2007'den Bugüne 83,581 Tavsiye, 26,252 Uzman ve 18,644 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kuşlarda Papağanlarda Kanat Kesimi
YAZI #5613 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mart 2019
DONOR FEATHER TRANSPLANTATİON İN BİRDS”Kuşlarda merkezimizde başka kuştan 🙏diğer kuşa donör tüy nakli uygulaması)
Kanat biçerler tarafından sürekli (hacklendi off) kuşların tüyleri kısa ve bilinçsizce kesiliyor. Bu hatalı işlem komplikasyonlara ve asimetriye neden oluyor. Yeni büyüyen kan tüyleri korunmasız kalıyor. Hatta uçuş esnasında asimetri kaynaklı kazalar ve yaralanmalar oluyor. Etkilenen kanat'a "donör" tüyleri takmak zorunda kaldık. O küçük muhabbet kuşu artık çok daha mutlu ve kendine güvenen bir kuş.💓🕊🦅🍁🌞⛩🌛🌞🎼🛰👨⚕ DONOR FEATHER TRANSPLANTATİON İN BİRDS Birds in our center from another bird kuş other bird donor feather transplantation application)
The birds' feathers are cut short and unconsciously by the wings. This incorrect procedure causes complications and asymmetry. New growing blood feathers remain unprotected. There are even asymmetry-related accidents and injuries during the flight. We had to wear "donor" hairs on the affected wing. That little budgie is a happier and more confident bird now. Eliyle çalışana USTA👨⚕
Zihniyle çalışana BİLİM ADAMI👨⚕
Kalbiyle çalışana SANATÇI👨⚕
fakat “ELİ,ZİHNİ,KALBİ”ile çalışana CERRAH denir!!! 🙏 Employees who work with USTA,
SCIENTIFIC MAN,
The artist who works with his heart,
but !!! ELI, MIND, HEART N with the employee is called CERRAH !!!#veterinerhekim #veterinerlikfakültesi #veteriner #veterinario #veterinaria #veterinaire #veterinaria #medicinaveterinária #medicoveterinario #veterinary #veterinarios #veterinario #veterinaire #veterinária #veterinary #medicinaveterinaria #veterinaryhospital #veterinaryclinic #veterinaryassistant #veterinarylife #veterinarytechnician #veterinarynurse #veterinariaporamor #veterinarysurgery #veterinaryneurology #veterinarianstudent #diariodeumveterinario #veterinarios #istanbulüniversitesiveterinerfakültesi #veterinerhekimizbiz #veterinermedicine #veterinerlik #avian #avianca #avian #avianvet #avianvet #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Papağanlarda Rutin Bakım Vet.Hek.Akif DEMİREL
► Kuşlarda Aspergillosis Vet.Hek.Işıl KARATAN
► Kuşlarda Hastalık Belirtileri Vet.Hek.Ozan Ezgi BERBEROĞLU
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,644 uzman makalesi arasında 'Kuşlarda Papağanlarda Kanat Kesimi' başlığıyla benzeşen toplam 8 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


02:07
Top