2007'den Bugüne 90,300 Tavsiye, 27,791 Uzman ve 19,731 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!İlhan BOZKURT
Psikolog - İstanbul

İlhan BOZKURT Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi6 kez tavsiye edildi
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

6

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
İlhan BOZKURT Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

182
(%95.6 okundu)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

İlhan BOZKURT'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar İlhan BOZKURT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Uzman Klinik Psikolog İlhan Bozkurt ile sorun ve sorularınız için buradan yazarak iletişime geçebilirsiniz
 
İlhan BOZKURT'un İletişim Bilgileri
Psk.İlhan BOZKURT internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (2001 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
İlhan BOZKURT Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Panik bozukluk,panik atak
Depresyon
Vajinismus
Cinsel sorunlar
Çocuk gelişimi
Kişilik testi
Gelişim testi
Evlilik ve aile terapisi
Bireysel psikoterapi
Online terapi

İlhan BOZKURT Özgeçmis CV Psk.İlhan BOZKURT'un Özgeçmişi
Psikoloji eğitiminden sonra Psikolog ve ardından Klinik Psikoloji Lisans üstü eğitimi ile Uzman Klinik Psikolog ünvanı almıştır.

Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Yüksek Lisans Derecesi ile:Kariyer Psikolojik Danışmanı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yönetmeliğine göre düzenlenen 450 Saatlik Aile Danışmanlığı Eğitimi ile Aile Danışmanı.

Sağlık Bakanlığı Psikolojinin Tıbbi Uygulamalarında görev alma yetki belgesine sahiptir.

18 yıldır çeşitli Kamu ve üniversite hastaneleri ile özel sektörde 10 binlerce hasta ve danışanla bireysel psikoterapi, evlilik terapisi, çocuk ve yetişkin testleri uygulamaları yapmıştır.

Ulusal ve uluslar arası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ve Kitabı bulunmaktadır.

Anadolu Psikologlar Derneği Kurucu ve mevcut Genel Başkanıdır. Psikologların mesleki gelişimleri ve hakları konusunda çalışmalar yapmaktadır.
...[Devamı...]

İlhan BOZKURT Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Kendinize Yolculuk
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Aralık.2012
TavsiyeNo: 55977
Merhaba, şu an bu sayfayı okuyor, iğneyle kuyu kazıyor ve rotasını kaybetmiş bir gemi gibi kararsız bir şekilde kafanızda yüzlerce cevapsız soru ile dolaşıyorsanız yalnız değilsiniz. Ben de tam işte böyle bir zamanda bu siteye ve dolayısıyla İlhan beye ulaştım. Sadece şansımı denemek ve daha çok umutsuz bir şekilde yazdığım ilk maile titizlik ve çok kısa bir sürede cevap gelince açıkçası çok şaşırdım. Mailime ivedilikle cevap verilmiş olması bence en önemli aşama idi. Çünkü insan o an o kadar bunalmış oluyor ki günlerce sorununa bir cevap beklemesi o koşullar altında adeta bir işkenceye dönüşüyor. Böylesine bunalmış bir anımda hem bu kadar dostane bir o kadar da profesyonelce sorunlarımı nasıl çözdü bilemiyorum ama bu süreçte sanki uzun yıllardır tanıdığım bir arkadaşımla sohbet ediyormuş havasını yaşadım hem de fark etmeden olaylara bakış açımda ciddi yollar kat ettim. Aldığım ilk cevaptan hemen sonra zaman kaybetmeden terapi için seanslara başladık ve bir ay içinde kendimce çözümsüz gibi görünen , gözümde büyüttüğüm bir çok sorunu sırası ile ele alarak çözdük. Mucize gibi sanki. Hepimiz zaman zaman kendi koridorlarımızda kayboluyoruz. Ve en çok bu kayboluşlarımızda şüphe duyuyoruz. Online terapi faydalı olur mu? Güvenilir mi? Bu gün kalsın yarın başlarım vb.. onlarca kuşku, erteleme ve ötelemelerle çözülebilecek sorunlarımızı iyice çözümsüzleştiriyoruz. Eğitimi azımsanmayacak düzeyde pek çok kişiden, daha az eğitim almış olanlara kadar çoğu kişiden duyduğumuz bir söz var” İnsan kendi doktoru olmalı!!!” bu fikri şiddetle reddediyorum. Bunun yanlış olduğunu bu süreçte bir kez daha görmüş oldum. İlhan beyle iletişim kurmak yerine kendi doktorluğumu üstlenseydim; Boşanma sonrası travmalarım, hayati kararlar verememek, ve bence en önemlisi 21 yıldır içimde bir türlü dindiremediğim sevgili babamın vefatının acısı ile hala cebelleşiyor olurdum. Bir akademisyen olarak sayısını bilmediğim kitap okudum, çeşitli akademik ve sosyal ortamlarda bulundum İlhan Hocam bana hiçbir ülkede hiçbir kitapta ve hiçbir arkadaştan öğrenemediğim bir şey öğretti. Elbette ki size öğretecekleri de sizin çaresizliklerinizin dermanı olacak ve umarım ki sizler de zaman kaybetmeden düşünsel yolunuzu aydınlatacaksınız. Bu site aracılığı ile bir kez daha İlhan BOZKURT hocama sonsuz teşekkür ediyorum.
     20 Beğeni    
Kadın
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
13.Ağustos.2012
TavsiyeNo: 53093
Benim yıllardır göremedigim,gerçegi kızımdan duymak çok agır gelmişti.Bir gün kızım bana;anne sen hiç neden gülmüyorsun dedi....Aynanın karşısına geçip,kendi çehreme her baktıgım içimdeki MUTSUZLUGU gördüm.Sebebini kendime bile itiraf edemedigim gerçeklerle yüzyüze geldim.Küçük yaşta aile fertlerimden biri, öz abimden tacize ugradım.Artık geçmişte yaşamak istemedigim için arkadaş tavsiyesiyle ilhan bey e gittim.Güler yüzlü,iyi bir dinleyici,iyi aneliz edebilen,hayata bakış açını degiştirebilen,bir doktor.Zaman zaman tedaviyi bırakmayı düşündügüm olmuştu,ama kendimle olan mücadelemi ben kazandım.On aylık terapinin sonucunda artık mutluyum.Neden BEN,ve bunu yapan kişi neden ABİM sorusuna yanıt buldum.Bazen işin içinden çıkabilmek için bir uzmandan yardım almamız şart.psikolog arayan arkadaşlara İlhan bozkurt u tavsiye ediyorum. :) :) :)
     17 Beğeni    
Azeri
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Nisan.2012
TavsiyeNo: 50083
Oğlumuzun profesyonel bir psikoloğa Uzman ihtiyacı olduğu için internette araştırmalar yaptık. Onlardan İlhan Bozkurt dikkatimizi çekti ve onunla ilgili daha ayrıntılı bilgilerle tanıştık ve ona inandık. İşte ilk görüşmeden hata yapmadığımız anlaşıldı. O, çok iyi bir uzman. Onun başkalarından farkı şudur ki, o, işini vicdanla ve severek yapıyor. O, çalışıyor, ona müracaat edenlere yeterince yardım etsin. Onunla yakın oldukça hissediyorsun ki, senin yaxşılaşmağini senin kadar o da istiyor. İnternet üzerinden yapılan birkaç görüşmeden sonra, görüşmelerin faydasını gördük ve oğlumuz yeniden aktif hayata döndü. İlhan Bozkurt iyi ve uyarılmış bir insandir. Onunla qonuşmaq kişiye bir hafiflik getiriyor. Hissediyorsun ki, senin sorununu gözmək için, bu sorunla ilgili ne mümkünse araştırıyor, öğreniyor. Mesleğinde daha mükemmel olmak için her an öğreniyor. İlhan Bozkurt iyi bir insan, mesleğine bağlı uzman, profesyonel bir pskologdur
TavsiyeEdiyorum.com Editörlerinin Notu : Ziyaretçimiz yazısını Azerbaycan'dan göndermiştir.
     7 Beğeni    
NSite Editörleri Tarafından Kapatıldı KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
24.Aralık.2011
TavsiyeNo: 46557
Benim problemim kapalı yerde kalma korkusu.Uzun seneler önce bir yerde kapalı kalma ile basladı ama zamanla hayatımın her alanına dağıldı.(ulaşım araçları,asansör,kapıları kapatamama...)Zaman zaman çeşitli psikologlardan yardım aldım ama bana dinlendiğimi bile hissettirmediler.Bir iki öneri ve ilaç yani masanın diğer yanında oturan doktordan ileri gidemediler. İlhan bey'e gelmem bir arkadaş tavsiyesi ile oldu.Daha ilk görüşmemizde tüm problemlerimi dinledi.Karşımda masanın diğer yanında oturan doktor değilde sanki beni dinleyen,anlayan,güler yüzlü bir arkadaşımmış gibi rahattım. Beni olumlu düşünmeye yönlendirdi,olaylara bakış açımı değiştirdi sanki karanlıktan aydınlığa çıkmak gibiydi.Daha sonraki görüşmemizde benim için çok zor bir adımı kendisiyle atabileceğimi söyleyince hiç tereddütsüz kalkıp benimle asansöre gelip beraber o adımı atmamı sağladı.Şimdi ben İlhan bey için ne desem eksik kalır.Kendisine çok tesekkur ediyorum.Kendime güvenmemi,inanmamı tek tek problemlerimin üzerine gidip çözmemi sağladı mutluyum. Benim gibi problemleri olan arkadaslara diyorum ki iyi olmak istiyorsanız kendinize bir iyilik yapın İlhan beye bir adım atın.
     20 Beğeni    
Sema
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Şubat.2011
TavsiyeNo: 39739
İlhan Bey'e Dair... Öğretmenlik mesleğime kızımın doğumuyla 2 sene kadar ara verdim.Yeniden mesleğe dönmemle birlikte ben de hiç beklemediğim bir sorun hasıl oldu.Derslere girerken sebebini anlamlandıramadığım bir heyecan içerisinde oluyordum.Tabi bu heyecan hali ders anlatmamı ve kendime güvenimi fazlasıyla etkiliyordu. Sonrasında internet üzerinden psikolog arayışına girdim.Bir şekilde İlhan Bey'in adresine ulaştım.İnsanın internet ortamından biriyle tanışması ve o birine güvenmesi pek kolay bişey değil.İlhan Bey'in attığım maile samimi ve sorunuma dair tam yerinde cevaplar yazması benim kendisiyle görüşmeye karar vermemin en büyük nedeni oldu. İlhan Bey'le msn üzerinden yaptığımız görüşmelerden sonra,ben eskiden olduğu gibi dersini keyifle anlatan ve hiç heyecan sorunu yaşamayan,öğrencilerinin fazlasıyla memnun olduğu bir öğretmen oldum yeniden. Elbette bunda İlhan Bey'le yaptığımızı görüşmelerin etkisi oldu.İlhan Bey sayesinde önce sorunumun adını buldum ve kabullendim.Sonrasında da sorunuma dair çözüm bulduk beraberce. Eğer internet ortamında güveneceğiniz ve mesleğinin ehli bir psikolog arayışı içerisindeyseniz,hiç kuşkusuz size İlhan Bey'i tavsiye ediyorum.Samimiyeti ve çözüme yönelik önerileri kendisiyle görüşmeniz için yeterli olacaktır. Problemlerinizden kurtulmanız dileğiyle;)...
     19 Beğeni    
Aliye
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
5.Eylül.2010
TavsiyeNo: 35630
psikolog ilhan Bozkurt'tan belli aralıklarla bireysel ve aile terapisi aldık. Kendisini internetten araştırırken buldum.Çeşitli internet sitelerindeki bilgi verici yazılarını okudum.Özgeçmişine baktığımda çeşitli bilimsel çalışmalarının olduğunu, kitap ve makaleler yazdığını ve geçmiş tecrübelerini görünce tercih ettim.Daha önce de psikolog diye başka danışma merkezlerine başvurmuştum bir sonuç alamadım.Hatta danıştığım kişileirn aslında psikolog olmadıklarını da öğrenince hayal kırıklığı yaşadım.İlhan beyin www.tavsiyeediyorum.com sitesindeki giriş yazısını da okuyunca bu konuda hassas olunması gerektiğini öğrendim.Çünkü gerçekten insanlar psikolog, rehber öğretmen, sosyologi sosyal çalışmacı gibi meslekleri birbirinin aynısı sanıyor.Bende onlardan biriydim ama bu görüşmelerden sonra öğrendim ve herkesi bu konuda uyarmaya çalışıyorum. Psikolojik danışma sürecinde İlhan bey bana ayrıntılı bir kişilik tetsi uyguladı sonra eşime de bu testi uyguladı. İkimizde kendimizi daha iyi tanıma fırsatını bulduk.Görüşmeler süresince kendi içimde farkedemediğim sorunlarımı farketmeyi ve çözüm bulmayı öğrendim.Yine aile içinde yaşadığımız sorunları aile terapisi sürecinde daha medeni olarak tartışabilme ve çözüm üretebilmeyi başarabildik. Akademik bakış açısına sahip olaması, özellikle bire bir ve eş görüşmelerinde başarılı olması nedeniyle sakarya da psikolog arayanlara önermek istiyorum.
     32 Beğeni    

İlhan BOZKURT'in Kisisel Bilgileri Daha Yakindan Taniyalim.. Üyemizin Sevdikleri :
Sevdigi Ugraslar : terapi


İlhan BOZKURT'un Kitap ve Yayinlari İlhan BOZKURT'un Basılı Kitap ve Yayınları
AKADEMİK MAKALE KİTAP VE BİLDİRİLERİ

1-Psikolojik yardım uygulamalarında yeni trend: Online terapiler. International Journal of Human Sciences(Uluslararası İnsan Bilimleri Dergisi Temmuz 2013 sayısı.

2-Üniversite Öğrencilerinin Temel Psikolojik İhtiyaçlara Göre Profili ve Bazı Değişkenler Açısından İncelenmesi. Uluslararası Türk Dünyası araştırmaları Kongresi. Azerbaycan,2017.

3- Psikiyatri Kliniğine Başvuran Hastaların Temel Psikolojik İhtiyaçlara Göre Profili ve Bazı Değişkenler Açısından İncelenmesi. IV. Sakarya’da Eğitim Araştırmaları Kongresi.2015

4-"Zihinsel Engelli Çocuklar ve Aile Eğitimi El kitabı. Eylül Yayınları Aralık 2007". (Engelli ailelerine 500 adet ücretsiz dağıtılmıştır)

5-Örgütsel Çatışma Yönetiminin Tükenmişliğe Etkisi: Çağrı Merkezi Çalışanlarına Yönelik Bir Araştırma. 1. Ulusal Toplumsal ve Kurumsal Çatışmalar/Çözümler Kongresi, 2015.

...[Devamı...]

İlhan BOZKURT'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Anadolu Psikologlar Derneği (APDER)

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
-
Psk.İlhan BOZKURT internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
-
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Mezun Olduğu Üniversite
Ondokuz Mayıs Üniversitesi
Mezuniyet Yılı
2001
(21 yıl önce)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Psk.İlhan BOZKURT Yabanci Dilleri Yabancı Dil

İlhan BOZKURT Mesleki Videolar Videoları
-
psikolog, evlilik terapisi istanbul, istanbul aile danışmanı, çocuk psikoloğu, dikkat eksikliği, depresyon tedavisi, panik atak tedavisi, hollanda türk psikolog, erken boşalma tedavisi, psikolojik tedavi, psikolojik danışma, almanya türk psikolog, fransa türk psikolog, istanbul psikolog tavsiye, kekemelik tedavisi, cinsel sorunlar, izmir psikolog, aile terapisti istanbul, zeka testi istanbul, evlilik terapisti istanb, istanbul psikolog, almanyada türk psikolog, psikoloğa soru sor, kişilik testleri istanbul, mmpı kişilik testi, panik atak istanbul, eşcinsellik tedavisi, istanbul evlilik terapisi, psikolog tavsiyesi, istanbulda psikolog, terapi, anksiyete tedavisi, online terapi, belçika türk psikolog, fransada türk psikolog, psikolog adresleri, panik atak tedavi stanbul, fobi tedavisi istanbul, mmpi testi istanbul, istanbul evlilik terapist, vajinismus tedavisi, nışantaşı psikolog, aile terapisi istanbul, türkçe konuşan psikolog, terapist, türk psikolog frankfurt, türk psikologlar, pedagog, mmpi testi, online psikologlar

01:07
Top