2007'den Bugüne 81,441 Tavsiye, 25,869 Uzman ve 18,111 Bilimsel Makale
Site İçi Arama Arayın :
Yeni Tavsiye Ekleyin!Kuş Gibi Uçabilen Mükemmel Özelliklere Sahip Bir Canlının Tedavisi Kolaymıdır?Neden Veteriner Hekimler Kuşlardan Anlamıyor?
YAZI #5689 © Yazan Vet.Hek.Tolgay AYTAR | Yayın Mayıs 2019
KUŞ GİBİ UÇABİLEN MÜKEMMEL ÖZELLİKLERE SAHİP BİR CANLININ TEDAVİSİ KOLAYMIDIR?NEDEN VETERİNER HEKİMLER KUŞLARDAN ANLAMIYOR?
Merhaba Bu soru çok karşıma geliyor neden veteriner hekimler sizin gibi kuşlardan anlamıyor?Bütün dünyada kuş veteriner hekimliği veteriner hekimliğin en zor bölümdür neden mi ? çok yüksek bilgi ,yetenek ,elbecerisi,cerrahi ,teknoloji,farkındalık vs gerekiyor veteriner hekim tıp biliminin bütün alanlarına bütün olarak hakim olmanız gerekiyor..Dünyada kuş veteriner tıp bilimine hakim toplam 145 kuş Veteriner Hekimi var aynı ülkede bile aralarındaki mesafefe 350-400 km dir bizde veterinerlik fakülte sayımız 33 oldu ayrıca ülkemizde fakülte giriş puanları çok düşük Nüfusu 82 milyon olan Almanya'da 5,İngiltere'de 6, Fransa'da 4, İtalya'da 12 ve İspanya'da 10 veteriner fakültesi var.Bütün bu nedenlerden dolayı ülkemizde kuştan anlayan veteriner hekim sayımızın zaten artamayacağını yurt dışında yapılan istatiksel yetişme oranlarına göre teknik ve bilimsel olarak kabullenme bilincinde olmamız gerekiyor..
Pek çok hastamız kuşlarının sağlık sorunlarında şehir dışından geliyor “sağlık konuları uzaklıkla ilgili değildir” bu sizin olaya verdiğiniz önemle alakalıdır iyi günler
WHY DOES THE VETERINARY DOCTORS NOT MEAN FROM THE BIRD?
Hello This question is coming to me so why do veterinarians not understand birds like you? Why is veterinary veterinary in the whole world the most difficult part of veterinary medicine? very high knowledge, talent, handicrafts, surgery, technology, awareness, etc. all the areas of veterinary medicine must be mastered as a whole. You have a total of 145 birds veterinarians in the world veterinary medicine science in the same country even in the same distance between them is 350-400 km The number of faculties of veterinary faculty in our country was 33, and the number of faculty entrance points in our country was very low. There were 5 in Germany, 6 in France, 6 in France, 4 in Italy, 10 in Spain and 10 in Spain.
#muhabetkuşu #papagan #papağan #sultanpapağanı ##güvercin #veterinerhekim #petshop #muhabbetkuşum #muhabbetkuşuüretimi #muhabetkuşu #muhabbetkuşları #muhabbetkuş #muhabbetshow #muhabbetkuşum #showjumbo #papagan #güvercin #jakopapağan #cennetpapağanı #sevdapapağanı #muhabbetkusu #tavşan #izmir #istanbul #antalya #bodrum #ankara #eskişehir #bursa #kedi #köpek #
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Vet.Hek.Tolgay AYTAR'ın Makaleleri
► Veteriner Kardiyoloji Vet.Hek.Gökhan ÖZTÜRK
► Veteriner Hekim Olmak Vet.Hek.Dr.Başak TUNÇER ULUKARTAL
► Veteriner Tıpta Endoskopi Vet.Hek.Doç.Dr.M. Alper ÇETİNKAYA
► Veteriner Ortopedide Biyoseramikler Vet.Hek.Doç.Dr.M. Alper ÇETİNKAYA
► Avrupada Veteriner Hekimlik Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ
► Kamuda Veteriner Hekim İstihdamı Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ
► Kurban,hayvancılık ve Veteriner Hizmetleri Vet.Hek.Dr.Mustafa ALTUNTAŞ
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,111 uzman makalesi arasında 'Kuş Gibi Uçabilen Mükemmel Özelliklere Sahip Bir Canlının Tedavisi Kolaymıdır?Neden Veteriner Hekimler Kuşlardan Anlamıyor?' başlığıyla benzeşen toplam 80 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


22:30
Top