2007'den Bugüne 79,679 Tavsiye, 25,519 Uzman ve 17,810 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!
» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

İlhan BOZKURT

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

6

[Psk.İlhan BOZKURT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İlhan BOZKURT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

173
(%95.4 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılarİlhan BOZKURT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar İlhan BOZKURT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Uzman Klinik Psikolog İlhan Bozkurt ile sorun ve sorularınız için buradan yazarak iletişime geçebilirsiniz

İlhan BOZKURT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Panik bozukluk,panik atak
Depresyon
Vajinismus
Cinsel sorunlar
Çocuk gelişimi
Kişilik testi
Gelişim testi
Evlilik ve aile terapisi
Bireysel psikoterapi
Online terapi

İlhan BOZKURT Özgeçmiş CV Psk.İlhan BOZKURT'un Özgeçmişi
Psikoloji eğitiminden sonra Psikolog ve ardından Klinik Psikoloji Lisans üstü eğitimi ile Uzman Klinik Psikolog ünvanı almıştır.

Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Yüksek Lisans Derecesi ile:Kariyer Psikolojik Danışmanı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yönetmeliğine göre düzenlenen 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimi ile Aile Danışmanı.

Sağlık Bakanlığı Psikolojinin Tıbbi Uygulamalarında görev alma yetki belgesine sahiptir.

18 yıldır çeşitli Kamu ve üniversite hastaneleri ile özel sektörde 10 binlerce hasta ve danışanla bireysel psikoterapi, evlilik terapisi, çocuk ve yetişkin testleri uygulamaları yapmıştır.

Ulusal ve uluslar arası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve Kitabı bulunmaktadır.

Anadolu Psikologlar Derneği Kurucu ve mevcut Genel Başkanıdır. Psikologların mesleki gelişimleri ve hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır.
...[Devamı...]

İlhan BOZKURT Tavsiye Yazıları İlhan BOZKURT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 kadın (Danışan)
 IP: 88.242.176.ZCZ

13-08-2012
 TavsiyeNo: 53093
Benim yıllardır göremedigim,gerçegi kızımdan duymak çok agır gelmişti.Bir gün kızım bana;anne sen hiç neden gülmüyorsun dedi....Aynanın karşısına geçip,kendi çehreme her baktıgım içimdeki MUTSUZLUGU gördüm.Sebebini kendime bile itiraf edemedigim gerçeklerle yüzyüze geldim.Küçük yaşta aile fertlerimden biri, öz abimden tacize ugradım.Artık geçmişte yaşamak istemedigim için arkadaş tavsiyesiyle ilhan bey e gittim.Güler yüzlü,iyi bir dinleyici,iyi aneliz edebilen,hayata bakış açını degiştirebilen,bir doktor.Zaman zaman tedaviyi bırakmayı düşündügüm olmuştu,ama kendimle olan mücadelemi ben kazandım.On aylık terapinin sonucunda artık mutluyum.Neden BEN,ve bunu yapan kişi neden ABİM sorusuna yanıt buldum.Bazen işin içinden çıkabilmek için bir uzmandan yardım almamız şart.psikolog arayan arkadaşlara İlhan bozkurt u tavsiye ediyorum. :) :) :)
     15 Beğeni    

 NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.177.246.YYW

24-12-2011
 TavsiyeNo: 46557
Benim problemim kapalı yerde kalma korkusu.Uzun seneler önce bir yerde kapalı kalma ile basladı ama zamanla hayatımın her alanına dağıldı.(ulaşım araçları,asansör,kapıları kapatamama...)Zaman zaman çeşitli psikologlardan yardım aldım ama bana dinlendiğimi bile hissettirmediler.Bir iki öneri ve ilaç yani masanın diğer yanında oturan doktordan ileri gidemediler. İlhan bey'e gelmem bir arkadaş tavsiyesi ile oldu.Daha ilk görüşmemizde tüm problemlerimi dinledi.Karşımda masanın diğer yanında oturan doktor değilde sanki beni dinleyen,anlayan,güler yüzlü bir arkadaşımmış gibi rahattım. Beni olumlu düşünmeye yönlendirdi,olaylara bakış açımı değiştirdi sanki karanlıktan aydınlığa çıkmak gibiydi.Daha sonraki görüşmemizde benim için çok zor bir adımı kendisiyle atabileceğimi söyleyince hiç tereddütsüz kalkıp benimle asansöre gelip beraber o adımı atmamı sağladı.Şimdi ben İlhan bey için ne desem eksik kalır.Kendisine çok tesekkur ediyorum.Kendime güvenmemi,inanmamı tek tek problemlerimin üzerine gidip çözmemi sağladı mutluyum. Benim gibi problemleri olan arkadaslara diyorum ki iyi olmak istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın İlhan beye bir adım atın.
     19 Beğeni    

 aliye (Danışan)
 IP: 78.176.254.JZ

05-09-2010
 TavsiyeNo: 35630
psikolog ilhan Bozkurt'tan belli aralıklarla bireysel ve aile terapisi aldık. Kendisini internetten araştırırken buldum.Çeşitli internet sitelerindeki bilgi verici yazılarını okudum.Özgeçmişine baktığımda çeşitli bilimsel çalışmalarının olduğunu, kitap ve makaleler yazdığını ve geçmiş tecrübelerini görünce tercih ettim.Daha önce de psikolog diye başka danışma merkezlerine başvurmuştum bir sonuç alamadım.Hatta danıştığım kişileirn aslında psikolog olmadıklarını da öğrenince hayal kırıklığı yaşadım.İlhan beyin www.tavsiyeediyorum.com sitesindeki giriş yazısını da okuyunca bu konuda hassas olunması gerektiğini öğrendim.Çünkü gerçekten insanlar psikolog, rehber öğretmen, sosyologi sosyal çalışmacı gibi meslekleri birbirinin aynısı sanıyor.Bende onlardan biriydim ama bu görüşmelerden sonra öğrendim ve herkesi bu konuda uyarmaya çalışıyorum. Psikolojik danışma sürecinde İlhan bey bana ayrıntılı bir kişilik tetsi uyguladı sonra eşime de bu testi uyguladı. İkimizde kendimizi daha iyi tanıma fırsatını bulduk.Görüşmeler süresince kendi içimde farkedemediğim sorunlarımı farketmeyi ve çözüm bulmayı öğrendim.Yine aile içinde yaşadığımız sorunları aile terapisi sürecinde daha medeni olarak tartışabilme ve çözüm üretebilmeyi başarabildik. Akademik bakış açısına sahip olaması, özellikle bire bir ve eş görüşmelerinde başarılı olması nedeniyle sakarya da psikolog arayanlara önermek istiyorum.
     31 Beğeni    

Üyemiz bazı tavsiye yazılarını bu sayfada listelemeyip özel alanda kendisi okumayı tercih ettiğinden, gönderilen her yazı bu sayfada listelenmeyebilir.

İlhan BOZKURT'in Kişisel Bilgileri Daha Yakından Tanıyalım.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdiği Uğraşlar : terapi


İlhan BOZKURT'un Kitap ve Yayınları İlhan BOZKURT'un Basılı Kitap ve Yayınları
AKADEMİK MAKALE KİTAP VE BİLDİRİLERİ

1-Psikolojik yardım uygulamalarında yeni trend: Online terapiler. International Journal of Human Sciences(Uluslararası İnsan Bilimleri Dergisi Temmuz 2013 sayısı.

2-Üniversite Öğrencilerinin Temel Psikolojik İhtiyaçlara Göre Profili ve Bazı Değişkenler Açısından İncelenmesi. Uluslararası Türk Dünyası araştırmaları Kongresi. Azerbaycan,2017.

3- Psikiyatri Kliniğine Başvuran Hastaların Temel Psikolojik İhtiyaçlara Göre Profili ve Bazı Değişkenler Açısından İncelenmesi. IV. Sakarya’da Eğitim Araştırmaları Kongresi.2015

4-"Zihinsel Engelli Çocuklar ve Aile Eğitimi El kitabı. Eylül Yayınları Aralık 2007". (Engelli ailelerine 500 adet ücretsiz dağıtılmıştır)

5-Örgütsel Çatışma Yönetiminin Tükenmişliğe Etkisi: Çağrı Merkezi Çalışanlarına Yönelik Bir Araştırma. 1. Ulusal Toplumsal ve Kurumsal Çatışmalar/Çözümler Kongresi, 2015.

...[Devamı...]

İlhan BOZKURT'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Anadolu Psikologlar Derneği (APDER)


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2001
(18 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-


İlhan BOZKURT'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

İlhan BOZKURT Mesleki Videolar Videoları
-

psikolog, evlilik terapisi istanbul, istanbul aile danışmanı, çocuk psikoloğu, dikkat eksikliği, depresyon tedavisi, panik atak tedavisi, hollanda türk psikolog, erken boşalma tedavisi, psikolojik tedavi, psikolojik danışma, almanya türk psikolog, fransa türk psikolog, istanbul psikolog tavsiye, kekemelik tedavisi, cinsel sorunlar, izmir psikolog, aile terapisti istanbul, zeka testi istanbul, evlilik terapisti istanb, istanbul psikolog, almanyada türk psikolog, psikoloğa soru sor, kişilik testleri istanbul, mmpı kişilik testi, panik atak istanbul, eşcinsellik tedavisi, istanbul evlilik terapisi, psikolog tavsiyesi, istanbulda psikolog, terapi, anksiyete tedavisi, online terapi, belçika türk psikolog, fransada türk psikolog, psikolog adresleri, panik atak tedavi stanbul, fobi tedavisi istanbul, mmpi testi istanbul, istanbul evlilik terapist, vajinismus tedavisi, nışantaşı psikolog, aile terapisi istanbul, türkçe konuşan psikolog, terapist, türk psikolog frankfurt, türk psikologlar, pedagog, mmpi testi, online psikologlar


09:56
Top