2007'den Bugüne 83,135 Tavsiye, 26,208 Uzman ve 18,438 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!


Deprem Sonrası Stres Bozukluğu ve Çözümü
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Google Plus'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
VİDEO #5926 | © Ekleyen Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ | Yayın Şubat 2020
Deprem sonrası yaşadığın stres 1 aydan uzun süre yoğun şekilde devam ediyorsa travma sonrası stres bozukluğu denilen bir durum yaşıyor olabilirsin. Bu videoda açık ve gizli travma sonrası stres bozukluğunu anlama ve çözüm yolları anlatılmıştır.
Yayınlayan Uzman
Cem GÜMÜŞ Fotoğraf
Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ
İstanbul (Online hizmet de veriyor)
Uzman Psikolog
Sertifikalı EMDR Uzmanı, Kişisel Gelişim Danışmanı
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi11 kez tavsiye edildiTavsiyeEdiyorum.com'u sıkça ziyaret ediyor.

Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ'ün Makaleleri
► Travma Sonrası Stres Bozukluğu (Tssb) Dr.Psk.Mehmet KILIÇ
► Travma Sonrası Stres Bozukluğu Psk.Dnş.Fatih FİDAN
► Travma Sonrası Stres Bozukluğu Uzm.Psk.Şeyda KUTSAL
► Travma Sonrası Stres Bozukluğu Psk.Emir Emre DOĞAN
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 18,438 uzman makalesi arasında 'Deprem Sonrası Stres Bozukluğu ve Çözümü' başlığıyla benzeşen toplam 24 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.

Uzm.Psk.Cem GÜMÜŞ'ün Diğer Videoları :
Video İsim/Açıklama İşlem
YENİKorku Salgınından En Çok Etkilenecek 4 Psikolojik Sorun

Bu videoda hastalık korkusu salgınında psikolojik olarak risk altındaki sorun türlerinin neler olduğu ele alınmıştır.
YENİHastalık Korkusu Salgınında Psikolojik Olarak Güçlü Kalmanın 7 Yolu

Korona Virüs korkusu salgınında psikolojik olarak güçlü hissetmeni sağlayacak 7 stratejiyi öğrenebilirsin. Bu stratejiler korona virüs video dizisindeki 3 videoda işlenmektedir. 3 videoluk bu diz...
1.Bölüm 2.Bölüm
YENİEmdr Terapisinin Uygulamasındaki 4 Basamak

EMDR terapisinin uygulama çerçevesini basitleştirerek 4 basamakta anlattığım bu videoyu izleyerek EMDR terapisinin yapısını ve işleyişini öğrenebilirsin.
YENİPanik Bozuklukta Sadece İlaç Kullanmanın 6 Olası Zararı

Panik bozukluğun çözümlenmesinde ilaçlar uygun şekilde kullanıldığında önemli faydalar sağlar. Ancak sadece ilaç kullanılıp diğer önemli noktalara dikkat edilmediğinde sorunun kronik hale gelme riski ...
YENİEmdr Hipnoza Benzer mi?

EMDR terapisinin kökenlerinde hipnozdan alınan önemli unsurlar vardır ancak EMDR ve hipnoz birbirinden birçok noktada ayrılır. Bu videoda EMDR ve hipnozun benzerlikleriyle farklılıklarına odaklanılmış...
Panik Bozuklukta İlaç Kullanımı Nasıl Olur?

Panik bozuklukta hangi tür ilaçlar kullanılır? Sadece ilaç ya da sadece psikoterapi olur mu? sorularının cevaplarını bu videoda bulabilirsin.
Emdr Nedir? (Açılımındaki 3 Boyutun Anlamı)

EMDR nedir? Kelime anlamı nedir? EMDR'nin 3 boyutunu öğrenerek EMDR terapisi ile ilgili giriş niteliğinde bilgi alabilirsin.
İlişkinin Yolunda Gitmediğinin 7 İşareti Nedir?

Sağlıksız ilişkilerin özellikleri nelerdir? İlişkindeki sorunların ciddiyetini basıl anlayabilirsin? Bu videoda sağlıksız ilişkilerin işaretleri işlenmiştir.
9 Maddede Sağlıklı İlişkilerin Özellikleri

Sağlıklı ilişkilerin özellikleri nelerdir? Bir ilişkinin yolunda olduğunun işaretlerini nasıl anlarsın? Bu videoda bu soruların cevapları John Gottman'ın çalışmaları özetlenerek anlatılmıştır.
Kaygı Sorunlarında Uygulamalı Güvenli Durum Egzersizi

Beyindeki korku mekanizmasını rahatlatmak, travma sonrası stres bozukluğu ve kaygı sorunlarında çok önemlidir. Bu videoda travma terapilerinde kullandığımız birkaç yöntemi derleyerek uygulamalı olarak...

TavsiyeEdiyorum.com içinde yayınlanan tüm video görüntüleri uzman üyelerimizce site kütüphanesine eklenmiştir ve görüntünün orjinali youtube.com sitesi içinde bulunmaktadır. Video tavsiyeediyorum.com içinde barındırılmamasına rağmen, eğer herhangi bir video görüntüsü, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında telif haklarına aykırılık taşıyor, üyenin mensubu olduğu mesleğin meslek içi etik kuralları ile çelişiyor veya herhangi başka bir suretle yasalara veya kişisel haklara aykırı nitelikte bulunuyorsa, siteden kaldırılabilmesiiçin site yönetimine haber verilmelidir. Orjinal görüntü dosyaları YouTube sitesi içinde yer aldığından youtube.com adresine Türkiye'den erişimin engellendiği durumlarda bu videoların sitemiz içinde görüntülenmesi de mümkün olmayabilir.

11:28
Top