2007'den Bugüne 81,753 Tavsiye, 25,957 Uzman ve 18,159 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Mehmet UZUT
Uzman Psikolog - Tekirdağ
Uzman Klinik Psikolog

Mehmet UZUT Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi19 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 2 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Mehmet UZUT

Şehir

Tekirdağ

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Uzman Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

19

[Uzm.Psk.Mehmet UZUT isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Mehmet UZUT Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

7
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Tavsiye Edilen Bağlantılar

Mehmet UZUT'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Mehmet UZUT'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
Ayşe YILMAZUzm.Psk.Ayşe YILMAZ
Okul arkadaşım değerli meslektaşım Ayle YILMAZ okul yıllarından başlamak üzere mesleğine duyduğu aşkla her zaman kendisini farkettirmiştir. Mezuniyett...
Ümit TAŞUzm.Psk.Ümit TAŞ
Gerek kişiliğine, gerekse mesleki yeterliliğine sonsuz güven duyduğum, değerli meslektaşım, kardeşim uzm. Klinik psikolog ümit taş kardeşim uzun yı...

Mehmet UZUT Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Çocuk ergen ve aile terapisi
Aile danışmanlığı
Öğrenme güçlüğü
Psikolojik kökenli ses bozuklukları
Stres ve Kaygı bozuklukları
Ruh sağlığı bozuklukları

Uygulanan testler
Wisc-r zeka testi
Mmpı Kişilik testi
Agte ( Ankara gelişim tarama envanteri)
Sol 90 psikolojik kökenli hastalıkları tarama testi

Mehmet UZUT'un Makaleleri Mehmet UZUT'un Makale ve Yazıları
2 Makale

Mehmet UZUT Özgeçmiş CV Uzm.Psk.Mehmet UZUT'un Özgeçmişi
Uzm.Psk. Mehmet UZUT
Klinik Psikolog


Eğitim:
Lise: Ziya GÖKALP Lisesi –Diyarbakır (1996)
Üniversite: Dicle Üniversitesi- Psikoloji Bölümü (2003)
Yüksek Lisans: İstanbul Esenyurt Üniversitesi – Klinik Psikoloji (2016)

Sertifikalar ve Diğer Eğitimler:
1. (AAT) Ankara Artikülasyon testi uygulamaları yetki belgesi (2007)
2. Yutma Bozukluklarında Değerlendirme ve Terapi kursu (2007)
3. Engelli çocuklarda İletişim ve dili kullanma stratejileri kursu (2007)
4. Üstün Dökmen Küçük Şeyler Akademisi Çocuk Testleri ve Değerlendirmesi Eğitimi (2010)
5. NFS Master Academy Nefes Terapisi Kurs Katılım Belgesi (2008
6. Wechsler Çocuklar icin Zeka Ölçeği (WISC-R) - Türk Psikologlar Derneği.2012)
7. Aile danışmanlığı sertifikası (2012),
8. Sağlık Bakanlığı Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları Yetki Belgesi (2013)...[Devamı...]

Mehmet UZUT Tavsiye Yazıları Mehmet UZUT için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 G.A. (Danışan)
 IP: 88.250.92.YZJ

08-11-2019
 TavsiyeNo: 112210
Tekirdağ dışında ikamet ediyorum.evli ve iki kızım var.birkaç ay önce ailevi problemlerim oldu internette kendime profesyonel yardım almak için araştırma yaptım Dr.Mehmet Uzut beye karar verdik ve eşim ile kızlarımdan biri ile birlikte randevu alarak gittik Dr Mehmet bey tarafından çok sıcak ,samimi ve güler yüzlü bir karşılama ile karşılandık yollarca tanışıyormuşuz gibi ...sıkıntımızı neşemizi, sorunlarımızı anlattık iki saatlik bir terapi gördük çok rahatladık aynı zamanda çalışma arkadaşları yani Dr.MEhmet beyin çalışma arkadaşları da güler yüzlü ve samimi kişilerdi çık rahatladık mutlu olduk evsize geldikten sorada Dr. Mehmet beyi telefon ile birkaç kez aradım ve yüz yüze imişiz gibi yardımcı oluyor Dr Mehmet beyi terapi anlamak için herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum hoşça kalın
     Beğenin    

 Görkem (Danışan)
 IP: 176.227.113.YBD

05-11-2019
 TavsiyeNo: 112159
Mehmet bey bilgisi ve insan ilişkileri nedeniyle tavsiye üzerine gittiğim ve benimde diğer insanlara tebrübeleri ve bilgisinden yararlanmaları in tavsiye ettiğim çok değerli bir insan. Kendisi her yönde geliştirmiş ve konusunda uzman bir piskolog olarak aldığım hizmetten çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Kendisini ile 4 seansta sıkıntılatımdan kurtuldum. Tavsiye ettiğim diğer insanların da çok memnun kaldıklarınana dair geri dönüşler aldım.
     Beğenin    

 E.K (Danışan)
 IP: 78.190.166.ZL

31-10-2019
 TavsiyeNo: 112070
Oğlumun LGS hazırlık sürecinde kendisi ile çalıştık.Çok memnun kaldık.Oğlum ile oluşturduğu iletişim sayesinde hem kaygı sorunu hem de ana-baba çatışmasını aştık. Hala sıkıştığımız durumlarda yardımına başvuruyoruz. Çok kolay iletişime geçebiliyoruz. Nefes terapisi ile oğluma ve ailece bizlere çok yardımcı oldu. Mehmet Bey oğlumun frekansına çok kolay girdi. Wiscar testi uyguladı ve sorunumuzu nokta atışı tespit etti.4 ay boyunca düzenli oğlum ile görüştü ve bizlere geri bildirim verdi.
     Beğenin    

 S.T (Danışan)
 IP: 78.190.149.J

30-10-2019
 TavsiyeNo: 112062
Sosyal yaşantımda da tanıştığım insanlarla iletişim kurarken kendimi bağ ve samimiyet arayışı içinde bulurum, Mehmet bey ile ilk seansımda beni dinlerken gerçek anlamda dinlediğini hissettirdiği için kendisiyle iletişim kurmayı seviyorum. Gerçek anlamda dinlediği için yaşadığım problemlere karşılık verdiği çözümler sonucunda hayatımda iyi adımlar atmama yardımcı oluyor. Hatta çevremdeki insanlarla iletişim kurarken kendisinden edindiğim etkili iletişim yöntemlerini kullandığımı ve daha anlayışlı bir birey haline geldiğimi farkediyorum. Bu site dışında da çevremdeki herkese kendisini öneriyorum, Mehmet Bey i işinde başarılı buluyorum ve aynı zamanda da kendisi sevdiğim bir danışman.
     1 Beğeni    

 Gülşah YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 149.140.231.YLD

28-10-2019
 TavsiyeNo: 112050
Sayın Psikolog Mehmet UZUT bey, benim ve oğlum için bir şanstır.Kendisi uzmanlık alanında son derece profesyoneldir. Oğlum 15 yaşında ve ergenlik döneminde. Bu dönemde ebeveyn olarak başa çıkamadığım hatta yardımcı olamadığım her konuda kendisi oğluma destek vererek hemde ebeveyn olarak izlemem gereken yolu göstermiştir. Ergenlik döneminde birçok konuda ebeveyn nasihatlerini yardımını kabul etmeyen çocukların mutlaka objektif bir desteğe ihtiyacı var. Ve Psikolog Mehmet UZUT bey gerçekten en doğru adres.. Çok teşekkür ederiz kendisine.. Yolumuzu aydınlattığınız güzel beyinlere ışık olduğunuz için minnettarız.
     1 Beğeni    

 Mustafa Gazi (Danışan)
 IP: 176.219.159.YL

28-10-2019
 TavsiyeNo: 112049
Mehmet Hocayla, 12 yıl önce çocuğumuzun hiperaktifligi hakkında destek amaclı başlayan tanışıklığımız. Çocuğumuz bugün proje okulunda okuyor. Hoca şeker adamdır, aileden biri abiniz veya kardeşiniz gibi yaklaşır, telefonu her daim açık, uzun.zamanda geçse detaylara hâkim, tavsiyeleri bitmez , fedakârca yardımcı olur. Yillar sonra şahsen psikolojik ve terapi ile de devam etti. Çorlu veya Tekirdağa tavsiye ederim. Uzaklara gidip harcanmayın.
     1 Beğeni    

 ESRA ASite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.227.123.YCW

15-09-2018
 TavsiyeNo: 105555
Mehmet Bey ile istanbuldan bir arkadaşın önerisi sayesinde tanıştım.Yardımını,faydasını görmek istediğim biri olsun istedim.Sağ olsun kendisi sorunumla çok güzel bir şekilde ilgilendi.Çalıştığı yer de kendisine ait bir odası bulunuyor.Soruna genel olarak değil de derinine inerek çözüm aradı.Bir psikolog gibi değil de daha çok kız kardeşiymişim gibi ilgilendi.Sıcak kanlılığını olsun, güler yüzlülüğünü olsun zaten bunu çok güzel bir şekilde hissedebiliyorsunuz.Desteğini de faydasını da gördüm. Şu an çok daha iyiyim.Hatta her şeyi atlattım da diyebilirim. Mehmet Bey’i hatta Mehmet abimi diyeyim gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
     Beğenin    

 Sueda (Danışan)
 IP: 188.3.251.ZCB

09-09-2018
 TavsiyeNo: 105424
Komşumuzun tavsiyesi üzerine gittim. Çocuklarım için kendisinden hizmet aldım. Disleksi olan kızım ve okula uyumunda sonradan gelişen bir olayla problem yaşayan oğlum için kendisine danışan oldum. Eşimle gittik. Tüm sorularıma cevap aldım. Samimi bir şekilde yardımcı oldu. Çocukta kişisel gelişim, çevreye uyum, aile içi iletişim, çocuklar arası kıskançlık konularında beni aydınlattı. Güzel karşılama, güleryüzlü olması, samimi tavırları, yol gösterme ve fikir vermede uygun üslup kullanması, verilen tavsiyelerde kolay uygulama, sorunun kolay çözüme ulaşması kendisini diğer psikologlardan öne çıkarabilecek özellikler olduğu kanısındayım. Konusuna hakim, sorun odaklı çalışan, aklınızdaki sorulara uygun cevaplar veren bir psikolog olduğu için tavsiye ediyorum.
     Beğenin    

 İlknur (Danışan)
 IP: 78.164.84.YF

09-09-2018
 TavsiyeNo: 105422
Ailecek psikolojik destek aldığımızda uzman bir psikolog olduğunu kanıtladı. Şuanda da iyi bir aile dostumuz oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Alanındaki en iyi uzmanlardan biri olduğune eminim. Çalıştığı yer ve kişiler de en az Mehmet Bey kadar sıcak. O yere gittiğinizde bile bi huzur hissedebilceğinizi söyleyebilirim ferah bir ortam. Hayatımızı toparladı desem çok yerinde olur. Kendisini 3 sıfatla anlatacak olsam mantıklı, anlayışlı ve sabırlı. Kendisine her zaman duacıyız.
     Beğenin    

 Aynur Tuncer (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 176.54.14.YBF

09-09-2018
 TavsiyeNo: 105421
Mehmet Uzut iyi bir Psikolog olmanın yanı sıra iyi bir dost ve arkadaştır. Tanışıklığımız çok eski yıllara dayanmaktadır. Kendisiyle ilgili ilk aklıma gelen bir kaç gerçek düşünceyi paylaşmak isterim. Sağduyulu, mesleğine aşık ve yardımsever kimliğiyle çevresine herzaman örnek olmuştur. Bir çok kez kendisinden fikir ve destek aldım. Tavsiyeleri ve yardımları sayesinde çok kez kendimi daha iyi hissettiğim olmuştur. Mantıklı, gerçekçi ve güleryüzüyle şüphesiz tavsiye edebileceğim bir Psikologdur.
     Beğenin    

 Selma Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.190.151.YFB

09-09-2018
 TavsiyeNo: 105419
Mehmet Beyle kendimi psikoljik olarak en dipte hissettigim bir donem tanisma firsatim oldu. Kendisiyle olan tedavimden kisa surede olumlu sonuç aldim. Hem üslubu hem acik gorusleriyle kendisiyle konusmak fikir almak oldukça keyifli. Onu diger meslektaslarindan ayiran en belirgin ozelligi bana gore samimi ve maddi cikarlarindan cok sizin nasil hissettiğinizi onemsiyor olmasi. Ihtiyac duyan tum herkesin kendisiyle tanismasi gerektigine inaniyorum. Kesinlikle alaninda basarili bir uzman. Herkese tavsiye ediyorum. Kendisine çalışma hayatinda basarilar dilerim.
     Beğenin    

 Gökay tSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.190.152.YDW

09-09-2018
 TavsiyeNo: 105418
Öncelikle güler yüzlü sevecen ve dürüst bir insan. Güven sorunu yaşamadan konuşabileceğiniz, kendinizi daha rahat ifade etmenizi sağlayacak bir yapıda birisi. Maddi anlamda da sorun yaşatmayan, inançlı bir kişi. şahsen de tanıyorum ve canı gönülden tavsiye ederim. İnsana hizmet veren insana değerli olduğunu hissettiren birisi. Herkese tavsiye edebileceğiniz birisi . yetişkinler ve öğrencilere yönelik terapi yapabiliyor. Geniş bir kitleye hitap edebilmesi, karşısındaki bireyi müşteri olarak değil yıllarca tanıdığı ailesinden biri gibi gören ve öyle davranan değerli bir psikolog tur.
     Beğenin    

 Elif dSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.190.157.ZYL

09-09-2018
 TavsiyeNo: 105417
Akademik bilgisi oldukça yüksek ve en önemlisi bunu hayatla harmanlamış. Anlasilabilir bir üslubu var ve oldukça güler yüzlü. Sizinle konuşurken gözü saate takilman bir psikolog. Sohnetlerimiz sirasinda veya sonrasında yaşamımda bir bilinç yaratmada yardımci oldu. Kişisel bir başarı örneğidir. Tavsiyede bulunmak kaba olsa da şiddetle tavsiye edilir. Iyi analiz eder cok güzel tespitlerde bulunur. Tavsiye etmemin asil sebebi bu bilim dalina herkesin ıhtiyaci olmasi, siradan bir durum olmasi. Benim en rahat ettiğim nokta kimi psikologların yaptığı gibi illa bir olumsuzluk ortaya cikarmasi icin uğraşmamasi. Insani degerleri oldukça yüksek olan hocamıza teşekkür ederim
     Beğenin    

 Arzu YSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.54.111.ZBZ

26-12-2017
 TavsiyeNo: 101126
Mehmet Beyle 2011 yılında tanıştık.Oğlum 6 yaşındaydı anne oğul arası ilişkimiz de büyük bir uçurum oluşmuştu. Evladım beni istemiyor ve bunu her an dile getiriyor kendine zarar vereceğini soylerdi.Bana düşmanıymışım gibi davranırdı hiç bir şekilde dediğimi dinlemez ve yapmazdı. Komşum Mehmet Beyi tavsiye etti kendisi gitmemiş ismini duymuş istersen git konuş dedi. Çalıştığı yerde bulduk Mehmet Beyi iyiki bulmuşuz iyiki tanımışız artık ailemizin bir abisi oldu.Saat sabahın 7 i aksamın 23 ü de olsa oğlum için annesini şikayet edecek derdini anlatacağı biri abisi var.Mehmet Beyin bilgileriyle ,tavsiyeleriyle biz oğlumla cok sorunlar aştık. Mütevazi alçakgönüllü maddi-manevi yardımlarını esirgemeyen mükemmel bir insan ...... Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum
     2 Beğeni    

 Zehra SSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.227.53.ZC

14-12-2017
 TavsiyeNo: 100940
Mehmet Uzut'la 13-14 yaşlarımda tanıştım şu an 19 yaşındayım.İlk gittiğim günü hatırlıyorum ne kadar mükemmel bir insan olduğunu o zaman görmüştüm.Yalnız yatamıyordum,ailemle ergenlikten dolayı bir sürü tartışma yaşıyordum ve hepsini çözdü.Diğer uzmanlara göre öne çıkan yönü bence samimi olması.Yani siz onun yanına gittiğinizde kasılıp utanmadan her şeyi rahat bir şekilde anlatabiliyorsunuz çünkü ben hala gidiyorum ve her gittiğimde karşımda gördüğüm insan bana cidden yardım etmek isteyen güvenebileceğim bir insan.O bence güvenilir,yardımsever,güleryüzlü ve insanlara,insanlığa değer veren birisi. Siz bir acı çekerken onun da üzüldüğünü,çözmek için karşınızda kafa patlattığını görebilirsiniz.Yanında çalışanlar da kendisi gibi samimi,çalıştığı yerde bir şeyleri çözme ciddiyeti varken aşırı bir samimiyet sıcak bir ortam da var. Biz ailecek Mehmet Uzut'u çok seviyoruz eğer cidden bir sorununuz olursa ona gitmek yapabileceğiniz en doğru harekettir.Ona hayatımdaki bütün sorunlarda bana ettiği yardımlar için teşekkür ediyor umarım hayatımdan hiç çıkmaz diyorum.
     3 Beğeni    

Ümit TAŞ Fotoğraf  Uzm.Psk.Ümit TAŞ
Diyarbakır - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

14-12-2017
 TavsiyeNo: 100937
Üniversite yillarinda baslayan dostlugumuz kardeslige döndü. Her zaman savunduğum bir şeydir; insana dokunan uzmanlik alanlarinda kisinin hayata bakışı,kisilik ozellikleri,insani degerlere saygisi çok önem arz etmektedir.İste Mehmet kardesim bunlarin hakkini veren,sakin,sabirli,her zaman yardımsever,caniniz sıkıldıginda,basiniz sıkıştığında rehberin ilk sıralarındaki insandir.Bu ozelliklerini mesleğiyle birlestirmis ender uzmanlardandir.Defalarca israrlarima ragmen Tekirdag dan kopartip ta getiremedigimdir:)) Kiymet bilinesi bir uzmandan faydalanmazi salık veririm,tabi fazla yormamak kaydiyla:) Güzellikler yolundan eksik olmasin guzel insan.Bizden uzaklarda da olsan şairin dedigi gibi; Ve sen daha demincek Yillar gecse de demincek Bıçkılanmış dal gibi ayrı düştüğüm ustam Oyy sevmişiz biz seni :)) Sevgilerimle...
     4 Beğeni    

 salim (Danışan)
 IP: 195.214.135.ZD

14-12-2017
 TavsiyeNo: 100932
Ben yıllar önce yaşadığım bir travmanın, başka bir olayın onu tetiklemesi neticesinde, gündelik yaşamımı olumsuz etkileyen bir döneme girmiştim. Çok fazla vakit kaybetmeden bu işin uzmanlarını aramaya koyuldum. ve Mehmet UZUT bey ile tanıştım vakit kaybetmeden sorunlarımı dinleyerek bana yardımcı oldu her seansta kendimi çok rahatlamış, sakinleşmiş olarak buldum.seanslar tamamladıktan sonra o sorunun beni artık rahatsız etmediğini görmüş, oldukça mutlu olmuştum. Hakikatten onu tanıdığım için kendimi şanslı sayıyorum. Mehmet bey her şeyden önce çok iyi bir insan, güleryüzlü, sıcakkanlı, samimi, kendini karşısındaki insanın yerine koyan, onun sorunlarını kendisi yaşıyormuş gibi düşünen, yaptığı mesleği çok sevdiği her halinden belli olan, mesleğine çok hakim bir insan. Bu seanslar sırasında bir çok şeyi daha öğretiyor Mehmet bey nasıl MUTLU olabileceğinizi, olaylara farklı yönlerden bakabilmeyi, farkındalığı. Mehmet bey'e çok çokk teşekkür ediyorum.
     4 Beğeni    

 N. Ç. (Danışan)
 IP: 176.54.109.YFW

14-12-2017
 TavsiyeNo: 100930
Merhaba , Mehmet Bey geçmişte oğlum ve yakın arkadaşıma destek vermiş bir psikolog. Kendisinin danisanina yaklaşımını inanılmaz sevdim. İnsancıl, kibar, samimi ve net. Bağımlılık yaratmadan öngörülerini söyleyen ve hayata sağlıklı adımlar ile devam etmemizi sağlayan bir uzman. (Öyle bir yaklaşımı ve anlayışı var ki aylarca senelerce gitmenize gerek yok. Bağımlı değil birbirine bağlı danışan ve hekim prensibini hiç unutturmuyor ) özel günlerde hiç unutmadığınız bir dost oluverdi hayatımızda. Böyle insanları hiç kaybetmeyelim...
     4 Beğeni    

 N. D. (Danışan)
 IP: 178.245.53.ZZW

14-12-2017
 TavsiyeNo: 100927
insanlara ve hayata dair pozitif yaklaşımı işi olduğu için değil işinden öte insanlığa verdiği saygıdan dolayı mehmet bey benim nazarımda iyi bir uzman. Çağımızın kaosu yüzünden yaşadağımız sıkıntıları aşmak için bazen uzman birilerine ihtayaç duyarız işte tamda burda mehmet bey devreye giriyor siz anlatmadan sizi anlaması ve yerinde kararlar vererek bunu güler yüzü ile yapması danıştığım biri değil de tam aksine bir dost gibi olması belkide onu bu kadar iyi yapıyor bence halledilemeyecek sıkıntı yok sadece ne zaman ve ne yapmalıyı doğru bilmek var teşekkür ederim herşey için bana sonsuz yardımlarınız için.
     7 Beğeni    

Mehmet UZUT'un Öykü ve Şiirleri Mehmet UZUT Tarafından Yazılan Öykü ve Şiirler
 • Sonbahar
 • İmtihan!

 • Mehmet UZUT'un Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
  Türk psikologlar derneği


  » İletişim Bilgileri
  İş Adresleri
  Adres 1:
  Rumeli Mahallesi Şehit Arman Galata Sokak No:65
  Rumeli Mahallesi Şehit Arman Galata Sokak No:65 Çorlu/Tekirdağ
   
  (Haftaiçi ve Cumartesi 10:00, 19:00 Saatleri Arasında Hizmet Vermekteyim.)


  Telefon Numaraları

  Telefon 1 :
  0(282) 652 33 86

  Telefon 2 :
  0(505) 687 42 35
  E-Posta
  Kişisel Bilgileri
  Cinsiyeti
  Erkek
  Doğum Tarihi
  1978
  (41 yaşında)
  Doğum Yeri
  Diyarbakır
  Mezun Olduğu Üniversite
  Dicle Ünivesitesi Psikoloji
  Mezuniyet Yılı
  2003
  (16 yıl önce)
  Yüksek Lisans
  İstanbul Esenyurt Ünv. Klinik Psikoloji Tezsiz Yüksek Lisans (2016 Mezunu)
  Hızlı Mesaj Araçları
  -


  Mehmet UZUT'un Mesleki Anıları Mesleki Anıları
  -

  Mehmet UZUT Mesleki Videolar Videoları
  -  05:41
  Top