2007'den Bugüne 91,441 Tavsiye, 28,064 Uzman ve 19,895 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Awt Uygulamaları
MAKALE #13684 © Yazan Op.Dr.Eser AYDOĞDU | Yayın Kasım 2014 | 3,918 Okuyucu
Akustik Dalga Terapisindeki uygulanan şok dalgaları mekanik stimülasyon ile kalça bölgesindeki kaslarda pasif jimnastik benzeri etki yaparak hem kas kondisyonuna, hem de enerji yakılmasına sağlanmasına neden olur. Buna ek olarak kaslardaki yüksek frekanslı bu uyarılar ile kasılmalar sonucu kan ve lenf damarlarında drenaj artmış olur ve vücuttaki ödem azalmış olur.
Doku içinde ilerlerken ultrason dalgaları gibi ısı oluşturmazlar ve dokuda tahribat meydana getirmezler. Doku içinde şok dalgaların mekanik gücünden kaynaklı olarak metabolik ve iyileştirici özellikleri açığa çıkar.
AWT dokuda kollajen sentezini artırır, elastin oranı yüksek kollajen sentezi üretimini artırarak cilt gerginliğini ve sıkılığını sağlar. Cilt altı bağ dokuda kısalmış, kalınlaşmış, deforme olmuş fibröz bantları biyomekanik etkiyle parçalayarak cildin girintili çıkıntılı portakal kabuğu görünümünü ortadan kaldırır. Sonuçta AWT ameliyatsız kalça şekillendirmede ve popo kaldırmada tercih edilen bir yöntemdir.

AWT aynı zamanda dermisin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına da yardımcı olmaktadır. Tedaviden sonra ciltte kolajen oluşumu ile kalınlaştığı gözlemlenmiştir. AWT ile bölgesel yağ fazlalıkları ve cilt gevşekliği sorunu da birlikte çözüm bulmaktadır. Cilt elastikiyetindeki artışın 3. ayda pik yaptığı bildirilmiştir. AWT selülit, çene altı, kol ve yüzdeki sarkmalarda etkili olmaktadır. Tedavi şekli 3-4 hafta süren, 40’ar dakikalık 8-10 seans sonrasında sonuca ulaşılmaktadır.
AWT tedavisi süresince hafif egzersiz yapmak, düşük yağlı bir beslenme programı uygulamak ve gerektiğinde diyetisyenden yardım almak, en önemlisi de toksik maddelerin ve atıkların vücuttan kolay uzaklaştırılması için günde ortalama 3 litre sıvı (su, yeşil çay, taze meyve suyu, soda, ayran , bitki çayı , çay gibi içecekler) tüketmek gerekmektedir.

AWT’deki şok dalgaları mekaniksel uyarılar ile kas gruplarında pasif jimnastiğe benzeyen etki göstererek hem enerji yakılmasına, hem de kas kondisyonu sağlanmasına neden olur. Kaslara uygulanan yüksek frekanslı bu stimulasyon ile kasılmalar sonucu kan ve lenf damarlarında drenajın artmasına sebep olur.
Akustik dalgalar vücuttaki enerji noktalarını ve sempatik zincirleri güçlü ve yüksek frekanslı mekanik enerji ile uyararak genel metabolizma hızını maksimum düzeye çıkarır. Cildi sıkılaştırır. Sonuç olarak akustik dalga terapisi ameliyatsız meme dikleştirmede; ameliyat istemeyen kişilerde tercih edilen bir yöntemdir.

AWT ile Vücut Şekillendirme
Vücut şekillendirme kombine bir yaklaşımdır. Kişiyi her açıdan değerlendirmek lazım, çünkü herkesin bir hikayesi var dinlemek lazım…
-Herhangi bir hastalık, sağlık problemi var mı?
-Vücudunda beğenmediği bölgeler ve estetik beklentileri
-Sağlıklı beslenme eğitimi
-Ailesel veya sonradan oluşmuş bölgesel problemler
-Bölgesel sorunlara yaklaşım
Vücut şekillendirme için kliniğimize başvuran kişilerde kilo problemi olup olmadığı, spor yapıp yapmadığı, yeme bağımlılığının olup olmadığı, bedeninde beğenmediği değiştirmek istediği bölgeleri tespit edip önerilerde bulunuyoruz.
– Diyetisyen ile kilo verdirme
-Diyetisyen ile beslenme eğitimi
-AWT cihazı ile bölgesel inceltme ve bedensel küçültme
-AWT ile kol ve bacak inceltme
-AWT ile popo kaldırma
-AWT ile karın sıkılaştırma
– Lazer lipoliz veya klasik liposuction ile yağların alınması
-Sarkık karın dokusunun karın germe ile düzeltilmesi
– Sistem 4B zayıflama programı
Genel olarak vücut şekillendirmede tercih ettiğimiz yöntemler yukarıdaki gibidir. Hepsi ile ilgili ayrıntılı bilgiler websitemizde yer almaktadır.

Sık rastladığımız bir problem kalın bacaktır. Bu bacağın üst kısmı, baldır kısmı, veya ayak bileği kısmı da olabilir. Spor bacak bölgesini inceltmede sık tercih edilen bir yöntemdir. Diyet ile de genel kilo verimi sağlanarak bacağın incelmesi sağlanabilir. Fakat estetik cerrahi; spor ve diyete rağmen incelmeyen, bölgesel sorunlar olan kişilerde devreye girmektedir.
Bacak inceltmede kullanılan işlemler;
– Bacağa ve basene AWT uygulanması
-Bacağa ve basene lazer lipoliz
-Bacağa ve basen bölgesine liposuction
Bazen kombine yaklaşımlar gerekmektedir. AWT ile beraber diyet veya liposuction ile AWT ‘ nin kombine edilmesi gerekebilmektedir.
Yazan
Bu makaleden alıntı yapmak için alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:
"Awt Uygulamaları" başlıklı makalenin tüm hakları yazarı Op.Dr.Eser AYDOĞDU'e aittir ve makale, yazarı tarafından TavsiyeEdiyorum.com (http://www.tavsiyeediyorum.com) kütüphanesinde yayınlanmıştır.
Bu ibare eklenmek şartıyla, makaleden Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun kısa alıntılar yapılabilir, ancak Op.Dr.Eser AYDOĞDU'nun izni olmaksızın makalenin tamamı başka bir mecraya kopyalanamaz veya başka yerde yayınlanamaz.
     Beğenin    
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş
Yazan Uzman
Eser AYDOĞDU Fotoğraf
Op.Dr.Eser AYDOĞDU
İstanbul
Doktor "Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Estetik"
TavsiyeEdiyorum.com Üyesi49 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Makale Kütüphanemizden
İlgili Makaleler Op.Dr.Eser AYDOĞDU'nun Makaleleri
► Mezoterapi Uygulamaları Doç.Op.Dr.Süleyman TAŞ
► Dolgu Uygulamaları Doç.Op.Dr.Süleyman TAŞ
► Botoks Uygulamaları Doç.Dr.Tamer SEYHAN
► Kinezyotape Uygulamaları Fzt.Erkan ALP
► Botoks ve Dolgu Uygulamaları Dr.Engin KOCABAŞ
► Ameliyatsız Estetik Uygulamaları Op.Dr.Eser AYDOĞDU
► Yüze Dolgu Uygulamaları Dr.Bircan KARABAĞIR
► Lazer Epilasyon Uygulamaları Dr.Sema KARAOĞLU
► Cilt Bakımı ve Güzellik Uygulamaları Doç.Op.Dr.Süleyman TAŞ
► A-Z: Botox (Botulinum Toksin-A Uygulamaları) Doç.Dr.Nedim SARIFAKİOĞLU
► Erken Dönem Bobath Uygulamaları Prof.Dr.Fzt.Mintaze KEREM GÜNEL
TavsiyeEdiyorum.com Bilimsel Makaleler Kütüphanemizdeki 19,895 uzman makalesi arasında 'Awt Uygulamaları' başlığıyla benzeşen toplam 41 makaleden bu yazıyla en ilgili görülenleri yukarıda listelenmiştir.
► Estetik Uygulamalar Kasım 2014
Sitemizde yer alan döküman ve yazılar uzman üyelerimiz tarafından hazırlanmış ve pek çoğu bilimsel düzeyde yapılmış çalışmalar olduğundan güvenilir mahiyette eserlerdir. Bununla birlikte TavsiyeEdiyorum.com sitesi ve çalışma sahipleri, yazıların içerdiği bilgilerin güvenilirliği veya güncelliği konusunda hukuki bir güvence vermezler. Sitemizde yayınlanan yazılar bilgi amaçlı kaleme alınmış ve profesyonellere yönelik olarak hazırlanmıştır. Site ziyaretçilerimizin o meslekle ilgili bir uzmanla görüşmeden, yazı içindeki bilgileri kendi başlarına kullanmamaları gerekmektedir. Yazıların telif hakkı tamamen yazarlarına aittir, eserler sahiplerinin muvaffakatı olmadan hiçbir suretle çoğaltılamaz, başka bir yerde kullanılamaz, kopyala yapıştır yöntemiyle başka mecralara aktarılamaz. Sitemizde yer alan herhangi bir yazı başkasına ait telif haklarını ihlal ediyor, intihal içeriyor veya yazarın mensubu bulunduğu mesleğin meslek için etik kurallarına aykırılıklar taşıyorsa, yazının kaldırılabilmesi için site yönetimimize bilgi verilmelidir.


06:57
Top