2007'den Bugüne 91,493 Tavsiye, 28,077 Uzman ve 19,893 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Hipnozla Aşk Tedavisi ( Bursa Hakimiyet Gazetesi )
YAZI #246 © Yazan Uzm.Psk.Şahin UÇAR | Yayın Ocak 2009
Hipnozla aşk tedavisi!Bursa'da yeni açılan hipnoterapi merkezi, aşk acısı çeken aldatılmış kadınların ve sevgilisini unutamayan yalnız erkeklerin uğrak yeri oldu.Psikolojik Danışman Şahin Uçar tarafından uygulanan hipnoz yöntemleri sayesinde yüzleşmekten kaçındığınız korkuları, bir türlü bırakamadığınız sigarayı ya da kurtulamadığınız sınav stresini birkaç seansla sorun olmaktan çıkarabilirsiniz.Kadir GÜZEL BHA

Bursa'da ilk kez açılan Hipnoz ve Hipnoterapi Merkezi, ilginç rahatsızlıklarıyla başvuran vatandaşların akınına uğruyor.

Profesyonel olarak 7 yıldır hipnozla ilgilenen ve 2 yıldır akademik eğitim alan Psikolojik Danışman Uçar, hipnoz tekniğini uygulamak için kişilerde farklı bir özellik gerekmediğini söyledi. Psikolojik Danışman Uçar, eğitimini almak koşuluyla herkesin hipnoz yeteneğine sahip olabileceğini belirterek, hipnozun yine de kolay bir işlem olmadığını, acemi ellerde çok daha vahim sonuçlar elde edilebildiğini kaydetti.

Nilüfer ilçesi Beşevler semtinde yeni bir hipnoz ve hipnoterapi merkezi açtığını bildiren Uçar, gösterilen ilgiden oldukça memnun kaldığını ifade etti. Kendisine başvuranların sıkıntısını dinledikten sonra 3-4 dakikalık bir hipnoz sürecine başladığını ve ardından kişinin ruhsal derinliklerine inerek sıkıntının kaynağını bulmaya çalıştığını anlatan Uçar, "Hipnozdaki danışanıma sorular soruyorum ve anlattığı sıkıntının kaynağı olabileceğini düşündüğüm diyalog ya da bir yaşanmışlığa ulaştığında, ruhsal sorunu giderici komutlar veriyorum. Hiçbir şey hissetmeden girdiğiniz hipnozdan özgür iradenizle istenilen zamanda rahatça çıkabiliyorsunuz. Herhangi bir ağrı, sızı, unutkanlık ya da olumsuz bir yan etki görmek mümkün değil. Halkımızın aklında oluşan hipnozla ilgili ön yargıları da arındırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tamamen ruhsal bir tedavi olan hipnoterapinin insan bedeninde yarattığı o rahatlığı hissetmek çok farklı bir duygudur. Tüm bu süreci vatandaşımızın anlayacağı dilde ve bilimsel veriler ışığında anlattığımız www.hipnozterapisi.com adlı internet sitemizde de bulabilirsiniz" dedi.Aşk acısına hipnoz neşteriKendisine özellikle aşk acısı çeken aldatılmış kadınların ve sevgilisini unutamayan yalnız erkeklerin başvurduğunu kaydeden Uçar, şöyle devam etti:

"Sevdiği adamı/kadını unutmak isteyen danışanın hafızasını elbette silemeyiz ancak, sevdiği kişiyi hatırlatan anıların üstünü örtmesine yardımcı olabiliriz. Farkındalık dediğimiz kavramı, kişinin yönlendirmesine, ipleri elinde tutmasına fırsat tanıyabiliriz. Sevdiğiniz kişiye duyduğunuz öfke, kızgınlık, nefret duygularından da hipnoz sayesinde arınacaksınız. Danışanımız uyandığında kendini daha rahat ve neşeli hissedecek. Derin dünyasına yapılan bu küçük yolculukta bilinci hep açık kalan danışanımız, uyandığında artık unutmak istediği sevgilisini daha az hatırlayacak ve zamanla acılarından kurtulacaktır."

İnsanların yüzleşmekten kaçtığı korkularına, atlatılamayan sınav stresine ya da bırakılamayan sigara alışkanlığına da müdahale edebildiğini dile getiren Uçar, farklı takıntılar ve saplantılar hatta tikleri dahi birkaç seansta sorun olmaktan çıkarabildiğine dikkati çekti. Hipnoterapi sayesinde her türlü ruhsal problemin çözülebileceğine işaret eden Uçar, depresyon, korku, fobi, panik atak, başarı kaygısı ve hatta ağrı gibi sorunları hipnozla ortalama 8-10 seansta geçirebildiğini sözlerine ekledi.


Hipnoz ve Hipnoterapi Merkezi'ne sigarayı bırakmak için gelen Leman Okan, 12 yıldır günde ortalama 2 pakete yakın sigara içtiğini, hipnoz seanslarının ardından sigarayı günde 12 taneye indirmeyi başardığını söyledi.
     1 Beğeni    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Şahin UÇAR Fotoğraf
Uzm.Psk.Şahin UÇAR
Bursa (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog - Uzman Psikolojik Danışman
Psikolog & Psikoterapist & Hipnoterapist & Cinsel Terapist & Evlilik Aile Terapisi
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi164 kez tavsiye edildiİş Adresi KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Şahin UÇAR'ın Makaleleri
► Hipnozla Vajinismus Tedavisi Psk.Fatih KİRİŞCİ
► Hipnozla Zayıflamak Dr.Psk.Mehmet BAŞKAK
► İlk Gece Korkusu Hipnozla Çözülüyor Dr.Psk.Mehmet BAŞKAK
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,893 uzman makalesi arasında 'Hipnozla Aşk Tedavisi ( Bursa Hakimiyet Gazetesi )' başlığıyla benzeşen toplam 14 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Aldatmanın Psikolojisi ÇOK OKUNUYOR Şubat 2009
► Erken Boşalma Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? ÇOK OKUNUYOR Ocak 2009
► Onu Unutamıyorum / Unutmak İstiyorum ÇOK OKUNUYOR Temmuz 2007
► Evlenmeden Önce Dikkat Aralık 2013
► Hipnoz ve Doğum Temmuz 2013
► Hipnoz Haziran 2013
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


10:37
Top