2007'den Bugüne 83,089 Tavsiye, 26,200 Uzman ve 18,426 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Dr.Fatih SÖNMEZ
Doktor Psikolog - İstanbul
Uzman Psikolog / Ergen -Bireysel Sorunlar-Aile ve Çift Terapisi

Fatih SÖNMEZ Fotoğraf
  TavsiyeEdiyorum.com Özel ÜyesiTavsiyeEdiyorum.com Üyesi79 kez tavsiye edildiÖzgeçmişi MevcutKütüphanemizde Yayınlanan 138 Makalesi varFotoğrafı Mevcutİş Adresi KayıtlıTelefon Numaraları KayıtlıTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

#EVDEKALIN Dr.Psk.Fatih SÖNMEZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.[Özel Mesaj Gönderin]

» Psikolog / Psk.Danışman
İsim

Dr.Fatih SÖNMEZ

Şehir

İstanbul

[Bu Şehirdeki Tüm Uzmanlar..]
Meslek

Doktor Psikolog

Tavsiye ve Teşekkürler

79

[Dr.Psk.Fatih SÖNMEZ isimli üyemizi tanıyor musunuz? Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 2
Dr.Fatih SÖNMEZ Eposta Kendisine Gönderilen Mesaj

3106
(Henüz Hiçbir Mesajını Okumadı.)

[Uzmana özel mesaj gönderin]
Tavsiyeler Arasında Tarayın

Dr.Fatih SÖNMEZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar Dr.Fatih SÖNMEZ'in Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Herkesin bir anlam tarifi,herkesin bir varoluş açıklaması,herkesin bir hedefi,tutmuş olduğu bir yol,çevrildiği ve takip ettiği bir yön vardır.Bazen başkalarının yolundan gider,başkalarının yönlerine ihtiyaç duyar ya da başkarının hayatını onların sorumluluğunda ama risk almadan yaşarız.Başkalarının arzularının kahyalığını yapar,kendi arzularımızı arzulamaktan korkarız.İstemek bir bedel,arzulamanın sonunun ölüm olduğunu düşünürüz.Yasaklardan hoşlanmadığımız için istemekten vazgeçer sadece ihtiyaçlar dünyasında,güvenli bir çizgi film havasında yaşar ve hayallerimizde herşeyi mümkün kılar,otizm balonunda yaşarız.Olgunlaşmama pahasına çiğ ve tatasız bir hayatı yaşar,günlük hayatımızın hengamesi içine karışmış mutsuzluğu soluruz. Daha sonrada havasızlıktan ,rutinden,alışkanlıklardan söz eder,kederleniriz. Kimi zaman depresyon kıyısında gezinir,kimi zaman içine girer,çıkarız.Anlamın derinliğinden korkar,anlamsızlığın sığ sularında güvenli ama farkındalıksız dolaşırız.Evet sonunda 'dolaşır','düşünceler birbirine karışır' arap saçı olan düşünceler yumağında,tarifi ve tasarımı zor duygular karşısında karışırız.Sonra da bu karmaşayı kabullenir,kanıksar ''zaten hayat dediğin nedir ki' gibi yasal bir zemine koyar,benliği onun üzerine inşa eder,anlık rahatlama ve rahatlatmalara demir atarız. Çoğu insan kendisiyle karşılaşmamak için türlü oyunlar icat eder yada icat edilmiş oyunları oynar,bir saklambaç misali kendisinden kaçarak,kendi kendisinin karşısına çıkamama cesaretsizliği içinde yaşayarak hayatını bitirir. Bir çok insanda zaten bunları bildiğini söyleyerek farkındalık kapılarını kapatır,gelişimlerini duraksatır.Anlamak; yorulmak,var olanı yıkmak,yeniyi inşa etmek ve bunları yapabilme cesareti gösterebilmektir.Cesaret,yürek diyorum evet 'anlamak','anlaşılmak','anlatmak ' zordur, Anlama giden yol 'söz' dür'sözcük' tür,' kelimeler' dir. Kelimelerin gücünde ve kelimelerin ardındaki duyguyu hissedebilmektir.Bizler olayları,yaşarken,birşeylere maruz kalırken,olaylar yaşanırken ve yaşarken yaşananların tazeliğinde hissederiz.Olarlar bitince unutulduğunu, geçtiğini düşünür ve '' his şalterleri''ni kapatırız. Psikoterapi bireyin kendisinin farkında olamadığı içsel çatışmalarının ne olduğunu anlamasına, fark etmesine ve bu farkındalığın neticesinde kendisini değiştirmesine ve daha kaliteli bir hayat yaşamasını sağlar. Alkol, madde kullanmak, depresyon, panik atak, yeme bozukluğu vs. gibi hastalıklar farkında olmadığımız çatışmaların görünümleridir.

Dr.Fatih SÖNMEZ Uzmanlık Alanları Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Kendine Zarar Verme Davranışları(Self Mutilation
Yeme Bozuklukları
Kaygı bozuklukları, Depresyon
Bağımlılık
İlişki sorunları
Çift ve Aile Terapisi
Ergenlik
Kişilik Bozuklukları

Dr.Fatih SÖNMEZ'in Makaleleri Dr.Fatih SÖNMEZ'in Makale ve Yazıları
138 Makale
► Şiddet
► İlişki
1 Yazı/Döküman
◊ Evlilikte Kilitlenme ÇOK OKUNUYOR

Dr.Fatih SÖNMEZ Özgeçmiş CV Dr.Psk.Fatih SÖNMEZ'in Özgeçmişi
1971 İstanbul doğumlu.1997 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitirdi. 1999-2001 yılları arasında istanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Klinik Psikoloji Üzerine Yüksek Lisans yaptı.Meksika Universidad Azteca da doktora. 1996 2000 yılları arasında diyaliz merkezlerinde değişik klinik ve hastanelerde kronik hastalarla çalıştı ve psikoterapi uyguladı.2000-2011 yıları arasında Fransız Lape Psikiyatri Hastanesinde uzman klinik psikolog olarak çalıştı.11 yıllık süreç içerisinde nevroz ve Psikoz servislerinde hasta gördü projektif testler uyguladı ve grup terapileri düzenledi.
Uzmanlık alanı olarak kendine zarar verme davranışı,alkol madde yeme bozuklukları,obezite yer almaktadır.
Belçika Projektif testler kogresinde Kendine zarar verme ile ilgili sunumu vardır.
2011 yılında Kendine Zarar verme adlı kitabı yayınlanmıştır.
1997 yılında İstanbul Ulusal psikoloji Kongresinde sunum yapmış
Değişik danışmanlık Ofislerinde test Eğitimi Vermiştir.
İstanbul Üniversitesinde belli zamanlarda Lisans örencilerine ders vermiştir.
2007 yılında ABD California State da eğitim programlarına katılmıştır.
2011-2012 yılında Memorial Ataşehir hastanesi ve Memorial lSuadiye Tıp merkezinde çalışmıştır.
Şu anda kendi kurucusu olduğu Pandemos Danışmanlık merkezinde mesleğini sürdürmektedir.

Dr.Fatih SÖNMEZ Tavsiye Yazıları Dr.Fatih SÖNMEZ için Yazılan Tavsiye ve Teşekkürler

 Edi (Danışan)
 IP: 5.47.192.CD

10-04-2014
 TavsiyeNo: 68023
Çok ağır depresyon içersinde iken Fransız Lape Hastanesinde adını çevremden çok sık duyduğum ve kapısını çalma ihtiyacı duymadığım bir anda kendimi Fatih Bey'in hastası olarak buldum...İşimi kaybetmiş hayattan ve yaşamaktan bıkmış ancak daha önce ki terapi deneyimlerim gibi geçici bir can simidi olarak gördüğüm terapiler şimdi benim için lüks değil tam bir gereklilik...Ruhumun ve bedenimin ne çok ihtiyacı varmış arınmaya...İşte tam da bu noktada Fatih Bey devreye girdi ve beni bu çıkmazdan önce kendimin kurtaracağını öğretti...Bu görüşleri bana daha iyi davransın memnun olsun diye yazmıyorum sadece bana kendimi sevmeyi önemli olduğumu hatırlattığı duymak istediklerimi söyleyip beni geçici iyileştirmelerle hayatıma devam ettirmek zorunda bırakmadığı için teşekkür ederim...Minnettarım.Sağolun,varolun...
     22 Beğeni    

 rodin (Danışan)
 IP: 84.44.21.DD

12-04-2014
 TavsiyeNo: 68093
Sayın;Fatih SÖNMEZ'le Memorial Hastanesinde ilk seansımı gerçekleştirmiştim.Ardından kendi merkezinde daimi hastalarından biri oldum.Uyku apnesi ile ilgili şikayetim neticesinde aldığım fazla kilolar bana birer depresyon figürü olarak geri döndü.Hayat kalitem düştü,saklanmak istediğim sosyal ortamdan koptuğum daha çok bilgisayar başında geçirdiğim zamanlar artık geride kaldı.Bana bu konu da yardımlarını esirgemeyen değerli insana binlerce teşekkür.Kendime olan güvenim,saygım daha da arttı.Eskiden sakladığım terapi seanslarımı bir uzman arayacak ve irtibat kuracaksam bu site ve değerli uzmanlarımızdan saygı ve sevgi ile bahseder oldum.Bizleri bu portalda buluşturan tavsiyeediyorum.com ve çalışanlarına da teşekkürler. Sağlıcakla kalın.
     15 Beğeni    

 POWER (Danışan)
 IP: 212.15.22.ZZD

15-04-2014
 TavsiyeNo: 68148
Tavsiyeediyorum.com aracılığıyla ulaştığım Fatih Sönmez beyefendi ile kısa sürede çok yol katettim.Yoğun çalışma hayatımda bana tam bir yaşam koçu oldu.Net tavrı ve sorgulayan kişiliği bana güven verdi.Hastane deneyimleri ve tavsiyeediyorum.com daki makaleleri onu seçmem de çok yardımcı oldu.Erkek hastalarının çok oluşu beni bu anlamda yüreklendirdi.Yalnız olmadığımı bilmek benim için zor olan bir süreci kolaylaştırdı.Çok ayrıntıcıyımdır çok araştırırım bu konu da bu site benim için tam bir yol gösterici oldu.Emeği geçen herkese başta doktorum Fatih Bey'e teşekkürler.
     12 Beğeni    

 AYŞE (Danışan)
 IP: 78.171.230.YYY

16-04-2014
 TavsiyeNo: 68168
Sevgili Fatih SÖNMEZ(Psikolog)'e ne kadar teşekkür etsem azdır 19/12/2013 tarihinde annem vefat etti çok ciddi bunalımlara girdim uzun süre 13 ay kadar MSite Editörleri Tarafından Kapatıldı yoğun bakım ünitesinde yatan annem için bu zaman zarfında ne yazık ki ne doktorlar, nede bizler hiçbir şey yapamadık. çaresizlik herbirimizde derin yaralar açtı, ve en sonunda o en değer verdiğimiz insanı canım annemi kaybetmek anlatılmaz acı verdi.Bu çıkmazdan kurtulmama yardımcı olan psikoloğum Fatih beydir. Onunla katettiğimiz yol zor ama bir o kadarda uğraştırıcı olmasına rağmen benden umudunu kesmeyen psikoloğumun sayesinde bir kez daha hayata tutunmanın yollarını öğrendim. Adeta yeniden doğdum, ona teşekkür etmek için sadece burada yazdıklarımın yeteceğini hiç düşünmüyorum ama yinede içimden gelenleri yazmak ve kendisine buradan da çok çok teşekkür etmek istedim iyi ki varsınız Fatih Bey sizi tanımak benim için büyük bir şans gelecekteki danışanlarınızın da benim kadar şanslı olması dileği ile sizi seviyorum
     9 Beğeni    

 Hande A. (Danışan)
 IP: 85.96.52.YFB

23-07-2014
 TavsiyeNo: 70444
Psikolog Fatih Sönmez ile yıllar önce bu işin uzmanını aradığım bir dönemde tanıştım. Birçok psikologla görüşmüştüm fakat, istediğim sonucu alamamıştım. Fatih Bey’in danışanları ile iletişimi ve profesyonel yaklaşımı diğer birçok psikoloğa göre farklıdır. Bazıları olaylara toz pembe yaklaşabiliyorlar ancak, Fatih Bey danışanlarına daha gerçekçi ve daha hayatın içinden çözümler sunuyor.Ayrıca mesleğine olan sevgisini de size yansıtabilen bir psikolog.En zor dönemlerimi en doğru yolu seçerek atlatmam konusunda desteği için Fatih Bey’e teşekkür ediyorum.Özetle hiç düşünmeden danışabileceğiniz kişi Uzman Psikolog Fatih Bey’dir.Son olarak Fatih Bey’in şu anda mesleğini sürdürdüğü Pandemos Psikiyatri Merkezi’ne gittiğinizde çok sıcak ve samimi bir şekilde karşılandığınızı eklemek isterim, size her zaman destek vermeye hazır olan Evrim Hanım’a da buradan teşekkür ediyorum.
     10 Beğeni    

 ümit ySite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 78.174.84.YJB

12-10-2014
 TavsiyeNo: 72365
tavsiye üzerine kendisine ulaştığım Fatih Sönmez daha ilk görüşmede bilgi birikimi ve profesyonel yaklaşımı ile doğru adreste olduğumu gösterdi. sorunlarımı çözmeyip ertelediğimi ve aslında bu ertelemelerin anlamını onun sayesinde kavradım. yetişkin olmanın evlenmek ve çocuk sahibi olmakla alakalı olmadığını düşünüyorum artık. sanırım psikoterapi süreci ile gerçekten bir yetişkin oldum. sorunlar ertelenecek ve korkulacak şeyler değil..Teşekkürler Fatih Sönmez
     10 Beğeni    

 Wales (Danışan)
 IP: 95.5.18.ZC

15-10-2014
 TavsiyeNo: 72439
"İlişkide seviyorum demek yeterli değildir.Seviyorumun yanında her türlü riski göze alabiliyorum diyebilmeyi başarmak önemlidir.İlişki de çabalamak zorlamaktır.Zorlamak zorlanmayı içine alır,arzu ve şehveti dışarı fırlatır." Fatih Bey'in sözlerini yaklaşık iki aydır okuyorum.Bundan 8yıl önce,onun danışanıydım.Hayatımda tarif edemeyeceğim bir yapılanmaya vesile olduğu için öncelikle ona saygı duyuyorum.Sonra, bu sözlerine eklemek istediğim birkaç cümleyi size belirtmeden geçemeyeceğimi söylemek istiyorum. Zorlayıcılıktan,şevk ve arzunun eşliği ile zevk almaya başlarız.Bu durum bizi hayata bağlayan en etkileyici heyecan dalgalarını yaşamamızı sağlar.Attığımız her adımda bu heyecan dalgaları bize eşlik ederken,onun sağladığı mutluluk yüzümüze ve etrafımıza yansır.Ve bu inanılmaz tatmin duygusu hayatta sevgiden daha önemli hiçbir şeyin olmadığı bilincini bize yerleştirir.Bu önemli oluşumun bilincime yerleşmesini sağlayan tek kişi olan Fatih Bey'i üç cümle ile tanımlamam gerekiyorsa, Gerçek bir hayat öncüsü, Sonsuza kadar güvenebileceğiniz bir dinleyici ve Hayatta herkesin arzu edeceği bir LIDER.
     9 Beğeni    

 Nurcan (Danışan)
 IP: 217.131.46.DD

18-12-2014
 TavsiyeNo: 74237
Yaklaşık 6 ay kadar önce, kendimi oldukça kötü hissettiğim bir dönemde yaptığım araştırmalar beni Fatih Bey'e getirdi.Tabii ki bu süreçte asistanı Evrim Hanım'ın ilgisi,desteği ve doğru yönlendirme yeteneğini vurgulamakta yarar var ve iyi ki de bu yönlendirme neticesinde Fatih Bey ile terapiye başlama fırsatını yakalamışım.Çünkü her şeyden önce terapi ilerledikçe, bana acı ve korku veren olgular ile yüzleşmeyi öğrendim.Çünkü Fatih Bey duymak istedikleriniz ile değil,belki de hayatınız boyunca hasır altı ettiğiniz fakat her zaman ayağınıza dolanma potansiyeline sahip sorunlarınız ile uğraşıyor.Artık günlük hayattaki kriz anlarında daha rahat düşünebiliyor ve durumu değerlendirebiliyorum.Belki de en önemlisi kendimi daha değerli görüyor ve önemsiyorum.Buradan desteği ve ilgisi için Fatih Bey'e ve 5.5 ay boyunca güler yüzlü ve sıcakkanlı yaklaşımından dolayı Evrim Hanım'a çok teşekkürler..
     11 Beğeni    

 YELİZ (Danışan)
 IP: 85.97.48.JZ

24-01-2015
 TavsiyeNo: 75417
yaklaşık 7 ay önce kendisine tavsiye ediyorum. com dan ulaştığım sayın fatih sönmez mesleğinde çok Profosyonel bilgi ve deneyimiyle oldukça disiplinli bir psikolog kendi kendime aşamadığım sorunlarımı çözmem'de çok büyük etkisi oldu kendisi ile yaptığımız terapi kendimi tanımamı ve korkularımla, yüzleşmemi sağladı hayatımı bana değerli kılmayı sağladığı için fatih bey'e çok teşekkür ederim... kendisi tereddütsüz güvenebileceğiniz bir psikolog'tur, ayrıca asistanı olan evrim Hanım'ın samimiyeti ve güzel enerjisi içinde buradan çok teşekkürler.
     6 Beğeni    

 Hakan KSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 151.135.118.YZ

16-05-2019
 TavsiyeNo: 109753
Kendisi etik ilkelere uyan ,işine ciddiyetle yaklaşan ve mesleğine hakim bir uzman.Sorunlara yaklaşımı , çözüm için sizi dusundurmesi, kendinizi ve degerinizi kesfetmenize yardımı paha biçilemez. Kendisi ile tavsiye üzerine tanıştım.psikoterapiye olan onyargilarim sayesinde değişti.Yetiskin olmanın sadece evlenmek ve çocuk sahibi olmak anlamına gelmediğini anladım. Nazik ,sizi bekletmeyen biri. mesleğine ciddiyetle yaklaşımı devam etmemi sağladı terapiye. Kendisini terapist ve psikolog olarak tavsiye ederim.
     Beğenin    

 Şirin Site Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 88.230.8.YYF

29-05-2018
 TavsiyeNo: 103991
La Paix’deyken yıllarca uğraştı benimle. Ruhumu kurtardı Fatih bey. Öyle değerlidir, öyle sakin, huzurlu ve berraktır ki, eğer siz de isterseniz tutup çıkarır sizi kendi karanlığınızdan. Sabırla..... Sonraları çok istedim bir arayıp sormak, uğramak, bir çiçek götürmek en azından, Gülay hanımla birlikte emeklerini asla unutmam. Ama ben taşındım İstanbul’dan, Fatih bey de La Paix’den ayrılmıştı... bi de ne denir ki?! Bu adam benim hayatımı kurtardı, ruhumu kurtardı, beni kurtardı... teşekkür, çiçek vs... son derece hafif kalıyor. Hala kocama, dostlarıma bahsederken uzun uzun anlatırım Fatih beyi, ve bugün hala onun hakkında yazarken ya da düşündüğümde mutluluktan ağlıyorsam, onun o güzel aklının, ruhunun, bilgisinin, emeklerinin sayesinde. Yolunuz açık olsun Fatih bey En içten sevgi ve saygılarımla Şirin
     Beğenin    

 Özlem (Danışan)
 IP: 85.100.154.YLB

22-03-2018
 TavsiyeNo: 102814
Merhaba, Fatih Sönmez Bey’i tesadüfi bir şekilde bir danışanının tavsiyesi ile öğrendim. O sırada eşim ve ben ciddi anlaşmazlıklar yaşıyor ve boşanmaya doğru yaklaşıyorduk. Fatih Bey’in gerçekçi ve samimi yaklaşımları sayesinde nerede hata yaptığımızı, nasıl düzeltebileceğimizi öğrendik. Artık eşimle iyi kötü herşeyi dürüstçe konuşabiliyor ve sorunlarımıza çözüm bulabiliyoruz. Birbirimize net ve açığız, küsmüyoruz. Anlaşmazlıklarımızı büyük kavgalar etmeden sonuçlandırmak için gayretimiz var. Bir aradayız ve mutluyuz, Fatih Bey’ e çok teşekkür ederim. Onu bir dinleyin ve sorunlarınıza başka gözle bakıp çözmeyi öğrenin derim.
     Beğenin    

 Kübra (Danışan)
 IP: 5.46.214.ZZJ

22-03-2018
 TavsiyeNo: 102801
Uzun süreli bir ilişkimin sonucunda yıkıma uğradığım dönemde gitmiştim Fatih Hocaya.Şimdilerde ne kadar iyi bir seçim yapmışım diyorum. Duygularımı pek ifade etmiyordum o dönemlerde. Önce duygularımı rahatça açmam üzerine çalışmıştık. Daha sonra anlatmıştım... Anlattıklarım üzerinden sebep sonuç ilişkisi ile bana anlatarak destek olmaya çalıştığını hatırlıyorum. Gittiklerim içinde en yoğun duygu, düşünce, değişim fırtınası yaşadığım bir dönemdi. Herşey için teşekkürler Fatih Hocam 😊
     2 Beğeni    

 S.Y. (Danışan)
 IP: 78.172.225.YWC

21-03-2018
 TavsiyeNo: 102778
Merhaba, Evliliğimizin bitmesini hissettiğimiz günlerde Eşimle birlikte radikal bir karar alarak kısa bir net araştırması sonucu ataşehirdde ofisi olduğunu öğrenir öğrenmez gittiğimiz ve bambaşka bakış açısına sahip olduğumuz, farkında lığımızın arttığı, neleri yanlış değerlendirdiğimiz ve neleri göremediğimizi bize gösteren, konusunda oldukça başarılı bir hekim. Evlilik çok kutsal ve hele ki çocuğunuz var ise mutlaka bitirme yada devam ettirmeye karar vermeden önce Fatih hoca ile konuşmanız da fayda olacağını düşündüğüm için yazıyorum. ismimi yazmakta dahi çekinen biri olarak biz tabularımızı kırarak gittik ve şükürler olsun ki o çok havalı olan empati kurmanın nasıl yapıldığını öğrendik. en önemlisi biliyorum demekten vazgeçtik. kendisine çok teşekkür ederim.
     1 Beğeni    

 esin (Danışan)
 IP: 85.105.130.JF

24-03-2016
 TavsiyeNo: 86775
Merhabalar,umarım yazımı biçok kişi okurda Fatih Bey'in yanına giderek sorunlara gerçek anlamda nasıl çözüm bulunabiliniyora şahit olurlar,yani kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar.Ben asosyal bir insandım toplum karşısına çıkmak ve toplumda bir yer edinebilmekle alakalı fobim vardı.Benim bu korkularımı,içe kapanıklığımı çok kısa bi sürede tedavi ederek kendime olan güvenimi bulmamı sağladı..aslında bende var olan güveni yardımlarıyla dışa çıkarmamı sağladı.Kendisi gerçekten bu işi profesyonel olarak yapan;zekası,sabrı ve tabi ki bilgi birikimi ile sonuca ulaştırdı.Tekrar çok teşekkürlerimi sunuyorum.Net çözüme ulaşmak isteyen herkes mutlaka Fatih Bey'le tanışmalı.
     5 Beğeni    

 Kübra (Danışan)
 IP: 88.230.135.ZJ

24-03-2016
 TavsiyeNo: 86772
Bir sene öncesinde ailevi ve dış ilişkiler konusunda çok fazla sorunlarım vardı. Bunun yanı sıra anksiyete bozukluğu... Psikolojik yardım konusunda kimseye güvenemiyordum. Ailemin ısrarı üzerine gidip Fatih bey ile görüştüm.Kısa sürede çok fazla yol katettik. Hayatımda tarif edemeyeceğim bir yapılanmaya vesile oldu kendisi ve korkularım, kaygılarım hepsi sayesinde son buldu. Kötü düşündüğüm ne varsa hepsini tam tersine çevirdi, kendimi sürekli suçlamak yerine iyiki dedirtebildi bana. Fatih beye çok teşekkür ediyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Kendisi sonuna kadar güvenebileceğiniz bir dinleyici.
     2 Beğeni    

 sevil (Danışan)
 IP: 78.162.149.YW

24-03-2016
 TavsiyeNo: 86767
Fatih beyle bir arkadaşım aracılığıyla tanıştım. Kendi ofisine kişisel sorunlarımı çözmek amaçlı gittiğimde kendisinden çok fazla destek gördüm ve sorunlarımı fatih beyin yardımıyla hallettim. Bir daha ki seansa daha sağlıklı gideceğimden hiç şüphem yok. Kafasında sorunlarını halledemeyen herkese de Fatih Sönmez'i tavsiye ediyor şiddetle öneriyorum. Şimdi hayata bakış açımın değiştiğini her olaya daha olumlu baktığımı fark ediyorum. Hayatın zorluklarına karşı güç aldığım uzmanıma teşekkür ediyor sevgilerimi yolluyorum.
     Beğenin    

 Doğanalp (Danışan)
 IP: 5.46.64.ZY

23-03-2016
 TavsiyeNo: 86735
Fatih beyle derslerimde ki başarısızlıklar hakkında ailemin zorlamasıyla tavsiye almak için görüştüm. Doktor hasta ilişkisinden çok benim için bir abi kardeş gibi oldu. Onun sayesinde derslerim de ki başarılarım kısa bir süreçte artma gösterdi. Okulu bana evim kadar sevdirmeyi başardı. Görüşmelerimizde bana gösterdiği ilgi ve alaka gerçekten hayranlık bırakıcak şekildeydi. Kendisine bana verdiği emekler için çok teşekkür ediyorum ve herkeze tavsiye ediyorum kesinlekle iyi bir sonuç alıcağınız garanti. İyi ki varsın Fatih abi.
     Beğenin    

 Aslı (Danışan)
 IP: 95.13.3.JB

01-09-2015
 TavsiyeNo: 81065
Bir süredir eşimle yasadığımız sorunlar nedeni ile ilişkimiz bir çıkmaza girmişti. Sekiz yıllık evliyiz ve birkaç ay önce oğlumuz dünyaya geldi. eşimden ciddi ciddi boşanmayı istediğim bir dönemde bir tavsiye üzerine Fatih beyi aradım. Aramızdaki sorunu nasıl da devam ettirdiğimizi ve bizim aslında çözelim derken nasıl daha da birbirimizden uzaklaştığımızı, birbirimizi nasıl da uzaklaştırdığımızı sayesinde anlamış durumdayız. Bireysel ne kadar çok etkenin ilişkide nasıl rol oynadığını anlıyorum artık. Çok yerinde bazı teknik önerilerde bulunup artı konuşamayacak duruma gelmiş iki kişiyi o odada konuşabilir hale getirdiğinin canlı tanığıyım. Eşimin söylediklerini nasıl olup da hiç duymadığımı ve devamlı karsımdakinin hatalarını bulup çıkarmaya çalıştığımı emin olun hiç görmüyordum. Eşim beni tanıyamadığını söylüyor yani artık iyi anlamda söylüyor tabii. Konuşabilmek bir ilişkide çok önemli. Bizi yeniden düşünmeye sevk ettiği ve birbirimizle konuşabilir hale getirdiği için Fatih beye minnettarız.
     2 Beğeni    

 ftc (Danışan)
 IP: 95.9.157.LZ

16-08-2015
 TavsiyeNo: 80727
Fatih beyin tavsiyeediyorum.com sitesindeki yazdığı evlilik sorunları üzerine makaleleri kendisini tercih etmeme sebep oldu. Eşimle ve ailesiyle olan iletişim kopukluğumuz eşimle ciddi sorunlar yaşamamıza neden oluyordu. Fatih bey samimi, güven veren ve dürüst duruşuyla eşimle ve ailesiyle olan sorunlarımı çözüme kavuşturmamda en büyük destekçim oldu. Sorunlara kendi hatalarımı görerek, karşı tarafın açısından bakarak daha anlayışlı bir şekilde yaklaştığımda sorunların yavaş yavaş çözüme kavuştuğunu, bendeki olumlu değişimin aynı şekilde karşı tarafa da olumlu etkisini görebiliyordum. Fatih bey sayesinde doğru iletişim kurabilmeyi öğrendim ve bu sayede sorunlarımı büyük ölçüde çözüme kavuşturmayı başardım. Fatih beye ve Fatih beyle tanışmama vesile olan tavsiyeediyorum.com sitesine sonsuz teşekkürler.
     2 Beğeni    

 D. (Danışan)
 IP: 85.105.43.YD

14-08-2015
 TavsiyeNo: 80685
Öncelik Fatih beyle bir arkadaş tavsiyesi üzerine tanıştım ve tanıştığıma çok memnun oldum kendisi sıcak kanlı ve yaklaşımı insanın rahat hissetmesini sağlıyor kendisinin iş disiplinine hayran kaldım iş hayatımla ilgili ve ailevi problemlerimle alakalı bana çok yardımcı oldu ve bu yardım sonucunda işime daha iyi motive olup başarısız noktalarımı artıya çevirdim Ailevi yaşantımdaki problemlerimin üstesinden gelebildim bunun için Fatih bey'e teşekkürlerimi sunuyorum ve tavsiye ediyorum.
     1 Beğeni    

 mrv (Danışan)
 IP: 85.153.6.BJ

11-08-2015
 TavsiyeNo: 80627
Bu güne kadar sayısız diyebileceğim psikoloğa gittim. Ama beni anlamadıklarını düşündüm. Ya da bana cevap veremiyorlardı. Umudum kırılmıştı ve ilaç da kullanmak istemiyordum. Çünkü bunu da denedim, bu güne kadar bir sürü anti-depresan kullandım. Ama ilaçları bırakınca sorunlarım tekrar geri geliyor, düşüncelerim eskiye dönüyor ve kafam karışmaya başlıyordu. Bu yüzden imtina ederek ama başka çarem olmadığını da düşünerek araştırmaya giriştim. Benim için artık tecrübesi, eğitimi, bu konuda kendisini yetiştirip yetiştirmediği ve beni anlayabilecek olgunlukla birisine ihtiyacım vardı. Birkaç isim içinde hem yaşı, hem bilgisi, hem de bu işin doktorasını yapmış olması nedeniyle fatih beyi buldum. İlk seans daha önceki olumsuz tecrübelerimden dolayı ona karşı ön yargılı idim, o beni sadece sakince dinledi ve beni anlamaya çalıştığını gördüm. Onun sakinliği beni sakinleştirdi diyebilirim. Sadece beni dinliyor, hiç not almıyor ve sadece bana odaklanmış olması beni oldukça memnun etti. Ve ona devam etmeye karar verdim. Bu süreç içinde gerçek anlamada geçmişimi ve kendimi incelemeye aldım. Öfke kontrolümde ciddi ilerlemeler var. Artık düşünmek, öfkemin ve fevri davranışlarımın yerini aldı. Daha bir sürü şey sayabilirim ama çok fazla uzatmak istemiyorum. Mesleğin hakkını veren ve bu konuda yıllardır bu işe kendisini adamış olan fatih beyi kesinlikle öneriyorum. Kendisine saygılar sunuyorum. Şanslı olduğumu düşünüyorum.
     Beğenin    

 esin (Danışan)
 IP: 95.5.35.ZY

06-08-2015
 TavsiyeNo: 80545
Arkadaşımın referansıyla tanıştım fatih beyle. Eşimle ilişki problemlerimiz vardı. Eşimi ikna etmekte zorlandım ama bir şeklide fatih beyden randevu aldık. Fatih bey ilk seansta dikkatle beni ve eşimi, yargılamadan ve büyük bir dikkatle dinlediğini ve sözümüzü kesmeden ama tamamen kontrolü bize de vermeden aralarda çok isabetli sorular sordu. Eşim ve ben hayran kaldık. Çünkü sorduklarını hiç düşünmemiştik. Onun yanında konuşabiliyorduk. Tamamen kendimizi bıraktık. Bu zor bir şey ama sanki bir sihir gibiydi. O ortamda insan kendisini bırakabiliyor. Belki de insan kendisini bırakabilince düşünüp, değerlendirebiliyor. Hayatımdaki ilk psikolog deneyimim. Onun soruları ile aslında biz düşünüp karalar alabiliyor ve ilişkimizi masaya yatırıyorduk. Gün geçtikçe tartışmalarımız azaldı. Sanki daha bir yakınlaştık. Bunu eşimde söylüyor. Daha iyi olacağına eminim, fatih beyle tanışmam fırsatı yarattığı için önce arkadaşıma çok teşekkür ediyorum. Sonra da fatih beye sonsuz teşekkürler ediyorum. Anlaşılmak ve anlamak güzel bir şey. Fatih beye çok rahatlıkla güvenebilirsiniz. Bu konuda ihtiyacı olanlara faydalı olacağından hiç kuşkum yok.
     2 Beğeni    

 T. (Danışan)
 IP: 185.15.42.CY

04-08-2015
 TavsiyeNo: 80500
Fatih bey Fransız lape hastanesinde çalışıyordu. Onunla orada tanışma fırsatı buldum.O zamanlar aile ve bununla birlikte alkol sorunum ve alkole bağlı korkularım ve kaygılarım vardı. Fatih beyle orada seanslara başladık. Ve hastaneden çıktıktan sonrada seanslarıma devam ettim. Alkol kullanmama neden olan farkında olduğum ve olmadığım sorunlarımı anladıkça alkolden uzaklaştım. Şimdi kullanmıyorum Ama bunun uzun soluklu bir süreç olduğunu ve alkolü bırakmanın ve temiz kalmanın kolay olmadığı bilinci ile seanslarıma devam ettim. Kendimi iyi hissediyor, yaşadığım hayatın anlamını ve değerini daha iyi biliyorum. Fatih bey, profesyonel birisi, işinde sağlamcı ve sabırlı. Bu yüzden Fatih beyi herkese öneriyorum. Saygılar.
     3 Beğeni    

 elif (Danışan)
 IP: 195.142.117.ZJ

31-07-2015
 TavsiyeNo: 80444
Fatih beyi internette araştırma yaparken buldum. Dikkatimi çeken, eğitimi, makaleleri ve kitabıydı. İnternetten psikolog bulmak ve gitmeye karar vermek benim için kolay bir şey değildi. Karar verdim ve gittim. İlk önce kendisini çok soğuk buldum .Mesafeli idi. Ben biraz daha filmlerdeki gibi zannediyordum. Fakat fatih beyin tavrı aslında profesyonelliğinde ve objektivitesindeymiş. İnsanın kendisini anlamasına yardım ediyor. Kendimi anladıkça içimdeki isteksizlik, keyifsizliğim ortadan kalkıyordu. Çünkü benim aslında başka sorunlarımın olduğunu fark ettim ve onlar üzerine eğilmeye başladım. Şu anda terapi görüşmelerim devam ediyor ama şimdiden çok yol kat ettim. diyebilirim. Yaklaşım tarzı farklılığı ile gerçekten tedavi olduğumu hissediyorum. Bu yüzden Fatih hocayı öneririm.
     2 Beğeni    

 ugur (Danışan)
 IP: 78.170.250.YLJ

27-07-2015
 TavsiyeNo: 80350
Fatih beye bir tavsiye üzerine ulaştım. Ben 24 yaşında bir gencim. Gerek üniversite yaşantımda gerekse ailevi sorunlarım yüzünden bayağı bunalmış bir durumda idim. Hayatımda ilk defa böyle bir sürece girmiştim. Kafam çok karışıktı. Ne yapacağımı bilmez halde idim. Fatih beye başladıktan sonra asıl sorunlarımın kaynağını anlamaya başladım, biraz daha fazla baş etmeye ve yaşadıklarımı anlamlandırmaya başladım. Kendime değişik hastalıklar yakıştırıyordum çünkü bana ne olduğunu anlayamıyordum. Şimdi kendimi daha dingin hissediyorum. Zaten fatih beye referansla gittiğim için benden önce gidenlerinde nasıl değiştiğini ve farklı düşünmeye başladıklarını görmüştüm bu yüzden zaten doğru bir tercih olduğunu biliyordum. Fatih beye sonsuz teşekkür eder ve kendisini tavsiye ederim.
     2 Beğeni    

 Emre.o (Danışan)
 IP: 85.108.161.FZ

02-07-2015
 TavsiyeNo: 79906
Fatih bey ile Lape hastanesinde tanıştım.Daha önceden birkaç psikoloğa gittiğim için,ilk başlarda önyargılıydım.İçine düştüğüm boşluktan beni kimse kurtaramaz diye düşünüyordum.Zamanla psikologlara bakışım değişti.Fatih bey değişik tarzıyla bana çok iyi geldi.Çevremdeki insanlardan yönlendirdiğim herkes yaşadığı sıkıntıdan kurtuluyor;adeta yeni bir insan oluyor.Fatih beye kendimi bulmama yardımcı olduğu için ne kadar teşekkür etsem az.Umarım minnetimi bu şekilde ifade edebilmişimdir.
     1 Beğeni    

 Zeynep (Danışan)
 IP: 180.97.185.JC

01-07-2015
 TavsiyeNo: 79893
Fatih bey güleryüzlülüğü samimiyeti içtenliği ve kendinden emin duruşuyla daha ilk görüşmenizde güveninizi kazanıyor. Fatih beyin sorunlarınıza ciddi bir titizlilikle yaklaşımıyla ve olaylara farklı açılardan bakış açısı kazandırarak çözüm üretmesiyle mesleki açıdan ne kadar donanımlı biri olduğu anlaşılıyor. Fatih beye desteği ve yardımları için çok teşekkür ediyor Fatih beyden psikolojik destek almak isteyenlere gönül rahatlığıyla kendisini tavsiye ediyorum.
     2 Beğeni    

 Falcon (Danışan)
 IP: 178.208.83.ZY

30-06-2015
 TavsiyeNo: 79868
Fatih beyle Memorial Ataşehir hastanesinde tanıştım. Daha sonrada nişantaşındaki ofisinde terapilere devam ettim. Nedenini bilmediğim iç sıkıntılar, yaşamda anlamsızlık gibi duygular hisisediyordum. Ve bunları bastırmak için alkol kullanıyordum. Hem alkol problemim, hem de kendi içimdeki mücadeleler beni yorgun bırakmıştı. Hayat her geçen gün anlamını yitiyordu. İlaçta kullanıyordum ama benim hissettiğim kadariyle bu biyolojik bir şey değil, sanki benim kişiliğim ve geçmiş yaşantımla ilgili idi. Fatih beye gidene kadar hen kendim halledebilirim diye düşünüyordum. Neticede kontrol bende idi. Benim dışımda kimse bana bir şey yapamazdı. Fakat kendim tek başına halleledemeyeceğimi düşündüm.Ve Fatih beye gittim. Tabi ki terapi uzun ve zor bir süreç ama eğer kendinizi anlamak istiyorsanız, çözüm terapide. Özellikle Fatih bey gibi hem hastane deneyimli, hem de tecrübeli bir uzmana giderseniz. Herkesin faydalanmasını isterim. Fatih bey profesyonel biri, tedavi edebilecekleri ile edemeyeceklerini iyi ayırt etmiş birisi. Bilinçli bir profesyonelle çalıştığım ve bunları halledebildiğim için kendimi şanslı sayıyorum. Kesinlikle kendisini tavsiye ediyorum. Saygılar.
     2 Beğeni    

 Mehmet (Danışan)
 IP: 146.185.30.WJ

27-06-2015
 TavsiyeNo: 79817
Panik atak hastasıyım. Fatih beye bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim. Öğüt veren, nasihat veren bir tavrı yok. Öncelikle bunu bekleyerek gitmiştim. Fakat fatih beyin yerinde müdahaleleri ve bana farklı açılardan problemlerimin çözümüne nasıl yaklaşılacağını yorumları ile göstermesi, bana farklı bakış açısı ve değerlendirme biçimi kazandırdı. Bana düşünmeyi öğreten, stresle nasıl baş etmek gerektiği konusunda, kendi içime bakmamı sağlayan ve benim içsel yolculuğuma yönlendiren fatih beye teşekkürler ediyorum.
     2 Beğeni    

 D.M. (Danışan)
 IP: 95.211.211.YFZ

26-06-2015
 TavsiyeNo: 79782
Fatih beyi internette psikolog ararken buldum. Bir kaç isim arasındaydım. Otobiyografisine baktığımda onunla görüşmeye karar verdim. İyi ki de vermiştim bu kararı. Kendisinden psikoterapi hizmeti aldım. Ağır depresyon hatsasıydım. Uzun yıllardır ilaç kullanıyordum. Belli bir süreç terapiye devam ettim. Depresyonumun çözülmeye başladığını ve hayattan zevk almaya başladığımı gördüm. Tıpkı eskisi gibi hayattan tat alabilmek çok mutluluk verici bir şey. Fatih bey mesafeli ama insancıl , yargılamadan duruşu, samimiyeti ve yeteneği ile işini çok iyi yapan ve başarıyı hak eden bir uzman. Güvenilir, bilgili ve başarılı derin bakış açısına sahip.. İnsani açıdan ise: sıcak kanlı, vicdanı ve dürüst bir insan olduğu kanısındayım. Kendisiyle görüşürseniz dediklerime katılacağınıza eminim. Herkese acil şifalar dilerim. Bu arada makalelerini okumanızı tavsiye ederim. Teşekkürler Fatih hocam.
     3 Beğeni    

 birkin (Danışan)
 IP: 88.235.47.DZ

28-05-2015
 TavsiyeNo: 79066
Fatih Beyle internet üzerinden tanıştım.Çok yoğun bir iş programım vardı bu nedenle hiç mutlu değildim.Kendimi sadece çalışmak için dünyaya gelmiş gibi hissettiğim zamanlar oluyordu.Sıkılgan ve kararsız biriyimdir.Hep endişeli gelecek kaygısı yaşayan ne olacak diye kendime hayatı zindan eden bir yapım vardır.Sonunda karar verdim. Fatih Beye gitmeye uzun araştırmalarım sonunda gittim.ilk seansımız çok rahatlatıcıydı ses tonu karşılaması bana doğru yerde olduğum hissini verdi.Kendisi beni dinlerken hiç not almadı ama bir önce anlattığım yada daha eski yaşanmışlıklarımla ilgili öyle bağlar kuruyordu ki hayretler içinde kalıyordum.Anlamsız gelen Niye dediğim herşey net ve daha görünür.Ben Kendimi Tanımak için çıktığım bu yolculuğa devam ediyorum Aralıksız.Sizlere tavsiyem öylesine yaşamayın kendinize Fatih Bey'le bir şans verin...
     3 Beğeni    

 elif (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.115.32.YF

25-05-2015
 TavsiyeNo: 78999
Fatih Sönmez çalışma arkadaşım olması nedeni ile kendisinden profesyonel yardım alamadım. Ancak hayatımın en zor dönemindeki rehberliği ve tavsiyeleri bana bir yol haritası çizdi. İnsanın kendisini değiştirip geliştirebileceğine inanmazdım. Ben bile kendimdeki değişime inanamıyorum. bir terapistten yardım alma konusundaki çekincelerimi, bu yardımın hiç bir şeye yaramayacağına dair rijit yaklaşımlarımı sayesinde aştığımı söylemeliyim. Beni dikkatle ve sabırla dinledi. Tanışıklığımız nedeni ile kendisinin danışanı olamadım ama bana verdiği destek ve doğru yönlendirme ile hayatım ve kararlarım hiç olmadığı kadar tutarlı, duygularım ve mantığım hayatımda dengeli bir seyir izliyor. ilk kez ne istediğimi ve neyi istemediğimi bu kadar net biliyorum. Kendimi daha iyi ifade ediyor ve sınırlarımı daha iyi koruyorum. Etik kurallara olan bağlılığı ve mesleki yetkinliği kendisini tanımlarken bahsedeceğim ilk iki unsur olacaktır.Size doğru yürümeyi öğretip gerektiği yerde sizi bırakacaktır emin olun ki o bıraktığı nokta sizin için en doğru nokta olacaktır. Öyle ki benim çevremde de yönlendirdiğim kişilerin mutluluğu ve memnuniyeti de bu kişinin doğru adres olduğu konusunda beni onore etti.Teşekkürler SAYIN SÖNMEZ
     2 Beğeni    

 nuray (Danışan)
 IP: 78.167.40.ZJJ

15-05-2015
 TavsiyeNo: 78760
Bu uzmanla nasıl tanıştınız obsesif kompulsif bozukluk vardı bir arkadaşımın tavsiyesi ile gittim...çok iyi psikolog takıntı ve geçmişimle hesaplaşmayı yüzyüze getirerek tedavi etti...konuşması ve iknası hayatta daha başka açıdan baktırarak Arkadaş canlısı,güleryüzlü, konuşkan muayenehane değilde evinde gibi hissetirdi...mesleki açıdan çok başarılı ve tedavi sonuçuna vardırdı kendime güven verdi... ve korkmadan kim ne diyecek olgusunu yok etti..Kendine güven ve iyleştirme ilgili üstün körü değil detayın en ince noktasına kadar inmesi...
     2 Beğeni    

 sevgi434 (Danışan)
 IP: 176.219.166.CJ

09-04-2015
 TavsiyeNo: 77891
Fatih Beyle tanışmam asistanı sayesinde oldu.Her insan gibi dönem dönem yaşadığım sorunlar içinden çıkılmaz bir hal alınca kendisine başvurdum.Panik atak kapalı yerlere gireme me (alışveriş merkezleri)ve her yaz geldiğinde uçağa binme fobisi nedeniyle başvurdum. Fâtih Bey seanslara devam ediyorum düzenli olarak.Kattediğim ilerlemeye ben bile şaşırdım.Kendisi bu işi profesyonel olarak yapan her konuda yardımcı ve her aradığımda ulaşabildigim en özel insana en içten Teşekkürlerimle.
     5 Beğeni    

 ahmet Ö (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

06-04-2015
 TavsiyeNo: 77769
Fatih Beyi arkadaşlarımız aracılığıyla bulduk.Onlarda bizim gibi sık sık kavga eden ama birbirini seven evli çiftlerden idi.Fatih Beye gittiklerini öğrendikten sonra biraz şaşırmadım değil.Bizde gidelim diyen eşime önce hayır ne işimiz var demiştim.Aşırı kıskançlığım beni ve eşimi öyle yıpratmaya başlamadan önceydi.Temel bazı sorunlarımız vardı benim görmek istemediğim kabul etmediğim Güvensizlik sorunu en başlıcasıydı.Ayrılma kararı aldığımızda arkadaşımla paylaştım bana hemen aramam için numarasını verdi Fatih Be'yin aramadım arayamadım.Aramadığımı öğrenen arkadaşım numaramı vermiş Fatih Beye ilk aradığında beni çok kibar naif ve içten bir sesle selamladı.Bana buraya gelmeniz şart değil ama mutlaka yardım almam gerektiğini söyledi.Eşime gitmek konusunda itiraz etmiştim şimdi benimle gelmek istemez ise diye endişe ederken Fatih Bey önce bireysel olarak benimle sonra Çift olarak çalışmaya başladık.Herşey bizim elimizde yeter ki isteyelim ve FATİH BEY gibi doğru insanlarla biraraya gelmek sorunların üstesinden gelebileceğimizi bize gösterdi.İyi ki Fatih Beyi tanıma fırsatı bulmuşuz onun sayesinde kendimize bir şans daha verdik.Sizler de hep bir şansınız olduğuna inanın. Yeter ki size yardım edebilecek doğru insanla karşılaşın.Fatih Bey bu isimlerden.Mesleğini seven ciddi prensipli ve size önem veren bir Psikolog.Kendisine minnettarım.Çok teşekkürler Fatih Bey iyi ki varsınız.
     3 Beğeni    

 TUNDER (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

04-04-2015
 TavsiyeNo: 77685
Fatih Beyi arkadaşlarımızın sayesinde tanıdık kendisi bizi daha ilk günden çok etkiledi çıktığımızda başka bir şey oldu sanki.İyi geldi birşeylerin çözümü bir yerlerde saklıymış da yıllarca gözümüzün önünde duran anlaşmazlıklar çatışmalar söylenmeyi bekleyen sözler birdenbire açığa çıktı.Aslında her yetişkin insanın bu analize ihtiyacı var.Hayatınızda bir fark isterseniz burası doğru adres.Gelmekten asla çekinmeyin her geldiğinizde size bir başkası olma fırsatı verecek Fatih Bey.Hayat şimdi daha anlamlı ve güzel.Teşekkürler FATİH BEY.
     5 Beğeni    

 arna (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

31-03-2015
 TavsiyeNo: 77568
Bu zamana kadar ki süreçte benim için yaptığınız herşey için size teşekkür ederim.Belki size göre sadece işinizi yaptınız.Ama bana göre işinize insanlığınızı ve duruşunuzu da kattınız.Bunun için size hep minnettar kalacağım...Pek çok hastanızın olduğu gibi benim de hayatıma dokundunuz.Alacağım her kararda her doğru adımda payınızın olacağı düşüncesinin haklı mutluluğunu sonuna kadar yaşamalısınız.Yaşamınız boyunca herşey hakettiğiniz gibi şekillensin.Sizi iyi ki tanıdım ve çok seviyorum.
     2 Beğeni    

 REVULATION (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

27-03-2015
 TavsiyeNo: 77482
tek kelime ile ifade edersek o benim TAMAMLAYICIM oldu.Hayatıma öyle bir yerden dahil oldu ki benim bile inanamadığım gelişmeler oldu.Bu kadarını beklemiyordum aslında.Daha önce deneyimlerim olmadı olsaydı ve bu kadar beni etkileyen biri çıkmasaydı karşıma gidermiydim bilmiyorum?Herkese tavsiyem gideceğiniz Uzmanın popülerliğine kadın erkek oluşuna değil gerçekten bu işi mesleği olduğu için yapan ve zeki ve öngörülü olması ile derecelendirin.Fatih Bey öyle biri.Beni aldı götürdü ve benimle buluşturdu.Varolmak hiç bu kadar keyifli olmamıştı.Teşekkürler FATİH BEY.
     4 Beğeni    

 grazıa (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

24-03-2015
 TavsiyeNo: 77377
Sevgili Fatih Beyle internetteki yazıları vasıtası ile tanıştık.Eşimle bereber gittik farklı bir yerdi ev gibi sıcak ve huzurlu sizi hazırlıyor gibi sanki.Harika bir ilk görüşme çok etik çalışan size olanı biteni anlatan dinleyen ve farklı açıdan bakan biri sizi şaşırtabilir hayatınızı gözden geçirir ve biranda bu BEN miyim dersiniz.Ve değişim başlamıştır kaçınılmaz son artık yenilenmeye ve hayatı kaçırdıklarınız arkasından üzülmek yerine neresinden kurtarabilirim aşamasına getirmiştir.Herkese FATİH BEYİ şiddetle tavsiye ediyorum.Ekibindeki herkes övgüyü hakeder profosyonel insanlardan oluşmakta Dr.dilek Akgül hanımefendiye de ayrıca teşekkür ederim.
     3 Beğeni    

 kara (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

21-03-2015
 TavsiyeNo: 77304
Fatih Hocayı çevremden duyarak tanıdım.Kendisi ile 6 aydır çalışıyorum.Öyle böyle değil çok yol aldım.Zor bir dönemdi hayatımda sonlar ve başlangıçlar vardı karamsar kararsız ve dibe vurmuş gibiydim adeta beni çekti o karanlıktan yolumu aydınlattı ben ona bir BEN borçluyum.Çok doğal davranır sizi dinlerken asla not almaz nasıl anlatsam diye düşündüğünüz herşeyi ustalıkla alır ve bir bakmışsınız beraraber en olmadık şeyler hakkında yorum yapar bulursunuz kendinizi.Ben bu anlamda hayranım ona, kendime bile söyleyemediğim herşeyi şimdi ağlayarak bağıra bağıra anlatıyorum hiç utanmıyorum beni ben yapan herşeyi biliyorum onlarla yaşamayı öğreniyorum. Siz siz olun denemekten vazgeçmeyin.FATİH SÖNMEZ gibi biri olmalı herkesin hayatında.Onu tanımak onunla çalışmak benim hayatımı değiştirdi.Binlercekez teşekkür teşekkür teşekkürler siza FATİH BEY
     3 Beğeni    

 staples (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

21-03-2015
 TavsiyeNo: 77297
Fatih Beyi tanıdığım vasıtası ile bulduk.Oğlumla beraber her hafta sonu düzenli gelmekteyiz.Ondaki değişim inanılmaz düzeyde.Eğimtimci olduğum için bu konudaki titiz araştırmalarım Fatih Beyin doğru adres olduğunu gösterdi bana.Derslere ilgisi ve başarısı arttı.Bunlar biranda olacak şeyler değil zaman ve emek istiyor.Benim durumumdaki herkesi buraya çağırıyorum.Ben de her konuda değişmeye ve fark etmeye başladım.Hayatımda çocuğuma yatırım yaptığım EN İYİ ŞEY.
     2 Beğeni    

 Arda B. (Danışan)
 IP: 88.150.212.JD

21-03-2015
 TavsiyeNo: 77296
Fatih Bey ile tanıştıktan sonra hayatımda çok olumlu değişiklikler ile bu değişimin getirdiği sayısız artı oldu. Obsesif Kompulsif bozukluk olarak düşündüğüm bir neden ile gitmeme rağmen aslında bambaşka bir tanı ile ilerledik. İş hayatıma ve özel hayatımda yaşadığım ilerleme için kendisine çok teşekkür ederim. Profesyonel destek ile sizler de daha kaliteli ve huzurlu bir yaşam elde edebilirsiniz.Kendisi ile hala beraber ilerlemekteyiz. Fatih Bey benim için çok doğru bir danışman oldu, hepinizin bilgisine sunarım.
     3 Beğeni    

 emma B. (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

20-03-2015
 TavsiyeNo: 77260
Fatih beyle Fransız Lape hastanesinde çalışırken tanıştım. Madde bağımlılığım sorunu yüzünden Türkiye de ve dünyada çok fazla sayıda rehabilitasyon merkezine ve psikiyatri hastanesine gittim. Maddeyi bırakmak çok zor bir iş ama uzmanını bulunca kolaylaşır. Daha önceki terapistler o zamanlar yoğun olan öfkem ve yıkıcı tutumumla baş etmekte zorlandları.Ve bir şekilde Lapeye yattım. Orada terapist olarak Fatih bey benimle ilgilendi. Uzun zaman onunla bağımlılığım konusunda çalıştık. Ve ben uzun bir zamandır da madde bağımlısı değilim. Temizim yani. Bu konuda fatih beyin sabrı,anlayışı ,profesyonelliği, bilgisi ve konudaki hastane deneyimliliği konusunda bağımlılıkla ilgili sorunun olan herkese tereddütsüz önerir tavsiye ederim.Teşekkürler
     4 Beğeni    

 B.B (Danışan)
 IP: 78.180.86.FY

19-03-2015
 TavsiyeNo: 77224
Bir çok psikolog denememden oldu.En fazla üç sefer gidip istediğim sonucu alamıyordum.Evliliğim ve psikolojimle ilgili çıkmaza girmiştim.Bu sıkıntılı dönemimde internette arama yaparken Fatih Bey'in sitesine rastladım.Yazılarını okudum ve gitmeye karar verdim.İyiki Fatih Bey'i tanımışım.Sayesinde hayata bakışımdaki karamsar perde kalktı.Bilgi birikimi,profesyel yaklaşımı ile herkesin söylediği sıradan konuların,yaklaşımların dışında derinlerdeki çok farklı noktalarınızı keşfedip sizin kendinize ve olaylara farklı açıdan bakabilmenizi sağlıyor.Ayrıca pofesyonelliğinin yanında içten ve arkadaş gibi.Buradan desteği ve ilgisi için Fatih Bey'e ve güleryüzlü asistanı Evrim Hanım'a çok teşekkür ederim..
     6 Beğeni    

 Süreyya (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

19-03-2015
 TavsiyeNo: 77219
Fatih Beyle internet sayesinde tanıştım.Hayatımı zindana çeviren Obsesif kompulsif bozukluk tanısı olan birisi olarak Fatih Beye başvurdum.Günlerim cehennem azabı içinde geçiyor iken Fatih Bey takıntılarımın neye karşılık geldiğini,onlarla nasıl başa çıkacağımı gösterdi.Kendimi ve isteklerimi nasıl dolaylı yollardan ifade ettiğimin farkına vardım.Gerçek Terapi Nasıl Olur? öğrenmek istiyorsanız FATİH SÖNMEZ ile tanışmalısınız.Etik ve ahlaki ilkelere bağlı ve işini ciddiye alan verdiğim paranın son kuruşuna kadar helal ettiğim DEĞERLİ HOCAM İYİ Kİ VARSIN.
     4 Beğeni    

 wolwerine (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

17-03-2015
 TavsiyeNo: 77148
Arkadaşım aracılığıyla buldum ben Fatih Hocayı.Uzun zamandır beklettiğim çözemediğim herşeyle Fatih Hocanın ofisine gittim.Daha önce de gittiğim yerler vardı.İlkkez bu kadar beni anlayan biri var hayatımda.Dinlerken not almayan benimle anlattığım şeyin içine girebilen sadece karşındakine odaklanmış gerçek biri var ve siz kendiniz oluveriyorsunuz onun yanında.Anlattığınız herşey uzun süreli belleğinde ve muhteşem saptamaları var Fatih Beyin. Kendimi tanımadığımın farkına vardığım anlarla dolu.Şimdi daha iyiye doğru yol alıyorum. Kendisine teşekkür ediyorum sonsuz.
     5 Beğeni    

 kanat (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

14-03-2015
 TavsiyeNo: 77033
kendisini bir internet sitesi sayesinde buldum kızımın kendine zarar verme durumu var bunun için destek alıyoruz ve fatih beyin bu konuda çok tecrübeli olduğunu kızıma çok faydalı olacağını düşünüyorum.. mesleğini gerçekten insanlara faydalı olabilmek için yaptığını düşünüyorum...Engin tecrübesi ve sonsuz ilgisi bizi çok memnun etti.Fatih Beyin hastane tecrübesi ve hastasına olan saygısı yaşı kaç olursa olsun her konuda bilgilendirmesi anne baba olarak nasıl davranacağımızı bilerek birşeyleri beraber aşabileceğimizi sağladı.Sonsuz teşekkürler fatih bey
     5 Beğeni    

 fulya (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

12-03-2015
 TavsiyeNo: 76984
Fatih Beyi internetten buldum.Çok yoğun çalıştığım bir dönemdi.Kendime zaman ayırmıyor ve çözümlemem gereken herşeyi erteliyordum.Sıradan yaşıyordum sadece iş odaklı ve stresle.Hayatımı geri veren değerli Psikoloğum Fatih Beye bana önceliklerimi öğretti.Ben Değerliyim ve Özellim.Şimdi nerede nasıl bir sorun yaşarsam yaşayım beni donanımlı hale getiren Fatih Beye en iyi dileklerimi sunarım.Pandemos Psikolojik Danışmanlık adına yakışır bir yer.İnsanı hasta eden bir havası yok.Evim burası benim.Gelirken sevindiğim kendimi iyi hissettiğim.Allah yokluğunu göstermesin.Herkese buradan çekinmeden gelebileceğiniz bir yer olduğunu söylemeyi bir borç bilirim.
     7 Beğeni    

 starWARS (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

12-03-2015
 TavsiyeNo: 76981
Fatih Beyle bir yakınım sayesinde tanıştım.Kendisi ile kısa sürede çok yol aldık.Yaptığı tahliler etkin sizi gerçekle yüzleştiren ve can alıcı.Haftalar boyu nedemek istedi acaba diyerek kendimi sorguladığım anlarla dolu.Seans günümün gelmesini bekleyerek geçirdiğim zamanlar.Benzer tavsiyeleri okuduğum zaman yalnız değilim diye sevindiğim Fatih Beye yazılmış her kelime kazanılmış birer yeni zafer gibi.Benim hayatımın dönüm noktasıdır O. TEŞEKKÜRLER
     4 Beğeni    

 Günay FIRAT (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 83.66.145.YBY

11-03-2015
 TavsiyeNo: 76947
30 yıla yakın zamandır tanıdığım, son üç yıldır mutsuzluğunu hem söylemlerinden hem de yüzünden gözlemlediğim arkadaşımın, gözlerindeki ışıltı ve alışkın olmadığım kahkahaları beni şok etti. Sevindim, sanırım aşık oldu diye düşündüm:) yanılmışım.. Bu güzel değişimin mimarı bir süredir gittiği syn. Fatih SÖNMEZ'miş. Fatih beyin gerçekten işinin ehli olduğunu, hayatındaki bir çok olumsuzlukla başa çıkabilmeyi öğrendiğini, bunca yılı umutsuzlukla boşa harcadığının farkına varmasını sağladığından söz etti.. Fatih beyi öylesine övdü ki, netde ismini ararken bu sayfayı gördüm ve yazmadan geçmek haksızlık olur diye düşündüm.. Fatih bey, bana arkadaşımı yeniden kazandırdığınız için, O'ndan bana da yansıyan sıcaklığa ve enerjiye vesile olduğunuz için size yürekten teşekkür ediyor ve en kısa zamanda bu güzel enerjiyi kendi hayatıma da katmak için size uğramam gerektiğini düşünüyorum. Saygıyla..
     7 Beğeni    

 HASAN (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

11-03-2015
 TavsiyeNo: 76936
Merhabalar , Eşimle beraber bir akşam internet üzerinden bireysel danışman araştırmalarda bulunduk.Aileden birisi gibi hissedebileceğimiz olsun Bizde tavsiyeler üzerine fatih hocaya gelen arkadaşları dinledik. Yaklaşık eşim 5 aydır gelmekte çok da memnun bunun yanı sıra eşimin yanında bende bulunmaktayım her seansında onu yakından takip ediyorum bende seanslara girmiş kadar oluyorum :) Burası gerçekten aileden gibi güler yüzlü karşılamaları zamanın çabuk geçtiği huzur dolu bir yeri bazı zamanlar fatih hocayla benimde soracaklarım oluyor sağolsun 5 dakika bile olsa beni dinliyor birazda olsa hocanın söylediklerini dikkate alıyorum. Buraya gelerek kendinizi iyi hissedeceksiniz . Arkadaşlar yukarda yazdıklarımı tüm samimiyetinle söylüyorum. Pişman olmazsınız .
     6 Beğeni    

 Zeynep (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

11-03-2015
 TavsiyeNo: 76930
Ailemin yönlendirmesi doğrultusunda Fatih Bey ile tanıştım. Uzun zamandır Fatih Bey ile görüşüyorum ve gelişimimi desteklediğini ve verilen öneriler sayesinde farklı bakışaçılarına sahip olduğumu düşünüyorum. Zor zamanların dışında iyi günlerimde de sağlam bir gelişim göstermem için çok faydalı bir hizmet. Rahat bir ortamın sağlanması ve bu rahat ortamın içinde profesyonelliğin korunması bana güven veriyor.Pandemos Danışmanlık benim ikinci evim gibi.Fatih Bey benim her konuda kapısı düşünmeden çalacağım biri.
     4 Beğeni    

 serdar (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

11-03-2015
 TavsiyeNo: 76922
Çok bunaldığım bir gün internetten buldum. Beni bunaltan bir takım problemlerim vardı, haftada 1 saatlik bir çalışmaya başladık, yaklaşık 2 ay sonrasında kendimi daha rahat hissetmeye başladım, çevremde de olumlu tepkiler aldım. Mesleki olarak kendisini değerlendirebilecek bir birikimim yok ancak her bir seansımızı net olarak hatırlayıp farklı seanslardaki ilişkileri kurabilmesini çok başarılı buluyorum. Bence işini seven, cesur ve ne yaptığını bilen bir insan. Kişisel özellikleri olarak mesafeli yeri geldiğinde konuşkan yeri geldiğinde de iyi bir dinleyici olduğunu düşünüyorum.Kendisine sonsuz teşekkürler.
     4 Beğeni    

 ferhat kSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

11-03-2015
 TavsiyeNo: 76921
Merhaba.Bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştığım Fatih Bey in yaklaşık 6 aydır danışanıyım.31 yaşındayım.Çok memnun kaldım gerçekten.Hayata karşı birçok güven problemimi aştığımı görüyorum.Beni tutan adım atmamı engelleyen şeylerin farkına vardım Fatih bey sayesinde.Keşke 17 yaşında gelseydim.Şimdi farkındalığım o kadar arttı ki şu anki psikolojim olmadan kaçırdığım senelere üzülüyorum.Fatih Bey le terapiye devam ediyorum.Kendime yaptığım en güzel yatırım olduğunu düşünüyorum.Kendisi çok zeki bir insan.Güvenle tavsiye edebilirim.
     4 Beğeni    

 M.Y. (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

07-03-2015
 TavsiyeNo: 76786
Fatih beyle kuzenimin sayesinde tanıştım. Takıntı hastalığımı çözmeme yardımcı oluyor. Düşüncelerimi,yaşadığım anları ,hislerimi, davranışlarımı neden yaptığımı tespit edip kendimi doğru bir şekilde tanımamı sağladı. Böylece kendimi çok daha rahat hissettim. Arkadaş canlısı konuşkan insanları rahatça anlayabilen birisi. Pandemos bireysel danışmanlık merkezi çok iyi bir yer. Çok hoş karşılandım diğer kişiler içinde geçerli tabi. İnsanı sıkmayan güzel koltuklarla döşenmiş bir bekleme odası var. Buraya geldiğimde kendimi nedense daha rahatmış gibi hissediyorum. Her hafta bıkmadan sıkılmadan geliyorum. Nedenini soracak olursanız Fatih Bey ve Pandemos diyebilirim. Herkese tavsiye ediyorum :)
     9 Beğeni    

 Derya Deniz (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 78.182.142.ZC

02-03-2015
 TavsiyeNo: 76639
Bedensel veya ruhsal sağlığımız söz konusu olduğunda kime başvuracağımız konusunda belirli bir endişe yaşarız. Ne var ki uzmanı olmadığımız bir alanda seçim yapmak zordur. Doğal olarak uzmanın mesleki becerisine güvenmek ve sonuç alabilmek isteğinde oluruz. Ben de meslektaşı olarak, Uzman Klinik Psikolog Fatih Sönmez'in eğitimsel altyapısı, uzun yıllara dayanan deneyimi, almış olduğu mesleki kurslar, terapilerinin yüzgüldürücü sonuçları, bilimsel düşünce ve etik davranış konularındaki titizliğine vurgu yaparak kendisini, bu alanda uzman arayışı içinde olan tüm danışanlara özellikle tavsiye ederim. Psikolog Dr. Derya DENİZ
     3 Beğeni    

 aisakhan (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

21-02-2015
 TavsiyeNo: 76346
Fatih Beyi internetten buldum.Konusunda uzman bir kişi.Makalelerini ve yazılarını okudum ve tanışıp seanslara başladıktan sonra hayatımızdaki DEĞİŞİKLİKLERİ anlatmam mümkün değil.Her anlamda yanınızda olan Psikoloğunuz oluveriyor Fatih Bey. Mesleğinin hakkını veren nadir bir uzman Kızımla beraber rehabilite oluyorum.Anne olmak ne demek bana onu öğretti.Zor bir dönem geçiriyordu kızım anlayamadığım anlam veremediğim şeylerdi kızımın yaşadıkları.Ağlamaktan gözlerim şişmiş sabaha kadar Psikolog araştırmış bunalmış bir haldeydim.Sonra kendisi ile ailece tanıştık.Şimdi her hafta ziyaretlerimizi koşa koşa gerçekleştiriyoruz.Ben buradan kendisine ve ekibine SONSUZ teşekkürler ederim.
     3 Beğeni    

 beethoven (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

21-02-2015
 TavsiyeNo: 76331
Fatih bey'le yaklaşık 2 yıldır çalışıyorum ve kendisiyle tanışma fırsatı bulduğum için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum..Gerek duruşu gerek konuşmaları yaptığı yerinde hamleleriyle bana çok iyi bir çalışma arkadaşı oldu.Üzerimde hiçbir baskı oluşturmadan sözlü olarak yönlendirmeden benim doğru düşünmemi sağladığı ve kendimle yüzleştirdiriği için kendisine minnettarım..Yaşamımın bundan sonraki kısmında alacağım kararlarda atacağım adımlarda kendisinin de payı olacaktır..Hayatta yaptığım en doğru şeylerden biri kendisiyle çalışmak..
     5 Beğeni    

Banu AKMAN ŞAHİN Fotoğraf  Uzm.Psk.Banu AKMAN ŞAHİN
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

11-02-2015
 TavsiyeNo: 76010
Uzman Klinik Psikolog Fatih Sönmez ile yıllar önce yüksek lisans yaparken tanıştık. Daha o zamanlardan mesleğine olan ilgisi,araştırmacılığı kendine yaptığı mesleki yatırımı gözle görülebilir farklılıktaydı. O zamandan bu zamana da tüm mesleki ve kişisel gelişimine şahit olduğum meslektaşım ve ne mutlu ki arkadaşım Fatih Sönmez geldiği yeri de hiçbir zaman yeterli bulmaksızın kendisini hala geliştirmeye devam etmektedir. Mesleki olarak çalışması zor olan her türlü danışanla rahatlıkla çalışan ve sonuç alan tanıdığım ender terapistlerden biridir. Özellikle son yıllarda kendine zarar veren ergenlerle ilgili yaptığı hem terapötik hem de akademik çalışmaları takdire değerdir. Kendisine yaptığım danışan yönlendirmelerinde danışanlar tarafından hep teşekkür almışımdır. Tavsiyeyi gerçekten hak eden meslektaşıma mesleğine duyduğu saygı ve katkılar nedeniyle ben de bu vesile ile teşekkür etmek istiyorum.
     5 Beğeni    

 F.K. (Danışan)
 IP: 85.96.30.ZW

10-02-2015
 TavsiyeNo: 75967
Psikolojik olarak hayatımdaki her konuda kendimi dipte hissettiğimin farkına vardığımda yardım almaya karar verdim ve bir uzman aramaya koyuldum. Araştırmalarım sonucunda Fatih Bey'in hayatımı rayına koymamda yardımcı olabileceğini hissettim ve seanslara başladık. Şu an hala kendisiyle seanslara devam etmekteyim ve gerçekten geriye dönüp baktığımda kendimi eskiye nazaran çok farklı bir konumda görüyorum. Hayatıma dair kafa yorduğum, fakat karmaşık bir düşünce balonu olmaktan öteye gidemeyen fikirlerimi, hislerimi, düşüncelerimi öyle güzel analiz etti ve beni bunlarla yüzleştirdi ki, bana kalan her seans sonrası yüzümde kocaman bir gülümsemeyle yanından ayrılmak oldu. Kendimi çok daha sakin, hayatımda olan bitenlerin farkında ve zorluklarla baş etme yetisini kazanmış bir birey olarak görüyorum. Fatih Hoca'yı tanımlamam gerekirse, kendisi hakkında en çok dikkatimi çeken hususlar; dinlerken en ufak detayları ya da mimikleri bile müthiş bir dikkatle süzebilmesi, olağanüstü analiz kabiliyeti ve kendisiyle kolayca iletişime girilebilmesi oldu. Ayrıca beraber çalıştığı Evrim Hanım da kendisi gibi sıcakkanlı ve bu faktörler burayı benim için doğru yer yapmaya yetiyor da artıyor. Fatih Hoca'yı herkese ısrarla tavsiye ediyorum ve son olarak iyi ki varsınız Hocam diyorum!
     3 Beğeni    

 DOWNTON (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

03-02-2015
 TavsiyeNo: 75749
Arkadaşım gidiyordu Fatih Hocaya önce garipsedim sonra ben de gitmeye karar verdim.İyi de yapmışım geç kalmış sayıyorum kendimi.Bireysel sorunlarım vardı hep benim içine kapanık biriydim kendimi hiç ifade edemez başkaları ne isterse onu yapmak zorunda hissederdim.İlişkilerimde hep bu yüzden bitti. Şuan ki ilişkim bu sona maruz kalmayacak çünkü ben de kendime bir şans vermeye karar verdim.GÜVENİLİR,SAMİMİ,PROFESYONEL olarak tanımlanırım kendini.Buraya gelmek hayatımda yaptığım en iyi şey..
     3 Beğeni    

 Arzu (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

03-02-2015
 TavsiyeNo: 75748
Sevgili Fatih Beyle halen tedavime devam etmekteyiz. Kendisinden çok memnunum, hatta benim için Freud gibi diyebilirim. Henüz tedavinin başındayız ama oldukça faydasını görüyorum. Hastalarını karşılaması iletişimi oldukça iyi hissettiriyor. Bir türlü doğru uzmanı bulamayan herkese tavsiye ederim.Burası kendinizi iyi hissedeceğiniz hertürlü hasta gizliliği ve etik olarak çalışan nadir merkezlerden.Öyle ki kimse kimse ile karşılaşmıyor sizi pozitif bir insan karşılıyor içeri girdiğinizde harika bir atmosfer asla klinik havasında değil özenle seçilmiş ve yerleştirilmiş eşyalar karşılıyor.Buraya gelmeyi özlüyorum.Fatih Beyin hadi buyrun başlayalım diyen sesi ve O AN.Öyle çabuk geçiyor ki ve öyle iyi hissediyorum ki.BENİ BANA HEDİYE ETTİĞİ İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDERİM.
     4 Beğeni    

 deniz (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

03-02-2015
 TavsiyeNo: 75739
Merhaba, Fransız Lape Hastanesinden bulmuştum kendisini. Benim için önemli bir özellik bu aradaığım tüm uzmanlarda hastane geçmişini ararım sizlerede tavsiyemdir.Deneyim meslek hayatı nerede ve nasıl geçmiş. Psikolojik danışmanlık, tanımadığınız bir insana kendinizi tamamen anlatabilmek, baskıladığınız konuları konuşabilmek çok zor... Fatih Bey'in danışmanlığı, yol göstericiliği sayesinde ve karşınızda doğru, dürüst, samimi, gerçekten dinleyen ve hazır olduğunuzda sizin için çaba gösteren bir uzman gördüğünüzde bu daha kolay olabiliyor. Kesinlikle, tavsiye ediyorum.
     4 Beğeni    

 pleraurotus (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

02-02-2015
 TavsiyeNo: 75711
Internette buldum Fatih Sönmezi Çift Terapisi aldık kendisinden.Yorgun yıpranmış bir ilişki bitmeye yüz tutmuş duygularımızı yeniden ayağa kaldırdı.En zor dönemde bizi bıkmadan usanmadan dinledi ve ilk defa tartışmak bu kadar keyifliydi çünkü sonuca ulaşıyorduk Her konuda mükemmeldi disiplini özverisi için ayrıca teşekkürler.Karşılaması konuşması ve en önemlisi dinlemesi . Hiç bu kadar kendimi iyi hissetmemiştim özgüvenli ve evliliğime yatırım yapmaya başladım.Seanslarımız devam ediyor bende bu tavsiyeyi büyük zevkle yazıyorum.Saygılarımla FATİH Bey'e
     7 Beğeni    

 ŞANSLI (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

30-01-2015
 TavsiyeNo: 75624
Fatih Bey'e internet üzerinden uzun süren araştırmalarımın sonunda ulaştım.Önce mesleki tecrübesine baktım çalışmış olduğu hastanelere ve tabii ki benim için olmazsa olmaz makalelerine okuduğum her makalede işte bu dedim bende var hayır bu.Sizleri bilmem ama öylesine bir şey değil bu.Farklı hissedebilmek farklı bakabilmek ve anlatılmaz yaşanır ya demiş bir danışanı doğru demiş.Fatih Bey bana göre işinin erbabı paramı ve vaktimi boşa harcamadığım HARİKA bir insan.Bizim ki uzun bir yolculuk onunla tekrar büyüyüp adım attığım için teşekkürler kendisine sonsuz.
     6 Beğeni    

 D.A. (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

29-01-2015
 TavsiyeNo: 75567
Fatih Sönmez ile bir kaç ay önce tanıştım. Kendisi bana çok yardımcı oldu ve psikologlara karşı olan önyargımı da yıktı. Artık kendimi çok daha iyi hissediyorum ve geleceğe daha umutlu bakabiliyorum. Kendimle ilgili iyi olduğunu düşündüğüm özelliklerimin aslında bana zarar verebileceğini tam tersi kötü olduklarını düşündüklerimin ise bana fayda sağlayabileceğini ve bunun gibi bir kaç problemimi daha fark etmemi sağladı. Kendisi çok profesyonel ve işini çok seviyor. Yakın çevreme kesinlikle Fatih beyi tavsiye ediyorum. Bu sitedeki yorumlarla beraber Fatih hocanın makaleleri ve kitabını da okumanızı öneririm.
     5 Beğeni    

 Sevtap (Danışan)
 IP: 88.236.196.JB

29-01-2015
 TavsiyeNo: 75557
“Dünyanın en iyi psikologları” gelse yine de beni iyileştiremez dediğim bir andı! Bitmiş, tükenmiş, omuzlarımda biriken yükü artık taşıyamaz haldeydim… Psikolog Fatih bey’e net üzerinden tesadüfen ulaştım, devamında yazmış olduğu makalelerini okudum, çok beğendim.Eğitici ve öğretici nitelikteydi.Şu an ise; yaklaşık 1 yıldır kendisi ile terapiye devam etmekteyim.Fatih bey’in sayesinde inanılmaz derecede yol kat ettim.Tükenmeye yüz tutmuş umudunuzu tekrardan yeşertebiliyorsunuz terapi seanslarında… Ben bizzat yaşayan biri olarak nasıl değiştiğime halen inanamıyorum!.. Duyulması istenenden ziyade , duyulması gerekenleri söyleyen; naifçe gerçekleştirdiği yüzleştirmelerde son derece estetik bir dil kullanan, sarf edilen cümlelerin satır aralarında yaptığı kelime manevraları ile beni her defasında zekasına hayran bırakan, bunu da hiç böyle düşünmemiştim yahu diye afalladığımda ise; alternatif bir bakış açısı edinmemi ve daha kaliteli düşünmemi sağlayan, sorunlara itina ile yaklaşıp uzun vadede çözüm bulmaya çalışan, işinin ehli, mesleğinin gerektirdiği sorumlulukları kendisine prensip edinmiş, taşımış olduğu ünvan’a layık,danışanına saygılı,hoşgörülü,ilgili,hiçbir konuda tereddüt duymadan içinizi dökebileceğiniz, hatta karşısında rahatlıkla ağlayabildiğiniz,içten,kibar,insancıl ve işine aşık gerçek bir ruh duayeni diyebilirim. Problemlerimin, Fatih Bey’in uzmanlık alanını kapsadığı ve buna istinaden de, kendisinden terapi alabilme fırsatı doğduğu için, ayrıca kendimi çok şanslı hissediyorum.Herkese de tüm samimiyetim ile tavsiye ederim.Fatih bey'den yardım aldığınıza asla pişman olmayacaksınız!.. Hapsolan ruhumun karanlık tünellerinde kendime bir parça ışık ararken, tuttuğu fener ile ve belki de bir daha sönmemek üzere, hayat yolumu aydınlatan, bana; içimde ki var olan gücü, yaşama olan sevincimi,açığa çıkarıp armağan eden ve bunu yaparken de bu zamana kadar kimseden görmediğim sabrı ve anlayışı cömertçe sunan sevgili psikologum Fatih Sönmez’e sonsuz kere teşekkürler ediyorum.
     14 Beğeni    

 ülkü (Danışan)
 IP: 85.100.124.YC

28-01-2015
 TavsiyeNo: 75538
Sevgili Fatih Bey'le tanışıklığımız bu sitedeki makaleleri okuyarak gerçekleşti.Evlilik terapisi aldık kendisi biz başlangıçta birbirini çok seven sonra birbirinden nefret eder hale gelen tipik bir karı koca idik.Sonra bizi dışarıdan bir gözün nasıl bu kadar net görebildiğini tutarsızlıklarımızı zaaflarımızı komplekslerimizi gösteren biriyle tanıştık nasıl Yetişkin Olunur'u öğreten bu yaşta bunu söyleyeceğime inanmazdım ama evet elimde sihirli bir değnek yok; herşeyi bir anda halledemeyiz demişti bize...Seanslarımız Fatih Hoca'nın enteresan tahlileri tüm haftayı ne demek istedi diye düşündüğüm sadece kendimi haklı gördüğüm ama hiç de öyle olmadığını gördüğüm anlarla dolu.Bizim yetiştireceğimiz harika iki çocuğumuz muhteşem bir hayatımız varmış hepsini Fatih Bey sayesinde gördük.Teşekkürler Fatih Bey iyi ki varsınız...
     7 Beğeni    

 deniz cSite Editörleri Tarafından Kapatıldı (Danışan)
 IP: 176.216.5.YL

28-01-2015
 TavsiyeNo: 75534
Fatih bey i arkadaşın tavsiyesi ile tanidim. Kendisi problemlerimi çözmede cok yardimci oldu. Kendisinin diğer meslektaslarindan ayiran bi özelliği maddiyat için degil hizmet için yaptigini farkettim. . Bu yazimi okurmu bilemem cok tesekkur ediyorum. Sizin gibi uzmanların cogalmasini istiyorum. kişiliği de cok beyfendi ve arkadas canlisi yaklasimi ve tutumu rahatlatiyor. Çalışma ortami düzenli rahatlatici ve modern. Ilgilenmesi ve yardimci olmak icin caba sarfetmesi bile karsisindakine verdigi degeri gösteriyor. Profesyonel bisekilde sergiledigi tutum cok güzel. Hizmetinizin devamını dilerim. Arkadaslarima özellikle sizi tavsiye edeceğim
     4 Beğeni    

 ayşe (Danışan)
 IP: 176.219.167.WZ

28-01-2015
 TavsiyeNo: 75533
Bir bayanın aradığı dürüslük ve güveni sağlayan nadir psikoloğsunuz.iyiki arkadaşlarımın tavsiyesini dinlemişim sayenizde okuluma devam ediyorum verdiğiniz terapi sayesinde yine cevresine ışık saçan genç kız oldum ı love you pandemis danışmanlık üniversitedeki bütün arkadaßlarıma sizi anlatıyorum çok mutluyum siz ve ekiniz olağanüstü evrim hanımada özellikle teşekkür ederim.bakış açınızın farklılığı ile sorunları çözmeniz süper yakında sivastanda size selamlar getireceğim
     4 Beğeni    

 asim (Danışan)
 IP: 88.255.121.ZCZ

28-01-2015
 TavsiyeNo: 75531
sizlerin huzurunda 6 ay önce tanımış olduğum fatih bey ve ekibine teşekkür ederim. çevremdeki insanların beni sokmuş olduğu zor durumdan dolayı kendime ve aileme huzursuz bir ortam havası yaşatırken bir arkadaşımın tavsiyesi ile fatih beyin kliniği pandemos danışmanlığa gittim bugün bu yazıyı yazabiliyorsam bu fatih beyin sayesinde olmuştur. kişiliği davranışı ve ilgisi bana çok şey kazandırdı. şimdi evimle arkadaşlarımla daha iyi anlaşabiliyorum. sorunlarımı rahatça çevremle paylaşabiliyorum.hayatta yalnız olmadığıma ikna etti teşekkürler PANDEMOS DANIŞMANLIK
     7 Beğeni    

 Dr.Meltem İLTER
İstanbul - Doktor
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

28-01-2015
 TavsiyeNo: 75529
Uzman klinik psikolog Fatih Sönmez özellikle 'ilişki sorunları ve çift terapileri' alanında bireysel ve çift olarak yardım alabileceğiniz bir profesyoneldir. donanımı ve tecrübesine güvenebileceğiniz, sorunlarınızı, sizi dikkatle ve önyargısız biçimde dinleyerek çözmenize yardımcı olacak bir uzmandır. mesleğine saygısı, etik konulara duyarlılığı ve yetkinliği konusunda şüpheye düşmeyeceğiniz bir ruh sağlığı çalışanıdır. Ruh sağlığı alanında çalışan bir hekim olarak Fatih sönmez'le; uzmanlık alanları olan ilişki sorunları, ergenlik ve yetişkinlik dönemlerine ait pek çok sorun alanında( kişilik bozuklukları , kendine zarar verme davranışları vb. gibi) pek çok vakada çalışma fırsatımız olmaktadır. Kendisini tüm bu nedenlerle yardım alabileceğiniz bir psikoterapist olarak tavsiye ediyorum.
     8 Beğeni    

 dea (Arkadaş/Tanıdık)
 IP: 85.100.124.YC

28-01-2015
 TavsiyeNo: 75527
etik mesleki anlayışı, profesyonel tutumu ve sorunların çözümünde derinlemesine alış biçimini takdir ettiğim fatih sönmezi gönül rahatlığıyla tavsiye eder herkesin yaralanması gerektiğini düşünürüm. Özellikle kaygı bozukluklarında, içsel çatışmaların gerçek nedenlerini fark ettiren ve bunların derinlemesine inceleyen fatih bey tedavi sorumluluğunu alan bir meslektaşım samimi ama ölçülü ve ciddi ama insancıl kişiliği ile saygınlık uyandıran fatih bey uzun yıllardır bu mesleğin içinde kalması tesadüfi değildir.
     8 Beğeni    

 savaş (Danışan)
 IP: 31.223.98.Z

26-01-2015
 TavsiyeNo: 75461
kendimle olan uzun mücadeleler sonunda kimsenin haberi olmaksızın çevremden ve özellikle ailem tarafından duyulması dahi beni kaygıya düşürecekken internetten gizlice psikolog danışman araştırması yaptım kendi oturduğum mühite uzak olan bir noktadan bulmam benim için önemli idi özelliklede tanıdık kimseyle karşılaşmak istemiyordum internetten araştırırken pandemos psikoloji merkezini gördüm telefon açıp randevu aldım. Fatih beyle ilk görüşmemizde sorunlarımı çözebilirmi yoksa filmlerdeki gibi iki söz söyleyip seansları uzatır alacağı paraya bakar diye düşünürken bugün neden bu kadar geç kaldım diye geçen zamana üzüldüm. fatih bey size ve ekibinize çok teşekkür ediyorum. Başka bir ben olmadığımı öğretip hissettirdiniz. Yeniden yaşama sarılmamı sağladınız. bugünkü mutluluğumu size borçluyum tekrar tekrar teşekkür ediyorum.
     9 Beğeni    

 Psk.Eylem SÖNMEZ
İstanbul - Psikolog
(Sitemize Kayıtlı Profesyonel)

19-12-2013
 TavsiyeNo: 64886
Bilgisi ve deneyimi konusunda hiç tereddüt yaşanmaması gereken bir ruh sağlığı profesyoneli. İlişkilerde ortaya çıkan sorunlara yaklaşımı ve özenli çözüm önerileri ile çiftlerin tereddütsüz başvurabilecekleri bir isim. Ergenlik dönemi problemlerine hassasiyetle yaklaşan , sorunların kaynağını isabetle ortaya koyan ve çözümler konusunda da ailelere fazlası ile destek olan bir psikolog. Uzman Psikolog Fatih Sönmez'i, yetişkinlik ve ergenlik dönemi "kendine zarar verme davranışları, ilişki problemleri ve kişilik düzeyinde yaşanan problemlerle ilgili olarak başvurulabilecek ,hastasına saygılı ve dikkatli bir meslektaşım olarak tavsiye ediyorum.
     13 Beğeni    

 yeliz (Danışan)
 IP: 78.182.79.ZJJ

17-01-2012
 TavsiyeNo: 47387
2006 yilindan itibaren la paix hastanesinde 2 sene boyunca fatih sonmezin danisaniydim. kendime zarar verme aliskanligindan tutunda cesitli fobilerime, yardim alma ihtiyaci uydugum her konuda gercekten yardimi oldu. ornegin bagimlilik sayilabilecek iliskimi, hakkinda cok da acikca bahsetmeden bitirebildim, fobilerim gecti. en iyi tarafi da kendimi tanidim, ruyalarimin nedenini, fobilerimi, bagimlisi oldugum kisileri neden istedigimi kend kendimi taniyarak cozmemei sagladi. hala bazen o odada konusup, en karmasik sorun olan kendin olmak durumunu, dugumlerimi ne guzel cozebilecegimi dusunurum daha dogrusu o olmadan da artik kendimi cozebildigimi gostermeyi. buradan kendisine genc bir insana bu meslegi secerek aydinligima vesile oldugu icin sonsuz kere tesekkur ederim. herkesi de kendini tanima hazzini tatmayi, bunu da iyi bir terapistle basarmayi tavsiye ederim
     17 Beğeni    

 ÜMRAN Ö. (Danışan)
 IP: 88.251.92.W

01-05-2011
 TavsiyeNo: 41490
Ben 44 yaşında ilk kez anne oldum. Doğumdan sonra lohusalık sendromunu çok yoğun olarak yaşadım. Aşırı kilomdan dolayı kendimden nefret eder olmuştum. Hiç sokağa çıkmıyordum. Fazla kilolarıma rağmen halen tüm gün durmadan bir şeyler yiyiyordum. Oysa eskiden kendimi fiziksel olarak çok beğenirdim,zayıf ve biçimli bir vücudum vardı. Diyetisyene gittim ama bir türlü diyet yapamıyordum. Psikolog Fatih beyle terapiye başladım. Bu terapiler sonunda tekrar eski normal halime döndüm. Önce anne olduğumu kabullendim. Lohusalık sendromunu aştım. Sosyal hayata tekrar karıştım. Kendimi tekrar sevmeye ve beğenmeye başladım. Bireysel terapi dışında grup terapilarine de katıldım. Şimdi kendimi hem ruhen hem de fiziken çok iyi hissediyorum. Benim durumumda olan tüm kadınlara bir psikoloğa gitmelerini tavsiye ediyorum. Ben kendi kendime aşamadığım sorunları Fatih beyle birlikte çözdüm. Kendisine çok teşekkür ediyorum
     15 Beğeni    

 MERAL R. (Danışan)
 IP: 212.156.207.YCB

28-04-2011
 TavsiyeNo: 41430
Kendimi bildim bileli tombulum ve sürekli diyet yapıyorum. İkinci çocuğumun doğumundan sonra daha da kilo aldım ve sürekli olarak diyetisyenlere gittiğim halde artık kilo veremez olmuştum. Verdikleri listeleri en fazla 2 ay uygulayabiliyordum. Diyetle ilgili her şeyi biliyor ama uygulayamıyordum. Gazete de okuduğum bir yazıda aşırı yemek yemeninde, sigara ve alkol gibi bağımlılık olduğunu görünce psikoloğa gitmeye karar verdim. Çünkü yıllardır bir tek bunu denememiştim. Psikolog Fatih beye gittim. Kendisi ile yaptığımız terapilerde, öncelikle kendimi önemsemeyi, sevmeyi öğrendim. Kendimin farkına vardım. Asla vazgeçemeyeceğimi sandığım, tatlı ve hamur işelerine artık bağımlı değilim. Ama onlardan da tamamen ayrılmadım, sadece arama mesafe koydum. Yeme kontrolünü elime geçirdim. Hayatım da ilk kez, Fatih bey sayesinde kendime güven duymaya başladım. Ben artık sadece bir anne ve eş değilim, Meralim. Fatih beye kendimi bulmamı sağladığı ve bağımlılıklarımdan beni kurtardığı için çok teşekkür ediyorum.
     20 Beğeni    

Dr.Fatih SÖNMEZ'in Kitap ve Yayınları Dr.Fatih SÖNMEZ'in Basılı Kitap ve Yayınları
Kız Ergenlerde Kendine Zarar verme Davranışların projektif Testlerle değerlendirme.
Mazoşim ve Ergenlik
Histerik bir erkek üzerine Projektif Testlerle İnceleme
Bir vitiligo hastası üzerine çalışma.
Melankoliye Psikanalitik yaklaşım.
Manik Depresif Vaka Çalışması(Manik Tepeler Depresif Yamaçlar).
Louısa Düss Psikanalitik Hikayeler Testi.
Kendine Zarar Verme Ve Yeme Bozuklukları
KENDİNE ZARAR VERME ikinci adam yayınları 2011 adlı kitabım vardır.

Dr.Fatih SÖNMEZ'in Üye Olduğu Mesleki Kuruluşlar Üye Olduğu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Türk Psikologlar Derneği
Rorschach ve Projektif Testler Derneği
Türk Psikanliz Derneği


» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Pandemos Ataşehir Psikolojik Danışmanlık
Atatürk Mahallesi. Gardenya 5 22-E Kat 1 Daire. 8 Ataşehir/İstanbul


Dr.Psk.Fatih SÖNMEZ internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları

Telefon 1 :
0(535) 607 81 08

Telefon 2 :
0(212) 231 42 85

Telefon 3 :
0(553) 558 22 22
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Erkek
Doğum Tarihi
1971
(49 yaşında)
Doğum Yeri
İstanbul
Mezun Olduğu Üniversite
İstanbul Üniversitesi Psikoloji
Mezuniyet Yılı
1997
(23 yıl önce)
Yüksek Lisans
İstanbul Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans (2001 Mezunu)
Doktora
Universidad Azteca Doctor Of Philosohy İn Psyhology (Phd) (Klinik Psikoloji Doktora) (2016 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-

Dr.Fatih SÖNMEZ'in Yabancı Dilleri Yabancı Dil
İngilizce


Dr.Fatih SÖNMEZ'in Mesleki Anıları Mesleki Anıları
-

Dr.Fatih SÖNMEZ Mesleki Videolar Videoları
-13:31
Top