALIŞKAN'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Nebahat KESKİN
Dyt.Nebahat KESKİN
Nebahat benim maalesef okul zamanında tanıyamadığım daha sonra iş hayatından tanıma fırsatı bulduğum bir arkadaşımken şimdi dostum ve biriciğim... :) ...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Esra Rahşan Çalışkan Beslenme Eğitimi ve Diyet Danışma Merkezi
Buklum Sok. 48/7 Tunalı Hilmi Çankaya
Ankara
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(312) 446 01 52
Telefon 2 :
0(532) 395 35 57
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1983
(41 yaşında)
Doğum Yeri
Ankara
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2006
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dyt.Esra Rahşan ÇALIŞKAN Yabanci Dilleri Yabancı Dil

Esra Rahşan ÇALIŞKAN Mesleki Videolar Videoları
-

08:43
Top