2007'den Bugüne 92,421 Tavsiye, 28,232 Uzman ve 19,992 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Susan Kadın ! Dövülen Kadın !! Öldürülen Kadın ! Ölen Kadın! Şiddete Hayır
YAZI #6719 © Yazan Psk.Ulaş KONDAKÇI | Yayın Ekim 2020
Susan Kadın ! Dövülen Kadın !! Öldürülen Kadın ! Ölen Kadın!
Şiddete HAYIR
Kadınlar korunmaya, sevilmeye, sayılmaya, ilgi görmeye layık olan en değerlilerimizdir. Kadın demek emek demek, fedakarlık demek, karşılıksız sevgi ve güç demektir. Kadınlarımız çok önemlidir. Onlar bir anne, abla, yol gösterici, aileyi aile yapan değerlerdir. Kadının toplum üzerinde bu kadar emeği varken onlara yapılan bu zulüm, bu işkence nedir acaba? Son yıllarda ne yazık ki kadına şiddetin her türlüsünü görmekteyiz. Kadınlara yapılan işkence ve zulüm acizliğin en bariz göstergesidir. Ülkemizde kadına yönelik şiddetin bir an önce son bulması gerekir. Özellikle de anneler erkek çocuğu büyütürken çok dikkatli olmalı ve onların çocuklarının güzel ahlaklı olması için çalışmalıdırlar. Daha küçük yaşta sen erkeksin istediğini yaparsın, kadınlardan daha güçlüsün gibi algılar çocukların zihinlerine yerleştirilmemelidir. Güzel bir ortamda, sağlıklı bir aile ortamında olmayan erkek çocukları ilerde ne iyi bir eş olur, ne iyi bir komşu olur ne de iyi bir insan olur. Bunun için annelere de burada çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Çünkü kadınlarımız ezilmemelidir, onlara en ufak bir zarar verilmemelidir. Kadına şiddete hayır denilmeli, kadınlarımızın önemi ile ilgili programlar yapılmalı, seminerler düzenlemelidir. İnsanlarımız bilinçli olmalı, ailelerimiz bilinçli olmalıdır. Bir insana yapılacak en büyük hakaret bir kadına el kaldırma, bir kadını hayattan koparmaktır. Kadınlarımız ölmesin, onlara acı çektirilmesin, onlar iş hayatında, üretimde yerini alsın. Bununla ilgili Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk kadınlara çok önem vermiş ve şu anlamlı sözü söylemiştir:

''Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil , omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın . ''
Psikolog Ulaş Kondakçı
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Ulaş KONDAKÇI Fotoğraf
Psk.Ulaş KONDAKÇI
Hatay (Online hizmet de veriyor)
Psikolog
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi4 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Psk.Ulaş KONDAKÇI'nın Makale ve Yazıları
► Kadın Psikolojisi Psk.Ebru Ceylan TEZER
► Kadın Cinselliği Psk.Meltem BİLGİCİ
► Kadın Psikolojisi Psk.Deniz AKINCI
► Kadın Olmak Psk.Özlem SANAN ŞENBAY
► Kadın Depresyonları Psk.Namık ACAR
► Kadın ve Şiddet Psk.Derya SOY
► Boşanma ve Kadın Psk.Nazlı AKAY
► Kadın Ne İster? Psk.Ziya ÜNLÜTÜRK
► Ötekileştirilen Kadın Psk.Nazlı TUTAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,992 uzman makalesi arasında 'Susan Kadın ! Dövülen Kadın !! Öldürülen Kadın ! Ölen Kadın! Şiddete Hayır' başlığıyla benzeşen toplam 34 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Grup Psikoterapisi Ocak 2020
◊ Umut mu? Ümit mi? Eylül 2020
◊ Cennet Aralık 2019
◊ Umut Aralık 2019
◊ Tecrübe Aralık 2019
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


07:16
Top