2007'den Bugüne 90,319 Tavsiye, 27,791 Uzman ve 19,732 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!BU NE SEVGİ AHH..(!)

» BU NE SEVGİ AHH..(!)
Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR tarafindan yazildi:
DOHAYKO hayvan barınağında insanlar farklı sebeblerle köpeklerini barınağa bırakmak isterlerler.Köpeklerin barınağa bırakılma nedenleri içeren bir kitap yazılabilir.Hani derler ya traji-komik ,böyle bir kitap...Psikologların ilgi alanına da girer sanırım.Toplumumuzun hayvana bakış açısını da yansıtır bu.Köpeğin barınağa bırakılma sebebi,bırakılma aşamasındaki o psişik haller,bırakıldıkdan sonraki ara sıra köpeği ziyaretler ,köpeğin davranışları,köpeğin psikolojik davranışları gibi..
Köpeğin barınağa bırakılma bahanelerini sıralıyacak olursak;annem-babam hasta,tüyünden kist geçer diyorlar,eşim hamile,eşim doğum yaptı,doktor oğlumda allerji olduğunu söyledi ,ev sahibi köpek var diye cart-curt ediyor,biz köpeğimizi aldığımızda minicikti koynumda yatıyordu şimdi eve sığmıyor,evi taşıyorum,bahçeli evdeydim daireye taşındım gibi bahaneler.Herkes HAKLIDIR,zavallı köpek dışında.
Bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum.Süs köpeği olarak bilinen bir köpek yanılmıyorsam,kaza sonucu sol ayağı kırılmış olarak barınağa geldi.Kırık kötüydü.Açık bir kırık ayağı bir parça deri tutuyordu.Ampüte edildi, yani kesildi.
Sahibi köpeğine çok düşkün izlenimi veren bir bayan.Yarası iyileşince geri alacağını bana söyledi,sevindim tabi.Tek başına el bebek gül bebek bakılan köpek için barınak-hapishane-işkencedir.En azından 20-25 köpekle birlikte toplu yemek yeme,ısırılma,hastalık riski gibi...Ayak iyileşti,yara tamamen kapanmadığı için dokunduğu yere kan bulaştırabiliyordu.Tam olarak iyileşsin diye tekrar barınağa bırakıldı.Eşyaları kirleniyormuş.Bir süre daha barınakta kaldı,tamamen iyileşti bu sefer.Bu arada köpeğin alnının tam ortasında kıl dökülmesi başladı.Mantar.Tedaviye başladım.Bayan ziyaretlere geliyor,gelirkende köpeğe 1.5 kişilik kuşbaşı kebab getiriyor.Sonunda köpeği barınaktan alıyor.On gün sonra köpek geri barınağa getiriyor.Aşı için götürdüğü
veteriner alnındakinin mantar olduğunu hayvan sahibine de bulaşacağını söylemiş.Bir süre sonra, bir sabah onu bakıcıları ölü olarak kafesinde buldular .

Bu yazıya atıf yapmak için yazının internet adresine link verilmelidir. Yazı yazarının izni olmaksızın başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.

[ Yazarımız Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR Sayfasına Dönüş] [ Yazar ile İletişim]
» Ayrıntılar
Yazara Ait Bilgiler
Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR
Adana
Veteriner Hekim
İ.Serdar SAYAR
Tavsiyeler
[Bu Kisiyi Tavsiye Edin]
Metin Bilgileri
* Toplam Okuyucu : 3396,

* Yayın Tarihi : 11-10-2007 - 14:43 (5530 gün önce),

* Ortalama Günde 0.61 okuyucu.

* Karakter Sayısı : 2047, Kelime Sayısı : 230, Boyut : 2.00 Kb.
Lütfen Dikkat :
  • Sitemizde yayınlanan mesleki anıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz.
  • Bu metinden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya "BU NE SEVGİ AHH..(!)" başlıklı yazının tüm hakları yazarı Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR'e aittir ve yazı, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) Mesleki Anılar Kütüphanesinde yayınlanmıştır. ibaresi eklenmelidir. Bu ibare eklenmek şartıyla, yazıdan Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak yazarının izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
  • Sitemizde sayfası bulunan site üyemiz profesyoneller üye sayfaları içinden, Mesleki Anılarınız bölümü altında, YENİ ANI GÖNDERİN linkini izleyerek bu sayfaya mmesleki anılarını ekleyebilirler.
Bu Kategorideki Diğer Anılar
Ayağı Kırılan Tavşan Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Ayağı Kırılan Tavşan Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Üniversite Düzeyinde Sağlık Hizmeti
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Buzağı Ameliyatla Sağlığına Kavuştu
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İskenderun’da Cerrahi ve Ortopedi Uzmanı Veteriner Hekim Mehmet Tabur Yönetiminde Başarılı Operasyon
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
İki Günlük Buzağı, Ameliyatla Sağlığına Kavuşturuldu.
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Bacağı Kırık Tavşana Başarılı Operasyon
[Vet.Hek.Mehmet TABUR]
Hökümetin Emri!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Türk Tuberkulini!
[Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ]
Ölümden Dönmek Bu Olsa Gerek
[Vet.Hek.A.Kutlu DAYIOĞLU]
Hipokalsemi
[Vet.Hek.Dr.Mahmut Önder TASLI]
Sivas Kangalı Köpeğim Badem
[Vet.Hek.Betül APAYDIN]
Hayvan Sever Olmak Sorumluluk İster
[Vet.Hek.Işıl KARATAN]
Kargalar Kindar mı Vefakar mı?
[Vet.Hek.Özgür ATEŞ]
Fıkra Gibi
[Vet.Hek.Dr.İsmail ALACA]
Lütfen Kızıma İyi Bak Evladım :)
[Vet.Hek.Cenk YALÇIN]
Beni Unutma!
[Vet.Hek.M. Mete YILDIZ]
Kediler Kutsanmış mı ?
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]
Köpekte Yabancı Cisim
[Vet.Hek.Didem EREN]
Herkezi Memnun Etmek İmkansız.
[Vet.Hek.İ.Serdar SAYAR]


09:28
Top