2007'den Bugüne 84,230 Tavsiye, 26,379 Uzman ve 18,827 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Sema DANIŞIK
Fizyoterapist - Konya
MANUEL TERAPİST,OSTEOPAT, PSİKONÖROİMMUNOLOJİ TERAPİSTİ

Sema DANIŞIK Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi12 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

12

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Sema DANIŞIK Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

117
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Sema DANIŞIK'ın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sema DANIŞIK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
İlknur PEDERPsk.İlknur PEDER
İlknur Hanımla kısa bir süre önce bu site sayesinde tanıştık. Bu kısa sürede kendisiyle birşeyler paylaşma fırsatımız oldu. Kendisi mesleğini çok seve...

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Hareketsiz bir yaşam sebebiyle kas ve iskelet sistemimizdeki problemlerden kaynaklanan ağrılar çekeriz. Artık ağrılarınız ertelemeyin ve bu ağrılardan nasıl kurtulacağınızı bu işin uzmanından öğrenin. www.semadanisik.com.
Sema DANIŞIK'ın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Dr. Portakal Sağlık ve Yaşam Merkezi
Meram Yeni Yol Caddesi Demirbaş Sok. No : 2 Meram 
Konya
Telefon 1 :
(Özel Numara)
Telefon 2 :
(Bu Numaradan Randevu Alabilirsiniz)
Kişisel whatsapp hesabı Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1980 (40 yaşında)
Doğum Yeri : Konya
Yabancı Dil : İngilizce (İyi Derecede)
Mezun Olduğu Üniversite
Dokuz Eylül Üniversitesi Master Derecesi (2002 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Sema DANIŞIK Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
1.MANUEL TERAPİ, EKLEM MOBİLİZASYONU TEKNİKLERİ VE KLİNİK BANTLAMA
-BEL VE BOYUN FITIĞI
-MENİSKÜS, ÇAPRAZ BAĞ, YAN BAĞ YARALANMASI
-AYAK BİLEĞİ BURKULMA VE BAĞ YARALANMALARI
-OMUZ PROBLEMLERİ
-TENİSÇİ DİRSEĞİ
-KARPAL TÜNEL SENDROMU
2.KİNESİOTAPİNG
HER TÜRLÜ ORTAPEDİK VE SPORCU YARALANMALARINDA
3.REFLEKSOLOJİ
AYAK TABANINDAKİ REFLEKS NOKTALARA UYGULANIR
4.LENFÖDEM TEDAVİSİ
DOĞUŞTAN YA DA KANSER SONRASI KOL VEYA BACAKTA OLUŞAN ŞİŞLİKLER
5.YARA BAKIMI
-DİYABETİK YARALAR
-BASI YARALARI
-KRONİK VENÖZ ÜLSER
-HER TÜRLÜ İYİLEŞMEYEN KRONİK YARA TEDAVİSİ
6.OSTEOPATİ
EKLEMLERLE BİRLİKTE İÇ ORGANLARINDA MOBİLİZASYONU
7.PİLATES
-SKOLYOZ
-KİFOZ VE LORDOZ ARTIŞI
8.KALÇA VE DİZ PROTEZİ AMELİYATLARI REHABİLİTASYONU
9.HEMİPLEJİ (FELÇ) REHABİLİTASYONU
10.ENGELLİ ÇOCUKLARDA REHABİLİTASYON (CEREBRAL PALSY)...[Devamı...]

Sema DANIŞIK Özgeçmis CV Fzt.Sema DANIŞIK'ın Özgeçmişi
Mezun olunan okullar:

- 2005 Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Fizik Tedavi ve RehabilitasyonYüksek Lisans

- 2002 Dokuz Eylül Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Y.O.

- 1998 Konya Karatay Anadolu Lisesi

Sertifikalar:

- 22-25 Ocak 2009
Mulligan Mobilizasyon Kursu (A-B modül, HOLLANDA)

- 7-8 Mart 2009
Theraband Academy Bands, Balls and Balance Workshop (ABD)

- 14- 15 Mart 2009/25-26 Nisan 2009
Kinesiotaping Kursu (A-B modül, ABD)

- 14-16 Mayıs 2009
2. Ulusal Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Kongresi

- 6-13 Kasım 2009/ 4-11 Aralık 2009
Manuel Lenf Drenajı/Kompleks Boşaltıcı Fizyoterapi (MLD/KBF) Sertifika kursu (FOLDI SCHOOL, ALMANYA)

- 30-31 Ocak 2010
Ayak Refleksoloji Kursu Physiomohd (ALMANYA)

- 6-7 Mart 2010 ...[Devamı...]

Sema DANIŞIK Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Fakiye İSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64540
Meme CA teşhisi ile ameliyat ve tedavilerim neticesinde sağ kolumda oluşan lenf ödem için önce 15 gün Eğt. Hast. nde ve 30 gün özel fizik kliniğinde tedavi oldum. Kolumun şişliği devamlı sardığım halde inmemişti, ayrıca kolumu gerektiği gibi kullanamıyordum. Devamlı alışveriş yaptığım bir mağazada çalışan arkadaşın tavsiyesi üzerine Sema ATAR Hanım'la tanıştım, güler yüzü, hastaları ile birebir ilgisi, sekreterine davranışı, onlara anlayışlı olması güvenimi kazanmasına sebep oldu. Mesleki tecrübesi ve maddi manevi her konuda yardımları neticesinde kolumu rahat kullanmaya başladım, bantları sarmaktan kurtuldum, bası giysisi ile kolum gayet normal hareket etmeye başladı. Sema ATAR Hanım'a güvenim daha da arttı. Sağolsun. Pilates hareketleri ile kasların sertleşmesini sağlaması, lenf ödem hastaları için aldığı yatak ise kılcal damarların açılmasını sağlamakta, bel ve kalçamın ağrısını da hafifletmiş bulunmaktadır. Adresinin de Hatay Cad. olması ulaşım yönünden kolaylık sağladığını düşünüyorum. Lenf ödem rahatsızlığı olan herkese görüşmelerinin yararlı olacağını düşünüyorum. Sema ATAR Hanım'a ne kadar tşk etsem az, başarılarının devamını diliyorum.
     3 Beğeni    
Ezgi
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Aralık.2013
TavsiyeNo: 64460
Ben 19 yasindayim 1 yildir lenfodem hastasiyim sema hanimi bu siteden buldum. Lenfodem hastalarina gonul rahatligiyla tavsiye edecegim biri. Bu konuda hem cok bilgiye sahip turkiyedeki ender bir fizyoterapist hemde el becerisi cok yuksek. Memnun kalacaginizdan hic supheniz olmasin. Bu hastalik icin hastalara bir cok fizyoterapistten daha fazla zaman ve emek harciyor.guler yuzlu , sicakkanli , isinde cok basarili. Eline ve emegine saglik Sema Atar...
     Beğenin    
Hayrünnisa GüSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Haziran.2012
TavsiyeNo: 51753
ben fizyoterapist sema atar ı gelinim vasıtası ile tanıdım .çok ağrı verip yürümemi zorlaştıran dizlerim için gittim. manuel fizik tedavi ile onun uygun gördüğüyan tedavileri aldım . çok memnun kaldım tedavinin üzerinden 2 ay geçmesine rağmen rahatça yürüyorum fizik tedaviden sonra sevilay hanımla aynı yerde pilates eğitimi de alarak esnekliğimi pekiştirdim. benim gibi diz ameliyatı olmalısın denen hastalara bir de sema hanımı dinlemelerini tavsiye ederim.
     Beğenin    
Nihan
16.Mayıs.2012
TavsiyeNo: 51238
Celal Bayar Ünv. Beden Eğitimi Ve spor Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sema Hanımla aynı işyerinde çalışmaktayız. Tedavi ettiği hastaların, koruma programında, spor eğitmenlik yapıyorum. Sema Hanım Aldığı eğitim ve eğitimini desteklemek amaçlı katıldığı tüm seminerler doğrultusunda hastalarına mesleki bilgisini kullanarak tam bir mucize yaratıyor diyebilirim.Yurt dışından aldığı eğitimlerle, kendini yeni tedavi yöntemlerine açık tutuyor, cerrahi müdahalelere karşı olması. Merkezimize yardımsız yürüyemez halde gelip, 21 günlük manuel terapi sonrasında, koşarak çıkan hastalarımızı görmek ise başka bir keyif. Sema Hanımla çalışmak devamlı yeni bir şeyler öğrenmek kendimi geliştirmek için bir fırsat. Sema Hanımı tavsiye ediyorum. İlgisi ,bilgisi,mucizevi tedavisi için teşekkür ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
Mehmet Özalp
4.Mayıs.2012
TavsiyeNo: 50893
Fizyoterapist Sema ATAR alanda tanıdığım, mesleki gelişimine önem veren Fizyoterapist arkadaşımdır. Aslında uzun yıllardır çektiğim kronik omuz ağrılarım nedeniyle ilk tanışmamız gerçekleşti. Kendim sağlık alnında çalımam nedeniyle bir çok farklı tedavi yöntemleri denememe rağmen şiddetli omuz ağrılarında kurtulamamıştım. Sema hanımın uyguladığı farklı tedaviler sayesinde kronikleşmiş olan omuz ağrılarım geçti. Aktif ve hastasına yardımcı olabilmek için her türlü gayreti sarfeden biridir. Kendisini işine adamış, hasta ile kolay iletişim kurabilen ve mesleğinde uzman, yeni tedavi yöntemlerine açık, ancak bunun yanı sıra arkadaş canlısı, hatırnaz, güleryüzlü, konuşkan bir kişidir. Lenfödem tedavisinde oldukca başarılı olduğunu gözlemleme şansım oldu. Hastalarından aldığı olumlu geribildirimler, sorunların çözümüne yönelik yaklaşımı ve mesleki başarısı ile yüz güldüren bir fizyoterapist olduğuna emin olduğum sevgili arkadaşıma teşekkür eder, başvurabileceğiniz bir fizyoterapist olduğunu belirtmek isterim. Saygılarımla... Sosyal Hizmet Uzmanı & Aile Danışmanı Mehmet ÖZALP
     Beğenin    
Perçem Özsüer
2.Mayıs.2012
TavsiyeNo: 50838
Sema Hanımla aynı işyerinde çalışmaktayız. Hastalarını tedavi sırasında, kendisine asistanlık yapmaktayım. Merkezimize gelen hastalardaki inanılmaz değişimi kendim de görüyorum. Sema Hanım güler yüzü ve pozitif davranışlarıyla, gelen hastaları psikolojik anlamda da destekliyor. Kendisiyle çalışmaktan son derece memnunum. Merkezimize gelip, ücretsiz muayene olup, uyguladığı tedavi yöntemleri hakkında bizzat kendisinden bilgi almanızı ve bu sıcak ortamı görmenizi tavsiye ediyorum.:)
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Sevilay Şensözlü
2.Mayıs.2012
TavsiyeNo: 50837
Sema Hanımla aynı işyerinde çalışmaktayız. Tedavi ettiği hastaların, koruma programında, uzman eğitmenlik yapıyorum. Herşeyden önce, kendisine gelen hastaları ayrıntılı dinleyip, sorunlara bütünsel olarak bakması, yurt dışından aldığı eğitimlerle, farklı tedavi yöntemleri uygulaması, kendisini diğer meslektaşlarından ayırıyor. En dikkat çekici özelliği; yeni tedavi yöntemlerine açık, cerrahi müdahalelere karşı olması. Merkezimize yardımsız yürüyemez halde gelip, 21 günlük manuel terapi sonrasında, koşarak çıkan hastalarımızı görmek ise; işin en keyifli kısmı sanırım. Sema Hanımla çalışmak, her geçen gün yeni bir şeyler öğrenmek gerçekten çok güzel. Kendisiyle çalışmaktan çok memnunum ve sadece ziyaret amaçlı bile olsa, merkezimize gelmenizi tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     2 Beğeni    
Alev S
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
8.Mayıs.2011
TavsiyeNo: 41650
Sema Hanıma bu sitede danışanı olarak tavsiyede bulunan lenfödem hastasının tavsiyesi ile ulaştım. Annem 83 yaşında, sağ kolundan lenfödem hastası. Bu kolundan hiçbir müdahale görmemesi gerekmekteydi. Ancak kol damarı tıkandığı için sağ kol damarına bypass uygulandı. Kol inanılmaz derecede şişti. Zaten senelerdir (5-6 senedir) şiş olan kol dahada şişmişti. Kol arkası fiske fiske olmuş açılmaya başlayacaktı. Sema Hanıma buradaki telefon numarasından ulaştım. İlgi gösterdi. Gelip durumu gördü, tedaviye başladı. 20 günlük tedavinin sonuç vereceğini belirtti. Bir hafta sonunda şişliğin inmeye başlayacağını söyledi. 2. gün gelipte sargıları açtığı zaman gözlerimize inanamadık. Bir günde inanılmaz değişim olmuş, kolun alt kısmında hiç ödem kalmamış, yukarı kısımda rahatsızlık vermeyecek seviyiye inmişti. Buna tedavi denmez Sema hn dedim bu mucize. Bu sonuç sadece Sema hanımın işine hakimiyetinden kaynaklanmıyor. İstek ve ilgisi ile güler yüzüde bence sonuçta çok çok etkili. Lenfödem tedavisi ile ile ilgili şiddetle Sema Hanımı tavsiye ediyorum. İlgisi ve mucizevi tedavisi için kendisine çokkkkk teşekkür ediyorum.
     2 Beğeni    
İbrahim Ethem KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
11.Şubat.2010
TavsiyeNo: 30597
Ben çok az kişide rastlanan bir hastalıkla 9 yıldır mücadele ediyorum. (Lenfödem Hastalığı) Hastalığım sağ bacağımda ayak bileğimde kızarıklıkla başladı. Sonra önce sağ ayağım şişti ve ilerleyen zamanda da sol bacağım. Bu şişlikler gittikçe ilerliyordu. Sonuçta her iki bacağım dize kadar şişmişti. Bu hastalığın tedavisini çok araştırdık ama bir türlü tedavi olamadım. Lenf damarlarımın tıkalı olduğunu söylüyorlardı. Doktorlar bu bacaklarımdaki lenf sıvısını uzaklaştırmak için herşeyi denedi. Ayağımda sargılar içinde dolaştım, ayaklarıma iğneler takıp o sıvıyı boşaltmaya çalıştılar ama nafile. Hiçbirşey fayda olmadı ve bana bu hastalığın tedavisi olmadığı söylendi. Yıllar geçtikçe ayaklarım artık şekil değiştirmeye başladı. Derimde kızarıklık oluştu ve ayak derisi üzüm salkımı gibi bir yapıya dönüştü. Kaşıntı ve mantar vardı. Artık ne yürüyebiliyor ne de dışarı çıkabiliyordum. Çaresizdim. Bu sırada Sema Hanım'la tanıştık. Bana bu hastalıkla ilgili eğitim aldığını ve beni iyileştirebileceğini söylediğinde çok şaşırdım ve denemeye karar verdim. Sema Hanım'la bir aya yakın süredir tedaviye devam ediyoruz. İlk gün seans sonunda gözlerime inanamadım. Evet bacağım gerçekten incelmişti. 10 günün sonunda o üzüm salkımı gibi görüntü neredeyse düzeldi. Bacağımda çok belirgin bir incelme oldu. Hele sol bacağım çok güzel gidiyor. Bu arada karnımda da ödem vardı ve bu beni inanılmaz rahatsız ediyordu. Tedaviyle karnım ve göbeğimdeki şişlikler de azaldı. Artık daha rahat hareket edebiiyorum. Sema Hanım tedavimin 1,5-2 ay sürebileceğini söyledi. Bu zamanın bir an önce geçmesi için sabırsızlanıyorum. Benim gibi çaresiz lenfödem hastalarına Sema Hanım'ı şiddetle öneririm. Bu arada tedavim bitince sonucu sizlerle paylaşmayı çok isterim. Herkese geçmiş olsun dileklerimle...
     8 Beğeni    
Esma Nevin Aksu
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20368
Sema Hanımla aynı işyerinde çalışmaktayız. Ben hemşire olarak görev yapıyorum.İşimin çok yoğun ve ağır hareketler içeriyor olması ve tuttuğumuz yoğun nöbetlerden dolayı bel ve boyun bölgesinde sürekli ağrılardan şikayetçiydim. Bel fıtığından kaynaklanan ağrılarıma daha fazla dayanamayınca ameliyat oldum. Ve belime pilatin takıldı. Uzun bir süre işime ara verdim ve aylarca yatmak zorunda kaldım. Bunun sonucunda belden artık rahattım ama boyun fıtığından kaynaklanan ağrılarım beni günden güne rahatsız ediyordu. Artık boynumdaki ağrılardan geceleri uyuyamıyor uyusam bile ani ağrılarla uykumdan uyanıyordum. Tüm kolumda uyuşmalar başlamıştı ve artık kol hareketleri de bana acı veriyordu. Bu sırada Sema Hanıma başvurdum. Uyguladığı tedavi ve özel egzersizlerle önce rahat ve uyanmadan uyumaya başladım. Şimdi de boyun ve omuzda hiç ağrım kalmadı. kolumu da çok rahat kullanabiliyorum. Sema Hanımı benim gibi bel ve boyun fıtığı olan herkese tavsiye ederim.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     1 Beğeni    
İlknur PEDER Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
15.Şubat.2009
TavsiyeNo: 20021
Sema Hanımı bu siteden buldum.son aylarda sırt bel ve diz ağrılarım oldukça artmıştı.günlük hayatımı ,uyku düzenimi ve hareketlerimi olumsuz etkiliyordu ağrılar. kendisinden fizik tedavi almaya başladım.Egzersizlerin ve diğer tedavi yöntemlerinin sonucunda 5.seanstan sonra ağrılarım kaybolmaya kaslarım güçlenmeye başladı. Ayrıca güleryüzlülüğü ve sıcakkanlılığı sayesinde seanslar gayet keyifli geçiyor.Sema Hanımı fizyoterapiye ihtiyacı olanlara tavsiye ederim.
     4 Beğeni    
Yüksel Söyler
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
9.Şubat.2009
TavsiyeNo: 19799
10 yıl önce bir gün yokuş çıkarken düşmüş ve iki dizimi birden yere vurmuştum. O günden beri dizlerimdeki ağrılardan sürekli şikayetçiydim. Doktora gittiğimde kireçlenme olduğunu söylediler. Ben aynı ağrıları her sene çekmeye devam ettim. Özellikle soğuk ve yağışlı havalarda ağrılar dayanılmaz oluyordu. Artık dizlerimi büküp oturamaz olmuştum. Bu günlerde Sema Hanıma başvurdum. Mulligan Konsepti denen özel bir yöntem öğrenmişti ve beni bu yöntemle tedavi etti. Sanki parmakları sihirli gibiydi. 10 seans tedavimin sonunda dizlerimi artık rahatça bükebiliyordum ve hiç ağrım kalmamıştı. Evde yapmam için ev egzersizleri de verdi. Sema Hanıma ağrılarımdan kurtardığı için çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum.
▪ Bu yazı uzmanın da kullandığı bir bilgisayar ağı veya cihazdan gönderilmiştir.
     7 Beğeni    

Sema DANIŞIK'ın Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türkiye Fizyoterapistler Derneği
KİNESİO TAPİNG ASSOCİATİON INTERNATİONAL

Sema DANIŞIK'in Tavsiye Ettigi Uzmanlar Sema DANIŞIK'ın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
İlknur PEDER
Psk.İlknur PEDER
İlknur Hanımla kısa bir süre önce bu site sayesinde tanıştık. Bu kısa sürede kendisiyle birşeyler paylaşma fırsatımız oldu. Kendisi mesleğini çok seve...
» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dr. Portakal Sağlık ve Yaşam Merkezi
Meram Yeni Yol Caddesi Demirbaş Sok. No : 2 Meram 
Konya
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(536) 835 29 30  
(Özel Numara)
Telefon 2 :
0(530) 061 14 15  
(Bu Numaradan Randevu Alabilirsiniz)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1980
(40 yaşında)
Doğum Yeri
Konya
Mezun Olduğu Üniversite
Dokuz Eylül Üniversitesi Master Derecesi
Mezuniyet Yılı
2002
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabıKişisel linkedin hesabıKişisel instagram hesabı

Fzt.Sema DANIŞIK Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce (İyi Derecede)

Sema DANIŞIK Mesleki Videolar Videoları
4 Mesleki ve Kişisel Video
fizyoterapist, rehabiltasyon, konya, psikonöroimmünoloji, geriatrik rehabilitasyon, felç, parkinson, multipl skleroz (ms), yara bakımı venöz ülser, omurilik yaralanmaları, nörolojik rehabilitasyon, ortapedik hasta, ortapedik rehabilitasyon, boyun fıtığı, bel fıtığı, diz ağrısı, omuz ağrısı, diyabetik yaralar, immünoterapi, özürlü, refleksoloji, mulligan konsepti, kinesiotaping, lenfödem terapisti, kuvvetlendirme egzersizi, bel ağrısı, boyun ağrısı, inme(hemipleji), nöroloji, impingement sendromu, rotator kaf lezyonu, kırık, donuk omuz, fibromyalji, fibrosit(kulunç), manuel terapi, kireçlenme, osteopati, sinir sıkışması, uyuşma, tenisçi dirseği, spor yaralanmaları, cerebral palsy(cp), bağ yaralanmaları, menisküs yaralanması, el cerrahisi, kompresyon bandajı

17:05
Top