2007'den Bugüne 89,472 Tavsiye, 27,604 Uzman ve 19,642 Bilimsel Makale
Site İçi Arama
Yeni Tavsiye Ekleyin!Aycan KUL
Uzman Psikolojik Danışman - İzmir

Aycan KUL Fotograf
  TavsiyeEdiyorum.com Üyesi7 kez tavsiye edildiİş Adresi Kayıtlı
Facebook'ta paylaş Twitter'da paylaş Linkin'de paylaş Pinterest'de paylaş Epostayla Paylaş

Tavsiye ve Teşekkür

7

[Siz de Tavsiye Edin!]
Eleştiri (?) : 0
Aycan KUL Eposta Uzmana Gönderilen Mesaj

3
(Tüm Mesajlarını Okudu!)

[Uzmana özel mesaj gönderin]

Aycan KUL'un Tavsiye Ettigi Uzmanlar Aycan KUL'un Tavsiye Ettiği Uzmanlar
-

Üyemizin Hoşgeldiniz Mesajı
Merhaba, Hoşgeldiniz. Terapist olarak beni daha yakından tanımanız için, sağ bölümdeki kişisel web sitemden bana ulaşabilirsiniz. Saygılarımla. Aycan KUL
 
Aycan KUL'un İletişim Bilgileri
Adres 1:
Moreno Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Alsancak Kapalı Spor Salonu Tramvay Durağı Karşısındadır.
İzmir
Uzm.Psk.Dnş.Aycan KUL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon 1 :
(İşyeri Telefonudur.Gelen Aramalara 10.00-19.30 Arasında Cevap Verilmektedir.)
Kişisel facebook hesabı

Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti: Kadın
Doğum Tarihi : 1981 (41 yaşında)
Doğum Yeri : İzmir
Yabancı Dil : İngilizce
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (2003 Mezunu)
Yüksek Lisans
Ankara üniversitesi Eğitim Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans (2007 Mezunu)
Bilgiler uzman tarafından girilmiştir.
Aycan KUL Uzmanlik Alanlari Özel Uzmanlık ve Çalışma Alanları
Terapi sürecinde ''güven'' çok önemlidir.

Güven duygusunun, terapinin özü olduğu inancını taşıyarak terapi ortamına taşıdığınız sorunun doğasına, kişilik özelliklerinize ve beklentilerinize uygun terapi yöntemi seçerek ilerliyorum.

Terapinin süresini ve içeriğini sizin ihtiyacına göre birlikte belirliyoruz. Çalışma alanlarımın dışında bir süreç söz konusu ise sizi, psikiyatr ya da o alanda uzmanlaşmış bir terapiste yönlendirmeyi süreciniz ve mesleki etik açısından çok önemli buluyorum.

İzlediğim Ekoller: Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı terapi, Varoluşçu Terapi

Çalışma Gruplarım: Yetişkinler ve Ergenler

Çalışma Alanlarım

İlişki sorunları, terkedilme, bağlanma&bağlanamama
Duygusal ya da zihinsel karmaşa
Uyum zorlukları, yalnızlık
​Kararsızlık, eylemsizlik
Sınır koyamama, koruyamama ile ilgili sorunlar
Kendine ya da başkalarına güven sorunları...[Devamı...]

Aycan KUL Özgeçmis CV Uzm.Psk.Dnş.Aycan KUL'un Özgeçmişi
Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümü 2003 yılı mezunudur. Yüksek lisans eğitimini yine Ankara Üniversitesi PDR bölümünde tamamlayarak 2007 yılında uzmanlığını almıştır.

Devlet ve özel sektörde 10 yıl kadar çalışmıştır.

Çalışma hayatına ara verip 4 ay boyunca Tayland, Kamboçya, Nepal, Hindistan gibi ülkelerde çeşitli projelerde gönüllü olarak çalışarak yolculuk yapmıştır.

Yolculuk sonrasında köklü bir sivil toplum kuruluşunda, 4 yıl süreyle 350 kişilik Mentorluk Proje’sinin koordinatörlüğünü yapmıştır.

6 yıldır aktif olarak yetişkin ve ergenlerle özel bir ofiste görüşmelerini gerçekleştirmektedir.

Aldığı Eğitimler

Dr.Emel Stroup’tan ‘’Kognitif Terapi Yönelimli Klinik ilk Görüşme & Terapi Becerileri'',
''Kognitif Terapi’nin Anksiyete Tedavisinde Uygulanması’’ ve...[Devamı...]

Aycan KUL Tavsiye YazilariTavsiye ve Teşekkürler
Caner ÖZDEMİR Fotoğraf
Sitemize Kayıtlı Uzman
23.Kasım.2020
TavsiyeNo: 117528
Meslektaşım Aycan Kul, alanında oldukça bilgili ve profesyonel çalışan bir psikolojik danışmandır. Kendisini her daim geliştirmekte, titiz çalışmakta ve etik kurallara uygun hareket etmektedir. Alanındaki kuramlara oldukça hakim olan meslektaşım, ilgili eğitimleri de başarıyla tamamlayarak, doğru biçimde uygulamaktadır. Hayatın birçok alanıyla ilgili olduğundan, danışanlarına ufuk katan ve onların başka bir pencereden bakmasını sağlayan bir psikolojik danışmandır. İnsana huzur veren ses tonu ve güler yüzüyle onunla tanışan hiçbir danışan pişman olmayacak ve iyileşme yolunda ilk adımı atmış olacaktır.
     1 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
2.Haziran.2017
TavsiyeNo: 97085
Hayatımda hiçbir şey düzgün gitmiyor şeklinde ümitsiz hissettiğim bir dönemde, yaşadığım sorunlarla kendi kafamın içinde başa çıkamadığımı; terapilere dirensem de bir yardım almam gerektiğini farkettim..internette şema terapiyle ilgili şeyler okumuştum ve bazı şemaların da ben de olduğunu görmüştüm..özellikle şema terapi çalışan bir uzmana gitmek istiyordum..Aramalarımda Aycan Kul’un sayfası karşıma çıktı ve kendisiyle telefonda görüşerek bilgi aldım..Birkaç kişiyi daha araştırdıktan sonra Aycan KUL ile başlamaya karar verdim..2. görüşmeden sonra yaptığı ölçekler sonrasında baskın şemalarım ile ilgili çok fazla bilgi sahibi oldum ve o şemaların benim hayatımı nasıl etkilediği üzerine yoğunlaştık..şemalarımın altında yatan inançlarımı görmek, ilişki için seçtiğim insanların benzerliklerini görmek, kendimle ilgili inançlarımı ve bunların nasıl oluştuğunu farketmek benim için zordu.Ama en azından nedenlerini görünce bunları değiştirebileceğime dair terapi sürecinde bir ümit buldum ve değişim sürecimde zorlansam da başladığım işi yarım bırakmak istemedim ve sürecime devam ettim..İlk başlarda haftada bir daha sonrasında haftada 2 görüşme şeklinde devam ettik…Şu an geçen sürece dönüp baktığımda neyi neden öyle yaptığımı daha iyi anlar vaziyetteyim ve şu gün hayatımda tercihlerimi sonuçlarıyla birlikte düşünerek yapıyorum. Özellikle sınır koyma ve hayır diyebilme üzerinde de geçmişe göre daha iyi bir yerdeyim. Şehir değişikliği yapması, İzmir’e taşınması beni zorlasa da görüşmelerimizi ihtiyaç duyduğum zamanlarda sykpe üzerinden online terapi şeklinde gerçekleştiriyoruz. Benim gibi güven konusunda zorlanan bir insansanız, Aycan KUL alanına hakim ve terapi için kendisini öneriyorum.
     1 Beğeni    
Zeynep
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
23.Mayıs.2017
TavsiyeNo: 96874
Bundan 2 sene evvel, 12 yıllık iş hayatımı sonlandırıp ,yeniye doğru yol almakla ilgili radikal bir karar almıştım. Bu kararı alırken, ne istemediğimi ve ne yapmayacağımı biliyor fakat hayatımı nasıl yeniden düzenleyebileceğimi hiç bilmiyordum. Kendimi akışa bırakacak ve önüme çıkan fırsatları değerlendirerek yeni bir hayata başlayacaktım. Fakat süreç hiç de hayal ettiğim gibi olmadı. Uzun süren iş bulamama süreci, bu süreçte aşık olup bir ilişkimin başlaması, geçiş süreci sancıları, sonrasında terkedilme, dibe vuruş, yalnızlık, parasızlık, boşluk ve daha sayamayacağım nice olumsuz duygu hayatımda bir anda başrol oyuncusu oluverdi. Tüm bu hislerle boğuşmaya çalışıp debelenirken gittiğim bir psikiyatrist bana 15 dakikalık bir seansın ardından depresyon teşhisi koydu ve antidepresan ilaç verdi. İlaç kullanmak istemediğim için ancak 1 ay kadar kullanabildim ve sonra ilacı bıraktım. Bu destek arayış sürecimde Aycan Kul’u tanıdım, fikrine, dünyaya bakışına sonsuz güvendiğim bir arkadaşımın tanıdığıydı ve beni ona yönlendirdi. O kadar doğru bir zamanda hayatıma girdi ki… yaşadığım süreci anlattığımda ve devamında gelişen terapi sürecindeki analizleri ve sorduğu sorular kendimle ilgili birçok şey farketmemi sağladı…Profesyonel tutumu ve beni anlaması, bu süreci yalnız baş etmek zorunda kalmamam,tekrardan ümit bulamamı sağladı. Terapi sürecimiz ,kendime olan güvenimi tekrar kazanıp, yaşamımı yeniden düzenleyebilmeme ve sonrasında bir işe başlama gücü bulmama aracı oldu. Aycan Hanım’ın danışanı olduğum için kendimi şanslı hissediyorum. Ve hiç şüphe duymadan çıkışsız kalan, desteğe ihtiyacı olan, terapi almak isteyen herkese öneriyorum.
     Beğenin    
İdil
Profesyonel Hizmet Alan Danışan
20.Mart.2017
TavsiyeNo: 95388
2012 yılı, hayatımın birçok alanında sorunlar yaşadığım zor bir dönemdi benim için. Korku ve kaygılarım, gündelik, rutin işlerimi yapamayacak hale getirmişti beni. Gittiğim psikiyatr, kısa bir görüşmenin ardından antidepresan vermişti. Ancak kullandığım ilaçlar, kaygılarımı azaltmadığı gibi uyku düzenimi tamamen bozmuştu. İlaçlara bağımlı kalmak istemediğim ve kendimi gittikçe çaresiz hissettiğim bir anda, bir arkadaşımın tavsiyesi sayesinde Aycan Hanım’la tanıştım. Beni çok içten ve samimi karşıladı. Durumumu anlattığımda gerçekten karşımda pozitif enerjisiyle beni dinleyen, önemseyen biri olduğunu gördüm. Kendimi güvenli bir yerde hissettim... ​1 yıla yakın süren terapi süreci, sanırım hayatımın en önemli dönemiydi! Yaşadığım sorunlara özenli yaklaşımı, kendimde fark ettiğim ya da fark etmediğim davranışlarımı çözümlemesi, çaresiz kaldığım anlarda beni profesyonel bir şekilde yönlendirmesi ile Aycan Hanım, değişmeyeceğini sandığım fikirlerimle yüzleşmemi sağladı, hayata bakış açımı değiştirdi. En önemlisi de, kendimi çok iyi tanımama yardımcı oldu! Bugün, eskisinden çok daha farklı, kendini iyi tanıyan ve kendine güvenen bir İdil var. Onu tanıdığım için çok mutluyum. Eğer bir terapi sürecine girmek istiyorsanız, mesleki donanımından hiç şüphe duymadan, gönül rahatlığıyla kendisini tavsiye ederim.
     3 Beğeni    
Gülcan Demiralay
14.Mart.2017
TavsiyeNo: 95257
Aycan ile tanışıklığımız hayatımın tepetaklak olduğu, güvenebileceğim bir referans noktasının kalmadığı bir zamana denk geldi. Kendisi arkadaşım olmasına rağmen bahsettiğim dönemdeki profesyonel yaklaşımını düşününce danışan -danışman ilişkisi de kurduk aslında. Özetle Aycan Kul'la deneyimlediğim süreci düşündüğümde aklıma aşağıdaki cümleler geliyor. Bazen insan gitmek, her şeyden vazgeçmek ister ya... İşte o gitmek istediği zamanda yaşamınızda bir Aycan olursa; asıl önemli olanın, kendin olmanın, kendi yolunda olmanın, varolmanın değerini anlayabilmek ve bunu fark edebilmek için size bir ışık olur. Sait Faik’in öyküsündeki gibi bir HİŞŞT! diyeniniz olur.
     5 Beğeni    
Güney Nalbant
14.Mart.2017
TavsiyeNo: 95241
Aycan Kul, kendini her daim geliştiren, ufku geniş ve alanında başarılı bir danışmandır. Kendisinin bana hem profesyonel hem de bireysel hayatımda sonsuz katkıları olmuştur. Yaptığım araştırmalarımda 'psikolojik danışman' görüşüne ihtiyaç duyduğum zamanlarda mutlaka görüşlerini alırım. Ufkumu açar, görmediğim bir noktada bana ışık tutar. Kişisel hayatımda da önümü açan, bana ayna tutan analizleriyle değerli katkıları olmuştur. Üniversite yıllarında edindiği sağlam temeli varoluşçu psikoterapi eğitimiyle daha da güçlendirdiğini ve yıllar geçtikçe alanında daha da profesyonelleştiğini gözlemliyorum. Aynı zamanda danışanlarının kendisinden duydukları memnuniyeti ve onunla devamlı terapi görmek istediklerini biliyorum. Bu da işini profesyonel ve verimli gerçekleştirdiğini gösteren bir başka işarettir. Kendisine referans olmaktan her daim memnuniyet duyarım. Teşekkürler, Saygılarımla, Güney Nalbant Sosyal Antropolog & Pazar Araştırmacısı
     3 Beğeni    
Hande Ertınas
11.Mart.2017
TavsiyeNo: 95184
Aycan Kul ile yaklaşık 20 yılı deviren bir dostluğumuz vardır. Bu süre içinde onunla geçirdiğim eğlenceli zamanlar dışında,kendi yolumu bulmamda her ihtiyaç duyduğumda bana etkin bir yol arkadaşı olmuştur. Yargısız bir niyetle,güvende olduğunuzu hissettirerek dinler sizi…O an sizinle olduğunuzu ve gerçekten sizinle ilgilendiğinizi hissedersiniz, probleminiz ne olursa olsun,sizin kendi iç dünyanızda karşılığını anlamaya çalışır ve karşılaştığım olaya nasıl baktığımı ve nasıl tepki gösterdiğimi farkettirir. Farklı bakış açıları sunarak o dar alandan çıkmanızı sağlar ve çözüm tarafına geçirir sizi..Onu çok yakından tanıyan bir dost olarak sizinle başladığı yolculukta yaşamınızda dönüştürücü bir etkisi olacağından eminim. Hande Ertınas Çetinkaya
     5 Beğeni    

Aycan KUL'un Üye Oldugu Mesleki Kuruluslar Üye Oldugu Mesleki Kuruluş ve Organizasyonlar
Varoluşçu Terapiler Derneği Yönetim kurulu üyesi

» İletişim Bilgileri
İş Adresleri
Adres 1:
Moreno Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi
Alsancak Kapalı Spor Salonu Tramvay Durağı Karşısındadır.
İzmir
Uzm.Psk.Dnş.Aycan KUL internet üzerinden online hizmet de vermektedir.

Uzaktan hizmetin ayrıntıları için lütfen uzmanla iletişime geçiniz.
Telefon Numaraları
Telefon 1 :
0(541) 232 66 10  
(İşyeri Telefonudur.Gelen Aramalara 10.00-19.30 Arasında Cevap Verilmektedir.)
İnternet Sitesi
E-Posta
Kişisel Bilgileri
Cinsiyeti
Kadın
Doğum Tarihi
1981
(41 yaşında)
Doğum Yeri
İzmir
Mezun Olduğu Üniversite
Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü
Mezuniyet Yılı
2003
(19 yıl önce)
Yüksek Lisans
Ankara üniversitesi Eğitim Psikolojisi Tezli Yüksek Lisans (2007 Mezunu)
Hızlı Mesaj Araçları
-
Sosyal Medya
Kişisel facebook hesabı

Uzm.Psk.Dnş.Aycan KUL Yabanci Dilleri Yabancı Dil
İngilizce

Aycan KUL Mesleki Videolar Videoları
-
izmir online terapist, ilişki sorunları, izmir şema terapist, tramva, öfke, sınav kaygısı, depresyon, özgüven sorunu, yalnızlık korkusu, sınır koyamama, ayrılık acısı, çöküntü, ümitsizlik, izmir varoluşçu terapist, kaygı, narsizm, cinsel sorunlar, çaresizlik, terkedilmek, işyeri problemleri, anlamsızlık, kıskanç sevgili, isteksizlik, kendini gerçekleştirme, terkedilme kaygısı, uyumsuzluk, bağlanma sorunları, ergen terapist, kendini kesme, cinsel isteksizlik, kuşkuculuk, mükemmelliyetçilik, online terapist, londra türk terapist, berlin türk terapist, paris türk terapist, türk terapist, lahey türk terapist, izmir psikodrama, cinsel travmalar, ergenlik dönemi, izmir ergen terapisti, kaygılı bağlanma, cinsel ilişki, narsistle başetme, şema kimyası, takıntılar, yüksek lisansı bitirme zorlukları, narsistle başaçıkma, kusurluluk şeması

19:57
Top