2007'den Bugüne 90,700 Tavsiye, 27,887 Uzman ve 19,779 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Yunus Emre AYNA
Uzman Psikolog - Diyarbakır
Psikoterapist Çift ve Aile Terapisti & Cinsel Terapist

 
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi15 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

15

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Dr.Yunus Emre AYNA Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

387
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Dr.Yunus Emre AYNA'nın Tavsiye Ettigi Uzmanlar Dr.Yunus Emre AYNA'nın Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Yaşamayı ve İnsanları sadece insan oldukları için seviyorsanız gönül sayfama HOŞGELDİNİZ.
 
Dr.Yunus Emre AYNA'nın İletişim Bilgileri
Adres 1:
Dicle Üniversitesi
Dicle Ünv. Fen Edebiyat Fak. Psikoloji Bölümü
Diyarbakır
Adres 2:
Çadem
İstanbul Caddesi Capacity Avm C Kapısı Karşısı Özlem Apt. Kat:5 Bakırköy/ İstanbul tlf: 0 212 570 06 07 // 0 505 143 60 63
(Sadece Hafta Sonu Cumartesi- Pazar Günleri Randevu Verilmektedir.)
Dr.Psk.Yunus Emre AYNA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
Telefon 2 :
Kişisel whatsapp hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Doğum Tarihi : 1971 (52 yaşında)
Doğum Yeri : Diyarbakır
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü (1996 Mezunu)
Yüksek Lisans
Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans Programı (2005 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Dr.Yunus Emre AYNA Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Genel Psikoloji Uzmanlığı ( Yüksek Lisans )
Aile Terapisi/Danışmanlığı
Cinsel Terapi
Çift Terapisi
Aile Danışmanlığı
Çift Uyum Testleri ( Gottmann )
Şiddet ve Travma Psikolojisi
Çocuk ve Ergen Psikolojisi
Suça Sürüklenen Çocuklar
Hipnoz
Kişilik testleri ( MMPI )
Çocuklara yönelik testler ( Catell 2A - 3A, Benton Görsel Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Algı Testi, AGTE vs... )

Dr.Yunus Emre AYNA Özgeçmis CV Dr.Psk.Yunus Emre AYNA'nın Özgeçmişi
İlkokul: Ankara 1982
Ortaokul ve Lise: Adana Anadolu Lisesi 1990
Lisans: Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü 1996
Yüksek Lisans: Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans Programı 2005

Yüksek Lisans Tez Konusu: Suç İşlemiş Çocuklarda Psikopatolojik Bulgular ve Aile Değerlendirmeleri; D.Bakır cezaevi örneği.
Doktora: İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü
Doktora Tez Konusu : Denetimli Serbestlik Uygulaması Kapsamında Eğitim Tedbir Kararı Alınan Lise Öğrencilerinin Kişilerarası İlişkiler Tarzları ve Psikolojik Belirtileri

ÇALIŞMA DURUMU:

1996 – 1997 Adana Lider Dershanelerinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlik
1997 – 2000 D.Bakır Doğru Seçenek Dershanesinde Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlik ...[Devamı...]

Dr.Yunus Emre AYNA Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Murat
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
10.Haziran.2015
TavsiyeNo: 79403
Merhaba, Yunus Hocamla yaklaşık 3 sene önce tavsiye üzerine tanıştım, uçak fobim vardı, ilk tanıştığımda hiçbir güç beni uçağa bindiremez demiştim:) Alanında Çok ama çok bilgili, sorunlarınız da yaşadığınız tüm düşünceleri ve sıkıntıları sizden önce söylüyor olması, konuya ne kadar vakıf olduğunu göstermekte, ve insanı müthiş rahatlatmaktadır, bunun yanında sempatik, güler yüzlü olması, her yaşa ayak uydurması, ve en önemlisi insani tüm değerlere önem göstermesi takdire şayan. uçağa binme konusu ne mi oldu, tabi ki bindim ve binmeye devam ediyorum:) Çok teşekkür ederim saygıdeğer Yunus Hocam, Kesinlikle Tavsiye Ediyorum:)
     3 Beğeni    
Mardinli
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
14.Mayıs.2015
TavsiyeNo: 78716
merhaba; yunus emre hocamız gerçekten hem insanlık hemde kendi alanında çok saygıdeğer bir dostumuz ve uzman psikologumuzdur.. bir kaç arkadaşada tavsiye ettik çok yardımcı oldu. hem insanı yönden hemden hastalara yaklaşımı gerçekten çok etkilyeci, insana hedef gösteriyor. ve hedeflerinde karşılacağı sıkıntıları ona belirtiyor..
     1 Beğeni    
Azize
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
28.Mart.2015
TavsiyeNo: 77520
Arkadaşımın tavsiyesiyle Yunus Hocayı tanıdım ilk gittiğimde ön yargıyla kapıdan girdim. ilk ve son gidişim diye dedim kendi kendime çünkü genel olarak psikologlara karşı bir önyargım vardı. yalnız Yunus hocayı tanıdıktan sonra bu düşüncelerim tamamen silindi Mesleğinde uzman, kendisini geliştirmiş, güleryüzlü, sevecen, empati kurabilen ve huzur veren bir insan. Her seansta kendimi daha iyi ve güçlü hissetmeme yardımcı oluyor. Huzur bulmak isteyen herkese tavsiye ediyorum Kendisine varlığından dolayı teşekkür ediyorum iyi ki varsınız hocam..
     1 Beğeni    
Habibe AYKAN Fotoğraf
Uzm.Habibe AYKAN
Aile Danışmanı
Sitemize Kayıtlı Uzman
22.Kasım.2014
TavsiyeNo: 73478
Merhabalar, Yunus Emre Ayna Bey ile bundan yaklaşık, 2,5- 3 yıl önce katılmış olduğum cinsel sağlık eğitiminde tanıştım. ilk olarak sıcak ve sevecen tavrı, sempatikliği, espirileri , eğlenceli sohbeti ile tanıştım verilen kahve arasında. Daha sonra bir çok eğitimde birlikte olma şansı elde ettiğim son derece çalışkan, dürüst ve başarılı bir psikoterapisttir. Süpervizyon gruplarında sunduğu vaka örnekleri ile mesleki gelişimime katkı sağlayan, güvenilir, sıcak bir dosttur kendisi. Hayatıma sağladığı katkılar için kendisine teşekkür etmeyi bir borç bilirim. İyiki varsın güzel insan güzel dostum. Başarıların daim olsun sevgiyle kal Psikoterapist Yunus Emre Ayna' yı kendisinden eğitim almak isteyen meslektaşlarıma, psikoterapi almak isteyen danışanlarına tavsiye ediyorum.
     3 Beğeni    
Hülya ÜSTEKİDAĞ Fotoğraf
Hülya ÜSTEKİDAĞ
Psikolog / Psk.Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
30.Eylül.2014
TavsiyeNo: 72135
sevgili meslektaşım, hocam ve dostum Yunus Emre Ayna her anlamda saygı duyduğum oldukça değerli bir psikologtur. kendisiyle yaklaşık 2,5 yıl önce cinsel sağlık eğitiminde tanıştık. güler yüzü, sıcak kanlılığı, dostane ve yardımsever tavırları hayranlık uyandırdı. kendisi hayatımda çok şeyin başlangıç noktası olmuştur. güvenle yaslanılabilecek, danışılabilecek çok değerli bir insandır. meslek etiği, kendini geliştirmeye yılmadan devam etmesi, bilgisini ve tecrübesini büyük alçak gönüllülükle paylaşması onu kendime örnek almamdaki sebeplerden sadece bir kaçıdır. insanlara duyduğu saygı ve verdiği değer yaptığı işi daha da kıymetlendirmektedir. verdiği süpervizyon destekleri için de ayrıca minnettarım. bana hem meslek hayatımda hem de kişisel hayatımda sağladığı alternatif bakış açıları için teşekkür ediyorum.bu güzel bağın bundan sonra da böyle kalacağına duyduğum büyük inançla başarılarının devamını diliyorum. yolu açık olsun.
     3 Beğeni    
Özkan KENARLI Fotoğraf
Uzm.Psk.Dnş.Özkan KENARLI
Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
8.Eylül.2013
TavsiyeNo: 62769
Yunus Hocam'ı ilk olarak Dicle Üniversitesin'de tanıdım. Kendisi samimi ve cana yakın bir öğretim görevlisi olarak tüm öğrencilerini özenle yetiştirmeye çalışıyordu. Daha sonra Dicle Üniversitesi Psikolojik ve Sosyal Danışma Araştırma ve Uygulama Merkezinde görevliyken çalışmalarını takip etme fırsatını buldum. İlgili merkezin tek psikoloğu olarak, hem çocuklarla hem de yetişkinlerle yoğun olarak çalışıyordu. Ayrıca Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarının ikisinde de eğitim alması sayesinde, eklektik bir yaklaşımla danışanlarına fazlasıyla yardımcı olmaktadır. Son zamanlarda kendisini Aile danışmanlığı ve Cinsel Terapiler konusunda yoğun bir çalışmanın içerisinde görmekteyiz. Başarılarının artarak devamını dilerim...
     6 Beğeni    
Alp ARDIÇ Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
27.Ocak.2010
TavsiyeNo: 30101
Sayın hocam Yunus Emre Ayna ile diyarbakırda 4 yıl süre ile birlikte çalışma ve eğitim sürecim oldu. Kendisi mesleki bilgilerini alanda çalışan uzmanlarla paylaşmaktan kaçınmayan, devamlı olarak dinamik ve profesyonel yapısı ile psikoloji camiası ve hastaları arasında son derece saygın bir kişidir. Kendisini mesleğine ve işine adamış bir akademisyen, aynı zamanda doğrudan fayda görebileceğiniz bir uzmandır. Diyarbakır ili için bulunmaz bir fırsat olan Sn. Yunus Emre Aynayı herkese kesinlikle tavsiye ediyorum...
     27 Beğeni    
İlknur PEDER Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
1.Nisan.2009
TavsiyeNo: 21742
Yunus Emre Bey ile izmirde gerçekleştirdiğimiz cinsel sağlık enstitüsünün süpervizyon çalışmasında tanıştık.karlı fırtınalı günlerde diyarbakırdan izmire süpervizyon için kalkıp gelmiş olmasını çok takdir ettim.Alanında kendisini sürekli geliştiren,zenginleştiren bir uzman.İnsancıl yönünü mesleki donanımının gerisinde bırakmayan içten,samimi bir uzman Yunus Bey.Özellikle Diyarbakırda olmasının Diyarbakırlılar için gerçekten büyük bir şans olduğunu düşünüyorum.Bu nedenle psikolojik sorunlar yaşayan Diyarbakırlılara Yunus Emre bey ile tanışmalarını tavsiye ederim.
     14 Beğeni    
Şahin UÇAR Fotoğraf
Uzm.Psk.Şahin UÇAR
Psikolog - Uzman Psikolojik Danışman
Sitemize Kayıtlı Uzman
25.Mart.2009
TavsiyeNo: 21466
Değerli arkadaşım ve meslektaşım Araştırma görevlisi Yunus Emre Ayna bey' i yakinen tanıyor ve başarılı çalışmalarından dolayı kendisine gıptayla bakıyorum. Diyarbakır yöresinde gerek cinsel sorunlar konusunda gerekse ruhsal sorunlar konusunda çocuk ergen ve yetişkin psikolojisinde son derece başarılı bir uzmandır. hipnoz ve hipnoterapi konusunda da danışanlarına yardımcı olabilen değerli hocamın derin hoşgörüsü ince ruhluluğu ve olgunluğu en çok hoşuma giden özellikleridir. Kendisine başvuruda bulunan danışanlarına bu özelliklerini gösterdiğine inanıyorum. Başarılar diliyorum.
     10 Beğeni    
Hasan Köroğlu
3.Ağustos.2008
TavsiyeNo: 14147
yunus emre hoca benim üniversiteden hocamdı. ancak aynı zamanda çok sevdiğim çok değer verdiğim bir insandır. yunus hoca gerçekten harika bir insan ve harika bir hocadır. şimdiye kadar tanıdığım hocalar içinde öğrencileriyle olan diyaloğu açısından en iyisidir. yunus hoca bana üniversite ortamını sevdiren tek hocamdır. ayrıca mesleki olarak da ona sonsuz güven duyuyorum. mesleğinde çok başarılıdır. herkese yunus hocayı tereddüt etmeden tavsiye ediyorum. yunus hocayı canı gönülden seviyorum. allah yolunu açık etsin.
     11 Beğeni    
Sosyologo
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
26.Mart.2008
TavsiyeNo: 10828
Kendisini şiddetle tavsiye ediyorum sayesinde hayata yeni bir bakış açısı kazandım.Mesleğinde uzman, kendisini geliştirmiş, güleryüzlü, sevecen, empati kurabilen bir insan. Kendisine teşekkür ediyorum bana elinden geldiğince yardımcı olduğu için.Yanına girdiğiniz zaman size güven veren bir yüz ifadesi ile karşılanıyorsunuz. Sorununuzda yetersiz olduğunu hissetiğinde gocunmadan sizi gerekli yerlere yönlendiren ve bu sayede güveninizi kazanan değerli bir insan.
     21 Beğeni    
Atilla Karagöz
4.Şubat.2008
TavsiyeNo: 7654
yunus hoca üniversite hocam olmakla birlikte, halen mesleki alanda zorlandığım zamanlarda çekinmeden aradığım değerli ve paylaşımcı bir insandır. Bilimsel kişiliği yanında dostluğu ve yardımseverliği kendisini vazgeçilmez kılan diğer özellikleridir. alanında yaptığı bilimsel çalışmalar yanında kişisel gelişime de çok önem veren ve kendisini sürekli geliştiren bir psikolojik danışman.yunus emre hocam psikolojik destek hissettiğinizde başvurulacak profesyonel bir insandır.
     8 Beğeni    
Hazal
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
29.Ocak.2008
TavsiyeNo: 7204
tüm psikologlara karşı antipatim olduğu, sadece dinlemeye yaradıklarını düşündüğüm bir zamanda bu düşüncelerimin hepsini tersine çeviren sadece bir kaç görüşme sonucu hayatımda önemli ve doğru adımlar atmama yardımcı olan, güzel insan.... sanırım hocamı bu aralar tekrar ziyaret edeceğim. eğer size güven vermesini istiyorsanız, zor paylaşabiliyor karşınızdakinden sizi açabilmesini istiyorsanız , içinde bulunduğunuz zor zamanları yine sizin çözümlediğinizi hissetmek istiyorsanız yunus hocamı tanımalısınız... hocam iyiki varsınız...
     9 Beğeni    
Eyüp Ahmet Öder
6.Ocak.2008
TavsiyeNo: 5709
Yunus hocam benim 1991 yılından bu yana tanıdığım harika bir şahsiyettir.En olumsuz olaylara dahi,bir şekilde pozitif bir bakış açısı ile yaklaşabilen nadir bir kişiliğe sahiptir.Belkide bu yüzden mesleki yaşamında,başarılı ve aranan biri olarak öne çıkıyor.Yunus bey, mesleki anlamda tavsiye edebileceğim biri olmasının yanı sıra,günlük yaşamda da,herkesin ihtiyaç duyacağı bir dosttur. Terapiye ihtiyaç duyuyorsanız Yunus hocamı gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum ama terapiye ihtiyaç duymasanızda yinede tanışın...
     5 Beğeni    
Ceren AKBOYAR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
24.Aralık.2007
TavsiyeNo: 5023
yunus bey benim üniversiteden hocam ve bölümün en sevilen kişisidir. bizlere karşı dostane yaklaşımıyla gönlümüzü fethetmiştir. güleryüzü ile sınav stresini bile beynimizden silip alabilen rahatlatıcı bir kişiliğe sahiptir. bize aktardığı mesleğimizin inceliklerini ve özellikle de teoriyi pratiğe dökme konusundaki çalışmalarıyla edindiğimiz bilgileri uygulayarak ilerliyoruz. kendisini burada görmekten mutluluk duydum. kendisini diyarbakır ve çevre illerden terapi görmek isteyenlere gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Dicle Üniversitesi
Dicle Ünv. Fen Edebiyat Fak. Psikoloji Bölümü
Diyarbakır
Adres 2:
Çadem
İstanbul Caddesi Capacity Avm C Kapısı Karşısı Özlem Apt. Kat:5 Bakırköy/ İstanbul tlf: 0 212 570 06 07 // 0 505 143 60 63
(Sadece Hafta Sonu Cumartesi- Pazar Günleri Randevu Verilmektedir.)
Dr.Psk.Yunus Emre AYNA internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(412) 228 27 08
Telefon 2 :
0(530) 867 94 91
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1971
(52 yaşında)
Doğum Yeri
Diyarbakır
Mezun Olduğu Üniversite
Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü
Mezuniyet Yılı
1996
(27 yıl önce)
Yüksek Lisans
Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Psikoloji Bölümü Yüksek Lisans Programı (2005 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
Kişisel whatsapp hesabı

Dr.Psk.Yunus Emre AYNA Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Dr.Yunus Emre AYNA Mesleki Videolar Videoları
-

07:59
Top